Nederlands militair elftal gaf Westduitsers geen kans: 4-0 Nationale motocross van VVR belooft sensationeel te worden Anton Huiskes gaat met contract akkoord VIC ELFORD GROTE BMC redde sterrit WINNAAR DOVO morgen compleet in grote strijd tegen RVVH-Ridderkerk? Elftallen voor zaterdag Voor uw buitenlandse vakantie Shell touring Pddwtj967 Vijfde dangraad voor Jan van der Horst Russinnen in finale Dubbele Nederlandse zege in België Jaap Oudkerk won „oranjepremie1 Jan Janssen leidt in Ronde van Spanje Geen atletiek meer in Veldwijk Sparta-meisjes naar kampioenschappen Stichtse Turnkring Nederlandse judoka's naar Europese kamn;oenschaDDen Opnieuw winst voor Russische poloërs Schorsing Bluming opgeheven Mimoun Ben Ali behield titel Voetbalprogramma TOPSCORERS „Toernooienweekend" voor Salamanders 1 Nationale motor-elite aan start 50 cc klasse Internationale Tulpenrallye VRC in promotieduel tegen gelijkwaardige tegenstander VRC-Hatto Heim Afdeling Utrecht Enter Vooruit-GVW OLIFANT WEIGERT VOEDSEL Europa Cup volleybal Na autocar-races: Gered VRIJDAG 28 APRIL 1967 DEVENTER Het Nederlands militair elftal heeft gisteravond op het veld van Go Ahead in Deventer een bijzonder knappe overwinning behaald op het West- duitse militaire team en daarmee een zeer belangrijke stap gedaan in de rich ting van het eindtoernooi om het internationaal militair kampioenschap, dat in jni in Bagdad wordt gehouden. Onze militaire formatie won gedecideerd met 40 en heeft aan een gelijk spel op 18 mei a.s. in en tegen Marokko voldoende. Bondscoach Georg Kessler zal zich gisteravond wel eens flink achter de oren hebben gekrabd, want er liepen in de Nederlandse formatie naast Jan Mulder twee spelers rond, die met kop en schouders boven hun teamgenoten uitstaken. Dat was allereerst Barry Hulshof van Ajax, die in de achterste linie zulk een prachtige partij speelde en demonstreerde over zoveel spelin zicht en positiegevoel te beschikken, dat hij o.i. een ernstige kandidaat is voor de centrale training. Daarnaast viel, vooral in de tweede helft, het bij zonder goede spel op van Willy van der Kuylen, de PSV'er, die een dave rend doelpunt scoorde en volgens onze mening in de aanvalslinie van onze na tionale formatie in plaats van Sjaak Swart een enorme verbetering zou kun nen betekenen. Aanvankelijk combineerden onze land genoten in deze ontmoeting vooral aan vallend wat traag. Verdedigend was er weinig gevaar, want de Duitse combi naties waren slordig en doorzichtig van opzet, hoewel met name rechtsbuiten Gerstner en rechtsbinnen Zaczyk over een gevaarlijk schot bleken te beschik ken. De Nederlandse verdedigingslinie gaf weinig kansen weg, maar de voeding van de aanval liet nogal wat te wen sen over doordat vooral Wietse Veen- stra van Go Ahead niet zijn normale vorm kon bereiken. Toch was het na zeven minuten al raak toen de bal na een handige actie van linksbuiten Graaumans (NAC) de onmiddellijk voluit sprintende Jan Mul der bereikte, die in volle vaart de bal langs doelman Erts joeg. Na die ope ningstreffer vervielen de Nederlanders weer in wat trage en doorzichtige com binaties, maar toen via de speaker be kend werd gemaakt dat er een prinsen kind was geboren leek het wel, of on ze jongens daardoor werden geinspi- reerd. Er rolden enkele snelle en goed opgezette aanvallen op de Duitse ves te af, waarbij schoten van Van der Kuylen, Kleinjan en Mulder slechts met moeite door de Duitse doelman konden worden gekeerd. 'Eerst vijf mi nuten voor de rust leverde dat Neder landse offensief duidelijk succes op. De nu en dan al te fors ingrijpende Duit se verdediging werd volledig uiteenge rafeld, waardoor Kleinjan een kans kreeg, die hij met een hard schot doeltreffend afrondde. De Westduitsers kregen in de twee de helft even gelegenheid het offensief over te nemen, toen Mulder een klap in het gezicht kreeg van een der ver dedigers en genoodzaakt was zich in de kleedkamers te laten bepleisteren. De terugkeer van Mulder betekende echter definitief het einde van het Duitse verzet. Keeper Van der Wekke van Excelsior had enkele prachtige reddingen verricht en Hulshof had al eenmaal op de doellijn redding ge bracht toen 'n combinatie tussen Veen- stra en Graumans uitmondde bij Van der Kuylen, die twee, drie tegenstan ders de verkeerde kant opstuurde en vervolgens met zoveel geweld uithaal de, dat doelman Erts de bal niet eens zal hebben gezien. Hoogstens heeft hij de bal horen voorbij suizen. Dit derde Nederlandse doelpunt betekende, dat de strijd definitief gestreden was. Grau mans voegde er vier minuten later nog een knap doelpunt aan toe, maar dat had op het strijdbeeld al geen invloed meer, want de Duitsers hadden zich al lang en breed bij de nederlaag neerge legd en kregen nog nauwelijks een bal aan de voet. APELDOORN Zondag 7 mei zal Apeldoorn in het middelpunt staan van de 20 nationale motocross om het kampioenschap Van Nederland, onder auspiciën van de KNMV, georganiseerd door de Apeldoornse motorclub WR. Dan zal in het „Orderbos" het geweld van de motoren losbarsten en zullen rondom het par cours weer duizenden mensen de spectaculaire verrichtingen van de coureurs ga deslaan. Dit jaar zal de bezoeker ogen te kort komen, want deze 20e jubileum- kampioenscross heeft een bijzonder sterk rennersveld. De strijd in de 250 cc-klasse zal het hoogtepunt van de dag zijn. De motor elite van Nederland, de helden van St. Anthonis, die wereldcracks als Robert, Halman en Nilsson hun sporen lieten zien, te weten Sigmans, Lammers (winnaar vorig jaar) en Selling, zullen met nog 40 andere senioren en inter nationalen elkaar luidruchtig de hoog ste eer gaan betwisten. Frans Sig mans, die bekend staat als een be gaafd „spoorzoeker", heeft na twee wedstrijden de meeste punten voor de nationale titel in deze categorie verza meld en zonder twijfel zal hij in het „Orderbos" laten zien dat hij een ern stige kandidaat is. Een andere topper is Jo Lammers, nationaal kampioen'66 en niet te vergeten Frits Selling, de uitgekookte jongen, die een jaar lang fabrieksrijder is geweest voor het En gelse merk Greeves. Verder moet men terdege rekening houden met Stef van der Sluis en old-timer Simon Schram. Laatstgenoemde heeft het trieste re cord van de meest gebroken botjes op zijn naam, maar dat de man uit Wol- vega het spel der crossers nog uitste kend speelt, bewees hij 27 maart jl. wel, toen 'hij in Roden achter Sigmans en Lammers eervol derde werd. Ten slotte zal het publiek van de outsiders Vosters en Wolsink ook het een en an der kunnen verwachten. Vanzelfspre kend ontbreken de Van Heugten's ook niet op het appel. Met name Ton, Fons, Martin en Dick zullen de fami lienaam trachten hoog te houden. De 250 cc'ers rijden 30 minuten en twee ronden. In de 50 cc klasse (16-18 jaar) de ADVERTENTIE Olifant weigert voedsel te geven aan gerucht. Boos gerucht, als zou er geen goede Hollandse cognac bestaan. Olifant weet drommels wel beter. Hij weet wat er in gaat en hoe 't gemaakt wordt. Wat? Olifant Vieux natuurlijk. A la vótre! Dat maakt 't helemaal net echt! Het bestuur van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond heeft besloten de judoka Jan van der Horst uit Utrecht de vijfde dangraad te verlenen. MOSKOU Dinamo Moskou heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese volleybalbe ker voor dames. De Russinnen versloe gen het Bulgaarse Levski Sofia met 3-0. De eerste ontmoeting was in een driesets-zege voor de Bulgaarse dames geëindigd, maar Dinamo bereikte de fi nale dank zij een beter set-gemiddelde. ST. NIKLAAS De Belgische wiel renner Willy Donie heeft het eerste deel van de eerste etappe van de Ron de van België voor amateurs gewonnen. Hij legde de afstand tussen Brussel en St. Niklaas (98 km) af in 2 uur, 17 min. en 30 sec. Zijn landgenoot Alfons Scheys eindigde met achttien seconden achterstand op de tweede plaats. In de sprint van het grote peloton, dat de twee renners op enkele seconden volg de, eiste de Nederlander Harry Jansen de zevende plaats op. Het tweede deel van de etappe be stond uit een ploegentijdrit, die in een dubbele Nederlandse overwinning ein digde. Het Nederlandse militaire team won deze tijdrit, de Nederlandse for matie kwam met zeven seconden ach terstand op de tweede plaats. Apeldoornse specialiteit komen ook vele prominente rijders aan de start. Om er maar een paar te noemen: Ru- di Boom, die in deze categorie favoriet is en de kanshebbers Veenhof (Doetin- chem), Te Lindert (Hall) en Van Beek (Zelhem). De 50 cc'ers rijden 10 minu ten en twee ronden. Deze wedstrijd telt ook mee voor het kampioenschap van Nederland. Als toegift" is er tussen de bedrijven door het gebrul van de 500 cc-motoren. Van wege de grote deelneming 80 in to taal wordt er in twee series gere den. Deze klasse telt eveneens vele bekenden, o.a. Koops (Assen), Harme- ling (Apeldoorn), Schokpoort (Beekber gen en de gebroeders Haaker (Badhoe vedorp. Evenals voorgaande jaren heeft de gemeente Apeldoorn, met name de Dienst Landeiyke Eigendommen, welwillend het circuit afgestaan. En de organisatoren zijn al maanden in de weer om het terrein in Nederland bekend als een der veiligste zowel voor renner als publiek in orde te bren gen. Circa 1 uur: voorselectie; om 2 uur is de start van de eerste manche 50 cc senioren, vervolgens eerste serie 500 cc junioren, tweede serie 500 cc junioren, eerste manche 250 cc senio ren en internationalen om het kam pioenschap van Nederland. Pauze. Hierna volgt de tweede manche 50 cc senioren, finale 500 cc junioren, twee de manche 250 cc senioren en inter nationalen. In de finale van de 500 cc junioren komen de eerste 15 rijders van elke serie. Frans Sigmans: favoriet. II Van een onzer verslaggevers) STOCKHOLM -r- De oud-coach van de Nederlandse kernploeg Anton Huis kes is akkoord gegaan met het con tract, dat de Zweedse Schaatsbond hem heeft voorgelegd. Begin volgende week, als hij teruggekeerd is van zijn bezoek aan Zweden, zal hij indien de Katholieke Jeugdraad, zijn werkge ver, eveneens het contract goedkeurt, zijn handtekening eronder zetten. Het ligt namelijk in de bedoeling, dat Huiskes zijn baan als directeur van de Dienst Sport en Spel van de Katholieke Jeugdraad behoudt. Hij zal, als hij het contract tekent, voor vier maanden (november, december, januari en februari) door de Katholieke Jeugd raad aan Zweden worden „uitgeleend". AMSTERDAM De eerste „Oranje premie" op sportgebied is veroverd door profstayer Jaap Oudkerk. Toen donderdagavond tot groot enthousias me van enkele honderden toeschouwers bij de wekelijkse populaires in het Olympisch stadion het bericht van de geboorte van het prinsje werd voorgele zen stelde de directie onmiddellijk voor de stayer wedstrijd deze extra premie ter beschikking. Er is fel om gevochten door Oudkerk en onze nationale kam pioen Jan Legrand, die tot de helft de leiding had, bij een aanval op Piet van der Lans strandde en toen Oudkerk langs zich zag gaan. Daarna was Oud kerk, die de veertig km aflegde in de bijzonder snelle tijd van 31 min. en 37 sec., onbereikbaar voor de jagende Le grand. Oudkerk en alle andere winnaars op deze winderige avond kregen voor hun ereronde een grote bos oranje tul pen... De voornaamste uitslagen zijn: 1. Oudkerk achter De Graaf, 40 km in 31 min. 37 sec., 2. Legrand achter Sta kenburg, op 1 ronde 3. Marinus achter Pelser, op 3 ronden: 4. Van der Lans, achter Walraven, 5. Romijn achter Van Roey. VIGO De Nederlandse wielrenner Jan Janssen heeft gisteren het tweede deel van de eerste etappe van de Ron de van Spanje, een tijdrit over 4,1 km, gewonnen. Het eerste deel van de eer ste etappe, een 110 km lange rit met als begin- en eindpunt Vigo, leverde 'n overwinning op voor de Belg Guido Reybroeck. Doordat het grote peloton, waarin ook Janssen zat, in dezelfde tijd als de winnaar eindigde, heeft on ze landgenoot na de eerste dag de lei ding in het algemeen klassement. Uitslag eerste deel eerste etappe: 1. Guido Reybroeck (Belg), 110 km in 2,49,32 (gem. 38,930 km/uur); 2. Jean Graczyk (Fr.), 3. Christian Raymond (Fr.), 4. Domingo Perurena (Sp), 5. Henk Nijdam (Ned), allen z.t. als de winnaar. Het grote peloton, waarin de overige Nederlanders, eindigde even eens in dezelfde tijd als Reybroeck. Uitslag tweede deel: 1/2 Jan Janssen (Ned.) en Errandonea (Sp.), 4,1 km in 5.01, 3. Poulidor (JTr) 5.04, 4/5 Lopez Rodriguez (Sp.) en Gomez del Moral (Sp) 5.05, 6/7. De Rosso (It) en Gabi- ca (Sp) 5.07, 8. Gerben Karstens (Ne derland) 5.08, 9. Van de Kerkhove (Belg) 5.09, 10. .Ducasse (Fr) 5.10,11. Arie den Hartog (Ned) 5.11, 17 Henk Njjdam (Ned.) 5.14, 31. Bas Maliepaard (Ned) 5.19, 36. Jos van der Vleuten (Ned) 5.21, 52/53 Leo van Dongen (Ned.) en Bart Zoet (Ned.) 5.26. NOORDWIJK AAN ZEE (ANP) Vic Elford toonde zich gisteren een man van weinig woorden. Toen zijn door de strijd getekende Porsche op het voorplein van Huis ter Duin tot stilstand kwam, stond hij slechts een bliksem-interview toe zoals de politicus pleegt te doen, die juist benaderd is voor een ministerszetel. Het *.vas geen onwil van de Brit, die schijnbaar moeiteloos algemeen win naar werd van de negentiende inter nationale Tulpenrallye, eerder louter noodzaak. Voor Elford gold op deze zonnige voorjaarsdag ook overduidelijk „time is money". De man die Piet Nortiers creatie vier dagen lang had beheerst, restte nog maar enkele uren om te slapen. Daarna zou een vliegtuig hem naar Engeland brengen, waar een formule-renwagen staat te wachten op nieuwe triomfen op het circuit van Snetterton. HENGELO De afgelopen zondag in het H engelose stadion Veldwijk gehouden autocar-races hebben ver strekkende gevolgen voor de drie Hen gelose atletiekverenigingen. De sintel- baan van Veldwijk, waar Marathon '50. Pim Muiier en K. en V. hun domicilie hebben, is door de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie ongeschikt ver klaard voor atletiekwedstrijden. De baan, die reeds door de in het verleden gehouden speedwayraces da nig was geteisterd, is thans definitief vernield. De toplaag is geheel verdwe nen en op de rechte stukken is de baan keihard en in de bochten veel te zacht. De fijne sintels hebben plaats moeten maken voor grove slakken, die het verwerker, van loopnummers op deze baan tot een zeer riskante zaak maken. De sintelbaan dient voor de naaste toekomst als verloren te worden be schouwd, daar contractueel is vastge legd, dat er dit seizoen nog zeven autocar-races in het stadion zullen worden gehouden. Aangezien het sta dion Veldwijk de enige atletiekaccom- modatie in Hengelo is, zullen de Hen gelose atletiekverenigingen moeten proberen onderdak te vinden bij de Enschedese clubs of de Technische Hogeschool Twente, Elford beheerste de strijd volkomen. De Porsche-rijder, die zich de zege in de Rallye van Monte Carlo zag ontgaan nadat een rotswand zijn wagen veel aan klasse had doen verliezen, ver speelde dinsdagnacht drie volle minu ten. Aan de finish te Noord wijk had Vic Elford desondanks nog zo'n 350 seconden voorsprong in de categorie van de grand turismo's. 1500 4176,-; 12. McMillen Metcalfe (GB) Fort Lotus Cortina 4234,6; 13. Andersen Aencker (Denemarken Duitsland) Austin Cooper S 4307,1; 14. Beck Heuser (Duitsland) Opel Kadett 4368,3; 15. Jetten Horbach (Neder land) Opel Kadett 4458,4; 16. Haans Verbunt (Nederland) BMW 2000 TI Lux 4511,3. Gelukkig heeft BMC de Nederlandse wedstrijd, tellend voor de Europese titel, kunnen redden. Aanvankelijk leek het erop, dat Porsche ook in de categorie van de tourwagens opper machtig zou zijn. De Finse duivelskun stenaars Timo Makinen en Rauno Aal- tonen verrichtten met hun Coopertjes kleine wonderen. Toen na vier dagen en 3.250 moeilijke kilometers de ver trouwde, hoekige contouren van Hotel Huis ter Duin weer in zicht kwamen, bleek, dat de kleine BMC's de machtige Porsche van Bjoern Waldegard met seconden hadden verslagen. UITSLAGEN Het eindklassement van de categorie grand turismo's luidde: 1. Elford Stone (GB) Porsche 3482,- wedstrijd- punten; 2. Friswell Nash (GB) Lotus Elan 3787,7; 3. Harper Pollard (GB) Sunbeam Rally Imp 3916,7; 4. Meur Rebetez (Monaco Zwits) Porsche 4810,6; 5. Heijndijk De Man (Ned) Hillman Imp GT 4814,-; 6. Petch Miller (GB) Austin Healey 3000 MK 3 5161,7; 7. King Mossop (GB) MG-B 5258,6. Eindklassement toerwagens: 1. Maki nen Easter (Finland Groot-Brittan- nië) BMC Cooper S 3378,3; 2. Aaltonen Liddon (Finland Groot Brittannië) BMC Cooper S 3491,4 3. Waldegard Helmer (Zweden) Porsche 911 3495,8; 4. Vernaeve Wood (Belgi) BMC Cooper S 3558,5; 3. Gass Frey (Duitsland) Porsche 911 3579,8; 6. Kruas Brech- eisen (Frankrijk) Renault R8 Gordini 3839,7; 7. Slotemaker Gorris (Neder land) BMW 2000 TI 3862,4 8. Lambart Vogt (Duitsland) Opel Rekord 1900 3939,-; 9 .Nielsen Kristensen (Dene marken) Volvo 122S 4102,-; 10. Sigurd- son /Berglund (Zweden) Saab V4 4143,- 11. Pon Westerhuis (Nederland) VW VEENENDAAL Morgenmiddag treedt een grote groep meisjes van de gymnastiekvereniging Sparta aan in de Amersfoortse Sporthal waar het onder deel ritmische gymnastiek wordt afge werkt als onderdeel van de kampioen schappen Stichtse Turnkring van het KNGV. Sparta is flink vertegenwoor digd met een groep van 40 meisjes in de leeftijdsgroep van 12 tot 16 jaar. Het evenement begint om 14.00 uur. VEENENDAAL DOVO onderneemt morgen, sa men met ongeveer duizend supporters, de reis naar Rid derkerk om daar tegen RVVH een wedstrijd te spelen om het landskampioenschap. Naar ons van DOVO-zijde werd meegedeeld kampt trainer Hol met grote moeilijk- lijkheden. Niet alleen is nog niet bekend of Klaas van Hall in deze importante match van de partij kan zijn, ook aanvoerder Schoeman heeft een naargeestige enkel blessure, opgelopen in de wedstrijd tegen Noordwijk. Een vingerblessure van keeper Hardeveld opgelopen bij de training completeert het drama. „De spelers moeten uiteraard voor een dergelijke match voor 100% in con ditie zijn, anders kan ik hen met geen mogelijkheid op stellen", aldus trainer Hol. Hopelijk valt het allemaal nog mee en kan DOVO vol tallig binnen de lijnen komen in Ridderkerk. De uitlating van de RVVH-secretaris als zou zijn club bang zijn voo, de Veenendaalse kampioenen is bepaald misleidend en de DOVO-mannen moeten hieraan beslist geen enkele waar de hechten. RVVH dat voordien nog nooit de top heeft kunnen bereiken in de 2e klasse staat ervoor bekend, dat het zonder uitzondering harde werkers heeft en een ijzersterke defensie, terwijl de voorhoede een wat wissel vallig karakter heeft. De zeer gevaarlijke midvoor Sj. in 't Veld heeft een ontstellend hard schot en daarvoor moet de verdediging van DOVO oppassen. Wanneer de bles sures nogal blijken mee te vallen en de mentale instelling van de spelers sterk genoeg is, zijn de Veenendalers o.i. wel in staat een gelijk spel te behalen of wanneer de voor hoede net zo op dreef is als in de eerste helft van de wed strijd tegen WHC een overwinning te boeken in Ridder kerk. Maar dat de RVVH-mannen bang zijn voor DOVO Kampioen VRC speelt morgen een zeer belangrijke wedstrijd tegen Hatto Heim uit Hattem met als inzet een plaats in de derde klasse. De derde ri vaal in deze kleine promotiecompetitie is Bergentheim, dat vorige week werd verslagen door de Hattemmers. Hatto Heim is in kracht ongeveer gelijkwaar dig aan de Veenendalers en de ploeg heeft de afgelopen competitie met uitzondering van een 91-zege door gaans kleine overwinningen geboekt. In het elftal staat o.a. opgesteld Gerrit Voges, vroeger betaald voetballer, die ook in het Nederlands elftal heeft ge speeld. Wij tippen VRC als favoriet voor de overwinning met het oog op het thuisvoordeel. Bovendien draaide het team van de „Racers" goed in de laatste wedstrijden en ook in deze wed strijd, welke om drie uur begint, zul len C. Aalbers c.s. wel tot scoren ko men. Met het derdeklasserschap in zicht zullen de Veenendalers zich be slist niet laten verrassen door de be zoekers, die overigens dezelfde aan trekkelijke vooruitzichten hebben. In Veenendaal is voor de Hattemmers morgen echter geen eer te behalen! In de eerste klasse worden morgen twee wedstrijden gespeeld, welke op het laatste ogenblik door de KNVB werden ingelast. Lopik krijgt bezoek van VVVM en CSW ontvangt OSO thuis. Het programma van de 2e klas se A vermeldt slechts één wedstrijd, DEN H A AG Voor het toernooi om de Europ judokampioenschappen, dat 11, 12 en 13 mei in Rome wordt gehou den, zijn de volgende Nederlandse ju doka's aangewezen: lichtgewicht: Karei Gietelink (Amstelveen) en Anton Lins- kens (Roosendaal); half middengewicht: Tonny Jonkman (Deventer) en Eddy van der Pol (Helmond); middengewicht: Martin Poglajen (Heerlen) en Jan Snij ders (Eindhoven); halfzwaargewicht: Joop Gouweleeuw (Delft) en Vincent Boot (Zwolle); zwaargew.: Wim Rus- ka (Amsterdam) en Chris Dolman (Am sterdam): alle categorieën: Anton Gee- sink (Utrecht) en Wim Ruska (Amster dam. De ploeg, die aan de 1 andenwedstrijden deelneemt, zal later samengesteld wor den. BEVERWIJK Het Russische wa- terpoloteam heeft ook de tweede officieuze interland te Beverwijk tegen Nederland gewonnen: 7-4. In het zelfde bad vestigde Bob Schoutsen een nieuw Nederlands adspirantenrecord op de 100 m rugslag met een tijd van 1 min. en 5,1 seconden. DEN HAAG Het bestuur van de NJJB heeft, gezien de gegevens in eerste instantie in de loop van een on derzoek verkregen, gemeend de voorlo pige schorsing van John Bluming niet te handhaven. Een verder onderzoek zal worden opgedragen aan een nog te vormen commissie. BARCELONA De Europese boks kampioen bantamgewicht, Mimoun Ben Ali, Spanje, heeft donderdagavond zijn titel behouden door op punten te winnen van de uitdager uit Wales, Alan Rudkin. namelijk VVZ'49 tegen Valleivogels. Ook bij deze teams is er van groot krachtsverschil geen sprake en de thuisclub heeft in dit geval wel de bes te papieren. Vorige week verloor het Soester team van kampioen Hulshorst met 12. Spelen de Scherpenzelers met volle inzet, dan kunnen ze misschien nog een puntje mee naar huis namen. Valkenheid -Soesterberg en Montag- nards-Beverweerdse Boys zijn de twee wedstrijden die in de 3e klasse B wor den gespeeld. ZATERDAG: Om het kampioenschap van Nederland: RWH-DOVO WHCHuizen KNVB-bekercompetitie Enter Vooruit—GVW Promotiewedstrijden om plaats in de derde klaast KNVB: VRC—Hatto Heim Competitie Afdeling Utrecht: le klasse: Lopik—WVM CSW—OSO 2e klasse A: VVZ '49Valleivogels 3e klasse B: ValkenheideSoesterberg MontagnardsBeverw. Boys Nacompetitie: Kul anCandia '66 RenswoudeSVP ZONDAG: Competitie: 4e klasse H: Zwaluwen VooruitVeenendaal MidlandiaEMS DVSASVF (beslissingswedstrijd op terrein DEV-Doorn). 4c klasse F Oost: OpheusdenArnhem ia Nacompetitie: AusterlitzOranje-Wit. G.V.V.V. (uit) 0 Enter Vooruit: doel: W. van Dijk; achter: J. v. d. Boven- kamp, G. v. d. Bovenkamp, G. Hoede- man, H. Beijer; midden: P. v. d. Bo venkamp, M. v. d. Bovenkamp; voor: D. van Limburg, J. van Manen, D. van Manen en R. Schinkel. V.R.C. (thuis) 0 Hatto Heim: doel: Cornelissen; achter: M. van Kooten, M. van Engelenburg, P. Rebergen; midden: G. v. d. Weerthof, K. Reber gen; voor: W. Verwoerd, G. Hasse laar, C. Aalbers, H. Schoeman en L. Rebergen. KULAN (thuis) 0 Candia '66: doel: A. van Wakeren; achter: W. Blanke- stijn, J. Budding; midden: J. W. Bud ding, H. Eimers, D. Smaling; voor: T. Beijer, J. Buys, J. W. Henzen, L. Roks en E. v. d. Broek. CANDIA '66 (uit) Kulan: nog niet bekend. S.V.P. (uit) 0 Renswoude: doel: J. Rob- bertsen; achter: A. van de Heuvel, B. v. d. Pol, J. Stuyvenberg; midden: W. van Soest, A. van de Pol; voor: A. v. Kooten, J. Rebergen, J. Bolderman, P. Kal ter en J. van Remmerden. VALLEIVOGÈLS (uit) V.V.Z. '49: doel: J. Vlastuin: achter: W. Dorre- stijn, J. Rootselaar, J. Harskamp en J. Overeem; midden: H. van Dam, B. van Manen; voor: J. Rootselaar, R. Domselaar, D. van Wijk en C. van Manen. RENSWOUDE (thuis) S.V.P.: doel: J. van Ommeren: achter: A. v. d. Veer, M. Hardeman, D. Overeem: midden: G. Vink, R. Dijkstra; voor: B. J. Vink, A. Veldhuizen, J. Veldhui zen, G. van 't Voort en A. de Jager. D.O.V.O. (uit) R.V.V.H.: Nog niet bekend in verband met enkele blessu res. DE MERINO'S (thuis) f Arnhems mi litair elftal (vriendschappelijk): doel; T. Klaassen; achter: W. van Wakeren, C. Scholts, T. Nagel, J. Sukkel; mid den: B. Blankestijn, H. Sukkel; voor: T. v. d. Berg, J. Verheugen, H. Gaas beek en A. Aartse. GVW speelt morgen zijn eerste wed strijd in de KNVB-bekercompetitie te gen Enter Vooruit. Daar de Veenenda lers in de competitie geen hoge ogen hebben gegooid legt men zich volledig toe op de bekerwedstrijden om een po ging te doen de beker te bemachtigen. Enter Vooruit zal GWV niet kunnen beletten dat de bezoekers uit Veenen daal beide punten mee naar huis nemen. De thuisclub, die enkele jaren geleden in de oostelijke tweede klasse speelde, is een harde derdeklasser, die niet be paald technisch spel demonstreert. GVW gaat ongetwijfeld met forse cij fers winnen, maar dat de score zo hoog zal oplopen als tegen SDCP uit Putten ligt niet voor de hand. In de nacompetitie worden twee matches gespeeld namelijk Kulan-Can- dia '66 en Renswoude-SVP. In het eerst genoemde treffen is de thuisclub favo riet, terwijl SVP wel eens voor een ver rassing zou kunnen zorgen tegen Rens woude. De Merino's spelen een vriend schappelijke thuiswedstrijd tegen een Arnhemse militaire selectie. ADVERTENTIE Aalbers (VRC) 29 Cor Henzen (Musketiers) 29 Donkelaar (Advendo) 28 Westerneng (Scherp.-zat.) 27 Mandersloot (Scherp.-zat.) 25 Van de Berg (Merino's) 22 Van Mourik (DVSA-zat.) 21 Greuter (Advendo) 21 Jan Henzen (Kulan) 20 Diepe veen (DOVO) 19 C. v. Ommeren (DVSA - zond.) 19 Van de Berg Candia-zat.19 Cees Henzen (Musketiers) 18 Rebergen (Scherp.-zondag) 17 J. Veldhuizen (Renswoude) 16 H. van Kooten (DOVO) 13 Marcus (Advendo) 13 Slok (Oranje-Wit) 13 G. v. Veenendaal (Candia-zond.) 13 Idzerda (Valleivogels) 12 L. Rebergen (VRC) 12 Ten Braak (Candia-zondag) 12 B_ v. Ommeren (DVSA-zond.) 12 Schoeman (VRC) 11 Vink (Renswoude) 10 T. Heykamp (Veenendaal) 10 H. Gaasbeek (Merino's) 10 Rebergen (Scherp.-zondag) 10 Van de Bovenkamp (Scherp.-zat.) 10 Van Kessel (Unitas) 10 Imbosch (Veenendaal) 10 G. van Eist (Valleivogels) 9 Van de Broek (Scherp.-zondag) 9 T. v. Kranenburg (Musketiers) 9 VEENENDAAL Ook dit weekend nemen de hockeyteams van Salaman der weer deel aan toernooien in ver schillende plaatsen van ons land. De meisjes hebben ingeschreven voor een toernooi in Ede, dat zondag wordt ge houden, terwijl de jongens a in Nijme gen deelnemen aan een door Union ge organiseerd hockeyfestijn. Maandag 1 mei gaat het eerste da mes- en herenteam op bezoek in Ede, waar eveneens een toernooi wordt ge houden. Voor deze sportdag zijn teams uitgenodigd uit Apeldoorn, Veenendaal Wageningen en Arnhem. De Veenendalers hebben op het vori ge week gehouden toernooi in Zwolle maar povere resultaten geboekt, daar slechts één wedstrijd in winst kon om gezet worden. Vier matches werden verloren door Salamanders. ADVERTENTIE GT

De Vallei | 1967 | | pagina 21