Schoolhandbaltoernooi van RHC werd grandioos succes Zware competitie voor VZC-heren Nieuwelingenrit werd weer plaatselijke aangelegenheid m ■m 1 Tiende Zwarte Schapenrit van MAC „Ede" werd groot succes Advendo 2 won voetbaltoernooi Ruim 300 atleten in regionale wedstrijden KERKDIENSTEN Zondagsdiensten Damtitel van district West voor Henk Kleinrensink I kinderen Rhenense handballers waren succesvol Schietuitslagen van Willem Teil Prijswinnaars 67 teams namen deel Hoger peil Waterpolo Ouderen Wielerwedstrijden in Scherpenzeel Dropping van j.v. „Augustinus" Klassement ill 1 1 Ontsnapping f TARVO OP TAFEL - GEZONDHEID IN HUIS! Defensief HOOFDKLASSE TWEEDE KLASSE Pagina 5 WOENSDAG MEI 196: RHENEN Het onder Ideale weers omstandigheden gehouden schoolhand baltoernooi van de Rhenense handbal- club is een geweldig succes geworden. Toen het toernooi vorig jaar voor de eerste maal werd georganiseerd, was er reeds een bevredigende belangstelling van 39 teams. Hoezeer het zevenhandbal toen, ondanks de bizarre weersomstan digheden, by leiders en leerlingen is in geslagen, bleek al uit het aantal van niet minder dan 67 teams, dat inschreef. Er werd zaterdag dan ook op niet minder dan 8 velden gespeeld van 's och tends 10.00 uur tot 's midags 18.00 uur. Bijna alle beschikbare mankracht had R.H.C. ingeschakeld om de organisatie feilloos te laten verlopen. En daarin is 't uitstekend geslaagd. Praktisch geheel volgens schema werd het monsterpro gramma afgewerkt Niet alleen van de zijde van leiders en leerlingen bestond grote belangstelling. Vooral 's middags gaven vele ouders en leerkrachten van interesse voor hun kin deren resp. leerlingen blijk. Dat ook van de zijde van het gemeentebestuur der gelijke activiteiten voor de jeugd bijzon der op prijs worden gesteld, bleek uit de aanwezigheid van de burgemeester, de wethouder van onderwijs, mr. Deen en de voorzitter van de sportstichting, dhr. Jansën. En inderdaad, als men de jeugd op deze manier aan het werk ziet, ver baast men zich toch wel over de toe standen, zoals die vooral iri de grote ste den bestaan. Op een heerlijk enthousias te wijze werd er sportief gestreden voor de ereplaatsen, waaraan weer fraaie prijzen waren verbonden. Dat het echter niet alleen om de prestatie behoort te gaan, onderstreepte de organisatie dooi* het beschikbaar stellen van een aantal prachtige sportboeken over de Olym pische Spelen.'Zonder, dat zij dit van te voren wisten, kon iedere jongen of meis je hiervoor in aanmerking komen. Ge keken werd bij de beoordeling o.a. naar sportiviteit, enthousiasme en mentali teit. Wat de wedstrijden zelf betreft; deze stonden duidelijk op hoger peil dan vorig jaar. Dat bleek 's ochtends al bij de la gere scholen. Opvallend hierbij was, dat vooral de scholen van buiten Rhenen het bijzonder goed deden. Bij de meisjes kwam de Openbare lagere school uit Kerk-Avezaath met een team, dat ook speelt in de competitie. Uiteindelijk moesten ook deze meisjes het echter af leggen tegen de uitstekend combineren de en schietende meisjes van de Zeister Schoolvereniging. De eindstand was hier: VEENENDAAL Nog enkele weken en de zomercompetitie van de KNZB neemt weer een aanvang. Intussen is de indeling voor de heren van VZC bekend geworden. Het ziet er naar uit, dat het een zwaar seizoen gaat worden, want VZC is ingedeeld in een poule met enkele zeer gere nommeerde ploegen. Allereerst het ge degradeerde Brandenburg uit Biltho- ven, welke ploeg als een sterke favo riet kan worden aangemerkt. Vervol gens is wederom de aloude rivaal Fle- vo uit Nijkerk van de partii, waaraan VZC over het algemeen de handen meer dan vol heeft. Een tegenstander van verleden jaar komt ditmaal ook op de lijst voor, nl. De Vest uit Naarden, waarvan VZC verleden jaar tweemaal won. Tenslotte sluit Zeus uit Nijme gen de rij. Hiervan is de laatste tijd weinig uitgegaan, maar het team zag toch kans zich weer naar de derde klas van de bond te spelen. VZC heeft voor het komende seizoen met het eerste herenteam overigens zeer drastische plannen. Men wil dit maal de tweede klas zien te behalen. De afgelopen winter heeft VZC wat kunnen oefenen in het bad te Rhenen en later in Veenendaal. Evert van de Dikkenberg, de oud Polar Bears-mid- denvoor en sinds een jaar trainer bij VZC, kan komend seizoen voor het eerst voor VZC uitkomen, hetgeen aan vallend ongetwijfeld een versterking zal zijn. De achterhoede vormt het grootste probleem bij deze herenformatie, maar daar er verder weinig mutaties zijn, ziet het er toch naar uit, dat de ho mogeniteit ten opzichte van verleden jaar behouden blijkt. Vast staat, dat het vooral voor de heren een interes sante strijd gaat worden. De kansen voor VZC zijn zeker aanwezig, maar dan zal er hard gewerkt moeten wor den. Voor de overige teams is nog geen indeling of programma bekend. Ie prijs. Zeister Schoolvereniging; 2e prijs. Openbare L.S. Kerk-Avezaath; 3e prijs. Openbare L.S. Ingen; 4e prijs. Lys- terbergschool, Rhenen. Bij de jongens beleefden wij een bij zonder sensationele finalewedstrijd tus sen de jongens van de Halschool en de Zeister Schoolvereniging. Door hun enorme enthousiasme waren de Rhenen se jongens vaak in de meerderheid, maar het kleine beetje meer routine en hun fantastische keeper deed ook hier de eerste prijs naar Zeist gaan. Op de eerste vier plaatsen legden hier beslag: 1. Zeister Schoolvereniging 2. Halschool, Rhenen 3. Bantuinschool, Rhenen 4. Lijsterbergschool, Rhenen 's Middags was de beurt aan de oudere scholieren. Verdeeld in twee leeftijds groepen, 12 t/m 15 en 15 t/m 18, zowel bij de jongens als de meisjes, werd er gespeeld. Ook hier over de gehele linie beter spel dan vorig jaar. Bij de oudste jongens won het Wageningsch Lyceum na een bijzonder spannende finale met 32 van de Zeister Schoolvereeniging en legde daarmee voor de tweede maal be slag op de fraaie wisselbeker. Bij de oudste meisjes ging deze wisselbeker naar het team van de R.K. ULO uit Wa- geningen. Bij de jongste meisjes was het de Christelijke Ledo-school uit Wage- ningen, dat de beker won en tenslotte zorgde de Christelijke ULO-school er voor, dat er toch nog een eerste prijs in Rhenen terecht kwam. De prijzen kwamen in het bezit van: Jongens B: 1. Christelijke ULO, Rhenen 2. Lagere Techn. School, Veenendaal 3. Chr. l.e.a.o.-school, Wageningen 4. Technische School, Wageningen Meisjes B: 1. Chr. l.e.a.o.-school, Wageningen 2. R.K. ULO, Wageningen 3. Huishoudschool, Maurik 4. Zeister Schoolvereeniging Jongens C: 1. Wageningsch Lyceum 2. Zeister Schoolvereeniging 3. Chr. l.e.a.o.-school, Wageningen 4. Openbare ULO, Wageningen Meisjes C: 1. R.K. ULO, Wageningen 2. Wageningsch Lyceum 3. Chr. Ledo-school, Wageningen Al met al kan RHC terugzien op een bijzonder geslaagd toernooi. Het heeft de jeugd een fijne, sportieve dag bezorgd. Het is te hopen, dat dit schoolhandbal toernooi een jaarlijks terugkerend eve nement mag worden. Gezien het enthou siasme van alle zijden menen wij daar aan niet te behoeven twijfelen. SCHERPENZEEL In samenwerking met de Oranjevereniging in Scherpen zeel werd een clubontmoeting gehouden tussen genoemde vereniging en het Amsterdamse „Olympia", voor A- en B-adspiranten en A- en B-nieuwelingen. In totaal namen 64 renners deel aan deze ritten en het talrijke publiek is getui ge geweest van attractieve wedstrijden. Slechts in 1 van de 4 klassen ging de overwinning naar een „Olympia'Mid. Dat was bij de A-adspiranten, die een goede tactische rit reden, met 3 Amsterdammers vooruit en een aantal club leden, die in het peloton voor een kalm tempo zorgden. De „Amersfoorters" kregen geen kans om een achtervolging in te zetten en zij moesten toezien, dat de voorsprong van de 3 koplopers steeds meer uitgroeide. J. Lens (01.) werd winnaar en hij mocht de bloemen en de kus van de Kiss-Miss in ontvangst ne men, met W. de Jong (Ol.) en D. Helmerhorst (Ol.) op de 2e en 3e plaats. ADVERTENTIE V--- Éii 1 WM OVERJARIGE REGENJASSEN MOETEN VAN DE STRAAT Mensen, dit kan toch niet langer? Een jas is toch allang meer dan een af weermiddel tegen wind en regen? Doe mee aan de nieuwe regenmóde zo duur is een nieuwe niet. En kies meteen de goeie kleur en nieuwste snit, en de meest ideale superzorgeloze stof: Menko-Terlenka. LEVE NIEUW TISSU M STOP menko lëUenkn II iyllii mÊMm I I Bij de B-adspiranten, vormde zich na enkele ronden een kopgroep van 5 rennertjes en daarbij behoorden de kleine Dick van de Burgwal (Am.) en de al even kleine Jetze Reijenga (Vee nendaal). De eindspurt was voor Van de Burgwal, met Reijenga op de twee de plaats. Om half 4 ging de A- en B-nieuwe lingen van start, te zamen 34 renners. Al direct legden de „Amersfoort"-ren- ners hun visitekaartje op tafel, want er ontstond een kopgroep van 5 ren ners (Henk van Velzen, Jan Cozijnsen, Teus Valkenburg, Leo Stapelbroek en Max de Vries), later aangevuld met Jan Vlastuin, Jan van de Beek en Frans Kisner. Er waren dus 7 A-nieuwe lingen en 1 B-nieuweling (Max de Vos) vooruit, tot genoegen van het Scher- penzeelse publiek. Ondanks verwoede pogingen, die vanuit de achterhoede werden onder nomen, werd dit 8-tal niet meer ach terhaald, terwijl van de koplopers Jan Vlastuin het initiatief nam om alleen vooruit te gaan. Hij behaalde een mooie overwinning gevolgd door zijn plaatsgenoot Jan Cozijnsen, die de spurt van de overigen won, voor Frans Kisner, Teus Valkenburg en Leo Sta pelbroek. Max de Vries was in goed gezelschap en zonder enig gevaar won hij de strijd bij de B-nieuwelingen. Van de overige B-nieuwelingen, die zich in de groep ophielden, won Gert Vlastuin de spurt voor de 2e plaats, gevolgd door Her man Mummel (Veenendaal), Wim van Dompseler en het „Olympia'Mid W. List. W. List. Er waren fraaie ereprijzen en vele premies beschikbaar gesteld. De prijs uitreiking werd verricht door de heer P. van Vollenhoven van de Scherpen- zeelse Oranjevereniging. Matti de Koning, deel uitmakende van een kqpgroepje van vier renners, werd in de sterk bezette nieuwelingen wedstrijd te Heijningen (N.-B.) een zeer goede vierde, terwijl Arnold Voogt op tijd uit het peloton ontsnapte om op de fraaie 5e plaats beslag te leggen. EPE De 10e Zwarte Schapenrit van de Motor- en Automobielclub „EDE" werd een groot succes. Win naar werden de heer en mevrouw Ro- zeboom uit Ede. Om 7.00 uur opende hotel „De Driesprong" aan de We- keromseweg te Ede zijn deuren om de eerste deelnemers te ontvangen voor deze oriëntatierit. Weldra was het daar een drukte van belang, maar het be stuur en de Sportcommissie hadden al les goed geregeld zodat iedere deelne mer onmiddellijk wist waar hij zijn voertuig moest parkeren enz. Om één minuut over acht gingen de eerste deel nemers van start, om de minuut ge volgd door opnieuw twee. Voordat de laatste van de 168 deelnemers van start waren, kwamen de eerste al weer te rug van het eerste gedeelte. Na een half uur verplichte rust kon men begin nen aan het tweede gedeelte. Welgemoed ging men daarna op pad voor het tweede gedeelte. Het was da nig oppassen, want de uitzetters had den verschillende valletjes opgesteld. Na diverse punten verwerkt te heb ben kwam men tenslotte aan de finish „ergens" in Ederveen. Vandaar moest men naar hotel „De Hof" te Renswou- de rijden, waar de prijsuitreiking plaats zou vinden. Inmiddels werkte het bestuur met de Sportcommissie op volle toeren in een caravan om de kaarten uit te rekenen en om het uiteindelijke resultaat te kunnen bekendmaken. Dit uiteindelijke resultaat kwam dan voor de deelnemers te omstreeks half vier en toen bleek dat de grote winnaar van het Zwarte Schaap, beschikbaar gesteld door de gezamenlijke Edese garagehouders, waren de heer en me- ADVERTENTIE vrouw H. Rozeboom, te Ede, Waterlo- weg 51 met 181 strafpunten. De voorzitter reikte de heer en me vrouw Rozeboom symbolisch het zwar te schaap uit, hetgeen later nog eens plaats vond in een bij het hotel gele gen wei. De overige prijswinnaars waren: H. Rouwendaal, Apeldoorn 187 strafp., D. W. Dees, Epe 243 strafp., C. W. West- land, Bennekom 271 strafp., G. Gar- rits, Lunteren 293 strafp., W. Martein, Utrecht 334 strafp.f J. Beemer, Hoofd dorp 362 strafp., H. Wildekamp, Arn hem 366 strafp., A. Nolten, Nijmegen 387 strafp., R. van Hal, Veenendaal 393 strafp., A. van der Bank, Soest 393 strafp., J. Wimmers, Amersfoort 393 strafp., J. van Ede, Veenendaal 404 strafp., H. Broeren, Wageningen 404 strafp., J. van 't Veen, Veenendaal 413 strafp., R. van Drie, Leersum 416 strafp., G. Aartsen, Apeldoorn 417 straf punten, A. van Spanje, Leersum 419 strafp., J. Wentink, Utrecht 421 straf punten, E. v. d. Broek, Sherpenzeel 426 strafp., G. J. Seitzinger, Utrecht 432 strafp., Th. van Zwam, Apeldoorn 433 strafp., H. van der Heide, Apel doorn 436 strafp., P. de Graaf, Apel doorn 438 strafp., P. J. de Wolf, Vee nendaal 439 strafp., A. Koldenhof, Apel doorn 445 strafp., G. Brink, Apeldoorn 446 strafp., H. T. Stapel, Nunspeet 459 strafp., A. C. Koster, Ingen 466 strafp., H. Gebbink, Arnhem 494 strafp., K. van Meent, Bennekom 497 strafp., A. C. Merkenstein, Veenendaal 502 straf punten, S. Pal, Urecht 503 strafp., W. C. Wegerink, Apeldoorn 517 strafp., S. Mulders, Utrecht 524 strafp., D. J. Besselink, Bennekom 534 strafp., G. Bos, Amersfoort 534 strafp., D. van Roekei, Lunteren 538 strafp., G. de Boer, Ede 551 strafp., J. van Tongeren 554 strafp., Jac. Meurs, Ede 555 straf punten, G. Smit, Ede 558 strafp., mej. A. Blom, Ede 563 strafp., A. van Dijk, Stroe 564 strafp., A. Achterberg, Vee nendaal 565 strafp., D. de Koning, Lun teren 570 strafp., Ph. Bakker, Mook 573 strafp., D. van Veenschoten, Ede 574 strafp., A. Berkhof, Ede 575 strafp., H. Hansman, Ede 576 strafp., B. Bij lander, Ede 578 strafp., F. A. Scheffel, Ede 582 strafp., R. ten Hoedt, Utrecht 593 strafp., D. Wien, Ede 596 strafp., A. Steenbergen, Bennekom 598 strafp., J. J. de Vries, Ede 599 strafp., H. Hen driks, Ederveen 600 strafp., J. A. Schef fel, Nunspeet 604 strafpunten, G. Sams- huizen, Ede 606 strafpunten, P. de Echteld, Beneden Leeuwen 610 strafp. W. Diepeveen, Veenendaal 613 straf punten, R. Guliker, Putten 62C strafp., H. Bleeker, Nijmegen 631 strafp., T. Drost, Ede 639 strafp., J. C. Bremer, Ede 642 strafp., L. Eijsten, Ede 646 strafp., W. v. d. Berg, Ede 646 straf punten, W. Hulstein, Bennekom 646 strafp., M. Schoonderbeek, Ede 648 strafp., G. Meijer, Bennekom 656 straf punten, R. van Zomeren, Eist 658 strafp., A. van Roekei, Wageningen 659 strafp., W. van den Brink, Ede 660 strafp., H. Willemsen, Scherpenzeel 664 strafp., M. C. van Dijk, Ede 670 straf punten en J. van Ojik, Ede 670 strafp., terwijl de poedelprijs ging naar de heer R. Kuyper te Ede met 960 strafpunten. Ter ere van deze 10de rit kreeg iede re bestuurder-inschrijver aan de in schrijftafel een ballpoint met de naam M.A.C. „EDE" en een sleutelhanger met het embleem van de M.A.C. „EDE" aangeboden. Alle gestarte deel nemers kwamen ook aan de finish en keken daar hun ogen uit op de zeer goed verzorgde prijzentafel. De prijzen werden geschonken door de Edese Mid denstand. EDERVEEN Het tweede team van Advendo heeft op Koninginnedag in Otterlo in een voetbaltoernooi, waaraan vier teams deelnamen, een prachtige prestatie geleverd door de eerste prijs in de wacht te slepen. Advendo lootte de eerste wedstrijd tegen SDS 2. Het werd een matige wedstrijd en na een kwartier wist middenvoor N. van Beek te scoren voor Advendo. Pas na de rust kon SDS gelijkmaken. St. Vierwin- den scoorde het winnende doelpunt voor Advendo in de laatste minuut (2-1). Hierna speelde Otterlo tegen Ostrabeke dat de organiserende vereniging geen enkele kans gaf: 7-2. In de finale kwam Advendo uit tegen Ostrabeke en deze wedstrijd werd de grote verrassing van het toernooi. Men achtte de Ederve- ners kansloos tegen het team uit Oos terbeek, die in de vorige wedstrijd voortreffelijk voetbal hadden laten zien. Advendo legde het accent duidelijk op de verdediging en probeerde met snelle uitvallen te scoren. Deze tactiek bleek een succes want de teams gingen rusten met een 2-0 stand voor Advendo, door doelpunten van J. en N. van Beek. Het derde doelpunt werd eveneens ge scoord door N. van Beek. De held van de middag was keeper Marcus, die een aantal zeker schijnende doelpunten wist te voorkomen. Na afloop mocht aanvoerder Van Beek uit handen van de voorzitter van Otterlo de wisselbeker en een beker voor de eerste prijs in ontvangst nemen. Jeugduitslagen- Advendo A - Muske tiers A 1-5; pupillen: Advendo 1 - Oran je-Wit 1 2-1; Candia,3 - Advendo 2 4-0. Advendo 1, dat enkele weken geleden kampioen werd, speelt zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd tegen Be- verweerdse Boys in Werkhoven. VEENENDAAL De J. V. „Augus- tinus" houdt op vrijdag, 5 mei een drop ping. De dropping zou vrijdag 28 april worden gehouden maar is door de fees telijkheden op die dag een week uitge steld. De vertrektijd is half acht 's avonds vanaf gebouw „Bethel" bij de Julianakerk. Er is nog gelegenheid tot inschrijving bij de heer S. Huiberts, Pan huis 61 te Veenendaal; telefoon 2188. Het inschrijfgeld bedraagt f 1,«. VEENENDAAL Voor de regiona le atletiekwedstrijden, die de Veenen- daalse atletiekvereniging op Hemel vaartsdag op het Panhuis-sportpark or ganiseert, is weer een recordaantal inschrijvingen binnen gekomen. Ruim 300 atleten van 28 verenigingen uit alle delen van ons land nemen deel aan dit atletiekevenement, waardoor dit sport gebeuren een nationaal karakter krijgt. De organisatoren zijn er tevens in geslaagd enkele A-atleten naar Vee nendaal te laten komen. De toeschou wers kunnen deze categorie sportlie den aan het werk zien op de 3000 me ter en in de Olympische estafette. Ver der komen nog enkele A-atleten uit op het onderdeel hoog- en verspringen en de A-dames op de 100 en 800 meter. Belangrijke nummers voor de Vee- nendaalse deelnemers VAV komt in deze wedstrijden uit met een 35-tal at leten zijn o.a. 3000 meter jongens A en hoogspringen jongens C. De clubkampioenschappen van VAV, welke a.s. zaterdag worden gehouden, worden gecombineerd met de jaarlijkse tweekamp tegen het Tielse T.E.C., wel ke vereniging eveneens haar clubkam pioenschappen houdt op deze dag. VEENENDAAL DONDERDAG 4 MEI 1967 Ned. Herv. kerk: Oude kerk, 9.30 uur ds. Spilt van Utrecht. Julianakerk, 9.30 uur ds. Van As- senbergh. Vredeskerk, 9.30 uur ds. Jongerden Herv. gemeente „Sola Fide": 10.00 uur ds. Vijzelaar. Geref. kerk: Oude kerk, 9.30 uur ds. Van Enk. Geref. kerk (OCB): 9.30 uur ds. Pool. Chr. Geref. kerk: Bethelkerk, 9.00 uur ds. Langbroek. Pniëlkerk, 9.00 uur ds. Keuning. Geref. Gemeente (Ned.): 9.30 uur ds. Mallan. Geref. Gemeente (syn.): 11.00 uur ds. Verhoef van Barneveld. R.-K. kerk: Salvatorkerk, 8.00 en 10.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk, 9.00 en 11.00 uui H. Mis. EDE Oud-Ger. Gem. in Ned.: 10.00 u. ds. v. d. Poel. EDERVEEN Oud-Ger. Gem.: 9.30 u. leesdienst. ELST Ned. Herv. kerk: 9.30 u. dr. C. Graafland uit Veenen daal. SCHERPENZEEL Ned. Herv. kerk: 9.30 u. ds. J. T. Cazander. Geref. kerk: 10.00 u. ds. P. W. v. d. Veen. Geref. Gem.: 10.00 dhr. B. Roest. RHENEN N.H. (Geref.) Evangelisatie: 10.00 u. ds. Langerak uit Veenendaal. Geref. kerk: 8.30 u. ds. A. W. T. Nijenhuis. Resteren Ned. Herv. kerk, 10.00 uur dhr. J. M. Meyer uit Veenendaal. Opheusden Ned. Herv. kerk: 10.00 uur ds. J. Catsburg. Veenendaal: dr. Verschoor, Sandbroek- straat 2, telef. 2529. Scherpenzeel: arts W. v. Vulpen, Dorps straat 192, telef. 03497-1220. Ederveen: arts dr. Hey, De Klomp, telef. 200. Dierenarts: dr. Nutma, Ederveen, telef. 457. Rhenen: dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg, telef. 2328. RHENEN Even succesvol als met de organisatie van het schoolhandbal toernooi j.l. zaterdag, was de Rhenense handbalclub zondag in haar competitie wedstrijden. Het herenteam bleef op het goede pad naar een niet onwaarschijn lijk kampioenschap. Tegen Arma uit Zeist was de ruststand 62. Dat was evenwel in de uitwedstrijd ook het ge val. Toen werd echter toch nog met 76 verloren. Deze keer echter was het Rhenense overwicht te duidelijk. In de tweede helft werd dat nog eens onder streept. Zonder dat dit veel inspanning kostte, werd de eindstand bepaald op 153. Hans Kok bleef zich door zijn goede schieten een aanwinst tonen. Hij scoorde 7 maal. Door dit resultaat blijft RHC op gelijke hoogte met Celeritus zodat de wedstrijd, die over enkele we ken in Bunnik tussen beide teams wordt gespeeld, de doorslag zal moeten gever.. De dames wonnen eveneens. Tegen WW in Kerk-Avezaath ging de eerste helft gelijk op. Ruststand 34. Daarna toonden de Rhenense meisjes zicji pro- duktiever en mede dank zij het goede keepsterswerk van Ans Schinkel werd het tenslotte 38 voor RHC. De adspirantenjongens waren reeds kampioen. Ook in huri laatste wedstrijd bleven zijn ongeslagen. Achilles werd in Utrecht met 711 geklopt. De leden van de Amerongse schietver eniging Willem Teil hebben weer de on derlinge competitie gehouden. De uitslag werd als volgt: J. de Greef 98 pnt.; W: van Veenendaal 96 pnt.; R. C. Brinkman 95 pnt.; G. Mul der 93 pnt.; P. v.d. Sigtenhorst 93 pnt.; H. den Uijl 92 pnt.; W. Engelaar 91 pnt.; H. van Veenendaal 90 pnt.; W. Berkhof 89 pnt.; J. L. Engelaar 88 pnt.; H. van de Horst 85 pnt. en F. van Mourik 85 pnt. WAGENINGEN In de elfde en tevens laatste ronde van het persoonlijk dam kampioenschap van district west, die in Wageningen in Hotel Hof van Gelder land werd gespeeld, zyn alle beslissingen gevallen. In de hoofdklasse werd Henk Kleinrensink (WSDV-W'ag.) eerste en zijn broer Derk Kleinrensink (WSDV-Wag.) werd met vier punten achterstand tweede. De Betuwenaar F. v. Eldik (DJZ-Slijk Ewyk) werd in de 2e klasse eerste en plaatste zich derhalve voor de finale te Arnhem in het najaar, terwyl z(jn plaats- en clubgenoot St. Huisman met drie punten achterstand op de tweede plaats eindigde. In de hoofdklasse resteert nog één party, namelijk die tussen de Wageninger A. v.d. Wart (WSDV) en de Zette- naar P. C. v. Ooyen (TOG). In de 2e klasse moeten nog vier achterstallige par tyen worden gespeeld. De uitslagen van deze elfde ronde waren als volgt: Mej. E. Nieuwenhuizen (WSDV- Wag.)—G. Megens (DLC-Druten) 1—1; J. Bosselaar (WSDV-Wag.)D. Klein rensink (WSDV-Wag.) 1—1; H. Klein rensink (WrSDV-Wag.)M. Berkhof (WSDV-Wag.) 2—0; B. v. Laar (WSDV- Wag.)mej. E. Nieuwenhuizen (WSDV- Wag.) 11; D. Kleinrensink (WSDV- Wag.)P. C. v. Ooijen (TOG-Zetten) 20; G. Megens (DLC-Druten)J. Bos selaar (WSDV-Wag.) 1—1; B. S. Klein rensink (WSDV-Wag.)—M. Berkhof (WSDV-Wag.) 2—0; M. Berkhof (WSDV-Wag.)—J. v. Meteren (VTD- Tiel) 0—2. J. Elings (DJZ-S1. Ewijk)H. Stel (WSDV-Wag.) 2—0; C. H. v. Dijken (TOG-Zetten)—J. Elings (DJZ-Slijk Ewyk) 0—2; H. Stel (WSDV-Wag.)— F. v. Eldik (DJZ (SI. Ewijk) 0—2; D. Wrekenhorst (WSDV-Wag.)H. Stel (WSDV-Wag.) 2—0. Hoofdklasse: 1. Henk Kleinrensink 11—21 2. Derk Kleinrensink 11—17 3. J. Bosselaar 11—14 4. A. v. d. Wart 10—12 5. B. v. Laar 11—11 6. J. ledema 11—10 7. J. v. Meteren 11—10 8. P. C. v. Ooijen 10—9 9. B. G. Kleinrensink 11—9 10. mej. E. Nieuwenhuizen 11—8 11. G. Megens 11—7 12. M. Berkhof 11—2 2e klasse: 1. F. v. Eldik 9—17 2. St. Huisman 9—14 3. J. Elings 10—11 4. D. Wrekenhorst 10—11 5. W. C. v. d. Wart 8—10 6. Th. Jacobs 9—10 7. C. H. v. Dyken 9—7 8. -R. Derksen 9—7 9. F v. Eek 9—6 10. H. Stel 10—6 11. M. Willemsen 10—3

De Vallei | 1967 | | pagina 5