I lemur-Enge werd kampioen A Voordelig uit Voordelig thuis Biljarter Doppenberg was 't sterkst in Amerongen LITERFLES m Heintje Zaanse Koeken 3' 5 5 Choc. Repen sa 10... 12S Rondo's,..6.„,89 Mentos rollen 69 Sla - Slaatjes - Snacks 495 OT DOVO 4 kampioen Renswoude 2 en 6YYY 4 op gedeelde tweede plaats Eusebio kreeg aanval van woede Zwembad in Ede maandag geopend Oranjebeker voer twaalftal van SSS Tum-Tum Zoute Pinda's AH-Bier: Pils Up-Drink AH-Chips Hazelnootkoeken 89 Saks. Leverworst 89 Oploskoffie Bongo, pot 50 gram IJ* AH-Koffiemelk1,2'Smi 85 *Gemberbrood gember #69 'Kokosmakronen 6 stuks #75 Luncheon Meat b,i% 99 Echt modern is alleen de brommer van autoklasse Volgend jaar in tweede klasse Goedere sulfaten Gewestelijke kampioenschappen libre Mooie serie Zuiver sap, gezond, verkwikkend en vitaminerijk. Koel geserveerd, altijd welkom l VOLRODE BLIK 142 Hugh Jans schreef, exclusief voor Albert Heijn, een kostelijk kijk- eneetboek, met 383 recepten. 160 pagina's om te smullen, waarvan 30 in volle kleur ge drukt. Een origineel Moederdag-geschenk! SPECIALE PRIJS De Peugeot-brommer is even vooruitstrevend ontworpen, even nauwgezet getest als de duurste Peugeot-automobiel. Vandaar zijn overdaad aan comfort, wegliggingen betrouw baarheid. Bijzondere vondsten zijn erin toege past zoals het unieke balansstuuren de veren de zadelpen, door Peugeot gepatenteerd. Fel, zuinig en geruisloos is de volautomatische silent-speedmotor. Zonder pingelen, zonder zeuren goed voor jaren. Dat is Peugeot aan zijn naam verplicht Eigenlijk moest je ze allemaal kunnen proberen. Maar ook dan koos je Peugeot. Beslist. Die is pas werkelijk modern en echt charmant. Je merkt aan alles, deze brommer is het werk van knappe vakmensen met een goede smaak: de auto constructeurs van Peugeot. Die weten welke eisen een vrouw stelt. En houden er rekening mee. MAGNEET Pagina 10 DINSDAG 2 MEI 1967 Na een 5-jarig bestaan is het de Amerongse korfbalclub Hemur-Enge gelukt beslag te leggen op het kampi oenschap in haar afdeling. Zaterdag j.l. moest het Amerongse twaalftal naar Leusden om tegen An tilopen aldaar een zeer zware wed strijd te spelen. Wanneer Antilopen de ze wedstrijd zouden winnen, bestond voor hen ook nog de mogelijkheid om kampioen te worden. Dubbele spanning dus. Daar kwam nog bij dat Hemur- Enge door enkele geblesseerde spelers en speelsters niet op volle kracht kon spelen. In de beginfase waren beide partijen nogal zenuwachtig. Reeds na tien mi nuten spelen echter gelukte het Jan de Rooij om het eerste doelpunt voor de Amerongers te scoren. Betsy Kampher- beek zag kans om reeds na vijf minu ten het tweede doelpunt te scoren en dat betekende een 20 voorsprong bin nen het eerste kwartier. Deze twee RENSWOUDE De tweede uitgave van voetbalvereniging Renswoude is er niet in geslaagd kampioen te worden, daar DOVO 4 zijn achterstallige wed strijd in winst wist om te zetten en hiermee één punt meer behaalde dan de reserves van Renswoude. Daar er in deze afdeling twee clubs promo veren, bestaat er voor de Renswoudena- ren nog een kans, dat het team met DOVO meegaat naar de reserve-2de klas. Maar ook GVVV 4 kwam nog naast Renswoude 2, zodat de Veenenda- lers de tweede plaats delen met Rens woude. Er bestaat nog een mogelijk heid, dat beide clubs promoveren. In het andere geval is een beslissingswed strijd noodzakelijk. LISSABON Tien mensen zijn gewond geraakt toen zij geestdrif tig het veld bestormden na Benfi- ca's wedstrijd tegen Beleneses, die beslissend was voor het Portugese voetbalkampioenschap. Een van hen werd het slachtoffer van een woede-aanval van groot meester Eusebio. Hij sloeg een uit gelaten supporter tegen de grond. Het Portugese sportblad Mundo de Sportivo heeft zich hierover nog al opgewonden. Het schrijft: „Euse bio heeft een jammerlijk gebrek aan beschaving getoond. Hij sloeg een man tegen de grond met zo veel kracht dat deze supporter op een draagbaar moest worden weg gevoerd. Het is een ernstige zaak als sterren zich niet als sterren we ten te gedragen". EDE Voor korfbalwedstrijd DVO - SSS, die om de Oranjebeker werd ge speeld, bestond in verband met het minder aangename weer weinig be langstelling. Beide twaalftallen ver schenen met enkele reserves in het veld. Het was een gelijk opgaande wed strijd met SSS iets meer in de aanval. De eindstand was 22, waardoor straf- worpen moesten beslissen wie de oran jebeker in ontvangst mocht nemen. Hierbij slaagde SSS erin de mand vijf maal te vinden tegen DVO vier maal. De heer J. Beekhuisen overhandigde de beker aan de aanvoerder van SSS. EDE Ongeveer 75 zwemliefheb- bers lieten zich maandag door het kou de weer niet afschrikken om de eerste duik te nemen. Alvorens het startsig naal werd gegeven, liepen tientallen te vroeg omgeklede zwemliefhebbers om het bassin heen te huppelen, om toch maar een beetje op temperatuur te blijven. Toen badmeester Jaap Serrier dan eindelijk het startsein gaf, wierpen zonder enige aarzeling alle deelnemers zich in het koude nat. Nadat de twee verplichte baantjes getrokken waren, bleven er nog enkele enthousiastelin gen in het water, maar het overgrote deel zocht toen de kleedkamers op, in afwachting van beter weer. snel gescoorde punten gaven de Ame rongers de vereiste ruggesteun. Anti lopen liet het er echter niet bij zitten en begon stevig aanval op aanval op te bouwen. Een doelpunt kon niet uitblij ven en al spoedig was de stand terug gebracht op 21. Met een schitterend afstandsschot bracht Herman Smit de stand voor Hemur-Enge op 31, ter wijl vlak voor de rust de stand door Johan Vooren werd opgevoerd tot 41. De laatste moest na de rust wegens een blessure worden vervangen. Inval ler Arie van der Heyden weerde zich uitstekend. Mede door de verkregen voorsprong wilde het na de rust niet zo erg meer lukken. Men begon wat slordiger te spelen en de Amerongers hebben zelfs geen kans meer gezien nog een doelpunt te maken. Antilopen daarentegen brachten dra de stand op 42 en daarna zelfs op 43. Groot was de angst in de Ame rongse gelederen, dat de kampioensti tel toch nog voorbij zou gaan. In het bijzonder was de aanval van Antilopen gevaarlijk en de vreugde was ten top toen de scheidsrechter eindelijk voor de laatste keer blies en de Ame rongers deze ontmoeting hadden ge wonnen met 43 en daarmee kampi oen waren geworden in hun afdeling. De Hemur-Enge-dames kregen ieder een bos bloemen. Dit gebaar werd bij zonder op prijs gesteld. Namens het gemeentebestuur felici- Het elftal van Hemur-Enge, dat kam pioen werd. O teerde wethouder Van Barneveld de kampioenen hartelijk met het door hen behaalde succes. Terug in Amerongen werd juichend een rondrit gemaakt. Door het behalen van deze titel ver laten de Amerongers de klasse 3C en spelen volgend jaar in de tweede klas se. In de afgelopen competitie werd maar één wedstrjd verloren en twee gelijk gespeeld, terwijl alle overige ontmoetingen werden gewonnen. Hoe wel de Amerongers het in de nieuwe afdeling bijzonder zwaar te verduren zullen krijgen, heeft de ploeg goede hoop zich hierin toch te kunnen hand haven. Hemur-Enge is de laatste jaren zeer goed opgekomen. In de winter- microcompetitie werd het eerste 12-tal eveneens kampioen. Dat het de ploeg zo goed gaat is ongetwijfeld voor een groot deel aan de trainer te danken, die sinds een jaar de ploeg onder han den heeft. De korfballers spreken dan ook de wens uit dat de heer Heikamp ook het komende jaar de training wil blijven doen. AMERONGEN In h.c.r. „Het Ro de Hert" in Amerongen werden jl. vrij dag, zaterdag en zondag de gewestelij ke kampioenschappen biljarten gehou den hoofdklasse libre. Aan dit door het district Veenendaal van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond georganiseer de biljartevenement werd door een ze vental districtskampioenen van het ge west Oost, groep 2 deelgenomen. Win naar werd de heer C. Doppenberg uit het district „Eemland". Reeds in de aan vangspartij en bleek, dat in dit toernooi de heren Doppenberg en Van Heuven uit district Utrecht de grote kanshebbers waren. De jeugdige Doppenberg toonde, dat hij de serie américaine reeds goed meester was bij deze wedstrijden. In zijn eerste partij scoorde hij een mooie serie van 113 tegen Boerman uit Apeldoorn. De vertegenwoordiger van het organiserende district „Veenendaal", de heer J. Schrijvershof, ontmoette in zijn aanvangspartij de heer Snippe uit „Arnhem", die al direct een goede vorm toonde. Na 8 beurten nam deze een voorsprong van 172 tegen 81. Met kleine series bereikte hij na 16 beurten de vereiste 250 caramboles. J. Schrij vershof stond op 160 en had nog de na- beurt. Hij maakte de acquitstoot en kreeg de ballen in goede positie. Spoedig had hij 35 caramboles bij elkaar en men begon reeds te denken aan een geweldi ge prestatie maar de ballen rolden in ongunstige positie en de serie werd op 39 beëindigd. Van Heuven en Teunissen zorgden voor een gelijk opgaande partij, tot dat Teunissen in de 13e beurt met een serie van 86 een voorsprong nam van 222 tegen 161. Hierop liet Van Heuven echter in de 14e beurt een krachtsexplo sie zien door de partij met een serie van 89 uit te maken. Teunissen miste de nastoot. Toen kreeg Teunissen Doppen berg als tegenstander en hier liet Dop penberg zien wat libre-spel was. Met series van 79-38-10 en een slotserie van 123 liet hij Teunissen stomverbaasd op 55 staan. Teunissen had dus 2 partijen verloren en had een algemeen moyenne 'van 15.38, een situatie, die niet vaak in een Gewestelijke finale hoordklasse zal voorkomen. Van Riet uit Nijmegen won zijn beide eerste partijen en had slechts een al gemeen moyenne van 9.61. Na drie partijen stond Van Heuven door goede overwinningen bovenaan met 15.— moy enne terwijl Doppenberg door een zwakke overwinning tweede stond met 14.60. Van Heuven kwam tegen Schrij vershof. De plaatselijke favoriet begon zeer sterk met 43-1-48. Na drie beurten was de stand 92-30. Hij zakte hierna af. Van Heuven nam in de 16e beurt met een serie van 67 de leiding met 171-156. Na 21 beurten was deze voorsprong uit gelopen tot 219-174. Schrijvershof gaf zich echter nog lang niet gewonnen en bouwde een prachtige serie op. Hij ver loor tenslotte met 250-231. Hierna ver loor Van Heuven onverwachts van Van Riet. Aan de andere tafel zag Doppen berg een voorsprong van 229-69 slinken tot 249-222 tegen Snippe en had door nervositeit nog twee beurten nodig voor de ene benodigde carambole. Snippe won hierna wel van Van Heuven en doordat Doppenberg van Van Riet won, was hij reeds kampioen. In zijn laatste J partij verloor hij nog van Van Heuven. De eindstand pnt. C. Doppenberg, Eemland 10 Th. Snippe, Arnhem 8 E. van Heuven, Utrecht -8 M. van Riet, Nijmegen 6 W. Boerman, Apeldoorn 6 B. Teunissen, Dieren 4 J. Schrijvershof, V'daal 0 De heer H. Vorenkamp, bondsbe- stuurder reikte de medaille uit, terwijl de voorzitter van het district „Veenen daal" de heer A. Nout alle deelnemers een beker en overige prijzen overhan digde. Appelsap t/m zaterdag 6 mei Boezemvriend van de jeugd: Albert Heljn's nieuwe jeugdblad in kleur, vol strips.Urenleesplezier. Het 8ste nummer is uit! Voor 12 ct. bij AH-Margarine SPECIALE PARTIJ! 150 gram #39 500 gram 1. fles 0.30 Itr 25 LITERfles 59 reuzepak 200 gram 98 >er stuk 150 gram -Y-Geldig t/m woensdag 10 mei PRIJSVERLAGING! H.s.: 11.88 123 11.84 112 11.28 89 8.99 72 8.39 74 7.89 86 7.50 56 m jDit*boek zou inde normale verkoop minstens f12.50 moeten kosten. Het is, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar in elke Albert Heyn-winkel Ch albert; heijn 50 PEUGE0T-C Met balansstuur voor de ideale, persoonlijke rijhouding. Volauto matische silent-speedmotor. vanaf 399.50 PEUGE0T-CT Met zware voorvorkvering en volautomatische silent-speedmotor. vanaf 449.50 (zie afbeelding) PEUGE0T-RT Drievoudig geveerd tot onder de zadelpen (Peugeot patent). Vol automatische silent-speedmotor. vanaf 509,50 PEUGE0T-SR Viervoudig geveerd voor een nog niet eerder bereikt rijcomfort, o.a. zweefzadel, verende zadelpen (Peugeot patent) en achtertelescopen. Vol automatische silent-speedmotor. vanaf 564,50 Peugeot met Magneet-service overal in het land Vraag om de schitterende gratis kleu- renfolder bij uw Magneet-dealer of bij MAGNEET Rijwielen- en Motorenfa- briekIiY.-Weesp.Tel.02940.2951 'x

De Vallei | 1967 | | pagina 10