Le Mans verwacht fel duel tussen Ford en Ferrari Weer Ajacieden naar Amerika? Anton Huiskes zo goed als zeker naar Zweden In kop en staart stijgt spanning; Willem II vrijwel gedegradeerd Schoolvoetbalfinales op maandag 1 mei Tennisteam nam voorsprong in oefenduel Grieken Voetballer moet meer verdienen dan een hoogleraar DVSA en SVF in degradatieduel in Doorn onder hoogspanning Vasovic niet in Zuidslavische ploeg Twee maal 13 goed Landentrofee voor KNAC-team Tschenscher leidt Europa Cup-finale Ook CSKA Moskou in finale Willem ll-Gazelle naar Vierdaagse van Duinkerken Draf- en Rensport verlenen gratie DVC heeft lot in eigen handen Fedor den Hertog won in Oostende Waterpolo-zevental verloor opnieuw Robur '58 ontvangt HMS uit Utrecht Elftallen voor morgen Den Hartog nu beste Nederlander Italiaans-Amerikaanse worsteling Twee werelden Titelverdediger krijgt het moeilijk Maandag wedstrijden om moeder Triebels-beker Real Madrid meent: Morgen geen voetbalwedstrijden in afdeling Utrecht DVSA-SFV Zw. Vooruit-Veenendaal Betalen! Europa Cup volleybal Eerste divisie Tweede divisie Honkbalcompetitie Klassement Ronde van Spanje ZATERDAG 29 APRIL 1967 Felle voorpostengevechten tussen Ferrari en Ford zjjn de spectaculaire aanloop tot de grote krachtmeting van Le Mans, de 24 uur durende autorace, die 10 en 11 juni op dit Franse circuit zal worden gehouden. Het wordt ongetwijfeld een Italiaans-Amerikaanse worsteling, het verbitterde duel op de racebaan sedert Mercedes en Jaguar elkaar meer dan tien jaar geleden op deze plek de hoogste eer betwistten. Vorig jaar heeft Ford in Le Mans de vloer met Ferrari aangeveegd nadat de Ita lianen zes jaar lang het toneel hadden beheerst. Ferrari heeft echter al weer teruggeslagen, in februari jl. te Daytona, toen de nieuwe wagens van het model P4 op de plaatsen één, twee en drie eindigden en alle Fords onderweg sneuvel den. Vervolgens heeft Ford de twaalfuursrace van Sebring gewonnen met de nieuwe Mark 4-auto, doch aan dit gevecht nam Ferrari niet deel. Nu is de voor bereiding van Le Mans begonnen. Beide auto's zijn adembenemend snel dat staat als een paal boven water. Bij de eerste experimenten bleken de Ferrari's het snelst door de bochten te draaien, doch op de rechte stukken lagen de Fords weer behoorlijk voor. De P4 van Bandini haalde vijf seconden van het record van vorig jaar af, waarbij hij een ronde met een snelheid van 234,4 ki lometer per uur maakte. Op de rech te baan van Mulsanne raasde de snel ste Ford met een snelheid van niet minder dan 360 kilometer voort. Bruce McLaren, de winnaar van vorig jaar, babbelde over de snelheid alsof het eigenlijk iets vanzelfsprekends was, gewoon alsof hij even met zijn auto een boodschap had gedaan. Ford was voor het proefrijden ko men opdagen met het complete cir cus. In de pits liepen wel vijftig men sen elkaar in de weg, doch van hen leken er slechts tien iets om handen te hebben. Ferrari daarentegen ope reerde met zijn bekende Spartaanse soberheid. Franco Lini, de nieuwe chef d'équipe, controleerde de stop watches, bijgestaan door hoofdtechni cus Forghieri en een handvol mon teurs. Geen drukte, geen uitbundigheid, geen prognoses van de vooruitzichten. De Fords mogen beslist niet wor den onderschat. Vorig jaar wonnen zij, omdat hun auto's 24 uur lang zij aan zij reden en bij de uiteindelijke puntentelling geeft dat de doorslag. Jack Passino, die op de racebaan de scepter zwaait over alle activiteiten van Ford Detroit, bevestigde ons, dat Le Mans „van het allergrootste be lang" is, voor Ford in het algemeen en voor Henry Ford in het bijzonder. Daarom zal weer alles op alles wor den gezet om Ferrari te slaan. Vorig jaar was Ferrari duidelijk in het nadeel. De activiteiten waren in hoofdzaak gericht geweest op de nieu we raceauto en het team was onder mijnd door persoonlijke tegenstellin gen, die hun hoogtepunt bereikten toen de Britse renner John Surtees er de brui aan gaf. Ditmaal trekt Ferrari met een hecht team ten strijde, een groep vastberaden renners en mon teurs en met een auto, die er uit ziet als een ideaal wapen voor Le Mans. Het Ferrari-team heeft boven dien meer ervaring met Le Mans dan enige andere combinatie ter wereld. Aan beide kanten van de oceaan heeft Ford intussen lauweren geoogst met sportwagens, hetgeen ertoe bij draagt, dat heel wat auto's worden verkocht. Er zijn sterke aanwijzingen, dat niet alleen de overzeese Ford-fa brieken, doch ook Ford Detroit zich op het terrein van de Europese kam pioenschappen gaat begeven en wel binnen enkele jaren. Het enthousias me van het team jegens formule I wordt niet verbloemd. De resultaten van Le Mans zouden wel eens een extra stimulans voor de Amerikanen kunnen zijn, hun krachten op een ra cewagen te beproeven. Dit zou dan DEN HAAG In voetbalkringen en met name bij Ajax, gaat het gerucht, dat opnieuw enkele Nederlandse spelers zullen vertrekken naar de Verenigde Staten, om te gaan spelen voor de Pittsburgh Phantoms. In dit verband worden de namen genoemd van Wolff, Pronk en Soetekouw. Gebleken is, dat Ko Prins, die al enige tijd voor Phantoms speelt, ver scheidene Ajacieden heeft benaderd. Vast staat ook, dat Soetekouw en Wolff contact hebben gehad met Ajax- voorzitter Van Praag en met Theo La- seroms. DEN HAAG In het Zuidslavische elftal, dat woensdag uitkomt in de Europese bekerwedstrijd tegen West- Duitsland, zal Velibor Vasovic niet opgesteld worden. Ajax heeft de Zuid slavische voetbalbond telegrafisch mee gedeeld Vasovic niet te kunnen missen. De bond heeft voor de wedstrijd te gen West-Duitsland meer spelers, die in het buitenland als prof goede presta ties leveren, gevraagd mee te spelen. De Zuidslaven beroepen zich hierbij op een clausule, die in de contracten van de voetballers is opgenomen. Ajax ontkent het bestaan van de be wuste clausule. DEN HAAG De cijfers van sport- toto 43 luidden: aantal deelnemers 582.150; bruto-inleg f 798.528,60; prij- zenbedrag f 263.516. Eerste prijs f 144.933,80, 2 meldingen, bruto f 72.466,80, tweede prijs f 79.054,80, 44 meldingen, bruto f 1.796,60, derde prijs f 39.527,40, 119 meldingen, bruto ca. f 322,-. NOORDWIJK AAN ZEE Het KNAC-team Slotemaker/Goris, Pon' Westerhuis en Jetten/Horbach heeft de landentrofee van de 19de in ternationale Tulpenrallye veroverd. Het team vergaarde 12496,8 wedstrijd- punten. Tengevolge van een rekenfout is er een wijziging opgetreden in het voorlopige algemeen klasement van de Tourwagens. De equipe Sig Urdson /Berglund heeft niet 4143,- wedstrijd- punten, maar 4203,6. Het zakt hierdoor van de 10e naar de 11e plaats. Ben Pon stijgt van de 11e naar de 10e plaats in deze klasse. In het klassement voor de 1300-1600 cc tourwagens heeft deze rectificatie tot gevolg dat Pon klassewinnaar is geworden en Sig Urdson de tweede plaats bezet. FRANKFORT De Westduitse scheidsrechter Kurt Tschenscher zal de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, die op 25 mei in Lissabon wordt gespeeld, leiden Voor de eindstrijd heeft het Schotse Cel tic Glasgow zich inmiddels geplaatst Inter Milaan en C.S.K.A. Sofia zullen op 3 mei in een beslissingswedstrijd uit maken, wie de andere finalist wordt OOST-BERLIJN —De finale van het toernooi om de Europese volleybalbe ker (dames) wordt een geheel Russi sche aangelegenheid. Want naast Dina- mo Moskou, dat deze week in de halve finales het Bulgaarse Levski Sofia uit schakelde, heeft ook C.S.K.A. Moskou zich voor de finale geplaatst. De Rus sinnen versloegen in Oost-Berlijn in de tweede halvefinalewedstrijd de Oost- duitse kampioen S. C. Dynamo met 3-0. CSKA had de eerste ontmoeting met 3-1 gewonnen. TILBURG De Willem II Gazelle- ploeg zal woensdag 3 mei met de vol gende renners starten op de vierdaag se van Duinkerken: Van Looy (Belg), Schroder (Ned), Ottenbros (Ned), De Wolf (Ned.), De Roo (Ned.), Derboven (Ned.) en Timmermans (Belg.). Ook zal een ploeg op 1 mei deelne men aan de wegwedstrijd Roubaix- Cassel-Roubaix. Hiervoor zijn aangewezen: Franssen Van Zeggelen (Ned.), Leyten (Ned.), (Ned.), Lute (Ned.), Breure (Ned.), weer leiden tot een spectaculaire op leving van het autorennen. Ford zou immers prompt door andere Ameri kaanse fabrieken worden gevolgd. Dan zal de „show business" de sport langzaam maar zeker verdringen. Uit eindelijk zouden de Europeanen wel eens de leiding kunnen verspelen, zo wel wat betreft de organisatie als de technische superioriteit. DEN HAAG De bltfde gebeurtenis in het huis van Oranje is voor het hoofdbestuur van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport aanleiding ge weest om een aantal tegen deelnemers aan de draf- en rensport lopende straf fen voor de helft voorwaardelijk te ma ken. Voor de trainer/rijder J. van Dooye- weerd en de pikeur J. Wagenaar sr. be tekent dit besluit van het hoofdbestuur, dat zij dit weekeinde weer aan de koer sen kunnen deelnemen. in vergelijking n kandidaten, TEC EDE In de tweede klasse vallen a.s. zondag de klappen. DVC staat er met de twee overige en AWC, met de ze ventien punten ongetwijfeld 't gunstigst voor. AWC heeft 15 p. TEC dat zondag Ede op visite krijgt hangt er tussen ,met 16 punten. Wanneer DVC tegen Quick Nijmegen winst behaalt dan is de de gradatie voor TEC en AWC een feit, gebeurt dit niet dan zullen de uitslagen van de overige twee wedstrijden van vi taal belang zijn wat betreft de degrada tie. In de afdeling KNVB Arnhem moet Fortissimo de strijd gaan aanbinden met WIVOS. De Edenaren hebben de puntjes „broodnodig", want de degra datiedeur staat reeds op een kier. Ede zal zondag beslist met een bang voorgevoel naar Tiel trekken. Het is een bekend feit, dat de Tielenaren geen katjes zijn om zonder handschoenen aan te pakken en daar komt bovendien nog bij, dat de degradatie voor TEC bijzon der dichtbij is. Het zal dan ook koste wat het kost trachten te winnen. OPSTELLING EDE: doel: De Wit, achter: Braber, Masseur, Muller, Lens; midden: Van Buiten en Feenstra; voor: NN, Hogehout, Van Kooten en Versteeg. Voor Fortissimo is de situa tie momenteel niet erg rooskleurig. De nederlaag van vorige week zal waar schijnlijk van beslissende betekenis blij ken te zijn. Wanneer naaste degrada tiekandidaat Spel. Oranje zondag winst uit het vuur sleept dan is het lot van Fortissimo beslist. OPSTELLING FORTISSIMO: doel: Möller, achter: Gerressen, Van de Wiel en A. Kertsen, midden: Otten, NN, Van de Putten en Van Leur. UTRECHT Het is zo goed als zeker, dat Anton Huiskes het volgende schaatsseizoen vier maanden (novem ber t/m februari) als trainer-coach van de Zweedse schaatsploeg zal fun geren. Huiskes zal voorts de komende maanden enkele malen voor enige da gen in het trainingskamp in Zweden verblijven. Hiertoe is donderdag in Stockholm besloten na besprekingen, die Huiskes daar heeft gevoerd met het bestuur van de Zweedse schaats bond. Een dienovereenkomstig contract OOSTENDE De Nederlander Fedor den Hertog heeft vrijdag in Oostende de tweede etappe van de Ronde van België voor amateurs gewonnen. Den Hertog legde de 146 kilometer tussen St. Niklaas en Oostende af in 3 uur en 37 minuten. De Belg Vermeulen eindigde met een achterstand van dertien seconden aan de kop van het peloton als tweede. De uitslag luidt verder: 3. Petrov (Rusl.) z.t.; 4. Jochems (Belg.) z.t.; 5. Schermans (Belg.) z.t.; 6. Van Katwijk (Ned.) z.t. De uitslag van de tweede etappe luidt voor wat de Nederlanders betreft ver der: 20. Holst 3.37.13; 21. Wagtmans; 26. Jansen; 32. Bongers; 49. Douma, allen dezelfde tijd. Na twee dagen luidt het algemeen klassement: 1. Den Hertog 5.54,03; 2. Donie (Belg) 5.54,13; 3. Vermeulen (Belg.) 5.54,23; 4. Scheys (Belg.) 5.54,31; 5. Jochmans (Belg) 5.54,16; 10. Van Katwijk (Ned.) z.t.; 13. H. Jansen (Ned.); 21. Wagt mans (Ned.); 22. Holst (Ned.); 27. Bongers (Ned.) allen zelfde tijd; 46. Douma (Ned.) 5.58,33; 76. Leunis (Ned.) 6.00,59; 78. Jansen (Ned.) z.t. ge- zal op korte termijn in Nederland tekend worden. In het belang van de jeugd en de sportbeoefening, ook in Nederland, heeft het bestuur van de Utrechtse Katholieke Jeugdraad, waarbij Anton Huiskes als directeur van de Dienst Sport en Spel werkzaam is, besloten Huiskes gedurende vier maanden be schikbaar te stellen voor de Zweedse schaatssport. Hij blijft gedurende deze periode in dienst van de Katholieke Jeugdraad van Nederland. De Zweed se schaatsbond betaalt hiervoor de jeugdraad een vergoeding. Zowel het bestuur van de Katholieke Jeugdraad als Anton Huiskes zijn evenwel van mening, dat op de lange duur een com binatie van de functies niet mogelijk is. In verband met een eventueel vier jarig contract met de Zweedse schaats bond in 1968 is daarom na onderling overleg besloten, dat Anton Huiskes uiterlijk in maart '68 zal beslissen of hij zich verder zal wijden aan de re creatieve sportbeoefening of aan de topsportbeoefening. In het laatste ge val zal Huiskes zijn functie, die hij sinds oktober 1960 bij de Katholieke Jeugdraad voor Nederland heeft ver vuld, neerleggen. Het gezin Huiskes zal zeer waarschijnlijk dit seizoen niet naar Zweden verhuizen. Volgens me vrouw Huiskes weet men te weinig van Zweden af om onvoorberèid de stap te wagen. APELDOORN Ajax, dat verleden week zondag zo verrassend voor GVAV het hoofd moest buigen, zal zondag a.s. tegen Fortuna '54 zeker demon streren, dat die nederlaag de eerste op eigen veld min of meer een ver gissing is geweest, want de Ajacieden hebben maar een doel voor ogen: op nieuw landskampioen worden. Feyenoord gaat bij ADO op bezoek. Het terreinvoordeel, dat de Hagenaars hebben, lijkt ons doorslaggevend om de Feyenoorders aan de verkeerde kant van de score te houden. In ieder geval moet ADO tot een compromis kunnen komen. Voor Sparta moet de uitwedstrijd tegen MW geen moeilijk heden opleveren en Go Ahead zal wel in staat zijn om het Rotterdamse Xer xes op eigen bodem in bedwang te houden. Elinkwijk zal in het duel te gen DOS alles op alles zetten om zich wat meer van Telstar en Willem II te kunnen distanciëren, daar laatstgenoem de club tegen NAC wel niet aan zijn trekken zal komen en Telstar tegen GVAV geen schijn van kans heeft. PSV en FC Twente zullen het waar schijnlijk wel op een akkoordje gooien en DWS-Sittardia zal onzes inziens in het voordeel van de Amsterdammers worden beëindigd. gen winnen, want HVC zal met Zwol se Boys geen moeite hebben, hetgeen voor de Zwollenaren de toestand nog hopelozer maakt. Dat AGOW Baronie onder de knie zal krijgen lijkt ons niet onwaarschijnlijk. De Apeldoorners heb ben terreinvoordeel. DEN HAAG Het Nederlandse wa terpolo-zevental heeft ook de derde of ficieuze interlandwedstrijd tegen Rus land, die vrijdagavond op de Navito-ten- toonstelling in Den Haag werd gespeeld, verloren. Ditmaal moesten onze landge noten met 3-7 hun meerdere erkennen in de Russen. De tussenstanden waren: In de top van de eerste divisie zal zondag wel niet veel verandering ko men, daar NEC zonder enige moeite over RCH zal heenlopen en Volendam met RBC geen pardon zal hebben. Hol land Sport kan zijn positie verstevigen in de wedstrijd tegen DHC. Voor SC Drente begint het rode lampje zo lang zamerhand te gloeien, daar het zondag tegen FC Zaanstreek ook niet tot winst zal komen. In het duel Heracles—FC Den Bosch zal het aan spanning niet ontbreken. De Almeloërs kunnen bij winst de zuiderlingen op de ranglijst passeren. De Graafschap zal voor ei gen publiek misschien in staat zijn om Vitesse met een nederlaag naar huis te sturen. Eindhoven daarentegen kan tegen het een plaats hoger geklasseer de Blauw Wit wel eens met een ver rassing uit de bus komen. SC Cam- buur, dat afgelopen woensdag zijn laatste kans op promotie naar de ere divisie verspeelde door tegen Velox ge lijk te spelen, moet de Volewijckers de baas kunnen blijven, maar of Ve lox erin zal slagen tegen SW weer uit de gevarenzone te komen, trekken wij zeer in twijfel. Koploper Haarlem kan in feite niets meer gebeuren. Ook zondag niet als Excelsior op bezoek komt. VW zal zijn goede positie nog verstevigen door van Hermes DVS te winnen en Veendam zal ongetwijfeld alles in het werk stel len om tegen NO AD twee puntjes over te houden. Fortuna VI. is ook nog steeds een gegadigde voor promotie. Het moet dan echter wel van Wagenin- 1 02, 01, 13, 21. VEENENDAAL Het tweede gedeelte van de schoolvoetbalcompetitie is voorbij en de teams, die maandagmiddag op het terrein van de voetbalvereniging Vee- nendaal tegen elkaar uitkomen in de finale ztfn bekend. In groep I eindigde de Juliana van Stolbergschool (bekerhouder) op de eerste plaats met drie punten voorsprong op Chr. Nat. I. De Koningin Julianaschool en Pr. Wilhelmina/Oranje werden eerste in respectievelijk groep 2 en 3 en de teams van deze scholen moe ten met de titelverdediger uitmaken wie dit jaar de hoogste eer in het school- voetbal grijpt. Salvator, Chr. Nat. I en de R. van Gaasbeekschool, die de tweede plaats bezetten op de ranglijst, spelen tegelijkertijd met de finales om de vierde prijs. AMSTERDAM Maandag a.s. wor den in Amsterdam de zwemwedstrijden om de Moeder Triebels-beker gehouden. Tijdens deze jaarlijkse ontmoeting geven enkele sterke zwemmers en zwemsters acte de présence. Zo zullen Klenie Bimolt (200 m school slag); Bep Weeteling (100 m rugslag); Nel Bos (100 m vlinderslag); Dick Langerhorst (200 m vrije slag) en Arthur van Oest (100 m schoolslag) trachten de zo begeerde beker te ver overen. De Moeder Triebels-beker kan alleen gewonnen worden door de beste dames zwemvereniging. Bovendien kunnen ech ter de deelnemende zwemmers en zwemsters individueel op de verschil lende afstanden bekers in de wacht slepen. De uitslagen van de laatste ronde van het school voetbal toernooi waren: Dr. HeksterRehoboth 02 Chr. Nat. I—Pr. Beatrix 5—0 Chr. Nat. IIGr. van Prinsterer 01 Pr. Wilh./OranjeR. v. Gaasbeek 20 Pr. BeatrixPatrimonium 11 Gr. van PrinstererKon. Juliana 32 Rehoboth—Chr. Nat. III 1—2 Chr. Nat. IJul. van Stolberg 02 Chr. Nat. IISalvator 02 R. van GaasbeekDr. Hekster 32 Chr. Nat. IPatrimonium 10 Chr. Nat. nKon. Juliana 01 Chr. Nat. HI—Ph. Wilh./Oranje 1—3 Pr. BeatrixJul. van Stolberg 04 SalvatorGr. van Prinsterer 22 Pr. Wilh./OranjeDr. Hekster 10 Pr. Wilh./Oranje—Rehoboth 4—2 Chr. Nat. Ill—R. v. Gaasbeek 1—2 R. v. GaasbeekRehoboth 11 Chr. Nat. ni—Dr. Hekster 3—0 De stand volgt: in de drie groepen is als EINDHOVEN Davis Cup-aanvoer der Willem Breukink heeft de vrijdag in Eindhoven begonnen driedaagse oe feninterland wedstrijd tegen Grieken land in de omstreeks deze tijd gebrui kelijk vorm gegoten van een toela tingsexamen., De inzet is de plaats naast Okker in het Davis Cup-duel van 4, 5 en 6 mei tegen Zuid-Afrika. De kandidaten zijn: Jan Hajer, Evert Schneider en Peter Soeters. Helaas be schikken de Grieken maar over twee examinatoren: de tennissende emigran ten-zoon Niki Kalo en de jonge ontdek king Pericles Gavriilidis. De andere twee Griekse spelers zijn wel van goede wil, maar missen de kwaliteit om de Nederlandse gegadigden op de proef te stellen. Dat werd vastgelegd in de cij fers: Hajer tegen Mamassis 6-1, 6-2 en Soeters tegen Argyrion 6-0, 6-4. Van de twee resterende Grieken, die vaak goed en modern tennis demonstreer den, nam Okker de 22-jarige Gavriili dis voor zijn rekening en verloor in 'n nonchalante bui zelfs de eerste set al vorens met 4-6, 6-2, 6-2, 6-3 te zegevie ren. Derhalve werd vrijdag op het riante Eindhovense sportpark alleen Evert Schneider geducht aan de tand gevoelt door Niki Kalogeropoulos, die al enkele jaren de Griekse tennisroem over de wereld draagt. Twee jaar ge leden bereikte deze, met de Ameri kaanse Carol Prosen getrouwde, Griek de kwartfinales van Wimbledon. Vorig jaar was hij lange tijd buiten spel we gens een rugaandoening. Evert Schnei der, die het vorig jaar zijn rechtenstu die voltooide en zijn comeback in het toptennis als een zeer kortstondige ziet, trof de blonde Griek in een gemak zuchtige bui. Al een hard hitter van reputatie sloeg de lange Hagenaar zijn topspin-backhands hard langs de lijnen en hij won de openingsset zowaar met 6-0. Kalogeropoulos vond dat wat al te ver beneden zijn stand. Hij verhoogde de pressie en Schneider, die al in de tweede set vermoeidheidsverschijnse len vertoonde, verloor met 2-6, 6-0, 6-8, 2-6. De Hagenaar zal wanneer althans Hajer en Soeters het er beter afbren gen wel niet in aanmerking komen voor de enkelspelen. Zijn conditie is onvoldoende. Voor het dubbelspel blijft hij, gezien zijn wedstrijdinzicht en de wijze waarop hij de backhand-drive beheerste, vooralsnog een goede kandi daat. De geplande dubbel van vrijdag werd overigens in verband met het late uur niet gespeeld. Jammer voor Peter Soe ters, die zich al in tennistenue had ge stoken en nu geen kans kreeg naast Okker zijn kwaliteiten te bewijzen. Van daag treedt de combinatie Okker/Ha- jer aan en zondag Okker/Schneider. Steeds tegen Kalo/Gavriilidis, zodat na deze drie dagen goed vergelijkingsma teriaal voorhanden is. Wat de enkelspe len betreft: vandaag speelt Okker te gen Kalogeropoulos en Hajer tegen Ga vriilidis. Voor zondag staan op het pro gramma Hajer tegen Kalogeropoulos en Schneider tegen Gavriilidis. MADRID Mag een juridisch werk stuk van een hoogleraar, die interna tionaal als een expert op zijn gebied wordt beschouwd, worden gehono reerd op basis van het maandsalaris dat beroepsvoetballers plegen te ont vangen? Deze vraag houdt momen teel de Spanjaarden in twee kampen verdeeld en zal uiteindelijk op hoog ni veau moeten worden beantwoord. Kan een hoogleraar inderdaad onder be paalde omstandigheden eisen stellen, die in het stadion gelden voor elke speler van Real Madrid of een ande re club in de hoofdklasse? Real Madrid, de club waarvan 't kapi taal op vele miljoenen peseta's wordt ge schat en die in wezen een stevig ge fundeerde naamloze vennootschap is, had onlangs ten behoeve van een be paalde zaak juridische bijstand ingeroe pen van prof. dr. Prieto Castro, ge woon hoogleraar in het procesrecht aan de universiteit van Madrid. De hoogle raar heeft een maand besteed aan de samenstelling van een verantwoorde uiteenzetting, een lijvig document. Nadat prof. Castro zijn werkstuk in geleverd had, stuurde hij, zoals gebrui kelijk, zijn rekening naar het clubbe stuur. Het uitgangspunt bij de vaststel ling van het honorarium was, dat Real Madrid een bloeiende commerciële on derneming is, in staat om de eigen spe lers topsalarissen te betalen. De hoog- VEENENDAAL Aan het programma voor het zon dagvoetbal is wel het best te merken, dat de competitie ten einde loopt. In de afdeling Utrecht wordt in het ge heel niet gevoetbald. In de 4e klasse H worden drie matches gespeeld, waarvan uiteraard het beslissingsduel tussen de degradatiekandidaten DVSA uit Amerongen en het Cothense SVF het interessantst is. Veenendaal speelt zijn laatste wedstrijd van de competitie en gaat op be zoek bij Zwaluwen Vooruit. EMS dat het afgelopen weekend DVSA van de overwinning afhield door de Ame- rongers een gelijk spel af te dwingen, gaat op bezoek bij Midlandia. In de 4e klasse F Oost krijgt Opheusden be zoek van Arnhemia, terwijl in de nacompetitie Oranje-Wit in het veld komt tegen Austerlitz. Op het terrein van DEV in Doorn wordt morgen de beslissingswedstrijd gespeeld tussen de degradatiekandida ten van de 4e klasse H, DVSA uit Ame rongen en het Cothense SVF. Beide teams staan met 10 punten uit 22 wedstrijden op een gedeelde onderste plaats en gaan nu uitmaken wie zich in deze klasse handhaaft. Alhoewel DVSA vorige week dicht bij een be slissing was tegen EMS uit Bunnik, werden de Amerongers een kwartier voor het einde ingelopen door de gas ten, waardoor het duel van morgen noodzakelijk werd. Duizenden suppor ters zullen morgen op het DEV-terrein hun kelen rauw schreeuwen om hun clubs op de meest emotionele wijze aan te moedigen. In Amerongen lieten de SVF-aanhangers zich al duidelijk horen, nadat EMS de gelijkmaker scoorde. Wij geven DVSA de beste kansen, daar dit team toch wel over een goede voorhoede beschikt. Een na deel is, dat de voorwaartsen wat snel ontmoedigd raken, hetgeen overduide lijk aan hun spel te zien is. In de wed strijd van morgen kunnen de Ameron gers zich deze nalatigheid beslist niet permitteren. Wij houden het erop, dat DVSA het volgende seizoen weer mee doet in de 4e klasse. Veenendaal gaat morgen op bezoek in Utrecht bij Zwaluwen Vooruit, welke ontmoeting vorige week door de KNVB werd uitgesteld. Deze laatste wed strijd van de Veenendalers zal wel een overwinning worden voor de thuisclub, dat daarmee net een puntje te kort komt om met VVY en Amsvorde in beslissingswedstrijden uit te maken wie er zich kampioen van de vierde klasse H mag noemen. Of Veenendaal nog een gelijk spel uit het vuur kan slepen betwijfelen we, daar Zwaluwen Vooruit een gevaarlijke voorhoede heeft, die weinig kansen no dig heeft om te scoren. Bovendien is de defensie van de gastheren moeilijk te verschalken. In de vierde klasse F Oost ontvangt Opheusden op zijn terrein Arnhemia, dat waarschijnlijk wel met lege han den naar huis wordt gestuurd. Het Op- heusdense team demonstreerde vorige week in Oosterbeek zeer effectief voet bal en de gewijzigde opstelling bleek al spoedig een succes. Een zege dus voor de thuisclub. De enige wedstrijd in de nacompeti tie voor zondagteams is de ontmoeting Austerlitz-Oranje-Wit. De Elstenaren zullen zich wel geen tweede keer laten verslaan door een derdeklasser en grij pen de volle winst. leraar berekende derhalve voor zijn arbeid een bedrag van 150.000 peseta's ongeveer negenduizend gulden het geen overeenkomt met het maandsa laris van een speler van het eerste elftal. Wat een doelverdediger of een voor hoedespeler toekomt, mag ook een rechtsgeleerde vragen, meende de hoog leraar. Dit uitgangspunt viel echter bij Real Madrid niet in goede aarde. Prof. Castro kreeg een vriendelijk briefje, waarin werd uiteengezet, dat zijn ad vies bijzonder werd geappricieerd en dat hij, wat de materiële kant betreft, kon beschikken over een bedrag van 25.000 peseta's circa 1550 gulden. Het geld lag klaar bij de kassier. Prof. Castro ging er niet mee ak koord. Hij wendde zich met zijn vor dering tot de rechtbank. De rechters namen kennis van het werkstuk van collega en constateerden, dat het ad vies van prof. Castro een juridisch-we- tenschappelijk werkstuk van de eerste orde was en dat een honorarium van 150.000 peseta's zelfs aan de beschei den kant mocht worden geacht. Zodoen de luidde het vonnis, dat Real Madrid de rekening prompt en volledig moest honoreren. Het bestuur van Real Madrid is er echter nog niet van overtuigd, dat een hoogleraar recht heeft op dezelfde ver goeding als een voetballer. Volgens de pers in de Spaanse hoofdstad is de club dan ook van plan tegen het vonnis van de rechtbank beroep aan te tekenen. Misschien komt de zaak nog wel voor het Spaanse hooggerechtshof. APELDOORN Als a.s. zondag voor Robur '58 de competitie weer begint maakt de Apeldoornse ploeg haar ren tree in de tweede klasse met een ont moeting tegen het Utrechtse H.M.S. Deze strijd begint om half drie op veld 4 op het sportpark Orderbos. Het eerste negental is nagenoeg gelijk aan de ploeg, welke vorig jaar promoveer de. De volgende spelers zullen het team gaan vormen. David, Felder, F. Evertsz, Richardson, Römer, Jans, Howell, Leocaria, M. Evertsz en Wes- sels. Het tweede negental is nog vrij, maar benut de zaterdagmiddag voor een oefenwedstrijd in Dieren. Voor het eerst verschijnt Robur '58 nu ook met een derde seniorenploeg. De start hiervoor is niet eenvoudig, men moet n.l. op bezoek bij Baseball Pais 2 in Nijmegen. Groep 1: Juliana van Stolberg 611 Chr. Nat. I 6—8 Patrimonium 64 Pr. Beatrix 61 Groep 2: Koningin Juliana 68 Salvator 67 Gr. van Prinsterer 67 Chr. Nat. H 6—2 Groep 3: Pr. Wilhelmina/Oranje 816 R. v. Gaasbeek 811 Rehoboth 87 Chr. Nat. III 84 Dr. Hekster 82 In groep 3 won Pr. Wilhelmina/Oran je alle wedstrijden en deze school is ge zien het aantal gespeelde wedstrijden en poule-indeling toch wel lichtelijk favo riet om als overwinnaar uit de voetbal wedstrijd te komen maandagmiddag. De finales worden op de terreinen van de v.v. Veenendaal gehouden en het pro gramma ziet er als volgt uit: Om de le, 2e en 3e prys: van 14.00 tot 14.45 uur: Pr. Wilhelmina/ OranjeKoningin Juliana, van 15.00 tot 15.45 uur: Jul. van Stol bergKoningin Juliana, van 16.00 tot 16.45 uur: Pr. Wilhel mina/OranjeJul. van Stolberg. Om de 4e prijs: van 14.00 tot 14.45 uur: SalvatorChr. Nat. 1. van 15.00 tot 15.45 uur: R. v. Gaasbeek —Chr. Nat. I. van 16.00 tot 16.45 uur: R. v. Gaasbeek Salvator. De wedstrijden zijn door loting vastge steld, waarbij vertegenwoordigers van de betreffende scholen aanwezig waren. Wanneer de teams na deze finales gelijk eindigen, dan beslist het doelge- middelde. DVSASVF (beslissingswedstrijd te Doorn): doel: Veenhof; achter: J. Buys, B. C. Drost; midden: J. van Esterik, Breeschoten, E. v. d. Water; voor: C. v. Ommeren, G. van Dijk, C. van Viegen, E. van Viegen en B. van Ommeren. Opheusden (thuis)Arnhemia: nog geen opstelling bekend. Oranje-Wit (uit)Austerlitz: nog geen opstelling bekend. Veenendaal (uit)Zwaluwen Vooruit: nog ge enopstelling bekend. ORENSA De Spanjaard Domingo Pe- rurena heeft vrijdag de tweede etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij werd daarmee tevens leider in het algemeen klassement. Perurena ver sloeg in de eindsprint van de 186 km lange rit van Pontevedra naar Orensa een grote groep renners. De uitslag luidt: 1. Perurena (Sp) 186 km in 5 uur 20 min en 16 sec; 2. Dan- celli (It.) 3. Bart Zoet (Ned.); 4 Ducas- se (Fr.); 5. Wim de Jager (Ned.); 6. De Locht (Belg.); 7. Cees Haast (Ned.); 8. Lopez Carril (Sp.); 9. Foucher (Fr.); 10. San Miguel (Sp.) allen dezelfde tijd 5.20.16. De uitslag is voor wat de Nederlanders betreft verder: 16. Den Hartog 5.20.16; 21. Janssen 5.23.09; 23. Karstens 5.23.16; 38. Harings z.t.; 39. Snepvangers z.t; 47. Zilverberg z.t.; 63. v.d. Vleuten 5.23.16; 75. Lute z.t.; 85. Van Dongen z.t.; 88. Ntfdam z.t.; 97. Maliepaard 5.33.04; 100. Beugels z.t. 102. Dolman z.t.; 103. Van Espen z.t. Het algemeen klassement luidt: 1. Perurena 8.14.27; 2. Dancelli 8.14.47; 3. Lopez Rodriguez (Sp) 8.14.53; 4. Ducasse 8.14.58; 5. Den Har tog 8.14.59; 6. Otano (Sp.) 8.15.00; 7. San Miguel 8.15.01; 8. Diaz (Sp.) 8.15.04; 9. Óroussard (Fr.) 8.15.05; 10. De Locht 8.15.07; 15. Haast 8.15.18; 18. 7 «et 8.17.14; 19. Janssen 8.1'.27; 25. Karstens 8.17.56; 82. NUd*r 8.18.06; 44. Harings 8.18.06; 44. v.d. Vleuten 8.18.09; 52. De Jager 8.18.22; 57. Van Dongen 8.18.14; 78. Zilverberg 8.18.22; 84. Lute 8.18.38; 86. Snepvangers 8.20.07; 89. Dolman 8.27.54; 90. .Maliepaard 8.27.55; 99. Van Espen 8.28.21; 101. Beu gels 8.28.22.

De Vallei | 1967 | | pagina 7