500 CALTEX eluKwens Grieks bewind ontkent doodvonnis Glezos met keizersnede ter wereld gebracht sje deed golf van ^poMiartyf§ vreugde losbarsten Baby (ruim 7,5pond) I In Hitzacker klonken vierentwintig schoten Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Aller ogen zijn gericht op...... GULOEN GEWONNEN IN DE GROTE BORON LUCKY STAR iELDWATERVAF wolfheze Commissaris in Gelderland kreeg hoogste onderscheiding [met 160.224 geldprijzen]. AJTRECHT „Er is een prinsje geborenDirect na acht uurtoen dat bericht de wereld in ging, barstte in heel het land spontaan de feestvreugde los! In alle steden en dorpen stroomden de mensen de straat op. Jongelui met feestneuzen en oranje mutsen ontstaken rotjes; Oranjeliederen schalden de lucht in. MEVR. VON AMSBERG 2 MAAL „OMA" Meer bewolking Bij de traditionele „lintjesregen" ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, zijn vele verdienstelijke landgenoten met een meer of minder hoge koninklijke onderscheiding begiftigd. Opvallend is dit jaar. dat het aantal zeer hoge on derscheidingen ditmaal zeer klein isi Er was en dan nog bij bevordering slechts een benoeming tot com mandeur in de orde van Oranje Nas sau. Deze eer viel te beurt aan mr. H. W. Bloemers, de commissaris der Koningin in Gelderland. Meer nieuws over de lintjesregen vindt u elders in deze editie. De heer J. de Jong Gijsbert Japicxstraat 14 Leeuwarden Nederland heeft een prins. En nu mag iedere pessimist praten over de toekomst van ons vorstenhuis zoals hij wil gisteravond heeft het Nederlandse volk getoond dat het blij is met deze prins, dólblij (hier en daar wat te veel de nadruk op dol!) Als het een meisje was geweest waren we ook gelukkig geweest, natuurlijk. Hoe zou het anders kunnen na een koningin Wilhelmina en met een koningin Juliana. Maar een prins Het was niet minder de hartewens van het ouderpaar. Naar hen gaat allereerst onze gelukwens uit. Een tijd van grote spanning is voorbij, want welke jonge vader en moeder zijn niet zenuwachtig bij de geboor te van hun eersteling! En gelukwensen niet minder voor de grootouders, onze koningin en prins. Zij hebben bij het huwelijk van Beatrix en Claus vertrouwen gevraagd voor deze verbintenis het moet hun gisteren goed gedaan hebben dat wij als volk bereid zijn dat vertrouwen te geven. Aan onze kroonprinses, die het moeilijk gehad heeft en die •wij een spoedig herstel toewensen. Aan prins Claus die een niet mindeT moeilijk jaar achter de rug heeft maar die zijn weg Zonder twijfel zal vinden. Vertrouwen ook aan deze jonggeboren prins van Oranje. Wat moet men hem toewensen? Kunnen wij zeggen hoe de wereld er over twintig, dertig jaar zal uitzien? Niemand weet het, desondanks ho pen we dat deze jonge prins eenmaal koning zal zijn en de beste tradi ties zal bestendigen tussen Nederland en het huis van Oranje. Moge hij koning zijn over een vrij en vreedzaam Nederland Een Nederland dat een eervolle plaats inneemt in een samenwerkend Europa en in een we reld die vrede kent. Want we weten het sinds gisteravond weer heel zeker: de band tussen Nederland en Oranje bestédt! En we zijn er blij om! Laten we er op deze dag niet verder over filosoferen Laten we blij dit geboortefeest vieren Samen met de ouders en de grootouders. Want Nederland heeft een prins! Hoera! Overal hetzelfde beeld: Utrecht de smalle straten in het centrum waren volgepakt met mensen; Den Haag grote verkeersstremmingen op de wegen naar het Malieveld waar de Gele Rijders met de regelmaat van de klok 101 saluutschoten afvuurden; Groningen een hossende menigte overspoelt de Grote Markt; Eindhoven tonelen die herinneren aan de bevrijding: militai re jeeps van de Constant Rebecquekazerne uit Oirschot, uitpuilend met jon gelui en gevolgd door hossende jeugd. „De nieuwe prins is om drie minuten over acht geboren. Het kind weegt 3850 gram". Dat vertelde gisteravond een duidelijk opgeluchte prof. dr. W. P. Plate, toen hij om ongeveer half tien het ziekenhuis verliet. In een opperbeste stemming vertelde hij dat moeder en kind het goed maakten. „De baby ligt al bij de moeder", zei prof. Plate. „Het kind is door middel van de keizersnede ter wereld gebracht", vervolgde h(j. Prinses Beatrix werd voor deze ingreep onder narcose gebracht. Toen prof. Plate het ziekenhuis verliet was zij al weer b(j bewustzijn. Prof. Plate vertelde dat de operatie ongeveer een half uur had geduurd. An derhalf uur voor de geboorte is het medisch team dat prof. Plate assiste»-*» »»»- gonnen met de voorbereidingen die aan de operatie vooraf gingen. Het ziekenhuispersoneel vertelde gisteravond dat de kans groot is dat prinses Beatrix en prins Claus en de nieuwgeboren prins zondag of maandag al naar Dra- kensteyn terug zullen gaan. „Vrijdag mag de Prinses al een |w}f uurtje bengelen", vertelde een verpleegster, daarmee bedoelend dat de' Prinses vAndaag al even op de rand van haar bed mag zitten. Een half uur na het vertrek van prof. Plate reed ook koningin Juliana een zijpoort uit. Glimlachend verdroeg zij het felle flitslicht van de tientallen fo tografen. Zij reed terug naar haar Ne- palese gasten, die in het Amstelhotel een diner aanboden. De Koningin had verstek laten gaan om bjj haar dochter te kunnen zijn. Prins Bernhard werd in het Amstel hotel via een direete telefoonlijn op de hoogte gesteld van 't feit dat hij groot vader was geworden. Hjj kon de deel nemers aan het Nepalese diner onder wie de prinsessen Margriet en Cristina en minister-president De Jong vlak voor het begin van het diner meedelen dat er een prins was geboren. De vreugde was groot. Iedereen felici teerde iedereen. VALLE Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. PRINSES BEATRIX ZONDAG OF MAANDAG AL NAAR HUIS Inas, Mulo, M.M.S. gedaan? Snel verder gaanl Bouwen aan je eigen toekomst! Al lerende anderen helpen, samen met veel andere jongens en meisjes In de opleiding van Wolfheze. Doen. nu! Schrijf of bel naar Hoofd Personeelszaken. ■a Piydi. Zialunkuit m O* rn .a* Geeeaee h Wolfheze bij Arnhem. Tel. 08308 - 241 Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardfaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-3550 (adm.), 3757 en 3955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en bureau J. Baars. 41e JAARGANG DEN HAAG In de maand maart is het aantal korter gewerkte uren in verband met verminderde bedrijvig heid opnieuw gestegen tot in totaal 1.355.367 uren (in februari 1967: 928.819 uren), verdeeld over 496 be drijven. ZEMEN ZONDER ZOROEN N m 5 S 5 ld N ZEMEN ZONDER ZORQEN HITZACKER „Ik ben te opgewon den om te praten. Claus heeft mij kort voor negen uur uit Holland opgebeld. Ik ben vandaag tweemaal grootmoeder geworden. Mijn dochter Theda heeft enkele uren eerder een zoon gekregen. Neen, naar Nederland ga ik voorlopig niet." Dat zei mevrouw Gösta von Amsberg terwijl in haar woonplaats Hitzacker de bevolking de straat op stroomde. Door 24 kanonschoten vanaf de Ooster- berg aan de oever van de Elbe werden de vierduizend inwoners van het ge boortestadje van Claus ervan op de hoogte gebracht dat hun oude stadge noot voor de eerste maal vader was geworden. Direct na de bekendmaking van de geboorte begon de artillerie van de Gele Rijders op het Malieveld in Den Haag aan het lossen van de 101 vreugde schoten Het waren drie schoten meer dan ie dereen verwachtte, want gistermiddag sloeg de publieke mening nog door in de richting van een dochter. In dat ge val zou het kanon 21 saluutschoten la ten klinken. Voor het snelle overbren gen van de gelukkige tijding aan de bevolking van Hitzacker zorgde Julius Freiherr von dem Bussche Hadden- haussen die, samen met mevrouw Von Amsberg, rechtstreeks met zijn neef had getelefoneerd. Hij gaf het bericht door aan de drie kanonniers. i De eigenlijke activiteiten in Hitzac ker beginnen vanmorgen. Om half acht maakt het muziekkorps een rondgang door het stadje. Op het terras van café Knigge zullen drieduizend Hollandse be schuiten met muisjes worden uitge deeld. De schoolkinderen krijgen dui zend Oranjeballonnen en in de cafés wordt gratis bier getapt. Oom Julius heeft de burgers verscheidene vaten bier geschonken. De kinderen hebben vandaag de hele dag vrij van school. ADVERTENTlt Ten westen van Ierland bevindt zich nog steeds een krachtig hogedrukge- bied, terwijl een depressie van IJsland naar de omgeving van Noord-Scandi- navië is getrokken. Tussen beide syste men staat een krachtige westelijke tot noordwestelijke stroming, die vochtige lucht met veel bewolking naar het noordelijke deel van de Noordzee voert. Geleidelijk breidt de ze stroming zich in zuidoostelijke richting naar ons land uit. Door dez<. ontwikkeling zal er ge durende het komende etmaal tijdelijk veel bewolking voorkomen, maar neerslag van betekenis wordt hieruit niet verwacht. De wind krimpt naar richtingen tussen noord en west en de temperaturen zullen zaterdag in het algemeen iets lager zijn dan vrijdag. De Konir<*in verlaat na de bevalling het Acau.misch Ziekenhuis weer Op haar gezicht is nog de nawerking te zien van de spannende uren die nu al achter de rug zijn. O ATHENE Een woordvoerder van het Griekse militaire bewind heeft vanochtend berichten tegengesproken volgens welke Manolis Glezos, een be kend verzetsstrijder uit de wereldoor log en winnaar van de Lenin-vredes- prijs, ter dood is veroordeeld. „Dit is geheel onjuist", aldus de woordvoer der die eraan toevoegde dat alle be rechtingen in het openbaar zullen plaatshebben. Het Zuidslavische persbureau „Tan- joeg" had de veroordeling van Glezos gemeld en gezegd dat hij vanochtend om acht uur zou worden terechtge steld. Moskou-radio riep daarna op tot actie om de 45-jarige Glezos te red den. Glezos, die sedert 1942 zes maal ge vangen is gezet, behoorde tot de eersten die bij de staatsgreep van vorige week werden gearresteerd. ADVERTENTIE De naam van de jonggeborene zal pas worden bekend gemaakt als prins Claus aangifte doet van de geboorte van het kind. Burgemeester De Ranitz van Utrecht hoopte dat dat zal gebeuren in het gemeentehuis, hoewel het ook in het Academisch ziekenhuis kan. De bruge- meester verwachtte de aangifte zater dag of maandag. „Dat hangt van prins Claus af". Op de vraag wat het cadeau van het Utrechtse gemeentebestuur voor de prins zal zyn, antwoordde h(j: „Een rammelaar". Blij en opgelucht verliet prof. dr. W. P. Plate, die de bevalling had geleid, gisteravond het Academisch Ziekenhuis. O

De Vallei | 1967 | | pagina 1