„Lintjesregen" daalt weer neer op vele verdienstelijke landgenoten Bij verkoop van auto's grote verschuivingen Geboortetaart voor prinses Beatrix Dit jaar slechts één commandeur Oranje Nassau Interimrapport voor Van Hall over „14 juni" BINNENLANDSE ZAKEN NEDERLANDSE ANTILLEN EN SURINAME BUITENLANDSE ZAKEN JUSTITIE EN FINANCIËN ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN FINANCIËN FINANCIËN EN LAND- BOUW EN VISSERIJ DEFENSIE DEFENSIE EN ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN VOLKSHUISVESTING EN RUIMTELIJKE ORDENING VERKEER EN WATERSTAAT ECONOMISCHE ZAKEN ECONOMISCHE ZAKEN EN SOCIALE ZAKEN EN VOLKSGEZONDHEID L ANDBOUW EN VISSERIJ SOCIALE ZAKEN EN VOLKSGEZONDHEID SOCIALE ZAKEN EN VOLKSGEZONDHEID EN C.R.M. CULTUUR, RECREATIE EN MAATSCH. WERK Kort slotakkoord artsenconflirt Vee en vlees mogen weer naar Frankrijk Werkgroep opgericht door rechtse partijen VRIJDAG 28 APRIL 1967 ONDERSCHEIDINGEN MET KONINGINNEDAG Pr gelegenheid van de 58ste verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, hebben tal van landgenoten een koninklijke onderscheiding gekregen. Zonder in dit globale overzicht diegenen te betrekken, die met een eremedaille werden begiftigd, noemen wij de volgende landelijk of speciaal in onze omge ving bekende personen: Commandeur O.N. (bij bevordering) mr. H. W. Bloemers, commissaris der Koningin in Gelderland. Ridder Ned. Leeuw: J. B. Broeksz te Hilversum, Eerste Kamerlid; prof. dr. J. W. van Hulst te Amsterdam, Eerste Kamerlid; S. de Jong te Zut- phen, Eerste Kamerlid; I. Baart, bur gemeester van Zaandam en oudlid der Tweede Kamer; de oud-leden van de Tweede Kamer mej. mr. J. J. T. ten Broecke Hoekstra te Den Haag, J. M. A. C. van Dongen te Aardenburg, dr. M. A. M. van Heivoort te Boxtel, mej. mr. A. P. Schilthuis te Den Haag, dr. B. van den Tempel te Den Haag, prof. mr. T. A. Versteeg te Amsterdam en J. Zwanikken te Hilversum; mr. AT). Kuiper te Den Haag, directeur voor het Overheidspersoneelsbeleid; drs. P. J. C. Lebens te Buchten, gedeputeer de van Limburg; prof. dr. J. P. van Praag te Voorburg, gedeputeerde van Zuid-Holland. Officier O.N.: J. P. Godwaldt, bur gemeester van Roosendaal en Nispen (bij bevordering); J. Boom te Den Haag, secretaris der Algemene Reken kamer; dr. F. J. E. Hogewind te Den Haag, directeur der Rijks Psychologi sche Dienst; W. J. Mühring te Den Haag, directeur van de Rijkscentrale voor Mechanische Administratie; L. A. Brouwers te Den Bosch, oud-com missaris van politie; drs. T. J. M. Gij- sen, burgemeester van Kerkrade; J. B. Vlam, burgemeester van Winters wijk; A. Wolters, hoofdcommissaris v. politie te Rotterdam; ir. P. Kluyver te Maartensdijk, directeur van de provin ciale planologische dienst van Utrecht; A. P. G. van Koningsbruggen, wethou der te Utrecht; F. M. van Panthaleon baron van Eek, burgemeester van de Noordoostpolder. Ridder O.N.: F. A. M. Aarts te Voor- Ds. F. SLOMP officier Oranje-Nassau burg, referendaris bij de Stichting Ad ministratie Indon. Pensioenen; F. A A. H. Breekpot, burgemeester van Val kenburg - Houthem; A. E. van Arkel, burgemeester van Vorden; mr. G. A. F. baron van Lynden, burgemeester van Valburg; R. P. Groeneveld te Gar deren, oud-raadslid van Barneveld; A. J. Heinen, oud-raadslid te Aal ten; H. T. A. Hogenkamp, oud-wethouder van Doesburg; mej. zr. S. Hoiting te Arn hem, staffunctionaris van de gemeen telijke sociale dienst; H. J. Klaassen te Oosterbeek, oud-wethouder van Ren- kum; F. Klomp te Brummen; M. Mo lenaar te Ulft, oud-raadslid van Gen- dringen; C. F. W. Rietveld, directeur van Gemeentewerken en -Bedrijven te Harderwijk; J. te Roele te Heurne, oud-raadslid van Aal ten; A. Roseboom te Bennekom, wethouder van Ede; J. T. H. Schoemakers te Zevenaar; J. ten Heuvelhof te Leidschendam, voor zitter Ned. Chr. Bond van Overheids personeel. Officier O.N.: J. J. Beaujon, gezag hebber van de Bovenwindse Eilanden, (bij bevordering); de Surinaamse Sta tenleden O. W. van Genderen, H. A. F. Heidweiller, W. Lim A Po, A. C. Morgenstond, C. D. Ooft, J. G. Sof en E. L. A. Wijntuin. Ridder Ned. Leeuw: H. Hagenaar, ambassadeur te Buenos Aires; H. S. A. Hartog te Londen, bestuurslid van Unilever; L. C. J. J. M. Herckenrath, voormalig president - directeur - ge neraal van de „Société de Construc tion et d'Exploitation aux Champs Ely- sées" te Parijs; jhr. mr. J. A. de Ra- nitz, directeur Politieke Zaken ten de- partemente; mgr. dr. J. G. M. Wille- brands, titulair bisschop van Mauria- na. Officier O.N.: J. E. Schaap, laatste lijk ambassaderaad te Djakarta (bij bev.); prof. dr. J. Verkuyl, secretaris van de Nederlandse Zendingsraad en buitengewoon hoogleraar aan de Vrije Universiteit (bij bev.); mr. A. N. ba ron van Aerssen Beij eren van Voshol van het ministerie te Den Haag; H. G. M. Bensdorp, directeur van Bens dorp G.m.b.H. te Wenen; J. P. A. M. van den Bogaert, directeur van het Nederlands Informatie Bureau te New York; E. E. S. de Jongh, ambassade raad te Beiroet; R. F. de Roos, laat stelijk ambassaderaad te Londen; dr. Ch. V. Stutterheim, consul te New York; J. Tjaardstra, handelssecretaris van de ambassade te Londen; drs. A. U. W. van Werven, consul te Johannes burg. Ridder Ned. Leeuw: Mr. A. Blom, ondervoorzitter Centrale Raad van Be roep te Utrecht; mr. C. J. de Bruyn Kops, kantonrechter te Utrecht; mr. P. van Empel, rechtbankpresident te Middelburg; mr. B. W. van Houten, vi ce-president van de Arnhemse recht bank; mr. A. W. baron van Imhoff, of ficier van Justitie te Den Bosch; mr. M. Chr. de Jong, vice-president van het gerechtshof te Den Haag; jhr. mr. M. W. C. de Jonge, advocaat en pro cureur te Zutphen; prof. dr. J. Kloek, geneesheer-directeur van de psychiatri sche observatiekliniek te Utrecht; mej. mr. A. A. L. Minkenhof te Den Haag, advocaat-generaal bij de Hoge Raad; mr. J. H. P. E. Mijnssen te Heemste de, president van het gerechtshof te Amsterdam; mr. F. A. J. Schade van Westrum te Aerdenhout, kantonrechter te Amsterdam. Officier O.N.: H. Oltmans te Zalt- bommel, oud-voorzitter van de Raad voor de Traktementen van Hervormde Kerk (bij bev.) ds. N. K. van den Akker, herv. predikant te Den Bosch; mr. H. P. J. M. Coebergh, oud-nota ris te Amsterdam; mr. H. E. Prinsen Geerlings te Haarlem, secretaris van de Raad voor de Kinderbescherming; ds. F. Slomp, em. geref. predikant te Vaassen; ds. P. van Strien, geref. pre dikant te Delft; mr. J. Winkel, oud- notaris te Naarden. Ridder O.N.: P. J. M. Boogaards, sociaal hoofdambtenaar bij de gevan genis en het Huis van Bewaring II te Arnhem; W. H. van den Dool te Rot terdam, oud-lid van de hervormde sy node; ds. B. van Ginkel, hervormd pre dikant te Utrecht; ds. J. Karelse te Goes, praeses van de predikantenver gadering van de Bond van Vrije Evan gelische Gemeenten; ds. A. C. van Nood, geref. predikant te Velsen; W. A. Smulders, pastoor te Wijk bij Duur stede; ds. I. de Wolff, vrijgem. geref. predikant te Enschede. Ridder Ned. Leeuw: J. Hartong te Roterdam en mr. H. van Manen te Was senaar. Officier O. N.: Drs. A. de Boer te Leeuwarden en prof. dr. L. J. Smid, te Leeuwarden. Ridder Ned. Leeuw: Prof. dr. F. B. J. Kuiper te Leiden; prof. dr. H. Th. Fischer te Utrecht; prof. mr. E. H. S. Jacob te Groningen; prof. J. B. Aninga te Eindhoven; prof. dr. G. Berkhoff te Enschede; prof. dr. A. Heij- ting te Amsterdam; prof. dr. N. H. Ridderbos te Amsterdam; mevr. prof. dr. Ch. A. E. M. Mohrmann te Nijme gen; ir. C. J. Tuijn te Amsterdam, cu rator van de Delftse T.H.; drs. J. H. Bannier te Wassenaar, directeur van de Ned. Organisatie voor Zuiver We tenschappelijk Onderzoek. Officier O.N.: M. E. 't Hart te Am sterdam, directeur van het bureau der Kon. Ned. Akademie van Wetenschap pen (bij bev.); drs. P. H. van der Eist jr. te Den Haag, hoofdadminis trateur ten departemente; M. A. Ch. Lindeman te Amersfoort, inspecteur la ger onderwijs; mej. dr. M. W. Alkema de te Rotterdam, rectrix van het r.k. lyceum voor meisjes aldaar; dr. F. H. de Bruijne, rector Christelijk Ly ceum te Utrecht; mej. dr. M. D. J. Th. Snijders, rectrix van het r.k. meis jeslyceum „Fons Vitae" te Amster dam; dr. D. van der Veen, oud-rector van het Openbaar Lyceum te Wagenin- gen; dr. N. Veis Heijn te Den Haag, rector van het Christelijk Gymnasium „Sorghvliet"; dr. E. B. J. Postma, rec tor van het N.O.I.B. te Breukelen. Ridder O.N.: J. Battenberg te Doe- sum, inspecteur voor lichamelijke op- opvoeding; L. L. J. Heugen te Hilver sum, inspecteur voor lichamelijk op voeding; H. van Eunen, hoofd van een bijzondere lagere school te Kampen; dr. J. G. van de Putte, conrector van het Chr. Lyceum te Harderwijk; dr. J. Verseveldt, conrector van het Chr. Lyceum te Zwolle; dr. P. G. J. Vre- denduin, conrector van het Stedelijk Gymnasium te Arnhem; R. van der Velde, directeur Chr. Technische School te Harderwijk; mej. G. Algra, directri ce van de Enschedese Huishoudschool; mej. G. van Driesum te Apeldoorn, oud directrice van de Johanna Marcus-Nij- landschool; mej. B. Olij, directrice van de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes te Arnhem); mej. W. F. Sturing, direc trice van de Nijverheidsschool voor Meisjes te Wageningen. Ridder Ned. Leeuw: Mr. S. Boom stra, directeur Buitenlands Betalings verkeer; T. Dekker, hoofd van de Di rectie Internationale Fiscale Zaken; mr. E. A. Liefrinck, financieel raad bij de ambassade te Parijs; P. J. van Kerkoerle, hoofd van de directie van de Rijksbelastingen te Breda. Officier O.N.: Mr. A. W. van Nes, mr. V. Spieksma en A. R. Touw van het departement; J. H. van der Made, hoofdinspecteur van belastingen te Arn hem; A. ter Hoeve, hoofdinspecteur van belastingen te Zwolle. Ridder O.N.: W. J. Aben, referenda ris van belastingen te Arnhem; E. A. L. Damm, hofd van het belastingkan toor te Epe. Ridder Ned. Leeuw: Drs. R. Man schot, directeur Coöp. Centrale Raiffei- senbank te Utrecht. Ridder Ned. Leeuw: Vice-admiraal J. B. M. J. Maas te Den Haag; lui tenant generaal ir. L. W. C. Adank te de technische Staf te Den Haag ge- neraal-majoor W. C. H. van Reede van de Cavalerie te Breda; lui tenant-gene raal A. L. Cox der Koninklijke Lucht macht te Den Dolder; P. P. Kuntze, plv. secretaris-generaal te Den Haag. Officier O.N. met de zwaraden: Lui tenant-kolonel C. Kolff van de genera le staf te Apeldoorn; luitenant-kolonel J. M. Lammerée van de Infanterie te Wolfheze; kolonel E. H. van Heerde van de Genie te Apeldoorn; kolonel K. W. M. Brantjes van de Kon. Ma rechaussee te Arnhem. Officier O.N.: Ds. A. W. T. Nijen- huis te Rhenen, eervol ontslagen leger- predikant. Ridder O.N. met de zwaarden: Ma joor L. C. Schreuders van de Infante rie te Harderwijk; majoor J. H. van Schaik van de Infanterie te Harder wijk; kapitein M. H. G. Belt, officier voor speciale diensten der Artillerie te Hattem; majoor C. J. Mulkens van de Verbindingsdienst te Ede; majoor H. W. Handgraaf, officier voor speciale diensten der Verbindingsdienst te Har derwijk; kapitein D. L. van Overvest, officier van vakdiensten te Apeldoorn. Ridder Ned. Leeuw: Kapitein ter zee van speciale diensten prof. jhr. ir. J. L. W. C. von Weiier, tevens buiten gewoon hoogleraar aan de T.H. te Delft. Ridder Ned. Leeuw: Ir. G. C. Lange, stedebouwkundige en planoloog te Was- senaar Officier O.N.: J. H. A. Bedaux, ar chitect te Goirle; ir. H. Broersma te Leidschendam, hoofdingenieur - direc teur bij de Centrale Directie van Volks huisvesting en Bouwnijverheid; mr. J. W. Scheffer te Rijswijk, hoofdadminis- strateur ten departemente. Ridder O.N.: J. N. van der Heijden te Arnhem, referendaris bij de directie van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid in Gelderland; F. Klein, architect te Haren; G. J. M. Simons, architect te Den Haag. Ridder Ned. Leeuw: ir. J. A. Becke- ring Vinckers, hoofdingenieur-directeur bij Rijkswaterstaat te Maastricht; ir. Ph. Schuurman, hoofdingenieur-direc teur bij Rijkswaterstaat te Den Haag; Th. A. W. Ruys te Wassenaar, lid van de Fa. Wm. Ruys en Zonen te Rot terdam; dr. G. van der Wal te Amstel veen, president-directeur van de KLM; A- -D- Urbanus, hoofddirecteur der PTT te Den Haag; ir. M. J. M. van Gastel, directeur van de telefoon dienst in het district Den Haag; ir. C. Broekmeijer, directeur van het tele foondistrict Utrecht. Officier O.N.: mr. H. A. de Mol van Otterloo te Den Haag, directeur van het verkeer; L. H. Katgert te De Bilt, chef Bedrijfsadministratie bij de Ned. Spoorwegen; mr. C. A. O. Naudin ten Cate te Utrecht, chef Goederendienst der Ned. Spoorwegen; H. P. J. Hen- nus te Hilversum, directeur van Van Gend en Loos; mr. A. C. A. J. Greebe te Voorburg, secretaris Algemene Ver laders en Eigen Vervoerders Organisa tie; A. de Jong te Dordrecht, commo dore bij de Holland-Amerika-Lijn; R. J. Vogels te Den Haag, onderdirecteur bij de KLM en hoofd van het Bureau Public Relations; J. Felkers, directeur van het postdistrict Zwolle; S. J. Geer lings ing., inspecteur der PTT te Arn hem. Ridder O.N.: E. P. Spierings te Zwol- PIERRE PALLA ridder Oranje-Nassau ENNY MOLS—DE LEEUWE ridder Oranje-Nassau Ie, referendaris bij de Rijksdienst voor IJsselmeerpolders; D. N. Tap te Eist, dijkgraaf polderdistrict „Over-Betuwe"; E. D. Klinkert te Zeist, directeur van de NBM; A. L. J. Bruinooge te Apel doorn, plaatselijk directeur Van Gend en Loos; H. W. Voorbrood, oud-direc teur van het postkantoor te Ooster- Ridder Ned. Leeuw: ir. A. Drijver te Beverwijk, voorzitter van de Raad van bestuur van Hoogovens; P. Goedkoop te Bloemendaal, directeur van de NDSM; ir. W. F. G. L. Starrenburg te Wassenaar, directeur Kon. Ned. Pe troleum Mij; P. A. A. Wirtz, directeur van de Oranje Nassaumijnen te Heer len; ir. Joh. van Buren te Voorburg, ondervoorzitter van de Octrooiraad. Officier O.N.: J. F. Staal te Amstel veen, president-commissaris van Grand Hotel Krasnapolsky N.V. te A'dam (bij bev.); A. G. Aukes te Wassenaar, direc teur van het Afrika Inst. (bij bev. W. H. Neefjes te Den Haag, voorz. Ned. Chr. Drogistenbond (bij bev.); H. W. Jor- daan te Diepenheim, directeur Kon. Ned. Textiel Unie te Hengelo; H. Th. Koppen, directeur Hollandse Signaalap paraten te Hengelo; G. J. Nijhof te Enschede, president-commissaris van Coöp. Nederland; ir. Joh. J. Suyver te Arnhem, directeur N.V. Samenwerken de Electriciteits-Produktiebedri j ven drs. J. A. Baart te Wassenaar, direc teur van Esso Nederland N.V.; ir. B. Braat te Rijswijk, voorzitter Stichting ter Bevordering van de Ontwikkeling van de Nederlandse Gieterijen; W. J. R. Dreesmann te Wassenaar, hoofdbe stuurslid van Vroom en Dreesmann; P. C. Breek te Waalre, lid van de raad van bestuur van Philips; J. A. Ruibing, directeur Hoofdindustriegroep Licht van Philips te Eindhoven; dr. H. Joh. van Opstall te Eibergen, voorheen rijks- nijverheidsconsulent. Ridder O.N.: E. Joh. Thole te Ensche de, directeur NV Machinefabriek Tho le; J. D. Bos te Eerbeek, directeur van de NV Papierfabriek „De Hoop"; J. Vet te Arnhem, directeur van de Pro vinciale Gelderse VW en van de VW- Arnhem; dr. G. W. A. Wallagh te Am sterdam, hoofdbestuurslid van de Ned. Reisvereniging; drs. P. M. van Nieu- wenhuyzen te Den Haag, directeur Eco nomisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf; Joh. Wesseling te Rijs wijk, secretaris bedrijfschap voor het slagersbedrijf; H. Lems te Waalre, adjunct-directeur Hoofdindustriegroep Electronenbuizen bij Philips. Officier O.N.: ir. C. J. Andriessen, directeur van Wilton-Feyenoord, Brons- werk N.V. te Amersfoort. Officier O.N.: A. J. van Amerongen te Epe, inspecteur Veeartsenijkundige Diest; dr. H. J. de Fluiter, adjunct-di recteur van het Instituut voor Planten- ziektenkundig Onderzoek te Wagenin gen; dr. Joh. A. Frahm-Leliveld te Bennekom, wetenschappelijk hoofdamb tenaar aan de Landbouwhogeschool; dr. G. B. R. de Graaff te Wageningen, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de Landbouwhogeschool; ir. G. van Loon te Hilversum, oud-directeur van de Centrale Suiker Mij; A. Pierhagen te Voorhout, secretaris produktschap voor Margarine, Vetten en Oliën; ir. G. Veenstra te Den Haag, inspecteur landbouw-onderwijs; mr. E. J. Waller te Wassenaar, oud-directeur van de Centrale Suiker Mij; dr. E. van de Wiel te Wassenaar, secretaris Kon. Ned. Zuivelbond (FNZ). Ridder O.N.: C. Blanken te Biltho- ven, bestuurslid van organisaties op het gebied van paardenfokkerij en paardensport; J. Engelen te Lunteren, voorzitter en bestuurslid van landbouw organisaties; H. van Essen te Maar tensdijk, secretaris van de vereniging van directeuren en leraren van het la ger land- en tuinbouwonderwijs; A. de Rooij te Amersfoort, directeur marga- rinefabriek Remia; H. Smit te Zwolle, oud-adjunct-secretaris van de Overijs selse CBTB; F. L. Verheij, leraar aan de r.k. middelbare land- en tuinbouw school te Didam; J. A. Wegdam te Arnhem, voorzitter en bestuurslid op het gebied van de pluimveeteelt; R. A. van Wel te Velp, inspecteur Kon. Ned. Heide Mij. Ridder Ned. Leeuw: drs. A. Kruysse te Den Haag, hoofdinspecteur van de Volksgezondheid. Officier O.N.: F. J. F. Boelsma te Den Haag, voorheen hoofd van de In spectie van de Ziekenfondsraad te Am sterdam (bij bev.); P. Tjeerdsma te Utrecht, secretaris van het CNV; A. de Boon te Noorden, tweede voorzitter van het NW; P. J. J. van Hout te Utrecht, secr. van het N.K.V.; dr. H. R. Bax, te Arnhem, chirurg aldaar; J. E. Dolk arts te Arnhem, geneesk. insp. voor geestelijke volksgezondheid in Over ijssel en Gelderland. Ridder O.N.: Chr. Z. de Vries te Amsterdam, voorzitter Alg. Bond Mer- curius; W. van Halm te Amsterdam, hoofd van de afd. Organisatie en pro paganda van het NVV; H. H. Dekkers te Utrecht, directeur Coöp. Levensver- zekerings Mij „Concordia"; J. J. A. van Stapele te Utrecht, penningmees ter Chr. Bedrijfsbond voor Metaalnij verheid en Elektrotechn. Industrie; P. Jonker te Utrecht, inspecteur bij het Districtsbureau voor Arbeidsvoorzie ning aldaar. Officier O.N.: B. H. Cuijten te Maas tricht, voorzitter van de Raad van Ar beid aldaar en bestuurslid van organi saties op maatschappelijk terrein of op sportgebied. Officier O.N. bij bevordering: M. C. Escher, graficus te Baarn; P. J. Kemp letterkundige te Maastricht; I. Miede- ma te Sneek, voorzitter Ned. Bioscoop Bond; F. de Nobel, musicus te Amster dam; H. de Vries, beeldend kunste naar te Haren. Officier O.N.: prof. dr. A. J. Bernet Kempers, directeur Openluchtmuseum te Arnhem; J. Ch. J. Mastenbroek te Enschede; J. Odé, directeur Amster dams Conservatorium; drs. W. Ph. Pos, oud-directeur „De Toneelschool" te Amsterdam; prof. dr. F. W. S. van Thienen, oud-hoogleraar aan de Rijks academie van Beeldende Kunsten te Amsterdam; J. Wondergem te Arnhem, hoofd Landelijk Contact in Gelderland het ministerie van CRM; drs. J. Zwier, inspecteur voor openbare bibliotheken te Den Haag. Ridder O.N.: W. F. Brederode, mu ziekpedagoog te Den Haag; S. Bril, violoncellist bij het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest; R. P. Citroen, kunstschilder te Wassenaar; P. G. M. Coebergh, boekhandelaar te Aerden hout; L. Ch. Davids (Louis de Bree) te Amsterdam; Mevrouw J. C. Dikker- Krop te Arnhem; D. C. Elffers te Am sterdam; M. H. Flothuis, componist te Amsterdam; mej. H. C. Hartong, dans- pedagoge te Rotterdam; A. G. Jurres, directeur Stichting Documentatie Ne derlandse Muziek te Amsterdam; J. T. Machula de Abrahamfalva te Abcoude, violoncellist bij het Concertgebouwor kest; mevrouw Enny Mols-de Leeuwe, toneelspeelster te Amsterdam; P. K. H. Pala (Pierre Palla) te Hilversum; C. S. Roem, directeur van Polygoon te Den Haag; B. J. H. Stroman, letterkun dige te Amsterdam; F. J. van Veen, penningmeester van de Amsterdamse Voetbalbond. Dr. G. VAN DER WAL ridder Ned. Leeuw DEN HAAG Burgemeester mr. G. van Hall heeft een gedrukt exemplaar ontvangen van het eerste interimrap port dat de Commissie Enschede heeft uitgebracht over de ongeregeldheden op 14 juni vorig jaar in Amsterdam. Mr. Van Hall krijgt veertien dagen tijd om de inhoud van het rapport te bestuderen. Daarna zal hij worden uit genodigd voor een gesprek met minis ter-president De Jong en de ministers Beernink (Binnenlandse Zaken) en Po lak (Justitie). Aan de orde komen dan de zeven beleidsvragen die de Commis sie Enschede heeft aangesneden. De regering is van plan het rapport vrij te geven voor publikatie zodra 't stuk is voorgelegd aan de Tweede Ka mer. Dat zal over enkele weken het geval zijn. AMSTERDAM In tien minuten tijds is gistermiddag de slotakte van het conflict tussen huisartsen en zie kenfondsen opgevoerd. Vrijwel zonder discussie besloot de Ziekenfondsraad met algemene stemmen tot bekrachti ging van de honoreringsovereenkomst tussen beide partijen. Enkele dagen eerder had de Com missie Overeenkomsten van de raad bestaande uit werkgevers, werknemers en door de minister benoemde leden de overeenkomst al goedgekeurd. In dezelfde zitting heeft de Zieken fondsraad gisteren ook de gewijzigde overeenkomst tussen tandartsen en fondsen bekrachtigd. Het ging in het laatste geval alleen om een herziening van de tarieven voor het maken van prothesen. FIATDAF EIS FORD CORT1ISA Z//N „IN" AMSTERDAM De Nederlanders kopen dit voorjaar meer Dafs en meer Ford Cortina's. Ze kopen minder Volkswagens, minder Opeis en minder Ford Taunus- sen. Dat heeft een bijna revolutionaire verschuiving op het ranglijstje van de meest verkochte automerken tot gevolg. AI jarenlang begint dat lijstje met Volkswa gen. Opel is de vaste tweede. Om de derde plaats wordt steeds gevochten tussen Fiat en Taunus. De verkopen van het eerste kwartaal van dit jaar geven opeens een heel an der beeld te zien. Volkswagen staat onveranderd bovenaan, maar met lang niet meer zo'n grote voorsprong op de rest dan vroeger. Opel is van de tweede plaats verdreven voor het eerst sinds de oorlog door Fiat. Daf, die tot dusver op de zesde of zevende plaats kwam, is opeens opgerukt naar de vierde plaats. Taunus zakte van de vierde naar de zesde plaats. Simca verhuisde van de vijfde plaats naar de achtste. Renault kwam van de zesde op de vijfde plaats terecht. Het ranglijstje (met marktaandeel en aantal eenheden tussen haakjes) ziet er voor het eerste kwartaal van 1967 als volgt uit: 1. Volkswagen (15,1 pet., 10.079 stuks) 2. Fiat (12,8 pet., 8587 stuks) 3. Opel (10,2 pet., 6872 stuks) 4. Daf (7,82 pet., 5248 stuks) 5. Renault (7,48 pet., 5018 stuks) 6. Taunus (7,38 pet., 4950 stuks) 7. Ford Engeland (6,51 pet., 4368 stuks) 8. Simca (6,16 pet., 4136 stuks) 9. Citroën (4,18 pet., 2805 stuks) 10. NSU (3,01 pet., 2023 stuks) De meest opmerkelijke prestatie heeft Fiat geleverd, die zich niet meer druk maakte om de strijd met Ford Taunus om de derde of vierde plaats, maar in één keer Opel van de tweede plaats verdreef. Fiat werd daarbij geholpen door de zeer goede verkoop resultaten van de 124, maar ook naar andere Fiats was erg veel vraag. Zo werden bijvoorbeeld de 850 en de 500 ook veel verkocht. De vlotte coupé op basis van de 850 haalde voor een dergelijke auto ook al erg hoge cijfers. Voor de nabije toekomst heeft Fiat twee nieuwe ijzers in het vuur. De coupé op basis van de 124 (eindelijk een coupé met een bruikbare ruimte achterin) komt de komende maanden in de handel. De grote broer van de 124, de nieuwe 125, zal dit najaar volgen. De 124 Coupé is, evenals de 850 Coupé, een luxe paardje; in deze speciale categorie zal hij het vast en zeker goed doen. De 125 is een echte gebruiksauto; hij zal het Fiat mogelijk maken om feller te gaan concurreren in de klasse van de Opel Rekords en dergelijke. Daf is van de zevende plaats in 1966 met een marktaandeel van 5,8 procent naar de vierde plaats met 7,8 procent geklauterd. Zo hoog heeft het Neder landse merk nog nooit eerder op de eigen thuismarkt gestaan. De sterke groei is te danken aan het gunstige onthaal van de Daf 44. Een derde mooie prestatie leverde Ford Engeland, die van een marktaan deel van 3,6 op een percentage van 6,5 kwam, hetgeen een zevende plaats op het ranglijstje betekent. Dat was Ford Engeland in geen jaren gelukt. De Britse Fordfabriek zag hier kans toe dank zij de nieuwe Cortina. Opel is zeer beduidend gezakt, van 14,4 naar 10,2 procent. De Rekords doen het goed in de verkoop. De teruggang is te wijten aan de Kadett, die het publiek minder aanspreekt dan Opel zal hebben gehoopt. DEN HAAG Frankrijk heeft ztfn grens weer geopend voor vee en vlees uit Nederland. Wel gelden nog enige beperkingen: Het vlees moet uit de provincies Groningen, Friesland, Utrecht, Noord en Zuid-Holland afkomstig zijn. De dieren moeten na 27 april zijn geslacht, wat moet blijken uit een stempel. De invoer van vlees van kalveren met een geslacht gewicht, dat lager is dan 140 kilo, is niet toegestaan. Frankrijk sloot op 8 april zijn gren zen voor ons vee en vlees wegens het hier heersende mond- en klauwzeer. UTRECHT (ANP) In Utrecht is gistermiddag opgericht de werkgroep Fusie vooruitstrevende rechtse partij en. Dit gebeurde tijdens een gesprek tussen officieuze vertegenwoordigers van de Christen-Democratische Unie, Landsbelangen, Liberale Volkspartij en Noodraad. De werkgroep streeft ernaar om zo snel mogelijk tot een federatie te komen. De betrokken partijen behaal den bij de laatste verkiezingen onge veer 120.000 stemmen. DOETINCHEM De Neder landse banketbakkers hebben een koninklijke geboortetaart aan het prinselijk paar aangeboden om daarmede uiting te geven aan hun vreugde over de geboorte van het prinsenkind. De taart is geïnspi reerd op het huis van de ouders. De achtkantige vorm is doorge voerd in de diverse onderdelen van de taart. „Drakensteyn" is uitge voerd in diverse soorten chocolade en marsepein met als bekroning een ooievaar van geblazen suiker, omringd door rood-wlt-blauwe vlaggen met oranje wimpels. Rondom bet kasteel drie soorten exclusieve bonbons In de smaken hazelnoot, amandel en roomchoco- lade. De taart zelf bestaat uit vier hartvormen van quadrille-beslag, een speciaal geboortegebak van amandelen, dat in de banketbak kerij gemaakt wordt. Rondom deze harten petits fours (kleine gebakjes), welke gevuld zijn met een crème op smaak gebracht met oranje Cura^ao-likeur en gehakte oranjesnippers. De taart werd ver pakt in een doorzichtige achtkan tige doos en is gemaakt, in op dracht van het bedrijfschap Ban ketbakkersbedrijf namens de Ne derlandse banketbakkers, door de leraren van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout. Als bijzonderheid kan nog gemeld worden dat elke dag het beslag voor deze taart gemaakt werd, omdat het tijdstip van de geboor te uiteraard niet bekend was en de banketbakkers natuurlijk een kersverse taart van hoogwaardige kwaliteit op de dag self wilden aanbieden.

De Vallei | 1967 | | pagina 9