Schoolvoetbaltitel was opnieuw voor Juliana van Stolbergschool Veenendaal kon kampioenstitel niet bemachtigen Sparta-meisjes op eerste plaats in Amersfoort Geschenken die met liefde worden gegeven $0$ Ergerlijk vandalisme op HDS-veld Velasques Renswoude leed verdiende nederlaa tegen Candia1-4 Grootse finalewedstrijd besloot enerverend sportfestijn Turnen Beslissingsduel MEDINA Uitslagen wedvlucht P.V. „de Snel post" Moeder ...en met liefde worden ontvangen! JUWELIER DINSDAG 2 MEI 1967 VEENENDAAL Op twee terreinen van v.v. Veenen- daal werden gistermiddag onder overweldigende belang stelling de finales gespeeld van het schoolvoetbaltoemooi 1967. De Juliana van Stolberg-, de Koningin Juliana-, en de Pr. Wilhelmina/Oranjeschool, respectievelijk ranglijst aanvoerders in groep 1, 2 en 3, kwamen op een bijzonder sfeevol terrein uit in de wedstrijden om de eerste drie ti tels van het schoolvoetbaltoemooi 1967. De Juliana van Stolberg-school won ten slotte de beslissende strijd en werd evenals vorig jaar kampioen. Salvator, C.N.S. 1 en R. van Gaasbeek streden om de vierde plaats, die de Chr. Nat. School voor zich opeiste. De heer G. H. van Baren bestuurslid van de vereniging „Oranjedag" onder wie de sport ressorteert, zei over het schoolvoetbaltoemooi van dit jaar onder meer het volgende: „De samenwerking tus sen het bestuur van de deelnemende scholen, de organi satoren van „Oranjedag" en de secretaris van het school- voetbalevenement 1967, de heer Derksen van v.v. Veenen- daal, is op buitengewoon plezierige wijze verlopen. Dit toernooi is een groots succes geworden, niet alleen wat betreft de uitzonderlijk goede weersomstandigheden bij alle matches doch ook de organisatie waa feilloos". De overwegend grote belangstelling, het enthousiaste publiek en de bepaald aantrekkelijke entourage op het Salaman der-terrein waren dan ook typerend voor de sublieme sfeer van deze schoolvoetbalcompetitie. Op het hoofdveld van v.v. Veenen- daal werden de wedstrijden om de drie eerste plaatsen gespeeld, terwijl op het aangrenzende terrein duels werden uit gevochten die moesten beslissen wie de eer van de vierde plaats in het eind klassement zou opeisen. In laatstgenoemde poule speelden Salvator, Chr. Nat. school I en R. van Gaasbeek en de uitslagen van de drie gespeelde matches waren: Salvator Chr. Nat. school I 12; R. van Gaas beek Chr. Nat. school I 01; Salva tor R. van Gaasbeek 13. De Chr. Nat. school wist zich door twee wedstrijden te winnen naar de vierde plaats te werken, die gezien het wedstrijdverloop zeker verdiend was. De eerste wedstrijd in de finalepoule om de eerste, tweede en derde prijs was het treffen tussen Pr. Wilhelmina- Oranje en de Julianaschool. De leerlin gen van Pr. Wilhelmina-Oranje keken al spoedig tegen een 20 achterstand aan, maar zij kwamen na de rust ver rassend goed terug. De ploeg was deze laatste speH helft aanzienlijk sterker, hetgeen dan ook resulteerde in twee doelpunten. OoK na de gelijkmaker be hield Pr. WilhelmMia-Oranje een over wicht, maar in de 22 stand kwam geen verandering meer. Het gelijke spel was overigens een juiste uitslag van deze aantrekkelijke wedstrijd. Het tweede duel werd gestreden tus sen de Julianaschool en de kampioen van vorig jaar, de Juliana van Stol bergschool. In deze match was het bes te voetbal te zien. De titelverdediger kwam voor het rustsignaal met 10 voor te staan, maar moest toestaan dat de roodwitten de gelijkmaker scoorden. Er volgde een hevig offensief van de Jul. van Stolbergschool en de meerma len zeer fraaie acties werden vlak voor het einde beloond met het winnende doelpunt (21). In de laatste wedstrijd in deze poule moest de beslissing vallen. Wis ten de blauwwitten tegen Pr. Wilhelmi na-Oranje een gelijk spel uit het vuur te slepen dan betekende dit dat de titel was geprolongeerd. De publieke belangstelling voor dit beslissingsduel was bijzonder groot en deed relatief niet onder voor een inter nationale cupwedstrijd. Vrijwel direct na de aftrap scoorde Wilhelmina-Oran je ietwat gelukkig door G. Slotboom. De Jul. van Stolbergschool ging fel aanvallend spelen en de kleine links binnen van de blauwwitten Cor Rijn berk fungeerde vooral de eerste helft als belangrijke aanvalsspits. Het overwicht van de titelverdediger duur de vrijwel de hele match voort en en kele minuten voor het rustsignaal viel de gelijkmaker. Na 'n effectvolle boog- bal liet de keeper de bal los en rechts buiten W. v. d. Weerdhof, bijgenaamd „Duiffie", schoot gemakkelijk in. Een achterspeler van Wilh.-Oranje probeer- ADVERTENTIE 7kt 20 SENORITAS 1.8 LEERSUM Maandagochtend kwam het bestuur van H.D.S. tot de onaange name ontdekking dat enkele vandalen op een ergerlijke manier hadden huis gehouden op het H.D.S.-terrein. Vier ruiten van de kleedgelegenheid waren vernield, 6 schijnwerpers van de terreinverlichting waren met bukskogels kapot geschoten. Deze verlichting is juist enige weken geleden met grote moeite en veel finan ciële offers klaargekomen. De schakel kast in de scheidsrechterskamer werd totaal kapotgeslagen. H.D.S. heeft door deze ergerlijke daad een schade van meer dan f 300, VEENENDAAL. Uitslag van de wedvlucht Roosendaal. Afstand 93 km. De duiven werden gelost om 9 uur. Eerst aankomende duif 9.59.34. G. Diepenveen.l, 16, 49, 55, 72; C. van Asselt 2. 12; T. den Hartog 3, 19, 30, 33, 34, 39, 45, 52, 56; A. van Doorn 4, 22, 64, 69; E. Sukkel 5, 7, 11, 13, 20, 21. 23, 26, 35, 37, 44, 50, 51, 58, 60, 61, 65; C. van Ginkel 6, 8, 14, 15, 38, 66; R. van Doorn 9, 24, 27, 31, 59, 73, 74; G. Heikamp 10, 40, 76, 80; Joh. v. Manen 17, 28, 32, 42; D. Versteeg 18, 63; J. Geerenstein 25, 41, 79; W. H. Roelofs 29; A. D. v. d. Bosch 36, 43, 46, 48, 53, 57, 62; G. de Geit 47; A. Leppers 54; N. v. Barneveld 67, 75; J. van Nieuw Amerga 71, T7; P. W. v. Zetten 81. de met een snoekduik nog te redden, maar de bal rolde over de doellijn (1—1). Het is moeilijk te omschrijven hoe de toeschouwers in de tweede fase van de strijd meeleefden met het duel. Vlak na de rust werd de kleine Rijn- kerk geblesseerd en bezorgd rende zijn moeder het veld op om te kijken of de „blessure" nogal meeviel. De Jul. van Stolbergschool bleef een overwicht hou den en had aan het gelijke spel genoeg om zich opnieuw kampioen van het schoolvoetbaltoemooi te noemen. Met nog enkele minuten te spelen wist Jan van Manen de zege en het kampioen schap voor zijn team veilig te stellen, toen hij na een misverstand in de Wil- helmina-defensie scoorde (21). De Juliana van Stolbergschool had ook dit jaar de schoolvoetbaltitel weer op zijn naam gebracht. Daar de Pr. Wilhelmi- na-Oranjeschool en Julianaschool gelijk waren geëindigd (met bovendien het zelfde doelgemiddelde), volgden er nog tweemaal 7y2 minuut voetbal tussen de beide teams om de tweede en derde plaats. Het kwartier gespannen voetbal leverde een gelijk spel op, waarna de schoolelftallen beide 5 penalty's moes ten nemen om op deze wijze een beslis sing te bewerkstelligen. De Pr. Wilhel- mina-Oranjeschool benutte drie straf schoppen en toen zijn rivaal hierna de vierde penalty feilloos benutte, was de strijd beslist: de tweede prijs was voor de Koningin Julianaschool. Loco-burgemeester Ant. de Ruiter reikte na afloop de prijzen uit aan de 4 .winnaars, terwijl de spelers van alle deelnemende teams een speldje ontvin gen. De organisatoren en medewerkers aan dit toernooi werd hartelijk dankge zegd voor het vele werk dat in het be lang van de sportieve schooljeugd was verricht. Een in alle opzichten geslaagd en aantrekkelijk sportevenement was hier mee ten einde. VEENENDAAL. In de beslissings wedstrijd Zwaluwen Vooruit - Veenen daal om het kampioenschap heeft Vee nendaal het hoofd moeten buigen, me de dank zij enkele dubieuze beslissingen van de scheidsrechter. De wedstrijd op zich kon op het keiharde veld redelijk genoemd worden en de gelukkigste heeft de punten en tevens het kam pioenschap behaald. Veenendaal be gon direct aanvallend en kon zodoen de een overwicht opbouwen, hetgeen re sulteerde in een 1-0-voorsprong. De op bouw van een aanval werd prachtig uitgevoerd en toen H. v. Nieuwameron- gen de bal in vrije positie kreeg toege speeld, schoot hij Veenendaal met een prachtig schot naar een voorsprong. Enkele minuten later kon Zwaluwen gelijk maken, dank zij een penalty, maar deze werd naast geschoten. Toch werd het nog 1-1 voor rust, doch dit doelpunt werd in duidelijke buitenspel positie gescoord. Na rust ging Veenen daal direct weer in de aanval en men had de strijd in deze fase kunnen be slissen. Enkele goede scoringskansen gingen verloren en twee keer kwamen spelers alleen voor de keeper. Toen Zw. Vooruit na ongeveer 65 min. wat onder de druk vandaan kwam, was het meteen raak ook. Een ver schot raakte het harde veld en keeper Fluiter was machteloos. Dat was fataal voor de winning mood van Veenendaal. Toen Zw. Vooruit ongeveer 10 minuten voor tijd 3-1 maakte, was de wedstrijd be slist. Zwaluwen Vooruit werd kampioen en Veenendaal moest met een eervolle tweede plaats genoegen nemen. AMERSFOORT Zaterdagmiddag j.l. behaalden de meisjes van de gym nastiekvereniging Sparta weer een fraaie prestatie door te Amersfoort de eerste plaats te bezetten op het num mer verplichte ritmische oefening. Een veertigtal Veenendaalse meisjes deed mee aan dit nummer, hetgeen een on derdeel vormde van de kampioenschap pen van de Stichtsche Turnkring van het KNGV. Sparta behaalde een prach tige score van 48 punten, vier punten meer dan het gerenommeerde HGV uit Hilversum. Sparta deed niet mee aan het vrije onderdeel op dit nummer. Daarvoor heeft het de laatste tijd aan de nodige tijd ontbroken, met het oog voor de ophanden zijnde reis naar Su riname. Op dit onderdeel werd HGV kampioen. Al met al een zeer goede prestatie van de Sparta-meisjes. Mevr. Vaartjes kan terugzien op goede resul taten van haar pupillen, hetgeen voor de toekomst zeker een stimulans zal zijn. O Maandagmorgen omstreeks 9 uur is op de weg Leeuwarden Stiens de 71-jarige G. Taminga uit Britsum toen hij bij een bushalte te voet de weg overstak door een personenauto aan gereden en ter plaatse everleden. Het trotse team van de Juliana van Stolbergschool, dat ook dit jaar de titel op zijn naam bracht. Achter het jonge voetbaltalent de heer J. Fondse, coach en onderwijzer van de jongens. RENSWOUDE De junioren vai. Renswoude moesten zaterdag aantre den tegen de Rhenense kampioens- ploeg, die na de destijds in Rhenen ge speelde wedstrijd de kampioensvlag al kon hijsen. Ook nu weer vormden de Candia-junioren de betere ploeg en drukten dit uit in een verdiende 4-1- overwinning. Het spel was nauwelijks 5 minuten oud toen Candia al de lei ding nam (0-1). Renswoude vocht goed terug en wist na een kwartier gelijk te maken (11). Maar het veldspel leverde de Canadia-jongens voor rust nog 2 doelpunten op. Na rust probeerde Renswoude wel van alles om de opgelopen achterstand te nivelleren, maar de Candia-achter- hoede bleek goed te spelen en stond vrijwel niets meer toe. Kort voor het einde kwam Candia nog aan een doel punt en bracht daarmee de stand ge heel verdiend op 4-1. De Renswoude- ploeg toonde zich een sportief verliezer en ook de Candia-junioren gedroegen zich zoals dat een kampioensploeg be taamt. Verleden week wonnen de junioren van Valleivogels en deze week waren de adspiranten op bezoek bij de Scher- penzeelse buren. Zij toonden zich de meerderen door met 21 van de Rens- woude-adspiranten te winnen. De pupillen van trainer Joop v. d. Kaa deden het weer goed en stuurden de Kulan-ploeg met een 5-1-nederlaag naar Veenendaal terug. ra ia ia fa iaia ta ia ra ra ia ra ra ra ra ra iaiHra ra ra ra rei ra ia ia ra ra ra ra ra ia ia ra rara ra ia ra ra ra fsi ia na ia ra fBJfmi ra ra rap] Gouden ring.met parels en briljant. Vanaf f150.- Prachtige entourage ringen met flonke rende briljant en wit goud. Vanaf f 250.- Gouden ringen met camee. Vanaf f 55.- Chatonring met schitterende briljant Prijzen naar gelang steengrootte van f 95.- tot f 300.-en hoger. Gouden ringen met edelstenen: opaal, granaat Vanaf f75.- Gouden fantasie- ringen met prachtige edelstenen. Vanaf f 45.- Gouden armbanden met'symbolische kettingscha kels die „closed-for-ever" zijn. Vanaf f 120.- Stanke, gouden slavenarmbanden, klassiek glad of fantasie bewerkt. Massief goud vanaf f 140.- Gouden armbanden met fantasie schakels, zeer fijne en meer robuuste. Vanaf f 180.- Een gouden dieren riemhanger. Vanaf f 30.- Een leuke fantasie hanger van goud en edelsteen. Vanaf f 35.- Leuke hanger met gouden munt in fantasie sierrand. Vanaf f 65.- Voorname gouden boogcolliers in een rijk assorti ment. Zeer fraai goudsmeedwerk. Vanaf f 200.- Eenvoudig en klassiek mooi is een parelsnoer van echte cultivé parels. Enkele snoeren. Vanaf f 75.- Een verzilverd roomstelletje is voor elke vrouw een verfijnde verrassing. Vanaf f30.- Prachtige zilveren en verzilverde kande laars. Vanaf f 20.- CASSETTES van luxueus glanzend edelstaal Of houdt U meer van modern mat? Of van zwaar verzilverd bestek? Het is een avontuur om een cassette uit te zoeken. Maar na tuurlijk hoeft U niet in eens een komplete cassette aan te schaffen. U kunt ook bescheiden beginnen en van tijd tot tijd aanvullen. Of Uw wensen over meer dere verlanglijstjes verdelen. Een zwaar verzilver de jampothouder? Al vanaf f 18.-. Een bijpassende jamlepel vanaf f 7.- Een verzilverd brood mandje is voor elke vrouw een grote verrassing. Vanaf f 110.- Leuke verzilverde of zilveren vaasjes. Diverse originele modellen. Vanaf f 15.- OMEGA PRISMA PONTIAC Luxueuze gouden dameshorloges met lederen band vanaf f140.- En met fraaie gouden fhntasieband vanaf f 30(X- Uitvoeringen in doublé vanaf f 60.- Charmante klokjes in velerlei uitvoeringen. Vanaf f60.- Zaanse klokken en vele andere stijl» klokken. Vanaff200^ Moderne klokken in een grote kollektie fantasiemodellen. Een nuttige wenk: Wacht met het kopen van een mooi geschenk niet tot de laatste dag. ELIER HORL HORLOGER HOOFDSTRAAT 91 - VEENENDAAL [alfaiBifafBJfBJfgJiBjfgjfafatafgjfBJiajfBifgJiBJiBjfajfgjiafgjfgifllflliilfBliafafafafBJfgjf&uiUiBifBJfgjfBiiafgjigjfgjiBJfBJiBJfBJl

De Vallei | 1967 | | pagina 12