CSKA Sofia bleef opnieuw tegen Internazionale overeind Topturnsters naar Europese titelstrijd in Amsterdam Bayern München in finale Europees bekertoernooi Rauno Aaltonen veroverde leiding bij toerwagens Willem ll-Gazelle steekt nu spaak in het wiel George Haines verwacht veel van Toos Beumer Gewest, biljartkampioenschap hoofdklasse libre in Amerongen kket1967 r"*S==—- Kilmarnock in halve finale Europa-Cup III SC Cambuur liet laatste kans dippen Secretaris van RCH legde functie neer Voorzitter KNGV treedt af Hewitt en Lundquist in volgende ronde Waterpoloteam weer door Rusland geklopt Amateurs spelen om nationale voetbaltitel Adspiranten-record voor Bob Schoutsen Moor uw buitenlandse uakantie Deelnemers Bulgaren liepen achterstand in Standard Luik met 3-1 verslagen Reserve TULPENRALLYE Kan J. Schrijvershof voor de grote verrassing zorgen? Opgelucht Tweemaal Baas Uitvallers DONDERDAG 27 APRIL 1967 Helenio Herrera. KILMARNOCK De Schotse club Kilmarnock heeft zich woensdagavond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Jaarbeursbeker. De Schotten versloegen op eigen terrein Lokomotiva Leipzig met 2-0 en maak ten daarmee de 0-1 nederlaag in de uit wedstrijd ongedaan. In de halve eind strijd komt Kilmarnock uit tegen Leeds United. LEEUWARDEN AMSTERDAM Cambuur heeft gisteravond door een ge lijk spel van 11 tegen Velox zijn laat ste kans op promotie naar de eredivisie verspeeld. De Utrechtse ploeg, die met een punt huiswaarts keerde, kwam toch onder de fatale streep want De Vole- wijckers won met 30 van DHC en pas seerde daarmee Velox op de ranglijst. NEC Volendam 36 19 10 36 18 12 7 48 6 48 60—33 83—47 Holland Sport 36 19 7 10 45 62—31 SC Cambuur 36 16 13 7 45 57—39 FC den Bosch 36 15 11 10 41 60—42 Heracles 36 13 15 8 41 49—42 Blauw Wit 35 14 12 9 40 42—31 Eindhoven 36 16 8 12 40 52—45 Vitesse 36 13 13 10 39 39—54 FC Zaanstreek 36 15 9 12 39 47—48 DFC 36 13 12 11 38 60—53 Alkmaar 36 17 2 17 36 53—52 RCH 36 11 11 14 33 41—49 RBO 35 13 4 18 30 50—63 SVV 36 9 11 16 29 45—64 De Graafschap 36 11 5 20 27 40—58 Volewijckers 36 9 9 18 27 42—66 Velox 36 8 10 18 26 36—58 DHC-'66 36 7 9 20 23 34—70 SC Drente 36 5 13 18 23 34—65 Van onze correspondent HEEMSTEDE. In het bestuur van RCH zijn moeilijkheden gerezen die geleid hebben tot het onmiddellijke vertrek van de heer F. Witkamp, secretaris van de afdeling betaald voetbal. „Aangezien ik een behoorlijke samenwerking in het belang van de vereniging en in het bijzonder met betrekking tot het betaalde voetbal onder de huidige omstandigheden niet meer mogelijk acht, heb ik met onmid dellijke ingang mijn functie bij RCH neergelegd." aldus de heer Witkamp. Voorzitter N. de Lange van RCH wenste op het ontslag van de heer Witkamp niet nader in te gaan. Wèl liet hij doorschemeren, dat de afgetre den secretaris zich niet kon verenigen met de nieuwe beleidslijnen, die RCH met ingang van het nieuwe seizoen wil gaan volgen en dat hij daarom ontslag heeft genomen. DEN HAAG De voorzitter van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, de heer L. Hartman, heeft wegens gezondheidsredenen zijn func tie neergelegd. Op een nader te bepa len buitengewone bondsvergadering zal in de ontstane vacature worden voorzien. De heer Hartman nam twee jaar geleden het voorzitterschap op zich. Helenio Herrera heeft een afschuwelijke vergissing gemaakt. Het Bulgaar se CSKA, door Inters befaamde trainer een vrij onbeduidende ploeg geacht, kwam na het gelijke spel in Milaan (11) tegen de Italiaanse voetbalkampioen in de tweede wedstrijd voor de halve finales om de Europese beker voor landskampioenen te Sofia tot eenzelfde score. Een beslissingswedstrijd op woensdag 3 mei in het Italiaanse Bologna zal uitmaken welk team in de finale moet duelleren met Celtic. SOFIA Ruim 75.000 Bulgaarse voetballief hebbers bejubelden de gelijkmaker van Rad- lef twaalf minuten voor tijd in het duel met Internazionale alsof het wereldkam pioenschap er vanaf hing. Met deze treffer kwam CSKA Sofia op 11; een stand, waarin geen verandering meer zou komen. Opnieuw waren de Bulgaren tegen de favoriet geachte Italianen overeind gebleven. Zelfs had CSKA het beste van het spel gehad. Herrera, die de reis naar Sofia met bange voorgevoelens had aanvaard, kreeg in de eerste helft nogal wat emo ties te verwerken. CSKA had deze keer het accent op de aanval gelegd en het scoorde al vrij snel een doelpunt, dat wegens buitenspel door de Spaanse ar biter Zaraquiega moest worden afge keurd. CSKA, dat in Milaan met tien man een achterstand had weggewerkt, werd daardoor niet uit balans gebracht. Het stormde opnieuw naar voren en Jaimof schoot een keer keihard tegen de lat. De Italianen waren ten slotte opge lucht toen de eerste helft was afgelo- Wat vindt u van het toer~ nooi om de Europa Cup? „Het systeem is waardeloos. 'Dat So fia ér nu (bijvoorbeeld nog inzit, ter wijl ploegen als Real, Torpedo en Li verpool er al uitliggen is krankzinnig. m^t^^^uropes^comgg^tie Dit was de uitspraak van Herrera en kele weken geleden O pen. Dankbaar, dat het de eerste pe riode zonder kleerscheuren was door gekomen nam Inter na de hervatting het initiatief over. Immers, er stond een overwinningspremie van twintig duizend gulden per speler op het spel. Fachetti ging mee naar voren en in de 62ste minuut opende hij, nadat Mazzo- la 'n hoekschop had genomen de score. Het scheen, dat de geroutineerde de fensie van Inter deze voorsprong, zoals zo dikwijls in het verleden, zou kunnen vasthouden. De grote spelersconcen tratie in eigen strafschopgebied leidde echter tot misverstanden. Bovendien waren de Bulgaren weer fel naar vo ren getrokken. Het was tenslotte Rad- lef, die in de 78ste minuut, toen doel man Sarti het uitzicht werd belem merd, de stand op 11 bracht. De Italianen konden daarna niets an ders doen dan alle beschikbare man kracht naar achteren te halen om het Bulgaarse slotoffensief te pareren. AMSTERDAM Vera Claslavska en Natalia Kutsjinskaja, de twee turn sters, die vorig jaar september in Dort mund de wereldkampioenschappen be heersten, zullen op 27 en 28 mei in de Amsterdamse RAI gaan strijden om de Europese hegemonie. Vera Caslavs- ka, de meervoudige Olympische- we reld- en Europese kampioene kan zich in Amsterdam revancheren voor de nederlagen, die zij in Dortmund tegen het vijftienjarige Russinnetje leed. Van de tweeënveertig turnsters, twee uit elk van de eenentwintig landen, die ADVERTENTIE 100% genot BOURNEMOUTH Jan Erik Lund quist, Zwedens tennistopster, heeft woensdag Bob Bedard (Canada) met 6-3, 6-3, 6-1 kansloos verslagen en is daarmee doorgedrongen tot de kwart finales van het Engelse kampioenschap op gravelbanen. Ook Bob Hewitt, de in Australië geboren topster, die nu speelt in het Zuidafrikaanse Davis Cup team, is tot de laatste acht doorge drongen via een gemakkelijke 6-4, 6-1, 6-1 zege op de Zweed Birge Folke. Roger Taylor won met 6-4, 6-4, 3-6, 9-7 van de Canadees Mike Belkin. Engeland komt volgende week op de zelfde banen uit tegen Canada en waar schijnlijk zullen dan Taylor en Bel kin weer tegenover elkaar staan om voor hun landen de Davis Cup te be vechten. In het dames-enkelspel won de En gelse Virginia Wade van Ulla Sandulf (Zweden). LUIK Na 1860 München en de winnaar van verleden jaar Borussia Dortmund heeft Bayern München zich als derde Duitse vertegenwoordiger in de laatste drie jaar geplaatst voor de finale van het toernooi on de Europese beker voor bekerwinnaars. De West- duitse ploeg versloeg gisteravond in Luik Standard Luik met 3-1 na een gelijke stand bij rust (1-1). Bayern had de eerste ontmoeting met 2-0 ge wonnen. In de finale van 31 mei in Burnberg, zal Glasgow Rangers of Sla- via Praag de tegenstander zijn van de Westduitsers. Standaard Luik probeerde vanaf het eerste fluitsignaal de bliksemstart van Bayern van 11 april te copiëren. De Duitsers kwamen onder stevige druk te staan, maar de Belgen waren te nerveus om te kunnen doortasten. En kele schoten van de Braziliaan Germa- no werden van meer dan veertig meter gelost en leverden nauwelijks gevaar op. Na een klein half uur had Bayern door dat het Belgische gevaar niet zo groot was als aanvankelijk leek. Er kwamen tegenaanvallen los en in de 27ste minuut was het zover: de Luikse verdediger Beuriet raakte bij het stop pen de bal kwijt aan Ohlhauser, die een voorzet gaf aan buitenspeler Nafzi- ger. Een tikje naar de altijd op een kans loerende Müller volgde en in het volgende ogenblik hadden de West duitsers de marge in hun voordeel uit gebreid tot drie doelpunten. Weliswaar zorgden de Belgen vijf minuten later voor 1-1, toen Galic een verdedigings- fout benutte, maar ondanks die treffer speelde Standard op dat moment reeds een verloren wedstrijd. De Duitsers drukten dat na de hervatting uit in nog twee doelpunten. Beide werden ge scoord door Müller: in de 74ste minuut met een hard schot en zes minuten la ter met een kopbal. voor deze zesde Europese kampioen schappen hebben ingeschreven, kunnen alleen de Oostduitse Erika Zuchold en Zinaida Drouginina, die in Dortmund een prachtige vrije oefening demon streerde, het tweetal bedreigen. In tegenstelling tot de strijd op de wereldkampioenschappen en de Olym pische Spelen wordt bij Europese kam pioenschappen alleen z.g. keuzestof verwerkt, Alle deelnemers komen op de eerste dag uit in de vierkamp, die bestaat uit paardspringen, brug met ongelijke leggers, evenwichtsbalk en vrije oefening. De deelneemster, die op deze vier onderdelen het hoogste totaal behaalt, is Europees kampioene. Zij zal ook de zilveren medaille ontvangen die koningin Juliana beschikbaar heeft gesteld. De zes beste turnsters op elk van de vier onderdelen strijden zon dags voor vierduizend toeschouwers de zaal is nu al bijna uitver kocht om de titel per onderdeel. Twee jaar geleden in Sofia veroverde Vera Caslavska alle gouden medailles. Deze prestatie werd in 1957 (Boeka rest) ook geleverd door Larissa Laty- nina, die naar Amsterdam komt als leidster van de Rusissche afvaardi ging. Nederland zal in Amsterdam zeker niet zo succesvol zijn als in 1963 toen Thea Belmer in Parijs Europees kam pioene werd op brug ongelijk. Ons land veroverde in de Franse hoofdstad waar overigens alle Oosteuropese lan den ontbraken, door Thea Belmer en Jannie Vierstra ook nog een zilveren en een bronzen medaille bij het paard springen. Het KNGV, dat volgend jaar honderd jaar bestaat en ter gelegenheid daar van de organisatie van deze Europese kampioenschappen kreeg toegewezen, zal vertegenwoordigd zijn door de vijf voudige nationale kampioene Ria Riet veld, die nu nog met een knieblessure sukkelt, Jannie Vierstra en de talent volle Margo Klees. Pas op de wed strijddag zal besloten worden wie van deze drie turnsters als reserve zal fun geren. Vanaf dinsdag 23 mei zullen de turn sters over de westhal van de RAI kunnen beschikken om daar twee uur per dag te trainen. De wedstrijden zelf worden in de zuidhal gehouden. De 21 landen, die voor Amsterdam hebben ingeschreven zijn: België, Bulgarije, Denemarken, Frankrijk. Groot-Brittan- nië, Hongarije, Italië, Nederland, Noor wegen, Oost-Duitsland, Oostenrijk, Po len, Portugal, Roemenië, Spanje, Tsje- cho-Slowakije, Rusland, West-Duitsland, Zuid-Slavië, Zweden en Zwitserland. Fachetti (gestreept shirt) maakt het eerste doelpunt in de wedstrijd CSKA SofiaInter. Het zou niet voldoende blij ken te zijn; opnieuw kwamen de Bulga ren op een score van 1I. SARREBOURG Rauno Aaltonen heeft de tulpenrally-organisatoren een grote dienst bewezen. De Finse Fa- brieksrijder van BMC heeft door de klassementsproeven in het Franse berg land uitermate knap te rijden waar schijnlijk voorkomen dat de Neder landse sterrit eindigt in een complete zege voor Porsche. Op grootse wijze heeft de man uit Helsinki in de „nacht der verschrikkingen" en de proeven die woensdag moesten worden afgelegd zijn achterstand op de leidende Por sche van Björn Waldegard bij de tour wagens kunnen wegwerken. Woensdag tegen het ochtendgloren bedroeg zijn voorsprong welgeteld vier seconden. In de loop van de dag voeg de hij daar in vrijwel elke etappe en kele seconden aan toe. BEVERWIJK Ook de tweede offi cieuze interlandwedstrijd, die het Ne derlands waterpolozevental woensdag avond in Beverwijk tegen Rusland heeft gespeeld, is in een forse overwinning van de Russen geëindigd. Nederland mocht weliswaar in de eerste periode via Lou Geutjes een 1-0 voorsprong ne men, maar in de tweede speeltijd kwa men de Russen sterk terug. Eerst dreef Guljajev de bal tomeloos hard langs doelman Simon Visser en Zjmuds- ki gaf zijn ploeg een 1-2 voorsprong door een strafworp te benutten. Van Dorp bracht even later nog enige hoop in de Nederlandse harten door, even eens via een strafworp het tweede Ne derlandse doelpunt te laten aantekenen, maar toen was het gedaan met de te genstand van onze landgenoten. De schrik van de oranjeverdediging, Zjmudski, zorgde nog voor het einde voor een 2-3 voorsprong voor Rusland en in de derde speeltijd liepen de Rus sen met prachtige en snel uitgevoerde combinaties, waar de statisch spelen de Nederlandse ploeg geen verweer te gen had, uit tot 3-6. Pas in het laatste kwart ontworstelden aanvoerder Van Dorp en zijn mannen zich wat aan de druk van de Russische waterpolo-ma- chine. Nadat wederom Zjmudski het zevende en laatste doelpunt voor de gasten had gescoord, bepaalden Hans Hoogveld en Fred van Dorp de eind stand op 4-7. TILBURG De conflicten rond de nog te formeren Nederlandse wieler ploeg voor de Tour de France zijn nog niet ten einde. Nadat Televizier zo als wij gisteren meldden tenslotte had toegestemd renners voor een na tionale formatie af te staan is Willem II/Gazelle in het geweer gekomen. De heer W. Oepts van Willem II heeft gis teren een brief geschreven aan de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU), waarin hij vraagt om ophel dering betreffende de waarnemer, die de KNWU met ploegleider Wagtmans wil meesturen. DEN HAAG De zes afdelingskam pioenen van de eerste klasse der ama teurs zullen in tweepoules van drie clubs verdeeld worden. In poule A spelen AFC, Sneek en de kampioen van de eerste klasse B, UVS of Uni- tas. In poule B zijn ondergebracht: Uheden, Middelburg en Minor. Er wordt in elke groep een hele competitie afgewerkt. Het programma ziet er als volgt uit: 4 mei: Sneek - AFC, Rheden - Mid delburg; 7 mei: UVS - Sneek, Middel burg - Minor; 13 mei: AFC - UVS; 15 mei: Minor - Rheden. De tweede helft wordt op een later tijdstip vastge» steld. SANTA CLARA Toos Beumer, Europees kampioene op de honderd meter vrije slag, heeft een goede in druk gemaakt in het bad van de San ta Clara-zwemclub, maar haar tijden blijven nog boven die van de vrije- slagspecialisten van deze opmerkelijke zwemclub. De negentienjarige Neder landse zwemster is in Santa Clara om zich te laten trainen door de Ameri kaanse kampioenenfabrikant George Haines. Haines heeft dinsdag gezegd, dat als ze California over een half jaar of een jaar verlaat, haar prestaties zeker be ter zullen zijn. „Het kan niet anders of je moet beter worden als je in het zelfde bad traint als deze kinderen", zei hij. Met deze kinderen bedoelt hij de meisjes van de club, die half april in Cleveland (Ohio) op de nationale kampioenschappen in overdekte baden 136 punten bijeenzwommen, meer dan het dubbele van de club, die tweede werd. Eén van hen is Pkey Watson een zestienjarig meisje, dat de 100 me ter vrijeslag in 59,9 doet tegen Toos Beumer in 1.02.2. Haines is van mening, dat haar achterstand op de 100 meter niet groot is, maar dat ze op de 200 meter veel beter kan. „We zullen proberen haar op de 200 meter wat vooruit te brengen. Ze moet zeven se conden sneller kunnen, gemeten naar haar tijd op de 100 m. Onze meisjes, die de 100 in 1.02 doen, maken 2.14 of 2.15 op de 200", zegt Haines. Hij be schikt over vier of vijf meisjes, die Toos de baas kunnen op de 100 meter en acht of negen, die haar op de 200 meter kunnen verslaan. Vier maanden na haar aankomst op 8 april mag ze voor de club uitkomen en Haines ziet de 8e augustus reeds met vreugde te gemoet. Toos Beumer woont bij Bill Triplett en zijn echtgenote. De elfjarige dochter Judith van het gezin is ook een van de pupillen van Haines. Hij verwacht van haar veel op de schoolslag. De Nederlandse heeft nog weinig kans gehad om tegen de kampioenen van Santa Clara te zwemmen. Een paar dagen na haar aankomst vertrok ken de topzwemsters naar Cleveland en pas deze week zijn ze teruggekomen. Haines zelf heeft haar nu driemaal on der handen gehad. „Ze doet het uitste kend", verklaarde hij. De heer Oepts: „Dit is een motie van wantrouwen tegenover Wagtmans. En daar komt nog bij dat wij door de KNWU weer voor een voldongen feit zijn geplaatst. In de beginfase van de besprekingen deelde de sportcommis- sie ons mee dat Wagtmans ploegleider zou worden. Daar kon niet meer over gediscussieerd. Tenslotte zijn wij ak koord gegaan met de aanwijzing van Wagtmans, maar Televizier wenste niet te buigen. Nu gaat Televizier over stag, nadat de KNWU weer buiten de sponners om heeft besloten een waar nemer mee te sturen". De heer Oepts, die redenen meent te hebben om aan te nemen dat de waar nemer zich wel degelijk met de gang van zaken in de ploeg zal mogen be moeien, stelt: „Ik wil de mogelijkheid niet uitsluiten dat wij, nu de situatie wezenlijk is gewijzigd, geen renners voor de Tour beschikbaar zullen stel len. Daarover gaan we op korte ter mijn besprekingen voeren. Maar eerst wil ik van de KNWU opheldering heb ben. Er zijn twee mogelijkheden: of die waarnemer krijgt bevoegdheden en dan erkent de KNWU, dat er een be tere figuur beschikbaar is dan Wagt mans. Dan moet die man maar ploeg leider worden. Of die waarnemer krijgt géén bevoegdheden en in dat ge val kan hij beter thuis blijven". Reactie van Wout Wagtmans„Ik heb geen enkel bezwaar tegen de aan wijzing van een waarnemer, maar ik blijf de baas over de ploeg". Na deze krachtige uitspraak gaf hij wel toe, dat de aan te wijzen waarne mer wel regelmatig contact met de renners zal hebben. „Hij moet meehel pen de goede geest in de ploeg te be waren". Ook daartegen heeft Wagt mans geen bezwaar: „Ik ben al erg blij dat Televizier is bijgedraaid. Als ik bezwaren zou aanvoeren gaat het toch ten koste van de renners. En dat wil ik beslist vermijden". Strijdvaardige Oepts: „Als Wagt mans een man naast zich nodig heeft die voor de goede geest in de ploeg moet zorgen is Wagtmans geen goede ploegleider. Zo is het toch?" Huschke von Halstein, de grijze, aris tocratische teammanager van Porsche, heeft een troost: Vic Elford blijft volgens de zeer voorlopige gegevens althans de grote favoriet bij de grand tourismo's. De Brit verdedigde met zijn 911S de voorsprong, die hij in de eerste fase had opgebouwd, zeer be kwaam. In Rumilly, nadat 1756 van de 3275 te rijden kilometers waren afgelegd, bedroeg het verschil met de Lotus Elan van David Friswell nog steeds zo'n 250 seconden. In de proe ven van woensdag boekte de topman van het Duitse merk met opmerkelijke regelmaat iedere keer zo'n 35 secon den winst. Steeds duidelijker wordt het, dat de pech de zwaarste tegen stander van de Brit is. Ook de titel met Rauno Aaltonen de enige man die hem eigenlijk de hoofdprijs nog kan ontnemen bedroeg woensdag avond al meer dan drie minuten. Opmerkelijk was het dat in de ,;Nacht der verschrikkingen" zelf slechts een twaalftal equipes uitvielen. Daartoe behoorden de Fransman Jean- Piere Hanrioud met zijn Porsche 911S, alsmede diens landgenoot Claude Lau rent, topman van 't DAF-fabrieksteam. Ook Ad Paulen, directeur van het NOC moest de strijd staken. Zijn Renault R8 Gordini raakte in een proef van de weg, wat de Haagse Limburger kans loos maakte. De bochtige Alpenwegen hadden ech ter meer van man en machine ge vergd dan aanvankelijk bleek. In de loop van de dag werd dat steeds dui delijker. Een van de eerste uitvallers was de Pool Sobieslaw Zasada, die in de klim van de Col de Bienne zijn Porsche 91 IS tegen een rotswand zette en de valhelm kon losgespen. In de middagren kwam het einde voor de Ford Mustang van de Nederlanders Dick Schwarz en Gerard van Lennep. Toen in de avond Sarrebourg was be reikt, telde het rallyleger nog zo'n kleine 70 equipes zodat alweer vol gens officieuze gegevens rond de vijf tig wagens het gevecht tegen kilome ters en vermoeidheid hebben moeten opgeven. BEVERWIJK Tijdens zwemwed strijden ter omlijsting van de officieu ze wa terpolo-interland wedstrijd Neder land-Rusland in het 60-meterbad in Be verwijk vestigde de jonge Amsterdam mer Bob Schoutsen (Dolfijn) een nieuw Nederlands adspirantenrecord op de 100 meter rugslag met een tijd van 1 minuut 5,1 seconde. De belangrijkste uitslagen waren verder: 100 meter vrije slag dames: 1. Mirjam van Hemert (VZC) 1.04.3; 2. Bep Weeteling (Nereus) 1.05.4; 3. Mia Plantinga (ZAR) 1.07.9. 100 meter vrije slag heren: 1. Ale van Veen (HPC) 59.0. 100 meter schoolslag da mes: 1. Betty Heukels (PSV) 1.22.6. 100 meter rugslag heren: 1. Bob Schout sen (Dolfijn) 1.05.1; 2. Pieter Schille- mans (Dolfijn) 1.06.1. 100 meter vlin derslag dames: 1. Ada Kok (De Futen) 1.08.2, 2. Toti Heukels (PSV) 1.14.0. 100 meter vlinderslag: 1. Edwin Boo gaard (AZ'70) 1.05.1. VEENENDAAL Het bestuur van district Veenen- daal van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond orga niseert op vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 april in hotel-café-restaurant ,,'t Rode Hert" in Amerongen bil jartwedstrijden voor het gewestelijk kampioenschap hoofd klasse libre. Aan deze kampioenswedstrijden zullen zeven districtskampioenen deelnemen uit de districten Apeldoorn, Eemland, Utrecht, Nijmegen, Veenendaal, Arnhem en Dieren. De winnaar van dit biljarttoernooi zal met zeven andere kampioenen van de verschillende gewesten uitko men in de finales om het kampioenschap van Nederland in de hoofdklasse. Dit driedaags biljartfestijn belooft een spannend evenement te worden en de verwachtingen van de organisatoren, wat betreft de belangstelling voor de wedstrijden, zijn derhalve hoog gespannen. Er worden 21 partijen gespeeld volgens het Avé-systeem, hetgeen wil zeggen, dat de wedstrijdleiding het af te handelen pro gramma zodanig heeft opgesteld, dat de spanning volko men gehandhaafd blijft. Deze kampioenswedstrijden, met alle een partijlengte van 250 caramboles, vormen tevens het sluitstuk van het biljartseizoen (klein biljart). Wij hadden een kort interview met de secretaris van de K.N.B.B. district Veenendaal, de heer J. L. Lochtenberg, die op deze gewestelijke kampioenschap pen belast is met de wedstrijdleiding en tevens enkele partijen arbitreert. Hij gaf als biljartkenner bij uitstek de vol gende prognose: „Als favoriet voor de titel van het ge west tip ik in eerste instantie M. van Riet uit Nijmegen en de Arnhemmer Th. Snippe. Ik ben er echter vast van overtuigd dat Schrijvershof van ons dis trict zeker voor een verrassing zal kun nen zorgen, gezien zijn spel van de laat ste tijd. Ondanks zijn vrij lage gemiddel- ADVERTENTIE OnCH den om te stoppen bij een Alstublieft, opnieuw eeni extra ir* kaart voor een gratis ^tw^^best'elkaarten^Mr aantrekkelijke en extra voordelige vakantie-artikelen. de op de districtskampioenschappen (7.32), heb ik persoonlijk zeer hoge ver wachtingen van hem. Hij kan bogen op een sterke wedstrijdmentaliteit en is een vechter in de ruimste zin van het woord", aldus de heer Lochtenberg. Een en ander zou een prachtig resultaat, zijn, omdat het district Veenen daal reeds meer biljartkampioenen telt. In de 4e klasse behaalde R. van Omme ren uit Eist reeds het gewestelijk kam pioenschap en enige tijd geleden greep de Veenendaler J. Vonk de titel in de eerste klasse van de bond. Laatstge noemde werd ongeslagen kampioen en kan, doordat zijn algemeen moyenne 10 bedroeg, terwijl in deze categorie slechts 8.39 is toegestaan, niet uitkomen in de finales om het Nederlands kampioen schap. Het volgende seizoen komt de ze speler uit in de hoofdklasse. De deelnemers aan dit gewestelijk kampioenschap in de hoofdklasse libre (moyenne 7-11) groep II zijn: W. Boerman distr. Apeldoorn (8.08) C. Doppenberg distr. Eemland (8.62) E. van Heuven distr. Utrecht (10.44) M. van Riet distr. Nijmegen (11.62) J. Schrijvershof distr. Vdaal (7.32) Th. Snippe distr. Arnhem (10.48) B. Teunissen distr. Dieren (8.03). De achter de namen genoemde cijfers geven de moyennes weer, zoals die wer den behaald bij de respectieve districts kampioenschappen. De wedstrijden te Amerongen beginnen vrijdag om 20.00 uur en worden zaterdag en zondag voortgezet om respectievelijk 13.00 en 12.00 uur. Favoriet voor de titei van het gewest is de Ngmegenaar M. van Riet, die in het districtskampioenschap een moyenne liet aantekenen van 11.62

De Vallei | 1967 | | pagina 11