Nieuwe school een dringende noodzaak ^lf^4TStÖ^ Gaat openbaar onderwijs voor Eist verloren Premie op verhuizen Oplossing flessehals f 150.000,- Herdenking bij monument Veiling Septer Tiel Willem Alexanderschool in Overberg KERKDIENSTEN Elster hoofdonderwijzer Hulsebos: 3550 4079 Samenkomst bi] monument Sleutelcursus had veel geslaagden MIST U UW Autokosten burgemeester C H E V R 0 LET Gemeente leent voor bouw van kleuterscholen Aanvulling op begroting ligt ter inzage HERMAN LOOIJEN VAN WOUT BLAUWKOUS Zuid spaarde meer dan 't centrum HOE LANG Bel: Sobere plechtigheid bij „La Montagne" Opbrengst collecte kinderbescherming Spaaroverschot bij R.P.S. in Overberg 0 V.A.B. P KIRPESTEIN E Meer opgenomen dan ingelegd VRIJDAG 5 MEI 1967 We hebben een paar feestelijke da gen achter de rug. In de eerste plaats moest op de geboorte van de. prins worden gefuifd. Dit was zo'n zeldzaamheid, dat we even op ge paste wijze buiten onszelf van gepas te vreugde raakten. Het duurde maar even, want de vol gende dag riep ons weer naar de pro- duktiemachines en de kantoorkruk ken. Er zat geen uurtje extra vrij in, behalve dan voor de sector van het onderwijs waarin men het in der gelijke gevallen voor ons allemaal geniet. Voor de rest bleef er niet veel tijd voor spontane feestelijkheid over. De volgende dag moest men weer uitgeslapen aan de arbeid. Het was wel zonde van de tijd, die aan de verschillende regelingen was be steed. Ik vermoed, dat er heel wat uren mee de mist in zijn gegaan. Kostbare uren, want regelingen wor den doorgaans ontworpen door dik- gesalarieerde personen. En bij die bezigheid worden meestal dikke si garen verbrand. We waren blij met het prinsje, maar voor de spontaniteit was niet veel ruimte. Ik weet warempel niet meer of we in negentienhonderd acht en dertig toen de moeder van deze dagen ge boren werd het werk erbij neer ge legd hebben. Wel kan ik me nog herinneren, dat er toen op staande voet iets meer vuurwerk tegen aan geschoten is. Bij gebrek aan een echt kanon ons leger had er toen maar een paar en die stonden op Soestdijk opge steld had het plaatselijke feest comité het versierd met het voorge schreven aantal papieren bommen. Deze zouden op de Markt tot explo sie worden gebracht. Eén voor één. Het afvuren verliep evenwel niet ge heel volgens plan. Er ging iets mis met de ontsteking, waardoor meer schoten tegelijk werden afgevuurd. Het mag een wonder heten dat de feestcómmissarièsen er het leven niet bij inschoten, al kostte het één van hun zijn zondagse pak. Maar de ontploffing was des te heviger. Die feestvreugde hebben we deze keer gemist. Een beatbandje heeft het op de feestelijke avond nog even geprobeerd met een nummertjes op de Markt, maar het lukte niet zo erg. Gelukkig maakt de televisie in derge lijke gevallen veel goed. Je zit er met je neus bovenop en een kom metje oranjebitter is ondanks het sluitingsuur achterom altijd nog wel te betrekken. Bram had overigens uit voorzorg al t een en ander ingeslagen en we heb ben bij onze buren de Oranjestem ming tot het juiste peil opgevoerd. Jammer genoeg hebben we de kandeel toen het prinsenkind werd aangege ven moeten missen. Driek is erg be dreven in het maken van aparte slokjes. Bij verkoudheden, verstop pingen en dergelijke weet ze altijd wel het een en ander te miksen, dat helpt. Maar met de kandeel heeft ze het af laten weten. Het recept is niet te krijgen. Ik denk, dat het in handen is van de BVD, want het blijft na tuurlijk eigenaardig, dat eerst alleen mevrouw van de burgemeester van Baarn het wist en dat het hoogge plaatste gezelschap er later in Utrecht van zat te smikkelen, gemaakt vol gens oud recept van de burgemeesters familie daar. Gelukkig zat er voor ons nog 'n staart je in de feestkruik, hetgeen we met een gevoel van berusting in de om standigheden soldaat hebben gemaakt. Driek heeft het nog wel een enkele keer moeten horen. Van die kandeel. Maar toen ik later boven een fiks bord dampende stampie zat heb ik met eerbied naar haar gekeken en gedacht: „Dat recept hebben ze daar niet". WOUT BLAAUWKOUS. RENSWOUDE Ook Renswoude hield dit jaar weer zijn dodenherden king. Er werd hier geen stille tocht gehouden, maar wel kwamen veel dorpsgenoten bij het monument op de Barneveldseweg bijeen. Er werden bloemen gelegd en een minuut stilte in acht genomen. Met het spelen van het Wilhelmus werd de plechtigheid be sloten. RESTEREN Burgemeester D. J. Pott heeft dezer dagen te Resteren de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de sleutelcursus, die was georgani seerd door de Kesterense afdeling van het Nederlandse Verbond voor Veilig Verkeer. Van de 25 personen die aan de cursus deelnamen slaagden er 24. Onder de geslaagden bevonden zich vier dames. De diploma-uitreiking vond plaats in de zaal van café „De Kuip". Opperwachtmeester Bronk, die de cur susavonden had geleid kreeg van zijn „leerlingen" als blijk; van waardering voor de leerzame uurtjes een barometer aangeboden. ELST Een nieuwe school op een terrein tussen de Veenendaalsestraatweg en de Woudweg. Dat is de grote wens van de heer G. J. Hulsebos, hoofd van de openbare lagere school aan de Rijksstraatweg. Het is voorlopig nog een ver ideaal, want hoewel het gemeentebestuur volgens zeggen van de heer Hulsebos eveneens van de noodzaak van een nieuw schoolgebouw doordrongen is, zijn er nog geen concrete plannen gemaakt. Dat het zonder meer een noodzaak is, dat de school er komt, staat voor de hoofdonderwijzer vast. Het gebouw dateert van 1865 en beantwoordt al lang niet meer, ondanks de verschillende verbeterin gen die in de loop der jaren zijn aangebracht, aan de moderne eisen die aan het onderwijs worden gesteld. Daarbij komt dat het dorp Eist juist aan de andere kant van de Rijksstraatweg de laatste jaren vrij snel tot ontwikkeling is gekomen. De ligging van de school kreeg hierdoor een steeds excentrischer karakter. „Als dit zo doorgaat", vertelt de heer Hulsebos nogal somber, „zal er nog eens een moment komen dat het openbaar onderwijs voor Eist verloren gaat. nieuwe school voor de hand zou lig gen als de onderwijsinspectie het oude gebouw zou afkeuren. „Die kans zit er in, want het gebouw is onder- wijs-technisch al lang niet meer in orde. In de lokalen die aan de kant van de Rijksstraatweg liggen komt nooit een straaltje zon. Overal in de school kom je scheuren en lekkages tegen. De ramen moeten zo veel mo gelijk dichtblijven omdat we veel hin der ondervinden van het verkeers lawaai." Als er geen verbetering komt ziet de heer Hulsebos de toe komst nogal donker in. Als er aan de andere kant van het dorp steeds maar nieuwe huizen wor den bijgebouwd en de situatie met die gevaarlijke verkeersweg blijft be staan,... ja, dan worden onze kinderen weggezogen. Op den duur loop je dan het risico dat het openbaar onderwijs voor Eist verloren gaat..." Het lijkt een kwestie van „erop en eronder", misschien ziet hij het zelf ook wel zo: want hij herhaalt: „Zo kan het niet langer..." De beide lagere scholen in Eist, de christelijke en de openbare, maken een tegenstrijdige ontwikkeling door. De praktijk toont aan dat de christe lijke school „uitpuilt" van de leerlin gen, terwijl het schoolbestuur van de openbare het leerlingenaantal nauwe lijks ziet groeien, integendeel, elke nieuwe leerling is er eentje. De ene school, de christelijke, ligt tussen de nieuwbouw; er komen steeds meer huizen en daardoor steeds meer leerlingen. De school van de heer Hulsebos is zo langzamer hand buiten de kom van het dorp ko men te liggen. Het schoolhoofd beschouwt deze ont wikkeling zonder meer als een pro bleem. „De kinderen moeten van te ver komen", is zijn reactie. „Sommi gen moeten vier keer per dag de drukke Rijksstraatweg over. Wij heb ben het idee, dat er ouders zijn die in hun hart het openbare onderwijs verkiezen, maar het niet aandurven om hun kinderen de gevaarlijke weg over te sturen..." De heer Hulsebos is overigens niet bij de pakken neer gaan zitten. Er zijn al diverse contacten geweest met het gemeentebestuur om aan deze si tuatie een einde te maken. Wethou der Van Lienden heeft al eens te ken nen gegeven het „roerend met het hoofd van de school eens te zijn". Er zijn lange ingezonden stukken in de krant verschenen. Er zijn ouders geweest, die daarin op de moeilijkhe den hebben geattendeerd, maar di recte, zichtbare resultaten heeft dit alles tot op heden niet opgeleverd. „Als onderwijzend personeel alleen kun je maar weinig beginnen. De ouders van onze leerlingen zouden ons bijvoorbeeld kunnen helpen. Ik denk aan een bepaalde actie, hoe weet ik echter niet, maar er moet iets gebeu ren. Als er zo'n actie op touw wordt gezet, dan kan het gemeentebestuur daar wellicht op inhaken..." Een van de gedachten van de heer Hulsebos is, dat de bouw van een Heden, vrydag. VEENENDAAL. Gebouw „Bethel", 19.30 uur: Dropping J. V. „Augustinus". OPHEUSDEN. Gemeentehuis, 19.30 uur: Gemeente raadsvergadering Resteren. BIOSCOOP Luxortheater, Veenendaal, „Batman '66". 19.30 uur: Morgen, zaterdag. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 „Batman '66". uur: VEENENDAAL Zaterdag 6 mei: H. E. G. Pilon, Kerke- wijk 82, telefoon 2481. Zondag 7 mei: W. Remme, Markt 10 telefoon 2061. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, telefoon 2123. Groene Kruis: Zr. Post, Schrijverspark 411. Tel. 2573. RESTEREN Arts: Voor de gemeenten Lienden, Om meren en Resteren neemt waar: Dr. A. Zandrjk te -Resteren. Tel. 08886 201. Wijkverpleging: Voor de gemeenten Echteld en Resteren neemt waar: Zr. S. Westerhof te Resteren. Tel. 08886 210. OPHEUSDEN Arts: Voor de gemeenten Echteld, Do- dewaard en Opheusden neemt waar: Dr. M. van Driel te Ochten. Telefoon 03444—220. Wijkverpleging: Voor de gemeenten Do- dewaard en Opheusden neemt waar: Zr. E. de Winter te Opheusden. Telef. 08887—210. EDERVEEN, DE KLOMP EN RENS WOUDE. Arts: Dr. Rademaker, Ederveen. Tel. 201. Dierenarts: Dr. Nutma, Hoofdweg 49A, Ederveen. Tel. 457. RHENEN Arts: Dr. Stegeman, Herenstraat 69. Tel. 2315. Apotheek: Wageningen. VEENENDAAL De spaarcijfers bij de Rijkspostspaarbank geven gedu rende de maand april in Veenendaal- Zuid een beter resultaat te zien dan in het centrum. Werd er in Zuid meer in gelegd dan uitbetaald, op het hoofd postkantoor was deze verhouding an dersom. In Zuid brachten 665 mensen samen f 40.887,78 weg, terwijl 60 men sen in totaal f27.560,84 van hun boek jes haalden. Op het hoofdkantoor werd door 630 mensen f 142.217,49 ingelegd, terwijl de PTT-ambtenaren aan 349 mensen f217.505,47 terugbetaalden. De situatie rond de openbare school inASlst is al verschillende keren in de raad besproken. Het is bij praten ge bleven, de heer Hulsebos moet dan ook spijtig opmerken: „Definitief is er nog nietsmaar het is de vraag hoe lang dergelijke toestanden zoals hier met onze school nog getolereerd kunnen worden VEENENDAAL Het verhuizen naar een duurdere woning wordt ook in Veenendaal, als gevolg van het door- stromingsbesluit, aantrekkelijker ge maakt. Men kan in voorkomende ge vallen een premie van f 1000,- krijgen, terwijl daarboven, indien men een een gezinswoning wil ruilen voor een flat, nog eens een premie van f 500,- gege ven kan worden. De algemene regels die in het voor stel, dat dinsdag in de raad behandeld zal worden, vervat zijn komen op het volgende neer: Indien men een woning verlaat, waarvoor men minder huur dan f 90,- netto (dus zonder vergoeding voor verwarming, plantsoen en derge lijke) verlaat en inruilt voor een wo ning, die tenminste 50 pet duurder is, ontvangt men de premie van f 1000,-. Bejaarden, die een woning verlaten ongeacht de huurprijs en een wo ning betrekken, die tenminste twee ka mers minder heeft, ontvangen dezelfde premie. Dit geldt ook, indien iemand besluit in het bejaardencentrum te gaan wonen. De extra premie van f500,- is be schikbaar voor die mensen, die een eengezinswoning ruilen voor een flat en overigens voor een vergoeding van f 1000,- in aanmerking komen. Deze premie geldt niet voor bejaarden, die in het bejaardencentrum trekken. De tweede premie is ingesteld met het oog op het grote aantal verzoeken, dat is binnengekomen van mensen, die op medisch advies moeten verhuizen van een flat naar een eengezinswoning, terwijl daarvoor vrijwel geen woningen beschikbaar zijn. Het college hoopt met deze premie het verhuizen naar een duurdere woning, of een flat aantrek kelijker te maken. Voor het verkrijgen van alle premies geldt, dat men ee» huurwoning in Veenendaal moet achter laten. dagblad DE VALLEI? tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL Wij schreven reeds dat een oplossing van de moei lijkheden, die de flessenhals in de Ker- kewijk veroorzaakt waarschijnlijk snel tot een oplossing gebracht kunnen wor den. Volgens mededelingen van de di rectie van de Nutsspaarbank was een akkoord bereikt met het college van B. en W. over verkoop van het gehele pand en de daarbijbehorende grond. De raad wordt thans voorgesteld dit perceel te kopen voor een bedrag van 150.000,-. Ging indertijd slechts een deel van het college met deze voorwaarden ak koord en waren er ook in de commis sie voor de eigendommen bezwaren, thans blijkt uit niets, dat er wethou ders zijn, die niet met de voorgestelde aankoop akkoord zullen gaan, terwijl ook de commissie heeft gezegd geen bezwaren te hebben. Het ziet er dus naar uit, dat de raad tot aankoop zal besluiten, al moet daarvoor natuurlijk de vergadering van dinsdagavond afge wacht worden. De Nutsspaarbank zal tussen de dag, waarop het gebouw aan de gemeente overgedragen wordt en de dag waarop de bank het pand in gebruik neemt, dat nu nog in gebruik is bij de Amrobank, een jaarlijkse huur betalen van 6.000. Bovendien zal de bank de kosten van verzekering, belasting en onderhoud dragen gedurende die periode. Daar de Nutsspaarbank verwacht, dat zij volgend jaar zomer kan verhui zen, zal reeds volgend jaar de gevaar lijke situatie tussen de markt en de J. G. Sandbrinkstraat kunnen worden verbeterd. VEENENDAAL De burgemeester rijdt veel met zijn privé-auto ten dien ste van de gemeente. Hiervoor komt hem voor ritten binnen de gemeente een vaste jaarlijkse vergoeding toe, terwijl voor ritten buiten de gemeente een kilometerprijs vergoed wordt. Op de op dinsdag a.s. te houden ge meenteraadsvergadering, komt een goeding voor de auto van de burge- goeding voor de auto van de bureg- meester verhoogd wordt van f 1.020,- per jaar tot f 1.332,- per jaar. De ver goeding wordt gegeven volgens de nor men, die het rijk daarvoor stelt. VEENENDAAL Enkele honderden mensen waren woensdagavond naar het monument gekomen om de gevallenen in de oorlog 1940-1945 te herdenken. On der de aanwezigen was een groot per centage jongeren. Dit mag als een po sitief element in de herdenking geno teerd worden. Wel was de belangstel ling van het grpte publiek zeer ge ring. Men schijnt in Veenendaal niet te kunnen feestvieren (getuige de „be langstelling" voor de evenementen op koninginnedag), maar ook schijnt zelfs aan een bezinning op de door de geval lenen verworven vrijheden geen behoef te te bestaan. Er werd een aantal bloemstukken ge legd bij het monument op het Stations plein. Er waren drie kransen, één van het gemeentebestuur, één van Oranje dag en één van het Rode Kruis. De bloemen kwamen voornamelijk van schoolkinderen. OVERBERG Agelopen woens dagavond heeft ook op de weg naar Eist even voorbij „La Montagne" de dodenherdenking plaats gevonden aan de voet van een daar geplaatst kruis. Alhoewel dit punt weing in de publici teit komt, hebben ook hier mensen hun aandeel aan onze bevrijding met hun leven moeten betalen. In aanwezigheid van vele anderen werd door het perso neel en een deputatie van dejognens van „kamp Overberg" een krans ge legd aan de voet van het kruis. Nadat de directeur van dit tehuis met enkele woorden erop had gewezen, dat de ge brachte offers in elk geval de jaarlijks terugkerende dodenherdenking recht vaardigden, werd twee minuten stilte in acht genomen. VEENENDAAL De SAKOR natio nale collecte voor de kinderbescher ming heeft in Veenendaal opgebracht een bedrag van f 1124,70. Het plaatse lijke comité zegt dank aan allen, die met hun gaven of bereidwilligheid om te collecteren hun medewerking heb ben gegeven. Opgave na klasse mm maat. Appelen x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 x Goudreinet k.2 Jonathan k.l Jonathan k.2 Lombarts Calville Winston k.2 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 91—98 90—95 84—90 73—78 83—95 82—92 77—86 71—85 86—90 83—85 75—83 87—90 78—87 71—80 82—86 77—84 70—78 86—88 85—87 83—86 109-111 100—102 85—88 67—70 Fabrieksfruit: blank per 100 kg f 18.00; rood f 16.80. Peren Brederode 7478 St.-Remy 46—65 35—54 Glasaardbeien per doosje van 2 ons export 8097, 7580. Groenten: prei 7274; spinazie 3150; sla per 100 krop f 13.1019.00, 17.40 9.00; aardappel middel 1517. Bloemen: violen per stuk 1419; 57. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. OVERBERG De christelijke kleuterschool heeft nu een naam, tenminste er hangt een bord op, dat de naam: .Prins Alexander" vermeldt. Toch zal ook dit bord weer moeten worden verwijderd, want de rijksvoorlichtingsdienst heeft meegedeeld, dat indien straten, scholen en dergelijke naar de nieuwe oranje-prins genoemd worden, deze de naam „Prins Willem-Alexander" moeten dragen. Binnenk ort zullen de Overbergers dus weer een ander bord op hun kleuterschool, die het feeds zolang zonder naam heeft geda an, zien. VEENENDAAL ZONDAG 7 MEI Ned. Herv. Kerk: Oude kerk 9.30 uur ds. Lam van Putten en 17.00 uur ds. Breugem van Barne- veld. Julianakerk 9.30 uur ds. Eijsenga van Leusden en 17.00 uur ds. Jongerden. Vredeskerk 9.00 uur en 10.30 uur ds. Graafland en 17.00 uur ds. Van Koo- ten van Harderwijk. Sionskerk 9.30 uur ds. Jongerden en 17.00 uur ds. Kalkman van Driebergen. Bejaardencentrum 9.30 uur ds. Van As- senbergh. Veeneind 15.00 uur de heer Van Beuse- kom; woensdag 10 mei: 19.30 uur ds. Haring uit Nieuwland. Dijkstraat 14.45 uur ds. Terlouw. Herv. Gemeente „Sola Fide": 10.00 uur ds. Nijeboer en 17.30 uur ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Oude kerk 9.30 uur ds. Overduin en 17.0'; uur ds. Kramer vlootpredikant Oosterbeek. Petrakerk 9.30 uur ds. Kramer en 17.00 uur ds. Overduin. Geref. Kerk (OCB): 9.30 uur en 17.00 uur ds.. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. Langbroek. Pniëlkerk 9.30 uur en 1 .00 uur ds. Keu- ning. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur ds. Mallan. Geref. Gemeente (syn): 9.30 uur en 17.00 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur da. Feikema van Driebergen. R. K. Kerk: Salvatorker 8.00 uur en 10.00 uur. H. Mis en 17.00 uur Lof. Willibrorduskerk 9.00 uur en '11.00 uur H. Mis en 19.00 uur Lof. Leger des Hells: 10.00 uur Heiligingssamenkomst en 19.30 uur Verlossingssamenkomst. Jehovagetuigen (NW-gebouw): 14.30 uur Openbare vergadering en 15.30 uur bijbelbespreking Wachttoren. Soefl-beweging: Univehsele eredienst in gebouw Ned. Prot. Bond. 17 uur mevr. M. M. Bos- man-Schurink. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. L. v.d. Peut, Renswoude; 18.00 uur: ds. B. A. van Donkersgoed, St. Philipsland. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur ds. C. van de Berg. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur ds. J. Catsburg Geref. Gem. Synodaal: 10 en 18.30 uur Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland: 10 en 18.30 uur ds. M. vfixi Beek. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. van Noort, Vlaardin- gen; 18.30 uur: ds. H. J. Meyer, Soest. Dorpshuis: 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Hoorweg; 18.30 uur: ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: Prof. dr. M. Smits, Den Haag (N.H.). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. C. de Bie. LEERSUM R.-K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur: H. Mis. Ned. Herv. Kerk: Zondag, 7 mei. 10.00 uur: ds. v.d. Ros uit Driebergen. 18.30 uur: ds. G. F. Overgaauw. Rehoboth, 10.00 u.: Jeugdkapeldienst. Geref. Kerk: 10 uur ds. L. Zwaan, 17 uur ds. L. Hoorweg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 7 mei: 9.30 en 18.30 uur: ds. J. T. Ca- zander. Geref. Kerk: 7 mei: 10.00 uur: ds. P. W. v.d. Veen; 18.30 uur: ds. KA. Schippers uit Amersfoort. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrije Evang. Gem.: 7 mei: 15.00 uur: Evang. J. W. Delwig uit Arnhem. De dienst wordt gehou den in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt gehou den in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. RHENEN Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie: 10 en 17 uur ds. v. Estrik uit Gene- muiden. Geref. Kerk: 10 uur ds. A. W. T. Nijenhuis; 17 uur ds. L. C. Rietveld uit Wageningen. Oud. Geref. Gem: Woensdag 10 mei: 19 uur ds. Gebraad uit St. Philipsland. OVERBERG Er werd in Overberg bij de RPS ongeveer zesmaal zoveel gespaard, als men van het boekje op nam. Ingelegd werd door 33 mensen f 12.572,50, uitbetaald werd aan 6 per sonen f 2.088.14. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE VEENENDAAL Enige tijd gele den is besloten tot de bouw van twee kleuterscholen in „De Engelenburg" en een lokaal bij de kleuterschool de „Wielewaal". Om dit te financieren heeft het colle ge een krediet van de N.V. Bank der Nederlandse Gemeenten weten te krij gen van f 500.000,-. Dit krediet moest voor 14 april geaccepteerd zijn, zodat het college van B. en W. reeds toege hapt heeft, zonder dat daarvoor toe stemming van de raad was. Het ver zoekt echter de raad alsnog met deze transactie akkoord te gaan en tekent daarbij aan, dat de commissie voor financiën reeds akkoord is. Het bestuur van het waterschap Wa geningen en Ede maakt bekend, dat een besluit tot aanvulling der begroting 1966 van 3 tot 11 mei 1967 voor een ieder ter inzage zal liggen bij de se cretaris. Bezwaren tegen dit besluit kunnen door belanghebbenden worden inge diend bij het gecombineerd college tot 17 mei 1967. De watergraaf, J. J. Mijnssen. RENSWOUDE Hoe feestelijk da aprilmaand ook geweest mag zijn, het PTT-kantoor heeft wat de afdeling Rijkspostspaarbank betreft, geen reder» om de vlag uit te steken. Er werd in die maand namelijk bijna tweemaal zoveel uitbetaald, dan ingelegd. Door 66 mensen werd een bedrag van f 9.774,02 op hun spaarbankboekje ge stort, maar 30 mensen haalden er to taal f 18.763,- af. V NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN Na een bewonderenswaardig gedragen laatste levensjaar, overleed heden tot onze grote droef heid mijn lieve man, onze zoon, broer en oom op de leeftijd van 33 jaar. Uit aller naam: A. W. H. LOOIJENEphraïm Leersum, 3 mei 1967 Bentincklaan 28 De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op maandag 8 mei a.s. om 12.30 uur op de algemene begraafplaats te Leersum.

De Vallei | 1967 | | pagina 3