Parkeren in „de Taets" is nog steeds een probleem Modern bankgebouw aan de Hoofdweg Raiffeisen bank bouwt in Ederveen Ds. Bakker zoekt huis in Veenendaal Nationale Huis bleef onverkocht VEENENDAALSE P.v.dA. STELT COLLEGE VRAGEN Ds. Zijlstra naar Kenya 3550 4079 AGENDA MARKTEN MEDISCH-SOCIALE SECTOR kraamaantekening, hoofd verpleegsters, verloskundigen, landbouwhui8houdkundigen, leraressen huishoudkunde, groepsleiders (-sters) met een ambachtelijke opleiding Aangifte dood vee Raadslid Stoer: Brandweer kan niet weg u Mk Raad Renswoude was kort bijeen Over doorstroming i ia llC?r*LJK CCP'rr\a automonteurs, onderhoudsmonteurs voor BURGERLIJKE STAND MIST u uw dagblad DE VALLEI? Bel: Wandel programma van Rijnkanters Toeristenkaart A is afgeschaft Tijdig aanvragen van paspoorten Iedere Nederlander heeft de kans om iets te doen aan ontwikkelingshulp. Maar er is één groep Nederlanders, die heel veel kan bijdragen. Dat zijn de mensen van 21 tot 35 jaar, die een vak in theorie en praktijk beheersen. Zij kunnen ontwikkelingslanden, die om deze hulp hebben gevraagd, brengen wat nodig is: kennis en vakbekwaamheid. Zij kunnen de mensen daar leren zichzelf te helpen. Want de beste hulp is erop gericht hulp overbodig te maken. Voor deze vorm van ontwik kelingshulp zijn nodig eigenschappen als nuchterheid en doorzettingsvermogen. Gevoel voor humor en betrekkelijkheid en het vermogen tegenslagen te kunnen opvangen. In september begint in het Instituut voor de Tropen in Amsterdam een nieuwe opleiding voor vrijwilligers. Drie maanden later al vertrekken de vliegtuigen naar Kameroen, Kenia, Nigeria, Peru, Zambia en de Philippijnen. Daar wachten de projecten om uitgevoerd te worden. Er is dus haast bij. De Stichting Nederlandse Vrijwilligers heeft vóór 1 september 150 mensen nodig, bij voorkeur ongehuwd. Mensen die bereid zijn om tegen een redelijk salaris twee jaar naar een ontwikkelingsland te gaan. Wio denkt de vereiste capaciteiten te hebben, en wie durf genoeg heeft om, na een goede voorbereiding dit moderne avontuur te beginnen, wordt uitgeno digd de informatiestrook te zenden aan de STICHTING NEDERLANDSE VRIJWILLIGERS, Be- zuidenhoutseweg 153 te Den Haag, tel. 070-854300. jeny\niQpLJC QCpl'AQ landbouwkundigen (MLS, HLS,Tropische rAÜn/irllOUriC OCUf L/n Landbouw Deventer, landbouwmechani satie), tuinbouwkundigen, veeteeltkundigen, leraressen land- en tuinbouw, visserijvoorlichters tUili v/öv/i/C OCL/ f Um buitenboord-en dieselmotoren, boek-en offsetdrukkers, hand- en machjnezetters, binders, fotografen-plaatmakers f ft irAni Jt yiTICOTDAni/' ,k verzoek u om nadere Inlichtingen over werkzaamheden, Naam Adres Woonplaats- Vakopleiding Beroep Telefoon Geboortedatum Gehuwd/Ongeh.. Vuilnisophaaldienst tijdens feestdagen Opbrengst collecte D.U.S.A.-leden gaan bestuurders kiezen AMERONGEN Nieuwe vestiging van Kirpestein DONDERDAG 27 APRIL 1967 tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.3017.30 uur -- rl' v mwm IB 'v v f «Cm mm T~ I ■H RENSWOUDE Ruim een half uur nadat burgemeester J. A. Ho- sang de raadsvergadering van gister avond had geopend, stonden de raadsleden weer buiten. De agenda leverde geen stof tot discussie op en alleen bij de rondvraag lie de heer H. Stoer (CHU) zijn stem even ho ren. In de volgende vergadering zal de begroting worden behandeld. Een commissie van onderzoek, waarin al le raadsleden zitting hebben, gaat aan het werk en zal in de eerst ko mende vergadering via de rappor teur de raad van haar bevindingen op de hoogte stellen. In de vergade ring van gisteren werden de begrotin gen voor 1967 alleen maar aangebo den en dit betekent in de praktijk niet meer dan een hamer-tik van de bur gemeester. Aan de vereniging Het Groene Kruis werd een subsidie van 7928,25 verleend De burgemeestei lichtte nog even toe, dat uit de exploitatiereke ning over 1966 is gebleken, dat de financiële toestand van de vereniging stabiel is geworden. De vorig jaar verleende subsidie is blijkbaar groot genoeg geweest, zodat men besloot een op gelijke gronden samengestel de bedrag voor dit jaar te verlenen. De raad ging hier unaniem mee ak koord. Aan de heer P. C. Grund- mann werd eervol ontslag verleend in verband met zijn vertrek naar Wilnis. Het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een H. Stoer vuurtje stoken VEEN'ENDAAL De raadsfractie van de Partij van de Arbeid heeft het college van B. en W. vragen gesteld over het doorstromingsbeleid. De frac tie stelt, dat men tijdens de raadsver gaderingen al meermalen gewezen heeft op de wenselijkheid van een aan trekkelijke doorstromingsregeling. „Voor ons is steeds duidelijker komen vast te staan, dat gezien de econo mische omstandigheden van een aantal gezinnen het niet verantwoord is die huur te betalen welke thans van hen wordt gevraagd" zo licht de secretaris van de fractie, de heer C. G. van Hall in het schrijven aan het college toe. De Partij van de Arbeid dringt er Heden, donderdag BIOSCOOP Luxortheater, Veenendaal, 19.30 uur: „De man met de blinddoek". Morgen, vrijdag LEERSUM Garage Kooy, 20 uur: Bazaar Middel hof. Damlust, 20 uur: Meifeest. OPHEUSDEN Gemeentehuis, 19.30 uur: Raadsvergade ring. BIOSCOOP Luxortheater, Veenendaal, 19.30 uur: „De man met de blinddoek". Scherpenzeel, 27 april 1967 Eier markt. Aanvoer 900.000 eieren. Prijzen kippeëieren f 11,75f 12,25 per 100 st. Henneëieren f 8,00f 11,50 per 100 st. Handel, goed. Barneveld, 26 april Pluimveemarkt. Aanvoer plm. 14.000 stuks. Handel rus tig. Prijzen (in f per kg): slachtkippen, lichte f 1,00—f L15; zware f 1,30— f 1,55. Slachtkuikens f 1,25f 1,40. De Rijnkanters hebben voor dit sei zoen een wandelprogramma samenge steld, dat er als volgt uitziet; Amers foort: 29 april; Sassenheim: 6 mei; Eist: Sportprestatietocht 60 km. 13 mei; NtJ- kerk: 3 juni; Soest: 26 augustus; Oos terbeek: 9septembir; Barneveld: 23 sep tember. Burgemeester J. A. Hosang niet te verplichten O School met de Bijbel had de gemeen te verzocht gelden beschikbaar te stellen wegens de vernieuwing van de verlichting in de lokalen en de aanschaf van een schoolstofzuiger. De kosten van de nieuwe verlichting worden op 3880,- geraamd en de bewuste stofzuiger zou 335,- gaan kosten. De raad besloot de gevraag de financiële medewerking te verle nen. Bij de rondvraag informeerde de heer Stoer naar de stand van zaken bij de verkoop van de premiewonin gen, die in het kader van de bouw- stroom op eenen terrein aan de ver lengde Van Reedeweg zullen worden VEENENDAAL De Nederlandse Hervormde predikant, ds. J. Bakker te Randwijk, die tussen 1933 en 1953 in Veenendaal stond hoopt volgend jaar mei met emeriaat te gaan. Het hart van ds. Bakker schijnt nog altijd naar Veenendaal te trekken, ge tuige het feit, dat hij plannen heeft om zich na zijn emeriaat weer in deze plaats te vestigen. Men heeft hem zelfs reeds hier gesignaleerd, terwijl hij be langstelling toonde voor te koop staan de huizen. Commentaar van ds. Bak ker: „Er is wel enige kans op, dat ik weer naar Veenendaal kom, maar er is nog niets met zekerheid te zeggen. Het duurt nog tot 1 mei 1968 voor het zover is." vervolgens op aan de doorstroming op een aantrekkelijke manier te bevorde ren om aldus „een der problemen van een sociaal verantwoorde huisvesting in Veenendaal op te lossen". De vragen die gesteld worden hebben de volgende inhoud: A. In het college met ons van mening dat het doorstromingsbeleid meer aan dacht verdient te krijgen? b. Zo ja, welke maatregelen denkt het college te nemen om voldoende be langstelling te wekken zodat gezinnen met hogere inkomens bereid zijn goed kope woningen te verlaten, die daardoor vrij komen voor gezinnen met lagere in komens? c. Behoort bij deze maatregelen ook de mogelijkheid die van rijkswege ge boden wordt uit de bijdrage ter bevor dering van de doorstroming? AMERONGEN Evenals vorige ja ren, zullen op de Nationale Herden kingsavond (3 mei) worden herdacht allen burger dan wel militair die sinds 10 mei 1940 waar of wanneer ook ter wereld in het belang van het Ko ninkrijk zijn gevallen. Men wordt verzocht met de volgende regeling rekening te houden en hieraan mede te werken: van des avonds 18 uur af tot zons ondergang zullen van alle openbare ge bouwen, particuliere woningen en vaar tuigen de vlaggen halfstok worden ge hangen; om 19.40 uur zal een ieder kunnen deelnemen aan de „stille tocht". Deze vangt aan op de Hof voor het gemeen tehuis en voert naar de graven der ge vallenen op de Nieuwe Algemene be graafplaats. van 19.45 uur af tot een minuut voor 20.00 uur zullen de kerkklokken luiden; om 20.00 uur precies zal, nadat 30 seconden tevoren door middel van de brandweersirene dit tijdstip is aange kondigd, op de plaatsen der herdenking twee minuten van vplkomen stilte in acht worden genomen. Men wordt ver zocht deze stilte op alle plaatsen in acht te nemen. Het einde van deze twee minuten wordt aangegeven door een korte sirenestoot. tijdens de stille tocht worden geen toespraken gehouden. De weg naar de graven wordt te voet in stilzwijgen zon der vlag of vaandel afgelegd. op de begraafplaats bestaat voor elk der deelnemers gelegenheid tot het strooien van bloemen. alleen de rechtstreekse nabestaanden der gevallenen kunnen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet inne men. gebouwd. „Aanvankelijk liep het goed, maar de storm is inmiddels wat geluwd", zo antwoordde de bur gemeester. Hij was van mening dat de belangstelling weer zou groeien zodra het betreffende terrein bouw rijp zou zijn gemaakt. De heer Stoer had voorts een „le vensgevaarlijke situatie" achter het gebouw Rehoboth geconstateerd. Een propaangas-tank werd door de kin deren als speelobject gebruikt. „Ze stoken er zelfs vuurtjes bij", riep de heer Stoer uit. De burgemeester gaf de verzeke ring dat het bestuur van Rehoboth hiervan op de hoogte zou worden ge steld. Hij vestigde ei bovendien de aandacht op dat een dergelijke tank afgesloten moet zijn, zodat de jeugd er niet bij kan. „Zou het niet beter zijn om de mensen die zo'n propaan- gas-tank hebben te verplichten om over te schakelen op aardgas", wilde de heer Stoer daarna nog weten. „Die verplichting kan de gemeente niemand opleggen", aldus de burge meester, die wel toezegde dat de ge meente op de mogelijkheden van het aardgas zou wijzen, als er nieuwe aanvragen werden gedaan voor de plaatsing van genoemde tanks. Tenslotte sprak de heer Stoer zijn bezorgdheid uit over het parkeerpro bleem in de Teats van Amerongen- weg. „Een dwaze bedoening; de brandweer kan de garage nauwelijks meer uit en soms moeten de automo bilisten keren, omdat er links en rechts auto's staan..." „Een moeilijke zaak", concludeer de de burgemeester en hy beloofde de ze kwestie in de eerstvolgende ver gadering van B. en W. te bespre ken. „Helemaal niet moeilijk", zei de heer Stoer nog op de valreep. „Voor de kerk ligt een prachtig par keerterrein, laten de mensen hun auto's daar neer zetten in plaats van ze de hele dag voor hun woning te laten staan..." LEERSUM De burgemeester van Leersum wijst een ieder, die met va kantie naar het buitenland wil gaan, op het feit dat de toeristenkaarten A, geldig gedurende twee maanden na afgifte en af te geven door de burge meester, met ingang van 1 januari 1967 door de Minister zijn afgeschaft. Thans zijn alleen nog te verkrijgen toeristenkaarten B, geldig gedurende twee jaren na datum afgifte en pas poorten, zoals vanouds vijf jaren gel dig. Deze reispapieren worden afgege ven door de Commissaris der Konin gin en aangevraagd ter gemeentesecre tarie. Wanneer men een reispapier no dig heeft, dient men er rekening mee te houden, dat het betreffende reispa pier ongeveer na zeven tot veertien da gen na de aanvraag ten gemeentehui ze voor uitreiking gereed ligt. AMERONGEN De vakantie staat weer voor de deur. Vele mensen komen dan op het laatste moment ten gemeen tehuize om een paspoort aan te vra gen. Aangezien de instelling, welke be last is met het uitreiken van paspoor ten, de provinciale griffie n.l. het in de ze tijd hier erg druk mee heeft, kan het voorkomen, dat een paspoort niet bij tijds klaar is. Geadviseerd wordt daarom om min stens veertien dagen van tevoren ten gemeentehuize te komen om een pas poort aan te vragen. Dit kan veel hin der voorkomen. EDERVEEN Indien de vergun ning afkomt dan krijgt Ederveen bin nen zeer afzienbare tijd een eigen bankgebouw. Dezer dagen is namelijk de tekening gereed gekomen van het bijkantoor van de Coöp. Raiffeisen- ADVERTENTIE bank te Lunteren, dat in Ederveen ge vestigd zal worden. Het ontwerp is van de hand van de architect, de heer G. Hardeman, die er in geslaagd is in de bouwstijl van dit gebouw een eenheid te vinden met het politiebureau, waar de bank vlak bij zal komen. Het be stuur van de Raiffeisenbank heeft na melijk een optie op de grond op de hoek van de Hortensiastraat. Behalve als bankgebouw, zal het pand ook dienst gaan doen als woning voor de beheerder. Het gehele gebouw zal in strakke lijnen uitgevoerd worden. Aan de voor zijde bevindt zich op de begane grond alleen de entree naar de bank, terwijl op de bovenverdieping vrijwel vier kante ramen geprojecteerd zijn. Rechtsboven de ingang komt een bal kon. Vanuit de entree komt men in een ruime wachtkamer, waarin aan de rechterzijde een drietal loketten gesitueerd zijn. Daarachter bevindt zich het kantoor. In de bank komt een nachtkluis de eerste in Ederveen terwijl ook de mogelijkheid tot het hu ren van safe-loketten geopend zal wor den. De beheerder, die overigens nog aan getrokken moet worden, krijgt boven de bank een flatje, bestaande uit een woonkamer van 4,50 m bij bijna 8 m, vier slaapkamers, badkamer, keuken en een ruime berging. Vanuit de keu ken kan men op een balkon aan de achterzijde komen, terwijl de ouder slaapkamer uitkomt op het balkon ln de voorgevel. Het gebouw krijgt aan de kant van de Hoofdweg wat de voorkant zal zijn een lengte van ruim 15 meter, Langs de Hortensiastraat wordt het De voorgevel van het nieuwe bankge bouw. O bankgebouw 8,50 meter breed, terwijl een 8 meter lange muur het bankge bouw verbindt met een garage. De to tale lengte van deze kant van de bank wordt zo ongeveer 19 meter. Wanneer de bouwvergunning binnen is zal 't bestuur overgaan tot aanbeste ding van het werk. Hoogstwaarschijn lijk zullen voor deze aanbesteding een aantal cliënten van de Raiffeisenbank uitgenodigd worden. De bouwkosten worden geraamd op een bedrag van rond f 150.000,-, met inbegrip van de grondprijs. Indien de vergunning spoe dig zou afkomen, dan kan nog dit jaar, of anders toch begin volgend jaar het gebouw in gerbuik genomen worden. De bouwtijd vraagt namelijk ongeveer i tot 8 maanden. VEENENDAAL In hotel De Ko renbeurs werd dinsdagavond een vrij willige veiling gehouden. De heer J. Ha- ge, waarnemend-notaris te Veenendaal verkocht voor zijn opdrachtgevers bij toeslag een perceel grond aan de ge meente Veenendaal. Het stuk grond, gelegen in het bestemmingsplan „Dra gonder" aan de Vijgendam te Veenen daal is jarenlang verpacht geweest aan de heer G. van Geerenstein. Voor het woonhuis aan de Brinken 24 te Veenendaal, dat bij inzet zou wor den verkocht werd echter te weinig ge boden naar de zin van de eigenaar, zo dat de koop niet doorging. iLw I MV/VyiA financiële en eociale voorzieningen van de vrijwilliger. 0529 LEERSUM In verband met de viering van Koninginnedag op 1 mei en Hemelvaartsdag op 4 mei zal op dins dag 2 mei geen vuilnis worden opge haald. AMERONGEN Over het le kwar taal van 1967 heeft de Hemelvaartcollec- te opgebracht f 200,64 ,t.w. in januari f 84,71, februari f 67,97 en maart 47,86 gulden. Voor het ophalen van de He- mavabijdragen wil de organisatie gaar ne vier nieuwe jeugdleden hebben. Men kan zich opgeven aan de Chr. kleuter school aan de Burg. v. d. Boschstraat. AMERONGEN Voor vrijdag 19 mei is een ledenvergadering van de voetbalvereniging DVSA vastgesteld. Op de agenda staat o.a. verkiezing elftalcommissie zondag en zaterdagaf deling, verkiezing jeugdleiders, bespre king trainer zondagelftal enz. Overi gens zal in deze vergadering worden behandeld wat ter tafel wordt gebracht. De vergadering wordt gehouden in het Dorpshuis. SCHERPENZEEL De dochter van ds. Zijlstra, die voor ontwikke lingshulp naar Kenya was vertrokken in het najaar 1966, is daar bij een ern stig verkeersongeluk betrokken ge raakt. De heer en mevr. Zijlstra zijn met het vliegtuig naar hun dochter vertrokken. AMERONGEN Gehuwd: Jan v. Swieten, 27 jaar (Leersum) en Neeltje va.i Veenendaal, 22 jaar. Ondertrouwd: Adrianus Andries v. Dijk, 21 jaar en Gerarda Antonia Ja- coba van Beek, 20 jaar (Wijk bij Duur stede). Ingekomen personen: H. Termaaten van Rhenen in Kon. Wilhelminaweg 37; J. G. Sprooten van Roermond in Dwarsweg 43. Vertrokken personen: G. B. v. Zet ten, Overstraat 36 naar Leersum; J. Huibers, de Grift 1 naar Veenendaal; N. van Swieten-van Veenendaal, Dooi- weg 5 naar Leersum. EDE Vrijdag 28 april zal Automo bielbedrijf City Motors N.V. haar deu ren open zetten voor cliënten en be langstellenden, voor het bezichtigen van het nieuwe pand aan de Stations weg 124a tegenover de kazerne te Ede. Het bekende Automobielbedrijf Kir pestein te Wagen ingen heeft daar ter- wille van haar cliëntenkring te Ede 'n nevenbedrijf gesticht onder de naam City Motors N.V., welk bedrijf het Opel-dealerschap uitoefent voor Ede, Lunteren, Otterlo en omgeving. Nadat de bouwvergunning 1 septem ber werd verleend, ontving de fa. W. H. Gerritsen en Zn. te Heelsum op dracht tot de bouw van het garagebe drijf met twee bovenwoningen, volgens het ontwerp van architect H. Nieuwen- huys te Veenendaal. Elektrotechnisch bureau M. de Jong te Ede verzorgde de elektrische installatie, terwijl de centrale verwarming werd aangelegd door fa. Th. v. Tongeren en Zn. te Ede. Hoewel de oplevering was gepland te gen eind juni 1967 heeft de aannemer kans gezien de gehele winter door te werken en zodoende ruim twee maan den eerder het werk op te everen. De ingang van de werkplaats be vindt zich aan de achterzijde van het pand, te bereiken via het ruime par keerterrein aan de Ariënsweg. De werkplaats is ruim voorzien van alle moderne werktuigen en meetappa ratuur o.a. een uitlijn-inrichting en 'n wielbalancer. Het magazijn is ruim opgezet met een overvloed van origi nele onderdelen, zeer praktisch gerang schikt in stalen kasten en gedeeltelijk ondergebracht in de grote kelder on der het magazijn. De directie wordt gevoerd door de heer H. C. F. van Tongeren, die reeds sedert de oprichting van het Mobil Service-station in 1959 de leiding heeft gehad en zodoende voor vele Edese automobilisten geen onbekende is. Ds ingebruikneming gaat gepaard met 'n unieke show van Opel en Chevrolet- automobielen, waar de nieuwste model len van deze merken worden getoond. LEERSUM Burgemeester en wet houders van Leersum brengen ter open bare kennis, dat de Vleeskeurings dienst in Veenendaal en de N.V. Ge- kro op Hemelvaartsdag en Pinksteren gesloten zijn. De eigenaren van dood-geboren of gestorven slachtdieren die daarvan op zaterdag 29 april en zaterdag 13 mei a.s. aangifte willen doen, kunnen de ze rechtstreeks melden tussen 9 en 10 uur des morgens aan de Vleeskeurings dienst te Veenendaal (tel. 08385-3804). De kadavers blijven dan niet onnodig lang ter afhaling liggen.

De Vallei | 1967 | | pagina 3