Alle propaganda ten spijt: USO tornde weer op tegen gapende leegte Aan de vooravond van Leceius de Riddercross: Macro-voorzitter Mol: Wij gaan door, ook na de cross Deel van bejaardencentrum al onder de pannen Engelse coureurs al gearriveerd Burgemeester legde Elims „eerste steen" Brahm's 2e symphonie werd hoogtepunt 3550 4079 H.D.S.'ers op de mat Geruchten rond hoofd Herv. school onjuist'" MIST u uw Dauwtrappen in Eist Rookgerei als dievenbuit Voorbij Programma r> Collecte voor bejaarden Hoera Nieuw hoofd al benoemd dagblad DE VALLEI? Mooie finale van Larsheim stelt weide beschikbaar Soefi-bij eenkomst bejaardenmiddagen Geref. jongeren voeren thriller op Dominee J. Cats burg: Schietnieuws BURGERLIJKE STAND LEERSUM AAN U HET WOORD „Goedkoop prinsje" voor Rhenen Pagina 3 WOENSDAG 3 MEI 1967 Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur Het dezer dagen uitgesproken vertrouwen in het Veenendaalse publiek met betrekking tot de belangstelling voor de USO-concerten is gisteravond jammer genoeg niet gerechtvaardigd gebleken. Het gebouw aan de Eikenlaan was naar onze waarneming nog niet voor de helft gevuld. Dit intussen alleen te willen wijten aan het ontbreken van goede propaganda komt ons wat al te simplistisch voor. Het wat wij graag midden-publiek zouden willen noe men of zijn de USO-concerten alleen bedoeld voor de bon ton? wordt verwend als het is, nog slechts naar de concertzaal en het theater gelokt als er iets bijzonders aan de hand is. Het recente optreden van violiste Emmy Verehy is daarvan het sprekende bewijs. Welnu, als men werkelijk zo bezorgd is over de tanende belangstelling, wat let het comité telkens te zorgen voor een attrac tie, zelfs al zou dit eens per jaar in de vorm van een promenade-concert ge schieden. We vragen ons in gemoede af, wat er in principe nu wel tegen de zogenaamde proms is. Deze toch bieden de gelegenheid het publiek, en met name het jeugdig deel ervan, bekend te maken met de klassieke muziek via een juiste dosering. Men hoede zich in deze tijd voor zelfgenoegzaamheid Dat inmiddels Paul Hupperts en de zijnen er nochtans in geslaagd zijn op te tornen tegen de gapende leegten stemt tot dankbaarheid. Het orkest speelde voor wat het waard is en dat was gisteravond lang niet gering. LEERSUM Op woensdag 10 mei worden in de gymnastiekzaal weer de vaardigheidsproeven van H.D.S. gehou den. 60 gymnasten boven de 12 jaar zullen hieraan deelnemen. Het is reeds voor de achtste maal dat deze wed strijden worden georganiseerd. Het be stuur van H.D.S. verbindt hieraan on derlinge wedstrijden verdeeld in 5 groe pen. Voor elke groep is een fraaie wis selbeker beschikbaar gesteld. Voor Dikkie Takken en Cees van de Berg worden deze vaardigheidsproeven een spannend evenement, want zij ho pen voor de achtste maal mee te doen. Slagen deze jonge gymnasten voor hun diploma dan krijgen ze een gouden speld, beschikbaar gesteld door het Koninklijke Nederlands Gymnastiek Verbond. Jammer dat de accomodatie in de gymnastiekzaal het niet toelaat om pu bliek toe te laten, anders, zou het aan de nodige belangstelling niet-ontbreken. Als opmaat klonk de Piet Hein-rapso die van Peter van Anrooy, een fanta sie op het bekende volkslied, die in verband met de gebeurtenissen van de laatste dagen de aangekondigde Frei- schütz-ouverture van Von Weber ver ving. Het op zo'n wonderlijke wijze ontstane, knap geïnstrumenteerde werk van Van Anrooy een uit ongeduld geboren gelegenheidsopdracht van diens leermeester Johan Wagenaar werd met veel verve en vereiste gees tigheid uitgevoerd. Vervolgens was het een merkwaardi ge ervaring twee zulke uiteenlopende vertegenwoordigers van de Romantiek als Tsjaikowski en Brahms te beluiste ren. Tsjaikowski, vermenging van West- Europese en Russische cultuur, ly risch hartstochtelijk, melodieus pur- sang, vaak het effect niet schuwende; Brahms, doortrekker van de lijn Haydn, Mozart en Beethoven, schakel tegelijk tussen classicisme en roman tiek, de doorwrochte, monumentale en bewust elk overbodig instrumentaal ef fect vermijdende componist. Paul Hupperts blijkt meer verwant schap te hebben met Brahms, Tsjai- kowski's directe aanpak van de mate rie, meer de buitenkant zoekend, ligt Hupperts minder, gehoord althans zijn benadering van de suite uit „Het Zwa nen meer". De inleiding hadden wij graag „vi- brerender" gehoord, de wals iets meer in de dans, terwijl de langzame inlei ding van de czardas net die spankracht miste om fe overtuigen. Niettemin werd het een alleszins acceptabele uit voering. Hoogtepunt voor ons was de prach tige 2e sympfonie van Brahms. Wat Hupperts hier vooral met zijn strij kers neerzette, kloek en mannelijk, met toch die zo karakteristieke donker gekleurde ondertoon, heeft ons bijzon der aangegrepen. De tot het einde toe volgehouden vaste greep op het geheel, zijn verrassend brede visie, de uitste kend aangevoelde grote bogen, dwingen onze bewondering af. Het publiek beloonde het orkest met dankbaar applaus. Chris Visser VEENENDAAL Zondagmiddag, 7 mei houdt de Soefi-beweging een uni- ve sele eredienst. De bijeenkomst be gint om 5 uur en zal worden gehouden in het gebouw van de Ned. Protestan ten Bond, Kerkewijk 75 te Veenendaal. Er zullen toespraken worden gehouden door de heren P. Westers en O. Troel stra, en mevrouw M. Bosman-Schurink. Zij zullen spreken over het onderwerp: „Heeft de mens invloed op het wereld gebeuren VEENENDAAL De Veenendaalse bejaarden hadden dinsdag een mooie, tevens laatste ontspanningsmiddag van dit seizoen, die het echtpaar Van de Harst samen verzorgde. In korte trekken werd eerst aan de hand van dia's en bandrecorder ver teld over de opleiding tot officier bij het Leger des Heils. Het is een 5-jarige cursus, waaraan een middelbare school opleiding vooraf gegaan moet zijn. Me vrouw Van de Harst vertelde daarna nog over hun werk en samen zongen ze enkele liederen. Na de pauze werden er zeldzaam mooie dia's van het huwelijk'vertoond van onze kroonprinses met prins Claus, waarbij mevr. Van de Harst op de bandrecorder vertelde. Daarna mochten er vragen gesteld worden die zo beantwoord werden dat het een mooi sluitstuk van de middag werd. VEENENDAAL Heden, woensdag Monument Kerkewijk, 19.30 uur: Her denking gevallenen en 20 uur: 2 minu ten stilte. Sportpark Panhuis, 21 uur: Start nacht rit M.A.C. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, 19.30 uur: „De Sheriff schiet altijd raak". ELST Morgen, donderdag Herv. kerk, 06.30 uur: Dauwtrappen. BIOSCOOP Luxor-theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Batman '66". LEERSUM Vorig jaar startte de sportvereniging Larsheim met 9 kinde ren en 3 pony's een «leine ponyclub. De leiding hiervan berustte bij de rij- instructeur Zijlstra uit Rhenen. Er was en er is nog steeds een gro te wachtlijst van kinderen die ook graag willen meedoen. Het is echter onmogelijk om meer dan drie kinderen per pony toe te laten. In het kader van de sportvereniging Larsheim ligt het in de bedoeling een weide ter beschikking te stellen aan hen die er wel iets voor voelen om zelf een pony te kopen, maar die geen ruimte hebben om het dier een onder komen te verschaffen. Binnenkort wordt weer een begin ge maakt met de instructies op woensdag middag van 4-6 uur. Een en ander hangt natuurlijk af van het feit of er voldoende pony's ter beschikking ko men. Mevr. Van de Velde-Nijhuis, Berg huis Leersum geeft graag de nodige in lichtingen over de pony-club. ELST Voor donderdag, 4 mei, heeft de Cultuur Natuurhistorische Vereni ging „Zuid-Oost Utrecht", zoals elk jaar op Hemelvaartsdag, een dauwtrapwan- deling georganiseerd. Van deelnemers, die geen lid zijn van de vereniging, wordt een bijdrage gevraagd van f 1,-. Eventuele huisgenoten, die mee willen doen, betalen f 0,50. De wandeling begint om half zes bij de kerk te Eist. Tijdens de wandeling worden serieuze en niet serieuze vragen gesteld, die men op een formulier kan beantwoorden. Voor de deelnemers met de meeste goede antwoorden zijn fraaie prflzen beschikbaar gesteld. Bij slechte weersomstandigheden wordt het dauw trappen uitgesteld tot tweede Pinkster dag. VEENENDAAL In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in de bouwkeet van bouwbedrijf Van Eist by het Vqverplan. De buit van de inbrekers bestond uit ongeveer 70 pakjes shag en ongeveer evenveel pakjes sigaretten. VEENENDAAL Het Gereformeerd Jeugdverband te Veenendaal heeft ook dit jaar weer tijdens de sluitingsweek van het jeugdwerk een aantal festivitei ten op haar programma staan. Zo wordt er op woensdag 10 mei een auto- en bromfietsrit georganiseerd. Vertrek om 18.45 uur vanaf de „Soos" naast de Vaartbrugkerk. Donderdag 11 mei en zaterdag 13 mei wordt de thriller „De kat en de kanarie" van John Willard opgevoerd. Dit toneel stuk wordt gespeeld door een aantal jongeren van de Gereformeerde Kerk, onder regie van Leo Coïni. Beide toneel voorstellingen beginnen om 20.00 uur in - Trefnunt RHENEN Gisteravond zijn de Engelse coureurs in Rhenen gearriveerd, die met een team van tien man sterk zullen gaan deelnemen aan de „Leccius de Rid dercross" op de Grebbeberg. De Belgen komen vandaag aan en de Duitsers in de ochtend van Hemelvaartsdag, de dag, waarop in Rhenen de motoren weer zullen brullen. De zijspanrijders uit Groot-Brittannië hebben zich teruggetrokken, omdat er een landenwedstrijd tussen de Nederlanders en de Duitsers zal worden ver reden in de zijspanklasse. De Engelsen hadden natuurlijk wel mogen deelnemen aan dit evenement, maar zij vonden het sportiever, wanneer de beide landen te gen elkaar zullen uitkomen. De nieuwe voorzitter van de Macro, die na de affaire van de laatste maan den naar voren is gekomen, is de 42- jarige J. W. Mol. Hij is zijn gewicht in goud waard. Dat is letterlijk be doeld, maar eveneens figuurlijk. Want de heer Mol is als neutrale voorzitter gekozen en omdat hij die benoeming van de ledenvergadering aannam, werd de Macro en ook de Leccius de Ridder Motocross van Hemelvaarts dag gered. Met de heer Mol kwam praktisch het gehele oude bestuur te rug. Allen zijn bezield van die ene ge dachte: de Macro moet gered worden. Mol is al vijfentwintig jaar lid van de muziekvereniging „Ons Genoegen". Hij is zes jaar penningmeester van deze vereniging, dus hij weet wat er in een vereniging te koop is. Wat hij bij „Ons Genoegen" speelt? „Nou, niet de eerste viool", aldus de heer Mol, „maar wel de S-bas. En dan speel ik ook nog wel eens op m'n poot". Dat doet hij ook bij de Macro. En dat is ook nodig na de moeilijkhe den van de laatste tijd. „Zonder iets te weten ging ik naar de laatste ledenvergadering. Er moest na alle strubbelingen een neutrale voorzitter worden gekozen. Het oog viel op mijn persoon en omdat ik wist, dat het gehele oude bestuur ach ter mij stond, heb ik die benoeming aanvaard. Met mij zijn alle bestuur ders van mening, dat de Macro moet blijven bestaan. De cross is al gered, maar na de cross gaan we op dezelf de voet voort. Niemand van mijn be stuur denkt er over om het bijltje er bij neer te leggen. Gelukkig heeft het oude bestuur mij als voorzitter volko men aanvaard". Wij maakten dit praatje met de heer Mol, toen gisteravond het Engelse mo- tocross-team arriveerde in Rhenen. De machines zaten nog dik onder de klei van een crossterrein in West- Duitsland, waar de heren twee gouden kransen wonnen en in de 250 cc inter nationaal onder andere beslag legden op het kampioenschap. Voorzitter Mol begroette de heren, waarbij bestuurslid en oud-voorzitter en oud-secretaris D. J. Bovenschen als tolk fungeerde. „Sinds ik die korte tyd voorzit ter ben, is my niets van moeiiykheden gebleken," zegt de heer Mol. „Die zijn voorbij. Alles is naar wens verlopen en ik heb alle hoop, dat de cross op •po^ioi7aj sla^pn. Ik weet van alle werkzaamheden nog niet zoveel, omdat ik er maar pas kort inzit, maar van alle bestuursleden heb ik volledige medewerking, Iedereen staat mij met raad en daad terzijde. Alle renners zijn gecontracteerd. De openingsrede heb ik al klaar. Wat kan ons verder gebeuren. Verschillende plaatselijke verenigingen werken weer als vanouds mee. Trouwens alles gaat op dezelfde voet als vroeger". De heer Mol verklaarde het voorzit terschap te hebben aanvaard, om de cross te redden. Maar wat gaat er straks na de cross gebeuren? „We blijven met z'n allen aan", zegt hij beslist, „anders is de Macro nog niet gered". De nieuwe secretaris Kroes komt er- by staan. „Ik heb dezelfde gedachten als voorzitter Mol", zegt hij. „Het loopt allemaal gesmeerd, want het ou de bestuur had alles klaar om bij een eventuele return alles direct te kun nen opvangen. En zo is het dan ook gegaan. Met vertrouwen zie ik de cross op de Grebbeberg tegemoet. Er zijn genoeg „ouwe rotten" die ons in het vak wegwijs kunnen maken. Gis teren hadden we een reclamevliegtuig in de lucht boven Midden-Nederland om reclame voor de cross te maken". Penningmeester Van Vulpen zit in middels ook aan de tafel. „Och", zegt hij veelbetekenend, „je krijgt in een vereniging toch altijd stank voor dank. Daar moet je je niks van aantrekken. Wanneer je hart voor de zaak hebt, blijf je er voor vechten, wat er ook ge beurt. Maar we hebben wel op talrijke punten aanzienlijk bezuinigd en wan neer het weer meewerkt, dan ben ik ervan overtuigd, dat er een behoorlijk resultaat uitkomt dit jaar. Beter dan vorige jaren. De kosten zijn lang niet zo hoog en die kant moeten we op met de Macro". Ook de heer Van Vulpen behoort tot de oude garde, die na de „affaire" is teruggekomen. Het programma voor de cross ligt keurig gedrukt op tafel. Er staan lan ge rijen deelnemers in. Te veel om op te noemen. In de 250 cc senioren in ternationaal tellen we er maar liefst twee en veertig, waaronder de Rhe- nenaar R. van Laar. Hij zal het zwaar te verduren krijgen. Zijn enige voor deel is dat hij het terrein kent als zijn broekzak. Bij de 500 cc junioren komen maar liefst drie pn tachtie coureurs aan de OPHEUSDEN „Er heerst beslist geen onenigheid tussen het hoofd van de her vormde lagere school te Opheusden de heer G. Duyser en het schoolbestuur. Alle geruchten, die momenteel in ons dorp de ronde doen, in verband met het vertrek van de heer Duyser naar IJsselmuiden, zijn volledig uit de lucht gegre pen". Dit deelde dominee J. Catsburg, voorzitter van het schoolbestuur van de hervormde school in de Hamsestraat te Opheusden, mee naar aanleiding van een publikatie in onze courant van afgelopen vrijdag. SCHERPENZEEL Tussen de Dorpsstraat en de Molenweg, van ouds de dorpsweide, vordert de bouw van het Scherpenzeelse bejaardencen trum bijzonder snel. Nadat men enige maanden geleden de eerste steen heeft gelegd, is nu reeds het volgende sta dium bereikt. Het grootste deel is nu onder de kap en een deel is zelfs al onder de pannen. Wanneer de werk zaamheden in dit snelle tempo vorde ren, kan binnen afzienbare tijd de ope ning van het centrum tegemoet wor den gezien. mers. Ook de voorzitter van Elim, ds. A. W. Verhoef maakte gewag van prima samenwerking, en kon melden dat men met de bouw nog geen dag achter was op het schema. Hij beloofde de burge meester vervolgens 'n blijvend aanden ken, zodra het centrum geheel gereed zal zijn gekomen. Na de (nogal kille) plechtigheid bega ven de genodigden zich naar hotel „De Roskam", waar men nog geruime tijd bijeen bleef. start. Ook daaronder zit een Rhene- naar, namelijk A. van den Berg. Voor hem geldt hetzelfde als voor Van Laar, kennis van het parcours. In de 500 cc seniorenklasse starten ongeveer vijftig renners. Daaronder zitten vier Belgen, vijf Engelsen en vier Duitsers. Tenslotte nog de landenwedstrijd Ne- derland-Duitsland in de zijspanklasse. Er komen van elk land zeven teams aan de startlijn. We zijn benieuwd of de buitenlanders op dit zware geacci denteerde terrein, met hoogteverschil van niet minder dan 45 meter, onze landgenoten partij kunnen geven. In de avond van de komende He melvaartsdag weten we meer. de vacature van de heer G. Duyser reeds is voorzien. Met ingang van 1 augustus is de heer M. Overduin benoemd tot hoofd van de hervormde school in de Hamsestraat te Opheusden. De heer Overduin is momenteel reeds onderwij zer op de school van de heer Duyser en is afkomstig uit Sliedrecht. LEERSUM. Geboren: Frans Peter z. v. J. A. Meijer en M. van de Grift. Oda Veronica Maria d. v. W. M. de Grefte en A. C. van Bergenhenegouwen. Ondërtrouwd: C. M. Koudijs 25 j. en C. van Ingen 23 j.; B. van Dam 25 j. ten D. van Geijtenbeek 22 J. Gehuwd: D. M. van Brenk 24 j. en R. W. van Dijk 23 j.; W. Grootveld 22 j. (Den Helder) en W. A. de Cl een 23 j. Vestigingen: Mw. N. van Swietenvan Veenen daal, Gezichtslaan 5, komende uit Ame- rongen; Mw. J. M. Immink, Zandweg 5, gekomen uit Amerongen; Fam. H. Th. Troost, Groenoordlaan 1, gekomen uit Amerongen; Mw. A. J. Bijman, B. v. d. Boschlaan 59, gekopien uit Amersfoort; Fam. H. J. Seip, Stadhouderslaan 1, ge komen uit Schaesberg. Verhuisd: de heer J. van Swieten, Middelweg 75 naar Gezichtslaan 5; mej. P. F. ten Kate, Englaan 36 naar Kon. Emmalaan 11; de heer J. E. ter Burg, M. C. Verloopweg 20 naar Rijksstraat weg 251. Vertrokken: Mw. H. M. van Esse ev. Berkhof, Bentincklaan 17 naar Rhenen, Nude 50; mej. I. van der Tempel, Pr. Bernhardlaan 6 naar Frankrijk; mej. M. T. C. Möller, Hoogstraat 8 naar Rhenen, Cuneraweg 425; mej. A. J. Timmerman, Hoogstraat 8 naar Rhenen, Cuneraweg 425; mej. G. J. Smallenbroek, Hoogstraat 8 naar Rhenen, Cuneraweg 425; de heer Th. Land, Hoogstraat 8 naar Zutphen, Coehoornsingel 3; de heer C. P. M. de Bont, Majoorsweg 1, naar Goirle, v. Haestrechtstr. 5; de heer H. Moot, Ma joorsweg 1 naar Den Haag, Pippelingstr. 42c; mej. S. Stilma, Hoogstraat 8 naar Utrecht, Trumanlaan 429; Fam. E. ter Burg, M. C. Verloopweg 20 naar Scher- penzeel, Marktstraat 23. SCHERPENZEEL De Scherpen zeelse schietvereniging hield haar on derlinge wedstrijden. De schutters brachten het er als volgt af: C. Val kenburg 96; A. van Eist 94; A. VAal- kenburg 96; A. van Eist 94; A. Val- 86; A. C. van Dusschoten 85; II. Pater 83; B. Geefshuysen 82; R. van Eist 82; P. van Engelenburg 82; J. van Eist 77; H. Methorst jr. 76; H. van Droffelaar 75. Woensdagavond a.s. is er geen schie ten in verband met de dodenherden king. Op 10 mei worden de eindwed- strijden gehouden. VEENENDAAL In de weken van 1 tot en met 13 mei wordt er op de offervaardigheid van 't publiek een be roep gedaan door het bestuur van de ontspanningsmiddagen voor bejaarden. In die tijd zal namelijk de jaarlijkse collecte worden gehouden en de op brengst daarvan is zéér belangrijk voor dit werk. Iedere week kan men lezen wat er al zo voor de bejaarden wordt op een goede opbrengst. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Kerkelgk Veenendaal is gelukkig op het nippertje aan een grote ramp ont snapt: uw blad berichtte in het nummer van 22 april, dat de interkerkelijke by- eenkomst van 23 april geen kerkdienst, maar een samenkomst zou worden. Gelukkig! Hulde aan de hiervoor ver antwoordelijke papenvreters en antl- oecumenisten! Leve de verdeeldheid! (Wie durft nog zeggen, dat God niet dood is W. KOSTER, G. Flinckstraat 4, Veenendaal. BARNEVELD Burgemeester K. van Diepingen metselde dinsdagmiddag een gedenksteen in het bejaardencen trum der geref. Gemeente „Elim" dat verrijst aan de Stationsstraat te Barne- veld. Het centrum komt in september 1968 klaar, en biedt dan onderdak aan ruim honderd bejaarden. Bij het com plex behoren tien aparte huisjes die door echtparen kunnen worden gehuurd. De heer G. Duyser is met ingang van 1 augustus benoemd tot hoofd van een school te IJsselmuiden. Geruchten zeiden, dat het vertrek van het school hoofd verband hield met moeilijkheden tussen het onderwijzend personeel en het schoolbestuur. Toen wij de heer Duyser vorige week telefonisch om commentaar vroegen wilde hij zijn benoeming te IJsselmui den bevestigen noch ontkennen. Als antwoord op de vraag of hij zijn solli citatie had verricht op verzoek van het schoolbestuur smeet het schoolhoofd de hoorn op de haak. Een lid van het schoolbestuur wenste zich eveneens van commentaar te onthouden. De voorzitter van het schoolbestuur, domine J. Catsburg, was op dat mo ment niet te bereiken. De predikant toonde zich gisteren bij zonder teleurgesteld over de gang van zaken rond het vertrek van de heer G. Duyser. „Dergelijke uit de lucht ge grepen geruchten raken een mens, zijn carrière en zijn gezin", zo zei hij. Het vertrek van de heer Duyser heeft be slist niets uit te staan met moeilijkhe den tussen bestuur of personeel. Inte gendeel het schoolbestuur vindt het jammer dat hij Opheusden gaat verla ten, maar wij kunnen iemand natuur lijk het recht van sollicitatie niet ont nemen". Dominee Catsburg ontkende nog maals met klem, dat er ook moeilijk heden zouden zijn geweest met het per soneel. „Er heeft altijd een prettige sfeer op school geheerst", merkte hij op. De predikant deelde nog mee, dat in RHENEN Gisteren spraken wij met één van de ambtenaren van de burgeriyke stand in de gemeente Rhe nen, waarbij wij de vraag stelden of er wellicht in Rhenen tegelijk met prins Alexander een baby ter wereld was gekomen, al was het maar op de zelfde dag, want dan zouden de ouders van het kindje een spaarbankboekje van de gemeente krijgen met f 100. er op gestort. Het antwoord was ontkennend. De betreffende ambtenaar vertelde dat er wel verschillende ingezetenen waren overleden, maar dat er tot nog toe niemand zich was komen melden met een jonggeborene. Het ziet er naar uit, dat het de gemeente Rhenen niets gaat kosten! De Engelse renners, nog getooid met de overwinningskransen die zij in het afgelopen weekeinde in Duitsland be machtigden. Het gehele project, waarvoor op 31 ok tober 1966 de eerste paal werd geheid vergt een bedrag van rond drie en een half miljoen gulden. Zodra de laatste hand eraan is gelegd wordt het nu nog in Beekbergen gevestigde „Elim" opge heven. Burgemeester Van Diepingen liet in de toespraak uitkomen dat 't gemeente bestuur van Barneveld van het begin af enthousiast was voor de plannen van de stichting Elim. „Wij hebben gezegd: Dit zijn de mogelijkheden, gaat uw gang", aldus de heer Van Diepingen. De burgemeester zei voorts dat het centrum in een unieke omgeving ligt, waar de bejaarden op zijn tijd mooie wandelingen kunnen maken. Hij zei verder dat het college van burgemeester en wethouders, dat bij de eerststeenlegging volledig aanwezig was, het bijzonder op prijs stelde zo nauw bij de totstandkoming van het centrum betrokken te worden. Nadat de burgemeester zijn werk had gedaan, hetgeen tevens het onthullen van de gedenksteen inhield, sprak ar chitect J. v.d. Weerd een kort dank woord, waarin hij zich zeer erkentelijk toonde voor de medewerking van de zij de van het gemeentebestuur, van aanne mer A. v. d. Broek en de onderaanne-

De Vallei | 1967 | | pagina 3