V.S.-troepen blijven voor Europa beschikbaar EINDDOEL BLIJFT EENWORDING Slbe MS t POLITIE WAS VLAK Ter «verdenking BIJ BANKROV ERS Griekse bewind zal dictatuur nog handhaven Gevaar van reuzentankers moet beteugeld worden Niet overgeplaatst naar Vietnam ALLEMAAL IJS? Duitser wint proces van P.T.T. Denen klaar voor E.E.G. 1967 Minister Luns in Aken NA DE RAMP MET DE TORREY CANYON PREMIE SPAARPLAN Generaal Wheeler niet eens Zo fijn... zo lekker OPMERKELIJK TEGEN MEER „Zwarte Garde** in Detroit Atoomschip thans te koop KRITIEK Boot sloeg om; 60 doilen SUGGESTIES CHEMICALIËN HERZIENING RAPPORT ik los nog steeds evenveel af, maar toch gaat het me f 100,- minder kosten... Basis voor persoonlijk bezit VRIJDAG 5 MEI 1967 WASHINGTON De 35.000 man Amerikaanse troepen die uit West-Euro pa zullen worden teruggetrokken, zijn niet bestemd voor de dienst in Viet nam. Dat heeft Dean Rusk, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, in een vergadering van een Senaatscommissie, met nadruk verzekerd. De troe pen zullen deel blijven uitmaken van de strijdkrachten van de NAVO. De burgemeester van Aken, Hermann Heusch (rechts) overhandigde aan minis ter Luns de Karei de Grote prijs 1967. Hij zei tot de minister: „Uw grote ervaring stelt u in staat ook in de toekomst een grote rol te spelen bij de eenwording van Europa". AKEN „Wat mjjn land betreft, kan ik u zeggen, dat wtf nog vandaag deel uit zouden willen maken van een Europese federatie. Het einddoel is een politieke eenwording, die ons zal voeren tot voor de poort van de „Verenigde Staten van Europa". Elke aarzeling en iedere stagnatie zijn een wezenlijk gevaar". Aldus de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. Luns, in ten toespraak tot enkele honderden ge nodigden, die gisteren naar Aken waren gekomen om de plechtige uitrei king van de Karei de Grote-prijs mee te maken. Decor van deze indrukwekkende plechtige uitreiking was de Kronings zaal in het vroegere Paleis van Keizer Karei de Grote nu stadhuis van Aken aan het Marktplein. Sinds 1950 zijn in diezelfde zaal nog zestien Europese staatslieden en wetenschaps mensen met de prijs geëerd voor hun ADVERTENTIE SIBEMA-VERKOOP. bel 04490-5055 werk in het belang van Europa's eenwording. De lijst vermeldt de namen van sir Winston S. Churchill, Robert Schuman, George Marshall, Alcide de Gasperi, Konrad Adenauer, Jean Monnet, Paul- Henri Spaak, prof. dr. Walter Hallstein en Edward Heath. Minister van defensie van de bonds republiek, dr. Gerhard Schroder, woonde de uitreiking bij. Onder de vele genodigden waren ook diplomaten uit tien Westeuropese landen. De Britse sir Edward Heath was donderdag niet in Aken. Hij liet door het Britse parlementslid Peter Kirk weten, dat dat hem speet, maar dat hij er tegelijkertijd om zou kunnen jui chen. De dinsdag door premier Wilson aangekondigde koers naar de E.E.G. dwong hem namelijk in Londen te blijven. Minister Luns zei nog: „De wijze, waarop het bedrijfsleven, de publieke opinie en met name ook de jeugd zich instellen op het samengaan van Euro pese landen is een van de meest opmerkelijke ontwikkelingen van 't na oorlogse Europa. De publieke opinie raakt daarbij zelfs voor op de activitei ten van de regeringen." Minister Luns verheelde niet de beperkingen en de gevaren die aan de huidige vorm kleven. „Dat is gedeeltelijk een zaak van kansen, die men niet heeft willen grijpen", aldus de minis ter. Het grootste gebrek vindt hij de beperktheid van het ledental. Verder vindt hij dat de parlementaire zegge- schap ten achter is gebleven, dat er allang rechtstreekse verkiezingen voor het Europese parlement hadden moeten worden gehouden en dat verdragsre- gels en arbeidsterrein van de gemeen schappen onvoldoende zijn aangepast aan de ontwikkeling sinds 1958. De Karei de Grote-prijs is op Kerst mis 1948 door een aantal vooraanstaan de burgers van Aken ingesteld. Een jury van twaalf leden bepaalt ieder jaar aan wie de prijs zal worden uitgereikt. Behalve een plaquette en een oorkonde bestaat de ereprijs ook nog uit een bedrag van 5000 mark. Aan de vooravond van de uitreiking hield een veetrigtal leden van het „actie-comité Oder-Neisse" in restau rant Waldfisch een protestmeeting te gen de uitreiking van de prijs aan minister Luns. Zij ontzegden die eer aan de Nederlandse minister, omdat hij ooit gezegd heeft, dat de grens van een verenigd Duitsland gelijk moet lopen houden. Minister Rusk zei dat de 35.000 militairen in de Verenigde Staten klaar zullen staan om snel naar Europa terug te keren als ze daar nodig zyn. „Als deze troepen beschikbaar zijn om naar Europa terug te keren, kunnen zij niet voor andere taken naar andere delen van de wereld worden gezonden," zo formuleerde hij het. President Johnson, die een onver wachte persconferentie gaf vlak voor hij een bijeenkomst van de Nationale Veiligheidsraad zou voorzitten, drukte zich wat voorzichtig uit. Hij zei dat de beslissing om troepen uit West- Duitsland terug te trekken geen ver band hield met de oorlog in Viëtnam. Hij voegde er echter aan toe dat hij niet zou willen zeggen dat geen van de desbetreffende onderdelen nooit elders in de wereld ingezet zou kunnen worden. Intussen is gisteren bekend gewor den dat generaal Earle Wheeler, voor zitter van de Amerikaanse gezamenlij ke chefs van staven, sterk gekant is tegen het voornemen om 35.000 man troepen uit de Bondsrepubliek terug te trekken. Op een bijeenkomst van een commissie van het Huis van Afgevaar digden noemde hij de vermindering van de troepensterkte militair niet gerecht vaardigd. Hij zei dat het gereedhouden van troepen in de V S die in noodgeval len naar West-Europa zouden kunnen worden overgebracht, nooit de plaats kon innemen van troepen ter plaatse. Een ander argument van generaal Wheeler tegen de inkrimping van de Amerikaanse strijdmacht was dat het communistische Pact van Warschau op het ogenblik sterker was dan in 1950 toen de Navo werd gevormd. President Johnson wilde op zijn persconferentie geen commentaar ge ven op berichten uit Saigon volgens welke generaal Westmoreland zou heb ben gevraagd de Amerikaanse troepen macht in Viëtnam tot tenminste zes honderdduizend man uit te breiden. Wel merkte hij op dat hij er niet aan twijfelde dat zijn militaire adviseurs zullen aanbevelen meer Amerikaanse militairen naar Viëtnam te zenden. Er bevinden zich op het ogenblik 440.000 Amerikaanse militairen in Viët nam. Men verwacht dat dit aantal tegen het einde van dit jaar tot 470.000 man zal zijn opgevoerd. DETROIT (Reuter) In de Ameri kaanse industriestad Detroit opereert een „Zwarte Garde". In verscheidene buitenwijken van Detroit zijn aanplak biljetten verschenen, waarin de neger bevolking wordt opgeroepen zich aan te sluiten bij de Zwarte Garde, of anders ten onder te gaan. De biljetten tonen een zwarte arm met een gebroken keten om de pols en een machinepistool in de hand. De politie van Detroit stelt een onderzoek in. WASHINGTON Het enige vracht schip ter wereld dat door kernenergie wordt aangedreven, de Amerikaanse Sa vannah, loopt gevaar te worden opge legd als er niet spoedig een koper wordt gevonden. Het schip, dat 82 miljoen dollar (bijna 290 miljoen gulden) heeft gekost, vaart voor de American Export Lines. Het exploitatietekort van de Savannah, jaarlijks ongeveer drie miljoen dollar (ruim tien miljoen gulden), wordt bij gepast door de Amerikaanse regering. Enkele maanden geleden is de Sa vanna aan de Amerikaanse marine aangeboden, maar die heeft er geen bestemming voor. Van onze correspondent BONN In zijn strijd met de Westduitse PTT om een vlotte aan sluiting op het telefoonnet heeft de Frankforter zakenman Wilhelm Hüb- ner (38) de tweede ronde gewonnen. De rechtbank in Frankfort heeft hem veroordeeld tot betaling van slechts een derde van de proceskosten, de PTT daarentegen tot tweederden van de kosten van het proces, waarin Hübner snelle aansluiting op het telefoonnet eiste. Dit proces werd niet doorgezet, om dat de posterijen en de eiser tot een vergelijk kwamen: de PTT beloofde Hübner om voor 30 november 1967 de telefoonaansluiting tot stand te bren gen, waarop Hübner meer dan een jaar vergeefs had gewacht. In haar vonnis over de verdeling der kosten zegt de rechtbank: „In tegen stelling tot de opvatting van PTT is de opvatting van de heer Hübner, dat hij aanspraak kan maken op een spoedige aansluiting op het telefoonnet, gerecht vaardigd. De posterijen hadden waar schijnlijk veroordeeld moeten worden om de aansluiting nog dit jaar tot stand te brengen. Door deze uitspraak geeft de recht bank tot. op zekere hoogte gelijk aan de eiser, die meende dat de posterijen verplicht zijn binnen een redelijke termijn een aanvrager van een tele foonaansluiting te voorzien. De Westduitse posterijen hangt nu wellicht een golf van processen boven het hoofd van de vierhonderdduizend mensen die in de Bondsrepubliek wachten op een telefoonaansluiting. „De Westduitse PTT laat het er echter niet bij zitten. Zij meent, dat haar toezegging aan Hübner om voor 30 november de telefoon aan te sluiten niet meer is geweest dan een „concre tisering" van haar toezeggingen om dit zo spoedig mogelijk tè doen. Zij heeft tegen de gerechtelijke uit spraak over de verdeling der proces kosten reeds protest aangetekend. De PTT is van oordeel dat dit vonnis niet overeenkomt met de jurisprudentie in West-Duitsland. Het proces in Frankfort is echter voor de eerste maal aanleiding geweest tot een bindende toezegging van de posterijen om een telefoonaansluiting voor een bepaalde datum tot stand te brengen. ATHENE Terugkeer naar een par lementaire democratie is voorlopig in Griekenland nog niet te verwachten. Dit heeft de Griekse minister van bin nenlandse zaken van het militaire be wind, generaal Stylianos Patakos, laten weten. „Ons parlement is het Griekse volk", zei hij pathetisch, zonder enige bewijsgrond. Over het lot van de politieke gevan genen liet de minister zich al even vaag uit. „Ze zullen worden vrijgela ten, zodra ze bereid zijn zich rustig te houden", zei hij. Hij wilde niet zeggen hoeveel politieke gevangenen op het ogenblik worden vastgehouden. Naar verluidde zijn het er ongeveer 6500. Vijf linkse burgemeesters zijn afgezet. De Griekse regering heeft Oe Thant, de secretaris-generaal van de Uno, verzekerd dat het leven van Manolis Glezos noch dat van andere politieke gevangenen in Griekenland „in gevaar is of in gevaar is geweest". Zij gaf voorts de verzekering dat voor de politieke gevangenen „de rechtsproce dures van de democratische landen" zullen worden toegepast. De vorige week had het Zuidslavische persbureau Tanjoeg gemeld dat Manolis Glezos zou worden terechtgesteld. Uitgesteld Onder de politieke gevangenen be vindt zich ook Andreas Papandreou, de zoon van de vroegere premier George Papandreou. Hij zou gisteren worden verhoord over zijn aandeel in de „Aspida-zaak". „Aspida" (Schild) was de naam voor een geheime organisatie in het Griekse leger. Zij zou een samenzwering op touw hebben gezet met het doel de Griekse regering omver te werpen. Het verhoor van Andreas Papandreou is nu tot 10 mei uitgesteld om hem gelegenheid te geven zijn verdediging voor te bereiden. I ragen Over de gebeurtenissen in Grieken land hebben de Tweede Kamerleden Van Mierlo en Imkamp, beiden van 'D 66, vragen gesteld aan de ministers van buitenlandse zaken en van defensie. Zij vragen de ministers of het juist is dat een in de Navo geïntegreerde Griekse pantserdivisie zonder de ver eiste machtiging van de opperbevel hebber van de Navo tijdens de jongste gebeurtenissen naar Athene is opge rukt, ter ondersteuning van de groepe ringen die in Griekenland de democra tie bedreigen. Als de ministers deze berichten kunnen bevestigen, vragen de twee Kamerleden of zij dan niet van mening zijn dat de Nederlandse regering tegen deze gang van zaken op de meest klemmende wijze bij de autoriteiten van de Navo moet protes- testeren. LONDEN Een leegstaand huis van twee verdiepingen en een lege garage in Holloway in Noord-Londen: daar is de enorme buit van de goudroof van maandag in de Britse hoofdstad met een naar toe gebracht. Scotland Yard was daar gisteren druk bezig met het zoeken naar stille getuigen zoals vin gerafdrukken. Van de 144 baren goud die een waarde hebben van zeven en een half miljoen gulden is nog niets gevonden. Ook de dieven waren gister avond nog op vrije voeten. Pas gisteren is Scotland Yard tot de slotsom gekomen dat het lege huis en de garage een belangrijke schakel ge vormd hebben in de organisatie van de gouddieven die hun buit maandag uit een bestelwagen van een bank ge roofd hebben. Zonder dat de politie nog iets wist van deze overval is zij heel kort erna ook al bij die garage geweest en wel maandagmiddag. Een vrouw die naast het huis woont zag maandag enkele mannen verdacht rondscharrelen bij de garage. Ze waar schuwde de politie. Enkele minuten voordat een paar agenten een kijkje kwamen nemen bij de achterkant van de garage zijn de rovers met hun buit, die intussen was overgeladen in twee of drie auto's, weggereden. Het patroon van deze overval is vrij wel gelijk aan dat van de grote trein- roof van vier jaar geleden. Toen is de bende die daarbij was betrokken naar een boerderij in de buurt gere den waar de buit t6 miljoen gul den aan bankbiljetten werd overge laden in verschillende auto's. Maar er is één belangrijk verschil: de treinrovers hebben zich enkele da gen schuilgehouden op de boerderij; de goudrovers zijn echter meteen ver trokken. Vingerardrukken in de boer derij en andere stille getuigen hebben later het bewijs helpen leveren voor de veroordeling van verscheidene van de treinrovers. Er is inmiddels in Engeland al scher pe kritiek geleverd op het feit dat de politie niet op de hoogte is gesteld van het transport van het goud van maandag. De bank waar het goud aan toebehoort heeft dat blijkbaar niet no dig gevonden. KOPENHAGEN/PARIJS (Reuter) De Deense regering is klaar om het lidmaatschap van de Europese Econo mische Gemeenschap aan te vragen. In Kopenhagen is een omvangrijk rapport gereedgekomen over de consequenties van het lidmaatschap. De minister van handel Dahlgaard zei dat zijn land de verdragen zonder enig voorbehoud aanvaardt. Er zullen alleen regelingen moeten worden ge troffen voor Groenland en de Faroer- eilanden. Deskundigen verwachten dat het lid maatschap van de gemeenschap Dene marken ongeveer 190 miljoen gulden zal gaan kosten. Daar zou dan een bedrag van 300 miljoen gulden aan Europese subsidies tegenover staan. OVERGANGSPERIODE De Denen verlangen wel een over gangsperiode waarin het bedrijfsleven zich kan aanpassen. Men verwacht namelijk dat enkele bedrijfstakken in moeilijkheden zullen komen door ver grote concurrentie. Een officiële aanvrage heeft de rege ring nog niet gedaan. Men wil eerst een algemeen debat in het parlement. Men meent evenwel dat een Deens lidmaatschap niet op verzet zal stuiten, ook niet van Franse zijde. In Parijs heeft de regering zich nog niet willen uitlaten over de Britse pogingen het lidmaatschap te verwer ven. De officiële verklaring van de regering was: „De vragen die uit de aanvrage voortvloeien, moeten worden bekeken door de regering en onze partners in de E.E.G." We hebben allen in de afgelopen dagen weer veel te gedenken en herdenken gehad. Data als 4 mei en 5 mei roe pen vooral bij de ouderen onder ons een wereld vol gevoelens, gedachten en herinneringen op, ook al leven we nu al in het jaar 1967 A.D. Bij de jongeren onder ons ontbreken deze persoonlijke gevoelens, gedachten en herinneringen. Zij moeten het alles verstaan van „horen zeggen" en le zen. Het is dan ook te begrijpen dat hun instelling ten opzichte van deze dagen anders is dan die van de ou deren, die het persoonlijk beleefd hebben. En toch is het herdenken van deze dagen niet aan leeftijds grenzen gebonden. Tenminste als wij allen ons weer opnieuw erop willen bezinnen wat de inhoud van deze ge denkdagen is. Wij kunnen de doden herdenken en eren, maar zonder appèl aan de le venden heeft het geen zin. Wij kun nen herdenken, maar zonder inlei ding van de jongeren in het mens- zqn en verantwoordelijk zijn heeft het geen betekenis. Herdenken en geden ken is niet een introverte onnozel heid van mensen van middelbare leeftijd en ouder. Maar het is een hernieuwde oproep om het zelf te willen beleven, dat de vrijheid van de geest niet gedood kan worden. Gedenken en herdenken is: niet-verge- ten dat °r honderdduizenden ge weest zijn, die voor de vrijheid van hun geloof in God of in levenswaar den hun leven hebben overgehad. De vrijheid, waarin wij leven, hebben wij geërfd door het bloed en de tra nen van ontelbare levens. Herdenken :s daarom een zich herinneren, dat wij grote voorrechten hebben terug ontvangen. En de waarde daarvan verstaan wij des te beter naarmate wij ons meer bewust zijn van wat wij kwijt waren in de jaren 1940-1945. Natuurlijk: wij zingen gemakkelijk onze lofzangen op de herwonnen vrij heid. Maar vrijheid is nooit een for mele aangelegenheid. In de vrijheid gaat het om de waakzaamheid voor de bewaring daarvan. Want de rust, die vrijheid geeft wordt zo gauw tot gerustheid en van gerustheid naar zorgeloosheid is maar één stap. Zor geloos ten opzichte van persoonlijke en gemeenschappelijke vragen, van nationale en internationale vragen. Wij leven in een tijd. waarin de men sen, het zich niet meer kunnen per mitteren, alsof het individuele bestaan en welvaart het voornaamste zijn. De mensen zullen zich steeds meer ver bonden moeten gaan voelen in solida riteit met hun medemens, waar ter wereld ook. In het geloof roepen wij daartoe niet op alsof wij zouden willen aansporen tot het najagen van nieuwe idealen alleen. In het geloof vinden wij ons uitgangspunt in de vrijheid, die Je zus Christus ons gaf. In een vrij heid, waarmee Hij ons vrijmaakte van de demonie, van de machten, die mensen kunnen overweldigen. Ons uitgangspunt is de vrijheid van de Heer. Als een vlam heeft Hij in de wereld gebrand. Aan hem werden de twaalf vlammen der apostelen ontsto ken en deze twaalf hebben gebrand en er zijn duizenden in vlam gezet. Zo wordt van ons ook gevraagd om kernen, haarden van bezieling en ge tuigenis, van arbeid en liefdedienst. De vrijheid en de bevrijding, waarin wij mogen leven is een kans. een op dracht, waaruit wij zullen leven en werken aan onze wereld. Ugchelen. Ds. F. I. Verbaas. KHARTOEM (Reuter) Ten minste zestig mannen, vrouwen en kinderen zijn om het leven gekomen toen een boot op de Blauwe Nijl bij Singa in Zuid-Soedan omsloeg. Drie opvarenden konden zich redden. ADVERTENTIE Van onze correspondenz LONDEN Hoe beteugelen wij het met de dag toenemende gevaar van de reuzentankers voor onze kusten en vaarroutes? Daar gaat het om bij een speciale conferentie van de Imco de intergouvernementele maritieme raad gevende organisatie van de V. N. die gisteren in Londen is begonnen. Ook Nederland doet daaran mee. Engeland heeft om deze conferentie gevraagd als gevolg van het drama met de Torrey Canyon, de Amerikaanse reuzentanker die op 18 maart is ge strand voor de Engelse zuidwestkust. Olie uit dit schip heeft de stranden in Engeland en Frankrijk bevuild. De Britse regering heeft de Raad van Imco die is nu bijeen een groot aantal suggesties gedaan. Wat de raad daarvan aanvaardt wordt verder bestudeerd en in de vorm van aanbe velingen voorgelegd aan de ver schillende regeringen. Dit gebeurt via de Assemblée van de internationale maritieme organisatie die in oktober bijeenkomt. Wat de Assemblée besluit moet na tuurlijk weer door de verschillende landen van Imco worden bekrachtigd. Het kan dus nog geruime tijd duren voordat er werkelijk maatregelen wor den getroffen, al staat het de indivi duele landen natuurlijk vrij om bepaal de voorzorgsmaatregelen te nemen als zij dat nodig vinden. Nederland heeft gisteren onder meer gewezen op het grote gevaar van schepen met andere inhoud dan olie. Ook het vervoer van chemicaliën levert steeds meer gevaar op; dat heeft Nederland vorig jaar nog aan den lijve ondervonden. De Nederlandse delegatie gaat onder leiding van de heer H. J. H. Janssen, directeur-generaal voor de scheepvaart. Er wordt op de conferentie onder meer gesproken over het uitstippelen van bepaalde zeeroutes voor grote tankschepen, over meer hulpmiddelen bij de navigatie zoals controle via de radio van de kust af. Verder over de mogelijkheid van beperking van de snelheid in sommige kustwateren, be perking van het gebruik van automati sche besturing en het beter in kaart brengen van sommige routes. Een belangrijk punt bij het overleg is ook wat er kan worden gedaan om schade te beperken als gevolg van uitstromende olie en niet alleen na strandingen zoals rpet de Torrey Can yon. Ook al heeft Engeland voorgesteld om het internationale zeerecht in ver band hiermee te herzien. Dat dit nodig is bleek ook met de Torrey Canyon, een schip onder vreemde vlag, dat pal bij de Britse kust gevaar voor het land opleverde. Een andere kant van de zaak is de aansprakelijkheid voor de schade als gevolg van oliebevuiling ten nadele van derden, zoals de direct gedupeerden in zuid-west-Engeland. Engeland is juist gisteren begonnen met de ingewikkelde juridische proce dure om de eigenaars van de Torrey Canyon aansprakelijk te stellen voor de schade. Wanneer andere schepen van hun rederij een Britse haven aandoen, worden ze meteen aan de ketting gelgd. Er is in Engeland al op gewezen dat ook en vooral het gevaar van aanva ringen van en met reuzentankers steeds groter wordt, wellicht nog meer dan dat van strandingen, zeker in de druk bevaren Europese wateren. Onmiddellijk voordat de conferentie van Imco begon, heeft de Liberiaanse commissie van onderzoek naar de stranding van de Torrey Canyon, die in Liberia was geregistreerd, rapport uitgebracht. Dat is een vernietigend oordeel geworden over de kapitein van de tanker, de Italiaan Pastrengo Rugat- ti. Hij alleen is schuldig aan de stranding aldus de commissie, die heeft aanbevolen dat Rugatti zijn bevoegd heid als kapitein zal worden ontnomen De kapitein van de tanker wordt in het rapport ten scherpste gehekeld omdat hij, om tijd te sparen, de gevaarlijke route heeft gekozen ten oosten van de Scilly Eilanden, om naar de oliehaven Milford Haven in Wales te varen. Rugatti wordt ook verweten dat hij geen vaart heeft verminderd en dat hij veel te lang met de automatische bestu ring is blijven varen. Toen eenmaal was ontdekt welk gevaar er dreigde was er geen mogelijkheid meer om nog van koers te veranaeren. OVERLEDEN Woensdag is op 59-ja- rige leeftijd in het marinehospitaal te Bethesda (Maryland, VS) overleden dr. Paül Francis Hahn. Hij was een vna de pioniers bij het gebruik van radio actieve isotopen voor medische doel einden. Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar 500,- aflossen op uw hypotheek, dan krijgt u vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden van het Rijkl Belastingvrij. Dit geld kunt u dan weer gebruiken voor de aflossing. vNou ja, of u moet uw collectie grammofoonplaten eens behoor'ijk villen aanvullenGeïnteresseerd? Vraag dan morgen eens nadere inlichtingen. Alle Hypotheekbanken, Bouwfondsen. B#"Ksn, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Levensverzekerings maatschappijen en Spaarbanken zullen u graag helpen.

De Vallei | 1967 | | pagina 6