Nederlands hockeyteam dwong West-Duitsland gelijk spel af Resultaten eerste klassers Nederlands waterpoloteam gaf Russen goed partij1-2 Celtic won Schotse beker Ted Blom spurtte in Overijssel scherp genoeg voor overwinning Voetbal in het buitenland Nederlands tennisteam won van Griekenland op z'n slofjes Duitsers technisch de meerderen Davis Cup-duels Bob Hewitt verloor van Zweed Lundquist Frans Sigmans vierde in Opgrimbie Nationale boksploeg voor Rome Tennis in Parijs Op het laatste nippertje In vierde ontmoeting Fraaie negende plaats voor Heerdenaar Eckelboom Acht dapperen reden honderd kilometer op kop Vraagtekens zijn gebleven Verrassender Spielmacher SCHOT Samenwerking Half gelukt Engeland Duitsland Geen klaarheid Italië Portugal Frankrijk België MAANDAG I MEI 1967 i— AMSTELVEEN In het Wagener stadion te Amstelveen hebben ruim 4000 toeschouwers tot twee minuten voor het einde van de interlandwed strijd tegen West-Duitsland moeten wachten voor het Nederlands elftal met een doelpunt bewees op het punt van produktiviteit gelijkwaardig aan de Duitsers te sijn. Typerend voor het Nederlandse spel in de krachtmeting tussen de hoogstgewaardeerde elftal len van Europa was, dat doelman Boks de gelijkmaker op zijn naam bracht. Boks scoorde uit een strafbal. Hij pushte de bal hard en hoog rechts van de uitstekende Duitse doelman Rott ln, nadat Aichinger op de doellijn staand met zyn lichaam de ge lijkmaker van Zweerts had voorkomen. Door dit doelpunt Kittstein had West-Duitsland in de veertiende mi nuut van de eerste helft een voor sprong gegeven kreeg Nederland de beloning voor zijn enthousiasme, het voornaamste wapen van de ploeg te gen de technisch en tactisch sterkere Duitsers. De Duitse coach Budinger liet zijn •lftal met een viermansvoorhoede spe len en hield Schmitt, die misleidend het nummer negen droeg, voortdurend in de verdediging om de Nederlandse middenvoor Zweerts uit te schakelen. Het resultaat van deze tactiek was, dat beide verdedigingen voortdurend een numerieke meerderheid hadden. De problemen, die daaruit ontstonden, wa ren voor de Nederlandse aanval het grootst. De voorhoede was in feite vleugellam door het zeer zwakke spel van rechtsbuiten Van Vroonhoven en de passiviteit van linksbuiten De Key- zer. De opbouw van de aanvallen moest daardoor teveel door het cen trum geschieden waar spil Greinert en middenvoor Schmitt Zweerts gemakke lijk uitschakelden en de tijdrovende ac ties van linksbinnen Van 't Hooft vrij wel steeds stuitten. De Duitse voorhoede speelde veel verrassender en beter. Het viertal Kitt stein - Schuier - Keiler - Kraus vond el kaar herhaaldelijk in bijna Pakistaans zuivere combinaties. Maar deze vol groeide technische vaardigheid van de Duitsers werd begeleid door een opval lende daling van de schotkracht. Voor namelijk daardoor bleef de schade van de Nederlandse achterhoede, waarin Terlingen veel minder zeker speelde dan gewoonlijk, beperkt tot een doel punt. Nadat solowerk van Van 't Hooft en De Keyzer al in de eerste minuten de goede Nederlandse plannen had ge demonstreerd, bleek na een klein Eerste klasse A: JOS—Hillegom 1-2, HRC—Zilver meeuwen 0-0, BVCVVB 2-3, Hollan- diaPurmersteijn 1-2. AFC 22 12 6 4 30 36—20 DCG 22 12 5 5 29 47—19 Zilverm. 22 9 7 6 25 28—26 Hollandia 22 9 6 7 24 38—40 Alkm. B. 22 8 7 7 23 35—40 Spartaan 22 7 8 7 22 28—27 BVC 22 8 6 8 22 36—40 JOS 22 5 10 6 20 24—27 Hillegom 22 7 4 11 18 25—34 VVB 22 6 5 11 17 28—38 HRC 22 6 5 11 17 21—34 Purmerst. 22 6 5 11 17 19—30 AFC kampioen. HRC, WB en Pur- mersteyn spelen beslissingswedstrijden voor bezetting laatste twee plaatsen. Eerste klasse B: Unitas—UVS 2-0 (Unitas kampioen). Unitas 24 11 9 4 31 39—31 uvs 24 12 6 6 30 38—24 Roodenb. 24 12 5 7 29 41—32 Overmaas 22 9 9 4 27 37—24 Gouda 21 9 6 6 24 27—19 Neptunus 21 8 7 6 23 42—36 OVV 22 10 3 9 23 28—20 Papendr. 22 7 7 8 21 31—36 EBOH 22 8 4 10 20 30—36 VUC 22 5 7 10 17 17—30 SVW 22 4 6 12 14 28—48 DCV 22 2 5 15 9 25—47 Unitas kampioen, DCV en SVW degra deren. Gestaakte wedstrijd tussen Gou da en Neptunus wordt niet meer uitge speeld. Eerste klasse E: UNA—Sparta '25 0-0, Veerse Boysde Valk 6-2. 65—32 57—36 4823 36—34 37—31 39—25 34—42 31—33 19—29 24—40 39—56 30—54 28—52 Middelburg kampioen, Boxtel en Budel degraderen. Middelb. 24 16 2 6 34 Vlissingen 24 14 5 5 33 TOP 24 13 6 5 32 UNA 24 9 9 6 27 TSC 24 8 10 6 26 Veerse B. 23 10 5 8 25 Spechten 24 7 9 8 23 Helmons 24 8 6 10 22 Sparta-25 24 6 9 9 21 DESK 24 5 9 10 19 De Valk 24 8 3 13 19 Boxtel 24 6 4 14 16 Budel 23 4 5 14 13 TEHERAN. India heeft zich ge plaatst voor de tweede ronde van het Davis Cup-toernooi in de Aziatische zone. De Indiërs wonnen met 41 van Iran. Monaco kwalificeerde zich door een overwinning op Turkije in de B-z^ne voor het eerst sinds mensenheugenis voor de tweede ronde. In deze ronde is Monaco de tegenstander van de winnaar van de ontmoeting NederlandZuid- Afrika. Roemenië kwam een ronde ver der door met 41 van België te winnen. In de tweede ronde speelt Roemenië tegen Spanje of de Verenigde Arabische Republiek. LuxemburgIerland ten slotte werd afgesloten in het voordeel van de Ieren, die als volgende tegen stander Italië of Oostenrijk zullen ont moeten. Het Amerikaanse Davis Cup-team heeft zondag in Port of Spain een be slissende voorsprong genomen tegen het team van de Britse Antillen. En in Buenos Aires nam Argentinië tegen Venezuela een 20 voorsprong. BOURNEMOUTH Bob Hewitt, de geduchte Australische aanwinst van het Zuidafrikaanse Davis Cup-team, dat tegen Nederland uitkomt, heeft zater dag in de finale van het toernooi van Bournemouth zijn meerdere moeten er kennen in de Zweedse specialist van de trage banen Jan Erik Lundquist. De Zweed won met 6-1, 6-8, 6-3, 6-2. In de halve finale had Hewitt met 4-6, 6-4, 6-1, 6-4 gewonnen van de Brit Taylor, terwijl Lundquist in drie sets (7-5, 13-11, 6-3) had gezegevierd over Bobby Wilson. Ann Jones, de Britse nummer een en titelhoudster verloor in de finale van deze Bmtse kampioenschappen verharde banen met 6-1, 10-8 van haar ploegge note, de 21-jarige Virginia Wade. Het was de eerste nederlaag, die Ann Jo nes, houdster van de Franse, Italiaan se en Russische tiel, dit seizoen tegen een landgenote leed. De uitslagen van de halve finales wa ren hier: Ann Jones - Pat Walkden (Rhodesië) 6-0, 6-0; Virginia Wade - Winny Shaw (GB) 6-3, 6-2. De belangrijkste uitslagen waren verder: Dames dubbelspel - halve finales: Jones/Wade - Truman/Truman (GB) 6-4, 7-5; Bentley/Tegart (GB/Austr.) - Shaw/Williams (GB) 1-6, 6-1, 6-4. Gemengd dubbelspel - halve finales: Robert Maud/Virginia Wade (Z.A GB) - Barrett (GB) 6-1, 6-0. Bob Howe/Jan O'Neill Australië),Cot- trill/Cottrill (Australië) 7-5, 4-6, 6-3. Finale: Robert Maud/Virginia Wade (ZA/ GB) - Howe/O'Neill 4-6, 6-4, 6-0. Een van de vele aanvallen van de Nederlandse hockeyploeg op het doel van West-Duitsland. kwartier de kwetsbaarheid van de ach terhoede Ebbena goed als verdedi ger, maar van weinig waarde bij de opbouw van de aanval kon Keiler, die een duel op snelheid van De La- noy Meyer had gewonnen, alleen maar ten koste van een overtreding stuiten. Uit de toegestane strafhoek slag schoot rechtsachter Kraus op de Ieggards van doelman. Boks. Een tweede poging eindigde weer in een gedeeltelijke redding van de doel man, die onmiddellijk daarop echter kansloos was tegen de droge schuiver van Kittstein. Enkele minuten later slaagden Boks en de nuttig spelende Ter Haar er op het nippertje in een dure fout van Terlingen te corrige ren. In het laatste kwartier van de eerste helft kreeg Nederland meer greep op het spel van de Duitsers. Met steun van Ter Haar en Van 't Hooft legde Fokker de basis voor een groot aantal Nederlandse tegenaanval len, die echter zelden verder kwamen dan de hard en kil ingrijpende verdedi gers Kraus, Greinert en Aichinger. Het offensief, dat na de rust onder de geleidelijk aangroeiende aanmoedigin gen van het publiek werd voortgezet, toonde eigenlijk alleen maar aan, dat de Nederlandse voorhoede dringend be hoefte heeft aan een „Spielmacher", zo als Jaap Voigt was of Schuier bij de Duitsers is. Een speler, die niet alleen in een solo een of twee tegenstanders kan passeren, maar die ook met een verrassende pass een verdediging kan opensplijten. Duitsland kreeg in die pe riode bij de uitvallen meer en betere doelkansen. Doelman Boks greep ech ter voortreffelijk in op schoten van Kraus uit straf corners en daardoor be hield Nederland zijn kansen op een be tere score. Het duel werd vinniger. De Duitse achterhoede wilde de kleine voorsprong houden en schuwde niet om de spelregels te overtreden, wanneer Nederland gevaarlijk dreigde te wor den. Het werd bovendien steeds moei lijker om door de Duitse verdediging te komen. Want het was geen uitzonde ring wanneer Duitsland met negen veldspelers in of vlak bij de cir kel verdedigde. Tien minuten voor tijd vond Van 't Hooft na een harde, lage voorzet van Zweerts een gaatje, maar omdat hij bij het scoren zijn lichaam en niet zijn stick gebruikte, werd het doelpunt afgekeurd. Twee minuten voor tijd kwam de gelijkmaker toch. Uit 'n goed aangegeven strafcorner passeer de Zweerts doelman Rott. Aichinger redde op de doellijn ten koste van.een strafbal. Aanvoerder Fokker riep doel man Boks naar voren die op zijn lan ge wandeling van doel naar doel zijn zenuwen verdrong door de gedachte: hij moet er in. Fel geconcentreerd en trefzeker vuurde Boks raak. Net als in vele voorgaande interlands tegen Duits land was enthousiasme en felheid vol doende gebleken om een technisch sterkere tegenstander te weerstaan. Al leen waren het dit keer de beste pun ten uit het Nederlandse hockey. UTRECHT „Gut Roedi" zei Anatolij Bloementajl, met een gullen lach op zijn smalle vaalbruine kaken, terwijl hij de trainer van het Nederlands waterpolo- zevental, Rudi van Feggelen, stevig de hand drukte. De coach van de Russische ploeg was zichtbaar opgelucht. Ruim een half uur lang had hij tijdens de water- polo-interlandwedstrijd Nederland-Rusland met stijgende verbazing geconsta teerd, dat „zijn" ploeg, „zijn" Europese kampioensploeg, niet langs zeven nuchtere Hollandse jongens kon komen. Hoe „zijn" Russische zevental, dat in drie voor gaande officieuze wedstrijden Nederland ruw opzij had gezet, gewoon geen gelegenheid had gekregen het Nederlandse doel te doorboren. De 43-jarige sym pathieke Anatolij had er niets van begrepen. Hij had zijn jongens toch het water ingestuurd met het idee: dat varkentje zullen we wel eventjes wassen. Maar Nederland, dat begon met Feike de Vries, Fred van Dorp, Hans Nolting, Nico van der Voet, Hans Wouda, Hans Hoogveld en Lou Geutjes, liet zich niet „even tjes wassen". GLASGOW Celtic heeft zaterdag in Glasgow de Schotse beker veroverd door een 2-0-overwinning in de finale op Aberdeen. Celtic maakt een van de meest succesvolle seizoenen door. De Schotse league-beker werd al in de wacht gesleept, terwfll een prolongatie van het landskampioenschap nog slechts een kwestie van tijd is. Boven dien plaatste Celtic zich voor de fina le van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Celtic heeft door de overwinning te gen Aberdeen voor de negentiende maal de Schotse beker veroverd en even aarde hiermee het record van „eeuwi ge rivaal" Glasgow Rangers. 126.000 toeschouwers bevolkten de tribunes van Hampden Park in Glasgow. Aber deen gaf in de eerste helft uitstekend partij, maar drie minuten voor rust was het toch Celtic, dat het eerste doelpunt liet aantekenen. Bobby Len nox plaatste de bal uit een hoekschop voor de voeten van Willy Wallace, die onhoudbaar voor de Aberdeen doel man inschoot. Direct na de hervatting vergrootte Wallace de voorsprong. Dit maal was het Jimmy Johnstone, die het voorbereidende werk voor zijn re kening nam. Deze slag kwam het dap pere Aberdeen niet meer te boven. Celtic daarentegen raakte steeds beter op dreef en het stelde de Aberdeen- achterhoede voor een welhaast onmoge lijke opgave. Het geluk had echter de zijde van Aberdeen gekozen en doel punten kwamen er niet meer. Aanvallen bleek bij de Nederlandse ploeg ook nu weer een spelonderdeel, dat aan fikse bloedarmoede lijdt. Maar wellicht dat de voortreffelijke debutan ten Bart Bongers en Hans Nolting in de toekomst voor het zo hoognodige plas ma kunnen zorgen. De verdedigings muur van de ploeg van coach Ger Jan sen zat echter goed in elkaar. En mocht er door de Russen eens een bres in ge slagen worden, dan dichtte doelman Fei- k ede Vries die gaten steeds bijtijds. De laconieke Amersfoorter presteerde het zelfs in de eerste periode een strafworp van Alaexj Barkalow met een snelle armbeweging uit zijn doel te slaan. Het bleef 00 in de eerste periode en ook in het tweede kwart. Pas in het derde kwart kwam er „schot" in de wedstrijd .Een hevige scrimmage voor het Nederlandse doel leverde onze land genoten twee strafpunten op, gevoegd bij het ene strafpunt, dat Hans Nolting in het eerste speldeel van de niet sterk leidende Duitse scheidsrechter Schnei der had „losgepeuterd", betekende dit een strafworp voor het Nederlandse ze- zevental. Fred van Drop met de er varing van ruim 100 interlandwedstrij den kwam naar voren, pakte de bal en wierp hem vervolgens koel langs de als een toren uit het water oprijzende Vladimir Goeljajev. De ongeveer 1.000 toeschouwers waren er even beduusd van maar begonnen toen onze landge noten energiek aan te moedigen. En in eens ging het. Rushes van Bart Bon gers die door coach Jansen voor Lou Geutjes was ingezet en uitblinker Hans Hoogveld penetreerden tot diep in de ijlings teruggetrokken verdedigings linie van de Russen. Hans Nolting deed even te haastig bij een mooie kans en Nico van der Voet zag een zwiepende omhaal afsluiten op de machtige borst van Goeljajev. En juist in die periode kreeg Rusland na een overtreding van „Nol" Nilting zijn derde voor- •deelstrafpunt. „Zjimoedski, Zjimoed- ski", schreeuwde Anatolij Bloementalj, die „ter ere" van de onverwachte 01 achterstand zijn stropdas een decime ter naar beneden had gerukt. Zjimoed ski kwam, zag en overwon. Via de tot OPGRIMBIE De Uederlander Sig mans is zondag met een Husqvarna vierde geworden in een internationale motocross te Opgrimbie (België). De Belg Teuwissen, die met zijn CZ beide manches won, legde beslag op de eerste plaats in de eindrangschikking. Zijn landgenoot Geboers eveneens met CZ werd tweede en de Brit Eastwood eindigde met een BSA op de derde plaats. De Nederlander Karsmakers eiste de zesde plaats op. het uiterste gestrekte vingers van de voor Feike de Vries in het water geko men Joop Schmidt, vloog de bal tegen de touwen. Maar Oranje capituleerde nog niet. Het tempo werd omhoog ge schroefd en zo kon het gebeuren dat het vierde speldeel verreweg het mooiste van de hele wedstrijd was. Waterpolo van hoog gehalte dat slechts een keer werd ontsierd door één fatale fout van Hans Wouda. De Amsterdammer ver zuimde de in een hoek van het speel veld liggende Alexander Sjidlovski aan te vallen en de Rus liet zich niet twee keer noden. Hij lanceerde een lepe boogbal, die via de binnenkant van de paal het doel in dreef. „Echt ik kon er niet bij", zei Joop Schmidt na afloop. „Wat wil je. Via de paal. Daar kom je niet aan, man." Bruusk sloeg de donkere Amsterdam se doelman na zijn woorden een hand doek over zijn natte schouders, schoof zijn voeten in een paar slippers en ver dween samen met zijn ploegmakkers in de kleedcabines. Teleurgesteld, ontgoo cheld, want het had 1—1 kunnen zijn. Tegen de Europese kampioensploeg. Ja wel. RIJSSEN Ted Blom kon het niet geloven. Hy keek al spurtend angstig om zich heen en na het passeren van de finish in de smalle Ryssense Stationsstraat kwam er nog geen ontspannen trek op zyn gelaat. Pas toen iedereen hem met nadruk had verteld, dat hy en niemand anders de zeventiende Ronde van Over ijssel had gewonnen was er plaats voor een glimlach. We kunnen ons die twijfel van de frêle Haarlemse pedaleur voorstellen. Vorige week in het „Orderbos" in Apeldoorn was hy heel dicht by de felbegeerde zege. Toen was het kleine Matje Gerrits die hem met een half wiel klopte. Matje Gerrits was er dit keer niet by. Er ontbraken meer favorieten in Nederlands langste klassieker. Het ontneemt niets aan de glans van de zege van Haarlemse Ted. Deze glans mag mede af stralen op zeven vluchtmakkers, die met hem tussen Vriezenveen en Vroomshoop met de wind pal tegen een moedige demarrage inzetten. Moedig, omdat er nau welijks 80 van de in totaal 193 kilometers verreden waren. De groten in het pelo ton hadden er aanvankelijk hun schouders voor opgehaald, maar het lachen zou hun vergaan. Het achttal verdedigde met veine een voorsprong, die tussen één en drie minuten schommelde. Pas op de meet gelukte het aan zes heel sterken om aansluiting te krjjgen. Vraag niet hoeveel energie zij daarvoor hadden moeten aanspreken. Sneu voor het achttal dat het, na ruim 100 kilometer met succes voortvluchtig te zijn geweest op de finishlijn toch nog ingelopen werd. Sneu voor mannen als Hans Eckelboom en Gerrit Leferink, die hun beulswerk met negende en tiende plaatsen maar matig beloond zagen. Heerder Hans kan echter terugblikken op een uitstekende course, waarin hij heeft aangetoond, dat er dit seizoen terdege rekening met hem zal moeten worden gehouden. In de eerste tachtig kilometers ge beurde er weinig. Vanaf het moment, dat de renners in het Rijssense Volks park werden weggeschoten tot op de smalle, lastige weg langs het Overijs sels Kanaal is het rennersveld vrijwel steeds compact gebleven. Dat de meu te tot op de helft uitgedund had als oorzaak een aantal valpartijen, waarbij nogal wat lichamelijk letsel ontstond. Cor Stroombergen uit Lisse bijvoor beeld liep een hersenschudding op en brak zijn sleutelbeen. Anderen, als Freddie van Lachterop, werden vrij zwaar aan armen en benen geblesseerd. Valpartijen, die onnodig waren, omdat onvoorzichtige weggebruikers en on voorzichtige pedaleurs ze veroorzaak ten. Serieuze ontsnappingen hebben we tot Vriezenveen niet genoteerd. Goed, Gerrit Leferink had in Haaksbergen zijn supporters laten zien, dat hij er bij was, en Piet Rogers, M. Evers, J. Dickhof, om een paar namen te noe men, hadden een slordige honderd me ter voor de groep uitgefietst, het wa ren allemaal onschuldige speldeprik- jes. Op de Nieuwe Daarleveenseweg on der de rook van Vriezenveen gebeurde het ineens. Direct nadat de Amstel-man- nen Hennie Schouten en Hans Eckel boom waren teruggehaald een nieuwe demarrage. Tien renners maakten zich los van het peloton en veroverden 100, 200 meter. Het waren Hans Hesen (Gcleen), Gerrit Leferink (Haaksbergen), Hans Eckelboom (Heerde), Ted Blom (Haar lem), Harm Smit (Groningen), Piet Legierse (Den Bommel), Wil Braven- boer (Rotterdam), Walter Liebrechts (Vlaardingen), de jongere broer van de in het peloton fietsende Rudie, Frans Ouwerkerk (Rotterdam) en R. Snijder (Haarlem). Te weinig talent dacht men om een lange jacht, laat staan een vroegtijdige beslissing, te kunnen DEN HAAG Herman Schregardus, de Nederlandse kampioen in het zwaar- weltergewicht, die momenteel in een voortreffelijke vorm steekt hij won zijn laatste vier partijen alle door knock out zal geen deel uit kunnen maken van de Nederlandse boksploeg, die van 24 mei tot 2 juni in Rome deelneemt aan de Europese bokskampioenschappen. Schregardus, die in dienst is bij de IBM, moet in de periode van de kampioen schappen een bedrijfscursus volgen, waarvoor hij geen vrijstelling kan krij gen. De Nederlandse Boksbond heeft voor Rome een ploeg van vier boksers inge schreven. Het zijn bantamkampioen Jan Huppen (Amsterdam), die in Rome in het vlieggewicht zal uitkomen, Pierre Doorenbosch (Den Bosch), de titelhou der in het lichtgewicht en middenge wicht Jan van Ispelen (Haarlem). Ook Rudi Lubbers (Amsterdam) zal de reis naar de Italiaanse hoofdstad meemaken. De Nederlandse afvaardiging staat on der leiding van Willy Schagen (A'dam). ontketenen. Men had verkeerd gegokt. Het achttal streed in voorbeeldige sa menwerking. We schreven achttal, want nadat eerst Harm Smit gelost had vond Walter Liebrechts het raadzaam om gehoor te geven aan een bordje „Lang zaam Rijden". De acht op kop deden om beurt het sleurwerk, met uitsondering van Piet Legierse, die herhaaldelijk op de peda len moest staan om de aansluiting niet te missen. Het duurde geruime tijd, voordat men zich in het peloton reali seerde, wat er in de voorhoede geschiedde. Dat was na de tweede door komst op de Nijverdalse berg, toen er al 131 kilometer onder de wielen door waren en de voorsprong tot bijna 3 minuten was uitgegroeid. Uit het pelo ton sprongen René Pynen, Henk Schou ten en enkele anderen weg. Zij liepen stevig in. Vooral in het gedeelte Hol- terberg reduceerden zij hun achterstand met seconden en toen we de renners in Holten zagen passeren was de voor sprong van de koplopers teruggelopen tot 1 minuut en 20 seconden. Die achterstand van anderhalve mi nuut gold slechts zes renners, onder aanvoering van raspaardje René Pij nen. Iedereen vroeg zich af, of de dap pere vluchters erin zouder slagen om hun geringe marge te handhaven. In de aanhef schreven we, dat zij slechts gedeeltelijk slaagden. In de lange, nau we Stationsstraat kreeg de „groep Pij nen" de vluchters in het vizier. Op de laatste meters streek zij op de vroege boorders neer. De poging was half ge slaagd, want Ted Blom en Wil Braven- boer bleken voor een nog volop fitte Pijnen niet meer grijpbaar. Na de groep van veertien kwamen de renners nog slechts druppelsgewijs binnen. Uit het feit, dat niet meer dan veertig van de ruim 160 renners de eindstreep haalden mag worden afgeleid, dat de zeventiende Ronde van Overijssel on danks het fraaie weer toch een slijta geslag is geworden. In het Parkgebouw werd de volgende uitslag bekend ge maakt: 1. Ted Blom (Haarlem) 193 km in 4 uur, 44 min. en 16 sec., 2. W. Bravenboer (Rotterdam), 3. R. Pij nen (Woensdrecht), 4. H. Hesen (Ge leen), 5. P. Legierse (Den Bommel), 6. L. Poortvliet (Herckingen), 7. R. Huybrechts (Etten), 8. H. Schouten (Amsterdam), 9. H. Eckelboom (Heer- de), 10. G. Lefering (Haaksbergen), 12. R. Snijder (Haarlem), 13. F. Ou- 11. H. Benjamins (Hollendscheveld), werkerk (Rotterdam), 14. Leo van Schalen (Lierop), 15. Joh. Wilkens (Gieten), 16. Freddie Niemeyer (Hen gelo), 17. P. Kettenis (Den Haag), 18. A. v. d. Hest (Breda), 19. C. Baars (Haarlem), 20. J. Spetgens (Someren). Ploegenklassement: 1. Smiths Acifit; 2. Caballero; 3. Crescent; 4. Vrede- stein; 5. Calmi. PARIJS De uitslagen van de be langrijkste partijen, die zaterdag wer den gespeeld voor de internationale ten niskampioenschappen van Parijs luid den: Dames enkel, halve finales: Maria Bueno (Brazilië) Fay Toyne (Austra lië) 63, 61; Frangoise Durr (Frank rijk) Esme Emanuel (Zuid-Afrika) 61, 63. Heren dubbelspel, halve finales: Con- tet/Beust (Frankrijk) Cooper/Stone (Australië) 64, 75; Darmon/Leclercq (Frankrijk) Jauffret/Goven (Frank rijk) 6—12, 11—9. De halve finales van het heren enkel spel waren een geheel Franse aangele genheid. Pierre Darmon zegevierde met 60, 63. 64 over Daniel Contet en Jauffret won met 63, 64, 62 van Georges Goven. De finale wordt van daag gespeeld. De uitslagen waren ver der: Dames dubbelspel, halve finales: Es- me Emanuel/Maryna Godwin (Z.-Afri- ka) Rosa Maria Darmon/Monique Salfati (Fr.) 6—1. 75; Frangoise Durr/Janine Lieffrig (Fr.) Fay Toy- ne/Christiane Spinoza (Fr.) 36, 63, 6—3. Dames enkelspel, finale: Frangoise Durr (Fr.) Maria Esther Bueno (Brazilië) 4—6, 7—5, 6—1. Heren dubbelspel, finale: Beust/Con- tet (Frankrijk) Darmon/Leclercq (Frankrijk) 4—6, 4—6, 6—3, 6—4, 6—1. Manchester United kwam zaterdag weer een stap dichter by de titel van het Engelse voetbal door een zege op eigen veld met 31 over Aston Villa. De ploeg van Busby heeft thans een voorsprong van vyf punten op Notting ham Forest, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Slechts een onverwachte inzinking kan Manchester er van afhou den de titel voor de zevende maal te veroveren en op die manier het record van Arsenal en Liverpool te evenaren. In de tweede divisie kwam een record aantal van 51.455 toeschouwers kijken naar de ontmoeting Coventry—Wolver hampton Wanderers. Beide ploegen zijn reeds zeker van promotie naar de eer ste divisie, maar de ontmoeting van zaterdag was van vitaal belang voor het kampioenschap van de tweede divisie. Coventry won met 31. Met nog twee wedstrijden te spelen hebben beide ploe gen thans 56 punten uit 40 wedstrijden. BurnleyArsenal 14; Everton Manchester City 11; FulhamBlack pool 22; Manchester UnitedAston Villa 3-1, Newcastle UnitedSouthamp ton 3-1; Stoke CityLeicester City 3-1. De 30ste competitiedag van de Duitse Bundesliga bracht met de thuisnederla gen van Eintracht Brunswijk (01 te gen Hannover '96) en Eintracht Frank furt (14 tegen 1 FC Nürnberg) twee EINDHOVEN Het oefenduel is ge speeld. De vraagtekens zijn gebleven. De driedaagse ontmoeting van het Ne derlands Davis Cup-team tegen Grie kenland heeft een bijzonder onbevredi gend verloop gehad. Nadat de Griekse voorman Niki Kalogeropoulos vrijdag avond ten offer was gevallen aan een griepje, konden zyn drie landgenoten geen tegenstand bieden, die op eniger lei wijze vergelijkbaar is met de pres taties van het geduchte Zuid-Afrika. Als oefenduel had het gebeuren in Eind hoven nauwelijks zin. Tom Okker, wiens plaats tegen Zuid- Afrika bij voorbaat vaststond, won za terdag en zondag zijn partijen op één been en veroorloofde zich daarbij nog tal van nonchalante missers. Zijn tegen stander van zaterdag, Kalogeropoulos, was echter niet fit, zodat de uitslag 62, 61, 61 weinig zegt. Zondag stond er bij de inderhaast in het ge wijzigde programma opgenomen wed strijd tegen Jan Hajer weinig op het spel. De Eindhovense sportleraar heeft dit oefenduel weliswaar afgesloten met be tere cijfers dan Evert Schneider, maar hij is bepaald niet op dreef en met name zeer kwetsbaar op de lage vol ley. Okker zegevierde dan ook met 6—1, 6-4, 6—1. Voor het selecteren van een tweede man voor de enkelspelen tegen Zuid- Afrika had de ontmoeting wel enige zin, hoewel niet zoveel als Davis Cup captain Willem Breukink zich ervan had voorgesteld. Schneider verloor vrij dag van Kalogeropoulos, had zaterdag drie sets nodig tegen de onbetekenen de Argyrion (16, 6—0, 61) en won zondag moeizaam (61, 8—6, 97) van de zeer wisselvallige Gravilliidis. Hajer daarentegen won met ruim ver schil zowel van Mamassis (61, 62) als van Gravilliidis (6—2, 62, 61), maar de ontmoeting tegen Kalogero poulos, die eigenlijk het belangrijkste was, omdat deze Griek hetzelfde spel type heeft als de Zuidafrikanen, ging niet door. Onbevredigend was daar naast, dat Nederlands vierde man, de 19-jarige Peter Soeters, driemaal won zonder dat vast kwam te staan, of hij nu sterker of zwakker is dan Schnei der en Hajer. Men zie de cijfers: Soe ters - Argyrion 60, 64; Soeters - Mamassi 61, 62 en opnieuw Soeters Argyrion 75, 63. Het meest onbevredigende was echter dat er geen enkele klaarheid kwam in de vraag welk dubbel Nederland straks moet opstellen tegen Zuid-Afri ka. Zaterdag mocht Schneider het met Okker proberen, maar Griekse tegen stand van belang ontbrak. Zondag werd het helemaal moeilijk enig inzicht te krijgen, omdat toen Okker en Soeters aantraden tegen Hajer/Gravilliidis. De combinatie Okker/Hajer werd dus niet geprobeerd. Soeters had in de dubbel vrij veel moeite met de backhandre turns, maar was niet aanwijsbaar zwakker dan Hajer. Zijn netspel had zelfs iets meer inhoud, zodat voorals nog de kans blijft bestaan, dat Soeters na een training van nog geen maand gepromoveerd van parkspeler tot international tegen Zuid-Afrika in de baan zal komen, het pleit niet voor het niveau van het Nederlandse tennis, dat iets dergelijks mogelijk is. grote verrassingen. Voor de leidende ploeg uit Brunswijk was het de eerste nederlaag op eigen terrein van dit sei zoen. Daar gelijktijdig de huidige titel houder München '60 tegen Borussia Mönchen Gladbach met 43 zegevierde is het kampioenschap vier zaterda gen voor het einde van het seizoen spannender geworden, want München kwam niet alleen in punten gelijk met Eintracht Frankfurt, maar benaderde bovendien het leidende Eintracht Bruns wijk tot op slechts twee punten. Zelfs 1 FC Kaiserslautern heeft met een ach terstand van 4 punten op Brunswijk na de 21 zege tegen Hamburger S.V. nog eén geringe hoop op de eerste plaats. Het doelpunt, waarmee Hannover '96 ten aanschouwen van 30.000 toeschou wers een einde maakte aan de succes- senreeks van Eintracht Brunswijk op eigen terrein kwam van de voet van Siemensmeyer, die in de 57ste minuut een fout van Base afstrafte. Schalke 04Borrussia Dortmund 14; FC KölnKarlsruher SC 2—2; Stutt gartFortuna Düsseldorf 31Ein tracht Braunschweig-Hannover '96 0-1; FC KaiserslauternHamburger SV 2-1; Eintracht Frankfurt - FC Nürnberg 1-4; München 1860Borussia Mönchen Glad bach 4-3; MSV DuisburgBayern Mün chen 0-0; Werder BremenRotweiss Es sen 0-0. BolognaAtlanta 2-1; CagliariIn- ternazionale 1-1; FiorentinaSpal 0-0; FoggiaNapels 1-1; LazioMantna 1-0; LeccoBrecia 1-0; AC Milaan Juventus 3-1; TorinoAS Roma 3-1; VenetiëLanerossi Vicenza 0-2. Stand na dertig wedstrijden: 1. Inter 46 punten; 2. Juventus 42; 3. Napels 39. Benfica is zondag voor de achttiende maal kampioen van Portugal geworden. De ploeg zal voor de achtste maal deel nemen aan het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De uitslagen van de wedstrijden voor de eerste divisie luidden: SetubalCUF 3-1; BenficaBelenenses 2-0; Sanjoan- seBeiramar 1-0; FC Porto-Guimaraes 4-1; LeixoesBraga 2-1; Academica Varzim 2-1; SportingAtletico 1-0. Kampioen Benfica vergaarde 41 pnt. Academica legde met 39 punten beslag op de tweede plaats en FC Porto ein digde met 37 punten als derde. NimesNantes 1-0; AngersBor deaux 2-0; RouaanStraatsburg 0-0; ReimsValenciennes 1-0. Na 32 wedstrijden heeft St. Etiennne met 45 punten de leiding. Nantes is tweede met 42 punten en Bordeaux der de met 39. FC MechelenTilleur 2-0; Charleroi Standaard 1-0; LierseAnderlecht 0-2; Darin FCBrugge 3-1; AnwerpBerin gen 0-2; GantoiseBeerschot 1-2; FC LuikSt. Truiden "2-0; Racing White Waregem 4-0. Stand na 28 wedstrijden: 1. Ander lecht 44 pnt; 2. FC Brugge 41 pnt; 3. FC Luik 37 pnt. o

De Vallei | 1967 | | pagina 7