Herdenking slachtoffers/ tweede wereldoorlog Bevelhebber strijdkrachten legde krans op Grebbeberg Mooier ooit dan Belg Boonen zegevierde in de zware klasse Duitsers zegevierden in zijspanraces What's in a name? VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Grote belangstelling voor Rhenense cross Gereformeerd Rhenen naar Kerkedag in Beekbergen Vijf jaar jeugdkerk 500 GC 250 Waarden Weer prijs in Candia-loterij SHAMPORAL Les Baroques in Veenendaal Junioren Zijspannen cc Spaarzaamheid bij Scherpenzelers VLOERBEDEKKING VUIL Schoolbestuur belegt vergadering Permanent FORD-show in showroom Auto over de kop op Rijksweg 12 Gelderse E. H. B. ().- kampioensehappen Drukke maand op postkantoor VRIJDAG 5 MEI 1967 RHENEN Er stond woensdagoch tend een gure wind en af en toe vielen er hagelstenen op het frisse ontluiken de groen van de bossen op de Grebbe berg, toen daar om elf uur in de och tend de gevallen strijders uit de tweede wereldoorlog werden herdacht met toe spraken en kransleggingen. Geas sisteerd door de chefs van staven van Marine en Luchtmacht legde de bevel hebber van de Nederlandse strijdkrach ten, luitenant-generaal F. v. d. Veen, een fraaie krans aan de voet van het monument dat de ingang naar de mili taire begraafplaats afsluit. De Ko ninklijke Militaire Kapel speelde ge wijde muziek, nadat de grote bronzen klok de plechtigheid had ingeluid Stram in de houding stonden de ere wachten, commando's weerklonken door de stilte van het voorjaar, de na tionale driekleur hing halfstok. Onder de talrijke hoge militaire en burgerlijke autoriteiten merkten wij onder meer op de commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht mr. Th. graaf van Lyn- den van Sandenburg en Rhenens bur gemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal. Tegen over de genodigde autoriteiten hadden verschillende nabestaanden van de slachtoffers plaats genomen. Daar had den ook enkele in het revalidatiecen trum in Doorn verpleegde militairen een zitplaats gekregen. De oudste militaire begraafplaats van ons land is mooier dan ooit tevo ren. Dank zij een initiatief van de Ne derlandse Oorlogsgraven Stichting, bij deze plechtigheid vertegenwoordigd door generaal Baron van Voorst tot Voorst, zijn in de afgelopen winter al le zerken vervangen door staande graf stenen, voorzien van een klimmende leeuw met uniforme opschriften. Het zijn de stenen, die voorkomen op alle geallieerde graven over de gehele we reld. De beplanting was eveneens ge wijzigd. Voor alle grafstenen was een groene vaas geplaatst met daarin ci troengele tulpen. De erebegraafplaats heeft door deze reorganisatie een prach tig aanzien gekregen. Bloemen en be planting vormen tezamen één prachti ge tuin. Hoofdlegerpredikant ds. J. Drost hield de herdenkingstoespraak. „Op nieuw staan wij thans op de oudste oorlogsbegraafplaats van Nederland, om opnieuw te gedenken hen, die het offer van hun leven hebben gegeven sinds de tiende mei 1940. Opnieuw wordt er vandaag iets zichtbaar van de verbondenheid welke er ten diepste in ons volk leeft. En welke in het ver leden soms zo intens beleefd werd Vooral dan wanneer het in ons bestaan ging om de verdediging van waarden als vrijheid, waarheid, leven en tegen onrecht, leugen en knechting. De be graafplaats Grebbeberg heeft een an der uiterlijk gekregen, dank zij de zorg van de Oorlogsgravenstichting en de instemming van de nabestaanden. Voor onze ogen rijen zich nu aaneen kruisen, grafstenen zoals ze overal op de we reld op de oorlogskerkhoven staan op gericht. Soms in onafzienbare rijen, soms een enkele. Tekenen van deze aarde. Tekenen van offers die zijn ge bracht. Tekenen van bloed dat gestort is. Tekenen daarvan dat wij als men sen, dat wij als volkeren het nog steeds niet hebben kunnen leren om met elkaar in deze wereld in vrede en in gerechtigheid te leven. Maar teke nen die ook naar een toekomst wijzen. Want op de achtergrond van al deze grafstenen, die er toch onontkoombaar staan in deze wereld, staat het kruis van Hem die het hoogste offer ge bracht heeft op Golgotha, Jezus Chris tus. Hem zie ik op alle kerkhoven in deze wereld op de achtergrond staan. Aan Hem ontlenen ook de graven hun betekenis. Offer en bevrijding. Het hoogste geven om het hoogste te kun nen schenken. Want door Hem zijn er in de wereld van de mensen de hoog ste waarden geopenbaard, waarden van bevrijding. Zij hebben gestalte gekregen in hoop, barmhartigheid, toekomstverwachting, dienstbetoon, gerechtigheid, waarheid, zelfverloochening, sociale bewogenheid, vrede, vrijheid. Dit zijn grote woor den, maar ik dacht dat wij het met minder vandaag ook niet kunnen doen. Dit zijn geen waarden, die ons zo maar in de schoot worden geworpen. Dit zijn geen waarden die automatisch en geruisloos eigendom worden van de mensheid in een rustige ontwikkeling. Daarvoor zijn offers gebracht, heel de geschiedenis door. Onontkoombaar zet het proces van bevrijding zich voort, dat van het kruis uit over de wereld gaat ondanks alle aantasting. Wij wor den vandaag op deze begraafplaats op nieuw aangesproken in onze verant woordelijkheid, gezamenlijk en persoon lijk. En dan zijn de offers niet tever geefs gebracht, wanneer wij in een eerbiedig gedenken ons allen verant woordelijk weten voor de hoge waar den, waarvoor zij hun leven hebben moeten geven, opdat deze aarde leef baar wordt, steeds meer, voor ieder. Voor mensen van alle volken en van alle huidskleur. Een aarde waarop vre de werkelijk vrede is en gerechtigheid waarachtige gerechtigheid voor allen en waarin geen oorlog en geen wapen meer zal zijn. Opdat de mens kan le ven in de volle ontplooiing van zijn hu maniteit, als schepsel Gods. Dit vraagt ons aller inzet als ant woord op deze graven. Dit is de op dracht voor onze politiek, voor onze wetenschap, voor onze arbeid, voor heel onze levensinstelling. Dan zal het visioen dat van het kruis over de we reld uitgaat werkelijkheid worden en in deze huidige wereld gaan inschui ven. Er is een nieuwe werkelijkheid mogelijk. Wij leven in een wereld met een enorme uitdaging en problematiek. Zij hier vragen ons of wij het aankun nen. Wij leven ook in ons land in een in dringend proces van her-oriëntatie. Wat zullen wij ervan maken? Wij vormen een volk dat graag uiteen loopt, waar het maar uiteen kan lopen. Het is goed dat in deze momenten en in deze da gen weer eens zo duidelijk gemanifes teerd wordt de verbondenheid van ons volk ondanks alles. Een verbondenheid die zich al zo spontaan heeft geuit in de blijdschap om de geboorte van een Oranjeprins en de verjaardag van Ha re Majesteit de Koningin. Maar wat zullen wij? En wat kunnen wij temid den van andere volken en voor andere volken betekenen? En voor elkaar? Dat zijn vragen die om een antwoord roepen. En wij hebben te antwoorden. Vanuit onze menselijke verantwoorde lijkheid. Maar t envolle verantwoord is het dacht ik ook alleen wanneer wij weten, staande tussen deze graven, dat vrede, vrijheid, gerechtigheid, ten diep ste gaven van God zijn". De Koninklijke Militaire Kapel speel de na de toespraak van ds. Drost „Herz Liebster Jesu" van J. S. Bach, waarna de hoofdlegeraalmoezenier P. G. T. M. Schoonebeek voorging in ge bed, gevolgd door twee coupletten van „Blijf bij mij Heer". Er werden vele kransen gelegd. Eerst door de bevelhebber van de Ne derlandse strijdkrachten, daarna door vertegenwoordigers van het voormalig KNIL, de voormalige binnenlandse strijdkrachten, de voormalige Kon. Ne derlandse Brigade Prinses Irene, het voormalig achtste regiment infanterie, de Nederlandse Oorlogsgravenstichting, RHENEN In het kader van de Can- diaclubhuisloterij werd de derde trek king voor een prijs van f 100,gehou den. De gelukkige winnaar werd ditmaal de heer Brandsma uit de Dorpsstraat in Dienden. Van de drie prijzen gingen er twee naar elders. Al eerder viel er f 100,in het naburige Veenendaal. het Nederlands Oorlogsgravencomité, het Nederlands Revalidatiecentrum Doorn, de afdeling Rijssen van de Ne derlandse Bond van Oud-Strijders en nog vele anderen. Het plechtigste moment was eigen lijk wel de twee minuten stilte die na de kranslegging in acht werden geno men, gevolgd door het cavalerie sig naal „Voorwaarts" met het „Wilhel mus". Onderwijl werd aan de lange mast de vlag weer in top gehesen. Daarmee behoorde deze jaarlijkse mili taire plechtigheid weer tot het verleden. In de avonduren maakte Rhenen's burgerij zich op voor de stille omgang. Een lange stoet zwijgende burgers, met het gemeentebestuur aan het hoofd, wandelde vanuit het Kon. Elisabeth- plantsoen naar de begraafplaats op de berg, om daar de gevallenen te eren. Schoolkinderen legden kransen, even als de burgemeester, die dat deed na mens het gemeentebestuur. „Ons Ge noegen" speelde gewijde muziek, er werden twee minuten stilte in acht ge nomen, waarna de plechtigheid werd besloten met het „Wilhelmus" en een rondgang langs de vele graven. Aan het einde van de middag had de burgemeester reeds bloemen gelegd op de graven van gevallen Rhenenaren en bij het kruis op „La Montagne", waar destijds enkele illegale werkers werden gefusilleerd. In de ochtend van de vijfde mei wer den én door de burgemeester én door Barneveld, 3 mei 1967 Pluimvee- markt. Aanvoer ca. 7.000 stuks. Han del kalm. Prijzen (in f per kg):slacht- kippen, lichte 1,001,15; zware 1,30 1,55; slachtkuikens 1,251,40. Marktberichten Scherpenzeel Eiermarkt. Aanvoer 900.000 eieren. Prijzen kippeëieren van f 12,25 tot f 13,25 per 100 stuks; henneëieren van f 8.50 tot f 12,00 per 100 stuks. Handel vlug. SCHERPENZEEL De Scherpenze- lers bewezen in april spaarzaam te zijn. Bij de Rijkspostspaarbank werd door 82 mensen een bedrag van f23.171,22 ingelegd, terwijl er aan 39 mensen slechts een bedrag van f 15.212,82 werd terugbetaald. RHENEN De gereformeerde kerk heeft gisteren een kerkedag gehouden op het terrein „Wildwal" in Beekber gen. Bijna tweehonderd leden van de ze kerk namen eraan deel. Zij werden met vier touringcars naar het terrein in Beekbergen op de Veluwe vervoerd. Vele vergaderingen van de organisatie commissie en daarna tevens van diver se andere commissies, die voor de reis, voor eten en drinken, voor ontspanning van groot en klein enz. zouden zorgen, gingen aan deze dag vooraf. Maar gis terochtend was dan alles in kannen en kruiken. Om aan het benodigde geld te komen, hebben niet alleen de deelne mers een bepaalde prijs betaald, ook verschillende acties, die onder de le den van de gereformeerde kerk gehou den werden, zoals kerstbakjes-actie, le- ge-flessenacties en winkelzegelacties, waarvoor de jeugd zich in het bijzon der heeft ingespannen, hebben ertoe ge leid dat het totale bedrag tijdig aanwe zig was. Het programma was voor deze mooie dag bijzonder uitgebreid. Alles begon met een dienst van half negen tot ne gen uur in het kerkgebouw aan de Nieuwe Veenendaalseweg. Daar stapte het gezelschap in de vier gereed staan de bussen om de reis naar Beekbergen aan te vangen. Om kwart over tien be reikten de Rhenense gereformeerden de „Wildwal". De kinderen van 0 tot 3 jaar werden de gehele dag verzorgd door de oppasdienst. De kinderen van 3 tot 5 jaar gingen tot tegen elf uur met hun ouders mee. De oudere kinde ren waren toevertrouwd aan de heer Hartman. Zij kregen een plaatsje in de tent en in het gebouw „Wochte". Voor de jeugd beneden de zestien wa ren er talrijke leuke spelletjes op touw gezet, zoals eieren zoeken. Maar er waren ook vertellingen en er was ruimschoots limonade voor de klein tjes. Voor de meisjes en jongens van 16 jaar en ouder was er zaklopen, een woordenspel, ballontrappen, volleybal en badminton. Er werd ook een ge spreksgroep gevormd o.l.v. de heer Stringer over het onderwerp: „Is zen ding bedrijven een aflopende zaak?" Er kon ook naar hartelust worden ge schaakt of gedamd. De kampwinkel was uiteraard zeer in trek. Daar werd de koffie gebruikt om kwart voor elf, waarna een uitgebreide lunch volgde om kwaart over twaalf. De gehele mid dag was er voor èn de Jeugd èn voor de ouderen een ontspanningsprogramma in elkaar gezet. Er was ook een En gelse „tea" in het hoofdgebouw. Tegen half acht 's avonds was het uitgebrei de gezelschap in Rhenen terug. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 2244 oud-illegale werkers kransen gelegd op de graven van omgekomen kamera den in het verzet. ADVERTENTIE Schoonmaken met en de elektrische HOOVER reiniger te huur by DROGISTERIJ REIN KOK Gelderland (hk. Hoogstraat) Veenendaal. Tel. 2656 RHENEN Vijf jaar geleden staken enkele inwoners van Rhenen de hoof den bij elkaar om een oplossing te vin den op de vraag: „Waarom komt er steeds minder jeugd in de Cunerakerk en wat kunnen we er aan doen". Na verschillende mogelijkheden onder ogen te hebben gezien besloot men er diensten te gaan organiseren voor en met medewering van de jeugd, die of nooit of heel spaarzaam in de kerk kwam. Een groot deel van de gemeente stond nogal afwijzend ten opzichte van die jeugdkerk. Men dacht haar geen lang leven toe. Het is echter geheel andrs uitgepakt. De jeugdkerk be staat zelfs vijf jaar. Voorheen kwamen er ongeveer 50 meisjes en jongens, mo menteel gaat het al om een kleine honderd. Zondag wordt een ogenblik bij dit eerste lustrum stil gestaan. Dan zal de dienst worden geleid door de heren Schalekamp, Bolt en Jonkers, de drie leiders, die zich in de afgelopen jaren verdienstelijk hebben gemaakt. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling oud-catecheet Bouwman aan de dienst mee te laten werken, maar hij is plot- celing in een Thiels ziekenhuis opgeno men, zodat het niet mogelijk is hem in te schakelen. De jubileumdienst begint om half elf en wordt in de hal van de „Berg- school" gehouden (aan de Larikslaan), de plaats waar vijf jaar geleden de wieg stond van deze Rhenense jeugd kerk. VEENENDAAL Opnieuw komt er een landelijk bekende beatgroep naar Veenendaal. Zondag, 7 mei, spelen Les Baroques in N.V. 't Dingetje. Hun op treden begint om half drie. De toegang staat open voor leden. Binnenkort komt er een nieuwe langspeelplaat uit van Les Baroques, die al vier singles en een l.p. op hun naam hebben staan. RHENEN De vereniging tot stich ting en instandhouding van scholen met de Bijbel komt dinsdagavond 9 mei in jaarlijkse algemene ledenvergadering bijeen in de school aan de Achterberg- sestraatweg .De secretaris van de ver eniging, de heer J. L. Nomen, deelde mee, dat er voor deze vergadering geen omlijnde agenda is vastgesteld. Wegens periodieke aftreding komen de volgende bestuursleden aan de beurt: mevrouw S. G. Smit-Diepering en de heren W. Th. Hofland en B. Klaver. Geen der aftre denden heeft te kennen gegeven een herbenoeming niet te zullen aanvaar den. RHENEN Onder bijzonder fraaie weersomstandigheden werd gisteren de Leccius de Ridder Motocross verreden op de zeer geaccidenteerde „piste" van de Grebbeberg met hier en daar hoogteverschillen van maar liefst 40 tot 60 meter in het uitgezette circuit. Naar ruwe schatting hebben ca. tienduizend motocross- liefhebbers deze wedstrijden bijgewoond, die geopend werden door Rhenens burgemeester jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, na een inleidend woord van Macro-voorzitter J. W. Mol en nadat de Rhenense harmonie „Ons Genoegen" de Macro-mars ten gehore had gebracht. Na een uitermate spannende strijd, vooral in de tweede manche van de 500 cc-senioren internationaal, de zware klasse, kwam de Belg Jan Boonen als overwinnaar naar voren. Daar de Gouden Helm niet door een buitenlander kan worden gewonnen, ging deze naar de man op de tweede plaats in de 500 cc Jan de Rooy uit Eindhoven. In de 250 cc-senio- ren internationaal ging de zilveren helm naar Floor Verbrugge uit De Hoef. De 500 cc junioren werd gewonnen door M. van Donselaar uit Nijmegen en de over winning in de landenwedstrijd Duitsland-Nederland zijspanklasse ging naar de Duitsers. Zij wonnen met drie man op de eerste drie plaatsen de beschikbaar gestelde wisselbeker. De grootste handicap van het gehele circuit lag vlak na de start. De grote „meute" kwam hier bij een „fuik" en iedereen probeerde zo snel mogelijk daar doorheen te komen om dan met een de kop te kunnen nemen. Boven dien lag de „fuik" op een sterk hellen de heuvel, zodat menig coureur hier al direct in grote moeilijkheden kwam. Ernstige ongelukken zijn er echter niet gebeurd, al moest een renner uit de ju niorenklasse met een hersenschudding naar het Wageningse ziekenhuis worden overgebracht. Daaraan was echter niet de „fuik" schuldig. De cross verliep verder zonder ongevallen alhoewel het Rode Kruis menigmaal te hulp werd geroepen voor kleine verwondingen. De juniorenklasse 500 cc werd verre den in twee manches van elk vijf fon- 'den. De eerste manche vond al in de ochtenduren plaats. Daarin vestigde Kees Verhagen al direct de aandacht op zich door z'n sublieme rijstijl. Na in de eerste manche als vierde te zijn geëin digd, bezette deze coureur uit Reusel in de tweede manche de derde plaats. Dit leidde echter niet tot een overwinning in het algemeen klassement. Kees le verde wel enorme strijd met de Nijme- genaar v. Donselaar, maar voor laatst genoemde was de overwinning wegge legd. De snelste ronde reed Jagtenberg in een tijd van 3.16.4 min. Van Selm, die de eerste manche op zijn naam had gebracht, was uitgevallen. De uitslag in het algemeen klassement was: 1. M. v. Donselaar, Nijmegen op „Tribsa"; 2. K. Verhagen, Reusel op B.S.A."; 3. P. Cortie, Amsterdam op „Jawa-Twin". van 2.46.3 min. De voorsprong van 10,6 sec. die Verbrugge op Merks had in de tweede manche kon hij nog vergroten doordat Merks moest uitwijken voor een gevallen Engelsman. Hier werd de uitslag in het algemeen klassement: 1. Floor Verbrugge, De Hoef op „Husq- varna" (winnaar van de zilveren helm) 2. F. Merks, Nistelrode op „Husqvar- na"; 3. G. Does, Hilversum, eveneens op „Husqvarna". De zwaarste klasse werd een span nende race, vooral in de tweede man che. De strijd om de eerste tien ron den was als volgt geëindigd: 1. Jan Boonen (België); 2. G. v. Beek; 3. J. de Rooy. De gouden helm-winnaar van vorig jaar, Dirks, die ook nu weer fa voriet was, viel over een op het circuit staande fotograaf met het gevolg dat hij door motorpech niet bij kon blijven en zijn kansen verspeelde. Hij lag reeds na de eerste ronde op de tweede plaats achter Jan de Rooy. In de beslissende manche leverde de Macro-renner G. v. Beek het om op te rukken van achter uit het veld naar de 4e plaats. Daar door werd hij derde in het eindklasse ment. Een bijzonder fraaie prestatie van deze Westeuropese kampioen. De in de eerste manche zo onfortuin lijke Piet Dirks haalde zijn haren terug in de tweede manche, die hij glansrijk op zijn naam bracht. Ben van Dijk, die tot het laatste ogenlbik in de kopgroep zat, moest even voor de finish wegens motorpech de strijd staken. Hij lag ronden lang op de derde plaats voor de Belg Jan Boonen. Deze stak in een bijzonder goede vorm door niet alleen in de eerste manche als nummer één te eindigen, maar ook in de 2e manche de tweede plaats voor zich op te eisen, achter De Rooy die zich in de eerste manche op de derde plaats had weten te vechten. De uitslag van de tweede manche was: 1. Piet Dirks; 2. Jan Boonen; 3. Jan de Rooy; 4. G. van Beek. Het eind klassement luidde tenslotte: 1. Jan Boonen (België) op „Husqvarna"; 2. Jan de Rooy, Eindhoven op „CZ" en 3. G. van Beek, Soest op „Triumph" Ook in deze klasse kwamen de Duit sers en de Engelsen er niet aan te pas. Daar de gouden helm niet door een bui tenlander kan worden overgenomen, ging deze naar de eerste Nederlander in het eindklassement Jan de Rooy. De zijspanklasse was een landenwed strijd tussen Duitsland en Nederland. Er gingen 12 equipes van start en al spoedig bleek dat de Duitsers alles voor het zeggen hadden. Alleen Gerard Poel uit Rotterdam bleef tot op het laatste ogenblik goed bij. Vlak voor de finish kreeg hij echter de zo gevreesde motorpech en al duwend bracht hij zijn motor met zijspan over de eindstreep. Hij had steeds op de tweede en derde plaats gelegen. Het werd daardoor een complete Duitse aangelegenheid. Duits land won de wisselbeker met 35 punten tegen Nederland met 43 punten. Eind klassement: 1. Neuman (Did); 2. Wou ters (Did); 3. Sengersdorf (Did). Floor Verbrugge werd in deze klasse de grote man. Deze kampioen van Ne derland had echter aan Fransje Merks al twee jaar achtereen winnaar van de zilveren helm een zware concur rent. Maar ook de Hilversummer G. Does gaf geen krimp. Deze drie cou reurs maakten eigenlijk de dienst uit op het zwaar-bezette veld van 43 renners, waaronder Duitsers. Engelsen en Bel gen. Van de buitenlanders speelde echter alleen de Belg Eekhout een rol. Hij werd zowel in de eerste manche van tien ronden, als in de-tweede man che vierde. De Nederlander Piet van Beek bestond het om op te klimmen van de 24e naar de 5e plaats. Er werden in deze klasse bijzonder snelle tijden gemaakt. De snelste ronde bracht Merks op zijn naam in een tijd RENSVVOUDE - Woensdagavond om half negen is tussen Woudenberg en Renswoude op Rijksweg 12 een vrij ernstig auto-ongeval gebeurd, waar door drie personen in het Julianazie- kenhuis in Veenendaal terecht kwa men. Dit gebeurde doordat de bestuurder van een DAF, de heer Van G. uit Den Haag ging inhalen, terwijl een voor hem rijdende Pontiac aan het inhalen was. Van G. (een militair) verloor de macht over het stuur en ging over de kop, waarbij hij in de berm terecht kwam. Zijn vader en moeder die bij hem in de auto zaten, en hij zelf wer den vrij ernstig gewond, terwijl de vier de inzittende naar huis kon worden overgebracht. De auto werd totaal ver nield. Donderdagmorgen waren allen buiten levensgevaar en konden door de politie worden gehoord. RHENEN De Rhenense metaal- warenfabriek Pako heeft het zekere voor het onzekere genomen en heeft op de ongeveer honderdduizend lepel tjes die ter gelegenheid van de ge boorte van de Oranje-prins werden geproduceerd de volledige naam van de koninklijke baby gegraveerd Willem-Alexander Claus George Fer dinand. De eerste berichten omtrent de naamgeving van de prins brach ten aan het licht, dat hij Alexander zou worden genoemd, maar later deelde de RVD mede, dat er op her inneringstegels en dergelijke voor leer pen Willem-Alexander diende te worden vermeld. De Pako had de lepeltjes toen ech ter al gesierd met „Alexander" enj om alle misverstanden uit de weg te ruimen besloot men op het steeltje bovendien de volledige naam aan te brengen. Nu staan er dus zeven na men op elk lepeltje. Zes meer dan nen aanvankelijk bij de Pako had gedacht Het is allemaal laconiek opgevat in het Rhenense bedrijf. Trouwens eeuwen geleden heeft Shakespeare de inensheid al de volgende wijze woorden op het hart gedrukt: „What's in a name OPHEUSDEN In de achterzaal van hotel „De Zwaan" te Opheusden worden morgenmiddag de Gelderse kampioenschappen voor EHBO-ploegen gehouden. Aan de wedstrijden wordt door een groot aantal ploegen deelge nomen, waaronder die uit Kesteren en Opheusden. De wedstrijden zullen wor den voorafgegaan door de jaarlijkse districtsvergadering, die eveneens in Opheusden wordt gehouden. EDERVEEN De Rijkspostspaar bank heeft het in Ederveen met 100 handelingen tamelijk druk gehad gedu rende de maand april. Het overgrote deel hiervan namelijk 77 bedroeg inleggingen, voor een totaalbedrag van f 16.732.01. Uitbetaald werd aan 23 per sonen een bedrag van f 17.487,07. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 5