Nieuwe „zomer"-geluiden beelden op radio en t.v. Meer zenders en beter beeld Belgische t.v. brengt teveel geweld Zestiende „Contour" in Prinsenhof Zwitserse kunst Olie vast RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S VANAVOND MORGEN FINANCIËLE NOTITIES v. Gelder matig optimist Winst bij G.M. fors gedaald WISSELMARKT Oude schema AVRO DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS DIVIDENDVOORSTELLEN TELEVISIE T.V. LANGENBERG GERM Johnny Hart Pagina 2 VRIJDAG 28 APRIL 1967 JANET 50 De gedachten tuimelden verward door zijn brein. Ze lieten hem geen gele genheid tot bezinning. „Weet je niet, dat Annie een kind verwacht?" vroeg hij. Toen lachte Philip hardop. Joseph zag hoe dat valse masker van het ge zicht voor hem tot een grijns vertrok. „Vraag jij dat nog? Durf jij daar over te beginnen? Je bent volslagen krankzinnig, man, je hoort in een gek kenhuis. Joe, de bedrogen echtgenoot, al maanden lang bedrogen... Je bent krankzinnig, zeg ik, gewoon krankzin nig..." Nu brak er iets in Josephs hersens. Hij zwaaide zijn vuisten en liet ze toen met verpletterende slagen op zijn broeders ogen neerkomen. Philip viel voorover op de grond en bleef als le venloos liggen. Daarop strompelde Joseph het huis uit en holde de heuvel op naar het Klimop Huis. Hij zag haast niets meer, zwarte vlekken dansten voor zijn ogen. De kerkklokken luidden voor de nacht dienst in Lanoc. Hij hoorde ze niet. De mensen waren op weg er heen. Hij zag ze niet. Hij gooide zijn huisdeur open en klom de trap op naar de slaapkamer boven het portaal. „Nou ben jij aan de beurt", riep hij uit. Hij stak een kaars aan en hield die boven zijn vrouw, die van schrik ineenkromp. „Kate," gilde ze, „Kate, haal in Godsnaam hulp... vlug, vlug!" Het'meisje kwam in haar nachtja pon de kamer binnen. „Vader", riep ze, „vader, wat doe je...? Denk aan wat de dokter heft gezegd! O, vader pas toch op!" Joseph zwaaide het licht boven zijn hoofd. „Dus jij hebt me bedrogen, is het niet? Jij bent naar Philip gelopen, jij bent overgelopen naar Philip!" „O, hemel, Joe, ik bedoelde er niets mee, dat bezweer ik je. Hij is alleen maar vriendelijk voor me geweest..." „Jij hebt me achter m'n rug be drogen, hè? Is dat nog niet genoeg?" „Vergeef me, Joe, vergeef het me. Ja, ik hèb je bedrogen, maar laten we daarover nu niet spreken. O, Kate-lief, ik voel me zo akelig zo akelig ga gauw de dokter halen.." „Dus jij houdt niet van me, An nie? Je hebt nooit van me gehouden? dat was het, wat hij tegen me zei is dat waar?" „O, Joe, laat me laat me nu. Ik kan je nou niet alles gaan vertellen, vergeef me ik deed verkeerd, maar ik was te zwak toe, Joe". „Je hebt me bedrogen je hebt me bedrogen daar zul je voor boeten!" Annie strompelde uit bed en hurkte in een hoek tegen de muur, haar ge zicht met haar handen bedekkend. „Vooruit maar ga je gang maar, vermoord mij en je onschuldige kind. Ik zal je niet tegenhouden. Maar voor ik sterf wil ik je zeggen, dat ik je haat ja, ik haat je en zal je ver vloeken voor wat je me nu aandoet. Je zult geen rust en vrede meer vin den je zult je eenzamer voelen dan ooit. De mensen zullen je nog meer ontlopen, dan ze nu al doen. Je bent gehaat en gevreesd in heel Plyn en dat is altijd zo geweest. Er was een tijd, dat ik hunkerde naar je stralen de ogen, maar nooit heb ik gehouden van je koude, trotse hart..." Joseph zwaaide op zijn benen en liet de kaars op de grond vallen. „Janet!" riep hij. „Janet!... Janet!" Het huis weergalmde van zijn kreten. „Janet!... Help me!... Janet!"... Toen snelde hij het huis uit en klom de heuvel op, naar de bouwval van het oude kasteel op de rotsen. Toen hij in de bewoonde wereld te rugkeerde, wist Joseph niet meer wat er was gebeurd. Hij had geen gedach ten meer in zijn hoofd. Langzaam kwam hij de heuvel af. Zij herinne ringsvermogen en zijn verstand wa ren weg. Stilletjes kwam hij in het Klimop Huis. Zonder leven te maken sloop hij naar de kamer, die hij als jongen had bewoond en die, zolang Christoffel nu al weg was, had leeg- gestaan. Hij sliep tot laat in de volgende dag. Het was Kerstdag. Bij hèt wakker worden kleedde hij zich aan en ging beneden naar de keuken. Daar vond hij iets te eten en ging bij de lege haard zitten. Mensen kwamen binnen, die hem in zijn stille overpeinzingen stoorden. Hij vroeg met rust te wor den gelaten en ongestoord te blijven. Neen, hij kwam niet, hij wilde niet naar buiten. Wilden zij zijn vrede als- je-blieft niet verstoren? Hij dded nie mand kwaad. Bij de deur stond een meisje te hui len, met haar schort voor de ogen. Hij bood haar een stuk van zijn brood, want het verdroot hem tranen te zien. Toen vertrok haar gezicht en ging zij heen. Hij vroeg zich af, wie ze was en waarom er zoveel mensen kwamen en gingen. Er kwam ook een man bij hem, die zei, dat hij de dokter was. Och, hij had geen dokter nodig. Er was geen mens ziek. Een ander greep hem bij HILVERSUM Voor het aanstaande zomerseizoen heeft de KRO nogal wat buitenlandse tv-produkties aangekocht. Vooral in juni en augustus is de uitzending van eigen produkten als gevolg van de moeilijke financiële si tuatie en beperkte faciliteiten in Hilversum sterk teruggebracht, vooral op de zender Nederland 2 zijn mouw en vertelde, dat zijn vrouw en pasgeboren kind gestorven waren. Hij schudde het hoofd, met een glim lach. „Ik heb geen vrouw en ook geen kind je vergist je." Daarop keerde hij hun de rug toe en stak de handen uit naar de geblus te haard. „Laat iemand de haard eens aanmaken," stelde hij voor. „De ochtenden zijn vrij fris in deze tijd van het jaar." Maar zij gingen weg en lieten hem alleen achter. Ze hadden het vast ver geten. Of wellicht had hij al die tijd zitten dromen. Hindert niet, hij zou zelf wel vuur maken. Dit deed hij en toen er een vrolijk houtvuur knapper de, wreef hij zich in de handen en lachte. Hij neuriede zachtjes wat in zichzelf, oude wijsjes, die hij zich her innerde. Hij haalde de schommelstoel uit de zitkamer en zette die in de keuken. Nu kon hij heerlijk schommelen, naar voren... naar achteren. Hij keek in de vlammen, luisterde naar het tikken van de klok, naar het zingen van zijn eigen stem. Dit was prettig, dit was heel plezierig. Zei iemand, dat het Kerstmis was Nou, stel je voor, wie j had dat gedacht? Naar voren... naar achteren. Iemand: keek om de hoek van de deur. Joseph j wuifde met zijn hand. „Gelukkige j Kerstmis, gelukkige Kerstmis!" riep! hij. Er bestond geen dag meer en geen nacht... Philip Coombe zat voor zijn bureau, met zijn hoofd in verband en een ge zwachtelde pols. Hij las een briefkaart voor; Evenals vorige zomer brengt de KRO weer een serie „bioscoopsuccessen van weleer". Volgende week zaterdag word tbegonnen met de Duitse serie „Lekkere diertjes, familiewerk rond een dierenarts. Er komen vijf afleve ringen van „Openluchtcircus", twee „Pistes" en de bekende co-produkties uit Knokke onder de titel „Zomercar- rousel". Op het documentaire vlak: „Sil houet", „Klokke vier", „Kijk op kunst" en wat buitenlands werk, inclusief een serie muzikaal-documentaire program ma's van Duitse makelij. Wat de radio betreft houdt de KRO zoveel mogelijk vast aan het nu gel- dede schema. Programmma's als „Djinn", „P.M.", „Carionca", „Audio" en „De Zonnebloem" blijven gehandhaafd om de herkenbaarheid van de KRO- uitzendingen te vergroten. „Zingening" en „Harrewarren" ver dwijnen. Samen met de NCRV gaat de KRO van 1 juni af op iedere uitzend dag (behalve zondag) een in de ruimste zin informatief programma brengen, dat „Touringclub" heet. Het huidige schema voor het derde net blijft gehandhaafd tot 1 oktober met uitzon dering van juli en augustus. In die maanden worden de programma's ge produceerd en gepresenteerd door vaste en freelance-medewerkers, die niet op vakantie zijn. De Vara wijzigt haar radioprogramma voor het derd enet wel, hier en daar zelfs ingrijpend. Er ls gestreefd naar wat langere programmablokken op de dins dagmiddag. „Kwink" blijft op de oude plaats staan. De lunchtijd wordt vanaf 2 mei opge vrolijkt met het programma „Ekspres" (Joop de Roo en Hans Hamburger). Teddy Scholten wordt een vaste gaste op de dinsdagmiddag met „De was in de kast". Dick de Winter en Herman Stok brengen voorts „Mix". Zondag middag (eveneens derde net) krijgt „Met vriendelijke groeten" (Jan Borkus) en het nieuwe „Nar" op het schema. Een keer in de maand zendt de Vara in het zaterdagse blokprogramma „Nu, nu, nu, nu" een zogenaamd ritmisch klankbeeld uit. Programma's opge bouwd uit gesprekken en muziek, zonder gespreksleiders, zeer experimenteel. Onderwerp van de eerste uitzending: de zon. In de zomermaanden brengt de Vara een nieuwe tv-quiz (maandag). De Vara negen-vragen-quiz, vol filmfragmen ten. De spelregels komen laer. De Vara zoekt kandidaten voor de onderwer pen verkeer, tv-programma's, aard rijkskunde, actualiteiten .boeken, mu ziek, Nederlandse taal, sport en alge mene ontwikkeling. Over de rest van het zomerprogramma nog geen nieuws. (Wordt vervolgd) iiiiiiimiiiiiiiiiiiii 8491. De mogelijkheid was niet uitgesloten, dat het verhaal van de visser nieuw licht wierp op de geheim zinnige zaak met de OS108. In ieder geval bood men de praatgrage kerel als voorlopige beloning een hartver sterking aan, welke deze met een brede grijns accep teerde. „Proost! Als wij er werkelijk wat wijzer van worden, hoort u nog wel van ons," beloofde Arend, voor hij met zijn drie vrienden naar buiten stapte. Zij liepen langs de kust tot het punt, waar volgens de vis ser het vreemde licht onder water zichtbaar moest zijn. En inderdaad meenden zij af en toe een ongewoon schijnsel aan de oppervlakte te zien. Erg overtuigend was het echter niet en daarom stapte men in de anti- grav-car en cirkelde enige malen laag boven de be wuste plek. En nu was er geen twijfel meer mogelijk. De visser had waarheid gesproken. „Hoogst merkwaar dig", mompelde kolonel Vanderbrink. „Het is natuur lijk helemaal niet zeker, dat dit iets te maken heeft met de crash, maar dan is het toch wel toevallig, dat dit licht nooit eerder ontdekt is". „Wij kunnen het onderzoek beter morgenochtend voort zetten", vond Arend. „Ik heb de nodige duikspullen hier achterin klaar liggen". 50. „En hoe reageerde u op de mededeling van uw dochter dat ze niet met meneer Lie wilde trouwen, me neer Woe?" vraagt Rechter Tie. „Reageren? Ik sprong op, smeet m'n soepkom op de vloer en zei... ik zei..." De oude Prefekt stikt in zijn woorden. De goudsmid Lie Mai zegt vlug: „Toen is zij boos het huis uitgelo pen, edelachtbare, geheel alleen. Ze is nooit meer te ruggezien. Doortrekkende boeven moeten haar hebben ontvoerd". „Ontvoerd en verkocht!" roept de oude Pre fekt uit, „Uw voorganger heeft zogenaamd een onder zoek ingesteld en ik heb zelf ook overal informaties in gewonnen. Tevergeefs". „Heeft uw secretaris Yang ook aan het onderzoek deelgenomen?" vraagt de rechter „Yang? Die snert jongen heb ik natuurlijk diezelfde avond de deur uitgetrapt! Zegt u nu maar eens welke nieuwe aanwijzingen u gevonden hebt, edelachtbare!" „Och", antwoordt de rechter, „enige vage geruchten..." „U hebt alleen op grond van vage geruchten een procla matie uitgegeven?" barst de Prefekt uit. „Dat vindt ik..." Rechter Tie staat op en zegt kortaf: „Ik zal u op de hoog te huden, meneer Woe. Tot ziens!" Als de boze prefekt met Lie Mai achter zich aan vertrokken is, richt de rechter zich tot Tsjiao Tai: „Mijn proclamatie had dus wel een heel onverwacht resultaat..." Tsjiao Tai kijkt uit het venster. „Daar komt onze goudsmid weer terug, .edelachtbare!" EINDHOVEN Uit het anderhalf jaar geleden gesloten „huwelijk" tus sen Philips en de Technische Weten schappelijke Apparatenfabriek, Tewea, zijn enkele interessante produkten voortgekomen, die de ontvangst van te levisie zowel centraal als individueel kunnen verbeteren en vergemakke lijken. Interessant voor toestelbezitters, die vrij zwakke signalen ontvangen door dat zij zich bijvoorbeeld in de randge bieden van zenders bevinden, is de Te- weant: een getransistoriseerde antenne versterker, geschikt voor alle tv- en FM-kanalen. Dit apparaatje geeft een gelijkmatige signaalversterking van ruim vierhonderd procent. Behalve een aanzienlijk beter beeld (en geluid) van bereikbare zenders kunnen in bepaalde gevallen met de Teweant zenders wor den ontvangen, die normaal nauwelijks of „dik in de sneeuw" binnenkomen (buitenlandse zenders). De kijker ver groot als het ware zijn bereik. In combinatie met deze versterker kan de eveneens nieuwe antenne- signaalsplitser worden toegepast. Bij voorbeeld voor kijkers, die op meer dan een plaats hun toestel willen kun nen aansluiten (slaapkamer), /af in wo ningen waar men naar twee toestellen tegelijk wil kijken (ook school-tv en ra diohandelaren). Wordt dit kleine witte kastje geïnstalleerd, dan kan men op één antenne-installatie twee toestellen aansluiten zonder onderlinge storing en met een nauwelijks merkbaar verlies aan beeldkwaliteit. Onder gunstige omstandigheden (sterke signalen, dus dichtbij zenders) kunnen bijvoorbeeld door toepassing van één versterker en drie signaalsplit- sers vier toestellen (tv of FM) op één antenne worden aangesloten. In feite heeft men dan een zeer eenvoudige (en kleine) centrale antenne-installatie, die volgens Philips veel kosten kan be sparen. Op het gebied van grote centrale an tenne-installaties hebben Philips en Te wea ook niet stilgezeten. Er is en wordt in Eindhoven uitvoerig geëxperi menteerd met nieuwe vindingen op het terrein van de centrale ontvangst voor een groot aantal gebruikers. Philips heeft zich hiermee op een nieuw ter rein gewaagd. Niet onvoorbereid ech ter; acht jaar geleden werd begonnen met de eerste proeven op eigen wonin gen in Eindhoven. De studie en samenwerking met Te wea heeft geresulteerd in een indeling van vier systemen voor het hele land welke Philips nu op de markt brengt. Onder het motto: Centrale an tenne-installaties hebben de toekomst. DE KONDOR Forse dividendverhogingen van 16 tot 20 DRUKKERIJ DE BOER Over het verhoogde kapitaal 14% te gen 13% in 1965. De jaarvergadering wordt gehouden op 26 mei. PIETERSEN AUTO'S Onveranderd 3% dividend over 1966. De jaarvergadering wordt op 19 juni gehouden. V.N.S. De Vereenigde Nederlandsche Scheep vaartmaatschappij zal over 1966 on veranderd 10% uitkeren. BIJENKORF Verhoogd dividend van 18 (v. j. 17) procent op de gewone aandelen en on- veranderd 6% op de preferente. De jaarvergadering is op 29 mei. VREDESTEIN Onveranderd 8% dividend over 1966. INVENTUM Dividendverlaging van 15 tot 12% over 1966. Op verzoek van jonge luisteraars installeert de Avro op de zondag middag een blokprogramma met de titel „Rits", met veel vaste rubriek jes en bijdragen van Minjon. Op de zondagavond eens in de twee weken „Mini-cabaret" (Nederlands) en „Man neke Bis" (Belgisch), beide met jonge artiesten. Willem Duys' „Muziek-Mozaiek" (zondagmorgen, derde net) verhuist voor de zomer naar de dinsdagavond (Hilversum-2). „Gonk" (dinsdagavond) blijft. Roel Balten presenteert donder dagmiddag om de week „Bereisde doel", vol kleine klankbeelden. Op de don derdagavond voornamelijk concertuit voeringen. En Emile Kellenaers ver zorgt om de week op de vrijdag „Schakeringen", lichtvoetig met muziek en gesproken woord. Over televisie programma's nog geen nieuws. UTRECHT De directe reportage van de opening van Schiphol die de Nederlandse Televisie Stichting van daag zou verzorgen, is afgelast in ver band met de blijde gebeurtenis. De N.T.S. heeft alle beschikbare ca mera's ingeschakeld voor reportages uit Utrecht, Lage Vuursche, Breda en Gro ningen. De N.T.S. had voor deze recht streekse uitzending twee reportagetrei- nen en een helikopter gereserveerd. Het ligt in de bedoeling de plechtigheid thans op film vast te leggen. Volgens de N.T.S.-persdienst heeft het niet in de bedoeling gelegen van de opening van het nieuwe Schiphol een directe reportage te verzorgen. Men is steeds van plan geweest de reportage 's avonds uit te zenden. Dat zal ook nu gebeuren. Het enig verschil met de oor spronkelijke opzet aldus de pers dienst van de N.T.S. is dat bij de op namen geen gebruik zal worden ge maakt van elektronische maar van filmcamera's. BRUSSEL In de Belgische Ka mer van volksvertegenwoordigers is van socialistische zijde geklaagd over een teveel aan sadisme, moord en geweldplegingen in films op het tv- scherm. Mevrouw Goesser-Schroyens verklaarde dat er naar betere kwali teit moet worden gestreefd en dat als het geld daarvoor ontbreekt de zend tijd maar wat moet worden ingekort. De zestiende tentoonstelling „Contour onzer beeldende kunst" in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" te Delft wordt gehouden van 28 april tot 10 ju ni. De expositie werd gisteren geopend door de Leidse hoogleraar prof. dr. F. L. Bastet. In de Orangerie in de tuinen van de Parijse Tuilerieën wordt van 10 mei tot 2 oktober een grote tentoonstelling gehouden van impressionistische en moderne schilderijen en beeldhouwwer ken, alle afkomstig uit Zwitserse ver zamelingen. In totaal zullen er in de Orangerie tweehonderd schilderijen en vijftig beeldhouwwerken uit meer dan honderd Zwitserse particuliere collec ties, stichtingen en musea te zien zijn. im HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.15 Amerika in termij nen, lez. 18.20 Uitz. van de PSP. 18.30 Jazz-rondo. 18.50 Informatie over in formatie. 19.00 Ronduit: progr. voor jonge mensen. 19.30 Kunstkroniek. 20.00 Nws. 20.05 Jazzconc. VARA: 21.00 Stereo: Noordelijk Filharm. ork. en solisten (opn.): klass. en mod. muz. 22.20 Omroep-Vrouwenkoor en solisten: semi-klass. liederen. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Licht platenprogr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 16.30 Mod. kamermuz. (opn.). 17.00 Lichte gr.muz. 17.30 Kerkorgelconcert: klass. en mod. muz. 18.00 Amusements- muz. en klass. muz. (gr.). 18.55 Op het woord af, praatje. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 RVU: De lichaamsbeschouwing in het denken van Merleau Ponty, door Prof. Dr. R. Bakker. TROS: 20.00 Stereo: filmmuz. uit Porgy end Bess (gr.). 20.55 Twee generaties, gespr. 21.15 Volksmuz. uit Viëtnam. 21.35 Lichte gr.muz. 22.05 Parlementair weekoverz. 22.25 Humanistisch Verbond: Kort commentaar. 22.30 Nws. 22.40 Radio- kamerork.: klass. en mod. muz. 23.20 Radiorama: veertiendaags mini-maga zine. 23.55-24.00 Nws. 49 Nauwelijks waren Tekko en de Prins Lum-Bia de woeste en voor oningewijden bijna onbegaanbare berg streek ingetrokken of de verspieders, die beiden tot de meest beruchte struikroversbende behoorden, glim lachten elkaar goedkeurend toe. Op een wenk van de één sprong de ander plotseling overeind en begon ver woed op een jachthoorn te blazen. De man maakte zo'n afgrijselijk misbtar dat men 't tot ver in de omtrek ho ren kon, wat waarschijnlijk ook zijn bedoeling was. Een eindje verder op, verscholen tussen de bergen, begonnen een paar andere kerels, die bezig waren hun potje te koken, tenminste vergenoegd te grijnzen. Nogmaals werd 't hoornsignaal herhaald en toen kwam vanonder een slordig aangebracht zonnescherm de roverhoofdman te voorschijn. „Mannen, te wapen! Dooft de vuren! sprak de aanvoerder van de bende. „Een grootse taak wacht U! Buiten de buit is er roem en eer te behalen. Grijpt de spiezen en omgordt Uwe lendenen met 't zwaard. Strijdt voor 't rechtsherstel der vrije struikro vers en de helft van de helft van de buit zal gelijkelijk onder U verdeeld worden. De rest is voor mij! Werpt U in 't zadel en volgt mij! Weg met Sjek-San-Bou die het er op toelegt ons brodeloos te maken!". NEDERLAND I NTS/NOT: 10.20-12.00 Schooltelevisie. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journ. STER: 18.56 Reel. NTS: 19.00 Opening Schiphol door H.M. Koningin Juliana. VPRO: 19.30 Omsingeld: Muz. en dans. STER: 19.56 Reel. NTS: 20.00 Journ. STER: 20.16 Reel. VPRO: 20.20 We reld op wielen, een magazine op auto mobiel- en verkeersgebied. 20.50 Char les Aznavour 1967: oude en nieuwe chansons. 21.30 Onaantastbaar..., TV- film. 22.15 Politiek bekeken: een pro gramma over politieke wetenswaar digheden. NTS: 22.45-22.50 Journ. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reel. AVRO: 20.05 Vjoew: progr. voor de tieners. 20.35 AVRO's Televi- zier. 21.00 AVRO-Danstest '67. STER: 22.10 Reel. NTS: 22.15 Journ. 22.30- 23.00 Teleac: Kernfysica (28, her haling van dinsdag j.l.). HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws en ochtendgymn. 7.20 Socialistisch strijdlied 7.23 Lichte gr.muz. VPRO: 7.55 Voor de kinderen. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr.muz. (8.30 - 8.35 Van de voorpagina; 8.50 - 9.00 Wegwijs: vakantietips). 9.35 Wa terstanden. 9.40 Vocaal ensemble: klas sieke en moderne liederen. 10.00 Z.O. 135: gevar. progr. (11.00 - 11.02 Nws). 12.15 Loon naar werken, lezing. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Act. sportnieuws. 13.00 Nws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers (gr.). 14.15 Uitlaat: een programma voor twintigers. 14.55 Radio Jazz-maga- zine. 15.25 Ritmisch klankbeeld. 16.00 Nws. 16.02 Modern jazzkwartet met gi taar. NRU: 16.15 Rechtstreeks verslag van het laatste gedeelte van de hockey- interlandwedstrijd Nederland - West- Duitsland. 16.30 Franse les. VARA: 17.00 Stereo: Salonorkest en zangsolist. 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord, lezing. 7.15 Klass. gr.muz. 7.30 Nws. 7.32 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn, ge- var. progr. (8.30 - 8.32 Nws.). 12.25 Marktberichten. 12.27 Med. t.b.v. land en tuinbouw 12.30 Nws. 12.40 Over heidsvoorlichting: Geven en nemen. De familie Van Buuren praat weer over het verkeer. 12.50 Zonder grenzen: ru briek over missie en zending. 13.00 Vliegende schijven: verzoekplaten voor de militairen. 14.00 P.M.: familiepro gramma. 17.00 Carionca: radiomaga zine voor tieners. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Orkestraal al lerlei (gr.). 9.30 Leger des Heilsmuz. 10.00 Nws. 10.02 Toonkunst voor allen. 10.30 Licht gevar. muz.progr. (11.00 'l Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Variant: act., reportages, stripverhaal en veel muz. 13.00 Nws. 13.02 Tienerama. 14.00 Nws. 14.02 Velvet voices. 14.30 Op toener toe ren: Rambles Radio Reprises. 15.00 Nws. 15.02 Kiosk. 15.30 Lagelanders: licht platenprogr. 16.00 Nws. 16.02 Weekend melody. 17.00 Nws. 17.02 - 18.00 Sportshow, met reportages, uitsla gen, commentaren en lichte gr.muz. AMSTERDAM, 27 april De in ternationale waarden hebben vandaag bij de opening over vrijwel het gehele lichte koersverbeteringen te zien ge geven, vergeleken met het voorgaan de slotniveau. Kon. Olie was zelfs vast. Er was in dit fonds wat buiten landse vraag op de koersverhoging met bijna 1 dollar woensdag in Wall Street voor Kon. Olie. Ook Philips ging op de NewYorkse beurs omhoog, doch dit sorteerde in Amsterdam minder effect. In de olie hoek werd op 131.50 geopend, tegen gisteren als slotprijs 129.30. Philips avanceerde dertig cent tot 91.50. Van daag heeft de jaarvergadering van het Philipsconcern plaats. Unilever steeg 2 dubbeltjes tot 92.90, terwijl AKU prijshoudend bleef op 50.10. De handel in al deze fondsen was kalm. Hoogovens lag zeer vast in de markt met een advieskoers op 390, ex 14 pet dividend, tegen gisteren 393 cum dividend. Een koersverbetering dus met 11 punten. In de jaarvergadering van gisteren heeft het bestuur van Hoogovens medegedeeld, dat de winst over het le kwartaal 1967 f 20,8 min bedraagt, tegen een raming van f 20 min. Vorig jaar was de winst f 17 min over het eerste kwartaal. Wall Street onderging woensdag een lichte koersreactie na de vaste stem ming van de voorgaande beursdagen. In de scheepvaartsector was de Nievelt bijna 2 punten moest prijsge ven op 101 1/8. De veranderingen van de cultures waren van weinig beteke nis. In de staatsfondsenhoek was de stemming licht verdeeld, waarbij van was duidelijk het wachten op het re sultaat van de inschrijving vandaag op f 300 min 6 pet staatslening. Zoals bekend wordt de koers eerst vastge steld na de inschrijvingen. De beurs taxeert deze koers, gezien de belang stelling, op 100 of iets lager. In Hoogovens werd 392 ex 14 pet dividend gedaan. KLM daalde 5 gul den tot 380. In de eerste periode kwam De Kondof op 40 punten hoger bieden. Dit op de dividendverhoging tot 20 (16 pet). Ook vast was Nationale-Ne- derlanden met een koersavance van 15 punten op het gunstige dividend- voorstel. Verder waren hoger: Simon de Wit met 6%, Nederhorst 8, Broca des en Wyers ieder met 4, Ned. Gist 5, Van der Giessen en Chemische Fa briek Naarden leder met 6, Mulder Vogem 10, Bensdorp 9, Fokker 5r(i en Heineken met 6 punten. Aan het verlieszijde noteerden wij: Van der Grinten met 8, Bührmann 15, De Spaarnestad 9, Nutricia 5, Udenhout en Holec ieder met 4 pun ten. VRIJDAG 28 APRIL DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van gister). 10.20 TV-rechtbank. 12.00-13.30 Act. en muz. 16.40 Nws. 16.45 Filmpro- gr. voor de jeugd. 17.15 Jeugd discus sieert over politiek. 17.55 Progr.-overz. 18.00-18.05 Nws. (Reg. progr.: NDR: 18.05 Act. 18.16 Das Freitagsmag. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.21 Muz. progr. 19.59 Progr.-overz. WDR: 18.05 Nws. uit Noordrijn-Westfalen. 18.10 Be roepen raden. 18.25 Hier und Heute (I). 18.50 Goedenavond. 19.00 Hier und Heu te (II). 19.10 Muz. progr. met Renate Müller. 19.40 Film.). 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Kritisch commentaar. 21.00 TV-film. 21.50 Journ. en weerber. 22.05 Rep. uit Bonn. 22.20 Expo '67, Filmrep. 22.40 TV-spel. 0.20 Nws. DUITSLAND II 17.40 Sport. 18.10 Nws. en weerber. 18.20 Act. en muz. 18.55 TV-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en thema's van de dag. 20.00 Doe. TV-spel. Aansl.: Nws. 21.15 Muz. progr. 21.45 Filmdoc. 22.15 Nws., weerber. en thema's van de dag. 22.40 La mer, Claude Debussy. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiniiii IK HEB NET WILBRAMS WOORDENBOEK GELEZEN f ty»; HALVE GARE,EEN WOORDENBOEK LEES JE NIET, JE ZOEKT WAT OP.. IK DACHT AL DAT HET WAT RAMMELIG WAS AMSTERDAM Hoewel door de verdere invoering van de volcontinu- dienst een hogere produktie en om zet kon worden behaald, is de gun stige invloed hiervan op de resultaten wederom tenietgedaan door de stij ging van de kosten, waarvan de loonkosten een belangrijk deel uitma ken, aldus de Koninklijke papierfa brieken Van Gelder Zonen N.V. in het verslag over 1966. Na toepassing van lagere afschrijvingen, bedraagt het exploitatiesaldo, blijkens de ge- condoliseerde winst- en verliesreke ning f 6,14 <v.j. f 2.66) min. Als aan deel in de winst van de Crown-Van Gelder bedrijven kan hieraan worden toegevoegd f 3.72 min. Het bruto ex ploitatiesaldo daalde tot f 33,48 (35.53 min). Aan interest werd ontvangen f 1,99 (f 2,85) min. Afgeschreven werd f 25,34 (f 30,03) min. Ten laste van de winst werd een voorziening ge troffen van f 3 min. De reorganisa tiekosten rechtvaardigden een voor ziening tot dit bedrag, aldus de direc tie. Na aftrek van belastingen ad f 6,5 min (f 3,59) min, resteert een netto-winst van f 354,193 (v.j. verlies van f 399.205). Vooruitzichten: met de reorganisa tie en de herstructuering van 't pro- duktie-apparaat is een begin ge maakt. De reorganisatie zal in de eerste helft van 117 verder vorderin gen worden gemaakt. In hoeverre dit zal leiden tot betere resultaten, valt thans niet te voorzien. Met verdere kostenstijgingen moet rekening wor den gehouden. De scherpe en toene mende concurrentie verhindert een voldoende aanpassing van de prijzen aan het gestegen kostenpeil. In de eerste maanden van 1967 is de afzet in een aantal sectoren achtergeble ven bij de produktie. Uit het voor stel om over 1966 't primaire dividend op het preferente kapitaal uit te ke ren (vier procent), mag dan ook niet worden afgeleid, dat over 1967 de di videndbetaling over het gehele aan delenkapitaal zal kunnen worden her vat. Voor de verdere toekomst is de directie echter gematigd optimistisch. De concurrentie kan met vertrouwen worden tegemoet gezien. De papierproduktie bedroeg 407.000 ton tegen 381.500 ton in 1965. Deze stijging is vrijwel geheel te danken aan de hogere produktie van die ma chines, welke volcontinu draaien. In alle fabrieken is dit thans met één of meer machines het geval. De prij zen van de verschillende soorten pa pierhout zijn vrijwel ongewijzigd ge bleven. NEW YORK"— De resultaten van General Motors zijn in het eerste kwartaal fors gedaald. De winst be droeg 390 miljoen tegen 594 mil joen in de overeenkomstige periode van 1966. De omzet zakte van 5,70 miljard naar 4,90 miljard. AMSTERDAM, 27 april Londen 10.09*/»10.10'/»; New York 3.60%— 3.61; Montreal 3.33 3/16—3.33 7/16; Parijs 73.08V»73.131/#; Brussel 7.26%—'7.27%; Frankfort 90.801/»90.85Vt» Stockholm 69.97Vj_70.02Vt; Zürich 83.59- R4; Milaan 57.76'/t—57.81 >/t; Ko en 52.23—52.28; Oslo 50.45'/t—50.50 We nen 13.95%—13.96%; Lissabon 12.59%— 12.60%.

De Vallei | 1967 | | pagina 2