Nieuwe raadhuis Inrichting: Duurzaam en doelmatigmaar niet duur Geboorte canon Inspecteur Lindeman Officier Kantongerecht Wageningen Vertegenwoordiger wist zijn zaak goed te verkopen Twee maal goud, eenmaal zilver Bekendmaking VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN Brand in lectuur Piet Hein verjaagt „Freischutz" 3550 4079 Linoleum als vloerbedekkin g Gelukwensen uit Veenendaal Niet correct Gehalveerd Haast Voorbeeld Geen spreekuur burgemeester AGENDA MIST u uw dagblad DE VALLEI? Raadsvergadering werd uitgesteld MODERNE ZONNEBRILLEN Wijziging van warenmarkt ASSURANTIEKANTOOR MULDER UIT HET ZAKENLEVEN Nieuwe vestiging fa. Van den Bosch Benoeming als kleuterleidster Horecabedrijven zijn langer open Pagina 3 ZATERDAG 29 APRIL 1967 J- OPENING IN SEPTEMBER VEENENDAAL Het nieuwe raadhuis begint in het stadium van afwerking te komen. Binnen zeer korte tijd kunnen de stoffeerders aan het werk voor het leggen van de vloerbedekking. De gemeentesecretaris, de heer D. van Manen heeft momenteel zijn handen vol met het uitzoeken en bestellen van de inrich ting van het gebouw. Bij zijn werkzaamheden laat hij zich leiden door de facto ren doelmatigheid, duurzaamheid en redelijke prijs. Bewust wordt er naar gestreefd, om voor een zo klein mogelijk bedTag een zo goed mogelijke inrichting van het gebouw te verkrijgen. Nergens zal men in het gebouw dan ook kostbare tapijten of dergelijke aantreffen, want juist het moderne karakter van het gebouw leent zich voor toepassing van moderne, niet te dure materialen. De inrichting wordt modern en strak gehouden. Zo zal er bijvoorbeeld nergens in het nieuwe gemeentehuis gebruik gemaakt worden van geheel houten meubelen. In het representatieve gedeelte, als bijvoorbeeld de raadzaal zullen alleen de tafelbladen van hout zijn. ADVERTENTIE Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur De vloerbedekking in het grootste deel van het gebouw zal bestaan uit zwart met wit gemarmerd linoleum. In de raadzaal en andere representa tieve delen wordt een geschoren ko kosvloerbedekking gebruikt, naturel- kleurig, die door de heer Van Manen gekenschetst werd als: „Bijzonder sterk, zeer decoratief en niet bijzonder duur". VEENENDAAL Het gemeen tebestuur van Veenendaal en de plaatselijke vrouwenverenigingen hebben in telegrammen aait het prinselijk paar uiting gegeven aan hun blijdschap over de geboorte van het prinsenkind. De tekst van de telegrammen luidden: Aan Hunne Koninklijke Hooghe den Prinses Beatrix en Prins Claus IKasteel Drakensteyn Lage Vuursche. Bestuur en bevolking der gemeen te Veenendaal wensen u zeer harte lijk geluk met de geboorte van uw zoon. Moge God geven dat deze jonge Oranjetelg opgroeie tot vreugde van de gehele Koninklijke familie en tot welzijn van het Nederlandse volk. Ant. de Ruiter loco- burgemeester. Aan H.K.H. Prinses Beatrix en Z.K.H. Prins Claus. Drakensteyn. Namens de Veenendaalse leden van de Nederlandse Christen Vrou wenbond, het Katholiek Vrouwengil de, de Chr. Plattelandsvrouwenbond en de Vereniging van Huisvrouwen, wens ik U van harte geluk met de geboorte van Uw zoon. Moge hij opgroeie tot eer van God en tot vreugde van U en het Neder landse volk. M. Hazenberg-de Jonge Kerkewijk 182 Veenendaal. Op de publieke en perstribunes in de raadzaal komt een rubbervloerbe dekking praktisch en geluiddem pend. Op de lichte vloerbedekking in de raadzaal komen vrij donkere meubels. De tafels hebben een stalen frame, waarop een houten blad, daaromheen komen stalen armstoelen. De tribunes zijn vrij smal gehouden en er komt slechts een rij stoelen op. Iedereen zit tegen de borstwering, wat het volgen van de besprekingen vergemakkelijkt. Ongeveer dertig personen zullen vanaf deze tribunes de beraadslagingen kun nen volgen. Kleur en fleur in het „kantoorgedeel te" van het raadhuis zal aangebracht worden, door de bekleding van de stoe len te variëren. Overigens zijn de stoe len van het gewone kantoormodel. De bureaus zullen uitgevoerd worden in twee kleuren grijs en zijn van een praktisch ontwerp: met enkele hand grepen is de combinatie van laden en kastjes te wijzigen. Ze worden gele verd door een der bekendste fabrikan ten op dit gebied en ze zijn van het nieuwste model. Voor september moet er nog heel wat gebeuren, maar de heer Van Ma nen dacht toch wel, dat de officiële ingebruikneming van het gebouw in die maand kon plaatsvinden. „Met ze kerheid kun je dit natuurlijk niet zeg gen, want je kunt leveranciers niet dwingen om op tijd af te leveren en als het ene te laat is, stagneert soms het gehele werk, maar ik dacht toch wel, dat de streefdatum haalbaar is", aldus de heer Van Manen. VEENENDAAL Ook de samen zang, die maandagmorgen op de Markt zal plaats vinden zal zoals bijna van zelf spreekt niet alleen in het teken staan van de verjaardag van de Konin gin maar ook voor een gedeelte worden afgestemd op de geboorte van de prins. De leider van de samenzang, de heer Gjjsbert van Zanten, heeft op de wijs van „vader Jacob" een vers gecompo neerd, dat als canon zal worden gezon gen. De woorden zyn als volgt: „Er is geboren (bis) een vorstelijk kind (bis) een prinsje van Oranje (bis) juich en zing". De vereniging „Oranjedag" hoopt dat Iedereen, die maandagmorgen naar de markt komt, jong en oud, dit vers zal meezingen. Uit handen van de burgemeester van Amersfoort, mr. Joh. de Widt, ontving de heer M. A. C. Lindeman de versier selen, behorend bij zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De heer Lindeman is inspecteur van het lager onderwijs in Oost-Utrecht. Hij bekleedt deze functie sinds 1946. VEENENDAAL Vrijdagmorgen om half elf ontdekte de politie een brandje in het lectuurhuisje van het Rode Kruis aan de Rembrandtlaan. Het vuur bleek te zijn aangestoken door de vrienden BI., H. en B. Een ander brandje liet zich aanvanke lijk ernstiger aanzien. Een strook bos grond aan de Zandheuvelweg bleek om twee uur in brand te staan. Ook hier werd gevaar voor verdere uitbreiding spoedig voorkomen. VEENENDAAL In verband met de geboorte van de prin Utrechts Symphonie Orkest het pro gramma voor de uitvoering die dins dagavond in het Verenigingsgebouw zal worden gehouden, gewijzigd. In plaats van de ouverture uit de opera „Der Frelschütz" van C. M. von We ber zal de „Plet Heln"-rapsodie wor den uitgevoerd. KESTEREN De gemeenteraadsver gadering van Kesteren, die gisteravond in het gemeentehuis te Opheusden zou worden gehouden is in verband met de geboorte van het prinsenkind tot 5 mei uitgesteld. Wel verzond de raad op voor stel van burgemeester D. J. Pott twee gelukstelegrammen; een aan het prinse lijk paar en een aan de Commissaris van de Koningin in de provincie Gelder land mr. H. W. Bloemers in verband met zijn hoge koninklijke onderschei ding. De tekst van het telegram dat aan H.K.H. Prinses Beatrix en Z.K.H. Prins Claus werd verzonden luidde letterlijk als volgt: De raad der gemeente Kesteren op he den in vergadering bijeen biedt u zijn hartelijke gelukwensen aan ter gele genheid van de geboorte van uw zoon. Moge hij in goede gezondheid opgroei en tot uw beider vreugd en tot heil van ons volk reeds eeuwenlang zo nauw verbonden aan het Huis van Oranje. Tot besluit van deze bijzonder kor te vergadering, waarin terloops twee spoedeisende zaken vlot onder de hamer vielen werden de raadsleden getrak teerd op beschuit met muisjes en een glas Oranjebitter. Een kijkje vanuit de nok van nieuwe raadhuis op de trappengalerij. ADVERTENTIE hij DROGISTERIJ REIN KOK Gelderland hoek Hoogstraat VEENENDAAL WAGENINGEN „Voor u zich het recht aanmatigt de overheid te kritiseren raad ik u aan eerst maar eens met u zelf te beginnen". Woorden van deze strekking sprak de plaatsvervangend kantonrechter, mr. H. P. Ja ger, tegen de in Renkum wonende student aan de Wage- ningse Landbouwhogeschool A. Th. B. die eerder had gezegd dat de door hem gemaakte overtreding te wijten was geweest aan de stand van een verbodsbord dat half verscholen gaat achter een boom. De 20-jarige B. had op de Gen. Foulkesweg met zijn bromfiets in niet ge ringe mate de maximum snelheid overschreden, een feit waarvoor hij een jaar tevoren ook al eens terecht had ge staan. Op de vraag van de officier van Justitie, jhr. mr. R. A. Th. Gevers Deynoot, hoelang hij die route al reed, antwoordde verdachte twee jaar, waarop de kantonrech ter hem aanraadde, dat, wanneer hij het dan nóg steeds niet wist hoe in Wageningen te rijden hij maar eens 'n vrije dag moest nemen om de zaak te verkennen. De officier van Justitie zei in zijn requisitoir het verhaal van B. maar niet al te serieus te nemen, want, vond hij, wanneer de verontschuldiging wel serieus zou moeten bezien worden zou tevens de vraag rijzen of verdachte nog wel op de weg zou kunnen"blijven met zijn verkeersblindheid. Hij eiste een geldboete van f75 of zeven dagen. Verdachte vroeg clementie omdat hij zoveel geld moeilijk als stude rende zou kunnen opbrengen. De kantonrechter reageerde hierop met: „Dit is het eerste verstandige woord dat er uitkomt in deze zaak, van uw kant dan!" Hij zei alles ook maar niet al te serieus te nemen, en vonniste met f 50.of vijf dagen. De kantonrechter voegde B. tenslotte toe dat hij hem voorlopig niet meer wilde zien en dat het bij een volgende keer wel „goed fout" zou zitten. De Amersfoortse vertegenwoordiger A.V. (33) was met zijn wagen op de Prof. Ritzema. Bosweg in Wageningen de snelheid met een aantal kilometer tjes te boven gegaan. Verdachte bestreed het feit, maar zei geen bewijzen te kun nen overleggen. Na geduldig zijn hele verhaal beluisterd te hebben maakte de kantonrechter verdachte het compli ment: „U lijkt me een goed vertegen woordiger, want u tracht uw zaak wel goed te verkopen". Na een „dank u" van V. kreeg de officier het woord die het geval op zich een kleine overtreding noemde. Hij eiste een geldboete van 40 subsidiair vier dagen hechtenis. Op V.'s niet geheel blanco verkeers- strafregister doelend sprak de kanton rechter bij het uitspreken van zijn von nis dat gezien het verleden de eis van de officier wel erg clement gevonden kon worden, hij vond dan ook geen ar gument aanwezig om er onder te gaan en vonniste conform. De 31-jarige B. M. uit Ede stond voor het hekje omdat hij in de Molenstraat in zijn woonplaats een stopverbod had genegeerd en rustig was uitgestapt om een pakje sigaretten te kopen. Verdach te, een buitenlandse gastarbeider bij de AKU vertelde dat hij al drie jaar zijn rijbewijs had maar het bord van recen te datum is. Uit het proces-verbaal bleek verder dat M.'s houding tegenover de politie niet geheel correct was ge weest omdat hij de kennisgeving die hij na de bekeuring had gekregen in elkaar gefrommeld en weggegooid had. kanto nrechter vond dit nu niet di-r na de bekeuring had gekregen in elkaar gefrommeld en weggegooid had. De kantonrechter vond dit nu niet di rect de juiste houding tegenover een po litieman. M. antwoordde dat er ook een klein misverstand in het spel was en hij verzekerde de kantonrechter dat hij er voor zou zorgen dat wat betreft het bord dit hem niet meer zou overkomen. De officier zei nog even snel dat hij het gedrag tegenover de politie ook af keurde want, zo zei hij, in uw land zal dat ook zeker niet de gewoonte zijn. Verder zei hij wel te begrijpen dat er door de taalbarrière misverstanden kun nen ontstaan, en dat dat hier vermoe delijk ook in zekere mate het geval was. Hij eiste een geldboete van ƒ15 of twee dagen, waar de kantonrechter ƒ10 of een dag van maakte. De in de ziektewet lopende, 52-jarige Nijmeegse havenarbeider H. N. was op Rijksweg 12 door de politie aangehou den met een onvoldoende autoverlich ting 's avonds om tien uur. Verdachte zei hiervan niet op de hoogte geweest te zijn omd^t de wagen geen eigendom van hem was. Verder had de man wei nig verweer zodat de officier wel eens wilde weten waarom hij het aangebo den transactie-bedrag van 50 niet had betaald. Verdachte zei dat een enorme som geld te vinden omdat hij maar een gering bedrag van de ziektewet ontvangt De officier had wel oog voor deze si tuatie en eiste 25 of twee dagen, waar de kantonrechter zich mee kon vereni gen. Te hard op de Arnhemse weg te Ede gereden had de 42-jarige H. T. van der V. uit Arnhem. De kantonrechter wees er op dat het al de vierde keer in an derhalf jaar was, wat verdachte beant woordde met dat hij bij de Staatsmij nen werkt en daardoor soms nogal ge haast is. De kantonrechter antwoordde hierop dat hij in de veronderstelling leefde dat men bij de Staatsmijnen de laatste tijd niet meer zo'n haast had. Verdachte zei een beetje in een nerveu ze toestand te leven, wat de officier met het oog op de vorige overtredin gen, deed zeggen: „Die toestand bestaat dan zeker al anderhalf jaar". Het leek hem verstandiger dat verdachte die nervositeit ergens anders dan op de weg zou proberen kwijt te raken, om dat hij het andere verkeer hier maar in gevaar zou brengen. Hij eiste een geldboete van 120 of twaalf dagen. De kantonrechter informeerde voor hij von niste nog even naar meneers familie omstandigheden en sprak toen dat het hem enigszins verbaasde dat meneer de officier in zijn eis nog geen voor waardelijke ontzegging had gelegd en dat het uit de lengte of de breedte moest komen. Hij wilde anderszins re kening houden met de omstandigheden en maakte er "hoewel ik zeer sterk aan een ontzegging gedacht heb" ƒ100 of tien dagen van. De op Java geboren en in Kesteren wonende 33-jarige mevr. S. H. K. had op de Wageningse Lawicks Allee de maximum snelheiid overschreden. Ver dachte, die al eens eerder verbaliseerd was voor hetzelfde feit zei niets in de gaten gehad te hebben, wat de kanton rechter verwonderd deed opmerken dat hij dat niet begreep omdat wanneer men toch zo fiks over het maximum is dat men dat toch terdege in de gaten moet hebben. Mevr. verklaarde dat ze nog niet zo lang hier woonde en toen ze op de bre de Allee reed geen idee gehad te heb ben al in de stad te zijn. Officier: „Rijdt uw man ook zo hard?" Verdach te: „Nee, juist heel langzaam". Offi cier: „Ergert u zich daar misschien juist aan, waardoor u des te harder gaat rijden?" Dat bleek niet zo te zijn en de kantonrechter vond het verstandi ger als mevr. zich in de toekomst wat meer naar de rijwijze van haar echt genoot zou richten. Om dit een beetje te stimuleren eiste de officier een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee maanden met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van 100 of tien dagen. De kantonrechter liet het hierbij en zei verdachte: „De ze straf is echt bedoeld om u te be schermen voor en tegen uzelf". EDE Gelegenheid zal worden gege ven tot kosteloze inenting tegen pokken voor kinderen beneden de leeftijd van twee jaar te: OTTERLO, maandag 8 mei 1967, om 15.30 uur, in de openbare lagere school te Otterlo; EDE, dinsdag 9 mei 1967, om 15.30 u., in het gebouw van de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst, Brouwerstr. 3 te Ede. EDERVEEN, woensdag 17 mei 1967, om 15.30 uur, in het Groene Kruis- gebouw, Hootsenstraat 1; LUNTEREN, donderdag 18 mei 1967, om 15.30 uur, in het Groene Kruisge- bouw, Wilbrinkstraat 3; BENNEKOM, dinsdag 23 mei 1967, om 15.30 uur, in de openbare lagere school, Schoolstraat. De geschikste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie mnd. tot twee jaar. Het kan gewenst zijn te voren de huisarts te raadplegen. De ou ders dienen het oranje inentingsboekje mee te brengen. Met nadruk wordt erop gewezen dat kinderen, die minder dan veertien da gen geleden een injectie tegen kinder verlamming, diphterie, kinkhoest en te tanus hebben ontvangen, voor deze in enting niet in aanmerking komen. Ede. 27 april 1967. B. EN W. van Ede. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat in verband met He melvaartsdag op 4 mei 1967 de weke lijkse warenmarkt in die week wordt gehouden op woensdagmiddag 3 mei 1967. Rhenen, 27 april 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL De burgemeester is verhinderd op dinsdag 2 mei 1967 zijn wekelijkse spreekuur te houden. Het spreekuur op dinsdag 9 mei 1967 zal worden waargenomen door de lo co-burgemeester, wethouder Ant. de Ruiter. ADVERTENTIE Eigenaar R. R. Mulder Makelaar in Assurantiën sinds nov. 1922 Kerkewijk 167 Veenendaal Telefoon 083853000 VertegenwoordigerH. Logtenberg, Larikslaan 4, Veenendaal. De heer G. v.d. Spoel is 40 jaar als bedrijfsleider bij de Recter fabrieken in dienst geweest. In die tijd heeft hij het bedrijf van ongeveer dertig man perso neel tot ongeveer 100 zien uitgroeien. Voor zijn verdiensten ontving hij de neel tot ongeveer honderd zien groeien. Voor zijn verdiensten ontving hij de eremedaille in goud. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer H. J. van Leeuwen is (in verenigingsjaren) het oiulste bestuurslid van de mannenzangvereniging „de Veenzangers". Hiervoor en voor zijn carrière bij de Nederlandse Spoorwegen werd hem door H.M. de Koningin de ereme daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. Na enkele jaren elders kwam mej. A. A. van Hees in de jaren dertig naar Veenendaal, waar zij als onderwijzeres verbonden werd aan de school aan het „Boerseland" (de huidige Beatrixschool). Via de Patrimoniumschool kwam zij terecht op de Christelijke Nationale School I aan de Coniferenlaan. Voor haar verdiensten bij het onderwijs werd zij geëerd met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Doordat burgemeester Hazenberg met vakantie in het buitenland vertoeft, werden de onderscheidingen in Veenendaal uitgereikt door de loco-burge meester, de heer Ant. de Ruiter. VEENENDAAL Naast het gebouw van de Raiffeisenbank aan de Hoogstr. is in enkele maanden een fraai winkel pand opgetrokken. Deze zaak werd vrij dag officieel betrokken door de firma B. v.d. Bosch. Een feestelijker dag voor een dergelijke opening had men moei lijk kunnen vinden. In de nieuwe vestiging zijn de leder- warenafdelingen uit de zaak aan de zij de van de Hoogstraat ondergebracht. Parterre vindt men de damesafdeling met tassen, portemonnees en paraplu's, alsmede een aantal geschenkartikelen in luxe ledersoorten. Op de verdieping treft men een rui me sortering koffers en tassen aan. Vooral hier heeft men een dankbaar ge bruik gemaakt van de fraaie buiten muur van de bank. Bekleding bleek dan ook overbodig. O VERBERG Met ingang van 15 augustus is als hoofdleidster van de kleuterschool te Overberg benoemd, mej. J. van Engelenhoven. VEENENDAAL De burgemeester maakt bekend, dat alle Horecabedrij ven op Koninginnedag tot 1 uur 's nachts geopend mogen zijn. Heden, zaterdag VEENENDAAL Trefpunt, 20 uur: Leerlingenuitvoering Henny Pomp. LEERSUM Garage Kooy: Bazaar buurtvereniging Middelhof. BIOSCOPEN Luxor-Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „De man met de blinddoek". Het Centrum, Leersum, 20 uur: „Win- netou in de Dodenvallei". Morgen, zondag LEERSUM Uilentoren, 8 uur: Start bosloop Larsheim. BIOSCOPEN Luxor-Theater, Veenendaal, 15 en 19.30 uur: „De man met de blinddoek". Het Centrum, Leersum, 15 uur: „Tarzan- geheim"; 20 uur: „Huis der begeerte". r

De Vallei | 1967 | | pagina 3