Koninklijke onderscheiding voor T. v. d. Hoofdakker Luxor-Theater Claudia Cardinale f HORLOGERIE in was het Utrecht Hoofd Herv. School naar IJsselmuiden Bronzen medaille voor J. Veldhuizen Echtpaar Dekker nam afscheid van veiling 40 jaar bij Vogelenzang99 VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. 3550 4079 CHEVROLET Loswerknian bestal zijn kostbaas rr VAN MANEN Veel geslaagden voor schriftelijk verkeersexamen Duiven weer van start Veiling Kesteren dagelijks in bedrijf Waarneming bij gezinsverzorging WMF f SOLA elite KELTUM MIST u uw dagblad DE VALLEI? Bel: J eugdzo rgwerk organiseerde rit V.A.B. 0 P E L GEEIS PRAKTISCH N.B.M. eerste in tourwagen-ral I y 1AGSDIENSTEN BURGERLIJKE STAND Vandaag feest in Veenendaal RHENEN EDE VEENENDAAL AMERONGEN Permanent FORD-show in showroom Pagina 5 /RIJDAG 28 APRIL RHENEN Donderdagochtend om elf uur kreeg een volkomen verraste Teunis Johunnis van de Hoofdakker, Vreewijkplein 11, hoog bezoek. De bur gemeester, Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch, ridder van Rosenthal, kwam de ze Rhenenaar feliciteren met een Ko ninklijke onderscheiding die hem ten deel was gevallen bij gelegenheid van de komende verjaardag van Hare Ma jesteit de Koningin. Het was de ere medaille in brons verhonden aan de Orde van Oranje Nassau die de burge meester, de heer Van de Hoofdakker, op de revers kwam spelden. In hartelijke bewoordingen schetste de burgemeester in korte trekken de levensloop van de jubilaris, die veertig jaar onafgebroken in dienst is van de Kalkzandsteenfabriek „Vogelenzang" aan de Cuneralaan. De heer Van de Hoofdakker is werk zaam geweest op diverse afdelingen in het bedrijf, de laatste tijd als employé in het magazijn. Hij heeft zich al die tijd doen kennen als een accuraat en plichtsgetrouw werknemer. „Het is zowel voor de directie van de „Vogelenzang" als voor u een compli ment dat het dienstverband van zo'n lange duur is geworden", aldus de bur gemeester. Daar de heer Van de Hoofdakker enige tijd een wat minder goede ge zondheid geniet, vond de uitreiking van de Koninklijke onderscheiding te zijnen huize plaats. Daarbij was uiteraard ook aanwezig de directie van de fabriek. Directeur P. van den Berg bracht persoonlijk de gelukwensen over en prees de heer Van de Hoofdakker om onder andere het vele goede werk in de oorlog. Hij bood zijn jubilerende werknemer een enveloppe met inhoud aan, alsmede een prachtige antieke klok. Voor mevrouw Van de Hoofdak ker was er een gouden broche/ ADVERTENTIE VEENENDAAL Claudia Cardina le, de filmster die de laatste tijd zo in de belangstelling staat door haar ge heime huwelijk en haar negenjarige „broertje", dat nu haar zoontje blijkt te zijn, is tot en met zondagmiddag in het Luxor-theater in Veenendaal te be wonderen. Dit keer niet zo te bewonde ren wat de sex betreft maar meer om haar amusante spel in de film „Blind folded", die de Nederlandse titel kreeg van „De Man met de Blinddoek". Ver der spelen in de film de overbekende Rock Hudson en Jack Warren. Het is een bijzonder feestelijke film. Span ning, humor en romances in overvloed. Een spionnage-film, maar niet van het overdreven „Bond"-genre. Hoewel som mige ontsnappingen of uitkomsten te toevallig zijn blijft de film spannend. Die toevalligheden zijn allemaal even geestig en dat maakt de film juist goed; het is niet serieus bedoeld. Zoals ge zegd een spionnage film. Een society-psychiater wordt door een generaal ingeschakeld om een bij zonder belangrijk geleerde van een complex te genezen. Daar vele mogend heden deze geleerde willen ontvoeren om hem voor hun land te laten werken, moet de plaats waar deze geleerde wordt verzorgd geheim blijven; de psychiater (Rock Hudson) wordt er ge- blinddoek naar toe gebracht. Intussen heeft de psychiater de zus ter leren kennen van de geleerde. Zij verdenkt de dokter ervan haar broer te hebben ontvoerd, wil dit aan de pers meedelen, maar de knappe psy chiater voorkomt dit door de pers te vertellen dat hij met haar verloofd is. De generaal vindt al deze publiciteit maar zo zo en besluit dan ook een an dere psychiater in de arm te nemen. Door een aantal misdadigers wordt deze collega echter uitgeschakeld en 't hoofd van de misdadigersbende geeft zich voor hem uit. Zo dreigt de geleerde in verkeerde handen te komen. Maar nee hoor! On ze knappe, dappere dokter gaat op zoek naar het landhuis, waar de ge leerde werd verzorgd; natuurlijk met de knappe dappere Claudia, met wie hij afwisselend ruzie en liefdesscènes heeft. Zij vinden het landhuis dat in de moerassen ligt, moerassen die ge vuld zijn met water, drijfzand en kro kodillen. Hoe het afloopt? Het is te ra den! Maar beter is het om te gaan kijken, want de vrolijke film in cine mascope en kleuren is werkelijk de moeite waard. De regie berustte bij Philip Dune. Vanaf zondagavond tot en met woens dag a.s. draait in het Luxor-theater de spannende western „De sheriff schiet altijd raak". Ook in deze film beken de spelers: Audie Murphy, Joan Staley en Warren Stevens. Beide films laten personen boven de veertien jaar toe. LEERSUM De interkerkelijke com missie voor gezinsverzorging maakt bekend, dat in verband met ziekte van de huidige leidster, met ingang van heden de leiding van de gezinsverzor ging te Leersum, tijdelijk zal worden waargenomen door mevr. N. J. van Dolderen-Ornée, Engweg 7 tel. 03434- 1980. Alle aanvragen om gezinshulp moeten aan haar gericht worden. pleet f en staal pleet en staal j„J HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL (Van onze redactie) UTRECHT PERSCENTRUM Donderdagmiddag om tegen 5 uur werd er een persconferentie aange kondigd door de RVD. Om even vijf uur, toen iedereen gereed zat de televisie had de inleidende woorden al op de band staan kwam het be richt, dat deze conferentie een half uur uitgesteld werd. De wildste ge ruchten deden ondertussen de ronde. Sommigen wisten zelfs te vertellen, dat er reeds een geboorte had plaats gevonden. De speculaties over èen tweeling staken weer de kop op. Om half zes kwam de domper: de RVD deelde niet veel meer mee, dan dat het medisch team opgeroepen was. Van een geboorte nog geen sprake, laat staan van een tweeling. Een dergelijk moment tekende toch wel de spanning, die er heerste in het perscentrum. Vele aanwezigen leefden nu al enkele weken in de hoop, dat het grote moment eindelijk nabij was, maar ondanks alle teleur stellingen, werd ieder gerucht aange grepen voor discussie, werd iedere losse opmerking van iemand, die het ook niet weten kan, besproken. Een der journalisten drukte het als volgt uit: „Bij een normale bevalling ver keert er één man in spanning, hier zijn het er honderden." De tijd in de Gevu-kantine werd ge dood met koffiedrinken of een fris drank, met kaarten of met praten. Een welkome afleiding vormde het uitdelen van kranten. Iedereen wilde lezen, wat ook allang niet meer het laatste nieuws was. Iedere afwisse ling werd met beide handen aange grepen, zoals de mededeling van de RVD, dat Hare Majesteit de Koningin om half zeven zou arriveren. In een oogwenk was vrijwel het gehele cen trum leeg hoewel vrijwel iedereen de Koningin wel eens van dichtbij ge zien had, wilde men blijkbaar toch proberen een glimp van haar op te tot 17.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur RHENEN Woensdagavond werd door de Stichting Jeugdzorgwerk Rhe- nen de eerste bromfietspuzzelrit van dit seizoen gehouden. Aan deze rit werd door 48 personen deelgenomen, waarvan er 44 weer aan de finish ver schenen. Bij binnenkomst wachtte hen koffie met koek wat geen overbodige luxe was, want de rijders waren nogal koud geworden op de 36 km die zij moesten afleggen. Tijdens de rit werd hen nog de opdracht verstrekt bij de finish één ei in te leveren dat extra punten opleverde. In totaal werden 12 eieren meegebracht, die als poedelprijs werden meegegeven aan de deelnemer met het laagste aantal punten namelijk C. van Beynum met 0 punten. De hoofdprijs, een prachtige pop en een vaantje, beschikbaar gesteld door de fa. Van Thuyl ging naar R. Engelage uit Kesteren met 198 punten. Verdere prijzen naar o.a. M. Hol te Kesteren met 196 punten K. van Wely uit Rhenen met 192 punten, A. Tim merman te Rhenen met 185 punten, D. Breekveld te Rhenen met 183 punten, J. van Mourik te Rhenen met 180 pun ten en M. Biezel te Veenendaal met 178 punten. De sfeer tijdens en na de rit was zeer gezellig. ADVERTENTIE vangen. De RVD bleek ditmaal weer eens wel betrouwbaar: prompt op tijd ar riveerde de AA 62, met daarin de Koningin. De tv-camera's snorden, fototoestellen klikten en een man van de radio maakte een, opname. Dank rij radio en televisie wist een groot deel van de Utrechters ook, dat de koningin zou komen. Velen nadden zich verzameld bij de ingang van het Sazu, slechts weinigen echter gelukte het een glimp laat staan meer dan dat op te vangen van de hoge be zoekster, die niets anders wilde, dan wat elke moeder wil in dergelijke omstandigheden: zo dicht mogelijk bij haar dochter zijn, als het grote moment aanbreekt. Vanaf ongeveer 8 uur in de avond zijn de jongens van de televisie in de weer met camera's en lampen. Er hangt iets in de lucht, dat is duide lijk. Zij weten het altijd het eerst, als de RVD een mededeling gaat doen. Om vijf voor half negen komt er een mededeling door de omroepin stallatie, dat iedereen zich naar het perscentrum moet begeven. Er zal over tien minuten een officiële mede deling volgen. Een Duitse journaliste merkte op: „Vielleicht ist es so weit." (Misschien is het zo ver.) Het blijft gissen. Ondertussen loopt het perscentrum vol. Niemand wil deze mededeling blijkbaar missen. En dan arriveert de functionaris van de RVD. Hij leest het officiële communi qué voor, waarin melding gemaakt wordt van de geboorte van een welgeschapen zoon. Na het woord zoon komt wellicht het mooiste mo ment van deze dag in het perscen trum: Alle aanwezigen journalis ten, die toch heus niet met hun ge voelens te koop lopen stemmen na een moment van ademloze stilte in met een spontaan klaterend ap plaus. Velen hadden daarbij een brok in de keel. De vertegenwoordiger van de Daily Herald vraagt hijgend: „A son?" Op mijn „Yes" vraagt hij „What's the weight" (hoe zwaar is hij), als ik dan zeg, „I don't know", heb. ik niet eens tijd om dat antwoord te verdui delijken, door hem te vertellen, dat dat niet in het communiqué gezegd is, want hij is al op zoek naar een telefoon. Hij wist genoeg. Overigens bleek de emotie teveel geweest te zijn voor veel leden van de schrijvende pers. Men moest om een herhaling van het communiqué vragen, omdat velen niet in staat wa ren geweest na het woord „zoon" verder te schrijven. De spanning was toen echter gelukkig gebroken. ADVERTENT" KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE KESTEREN/OPHEUSDEN Een groot aantal schoolkinderen in de dor pen Kesteren en Opheusden is ge slaagd voor het verkeersdiploma. Dit jaar werd voor de eerste maal alleen een schriftelijk examen afgenomen. De organisatoren achtten het prak tisch examen te gevaarlijk tengevolge van het toegenomen verkeer. Hier door wordt het steeds moeilijker om een verantwoord parcours uit te zet ten. De uitslagen van de schriftelijke examens luidden: Christelijke Lagere school Lindelaan te Opheusden. Van de 26 deelnemers slaagden er 25, waarvan 8 met lof. Christelijke Lagere school Hamse- straat te Opheusden: Van de 44 deelne mers slaagden er 41, waarvan 8 met lof. Openbare lagere school te Kesteren: Van de 25 deelnemers slaagden er 25, waarvan 4 met lof. Christelijke lagere school te Keste ren: Van de 16 deelnemers slaagden er 16, waarvan niemand met lof. Voortgezet onderwijs in Kesteren en Opheusden kreeg een verzwaard schriftelijk examen, waarvan de uit slag luidt: Christelijke VGLO school te Opheus den: Van de 36 deelnemers slaagden er 19, waarvan 2 met lof. Christelijke ULO te Kesteren: Van de 37 deelnemers slaagden er 37. waar van 4 met lof. RHENEN De Nederlandse Buurt- vervoer Maatschappij die het streek vervoer van de Zuid-Veluwezoom ver zorgt en zich zoals bekend ook be weegt op het gebied van het toerisme door het organiseren van'dagtochten en vakantiereizen, heeft de eerste prijs gewonnen in de rally voor toerwagens, die donderdag op de Veluwe werd ge houden. De eer van de overwinning, bevochten op grotendeels voor de NBM onbekend terrein, kwam toe aan de chauffeurs J. Klarenbeek en C. van der Hauw, die later op de dag, bij de finish in Barneveld, de zilveren medail le, uitgeloofd door prins Bernhard, in ontvangst mochten nemen. De NBM wist dit fraaie resultaat, er streden dertig toerwagens mee, mede te behalen door de activiteit en oplet tendheid van de in de winnende bus zittende passagiers, zeer veel scholie ren, die in de aanlooproute naar Har derwijk, de eerste stopplaats, tal van moeilijke vragen en opdrachten feil loos wisten te beantwoorden en uit te voeren. De kroon op dit werk werd ge zet door de beide chauffeurs, die in de pluimveehallen te Barneveld heel goede rijvaardigheidsproeven aflegden. VEENENDAAL Zaterdag 29 april: G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 2529. Zondag 30 april: J. H. Kets, Hoofdstraat 26, tel. 3056. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slote- maker de Bruïneplein 7, tel. 3714. Groene Kruis: zr. Stutvoet, Boompjes- goed 191, tel. 2655. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en van Van Ommeren uit Eist worden het a.s. weekeind waargenomen door dr. L. VV. S. v. d. Burg, Putakker 2, Leersum, tel. 03434—1388. SCHERPENZEEL/WOUDENBERG Zaterdag 29 en zondag 30 april Arts W. van Vulpen, Dorpsstraat 192, Scherpenzeel, tel. 034971220. De dienst geldt vanaf zaterdagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur. Maandag 1 mei Koninginnedag Arts M. Pon, Holevoetplein 291, Scher penzeel, tel. 034971250. EDERVEEN - DE KLOMP - RENSWOUDE Zondag 30 april Arts dr. Hey. De Klomp, tel. 200. Dierenarts: dr. Riessen, Dorpsstraat 18, Lunteren, tel. 2557. APOTHEEK Leersum, weekeinde-avond en nacht dienst van 29 april 12 uur t.m. 6 mei: Doornse Apotheek. Koninginnedag 1 mei zondagsdienst. WIJKZUSTER Zr. A. van Rijnsbergen Koningin Julia- nalaan 50 Leersum tel. 03434-1423. OPHEUSDEN Arts: Voor de gemeente Echteld, Dode- waard en Opheusden neemt waar: dok ter Budding te Opheusden. Tel. 08887- 213. Wijkverpleging: voor de gemeenten Do- dewaard en Opheusden neemt waar: zuster H. Budding te Dodewaard. Tel. 08885-218. KESTEREN Arts: Voor de gemeenten Lienden, Om meren en Kesteren neemt waar: dokter Zandijk te Kesteren. Tel. 08886-201. Wijkverpleging: Voor de gemeenten Echteld en Kesteren neemt waar: zuster C. de Jong te Ochten. Tel. 03444-257. ARNHEM Uit zijn kosthuis in Rhe nen nam de 26-jarige loswerkman C. R. uit Haarlem vorig jaar oktober een portemonnaie met 320 gulden weg. Hij had er nu veel spijt van: „Hartstikke goede mensen waren dat bij wie ik in huis was", zei hij gisteren voor de Arn hemse politierechter. Hij zou het ook allemaal graag terug willen betalen en zijn vrienden en de ouders van zijn meisje wilden hem daarbij helpen. Het grapje leverde hem meer op dan alleen wat geld, dat overigens direct werd opgemaakt: R. liep in een proef tijd. In het totaal moest hij nog vijf maanden opknappen. Daar komt dan de veertie~ dagen nog bij die de poli tierechte»- m oplegde. De offic r van Justitie mr. J. H. G. Boekraad merkte in zijn requisitoir op, dat de verdachte zich door zulke din gen diep in de eenzaamheid werkte. Vooral op het menselijk vlak hebben die diefstallen ernstige repercussies. Zijn eis luidde eveneens 14 dagen. OPHEUSDEN Het hoofd der herv. lagere school in de Hamsestr. te Opheusden, de heer G. Duyser, gaat zyn leerlingen met ingang van het nieuwe schoolseizoen verlaten. Het schoolhoofd is met ingang van 1 augustus benoemd tot hoofd van een school in IJsselmuiden. Het was reeds algemeen bekend, dat de heer Duyser al geruime tijd uitzag naar een andere standplaats. Een en ander zou verband houden zo zeggen geruchten met het feit, dat er moeilijkheden zjjn ontstaan tussen het Opheusdense schoolhoofd en zjjn onderwijzend personeel. De moei lijkheden zouden reeds enkele vacatures op de school tot gevolg hebben gehad. RENSWOUDE De heer J. Veldhuizen, voerman-reiziger bij de graan- en kunstmesthandel H. C. van Harten, werd gisteravond onderscheiden met de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Deze plech tigheid vond plaats in het bedrijf waar de heer Veldhuizen ruim veertig jaar zijn beste krachten aan heeft gegeven. De burgemeester van Renswoude, de heer J. A. Hosang speldde de heer Veldhuizen de onderscheiding op, nadat hij had opgemerkt grote bewondering te hebben voor de trouw en toewijding die hij gedurende al die jaren aan de dag heeft gelegd. De burgemeester bracht in herinnering hoe de heer Veldhuizen de hele ontwikkeling van windmolen, paard en wagen en aulotractie heeft meegemaakt. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst, die onder meer werd bijgewoond door de directie, collega's en familieleden van de heer Veldhuizen werd hem namens de collega's een televisietoestel aangeboden. In Opheusden weet men te vertellen dat de heer Duyser op aanraden van het schoolbestuur is gaan solliciteren. Men zou het reeds lange tijd niet eens meer zijn met het beleid van 't school hoofd. De heer Duyser solliciteerde eerder dit jaar naar Rijssen (O.). Toen wij de heer Duyser gisteravond telefonisch om bevestiging van zijn be- KESTEREN Gisteren werden bestuur en personeelsleden van de veiling in Kesteren voor de laatste maal in de kantine bediend door het echtpaar Dekker-van Kleef. Sinds de veiling werd geopend in 1953. konden de kantine-bezoekers rekenen op een goede bediening van de heer en me vrouw Dekker. Hun taak wordt nu overgenomen door het echtpaar Vonk uit Lienden. De heer B. van Westrhenen hield een toespraak. Hij dankte daarin de heer en mevrouw Dekker voor 't werk dat ze sinds 1953 in de veilingkantine heb ben gedaan. „Ze hebben het die veer tien jaar prachtig gedaan", zei hij en hij voegde de hoop eraan toe, dat hun opvolgers dezelfde gezellige sfeer zul len weten te handhaven. Het hele per soneel, de directie en het bestuur van de veiling waren in de kantine verza meld. De heer G. A. Dekker vertelde desge vraagd waarom hij en z'n vrouw niet langer hun werk in de kantine bleven doen: „We kregen het veel te druk", zei hij. De heer Dekker drijft samen met z'n vrouw namelijk ook nog een café in Kesteren: „Dat konden we al lemaal niet meer bijhouden. Nu moes ten we kiezen tussen het één of het an der." Gistermiddag bleek dat het ei gen bedrijf heeft gewonnen. „We kun nen nu het café tenminste weer de he le dag openlaten", voegde mevrouw Dekker-van Kleef er aan toe terwijl ze met een grote schaal bitterballen de kantine rondging. Toch was het af scheid van het echtpaar Dekker geen prettige zaak: „Het was hier altijd zo gezellig druk", zei de heer Dekker. De heer Westrhenen noemde de kantine: „De wandelgangen van de Tweede Kamer". Alle handelaren komen hier samen en bespreken de prijzen en al lerlei andere zaken van de veiling". De opvolgers zijn de heer en me vrouw Vonk. Ook dit echtpaar is be dreven in het brengen van een kopje koffie en een pilsje. De heerVonk heeft namelijk ook een eigen café. Al jaren is hij de eigenaar van „Het Wa pen van Lienden" in Lienden. De kan tine-bezoekers hoeven zich dus geen zorgen te maken over de sfeer en de bediening; alleen, 't is zoals een der personeelsleden van de veiling zei: ,,'t Wordt even wennen". O Het echtpaar Dekker voor het laatst achter „de kist". noeming vroegen, luidde zijn commen taar: „Dit is geen zaak om inlichtin gen over aan de pers te verstrekken". Als antwoord op de vraag of hij zijn sollicitatie had verricht onder druk van het schoolbestuur, smeet het school hoofd de hoorn op de haak. Het schoolbestuur wenste eveneens geen commentaar te leveren over de sollicitatie en de benoeming van de heer G. Duyser te IJsselmuiden. Al met al breekt voor het bestuur van de hervormde school te Opheus den een moeilijke periode aan, waarin getracht zal moeten worden nog voor augustus een nieuwe hoofdonderwijzer te benoemen. De heer Duyser is het tweede school hoofd,, dat met ingang van het nieuwe seizoen Opheusden zal hebben verla ten. De heer M. de Zeeuw, hoofd van de plaatselijke christelijke VGLO-school heeft eveneens een benoeming elders aanvaard. Slotemaker de Bruïneplein, 19.30 uur: Start fakkel- en lampionoptocht. Jeugdgebouw Sandbrinkstraat, 19.30 u.: Start fakkel- en lampionoptocht. Gemeentehuis plm. 20 uur: Défilé van lampionoptocht voor gemeentebestuur en zingen Wilhelmus. Oude Kerk, Markt, 20 uur: Interkerke lijke samenkomst. Sprekers: ds. S. P. van Assenbergh en ds. J. Keuning. Terrein achter Julianaschool, 22 uur: Vuurwerk. RHENEN Geboren: Wilhelmina, d. v. A. Stomphorst en M. P. Prette (Veenendaal); Hendricus, z. v. J. van de Vendel en J. Boers; Katherinus Cornelis, z. v. A. W. Peters en M. de Vree; Bartus Antonie, z. v. G. B. Janssen en T. Geurtsen; Egbert, z. v. A. van de Weerd en E. van der Weerd (Veenendaal). Elders geboren: te Wageningen: Gerda Hendrikje ,d. v. A. v. Zetten en H. G. Bloemhoff. Ondertrouwd: H. Heugens, 28 j. en B. W. G. van de Pol, 21 j. Getrouwd: Jan Kap en Johanna van der Klift; Arie Nab en Willemina Cor nelia Hardeman; M^thias Jozef Hen- drikus Maria Kok (Wageningen) en Hestrina van Swetselaar. Overleden: Bertus v. Dijk, 2 j.; Jan v. Barneveld, 47 j., e. v. Jacomina de Wit, Amerongen; Willem van den Oos terkamp, 63 j., e. v. Elisabeth Lijbers; Adriana v. Mourik, 48 j., e. v. Arnol- dus Budding. EDE Geboren: Johan W., z. v. J. Leupens en W. Veenhof; Johannes F., z. v. J. Slothouber en I. Bruil; Janc- ko, z. v. T. Kooistra en A. Visser; Arie J. T„ z. v. T. Fluit en M. A. Gra ver; Gerrit G., z. v. G. A. J. van der Woerd en E. van de Kemp; Anita, d. v. A. Geerts en W. Ligtenbarg; Aart, z. v. M. C. Bosman en C. H. van den Dries; Monique C., d. v. D. J. Bruil en M. G. A. van der Wal; Adriana, d. v. A. Florissen en C. v. Schaik; Fok je J., d. v. F. van der Meer en A. de Jong; Elbertha A., d. v. H. Jansen en J. Teunissen; Eline, d. v. T. Borren en A. G. G. Evertsen; Aalbertus, z. v. J. v. Ark en G. v. Butselaar; Jan L., z. v. C. Bruil en B. v. Kruistum; Ger rit D., z .v. C. Bruil en B. v. Kruis tum; Jan E., z. v. A. van Zeggelaar en W. v. Harskamp; Edwin A. E., z. v. T. G. ten Böhmer en H. A. T. v. Nier- sen; Elbert, z. v. E. Pater en R. W. van .Ginkel; Egbertus, z. v. A. van Veen en G. Willemsen; Joekie W., d. v. H. D. W. van Tuil en A. R. van den Berg; Martinus G. W„ z. v. M. G. Hendriksen en L. T. M. Klomp; Hen- drika W. G., d. v. H. W. Schoeman en W. J. Leeuwenkamp; Elisabeth F., d. v. F. Hol en E. Willigenburg; Derk- je, d. v. P. A. de Klein en J. Folsche; Dirk J., z. v. D. v. Dijk en S. W. La- gerweij; Hendrika A., d. v. H. W. v. Batenburg en H. van de Weerdhof; Ja cob H., z. v. G. Bos en C. G. Rauw; Evert J., z. v. R. Ruttenberg en M. v. Beek; Christiaan M. A., z. v. H. W. v. Meeteren en J. C. W. v. Toorn. Ondertrouwd: Gerrit J. Lieftink en Dirkje C. v. Ingen; Aart van de Blaak en Jantje Zuidland; Hendrikus C. Mel- lema en Henriette M. Straatmann; Jo han Bakkenes en Hendrika Hendrik sen; Evert J. v. Laar en Johanna Beu- nier; Hermanus J. P. v. Esch en M. J. Zweers; Gerrit Fluit en Annelies Peek; Willem J. Baggel en Willemina M. H. van den Brink; Peter B. Tom mei en Helena Pluim; Gijsbert van den Top en Maria van Ruler; Hendrik A. de HeuS en Victoria Zomer; Ri chard J. Slotboom en Gerritje van den Top; Evert J. Hardeman en Anna P. Stoel; Christiaan J. Udink en Cornelia J. Laurens; Bessel Huijsman en Jaco- ba E. van Santen. Getrouwd: H. van Lambalgen en H. G. Top; J. K. Westerhof en K. Ploeg; M. C. Verhoeks en A. G. Schoutema; G. Bos en J. van den Ham; Pieter J. Zandberg en H. Sip; N. Balseiro Albo en M. Y. L. Hijnekamp; H. v. Ginkel en K. Hendriksen; R. Hulstein en H. D. Veldhuizen; W. P. D. v. Beek en T. E .Elskamp; T. G. de Vries en E. Weijman; F. Roseboom en J. v. Dijk; A. Fivet en P. S. E. Hagedorn. Overleden: Leonardus M. J .van der Burg, 71 j.; Jacoba M. Hellendoorn, 79 j.; Cornelis de- With, 71 j.; Wilhelm v. d. Kraats, 68 j.Dirk v. Maanen, 92 j.; Andries van den Broek, 56 j.; Roe lof van Rheenen, 49 j.; Engelbertus Spronk, 70 j.; Cornelia H. Jansen, e.v. Van der Zanden, 41 j.; Wilhelmina J. H. HaVerdil, e.v».Minnen, 61 j. Geboren: Wilma, d. v. P. A. van Ewijk en A. P. Steenstra; René, z. v. H. van 't Hoog en C. A. Roks; Petro- nella, d. v. N. Srost en A. van Dor- land; Aalbertus, z. v. H. J. van den Brink en G. F. Gaasbeek; Jan Hen drik, z. v. H. M. van Hattum en C. van Schenkhof; Dirma A., d. v. R. J. Hulstein en B. M. van den Berg; An- thonie C., z. v. H. van de Kraats en F. Beukhof; Wilhelmine A. P., d. v. W. Kroesbergen en P. Diepeveen; Eric J., z. v. J. H. F. Heuseveldt en E. W. L. Eilander; Nicolaas B„ z. v. W. Klumpenaar en C. M. van Wakeren; Frans J„ z. v. F. J. van der Helm en W. van Hunnik (geb. te Ede); Wilhel mina, d. v. H. J. Niessen en T. Blaau- wendraat (geb. te Amerongen)) Jan- Bart, z. v. R. P. M. Kok en K. G. Wij- ma (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: H. P. Schmidt en II. L. Helderman; D. II. Roks en H. J. de Qooijer; A. van Ommeren en D. van de Craats; D. van de Bovenkamp en C. van der Poel; A. Braafhart en W. van Binsbergen; A. L. Rebergen en A. G. R. Blankestijn; G. van de Weerd en A. van den Heuvel. Gehuwd: I. P. Broers en C. Vink; T. F. Hiensch en J. M. M. Erzepky; G. J. van Holland en S. M. Diepeveen; G. A. van Kruistum en J. van Nieuw- amerongen; J. van Engelenburg en J. C. van Wijk; J. E. Jansen en A. C. A. Rijsouw. Ingekomen personen: R. Devilee met gez., van Veenendaal; A. van Cleef. met gez., van Echteld; J. A. de Vos, van Leersum; L. Fernandez Bouzas, van Veenendaal; M. C. van Lunteren, van Ermelo; H. J. M. Mom, van Duits land. Vertrokken personen: O. Boxman, naar Gouda; B. van Hernen, naar Ede; J. Rooks, naar Heerenveen; T. A. An- telo, naar Spanje ;T. Oosterveen, met gez. naar Duitsland. Geboren: Wilhelmina, d. v. H. J. Niessen en T. Blaauwendraat. Gehuwd; P. Lenards en J. G. Meskes. Overleden: G. H. Esveld, 83 jr. A. G. van Lienden-Bovenschen, 89 jr. Ingekomen personen: J. Heutink-Hen- driks, van Tiel; R. M. K. Cuylits, van België. Vertrokken personen: G. Slotboom, naar Hilversum; A. H. A. Altena-van Nijendaal Rotterdam; C. van Laar, Veenendaal; D. J. van Hemert, naar Vianen; A. Langeweg, naar Doorn; H. Th. Troost, naar Leersum. VEENENDAAL Het vliegseizoen voor de postduiven is weer begonnen. De* eerste prijsvlucht voor de leden van „Ons Genoegen" ging zaterdag j.l. van af Roosendaal over een afstand van 93 km. Voor eind juli in het land is, zal de wekelijks opgevoerde afstand de 900 km- grens overschreden hebben, waarmee Bordeaux in Zuid-Frankrijk bereikt is. Dit eerste concours werd gelost om 9 uur met een kalme westenwind en koud weer. De eerst geconstateerde duif was van Van Hal, die om 10-09-59 „draaide" en daarmee een snelheid van 1309 meter per minuut haalde. De uitslag is: 1. Van Hal, 2-5-10-13-14 Schot, 3. Slotboom, 4-6 Jansen, 7 D. v. Ginkel, 8-16-19-20 Reede, 9-12-21 Arie- sen, 11. C. v. Ginkel, 15. J. v. d. Haar, 17. T. Schoeman, 18. H, v. Ginkel en 22. A. Schoeman. KESTEREN De veiling Kesteren en Omstreken is weer dagelijks in be drijf. Een en ander houdt verband met de aanvoer van bakaardbeien die reeds volop is begonnen. De veilingen vinden plaats op alle werkdagen met uitzonde ring van zaterdag. De regeling blijft tot nader order van kraeht. r t.' r w> - tK,jv.V'ty'G* ^1* f éj 'j Kerkewijk 128 tj^N Telefoon Veenendaal (08385) 2244

De Vallei | 1967 | | pagina 5