DOOR BARRY KRIJGT DELFT TOCH ZIJN ELCKERLYC Vriendelijk Picasso bracht bijna twee miljoen op UIT DE KERKEN FINANCIËLE NOTITIES Hogere winst voor Hoogovens Hogere omzet bij Wilson DAPHNE DU MAURIER Uitgesteld Mislukt PILOOT STORM Geaarzeld RECHTER TIE TEKKO TAKS Teruggetrokken Hoesch (Hoogovens) in Italië VANAVOND TELEVISIE MORGEN T.V. LANGENBERG OERM Johnny Hart U/Ptzn- e®! weerrue' Ldie.aLs gehoorzamen, oris naast de anderen plaatst DIVIDEiNDVOORSTELLEN WISSELMARKT Pagina 2 DONDERDAG 27 APRIL 1967 JANET 49 „,0 meneer Philip... toch niet in het gesticht? O, hoe vreselijk! U bedoelt toch niet het krankzinnigengesticht?'.' „Het spijt me, maar dat bedoel ik wèl, Annie. Mijn broer is niet meer toerekeningsvatbaar. Ik voel er het meeste voor hem onder de hoede van een Inrichting te plaatsen, waar hij geen kwaad kan." „Neen, meneer Philip. Daar denken we niet over. Joe mag abnormaal en hardvochtig zijn, maar hij heeft mij lichamelijk nooit enig kwaad gedaan. Er zou geen grond aanwezig zijn om hem te laten opsluiten". „Het wordt nog erger met hem." „Nee, dat geloof ik juist niet." „Hoe kom je daar zo bij?" „Hij is al zachter en vriendelijker tegen mij, er is iets van zijn oude aard terug sinds ik hem het nieuws heb verteld." „Welk nieuws?" „Met Kerstmis verwacht ik weer een kind." Philip stond op en liep naar het raam. Daar stond hij een tijdlang zwijgend. „Ik wil, dat je mij altijd als een vriend zult beschouwen, Annie. Kom altijd naar me toe, als je dat wenst. De komende maanden zullen niet ge makkelijk voor je zijn. Toe, aarzel nooit bij me te komen, wanneer je Je ongelukkig mocht voelen. Wil je me dat beloven?" „Ja, meneer Philip." „Maar noem me dan Philip. We zijn toch vrienden, is het niet?" „Graag, Philip. Nu moet ik er van door." In deze herfst bracht Joseph de meeste tijd door vóór het keukentje van het Klimop Huis. Er leefde in hem een flauwe hoop, dat de komst van dit kind zijn redding zou beteke nen. De laatste tijd betrapte hij er zich vaak op, dat zijn gedachten af dwaalden en verstrikt dreigden te ge raken in een dikke duisternis. Dan placht hij het hoofd in de handen te steunen en zijn vingers tegen de sla pen te drukken. Hij wist niets van de bezoeken van zijn vrouw aan zijn broer Philip. Zij kwam daar nu geregeld, soms twee maal in de week. Deze uren werden langzamerhand de enige lichtpunten in haar bestaan. Langzaam en bijna ongemerkt wakkerde Philip bij haar het verlangen aan om weer vrij te zijn, om Klimop Huis en man te ver laten. Toen het Kerstmis werd voelde An nie zich uiterst zwak worden, zonder twijfel het gevolg van de ellendige ja ren, die achter haar lagen. De dokter had tegen Katherine gezegd: „Laat ze zich vooral rustig houden, vrij van er gernis of opwinding. Het bevalt mij niets zoals zij er uitziet. Een schok zou haar op het kritieke ogenblik noodlottig kunnen worden. Ja, zij mag kleine eindjes wandelen, maar laat ze vooral oppassen voor emoties." De dag vóór Kerstmis voelde Annie zich flink genoeg om Philip op te zoe ken. Katherine bleef thuis en Joseph was op bezoek bij Lizzie. Langzaam wandelde zij de heuvel af, de stad door naar het grote huis op het Mari ne-Terras, waar Philip Coombe woon de, geheel alleen, met zijn huishoud ster en haar man, die als butler fun geerde. Philip had zelf theegescnonken, ter wijl Annie op de sofa uitrustte. Even na zessen, toen zij dacht dat Joe van de boerderij zou terugkeren, nam zij afscheid. Geen van tweeën bemerkte, dat zij haar zakdoek in een hoekje van de sofa had laten liggen, een ge schenk van haar man, op hun tweede trouwdag. Joseph ging pas tegen half elf van Lizzie weg. Het was een pracht van een heldere nacht. De volle maan scheen boven zee en er zat vorst in de lucht. Er waren nog groepjes mensen op straat, de meesten gingen naar de nachtdienst in de kerk van Lanoc. Toen Joseph langs het Marine-Ter ras kwam, zag hij nog licht bij Phi lip. Hij zag diens gestalte voor de ra men heen en weer lopen. Toen hij hem zag, bedacht hij, dat het morgen Kerstmis was en over enkele dagen zou zijn zoon worden geboren. Van dat ogenblik zou er een verandering in zijn leven komen. Hij wilde daarom alle wrok en haat uit zijn gedachten bannen. Even aarzelde hij, voordat hij de stoep van het huis beklom en aan belde. De slaperige butler deed open. „Ik ben de broer van meneer Coombe. Ik kom hem een gelukkige Kersmis wen sen", zei Joseph. Hij duwde de man opzij en deed de deur van de kamer open, waar hij Philip had gezien. Phi lip slaakte een kreet van verrassing bij het ontwaren van zijn broer. Ter stond vlogen zijn gedachten naar An nie. „Wta voert je in Godsnaam hier, broer, op dit late uur? Is er thuis iets? Met je vrouw?" Joseph glimlachte en schudde het hoofd. Hij nam plaats op de sofa. „Ik kom uit me zelf, Philip. Ik kom om je te zeggen..." Toen viel zijn oog op het kanten zakdoekje, dat uit een hoek van de sofa te voorschijn stak. Hij wist niet meer wat hij zeggen wilde, zijn gedachten waren vervlogen, hij zat domweg voor zich uit te kijken en te wijzen: „Waarom heeft Annie haar zakdoek je hier laten liggen?" begon hij op doffe toon. Toen draaide opeens alles voor hem rond en begon hij te beven. Annie is hier geweest, Annie is in deze kamer geweest! Zeg me de waar heid, spreek... of ik pers het eruit!" Philip werd doodsbleek, toen zijn broer overeind rees en op hem af kwam. „Wees voorzichtig, Joe, anders zal je er spijt van hebben!" Joseph sloeg er geen acht op. Hij boog zich over Philip, met fonkelende blik. „Hoe lang komt Annie hier al bij je?" schreeuwde hij. Philip haalde schouders op en lach te een verachtelijk lachje. „O, dus je was gekomen om hier een scène te maken! Dat zal je niet lukken. Ogen blikkelijk mijn huis uit!" „Hoe lang komt Annie hier al bij je?" herhaalde Joseph, zijn vuisten gebald houdend. Een onweerstaanbare drang steeg in hem op, dat gezicht daar vóór hem tot brij te slaan en het daarna te vertrappen... Philip ging vlug naar de andere zij de van het vertrek. „Annie is een lie ve vriendin voor me geweest al maan den lang", begon hij zacht, „sinds jij begonnen bent haar als een beest te mishandelen, heb ik getracht haar zo veel mogelijk te vergoeden". „Wat zeg je daar, komt Annie al maanden lang bij je? Heeft ze mij zó durven bedriegen?" „Het spreekt vanzelf, dat ze jou be drogen heeft, beul van een vent, met je beestachtige manier van doen. Ze heeft nooit van je gehouden!" „Dat is een gemene leugen van je!" DELFT In ue steek gelaten door de leiding van Holland Festival en de Nederlandse toneelgezelschappen, krijgt Delft dit jaar toch weer in de eerste week van het Holland Festival een reeks voorstellingen van de mid deleeuwse moraliteit „Elckerlyc". Wim Bary, ex-acteur, regisseur en schouwburgdirecteur heeft de regie op zich genomen. Als tekst kiest hij de prachtige „her-taling" van de dichter Jan Engelman. Voor zijn nieuwe enscenering vond de regisseur een bezetting van acteurs en actrices uit verscheidene Neder landse toneelgezelschappen, zodat dit jaar ook bij de Elckerlyc echt van een Nederlandse toneelmanifestatie gespro ken mag worden. De titelrol wordt gespeeld door Tom van Beek, de 35-jarige acteur, die op het ogenblik een hoofdrol speelt in de musical „Heerlijk duurt het langst" van Annie Schmidt. De jonge acteur beseft, dat het een zware opgave is na Han Bentz van den Berg, die zeventien jaar de Elckerlyc magistraal speelde, de rol op te nemen. Maar met enthousiasme heeft hij de uitdaging aangenomen. Hij heeft er zijn vakantiereis voor uitgesteld en is inmiddels al met regisseur Bary aan het werk gegaan. De andere Elckerlycfiguren van dit jaar komen van de Haagse Comedie (Kees Coolen voor Gezelschap en Epi loog en Jacques Luyer als Kracht), van Ensemble (Pleuni Touw als Kennis, Tatiana Radier als Mage en Schoon heid), Dick Scheffer als 't Goet en Wijsheid) en Paul van Gorcum (als Neve). Van Studio komt Carol van Herwijnen om de rol van de Vijf zinnen te spelen, die bij de Nederland se Comedie steeds door een actrice werd vertolkt. Buiten de gezelschappen vond de regisseur Willem Tollenaar voor de stem van God en de voor drachtkunstenares Willy Brill voor de rol van Deugd. iiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiuii 5 Zoals wij bericht hebben, dreigde de (Wordt vervolgd) i Elckerlyctraditie in Delft na zeventien jaar abrupt te worden afgebroken. Han Bentz van den Berg vond het welletjes niuuiuiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiu en (je Nederlandse Comedie voelde er ook niet voor er met een andere be zetting mee door te gaan. De leiding van het Holland Festival heeft eerst nog getracht andere gezel schappen te bewegen een nieuwe Elckerlyc te ensceneren. Dat lukte niet. „De tijd van voorbereiding is te kort" en „De voorstellingen vallen in de tijd van de vakanties". Dat waren de motieven, waarop werd geweigerd. 3490. Met enige tegenzin wendden Arend en Buck zich om naar de nieuwsgierige visser, die hen nu met slim me oogjes aankeek en op gewichtige toon herhaalde: „Dit zal u stellig interesseren!" „Ja, dat had u al eens gezegd, meen ik", snoof pi loot Storm ongeduldig. „Gaat u door, asjeblieft." Het gelaat van de ander kreeg opeens een sluwe uitdruk king. „Wat is het u waard?" vroeg hij. Arend sloot even de ogen, alsof hij met moeite zijn kalmte bewaar de, toen zei hij met zachte stem zoetsappig: „Pas als u het ons verteld hebt, zullen wij weten of het bericht ons iets waard is!" De visser grinnikte: „Nou goed, dan moet u dat zelf maar beoordelen. Luister. Toen ik vannacht met mijn vader terugkeerde "an onze late vangst, en de kust na derde, ongeveer bij de plek waar die machine is neer gekomen, ontdekten wij in het water een merkwaardige gloed, die van de bodem scheen te komen. Mijn vader is erg bijgelovig en wilde de zaak niet nader onderzoe ken, maar volgens mij moet dit in verband staan met het wrak". Kolonel Vanderbrinks ogen waren steeds wijder opengegaan. „Het kan inderdaad een aanwijzing zijn, Arend! Laten wp het eens onderzoeken!" meen de hij. 49. „Drinkt uw kopje thee eens op, meneer Woe!" zegt Rechter Tie sussend. „Hoe en wanneer is uw dochter Jade eigenlijk ontvoerd?" De voormalige Pre- fekt neemt een slok en begint: „Mijn dochter was zo'n zogenaamd modern jong meisje, edelachtbare. Dom en koppig, net als wijlen haar moeder. Ik dacht dat een wat oudere, degelijke echtgenoot haar weer in het rech te spoor zou brengen. Toen ze verleden jaar achttien werd, heb ik de heer Lie Mai als haar verloofde geko zen". Lie Mai zegt ernstig: „Ik had steeds een grote verering voor Mejuffrouw Jade, edelachtbare. Ze was zeer bekoorlijk en begaafd..." „Onzin!" roept de Pre- fekt kwaad. „Een domme gans, dat was ze! Laat ze me nou verliefd worden op m'n secretaris Yang, een gesjeesde student. Hopeloos verliefd was ze op hem!" De goudsmid schudt zijn hoofd. „Nee, edelachtbare, ik ben er van overtuigd, dat het van Jade's kant alleen maar een soort kalverliefde was. Zij was mij bepaald niet ongenegen. Mettertijd zou ze zeker..." „Laat mij het woord doen. Lie!" zegt de Prefekt boos. „Dat bru tale wicht vertelde me die bewuste avond gewoon dat ze niet met Lie maar met Yang wil trouwen. Aan tafel, notabene! Ze liet haar oude vader niet eens rustig zijn avondrijst eten..." Delft wilde koste wat kost toch zijn Elckerlyc en dat is nu gelukt, dank zij het doorzetten van de heren Van der Hoek en Burmeister van Delfesta en de Delftse V.V.V. Die hoorden name lijk, dat Wim Bary, de directeur van de Maastrichtse Stadsschouwburg, pas een radio-uitzending van het middel eeuwse spel voor de radiozenders van de twee Limburgen had geregisseerd. En zij vonden de heer Bary bereid tot een regie in Delft. „Natuurlijk heb ik geaarzeld", zegt de heer Bary, „na de prachtige voor stellingen van de Nederlandse Come die. Maar ik kan me voorstellen, dat m enin Delft geen gat wil laten vallen in een prachtige traditie. Daarom durf ik het waagstuk aan bij wijze van over gang naar nieuwe ensceneringen in de toekomst". De leiding van het Holland Festival die overigens in die zeventien jaar nog nimmer een cent aan de Elckerlyc heeft betaald en de Delftse voorstellin gen alleen in haar programma's opnam trok zich nu helemaal terug. En dat alleen op grond van het feit, dat Wim Bary niet de oorspronkelijke middel eeuwse tekst, maar de poëtische, mo derne tekst van Jan Engelman koos. „Dat deed ik, omdat ik geloof met die her-taling, die overigens het origi neel vrijwel letterlijk volgt, gemakke lijker een groter publiek en vooral de jeugd te bereiken. En daar gaat het toch om. Ton Lutz deed trouwens vorig jaar het zelfde toen hij Hoofts Ware- nar door Ernst van Altena liet her talen". Zo krijgt Delft dus weer zijn Elcker lyc en wel van woensdag 14 juni tot en met zaterdag 17 juni. Een nieuwe enscenering, jonge spelers en muzikale medewerking van koor en orgelmuziek, zullen ongetwijfeld weer velen naar Delft lokken, waar in de afgelopen zeventien jaar tienduizenden de Elckerlyc als parel van onze toneellite ratuur hebben bewonderd. Regisseur Wim Bary aan het werk met de nieuwe Elckerlyc (Tom van Beek). LONDEN Er zijn gisteren op een kunstveiling bij Sotheby in Londen weer aan de lopende band records ge sneuveld. Dat kwam vooral door de verkoop van een zeer belangrijke Pi casso die voor 1,9 miljoen gulden werd gekocht door een kunsthandel in New York. In minder dan twee uur werden er 87 impressionisten en moderne schilde rijen verkocht voor een totaal van 10.582.000 gulden, een nieuw wereldre cord voor impressionisten. De Picasso, die onder de hamer kwam wordt beschouwd als een van de beste werken van de schilder uit zijn blauwe periode die nog in privébezit was. Wie het kostbare kunstwerk naar Londen heeft gestuurd is niet onthuld; wel weet men dat het afkomstig is van een Zwitserse verzamelaar. „De Bodley Galery, de kunsthandel die het heeft gekocht, heeft er een ko per voor", zei de man die het enorme bod van gisteren heeft gedaan, de 48- jarige David Mann. „Ik weet zeker dat hij het wil kopen. Ik was bereid tot on geveer 2,1 miljoen te gaan", zei hij nog in de enorme opwinding en gedrang om hem heen. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Katwijk aan zee (8e pred. plaats-toez.): G. van Estrik te Ge- nemuiden; te Leiden (vac. D. J. Vos- sers): A. J. Lamping, jeugdpred. aldaar; te Westmaas: P. Warners, kandidaat in Utrecht. Aangenomen: naar Enkhuizen (vac. A. J. Visser) (toez.): G. Boogaard te Andijk. Bedankt: voor Dinxperlo, (2e pred. plaats): F. C. M. Roodenburg te Eiker zee; voor Balk: P. Landweer te Nigte- vecht. Geref. Kerken: Aangenomen: naar Assen (vac. K. A. Firet): A. Haverkamp te Leiden; naar Amstelveen (3e pred. plaats): G. Manen- schijn te Broeksterwoude. Bedankt: voor Den Helder (vac. M. Hamming): J. Schelhaas te Leeuwarden- Huizem; voor Hoofddorp (vac. Z. C. Versluys), Hoogeveen (vac A. Adema), Hoorn, Monnikkendam, Ntjkerk (vac. J. Koppe), Uithuizen en voor Wormerveer: G. Manenschijn te Broeksterwoude. Geref. Gemeenten: Beroepen: te Tholen: J. van Haaren te Amersfoort; te Oudemirdum: J. Karens te Nieuwerkerk. 48 Zwijgend volgden zij nu een tijd lang de oude weg door 't glooiende terrein. „Is 't nog ver?' onderbrak Tekko eindelijk schuchter de stilte. „Ik eh... ik ben erg benieuwd naar de kennismaking met Uw vader, ziet U! Ik zou 't liefst zo gauw mogelijk ook achter die gesto len parel aangaan, vat U?" „Komen maar mee!" ant woordde de Prins minzaam. „Als wij gindse heuvel be klimmen, kunnen ik u woeste bergstreek wijzen welke wij moeten doorgaan om residentie van Pansjoerije te bereiken!" Zij beklommen de door Prins Lum-Bia aan gewezen heuvel en toen kon Tekko 't voor hen liggende terrein in ogenschouw nemen. „Gindse muur zijn be roemde Chinese muur!" onderwees Prins Lum-Bia zijn metgezel. „Wanneer wij daar omheen gereden zijn moe ten wij nog slechts doorrijden om aan ons reisdoel te geraken!" „Is 't daar wel veilig?" wilde Tekko nog weten. „Geen struikrovers of zo? Het ziet er zo onherbergzaam uit, ziet U?" „Slechts heel kleine kans!" antwoordde de Prins geruststellend. „Machtig vader bestrijden name lijk krachtdadig iedere vorm van struikroverij. Volgen U mij maar!" Zij maakten een lange omweg om aan de andere kant de muur te geraken en trokken toen welgemoed de ber gen in. Dat de kans om struikrovers te ontmoeten toch niet zo klein was als de Prins gezegd had zou weldra blijken. Een paar tot de tanden gewapende kerels sloe gen met begerige ogen sinds geruime tijd de bewegin gen van ons tweetal gade. IJMUIDEN De Westduitse staal- onderneming Hoesch heeft de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal toestem ming gevraagd voor een deelneming van 15 in de Italiaanse firma Falck. Door de fusie tussen Hoesch en de Dortmund-Hörder Hüttenunion in ja nuari vorig jaar hebben de Koninkiyke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrie ken een bèlang van 14% in Hoesch gekregen. HILVERSUM I AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitzending van het Geref. Politiek Ver bond. 18.30 Tulpenrally 1967. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Stereo: Blaastrio: klass. en mo derne muz. IKOR: 19.30 Avondgebed. 19.55 Kerk veraf en dichtbij. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Omroepork. en. solist: moderne muz. (In de pauze voordracht). 21.35 De kinderen van Verona, hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Ac tualiteiten. 22.55 Discotaria: nw. gr.pl. (23.25-23.40 Rep. opening van de Expo '67 te Montreal). 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 18.10 Sportrubriek. 18.30 Voor de twintigers. 19.00 Nws. en weerpraat- je. 19.10 Radiokrant. 19.30 Stereo: Klass. gewijde muz. 19.45 Op de man af, praatje. 19.50 Stereo: Li. gr.muz. 20.10 De familie Leenhouts, hoorspel, (dl. 29). 20.35 Li. gr.muz. 21.00 De Spelen zijn dood, lang leve de Spelen, doc. over de Olympische Spelen. 21.25 Li. ork. (gr.). 21.50 Li. gr. 22.15 Wijd als de wereld: intern, oriëntatie in kerk, zending en oecumene. 22.30 Nws. 22.40 Boekbespreking. 22.45 Kerkorgel- concert: klass. en mod. muz. 23.15 Stereo: Signaal, muz. van eigen tijd. 23.45 Stereo: Li. gr .muz. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND I NTS: 18.45 Pi po de Cown. 18.50 Journaal. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 De Verrekijker, intern, jeugd journaal. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Mensen in de sport: doc.-infor- matief pr. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. TROS: 20.20 Een beetje lente in huis: gevar. pr. VARA: 21.20 Koning Klant: consumentenrubriek. 21.50 Het Pelo ton Anderson, filmrep. over de oorlog in Viëtnam. NTS: 22.40 Journaal. VA RA: 22.45 De Gouden Roos van Mon- treux, filmrep. NTS: 23.00-23.30 Teleac Automatisering (9 - herhaling van j.l. maandag). NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nws. in het kort. STER: 20.01 Reclame. NCRV: 20.05 Geen be ter leven dan buitenleven, tv-film. 20.35 Jong-leren: Franse filmserie over alledaagse gebeurtenissen in een ge zin. 21.45 Van nul uur één tot midder nacht (2). Het Verlovingsgeschenk, tv-detectivefilm. STER; 22.10 Reclame NTS: 22.15 Journaal. CVK:iKOR 22.30- 23.00 Dichterbij: pr. over de Bijbel. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Soc. Strijdl. 7.23 Lichte gr.muz. (7.30-7.35 Van de voorp.) VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr.muz. 9.00 Mod. pianomuz. (opn.). 9.10 Stereo: Viool en piano: mod. muz 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Mod. kamermuz. (opn.). VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Lichte gr.muz. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. AVRO: 11.30 Stereo: Oude balletmuz. (gr.). 12.00 Lichte ork.muz. 12.25 Beursber. 12.27 Meded. t.b.v. Land en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorl.Uitzending voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Journ. en beursber. 13.30 Stereo: Viool en piano: klass. en mod. muz. 14.00 Poëziekroniek. 14.15 Bij de tijd en bij de. thee: gevar progr. VPRO: 15.30 Thuis: progr. voor. thuis zittenden. 16.Q0, Nws. '16.02 Omroepork. en solist (opn.): mod. muz. 16.50 Pia norecital: mod. muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Stereo: Muzikale aanwin sten. 17.45 Act. HILVERSUM II NCRV: Nws. en herh. SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Lichte gr.muz. 7.30 Nws. 7.32 Lichte gr.muz. 7.40 Ra diokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muz (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Lichte gr. muz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Stereo: muz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Lichte gr.muz. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Variant: act., rep., ber., en veel muz. 13.30 Amusem. muz (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.25 Ste reo: Semi-klass. muz. (gr.). 15.15 De metalen Mei: poëzieprogr. 15.30 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. HILVERSUM Hl AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Plaat maar raak: vrolijk ochtendprogr. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvit.: Populair verz. platenprogr. (11.00-11.02 Nws.) VPRO: 12.00 Nws. 12.02 Uit de buitenlandse pers. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nws. 13.02 Uit de buitenlandse pers. 13.05 El pée: gevar. pl.progr. 14.00 Nws. 14.02 Uit de buitenlandse pers. 14.02 2 X Top 10. AVRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Muzikantjes. 16.00 Nws. 16.02 Oud plaatwerk. 16.30 Sorbet: licht platen progr. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05-18.00 Pop-party. DONDERDAG 27 APRIL 1967 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herh. v. gisteren) 10.20 Sportspiegel 10.50 Voor de vrouw. 11.35 Act. en muz. 12.00- 13.30 Act. 16.40 Nws. 16.45 Kinderpr. 18.00-18.05 Nws. (Reg. pr.: NDR 18.05 Act 18.16 Filmrep. 18.50 Zandmanne tje. 19.00 Act. 19.21 Muz. pr. 19.21 Mu zikaal pr. 19.59 Pr.overz. WDR: 19.05 Nws. uit Noordrijn-Westfalen. 18.10 Weekoverz. 18.12 Rubr. over bloemen en platen. 18.25 Hier und Heute (I). 18.50 Goedenavond. 19.00 Hier und Heute (II). 19.10 Film. 19.40 Dieren- pr.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Tv-spel. 21.00 Berlijns Filharmonisch Orkest o.l.v. Herbert von Karajan: 5e symfonie in c kl.t., Beethoven. 21.50 Politieke uitzending. 22.35 Journaal en weerber. Aansl.: comm. DUITSLAND II 18.10 Nws. en weerber. 18.20 Act. en muz. 18.55 Tv-spel. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en thema's van de dag. 20.00 Till Eulenspiegel: komedie met muz. Aansl.: nws. 21.25 Journalisten vragen politici antwoorden. 22.25 Nws., weerber. en thema's van de dag. illllllllllllllllUllllllllll AMSTERDAM Door lokale vraag zijn de koersen van de internationa le waarden over de gehele linie bij de opening wat omhoog gestuwd. Phi lips verbeterde ruim een gulden tot 91.30. Kon. Olie ging bijna een gulden omhoog tot 129.40. Unilever deed het wat kalmer aan met een avance van 20 cent op 92.60. AKU was verder iets in herstel met een eerste verhande ling op 50.10. Hoogovens werd 5 pun ten hoger geadviseerd op 390. De handel in al deze fondsen was kalm, mede door gebrek aan buitenlandse opdrachten. De markt ondervond een stimulans van Wall Street, alwaar dinsdag wederom vast werd geslo ten. Dit door kooporders bij het sluiten van de markt. Ook voor de Neder landse fondsen toonde de New Yorkse beurs belangstelling, waardoor hogere koersen werden geregistreerd. Gedu rende het verdere beursverloop kwa men er in de hoofdfondsen geen koersveranderingen van betekenis meer voor. De scheepvaartsector noteerde me rendeels hogere koersen. Alleen Scheep vaart-Unie opende een half punt lager op 150-1/4. De stemming van de cul tures was verdeeld met Amsterdam- Rubber iets gemakkelijker, HVA frac- tioneel hoger. De Staatsfondsenmarkt was prijshoudend tot eerder lager. In Centrale Suiker veranderde menig stuk van eigenaar. De kooplust had de overhand waardoor oplopend werd gedaan van 398 tot 404. Hiermee boek te dit fonds weer een niet onbelang rijke koerswinst, vergeleken met de voorgaande slotkoers. Voor de derde achtereenvolgende maal is vandaag het tarief voor dag geld opnieuw met V* procent ver hoogd tot 4V« procent. Dit door de steeds krapper wordende geldmarkt als gevolg van ultimato-opvragingen. Hoogovens behaalde een koerswinst van 7 punten tot 392. KLM was vast met een verbetering van 6 op 386. AKU daalde tot 49.80. In de eerste periode was Simon de Wit hoger, doch Albert Heyn iets la ger. Ingenieursbureau voor bouwnij verheid ging 5 punten omhoog op de dividendverhoging. Zes punten winst boekten Van der Giessen en Ned. Gist Key en Kramer verbeterde 10, Mijn- bouwkundige Werken 5, Brocades 9, Nederhorst 8, Amev 15, Heineken 5, Ned. Melk Unie 12 terwijl de Kondor 9 punten hoger niet te krijgen was. Aan de verlieszijde noteerden wij: Hensen met 6, technisch bureau Ma- rijnen 5, Wessanen, Bührmann en Chemische Fabriek Naarden ieder met 4 punten. Verder daalde Van der Grin ten en Bensdorp ieder 10 punten. Vandaag werden certificaten Fa mous Artist Schools geïntroduceerd. De belangstelling was redelijk. D« advieskoers was 47Vi dollar per certi ficaat van 10 aandelen. AMSTERDAM Het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. IJmui- den heeft op de in Amsterdam gehou den jaarvergadering meegedeeld, dat de netto-winst in het le kwartaal van 1967 f 20,8 min heeft bedragen tegen over f 17 min in dezelfde periode van 1966. Het bestuur heeft op grond van de cijfers die het ter beschikking heeft niet de indruk dat de toestand in de staalsector zich nog verder zal ver slechteren. Eerder had Hoogovens de behaalde netto-winst geschat op f 20 min, zodat de uiteindelijke cijfers nog iets hoger is uitgekomen. DEN HAAG In de jaarvergade ring van Wilson's limonadefabrieken N.V. is door de directie medegedeeld, dat de omzet in de eerste drie maan den van 1967 twintig procent hoger is dan die over 1966. Van aandeelhou derszijde werd een opmerking gemaakt over de hoge kortlopende schulden. Dit is een seizoensverschijnsel door de teruggebrachte lege emballage, al dus de voorzitter. De kostenbewaking heeft de voortdurende aandacht, even als de liquiditeit. De directie werd met algemene stemmen toestemming gegeven hierin zo nodig te voorzien in overleg met prioriteitsaandeelhou ders. De winstdeling is conform 't jaar verslag namelijk 12 pet. waarvan 5 pet. in agio-aa'ndelen, voor alle uit staande aandelen. De jaarstukken werden goedgekeurd. De raad van commissarissen werd uit gebreid door de benoeming van drs. P. M. Speyer, commercieel directeur van de Verenigde Nederlandse Brou werijen d'Oranjeboom N.V. Borregard. Naar uit Oslo wordt gemeld, heeft Rein Henriksen, president van Bor- regaard, de grootste industriële groep in Noorwegen meegedeeld, dat de winst (voor aftrek van belasting) over 1966 f 11,04 min. bedraagt te gen f 20,4 min in 1965. Het dividend wordt daardoor van ze ven tot zes procent verlaagd. VAN BERKEL. Het bestuur van maatschappij Van Berkel's patent N.V. deelt mede dat in de vergadering met de raad van commissarissen is besloten aan aandeelhouders voor te stellen zich te verenigen met een ongewijzigd di vidend van 12 pet. AMSTEL BROUWERIJ Over 1966 onveranderd dividend van 14%, waarvan al 6% interimdividend is uitgekeerd. AMSTERDAM, 26 april De voor naamste wisselkoersen waren: Londen, 10.10— 10.10%; New York. 3.60 3.61; Montreal 3.33%— 3.33%; Parys, 73.11% —73.16%; Brussel, 7.26%—7.27; Frank fort 90.83%—90.88%; Stockholm, 69.99%—70.04%; Zürich, 83.60%— 83.65%; Milaan, 57.75%—57.80%; Ko penhagen, 52.21%52.26%; Oslo, 50.49%—50.54%; Wenen, 13.96%— 13.97%; Lissabon. 12.59%—12.61%.

De Vallei | 1967 | | pagina 2