Zo snel mogelijk nieuwe Med. Tuchtwet nodig Cel Vrouw vermoord in Amsterdam Auto's in vlammen na kettingbotsing Rovers gebruikten wapens, die uit legerplaats waren gestolen nur die ZW OLSE WRIST IS VAN MENING: „Met certificaten voor vlees is niet geknoeid" VAN ONZE LEESTAFEL f 1.95 BEZWAREN TERMIJN CONTROLE Mevrouw Kosygin begraven Vliegtuig vloog woning binnen AFSPRAAK SPOREN Drie meisjes uit Spanje gezet Aanrijding tanks Explosie bij Luik, twee doden Roerige jeugd Niet op de staatskas KBOMIVIEM1L VIIMYLRSH VRIJDAG 5 MEI 1967 (Van een onzer verslaggevers) ZWOLLE Nederland zal zo snel mogelijk een nieuwe Medische Tuchtwet moeten krijgen, liefst nog voor 1970, zonder overgangsperiode in de vorm van wijzigingen in de huidige, sterk verouderde wet. Dat is de strekking van De Praktijk van het Tuchtrecht, een medisch-juridische verhandeling van de Zwol se jurist mr. D. Sanders. Sinds de inwerkingtreding van de wet in 1930, heeft hij deel uitgemaakt van het medisch tuchtcollege. Aanvan kelijk als secretaris, de laatste twintig jaar als voorzitter. In deze hoedanig heid heeft hij ook het Zwolse college gepresideerd toen dit de klacht behan delde van de Enschedeër Versluis te gen een narcotiseur die zijn dochter op onverantwoorde wijze onder narcose zou hebben gebracht. Zoals wij woens dag hebben gemeld is deze klacht inmiddels gegrond verklaard. Uit de verhandeling van mr. Sanders, die eind deze maand begin volgende maand bij de uitgeverij A. E. Kluwer te Deventer zal uitkomen, blijkt duide lijk hoezeer de Medische tuchtwet aan vernieuwing toe is. Zelf uit de gema tigd progressieve wijze waarop mr. Sanders zijn visie op de praktijk van het medisch tuchtrecht geeft, blijkt dat de colleges de afgelopen jaren op een uiterst wankele basis hebben rechtge sproken. De schrijver zelf zegt daarover in de inleiding van zijn ruim 250 pagina's tellende boek: „In 1957 werden door een adviescommissie, onder voorzitter schap van mr. B. de Gaay Fortman voorstellen gedaan tot herziening van deze wet en het reglement. Enig naar buiten blijkend resultaat heeft dit rapport tot dusver niet gehad." Hij wijst dan op de Volksgezond- heidsnota van februari vorig jaar, waarin de minister van sociale zaken en volksgezondheid de indiening van een ontwerp voor een nieuwe medische tuchtwet na 1970 aankondigt. Zijn boek ziet hij, mede hierdoor, geschreven voor een tweeledig doel: ten eerste, als commentaar op de bestaande voorschriften en ten tweede als middel om de leemten te signaleren die de wet vertoont. Wie het boek van mr. Sanders leest zal niet aan de indruk kunnen ontko men dat er veel van die leemten zijn. Maar hij zal gelijktijdig beseffen dat mr. Sanders bij het aantonen van die leemten, bijzonder voorzichtig te werk is gegaan. Mr. Sanders signaleert in zijn nabe schouwing: „Wat is de oorzaak van deze afzijdigheid van de regering? Is het nog niet voldoende doorgedrongen dat hier recht moet worden verwezen lijkt in een belangrijke sector van het maatschappelijk leven? Om mij tot de grootste groep, de geneeskundigen, te bepalen: Dank zij het feit dat onze medici zich zelden voor de strafrechter te verantwoorden hebben, is het me disch tuchtrecht, het enige wettelijke recht waaraan zij wegens medisch- technische en medisch ethische mis dragingen worden onderworpen. Daar om moet het systeem van dat recht, in elk opzicht goed zijn in zijn omschrij ving, goed in zijn toepassing, goed in zijn werking." Over de rechters zelve schrijft de jurist Sanders: „De toepassing van dit recht is in colleges in eerste aanleg (de regionale tuchtcolleges) en in het Cen traal College (beroepinstelling), voor tachtig procent gelegd in handen van beroepsgenoten van een aangeklaagde medicus. Al wil ik gaarne aannemen dat bij de benoeming van deze leden gestreefd wordt naar vervulling van het in de memorie van toelichting uitgesproken verlangen, dat daartoe de besten van de medische stand zullen worden aangezocht, een goed medicus is nog geen goed rechter; dokters zijn reeds van nature geen rechters." „Het is daarom goed geweest dat de voorzitterszetel van het college, oor spronkelijk bedoeld voor een genees kundige, via het zijden draadje van Het Binnenhof (Tweede Kamer) met 31 tegen 34 stemmen werd bestemd voor een rechtsgeleerde. Desondanks", zegt mr. Sanders, „de medische leden heb ben hun verantwoordelijkheid als rech ter, maar als zij worden benoemd ADVERTENTIE Maak morgen een uurtje vrij. Om een Stijlgroepkostuum met het Wolmerk te passen. Enorme keuze in stoffen en dessins. Dus ook in prijsklassenI weten zij in de regel van dit recht en deze rechtspraak niets." Wat vindt mr. Sanders van de situa tie zoals die zich in de Enschedese procedure voordeed; „het feit dat een klager bij het medisch tuchtcollege nooit te horen krijgt of zijn klacht gegrond is en zo ja welke maatregelen zijn genomen? Op pagina 144 schrijft hij daarover (overigens geheel los van het Enschedese drama) „Ten slotte nog enige bezwaren van algemene aard tegen de bestaande regeling: „Een klager verneemt niets wanneer aan aangeklaagde een maatregel is opgelegd. Slechts uit het uitblijven van bericht hoelang kan hij niet bere kenen moet hij concluderen dat hij terecht heeft geklaagd. Deze regeling", zo schrijft mr. Sanders, „is voor verbe tering vatbaar." Overigens wil mr. Sanders, in be paalde gevallen, zoals bij drankmis bruik door artsen, de particulier het recht ontnomen zien rechtstreeks bij 'n tuchtcollege een klacht te deponeren. Een duidelijke uitspraak daarover doet hij echter niet. Wel acht hij het „wenselijk", dat zo'n klacht recht streeks wordt neergelegd bij een in specteur van de Volksgezondheid, die dan op zijn beurt zal moeten oordelen of het een zaak is voor het medisch tuchtrecht. Overigens zijn er ook ernstige tech nische leemten in de bestaande wet. Zo is er geen bepaling die een duidelijke termijn van klagen stelt. Hierdoor is het in de praktijk van het medische tuchtrecht in de afgelopen jaren ge beurd dat na vijftien, in één geval zelfs na 33 jaren nog een klacht tegen een arts binnenkwam. Een veel ernstiger gaping signaleert mr. Sanders op pagina 121. „Dringend noodzakelijk is", zegt hij, „een register van alle tuchtrechtelijke veroordelin gen, waaruit elk college na ontvangst van een klacht, een uittreksel moet kunnen ontvangen." Op zo'n register vergelijkbaar dus met een strafblad bij de normale rechtspraak is volgens mr. Sanders al in 1936 aangedrongen. Dat verzoek werd in 1955 herhaald, maar tot nu toe staat geen enkele klacht, door welk |Pj|AKS ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! DEN HAAG Het dagelijks bestuur voor het landbouwsehap heeft de be schuldigingen aan het adres van de veeartsenijkundige dienst afgekeurd. In een vergadering van het schap, die woensdag is gehouden, betreurde het bestuur dat de dienst van misleiding bij het afgeven van exportcertificaten voor vlees is beschuldigd. De voorzitter van het schap, de heer C. G. A. Mertens, sprak zijn afkeuring uit over de beschuldigingen die de be trouwbaarheid van de certificaten en van de gehele veeartsenijkundige dienst in diskrediet hebben gebracht. Zij kun nen voor de veehouderij zeer nadelige gevolgen hebben, meende hij. Met na me de publikaties van de directeur van de veevoederfabriek, de heer Pesch, waren zeer schadelijk voor de boeren, aldus de heer Mertens. De maatregelen ter bestrijding van mond- en klauwzeer hebben aan de verwachtingen beantwoord, al wilde de voorzitter van het schap niet zeggen, dat geen fouten zouden zijn gemaakt of dat het bestrijdingssysteem in alle opzichten heeft voldaan. Het zou ech ter onjuist zijn, zei de heer Mertens, te menen dat een ander systeem of andere werkwijze waarborgen kunnen bieden dat mond- en klauwzeer onder varkens definitief kan worden uitge bannen. Italië staat op heden evenwel nog geen import toe. Volgens mr. F. van Dijk, voorzitter van het produktschap voor vee en vlees wil de regering in Rome eerst een nauwkeurig inzicht hebben in het verloop van de controle op het toedienen van hormoneninjec ties. De dieren die nu worden aangevoerd moeten een merkteken van herkomst hebben. Zij worden door de veeartse nijkundige dienst gekeurd. Het aanbod is evenwel kleiner dan normaal. Mr. Van Dijk zei woensdag in Utrecht ove rigens nog geen mededelingen te heb ben ontvangen over kalveren, waarvan de controledienst bemerkte dat zij met hormenen waren behandeld. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! MOSKOU Op het kerkhof Novo Diewitsji, waar veel groten op het ge bied van kunst, wetenschap en poli tiek begraven liggen, is woensdag middag de 58-jarige Klavdia Kosygin, echtgenote van de Sovjetrussische pre mier, ter aarde besteld. Een van haar jeugdvrienden, de componist Aram Katsjatoerian, en een lid van de aca demie van wetenschappen, Oizerman, hielden toespraken. De begrafenis werd door premier Kosygin, diens dochter en kleinkinderen en ongeveer driehonderd belangstellenden bijge woond, onder wie partijsecretaris Breznjef, president Podgorny en an dere hooggeplaatste Russen. medisch tuchtcollege dan ook uitge sproken, geregistreerd. „Behalve wanneer het tuchtcollege de aangeklaagde van vroeger kent", zo schrijft mr. Sanders, „weet men niets van zijn tuchtrechtelijk verleden". ADVERTENTIE wijn is niet duur KEMPTEN Een tweemotorig par ticulier vliegtuig is kort na de start van de luchthaven Kempten-Durach in Beieren een woning binnengevlogen. De vijf inzittenden werden zwaar gewond. De bewoners van het huis kwamen met de schrik vrij. Het toestel was tijdens een zware sneeuwbui vertrokken. Op 800 meter van het einde van de rol- baan kwam de machine op het huis terecht. ADVERTENTIE Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Twee rechercheurs van de Amsterdamse politie hebben woensdagmiddag een op beestachtige wijze vermoorde vrouw aangetroffen in haar woning aan de Prinsengracht in Amsterdam. Het is de 87-jarige alleen wonende Jacoba Theresia van der Voort, sinds 1962 gescheiden en kinderloos. De moord moet tussen zaterdagmid dag vijf uur en zondagavond half acht zijn gepleegd. De vrouw lag ontkleed met het boven lichaam op haar bed en met haar knieën op de grond. Een grote brood zaag stak (achttien en een halve centi meter diep) rechtop in haar rug, waar eerder vier steken <waren aangebracht. Beide polsen van de vrouw waren bijna geheel doorgesneden en zij had ernstige verwondingen aan het achterhoofd. Het slachtoffer heeft zo ten minste twee dagen gelegen. Door de vele ver wondingen is ze leeggebloed. De politie noemde de aanblik vreselijk. „Als je ziet hoe de dader tekeer is ge gaan, denk je: Dit is het werk van een gek", zei inspecteur Nienhuis over de tot nu toe raadselachtige moord. Een legertje van twintig rechcheurs heeft inmiddels zestig oriënterende ver horen afgenomen om een beeld te krij gen van de leefgewoonten van de vrouw. Zij had een uitgebreide familie- en kennissenkring. De verhoren werden afgenomen in Amsterdam, Venlo, Hui zen, Rotterdam en Bussum, waar de bejaarde moeder van het slachtoffer woont. De vrouw was onbekend bij de politie. Na haar huwelijk was zij in haar wo ning op de Prinsengracht blijven wo nen. Haar vroegere echtgenoot en diens tweede vrouw zijn uitgebreid verhoord, maar op vrije voeten gebleven. Zondagavond zou de vrouw drie vrien dinnen ontvangen om bij haar thuis te bridgen. Ze kwamen echter voor niets, want er werd niet opengedaan. Het slachtoffer was een groot liefhebster van bridge en zij hield zich altijd stipt aan haar afspraken voor de kaart- avondjes. Ze werkte als kantoorbediende bij een bedrijf op de Prinsengracht. Zaterdag heeft ze daar tot vijf uur gewerkt. Maandag had de vrouw een vrije dag, toen ze dinsdag niet op haar werk ver scheen, zonder zich ziek te melden, wekte dat al bevreemding omdat ze nooit zomaar wegbleef. Toen ze ook woensdag niet op haar werk kwam, stuurde de directeur van het bedrijf iemand langs het huis om te kijken wat er aan de hand was. Op zijn bellen werd niet open ge daan, waarop de politie van het bu reau Leidseplein een onderzoek instel de. Op het portaal van de eerste ver dieping geven twee deuren toegang tot het apartement. De politie forceerde één van de deuren, die aan de binen- kant vergrendeld bleek te zijn. De an dere deur bleek later aan de buiten kant te zijn afgesloten, mogelijk door de dader. De politie deed hier de gruwelijke ontdekking. Het lijk was afgedekt met twee dekens. De kleding van de vrouw hing over een stoel, wat erop zou kun nen wijzen, dat ze haar moordenaar za terdagavond als gast heeft ontvangen. In de woning zijn geen bloedsporen ge vonden of tekenen die op een worste ling wijzen. Een lustmoord uit rancune ligt het meest voor de hand. De broodzaag is waarschijnlijk af komstig uit de keuken van het slacht offer. Aan de voorkant van het grach tenhuis waren de gordijnen gesloten, aan de achterkant, in de slaapkamer, waren de gordijnen half dicht. Ook de omstandigheid dat geen van de deuren door de moordenaar is geforceerd, wijst erop dat de vrouw de bezoeker De 37-jarige mevrouw J. Th. van der Voort, het slachtoffer van de moord. zelf heeft binnengelaten, of dat de man over een sleutel beschikte. Beneden de woning is een bedrijfje gevestigd. De bovenburen hebben ver klaard geen enkel opvallend geluid te hebben gehoord. Verwonderlijk is ook dat de moordenaar bij zijn vertrek geen bloedsporen heeft achtergelaten, want zijn kleding moet na zijn daad on der het bloed hebben gezeten. Het onderzoek staat onder leiding van hoofdinspecteur J. Schreur en wordt ingesteld door de politie van het bu reau Leidseplein. De chef van dit bu reau, hoofdinspecteur J. Vrijburg, die indertijd de koffermoord te behande len kreeg, is met vakantie. Woensdagavond werd sectie op het lijk verricht. Alle resultaten hiervan zijn nog niet bekend. De laatste steek met het mes, die diep het lichaam bin nen drong, zou toch op zichzelf niet do delijk geweest hoeven zijn. Door slagen op het hoofd is de vrouw waarschijnlijk bewusteloos geraakt, waarna ze is doodgebloed. Er zijn in huis wel enkele sporen ge vonden, maar de politie wil hierover nog niets meedelen om het verdere on derzoek niet te bemoeilijken. Men wilde of kon nog niet zeggen of sporen en verhoren in een bepaalde richting wij zen. Voorzover bekend had het slacht offer geen vaste relatie met een man. Van een onzer verslaggevers ROERMOND Drie van de vier jongemannen, die in de nacht van 11 op 12 februari de overval op de familie Maarschalk in Heythuizen hebben ge pleegd, hebben een week eerder in de legerplaats Nunspeet acht automatische geweren van het type Uzi gestolen. Drie Uzi's gebruikten zij bij de overval in Heythuizen. De jongelui bekenden dit tegenover leden van het Bureau bijzondere cri minele onderzoeken van de staf der Koninklijke Marechaussee. Het initiatief voor deze wapendiefstal was uitgegaan van de 23-jarige Jan van V., een taxichauffeur uit Amster dam. Hij had in de legerplaats Nun speet gediend. In september vorig jaar was hij afgezwaaid. Samen met twee anderen van het roverscomplot was hij in de nacht van 5 februari naar Nunspeet gegaan. Na een stuk prikkeldraad uit de omhei ning te hebben geknipt, waren zij de gebouwen binnengedrongen door rui ten in te slaan. Op aanwijzing van één der verdachten heeft de marechaussee gisteren samen met de Rijkspolitie te water in het Amsterdam-Rijnkanaal onder Muiden een plunjezak opgedregd, waarin een paar Uzi's, militaire kledingstukken, een zaklantaarn en munitie zaten. Na verder dreggen werden ook de overige Uzi's opgevist, die de overvallers zo maar in het water hadden gegooid. Met deze vondst in het Amsterdam- Rijnkanaal zijn nu 33 vuurwapens teruggevonden van de 38 die bij vijf wapendiefstallen in legerplaatsen wa ren gestolen. De wapendiefstal in Nun speet was de eerste. Daarna werden vier Uzi's geroofd uit het geniekamp in Maarn. Op de luchtmachtbasis Deelen werd één Uzi gestolen en in De Lier één geweer van het type Garand. Uit het Legermuseum in Leiden wer den 24 vuurwapens geroofd. Met de arrestatie van de twee inmiddels al veroordeelde Duitsers waren de 24 gestolen vuurwapens uit Leiden te recht. Het geweer dat in De Lier was gestolen kon worden opgespoord toen op 12 april, twee dagen na de diefstal, een dienstplichtig soldaat uit Den Haag werd aangehouden. Hij had het wapen aan een achttienjarige magazijnbe diende in Den Haag gegeven. De vier Uzi's, die in Maarn werden ontvreemd en ook de Uzi, die in Deelen is verdwenen, zijn nog niet terecht. MADRID Drie Amerikaanse meisjes, die in Madrid Spaans studeer den, zijn uitgewezen, omdat zij vorige week vrijdag hebben deelgenomen aan betogingen tegen de oorlog in Viëtnam en een brief aan een Ameri kaans blad hebben geschreven, waar in het bewind van Franco wordt ge hekeld. ADVERTENTIE Probeer nu NUR DIE nylons. Uw kruidenier heeft de nieuwe kwaliteit in voorraad! Een wer kelijk, goede kous voor Eén dode, drie licht gewonden en vijf uitgebrande auto's waren het tries te gevolg van een defect aan de remmen van een vrachtwagen. Het ongeluk gebeurde woensdagmiddag op de rijksweg bij Dordrecht, waar het verkeer wordt opgehouden door repa raties aan het wegdek. Met volle snelheid daverde een vrachtwagen, bestuurd door de 57- jarige L. F. van der L. uit Den Hoorn, op een file van personenwagens. Er ontstond een kettingbotsing, waarbij de laatste auto van de file door de vrachtwagen werd verpletterd. De be stuurder van de personenwagen, de 45- jarige vertegenwoordiger H. Mulder uit het Limburgse Stramproy, was op slag dood. Er schoot een steekvlam uit het wrak van de verpletterde auto, die in korte tijd de vrachtwagen en de drie andere personenauto's in vlam zette. De bestuurders van deze auto's wer den licht gewond. Hun kleding raakte in brand, maar zij wisten de vlammen in een langs de weg lopende sloot te doven. Het verkeer werd uren opge- OP DE FOTO: De chaos kort na de botsing. MINDEN twee tanks van de Brit se strijdkrachten zijn donderdag bij Minden in West-Duitsland met elkaar in aanrijding gekomen en in brand ge vlogen. Alle inzittenden moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. BRUSSEL Twee arbeiders zijn wonsdagmiddag levend verbrand bij een ontploffing in een nieuwe telefoon centrale te Jemeppe nabij Luik. Zij waren aan het werk in een ruim te waar vaten stookolie waren opgesla gen, toen zich plotseling twee ontplof fingen voordeden en brand uitbrak. De slachtoffers, afkomstig uit Brussel, werden door de brandende olie letter lijk overspoeld. De ontploffing, waar van de oorzaak nog onbekend is, richt te grote schade aan. ^aan we een nieuwe periode van relletjes, van botsingen tussen jongelui en politie tegemoet? Het be gint er, vooral na de rumoerige ko ninginnedag op te l(jken, zo meent „De Volkskrant" (r.-k.). „Overigens dat moet er direct aan worden toegevoegd gaat het niet enkel meer om Amster dam. Ook in andere steden heb ben zich, zij het op kleinere schaal, incidenten voorgedaan. De problematiek mag in Amster-. dam speciale kanten hebben, het provodom mag in de hoofdstad geboren zijn, nu in steeds meer plaatsen roerige jongelui in con flict komen met gezag en orde, wordt dat zeker een zaak die ook landelijk aandacht verdient. Maar wat moet eraan gedaan worden? Vlak voor de jongste relletjes in de hoofdstad hebben 350 vertegenwoordigers van de Amsterdamse jeugd op initiatief van de Amsterdamse jeugdraad, een conferentie gehouden, waar op zij gelegenheid hadden eigen wensen te uiten. Vele verlangens hadden betrekking op eigen gele genheden om creatief bezig te zijn, op uitbreiding van sport- en recreatiemogelijkheden. Dat alles is ook al weer niet typisch Amsterdams. Overal in het land zijn er op dat gebied grote tekor ten. Ze dienen zo spoedig moge lijk te worden ingelopen. Daar voor is een krachtig beleid, ge richt op een leefbaar Nederland, nodig. Maar dat zal geld, veel geld kosten en de Nederlandse belastingbetalers zullen bereid moeten zijn om dat gezamenlijk op te brengen. Op de Amster damse conferentie bleek ook dat de jongeren mee willen praten over de problemen van hun eigen stad. Dat is iets om zonder meer blij mee te zijn. Dat geldt ook als die belangstelling zich nog veel verder tot landelijke en we reldprobleem uitstrekt. De jeugd moet gelegenheid hebben om zich over dit alles te uiten. Het wordt straks hun stad, hun land, hun maatschappij, hun wereld. Een overheid die dit als uit gangspunt neemt, zal ruim te werk willen gaan bij het geven van vergunningen voor vergade ringen en optochten; zij zal ook niet bang zijn voor kreten en spandoeken, die niet geheel met de bestaande orde kloppen. Het gezag zal als hardhandig op treden aan de orde komt ook steeds terdege moeten overwe gen of het daaruit voortvloeiende kwaad niet ernstiger is dan de ordeverstoring zelf. Wij zijn er ons intussen zeer wel van bewust dat hiermee niet alles gezegd is. Een deel, wellicht in feite zelfs een zeer klein deel, gaat het ken nelijk niet enkel om het demon streren. Zij willen ook moeilijk heden en zij rusten niet voor die er zijn. Bij dergelijke jongelui, door welke motieven dan ook ge dreven, helpt het ruimste demon- stratiebeleid en het meest be heerste politie-optreden niet. In gevallen zoals zich maandag in Amsterdam en enkele andere plaatsen voordeden, waarin het bewust om relletjes te doen was, dient de politie krachtdadig in te grijpen, maar dan altijd welover- dacht, beheerst en vooral vol gens een duidelijk beleid." |^aan aanleiding van de bedrijfsslui tingen in de Twentse textielin dustrie wil het „Friesch Dag blad" (a.r.) voorop stellen dat de regering geen enkele verplichting heeft om enige onderneming, hoe groot ook, die financieel in de nesten komt te zitten, met middelen uit de rijkskas te helpen. De ondernemer moet zijn ondernemersrisico dragen en niet afwentelen op de staatskas. Bovendien is het uiterst bedenkelijk, wanneer men grote ondernemingen, die in moeilijkheden geraken, met behulp van belastinggeld wil helpen, terwjjl kleine ondernemingen, die door diezelfde grote ondernemingen^ zijn of worden platgedrukt, niet in Den Haag behoeven te komen om hun veel kleiner ondernemersrisico „De regering heeft te letten op twee zaken die wél tot haar ver antwoordelijkheid behoren. Voor eerst moet zij volop aandacht hebben voor de werkgelegenheid. Als Twente een probleemgebied wordt (wat het noorden al ge ruime tijd is), dan is het gera den maatregelen te treffen waar door de werkgelegenheid wordt vergroot. In hoeverre daarbij de wrakke ondernemingen, die tot massa-ontslag moesten overgaan op de been moeten worden ge houden, is een zaak die met het oog op de werkgelegenheid moet worden gezien, maar dan altijd onder scherpe controle, bijvoor beeld door benoeming van rege ringswege. In de tweede plaats moet de overheid nagaan in hoeverre een nationale bedrijfstak heeft te lij den onder kwalijke concurrentie van buitenlandse industrieën. Als die buitenlandse industrieën be ter en goedkoper kunnen werken, dan mag men ze niets in de weg leggen. Maar wanneer er sprake is van dumping, met name als de buitenlandse concurrent bene den de kostprijs verkoopt omdat zijn regering hem daartoe in staat stelt, dan moet de Neder landse regering tegenmaatrege len nemen. Binnen het kader van deze twee beleidslijnen moet de regering zich houden." ADVERTENTIE IETS NIEUWS OR O

De Vallei | 1967 | | pagina 9