Blue Soeks boekte monsterzege: 1-20 Dramatisch doelpunt velde in Doorn het vonnis van DVSA STV-Climax moest tegen JCV 2 het onderspit delven Veenendaal verloor laatste competitiewedstrijd 3-2 Reserves AGOYY bedwongen Vitesse Arnhemia scoorde één minuut voor het einde Opheusden besloot competitie met geliik spel1-1 Musketiers recipieerde Candia versloeg Kulan met forse cijfers1-5 Onze militaire medewerker schrijft Chefana verpletterd onder slaggeweld Eerste homerun Tegenpunt Fatale fout van doelverdediger betekende degradatie Paniek Subliem doelpunt Eerste nederlaag in promotiepoule Zwaluwen V. na 20 min. met 3-0 voor GENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER HERMETISCH OPNIEUW GELIJK MAANDAG I MEI 1967 NEDERLANDS TANKS ZIJN AAN VERVANGING TOE TZ"ORT GELEDEN spraken wij in dit blad, tijdens een beschouwing over de defensieuitgaven in verleden, heden en toekomst, over één van de belangrijkste en kostbaarste lan^l- machtproblemen voor de komende ja ren: de tank vervanging. Wij kondigden toen aan op dit punt meer in detail terug te komen aangezien een en ander zeker tot verhitte discussies onder de militaire specialisten in de Tweede Ka mer zal leiden. Tanks dateren uit wereldoorlog I. De Engelsen ontwikkelden in het diepste geheim bewapende gepantserde terrein voertuigen en verscheepten ze uit mis- leidingsoverweginggen in grote houten kratten met als opschrift „tanks". Al geruime tyd werden n.l. watertanks naar Rusland verscheept in het kader van een hulpprogramma voor deze bondgenoot. Deze gepantserde voertui gen moesten de verstarde loopgraven oorlog meer in beweging brengen. De aanval die onder invloed van snelvuur geweer en mitrailleur volkomen onder geschikt aan de verdediging was ge worden, diende, teneinde beslissingen te kunnen forceren, weer in oude glorie te worden hersteld. Pas in Wereldoorlog II echter werd de waarde van massale tankinzet aangetoond. De Duitsers be haalden er in het begin hun grote overwinningen in Polen en het Westen mee, terwyi ze aan het einde door hun tegenstanders op dezelfde wijze vernieti gend werden verslagen. Wereldoorlog II was in feite een tankoorlog. De tank is door zijn bepantsering be veiligd tegen geweer-, mittrailleur-, ar tillerie- en mortiervuur, terwijl normale terreinhindernissen een ondergeschikte rol spelen. Ze voeren een enorme vuur kracht mee en oefenen door hun ver schijning en geluid een demoraliserende uitwerking uit op een minder goed uit- gei uste of opgeleide tegenstander. In militaire vaktaal zegt men: de tank paart beweeglijkheid, en vuurkracht aan achokvermogen. I Titeraard lokte een dergelijk opper- machtig optreden een stormachtige ontwikkeling uit van het anti-tank-wa pen. Een ontwikkeling die leidde tot een invoering van grote aantallen zeer ef fectieve tankbestrijdingsmiddelen, va riërend van korte afstandswapens voor de infanterie 80 m) tot lange af stand anti-tank-wapens (3000 m). Deze ontwikkeling maakt een optreden van massale hoeveelheden tanks in open ter rein tot een bijzonder hachelijke onder neming. Dit bracht de Zwitserse histori cus E. Bauer ertoe te beweren dat een massaal tankwapen heden ten dage geen functie meer heeft. Echter, het beeld verandert volkomen indien tactische nucleaire wapens zouden worden ge bruikt. Tanks geven hun bemanning na melijk, in tegenstelling tot vrijwel alle anti-tank-wapens, een zeer behoorlijke bescherming tegen nucleaire straling en chemische strijdmiddelen. Doch ook bij conventioneel optreden zijn concen traties moderne tanks nog van doorslag gevend belang. Ze zijn, hoe vreemd dit ook klinkt, bovendien onontbeerlijk by de verdediging tegen tanks. TTit het voorgaande kan men de mo- deme eisen die aan tanks zijn te stellen destilleren. Nu de stryd tegen het pantserprojec tiel verloren is, is een laag silhouet met weinig trefkans noodzakeiyk; bescher ming dient te worden geboden tegen nucleaire en chemische wapens; ze die nen snel, beweegiyk en terreinvaardig te zqn en een grote trefzekere vuur kracht op grote afstand (o.a. door goe de afstandmeting) te bezitten; ze moe ten zijn voorzien van infarood voor op treden by nacht. Een grote actieradius met mogelijkheden om diverse soorten brandstof te gebruiken, een eenvoudige bediening en redeiyk comfort zyn even eens belangryke punten. Een behoor lijk vermogen speelt ook een rol. Al deze eisen maken een moderne tank tot een zeer kostbaar apparaat. opp. x Ned. Ned. 1 x O. Did. 3,2 x Tsj. SI. 3,8 x Polen 9,2 x Rusl. 659 x aant. inw. 12.5 milj. 17 milj. 14.2 milj. 31.5 milj. 230.6 milj. Uit het voorgaande staatje waarin de aantallen tanks van Nederland met die aant. tanks 600 1800 4000 2750 58000 van de belangrijkste Warschau-Pact- landen worden vergeleken ziet U dat Nederland in zijn landmachtorganisatie een 600-tal snel verouderende „centu rions" heeft, die dringend aan vernieu wing toe zijn. Ze missen o.a. een op grote af stand trefzeker kanon, waardoor een tegenstander, treffers op ons afvurend, kan naderen zonder dat wy in staat zijn hem te raken. Een nare geschiede nis. Het oorspronkelyke 90 mm kanon werd reeds bij een aantal Centurions vervangen door een moderne 105 mm versie. In goed Nederlands noemt men dit „upgunned". Dit lijkt echter mooier dan het is, want al gaat dit projectiel door het pantser van de tegenstander, het plaatsen van een treffer op grote afstand is vrijwel onuitvoerbaar i.v.m. het ontbreken van de onmisbare af- standmeetapparatuur. Het is dus tot op zekere hoogte een lapmiddel. Ergo het Legerkorps moet, wil het als een effectieve organisatie meetellen zyn tankbestand vernieuwen. vyat is er en wat komt er binnen af zienbare tijd aan de markt? De Franse „AMX 30", met een laag gevechtsgewicht van 35 ton, ontwikkelt een snelheid van 50-65 km. De hoogte van het silhouet is 2,28 m. Deze tank bezit een 105 mm kanon met 'n effectieve dracht van 22% km. Infarood appara tuur is aanwezig. De Duitse „Lëbpard", weegt 39 ton, heeft een actieradius van 560 km, is 2,38 m hoog en ontwikkelt een snelheid van 65-70 km. Het 105 mm kanon kan In alle richtin gen vuren en is voorzien van infa rood zowel .voor de chauffeur als de schutter. 9 De Engelse „Chieftain" is aanmer kelijk zwaarder (47 ton) met een hoogte van 2,65 m. De actieradius is 600 km en de snelheid 43 km/uur. Het sterke punt is hier het 120 mm kanon, het krachtigste antitankka- non ter wereld met een effectieve dracht van 3 km. Infarood is aan wezig. Q De Zweedse „S" tank weegt 37 ton met een hoogte van slechts 1,90 m. De bijzonderheid is hier dat het vol ledig automatische 105 mm kanon vast in de bijzonder lage tank is gebouwd. De toren ontbreekt en de chauffeur is tevens schutter, v-ant hy richt het kanon door met de tank te manoeuvreren tot het doel in het vizier is, dus zo ongeveer als de piloot moet doen met zyn boord- wapens tijdens een gevecht met vijandelijke vliegtuigen. Bovendien is deze tank amphibisch. 0 Verder hebben we de Amerikaans- Duitse gezamenlijke ontwikkeling de „MBT 70", beter bekend als de Post 70 tank. Deze tank ls nog steeds in een ontwikkelingsstadium. Op papier manifesteert zich hier een buitengewoon wapen. Een ka non dat 90% effectieve treffers plaatst op een doel op een afstand van 3 km. Het gewicht zal 50 ton zijn en de snelheid 65 km. 0 De T 62 Russische tank is (waar- schyniyk) voor ons westelijken niet te koop. Waarom eigenüjk niet? Uit oogpunt van vergeiyking is hy toch interessant. Deze tank weegt 38 ton, is 2,25 m hoog, heeft een 115 mm kanon en naar schatting een effectieve dracht van 2%3 km. Er is infarood voor chauffeur en schutter aanwezig. Onze regering heeft op de Post 70 tank een optie genomen. Rond 1970 zou produktie aan de lopende band volgen en de optie stelt ons in staat in den beginne een evenredig deel van de pro duktie af te nemen. Er schuilen echter een tweetal addertjes onder het gras. Ten eerste: Komt deze tank voor ons wel op tyd klaar? Er is nog steeds geen prototype en er is nu al geen overeen stemming meer tussen Amerikanen en Duitsers over de te voeren bewapening. De Duitsers willen een kanon, de Ame rikanen geleide projectielen. Het twee de addertje zou wel eens een flinke ad der kunnen worden. De prijs schijnt bij zonder hoog te worden. Met de kostbare munitie en reservedelen verwerkt spreekt men al ove: 50% duurder dan de andere nu reeds beschikbare ty pen. IJet dilemma zou dus wel eens kun- nen worden: wachten op het beste en het duurste, waardoor vernieuwing van alle 600 tanks onbetaalbaar wordt. Het beschikbare geld zou dan misschien slechts toereikend zyn voor bijv. 400 tanks. Of: binnen afzienbare tijd be trouwbare in produktie zynde tanks ko pen die echter over een aantal jaren be slist de minderen zullen zyn van deze Amerikaans-Duitse Post 70 tank. Al leen de toekomst kan aantonen wat het beste is. Eén ding is zeker: spreken over een „tussentank" waarmede dai- bedoeld wordt het kopen van een aantal nu aan de markt zijnde tanks om dan t.z.t. over te gaan op de Post 70 tank, is finan cieel een onmogeiykheid en dus niet reëel. Wij kopen een tank en moeten het daarmee de eerste 15 jaar doen. Al met al geeft de optie op de Post 70 tank ons de kans nog even de kat uit de boom te kijken, maar een grondige oriëntatie op de andere in produktie zijnde typen is zeer zeker noodzakeiyk. By dit alles dient voorop to ^.taan, dat onze eigen industrie by dit enorme pro ject, dat volgens sommigen wel l'/z mil jard gulden zal gaan kosten, maximaal wordt ingeschakeld. Een tank van zui ver Nederlandse produktie is een onmo- geiykheid. Een dergeiyke zeer gespecia liseerde produktie eist nu eenmaal een enorme research en grote ervaring. Li- NAARDEN De Veenendaalse Honkbal Club heeft als „opener" van het honk balseizoen 1967 een klinkende overwinning behaald. Het Naardense Chefana moest het hoofd diep buigen voor het slaggeweld van de „Soeks" en ging met 1—20 ten onder. Deze fraaie uitslag werd bereikt door een uitstekende aanval (de Veenendalers sloegen 16 honkslagen) en een potdichte verdediging met de uit blinkende werper Jan van de Hoef aan het hoofd. Van de Hoef schakelde liefst 13 man op 3- slag uit, kreeg geen enkele honkslag tegen en werd pas in de voor laatste innings door een opofferings-stootslag van zyn „perfect-game afge houden. Reeds in de eerste slagbeurt scoor den de „Soeks" 4-maal door sterk slag werk en tactisch honklopen. In de ge lijkmakende Chefanaslagbeurt had Jan v. d. Hoef aanvankelijk wat last met zijn controle, doch de 2 slagmensen die hierdoor met 4-wijd op de honken kwamen, werden beiden bij een steel- poging door 3e houtman Rob deVos uitgetikt na aangooien van achtervan ger Leo Vout. Van de Hoef nam zelf met 3-slag de derde nul voor zijn re kening. In de tweede innings liepen de Veenendalers verder weg van hun te genstanders door een daverende home run, de eerste uit de Socks-geschiede- nis. Aanvoerder Jan van Rijnbach timmerde" de bal 85 meter ver en bracht met 2 man „aan boord" de stand hierdoor op 7-0. De Zweedse S-tank onderscheidt zich van alle andere door het ontbreken van een toren. De chauffeur is tevens schutter, richt het kanon zoals een piloot zijn boordwapens. Deze tank is amphibisch. Tot de vijfde innings legde Jan van de Hoef volledig zijn wil op aan de Chefana-slagploeg, terwijl de VHC de voorsprong iedere slagbeurt vergrootte en de stand na 41/» innings reeds 17-0 was. Even scheen toen werper v. d. Hoef te gaan sukkelen met zijn controle. Hierdoor kon Chefana de eer redden (17-1), doch v .d. Hoef herstelde zich prachtig en verder dan één tegenpunt kwam het Naardense 9-tal niet. In de laatste innings scoorden dfe „Blauwkousen" nogmaals 3 punten. Van de Hoef wees met 3 x 3-slag de Chefana-slagmensen tej-ug naar de spelersbank en bepaalde daarmee de uitslag op 20-1. Score verloop: Werpersresultaten V.H.C. 433343 20 Chefana 000010 1 Chefana Bouter/Nausink 4 x 3-slag, 8 x 4-wijd, 0 honkslagen tegen. V.H.C. Van de Hoef 13 x 3-slag, 8 x 4-wijd, o honkslagen tegen. Hoogste slaggemiddelde V.H.C. C. v. Hall 1.000; J. v. d. Klift 0.667; J. v. Rijnback 0.600. Op Hemelvaartsdag moet VHC in Utrecht aantreden tegen UW 5. Met de ploeg in eenzelfde vorm als zaterdag jl. ligt een 2e overwinning voor de hand. ARNHEM De reserves van AGOVV hebben tegen Vitesse in Arnhem een 1-1 geiyk spel behaald. In het Apeldoornse elftal speelden verschillende jeugdige spelers uit de A 1-ploeg mee, die zich byzonder goed hebben geweerd. De eni ge Apeldoornse treffer werd gescoord door Panman. centiebouw met een zo groot mogelyke Nederlandse inbreng, zoals by het Star- fighter project, behoort echter tot de mogoiykheden. Het kan een zeer wel kome stimulans betekenen voor de werkgelegenheid In onze staalindustrie. De Britse Chief tain-tanks in actie langs het ijzeren gordijn. Het zijn zware tanks, niet bijster snel, maar met het krachtigste anti-tank-kanon ter wereld. DOORN Op het DEV-terrein in Doorn werd zondag middag een zeer nerveuze wedstrijd gespeeld tussen de de gradatiekandidaten van de vierde klasse H, het Amerongse DVSA en SVF uit Cothen. Beide ploegen hadden uit 22 wedstrijden 10 punten verzameld en moesten op het fraaie sportpark in Doorn uitvechten, welk team het vierdeklas serschap zou behouden. Reeds na tien minuten spelen nam DVSA een voorsprong, maar vooral de laatste twintig minuten van de eerste speelhelft kwam het Cothense team sterk opzetten, hetgeen resulteerde in de gelijkmaker, die vlak voor rust viel. Na de hervatting nam SVF direct een voorsprong en behield de eerste vijftien minuten een duidelijk overwicht. Toen volgde er een gevaarlijk offen sief van DVSA en onophoudelijk werd de SVF-defensie, waarin reuzen van verdedigers opereerden, op de proef gesteld. De Amerongers kwamen gelijk en toen vrijwel iedereen reeds dacht aan een verlenging, maakte keeper Veenhof een fatale fout en dat betekende de overwinning voor SVF. De DVSA-goalie had overigens niet zijn dag, want hij toonde zich zeer onzeker in precaire situaties. DVSA moet het 't volgende seizoen in de afdeling Utrecht gaan proberen na deze ongelukkige fout van keeper Veen- hof. Vooral voor de rust was het bijzonder rustig langs het veld. Ongeveer 2000 be zoekers uit Amerongen, Cothen, Doorn en omliggende plaatsen waren getuige van een erg nerveus begin. De ploegen vochten veel duels op het middenveld uit en in deze periode blonk rechtsback Buys uit bij DVSA. Hij was de enige die foutloos plaatste en meermalen heel goed ingreep. Na ongeveer tien minuten werd het al 10 voor DVSA. Uit een corner op links werd de bal tweemaal ingeschoten, doch steeds stond er een verdediger van SVF. C. van Viegen probeerde het voor de derde keer en de bal suisde via de binnenkant van de paal het doel in. Het beste van het spel na 'dit ddélpurit had DVSA, alhoewel de SVF'ers enkel malen gevaariyk door braken. Een fraaie kopbal van De Gier belandde tegen de buitenkant van de paal. De Amerongers kregen korte tijd hierna een vrije trap toegewezen, wel ke Buys nam. Hij plaatste de bal voor het doel en B. van Ommeren schoot hoog over. Na precies een half uur spelen ont stond er paniek voor het DVSA-doel, toen de bal tot driemaal toe werd inge kopt. Het Cothense team kwam steeds meer in de aanval. Vier minuten voor rust miste de linksbuiten van SVF, G. van Leeuwen, een unieke kans, toen Breeschoten over de bal heen schoot. De bal verdween echter naast het doel. Aanvoerder Breeschoten speelde overi gens een goede wedstrijd, ook na de rust toen hij voortdurend de voorhoede versterking kwam bieden. Eén minuut voor rust viel de gelijkmaker. Na een schot op het doel werd de bal door kee per Veenhof losgelaten; twee verdedi gers van DVSA probeerden nog de bal weg te werken, maar zagen hiertoe door de grote nervositeit geen kans. Linksbuiten Van Leeuwen scoorde: 1-1. In de 46e minuut namen de mannen uit Cothen al een voorsprong. Uit een OPHEUSDEN Opheusden speel de gistermiddag zijn laatste competitie wedstrijd tegen Arnhemia, welke wed- stryd eindigde in 'n gelijk spel. De thuis club speelde in dezelfde opstelling als vorige week, alleen Bello was vervan gen door Risamasu, hetgeen niet be paald een verbetering was. De trainer van Opheusden heeft deze laatste com petitiewedstrijden echter geëxperimen teerd met de opstellingen en heeft na deze match waarschijnlijk zijn team voor de volgende competitie wel gro tendeels kunnen vaststellen. Opheusden was de eerste helft van de wedstrijd aanzienlijk sterker, maar kreeg weinig kansen. In de eerste twin tig minuten kreeg de thuisclub wel ve le corners te nemen, doch deze lever den geen doelpunten op. In de 25e mi nuut wist A. van Eldik uit «en scher mutseling voor het Arnhemia-doel te scoren (10). Ook de resterende minu ten tot aan het rustsignaal was Op heusden sterker, maar de defensie van de gasten uit Arnhem sloot goed en gaf de voorwaartsen van Opheusden geen enkele kans meer. Na de hervatting waren de rollen precies omgekeerd. Arnhemia was in deze periode de sterkste ploeg. Onop houdelijk kwamen de gasten op de Op- heusdense veste af, maar keeper Van Eldik was goed in vorm en stopte de moeilijkste ballen. De thuisclub moest het hoofdzakelijk hebben van uitvallen en uit een hiervan was het Winkelman, die tegen de paal schoot. In de 89e minuut liet Brandenburg van Arnhemia de gelijkmaker aanteke nen, toen hij een hard schot afvuurde, dat keeper Van Eldik te machtig was. Ondanks het feit, dat dit doelpunt op de valreep werd gescoord, gaf de eind uitslag de verhoudingen goed weer. schijnbaar ongevaarlijke aanval kwam de bal bij A. Vemooy, die langs de kee per naar zijn ploeggenoot Van Rossum voorzette. Deze kwam voor een geheel vrij doel en kopte beheerst in (12). Weer waren de meeste aanvallen voor SVF. DVSA stelde hier een zeer zenuw achtig spel tegenover. In de 63e minuut loste C. van Ommeren een fraai schot, dat net over ging. De Amerongers von den hun ritme terug en na een mooie aanval kreeg linksbuiten B. van Omme ren een fantastische kans. maar hij schoot naast. Even later zette hij vanaf de uiterste linkerhoek van het veld mooi voor, de bal werd achteroverge haald door Van Viegen en de keeper wist in eerste instantie weg te werken. C. van Ommeren kreeg de bal voor zijn voeten en hij knalde uit een zeer moeilijke hoek ontstellend hard in (22). Hierna domineerde DVSA op al le fronten. In een scrimmage voor het SVF-doel werd de bal enkele malen in geschoten, maar werd steeds weer pa niekerig geretourneerd. Voor de derde keer probeerde C. van Viegen het; hij schoot naast. Tot ongeveer vier minu ten voor het einde het dramatische mo ment kwam voor DVSA. Een verdedi ger speelde terug op keeper Veenhof, die de bal welke bijna geen vaart had door zijn benen liet glippen zo dat de SVF-linksbinnen alleen maar om de goalie heen behoefde te lopen om te scoren (23). Grote verslagenheid in de DVSA-gelederen en bij de supporters uit Amerongen. De beste kans kregen de Amerongers nog toen keeper Kooij- man van SVF bij een uittrap de 16-me- terlijn passeerde en de arbiter een vrije schop toekende. De bal kwam echter in het SVF-muurtje terecht. Een minuut voor 'het eindsignaal moest Van Dijk zelfs nog redden om te voorkomen dat de SVF'ers de voorsprong nog vergroot ten. Op de schouders van de supporters werden de mannen uit Cothen van het veld gedragen terwijl de DVSA'ers de kleedkamers teleurgesteld opzochten.... Zaterdag tussen 5 en 7 uur recepieer- den bestuur en spelers van Musketiers in hotel „Stuyvenberg" ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van het eerste elftal. Het werd een druk bezochte receptie met als hoogtepunten een bezoek van burgemeester Bosch ridder van Rosenthal en de beide wet houders v. Lienden en mr. Deen. Het prachtige muziekkoprs OBK uit Rhe- nen brachten spelers en bestuur van de voetbalvereniging Musketiers een serenade. Tevens waren aanwezig de voorzitters van Sportstichting en Sportraad de he ren Jansen en Meyer. Als afgevaardig de van de UPVB zaterdagvoetbal bood de heer Kerseboom de felicitaties aan. Vele verenigingsbestuurders offreerden bloemen of enveloppes met inhoud. Ook aanwezig waren afgevaardigden van de concurrent van dit seizoen Terschuurse Boys. Èen damescomité bood het elftal 13 shirts en een enveloppe met inhoud aan wat enorm insloeg. Spelers en bestuur werd door de zustervereniging Oranje Wit een con sumptie aangeboden. Het bleef een spontane aangelegenheid. Nadat de voorzitter de heer H. Quint een dank woord aan alle belangstellenden had ge richt ging het feest in besloten kring door. Een gezamenlijk diner heeft deze dag tot een onvergetelijke gebeurtenis gemaakt. VUGHT Voor het eerst in dit sei zoen heeft STV-Climax een nederlaag moeten incasseren. In een zeer span nende wedstrijd, waarvan de uitslag tot de laatste game onzeker bleef, werd tenslotte met 6-4 van J.C.V. 2 in Vught verloren. Daar in deze promotiecompe titie echter 2 van de 4 teams overgaan, hoeft deze nederlaag nog geen ernsti ge gevolgen voor de Veenendalers te hebben. In de eerste set trad Van Wely aan tegen v.d. Steen. Na de eerste game met 17/21 in zijn voordeel te hebben beslist kwam v. Wely er in de twee volgende games niet meer aan te pas (1/13 en 21/14) en toen Van Dam in de tweede wedstrijd met 21/15 en 21/19 van Klaassens verloor, keek STV-Climax al tegen een 2-0 achter stand aan. Tegen Stutz haalde Vos weer wat van de achterstand in (19/21, 21/14 en 17/21) en v. Dam en v. We- UTRECHT In de laatste competiticwedstryd heeft Veenendaal verloren van het Utrechtse Zwaluwen Vooruit. Door 'n zwakke start kwamen de Veenendalers reeds na twintig minuten op een 30 achterstand te staan. Fouten in de verdedi ging waren daarvan de oorzaak. Toch heeft Veenendaal het gedurende de reste rende tyd heel goed gedaan en wist het de achterstand tot 32 terug te bren gen. Oorzaak daarvan was het terugkeren van Cees Gerritsen in de verdediging, waardoor de Zwaluwen geen enkele scoringskans meer kregen. Het zal dan ook voor velen moeilyk zijn te aanvaarden dat Cees Gerritsen zyn laatste wed- stryd voor Veenendaal heeft gespeeld. Wellicht weet Veenendaal's nieuwe trainer Zeiler tydig nieuw talent te ontdekken en kan vóór de nieuwe competitie de plaats van Gerritsen weer opgevuld worden. Het begon allemaal nogal wat te leurstellend in Utrecht. De Zwaluwen deden hun naam eer aan door in hoog tempo te starten en in de achterhoede van Veenendaal kreeg men het zwaar te verduren. Het sterke overwicht van de gastheren bracht de Veenendaalse de fensie in paniek, waardoor fouten ont stonden. Binnen 20 minuten moest kee per Blankespoor driemaal de bal uit het net halen en Veenendaal was ge heel van de kaart. Toen rechtsback An ton Muller licht geblesseerd raakte werd hij ingezet op de rechtsbuiten plaats en keerde Cees Gerritsen van de middenvoorplaats terug naar de voor hem vertrouwde spilplaats. Jan Henzen nam het in de voorhoe de goed over en de Zwaluwen zagen de toegang tot het Veenendaalse doel plotseling hermetisch afgesloten. Nu was het de beurt aan Veenendaal om aan te vallen. Henk Stuivenberg, die in de tweede helft zou uitvallen, be gon een prachtige combinatie op links. Met een fraai schot van Gijs Heikamp werd keeper De Rooy gepasseerd (3- 1). Tien minuten later verraste An ton Muller, die ondanks zijn blessure nog zeer beweeglijk was, doelman De Rooy voor de tweede maal (32). Na rust bleef Veenendaal sterk aan vallend spelen. De Zwaluwen moesten zich vrijwel uitsluitend beperken tot verdedigen. Veenendaal kreeg veel sco ringskansen, maar keeper De Rooy bleek nu in uistekende vorm en hij was het, die Veenendaal van een toch wel ver diend gelijk spel afhield. In het Vee nendaalse spel zaten weinig combina ties, maar door verre passes kon Hen zen nog wel bereikt worden. Doelpun ten bleven echter uit en toen Stuiven berg na rust vervangen moest worden door Leppers was de stootkracht ver dwenen .Het bleef echter een sportie ve ontmoeting met een goede leiding van scheidsrechter Valster. ly trokken in het dubbelspel de stand weer in evenwicht (tweemaal 19/21). Tegen Klaassens, leed v. Wely na een vooral spannende tweede game een 3-games-nederlaag: 19/21, 22/20 en 21/10. Maar een deze avond uitstekend op dreef zijnde Vos bracht tegen v.d. Steen de partijen weer op gelijke voet (17/21 en 8/21). Hierna bleek v. Dam ook niet opgewassen tegen Stutz (17/21, 21/17 en 21/13) en toen Klaassens de bes te speler van deze avond ook voor Vos te sterk bleek (21/18 en 21/6) had J.C.V. al één punt te pakken. Van We ly bracht tegen Stutz de spanning weer volledig terug door met 21/16, 17/21 en 12/21 te winnen. In de laatste set moest dus de be slissing vallen. Van Dam had echter deze avond de pech dat alle drie te genstanders een type spel speelden dat deze speler niet erg ligt nl. de bal met „schuiven" in het spel houden en prompt iedere aanvalsslag met een tegenattack beantwoorden. Hij moest dan ook tegen v.d. Steen met een ne derlaag genoegen nemen en de eind uitslag werd hiermede 6-4 in het voor deel van de spelers uit Vught. Zaterdag a.s. gaat STV-Climax op bezoek bij Ons Vermaak in Nijmegen, waarvan in de thuiswedstrijd al met 8-2 werd gewonnen. RHENEN De Zaterdagploeg van Candia '66 won in Veenendaal met maar liefst 15 van Kulan. Deze twee de wedstrijd voor de na-competitie van beide ploegen is een zeer sportief duel geworden met over alle linies een beter en sterker Candia, hetgeen de uitslag ook duidelijk weergeeft. De e'erste vijf minuten waren de Rhe- nenaren al in de meerderheid. De ploeg van Candia nam de leiding door een hard schot van J. de Gier (01). De bal belandde via de vuisten van de Kulan- dóelman op de lat en Van den Berg was er als de kippen bij om de terug springende bal feilloos in te schieten. Tien minuten later was het wederom Van den Berg die de Kulan-keeper pas seerde met een goed geplaatst schot in de benedenhoek (02). J. de Gier had in de 25e minuut meer succes dan in het begin van de wedstrijd. Een kei hard schot van zijn voet trof doel en de stand was 03. De Veenendalers ga ven zich nog steeds niet gewonnen. Net voor de rust hadden zij succes. Het eerste tegenpunt kwam uit een corner van J. Hensen (13). Daarmee brak de rust aan. Na de thee bleef Kulan voorlopig in de aanval maar de Candia-verdediging gaf geen krimp. De gasten kwamen ook nu weer tot scoren: Van den Berg maakte er met een bekeken bal 14 van. Dezelfde speler scoorde tien minu ten voor het einde met een schot, dat via de binnenkant van de paal doel trof. Met deze stand kwam het einde van een goede wedstrijd.

De Vallei | 1967 | | pagina 8