Grieken vrezen dictatuur van militairen zeer WEG KALE, GERAFELDE, ONMODIEUZE, KREUKELIGE REGENJAS! LEVE NIEUW Na grootse uitvaart sobere begrafenis koelkasten BOHNE VOOR GERECHT t mm V.S.: geen jagers zijn neergehaald Ontwikkelingshulp Koning nimmer zo gehaat Svetlana schrijft memoires tm iliï I VAN ONZE LEESTAFEL Ontelbaren bij laatste gang dr. Adenauer lekkerrrr koud INSPIRATIE wyers METAMORFOSE DICTATUUR VERRAST HAAT POKER Anti-Maoïsten vrijgelaten AARZELING TE VOET WOENSDAG 26 APRIL 1967 FRANKFORT Een rechtbank in Frankfort in YVest-Duitsland is giste ren begonnen met het tweede grote euthanasie-proces tegen Duitse oor logsmisdadigers. Vier' leiders van de nationaal-socialistische organisatie T-4 uit de Tweede Wereldoorlog, die wor den beschuldigd van gemeenscliappely- ke moord op duizenden geestelijk of lichamelijk gehandicapten, staan te recht. By een eerder gehouden soortgelijk proces pleegden enkele verdachten zelfmoord of stierven tijdens hun ge vangenschap. De hoofdbeklaagde van het Frank- forter proces is de 64-jarige advocaat dr. Gerhard Bohne, die in november 1966 na een langdurig juridisch steek spel door Argentinië aan West-Duits- land werd uitgeleverd. Hij zou mede plichtig zijn aan moord op vijftiendui zend mensen in 1939 en 1940. De andere verdachten zijn de 62-ja- rige koopman Reinhold Vorberg, die in 1963 door Spanje werd uitgeleverd; de 57-jarige advocaat Dietrich Allers en de 64-jarige Adolf Kauffman. Dit drie tal wordt beschuldigd van moord op respectievelijk negentig-, vijftig- en tachtig- tot honderdduizend mensen. Er zjjn 230 getuigen opgeroepen, van wie de meesten hebben behoord tot het personeel van T-4. HONGKONG Met veel tam-tam maakte Radio-Peking gisteren bekend dat de Chinese luchtmacht in de provin cie Kwangsi twee Amerikaanse straal jagers had neergehaald. De Ameri kaanse toestellen van het type F-4b Phantom, zouden het Chinese lucht ruim zijn binnengedrongen voor „mili taire provocaties" Het Amerikaanse militaire hoofd kwartier in de Zuidvietnamese hoofdstad, Saigon, ontkende ten stel ligste dat Amerikaanse toestellen bo ven Kwangsi zouden hebben gevlogen. De provincie Kwangsi grenst aan Noord-Vietnam. China heeft in het ver leden maar liefst 428 maal een „ernsti ge waarschuwing" geuit aan het adres van de Verenigde Staten omdat Ameri kaanse vliegtuigen zijn luchtruim zou den hebben geschonden. Gewoonlijk worden berichten van communistische zijde niet tegengespro ken en onthouden Amerikaanse woord voerders zich bij dergelijke aantijgin gen van commentaar. Gisteren zeiden ze echter: „Deze berichten missen elke grond. We kunnen niets vinden wat er in de verste verte iets mee te maken heeft". Dat nam niet weg dat het centrale comité van de Chinese communistische partij zijn luchtmacht in Kwangsi prees „voor de grote hulp aan het Viet namese volk in zijn strijd tegen het Amerikaanse imperialisme" en voor de „grote inspiratie" die er van het ge beurde uitging voor de Chinese revolu tionairen. NEW YORK Svetlana Stalina, die sinds vrijdag in Amerika is, begint binnenkort aan de vertaling van haar mémoires. Zij wordt daarbij geholpen door mevrouw Priscilla Johnson Mac- Millan, een vertaalster bij wie ze thans logeert. Svetlana's mémoires zullen waarschijnlijk in oktober gereed zijn voor publikatie. De New York Times en het tijdschrift Life zullen eerder uit treksels uit het boek publiceren. Salins dochter zal naar schatting een miljoen dollar verdienen aan haar mé moires. Een deel van het geld heeft ze al bij voorbaat bestemd voor liefdadige doeleinden in India, Zwitserland en Amerika. ADVERTENTIE Het Internationale merk voor goedgekeurde tapijten. Intertest tapijt wordt geleverd via de erkende woninginrichter. GREGORIUS SPANDIDAK1S wei zo sterk? (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) ATHENE De beer is los in Griekenland. Het sinds zaterdag weer te berei ken land wordt verscheurd door politiek extremisme dat z'n hoogtepunt nog niet zou hebben bereikt. Door de militaire coup, die vrijdag plotseling plaats greep die tenminste twee doden zou hebben geëist en die, in de grond wettelijke betekenis van het woord, de afkondiging van de noodtoestand ten gevolge had, is vooralsnog onduidelijk wat de oppositie wil doen. Een sfeer van verzet, van opstand, hangt in de lucht. Er is slechts wei nig voor nodig om het kruitvat te doen ontploffen. Er wordt van een revolutie, een burgeroorlog, gesproken. In ieder geval is duidelijk dat het bij het toerisme zo in trek zijnde land in de ernstigste crisisperiode verkeert sinds de nog altijd nawerkende broe derstrijd van vlak na de tweede wereld oorlog. Ogenschijnlijk is Athene net zo rus tig als in minder woelige dagen. De restaurants en de terrasjes zijn, voor de tijd van het jaar althans, boorde vol. Het verkeer in de binnenstad is nog even druk en lawaaierig. Op de grote boulevard, die het vliegveld ver bindt met het hart van de Griekse hoofdstad, het Syntagmatos Plein, fla neren, net zoals vroeger, verliefde paartjes langs het onrustig klotsende water. Anders dan vrijdag, toen een uit gaansverbod gold, en toen samenscho lingen van meer dan vijf personen ver boden waren, ziet men weinig militai ren in de straten. Slechts op strategi sche punten als bij het parlement en de koninklijke residentie staan zware pantserwagens van een verouderd type opgesteld. Het postkantoor, het radiostation, de ministeries en enkele andere openbare gebouwen worden bewaakt door be- helmde en met pistoolmitrailleurs uit geruste soldaten, die kennelijk opdracht hebben zich een beetje uit het gezicht te houden. Gisteren stegen er voor het eerst in twee dagen straaljagers op van de Griekse luchtmacht. Ze raasden zowel 's avonds als 's middags laag over het centrum van Athene, kennelijk om de bevolking te intimideren. Ook klonken er in de vroege morgenuren enkele ge weerschoten, die officieel althans door niemand konden worden thuisgebracht. De Griekse burgers die altijd zo heftig over de landspolitiek konden discussiëren, hebben een totale meta morfose ondergaan. Tegenover buiten staanders zwijgen ze als het graf. Hun emotionele geladenheid weten ze op een bewonderenswaardige manier te verbergen. En als er gesproken wordt, dan doen ze dat in hoekjes, waar nog ongestoordgefluisterd kan worden. Vrienden en vijanden zijn niet langer te onderscheiden. De vrije menings uiting is onderdrukt. Wie kritiek heeft of door een willekeurig persoon als een vijand van de staat wordt aange bracht, kan zonder de gebruikelijke ze kerheidsstellingen in de gevangenis worden geworpen. Omdat het nieuwe militaire regime, dat bepaalde artikelen van de grond wet buiten werking heeft gesteld, on doorzichtig te werk gaat, zijn fictie en werkelijkheid niet te onderkennen. Men manoeuvreert met de bekende pressie middelen van de dictatuur. De kran ten, die zaterdag niet verschenen zijn, staan onder censuur. De radiozenders worden voor propagandistische doel einden gebruikt. Ook andere communi catiemiddelen zijn ernstig gestoord. Het wemelt in Athene dan ook van geruchten, die niet op hun juiste waar de te peilen zijn. De generaals en de kolonels, die de staatsgreep hebben uitgevoerd, hebben zelfs nog niet toe gegeven dat het koningshuis, met name de 26-jarige vorst Constantijn en diens door vroegere intriges berucht gewor den moeder Frederika, achter hun doeleinden staat. Een feit is echter dat dit wel zo is. Dit althans nemen de Grieken als een vaststaand gegeven aan, hoewel ze toe geven er niet zeker van te zijn of het staatshoofd van het eigenlijke plan de campagne op de hoogte was en zelfs van de datum. De suggestie dat de koning onder dwang het decreet uit vaardigde, dat, zij 't onder een andere een andere leiding, de militaire dicta tuur van generaal Ioannis Mataxas (1936-1941) deed herleven wordt als dwaasheid van de hand gewezen. Eveneens staat vast dat honderden politieke opponenten zijn gearresteerd en dat er overal in het land, nog steeds mensen achter slot en grendel worden gezet. Ongeveer de helft van de socialisti sche (centrumpartij) en communisti sche parlementsleden zou hierbij zijn. Ook enkele minder extremistische volksvertegenwoordigers van de rechts radicale ERE-partij zouden onder ar rest gesteld zijn. Van het wettige kabinet dat op 14 april j.l. het parlement ontbond in af wachting van de verkiezingen van 28 mei a.s. deze zullen nu wel niet doorgaan zijn verscheidene leden in een gevangenis of in een cencentra- tiekamp terecht gekomen. Onder hen bevinden zich in ieder geval premier Kanellopoelos, de minister van defen sie Papaliguar, zomede de minister van nationale veiligheid Ralis. De aartsvijanden van de koning en de rechtse elementen in de ruim 100.000 man tellende strijdkrachten, de 80-jarige ex-premier George Papan- deroe en diens zoon Andreas, zijn respec tievelijk onder huisarrest geplaatst en in verzekerde bewaring gesteld. Bij de grote massa van het volk genieten bei den grote populariteit. Vooral Papan- deroe junior, wiens naam reeds jaren wordt genoemd in verband met het zogenaamde Aspida-complot een sa menzwering van links georiënteerde of ficieren, die zich van het koningshuis willen ontdoen wordt wegens zijn forse, in het openbaar gedane uitspra ken tegen Constantijn op de handen ge dragen. De paar Grieken, die ons in ver trouwen wilden nemen in de beslo tenheid van hun eigen huis, of in een hoekje, waar niemand hen kon horen vertelden dat men reeds lang een militaire staatsgreep had verwacht. Toch is men nog door de coup verrast, omdat gemeend werd dat deze aan de vooravond van de verkiezingen zou plaats vinden. Meegedeeld werd dat de stembus, die voor eind mei was gepland, de rechts-radicalen een verpletterende ne derlaag zou bezorgen. Het Griekse volk dat zeven miljoen zielen telt, zou zich, naar algemeen verwacht werd, voor 75 procent voor de centrumpartij (so cialisten) en de communistische partij hebben willen uitspreken. De haat tegen de koning en ook te gen koningin-moeder Frederika is gro ter dan ooit tevoren. „Die lui moeten het land worden uitgezet", verklaarde een zegsman die, als alle zegslieden, anoniem wilde blijven. „De koning heeft zich niet doen kennen als een constitutionele vorst, maar als een partijleider. Hij heeft onze voorzichtig opgebouwde democratie verwoest. We zijn weer terug op het punt, waar we begonnen zijn: de niets ontziende, mi litaire dictatuur. Niemand ter wereld kan gedacht hebben dat dit in het vrije Europa van de zestiger jaren nog mogelijk was". Waar deze thans in een onverzoen lijk stadium gekomen zijnde strijd tussen links (ook de middengroepen be horen hierbij) en rechts in uitmondt, is niet te voorspellen. In politieke zin heeft de minderheid zich met geweld van wapens van de meerderheid mees ter gemaakt. Als mogelijkheid wordt genoemd het uiteenvallen van de strijdkrachten. Van de rang van majoor af zou het korps officieren zich weliswaar in de rechter hoek bevinden, doch de lagere officieren en de manschappen zouden een veel minder radicale instelling be zitten. Een andere mogelijkheid is een con tra-revolutie. De communistische par tij in Griekenland is goed georgani seerd, en zou ook over de nodige wa pens beschikken. Hoewel haar leiders gevangen genomen zijn, wordt met geheime cellen gewerkt, welke metho den niet onderschat mogen worden. Hierbij komt nog dat zich in Bul garije en Joegoslavië zo'n 60.000 com munistisch opgevoede Grieken bevin den, die tijdens de burgeroorlog als kind werden ontvoerd. „Wat gaat er gebeuren", zo zei een Griek, „als deze lieden, die thans tus sen de 20 en 30 jaar zijn, en onge twijfeld weten hoe met wapens moet worden omgegaan in kleine guerilla- eenheden ons land invaderen?" Duidelijk is dat het nieuwe bewind, dat zogenaamd onder leiding staat van de 61-jarige Constantijn Jolias tot nog toe een politieke volledig onbeken de figuur, die procureur-generaal van het Griekse Hoge Gerechtshof was grote moeite heeft met het vinden van geschikte ministers. Behalve de initiator van de coup, de chef-staf van het leger, generaal Gre- gorios Spandidakis, die vice-premier en minister van defensie geworden is, heeft men aanvankelijk slechts vijf ho ge officieren bereid gevonden een mi nisterspost te bezetten. Zaterdagavond z(jn er tenslotte nog dertien militairen en burgers bijgekomen. „Men durft kennelijk niet", aldus een lid van de centrumpartij. „Reeds vrijdag werd bekend gemaakt dat alle leden van het nieuwe kabinet zich nog ADVERTENTIE lÉÉMÉ -M Wèg met die slappe kraag, die omgekrulde revers, die gekreukelde rug en mouwen en die slonzige, karakterloze schouders. Dat kan toch niet meer? Komaan, denk eens aan een nieuwe regenjas. Zó duur zijn ze niet. En dan zien we er de eerste twee jaar weer correct-elegant uit. En kies meteen de nieuwste snit, nieuwste kleur en de meest ideale super-zorgeloze stof: Menko-Terienka! tissu mm stof menko TêUenkn TOKIO Mao Tse Toeng heeft de vrijlating bevolen van 139 anti-Mao ge zinde leden van de Rode Garde, zo be richten Japanse bronnen in Peking, die hun informatie ontlenen aan muurkran ten in de Chinese hoofdstad. Het zou de eerste maal zijn dat te genstanders van Mao door diens aan hangers zijn vrijgelaten. Volgens de be richten zouden duizenden Rode Gardis ten in heel China gekant zijn tegen de proletarische culturele revolutie en hun vastbesloten wil tot uitdrukking heb ben gebracht tegen de doelstellingen van de culturele revolutie te zullen strijden. Volgens de berichten zouden de Rode Gardisten, die in november van het vo rig jaar gevangen genomen zijn, op 22 april zijn vrijgelaten en daarna een ontmoeting hebben gehad met premier Tsjoe En-lai en leden van het Maoïs tische zuiveringscomité, onder wie Mao's echtgenote Tsjiang Tsjoeng. hVolgens verdere berichten is dinsdag in Peking in de arbeiderssporthal een massabetoging gehouden, waaraan door meer dan 100.000 personen werd deel genomen. De betoging was gericht te gen de contra-revolutionaire elementen in China en de aanhangers van Mao's aartsrivaal president Liao Tsao-tsji. De in ongenade gevallen burgemees- ster van Peking Peng-Tsjen Lioe-jen, oud-voorzitter van de gemeenteraad van Peking, de oud-president van de vereniging van toneelschrijvers, Tlen- Han en vice-premier Po I-po zouden eveneens de betoging hebben bijge woond. diezelfde dag zouden presenteren, maar vandaag, zondag, is dat nog altijd niet gebeurd." Een laatste vraag, die wordt gesteld betreft het bijeenroepen van het parle ment. Volgens de Griekse grondwet heeft de koning het recht onder be paalde omstandigheden de zittende re gering naar huis te sturen, de macht over te nemen en de noodtoestand af te kondigen. Een daad als deze zal echter binnen tien dagen door de volksvertegenwoor diging bekrachtigd moeten worden, ook al is deze door ontbinding op non-ac tief gesteld. Betwijfeld wordt, of dit alsnog zal kunnen. Veel parlementsle den „de helft", zo wist iemand te vertellen zitten in de gevangenis, ter wijl de woede van de meesten van hun collega's geen grenzen kent. „Het ging om een ongeoorloofde be ïnvloeding van de verkiezingen", zo wordt er gesteld. „Koning Constantijn heeft blufpoker gespeeld. Omdat hij de uitslag van de stembus vreesde, heeft hij met behulp van het leger zijn troon trachten te redden". (Van onze correspondent) BONN Het schemerde al gisteravond toen dr. Konrad Adenauer op het Waldfriedhof bij Rhöndorf werd bijgezet in het familiegraf. Na de grootse plechtigheden in Bonn en Keulen begeleidden alleen familie, vrienden en dorps genoten hem naar het kleine kerkhof in het bos. Een jongenskoortje zong. Ka pelaan Paul Adenauer sprak een gebed. Eert hoornblazer van de dorpsschutterij blies een laatste groet. In het Bonner parlementsgebouw was 's morgens voor tweeduizend hoge gasten de officiële herdenking gehou den: een sobere plechtigheid in de met anjers gesierde Bondsdagzaal. Hier moesten subtiele protocolaire problemen worden opgelost. Als Bondspresident Lübke binnenkomt gaat De Gaulle aan zijn rechterkant, Johnson aan zijn linkerzijde. Tussen de voor deze dag geplaatste nieuwe stoelen is alleen Adenauers afgevaar- digdenstoel met lessenaartje blijven taan. Dicht achter de familie Adenauer zitten de vertegenwoordigers van Ne derland: premier De Jong en minister Luns. Muziek, herdenkingstoespraken van bondspresident Lübke, parlementsvoor zitter Gerstenmaier en bondskanselier Kiesinger. De Gaulle luistert, het hoofd iets omhoog, met een gezicht dat geen emotie verraadt. Johnson zet af en toe zijn bril op om de Engelse ver taling van de redevoeringen mee te lezen. Gerstenmaier heeft bij zijn rede nu en dan moeite om zijn ontroering te bedwingen. Hij zegt ongeveer: Adenau er is dikwijls bestempeld als een hard man, die in de politiek niet meer was dan een handig tacticus. In werkelijk heid was hij een diepvoelend mens,die zichzelf een strakke tucht oplegde om zijn idealen tot politieke werkelijkheid te kunnen maken. Als het orkest ten slotte weer mu ziek inzet, duurt het even voor men het zeer langzaam gespeelde Duitse volkslied heeft herkend. Aarzeling, ook bij de drie staatshoofden op de eerste rij. Men wil overeind komen, gaat toch weer zitten; na enkele maten staat dan toch iedereen. 's Middags celebreert Josef kardi naal Frings de pontificale mis van re quiem in de dom van Keulen. Johnson en de Gaulle zitten naast elkaar in de voorste kerkbank. Ze wisselen enkele opmerkingen voor de plechtigheid. Met groot militair ceremonieel wordt daarna de baar van de katedraal naar de Rijnoever, de Frankenkade, ge bracht. Dan zet de torpedoboot Kon- dor, met de baar aan dek, koers stroomopwaarts. In het internationaal escorte varen twee Nederlandse mij nenvegers mee. Nog één maal komt „der Alte" voor bij het witte parlementsgebouw in Bonn. Langs heel het vijftig kilometer lange traject staan duizenden mensen op de Rijnoevers en op de strekdammen in de rivier. Om half acht meert de Kondor b(j Rhöndorf. Op 't dorpsplein wacht een ere-escorte van de plaatselijke schuttterij. Te voet gaat de stoet naar 't Waldfriedhof, waar het familiegraf van de Adenauers in een hoekje tegen de heuvel ligt. Ade nauer zal er rusten naast zijn echtgeno tes Emma en Gussie en zijn vroeggestor- ven zoontje Ferdinand. Hij had meermalen gepoogd rozen te planten om het graf, maar ze wilden niet bloeien in de schaduw der hoge beuken. „Het streven van D'66 naar een nieuwe maatstaf voor ontwikkelings hulp is gestrand. PvdA en PSP voelden er voor, maar de PvdA heeft in het verleden niet in die ma te voor zo'n ombuiging van het be leid geijverd, dat men uit deze steun een nieuwe gedragslijn voor de toe komst kan aflezen", aldus schrijft de Leeuwarder Courant. Het blad vervolgt: „Om nog eens de recente rede van prof. Linnenmann aan te halen: Op de in Utrecht gehouden teach-in is terecht geprotesteerd te gen de verlaging van de inkomsten belasting, die op dit moment een vermindering van de belastingont vangsten met circa 1100 miljoen per jaar met zich brengt. De tweede tranche moet per 1 juli worden geëf fectueerd; afstel ervan en aanwen ding van de beschikbaar komende middelen voor vergroting der hulp verlening zou het percentage terstond op 1 l/t brengen. In die richting hebben de gedachten van de PvdA zich niet bewogen toen zij voor die tweede tranche stemde. Het zwakke punt van de motie- Van Mierlo scheen, dat de uitgaven op de bestedingsmogelijkheden zou den worden afgestemd. Jaarlijks zou de regering de behoeften aan hulp moeten peilen en daarvan uitgaande de Nederlandse bijdrage op basis van de verhouding tussen de natio nale inkomens van de gezamelijke donorlanden moeten vaststellen. De tegenstemmers vonden dit een grie zelig voorstel: Nederland zou zich binden aan uitgaven, waarvan het de omvang niet kent en die bovendien anderen, zonder ons toedoen, vast stellen zei de heer Schmelzer. Nu zijn er meer van die posten op de begroting, waarvan de omvang af hankelijk is van factoren, die de re gering niet volledig beheerst: de (binnenlandse) Bijstandswet, het Landbouw Egalisatiefonds en de Na- vo bijvoorbeeld. Dat is het punt dus niet. Prof. Linnenmann wees er op, dat in de ontwikkelingslanden de behoef te aan meer kapitaalfondsen groot is. Er bestaat geen bestedingspro bleem, zei hij. De Wereldbank en haar dochterinstellingen, het Capital Development Fund, het Ontwikke lingsprogramma van de Verenigde Naties, de Regionale Ontwikkelings banken, het Wereldvoedselprogram ma, diverse landen-consortia, zij al len kunnen nu en in de komende ja ren omvangrijke bedragen zinvol en verantwoord besteden. De moeilijk heid voor het moment zou zijn, dat er geen totaalcijfer bestaat, maar daarin had de motie-Van Mierlo voorzien. De regering zou stappen moeten nemen voor een jaarlijkse peiling door de Verenigde Naties, c.q. de Wereldbank, waarin Neder land vertegenwoordigd is. Er zou dan. mede door ons toedoen, een jaarlijks streefcijfer totstandkomen. Dit hoeft niet te betekenen, dat al onze hulp via internationale organen moet lopen. Het bezwaar van veel hulpverlening blijft dat de gevers niet zien waar hun geld naar toe gaat en dat er niets is, wat hun de overtuiging schenkt, dat het verant woord en zinvol wordt aangewend. De internationale hulpverlening is geen zaak, die bij de bevolking van de westerse landen leeft. D e heer Biesheuvel, die wel eens een afzon derlijke belasting voor ontwikkelings hulp heeft bepleit, gaf nu in de Ka mer niet thuis en de jongste ency cliek van paus Pauslus scheen de KVP niet te hebben bereikt. Er lig gen nog zoveel noden dichter bij huis, dat men in deze situatie ook niet veel verbetering moet verwach ten, tenzij een minister er nog eens in slaagt duidelijk te maken hoe be langrijk het effect van onze ontwik kelingshulp nu wel is. Daaraan doet men hier niets. In Zwitserland houdt men tussen de tweezijdige en de algemene ont wikkelingshulp een verhouding aan van twee tot één, ook omdat bij bila terale hulp de belangstelling in eigen land gemakkelijker op peil blijft. Het gevaar van de Nederlandse ontwik kelingshulp is, dat zij te zeer is ver brokkeld en ook, dat zij teveel in de voetsporen van missie en zending drukt. Feitelijk zou men van onze ontwikkelingshulp een vast percenta ge moeten afzonderen voor geboorte beperkende middelen; er zijn zonder twijfel ontwikkelingslanden waarmee men tot dat doel overeenkomsten kan sluiten. De grootste belemme ring voor effectieve ontwikkelings hulp blijft immers de ongebreidelde vermeerdering van het menselijk ras: van 3,5 miljard nu tegen 6 miljard in 1993. In dertig jaar zal de bevolking van Azië, Afrika en Latijns Amerika zich hebben verdubbeld. Men kan niet over ontwikkelingshulp spreken en dit aspect verzwijgen. De motie-Van Mierlo was nuttig, maar helaas nog niet haalbaar. Wan neer een Nederlandse regering zich tot de uitvoering bereid had ver klaard, had dat internationaal ge zien groot en stimulerend nieuws kunnen zijn. Vooral wanneer de ruimte niet alleen was geschapen uit een nieuwe bijzondere heffing en uit een vermindering van de defen- sielasten. Het plaatsen van de ont wikkelingshulp op een geheel nieuwe basis, het bevorderen van een aan pak, die zowel praktisch als princi pieel „to the point" zou zijn zou eenzelfde bewustheid in andere wes terse landen kunnen opwekken. Een klein land als het onze zal hierin groot kunnen zijn, als kleine politici niet langer zo'n groot initiatief zul len verstikken. ADVERTENTIE 71720 D

De Vallei | 1967 | | pagina 9