Belangrijke bedragen nodig voor kleurentelevisie Leden-strijd TV en hulpactie Picasso-expositie gesloten VANAVOND MORGEN FINANCIËLE NOTITIES Omzet Kondor 18 pet. gestegen Lager resultaat Cliamotte Unie Omzet f 428 min bij Bührmann- Tetterode DAPHNE DU MAURIER I VERENIGINGSRAAD VARA Apart Wanhopig Afgerekend PILOOT STORM RECHTER TIE Overschakeling TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG OERM Johnny Hart van. e aap omen. ezens die rechtop gaan Pagina 2 MAANDAG 8 MEI I96T JANET 57 Chrlstoffel draaide hem de rug toe. Hij had hem een draai om z'n oren gegeven, als hij nog één woord had gezegd. Om juffrouw Parkins zo door de modder te halen! Op daf moment kwam Harry Frisk hem te hulp. „Hoor eens, ouwe jongen, ik wil je niet beledigen maar wat zijn je be doelingen eigenlijk met betrekking tot een zekere dame, die wij allebei wel kennen?" Christoffel slikte en vermande zich. „Wat bedoel je?" vroeg hij zwakjes. „Nou, ik zit er mee in. Ik bedoel, de meisjes hebben geen vader meer en ook geen broer. Ik beschouw me zelf min of meer verantwoordelijk. Mevrouw Parkins vertrouwt ten volle op me. Wat zijn je plannen?" „Ik... ik... wat zou ik kunnen doen?" „Haar je liefde verklaren, ouwe Jongen!" „Het spijt me, maar dat durf ik eerlijk gezegd niet. Daar heb ik nog niet over nagedacht. Ze is veel te goed voor iemand als ik..." „Man, hoe kom je daarbij? Je bent een prachtkerel. Je hebt een behoorlij ke positie. Je kunt een vrouw onder houden, zou ik denken." „Een vrouw lieve help, wil je dat ik juffrouw Parkins ten huwelijk vraag?" „Maar natuurlijk man! Wat dacht Je anders?" „Dat weet ik niet... neem me niet kwalijk, ik moet wel gek zijn geweest. Je raadt mij aan haar een huwelijks aanzoek te doen?" „Inderdaad. Iets anders kun je be zwaarlijk doen!" „Natuurlijk, natuurlijk! Kerel, ik ben er gewoon kapot van!" „Denk er maar eens rustig over na. Je zou hier bezwaarlijk kunnen blij ven, als je haar niet vroeg. Zij rekent er vast op!" „Onmogelijk! Ze heeft nog geen flauw vermoeden." „Daar ben ik nog niet zo zeker van. Raap al je moed maar eens bij el kaar. Je neemt het me toch niet kwa lijk?" „O, volstrekt niet. Dank je, Har ry!" Er gingen weer twee weken voorbij. Christoffel kon er zich nog steeds niet toe brengen. Zo zou het tot in het oneindige hebben kunnen duren, wan neer Stanley, de grote ontdekkingsrei ziger, niet de 26e april uit Afrika was teruggekomen. Bertha had de wens te kennen gegeven aanwezig te zijn aan het Victoria-station, waar half Londen de held een ovatie zou brengen. Haar moeder wilde daarvan echter niets we ten, totdat Christoffel schuchter voor stelde haar bij deze gelegenheid te chaperonneren. Dat veranderde na tuurlijk de zaak. Mevrouw Parkins gaf glimlachend haar toestemming en Bertha kreeg een kleur van plezier. Terstond heerste er een geladen at mosfeer in het hele pension. Men voelde dat nu het grote ogenblik ge komen was. Black, de meelkoopman, dronk aan tafel een extra glas wijn en probeerde ongemerkt de hand van juffrouw Davis vast te houden. De heer Arnold las de nieuwste roman van Ouida hardop voor aan zijn vrouw. Christoffel en Bertha gingen aan de piano de gebruikelijke duetten zingen terwijl juffrouw Davis zenuwachtig voor de begeleiding zorgde. „Het is wondermooi meneer Coombe, zoals uw stem met die van Bertha harmo nieert!" fluisterde zij gedurfd. Ber tha sloeg haar ogen neer en Christof- fels hart sprong op zijn borst. Juffrouw Davis zette de eerste ma ten in en Christoffels lichte bariton paarde zich aan Bertha's zuivere so praan. Wat een gevoel legde die jon geman in zijn stem, welk een harts tocht in zijn woorden! Hij mocht dan terugschrikken voor een huwelijks aanzoek, zijn zangstem sprak maar al te duidelijke taal. Bertha zag hem glimlachend over juffrouw Davis' hoofd in de ogen. Hij voelde dat tot op dat ogenblik niets in zijn leven eigenlijk van waar de was geweest. Plyn, zijn vader, 't schip, zij bestonden niet meer. Hij kon alleen maar Bertha in de ogen kijken om daarin het antwoord te le zen op de vraag die hij niet durfde stellen. Hij wilde het hele pension wel aan zijn hart drukken. Het was len te en hij was 23. Morgen ging zij met hem mee naar Stanley kijken en na afloop zouden ze samen in een cab door Regents Park rondtoeren. De volgende avond stonden Chris toffel en Bertha naast elkaar in het gedrang voor het Victoria-station. Even kregen zij een vluchtige glimp van de grote ontdekkingsreiziger te zien, die, omstuwd door een politie- kordon, zich een weg door de menigte baande en ogenblikkelijk verdwenen was. „Wat een pracht van een gestalte!" riep Bertha met stralende ogen. „Vindt u ook niet, meneer Coombe?" „Ik zag er niet veel van, juffrouw Parkins, maar ik geloof u graag als u het zegt." Zij stapten nu in een omnibus die hen huiswaarts zou brengen. Christof fels hoo'd zat tot berstens toe vol plannen. Hij kon onmogelijk nu al naar huis gaan. De kans om met Ber tha alleen te zijn mocht hem niet zo snel ontglippen. Weldra stapten zij uit op de hoek van Baker Street en Ber tha was al van plan in de aansluiten de bus te stappen, toen Christoffel haar bij de arm vatte. „Juffrouw Parkins", begon hij ge jaagd. „We hoeven heus geen haast te maken. Het is een pracht van een avond. Zou u het erg vinden, wanneer ik u voorstel een eindje door Regents Park te gaan rijden in een cab?" „O, meneer Coombe! Niet in het minst... ik zou het verrukkelijk vin den!" „Dus geen bezwaar? Hoera! Neem me niet kwalijk dat ik zo opgewonden doe, lieve juffrouw Parkins, ik weet niet hoe ik het heb. Als we even door lopen houden we een cab aan, die ons voorbij komt." Even later zaten Christoffel Coom be en Bertha Parkins in zo'n keurig huurrijtuigje en toerden zij door het park. Christoffel wierp een zijdelingse blik op zijn gezellin, die in een bonten stola zat gepakt, met haar handjes in een mof, hoewel het al april was. Haar voile zat stijf om haar hoedje. Hij raakte nu finaal zijn hoofd kwijt, stak zijn hand uit en trok de hare zo maar uit de mof tevoorschijn. Tot zijn wilde vreugde liet zij hem begaan. Zij zuchtte eens en drukte haar kin wat dieper in haar bont. Christoffel zei geen woord en waande zich reeds in de hemel. Nooit, nooit, had hij zo'n zalige extase gekend. Hij klopte de koetsier. Deze keek door zijn luikje naar binnen. „Rijd het park nog maar eens rond", com mandeerde hij. Nu moest het er van komen. Dus zette hij zich schrap. „Juffrouw Parkins", begon hij, „juffrouw Bertha...mag ik u Bertha noemen?" (Wordt vervolgd) HILVERSUM Voor de start van kleurentelevisie (op 1 jan. 1968) zullen belangrijke bedragen beschikbaar moe ten komen, omdat deze ontwikkeling niet ten koste mag gaan van de verde re uitbreiding van zwart-wit-televisie. Deze door VARA-bestuurder J. W. Rengelink ontworpen uitspraak is za terdag door de verenigingsraad be krachtigd en zal ter kennis worden ge bracht van de bevoegde instanties. Programma-commissaris Rengelink (tijdelijk functionaris), „kleuren-spe- cialist van Hilversum", liet enkele indrukwekkende cijfers vallen om deze uitspraak kracht bij te zetten. „In de eerste drie jaar zal er in kleuren-tv twintig miljoen gulden moeten worden geïnvesteerd plus nog eens twintig miljoen voor de exploita tie". De Vara is niet tegen kleuren-tv, maar vindt het tijdstip van invoering wel wat aan de vroege kant. Temeer daar de financiële situatie van Hilver sum ongezond is. De beslissing is uiteraard aan de regering. Enkele suggesties van Renge link teneinde het benodigde geld op de omroeptafel te krijgen: Een apart kijk geld voor KTV-toestel-bezitters; de aanloopkosten regelrecht uit de schat kist halen; de weeldebelasting op kleu- ren-ontvangers beschikbaar stellen. Volgens de heer Rengelink zal Den Haag snel tot een besluit moeten komen („Kijkers en omroep hebben het recht om voor de Firato in september te weten waar ze aan toe zijn"); een geluid dat we de laatste tijd vaker uit de richting Hilversum hebben verno men. En terecht: 1967 is zonder twijfel het moeilijkste jaar voor de omroep tot nu toe. Jan de Troye, spits en vakkundig omroep-secretaris van de Vara, onder streepte dat donkere feit met de woor den: „Financieel is de situatie in de radio wanhopig. We kunnen niet meer verschralen dan we al hebber, gedaan." uiiuiimiiiimiuii iiwimiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiui iiiuiiiiii springende kat? werd niet gesteld. Wel noteerden we een wat vaag antwoord op dke vraag in de vorm van de mededeling: „Het ledental gaat verheu gend; we raken administratief wat leden kwijt door de overschakeling op de postbezorging van de gids". In de heilloze strijd om leden tussen sommige omroepverenigingen is vorige week een nieuw element gelanceerd: het „insinuerende woord en weder woord" via radio en televisie. Partij zijn de VARA en de AVRO. Vlak voor „Mies en scène" op het scherm kwam, vrijdagavond, verkon digde een stem van de VARA) de op wekkende boodschap vooral goed na te denken alvorens een handtekening te zetten op een kaart, welke door col porteurs (AVRO - Televizier) hier en daar wordt aangeboden. „Denk goed na, er zijn \>ok andere omroepen", klonk het wat geheimzinnig. Deze waarschu wing was blijkbaar vrijdag ook al via de radio uitgezonden. Nog voor de AVRO zaterdagavond re ageerde, had voorzitter Broeksz van de VARA in de verenigingsraad duidelijk gemaakt wat er aan de hand was. Hij noemde de ledenwerf methode van AVRO-Televizier „een schandaal", zei dat de VARA er niets aan kon doen en deed (daarvoor) een beroep op de mi nister. 's Avonds kwam in het programma van de AVRO de heer Lugtenburg met een uitvoerige verklaring tégen de VARA. Hij bezigde woorden als „on zinnig", „insinuerend" en zelfs „zuilen- kamp". Zijn laatste zin luidde„De AVRO is de grootste omroep geworden, dat ergert de VARA", waaraan hij de actuele omvang van het AVRO-leger toevoegde 670.279 en de kreet „We gaan door". Zondag deed de AVRO er via de ra dio een schepje bovenop met het be richt dat de VARA niet alleen geërgerd was, maar ook angstig en misschien zelfs wel paniekerig. Deze boodschap eindigde met de woorden: „De VARA wordt bedankt". Het is een aardig spelletje van de „cultuur-dragers", waar we best even om kunnen lachen, maar een spelletje dat heel gauw uiterst irritant wordt. De VARA en de AVRO worden bedankt. De nieuwe actie ter leniging van de nood in India werd vrijdagavond eerst aan de orde gesteld in een vrij ernstige en daardoor de vijfde mei waardige, hoewel nogal langdurige aflevering van „Mies-en-Scène". Friso Endt hield een bewogen en inspirerend pleidooi voor 't welzijn van de gedupeerden, waarvan er een aantal om hem heen zat. Zater dagavond besteedde „Brandpunt" (dat verder onder meer sterke „items" over de herdenking van de op Texel geval len Georgiërs en over Mussolini had) aandacht aan de actie, via een gedeel telijke herhaling van Aad van den Heu vels reportage over India. Zondagmid dag behoorde Aad van den Heuvel (evenals de twee jeugdige filmsterren uit „Flipper") tot de gasten in „Mo nitor". Hij werd geïnterviewd door Phi lip Bloemendal, met wie hij het onder meer had over het leggen van persoon lijke gevoelens in een tv-filmreportage en tegen wie hij zijn spijt erover be tuigde, dat hetgeen in een oorlog moge lijk is, blijkbaar niet in de oorlog te gen honger en ellende kan worden opge bracht. Dit gold dan bepaalde operaties in het betreffende gebied. Het gold niet de verstandhouding tussen verschillende omroepen, want zowel de VARA en de KRO als de NTS vestigden dus onze aandacht op de actie van zaterdag a.s. laatstgenoemde maakte er door het gesprek met Van den Heuvel zelfs een soort ontmoetingsprogramma van). Men kan zich afvragen, of drie van dergelijke aansporingen in één tv-week- end niet teveel van het goede is. Te meer omdat de NCRV-televisie ons zon dagavond ook al een beetje uit de wel- vaartsschulp hielp kruipen door een overtuigende zij het door de radio- klankbeeldachtige presentatie van de tekst nu en dan wel wat statische do cumentaire over het honderdjarig Roo- de Kruis. Het samenvallen van „India" en het Roode Kruis was echter min of meer toevallig. Daar komt nog bij, dat de programma-onderdeeltjes betreffen de India over drie dagen waren ge spreid, zodat alleen een echte televisie- slaaf (of een criticus!) misschien de neiging zal hebben gekregen, zaterdag niet zo heel erg warm voor de actie te zullen lopen. Laten we het echter toch maar doen! J. v. d. K. BRUSSEL Twee van de vier Ne derlandse deelnemers aan het koningin Elisabeth vioolconcours te Brussel zijr. zaterdagavond door de internationale jury toegelaten tot de tweede ronde van de wedstrijd: Christian Bor en Emmy Verhey. De twee andere Nederlandse deelnemers, Ronald Hoogeveen en Leo pold Riemens, behaalden bij de eerste voorronde niet het vereiste aantal pun ten. 3498. Piloot Storm en Buck hadden er geen flauw idee van, wat voor een merkwaardig ding het was, dat daar voor hen lag. Het uitstralende licht was zo fel, dat zij af en toe de ogen moesten bedekken of het hoofd af wenden. Tenslotte gebaarde Arend naar zijn vriend dat deze de anderen zou waarschuwen, terwijl hij zelf bene den de wacht hield. Buck trapte zich kalm naar de oppervlakte om niet al te overhaast de druk van het water te verminderen. Intussen raakte Arend behoed zaam met zijn gevorkte speer het stralende voorwerp aan, en toen hij merkte dat er niets gebeurde, tilde hij het zo voorzichtig in de container, die eenmaal een cilindervorm gehad moest hebben, doch nu weinig meer leek dan een verwrongen broodtrommel! Boven stak Buck zijn druipende haardos uit het wa ter omhoog en wenkte de anderen. Professor Dubois die aan de riemen zat, trok wat hij kon, terwijl kolonel Vanderbrink allerlei vragen uitgalmde. Buck knikte en riep terug: „We hebben het gevonden!" Deze en andere ernstige opmerkin gen beantwoordden in feite de op- en aanmerking uit de verenigingsraad op verschillende programmatische maat- j regelen. Een drietal vertegenwoordi gers van de districten pleitten voor de terugkeer van het *{>olitiek-satirische radioprogramma „Loco" (derde net, zondag), dat onlangs uit het schema werd gelicht. De Troye zegde toe dat „Loco" zo mogelijk in het nieuwe seizoen zal terugkeren, maar dan op de zender 1 of 2. Blijkbaar hebben de Vara-leden vol ledig afgerekend met Nederlands oud ste tv-quiz „Tel uit je winst" en dan vooral met presentator Eerdmans. Bij na alle sprekers uitten hun vreugde over de beslissing dit spel (en zijn „master") te schrappen, waarop Jan de Troye zich geroepen voelde te zeggen: „Eerdmans heeft die moeilijke taak tien jaar gedaan. Misschien ligt de vermoeidheid niet zo zeer bij hem als wel aan de andere kant. Ik vind 't een prestatie", (opmerking uit de zaal: „Ik hoop dat de Vara voor Maud nog wel een plaatsje heeft"). 57. Zodra Lie Ko naar de deur gaat om te kijken wie er geklopt heeft, fluistert Tsjiao Tai: „Dat ziet er niet zo best uit voor onze gastheer, edelachtbare! U zag het, Lie Ko is de derde die op Jade verliefd was. Hij zal jaloers op zijn broer en op de student Yang zijn geweest...". De rechter knikt. „Ik zal hem nog eens aan de tand voelen over dat ebbehouten doosje en... Sht, daar is hij weer!" De schilder brengt een eenvou dig geklede man met een dik rond gezicht binnen. „Dat treft, edelachtbare!" zegt Lie tevreden. „Dit is de opkoper die zo eens in de maand bij me langs komt. U vroeg me gisteren toch naar een ebbenhouten 56-2 doosje dat u bij een antiquair hebt gekocht en dat van mij afkomstig zou zijn? Nou, toen ik deze opkoper zag, schoot het me opeens te binnen. Verleden jaar heb ik dat doosje van hem gekocht, samen met wat andere dingetjes. Het deksel zat dik onder de modder, en daarom is me dat mooie stukje jade op het deksel ont gaan! Ik heb het in een mand met ander kleingoed gegooid en het later totaal vergeten. Jammer, dat ik dat stuk jade over het hoofd heb gezienDan had ik die duitendief van een antiquair heel wat meer voor het boeltje kunnen vragen!" „Zo, zo", zegt Rechter Tie, „waar had je dat doosje vandaan, opkoper?" Voorzitter J. B. Broeksz, die vanzelf sprekend deze „zitting van 't Vara- parlement" opende, verschoot tachtig procent van zijn speech op Avro, Televizier en RTN. Nieuws zat er uiteraard niet in, hoewel de heer Broeksz debuteerde (dachten we) met de stelling, dat het beruchte artikel-22 van de omroepwet in feite Televizier eindelijk de bescherming bood, die het blad zo graag heeft gewild; namelijk de kans om zijn vrije nieuwsgaring te bewijzen. De voorzitter noemde de Avro „een kat in het donker, die rare sprongen maakt", wat niet ver bezijden de feiten ligt, maar tevens Broeksz' eigen optre den leek te typeren. De vraag: Waarom maakt de Vara zich zo druk om een AMSTERDAM Gisteravond is de Picasso-tentoonstelling in het Stedelijk Museum te Amsterdam gesloten. Deze tentoonstelling trok t(jdens de negen weken durende openstelling het record aantal van 188.835 bezoekers. In totaal werden ruim 25.000 catalogi verkocht. Toen de laatste bezoekers het mu seum hadden verlaten en de deuren van deze succesvolle expositie voorgoed waren gesloten, zei de directeur van het Stedelijk Museum, mr. E. L. L. de Wil de dat hij niet alleen zeer tevreden was over het bezoek, maar dat hij boven dien enthousiast was over de reacties uit binnen- en buitenland die hij op deze tentoonstelling had mogen ontvan gen. Hij vond het bovendien verheu gend dat de avondopenstellingen, op twee dagen in de week zo veel belang stelling had getrokken. HILVERSUM I 18.20 Uitzending van de Communisti sche Patij van Nederland. 18.30 Tiene- rama: lichte grammofoonmuz. voor de tieners. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Lichte grammofoon muz. 20.15 Vanavond, hoorspel. 21.20 Moderne grammofoonmuz. 21.35 Muz. en dienst: informatief programma over het geestelijke volkslied. 22.15 Avond overdenking. 22.30 Nws. 22.40 Boekbe spreking. 22.50 Stereo: Musettekwintet (gr.). 23.00 Studio 2300, gevarieerd programma. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Ik ver bind U door...., praatje. 18.30 Stereo: A la carte: licht gevarieerd platen- programma. 19.40 Humanistisch Ver bond. Waarom werd ik gevraagd. Toe spraak door Mevr. Mr. M. Rood-de Boer. NRU: 19.50 Openbaar Kunstbe zit. 20.00 Nws. 20.05 Radio Filharmo nisch ork. en solist: moderne muziek. 21.00 Kinderen uit de catalogus?: een forum over de erfelijkheid. 22.00 Let the peoples sing: internationale compe titie voor amateur-koren. 22.30 Nws. 22.40 Iks, een sprong in het duister. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal STER. 18.56 Reclame CVK/ IKOR/RKK. 19.00 Kenmerk weke lijkse actualiteitenrubriek over kerk en samenleving. AVRO: 19.30 De Dick Van Dyke-show, TV-film. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 De vluchteling (The fugitive), TV-film. 21.4 Klankklaar Nederlands: liedjesprogr. 22.05 Gesprek met Dr. De Koos, boe zemvriend van alle groten van het con certpodium. NTS: 22.30-22.35 Journ. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nws. in het kort. STER: 20.01 Reclame. KRO: 20.05 Jazz 625. 20.25 De doodkist, Tsjechische poppen- film. 20.35 Jeanne d'Arc (La passion de Jeanne d'Arc) speelfilm. STER: 21.56 Reclame. NTS: 22.00-22.15 Journ. NTS: 22.30-23.00 Teleac: Automatise ring (11). HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord, lezing. 7.15 Lichte gramm. mu ziek. (7.30-7.32 Nws.). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte gramm. muz. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (Om 9.35 Waterstanden). 10.00 Stereo: Aubade: semi klassieke en moderne muziek (opn.). 11.00 Voor de zieken. 12.00 Stereo: Musette orkest en zang soliste. 12.18 Marktberichten voor schip pers. 12.20 Voor de landbouwers. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Mik! licht muz. progr. 13.30 Musiesta: Licht gevar. muz. progr. (opn.). 14.20 Schoolradio. 14.40 Stereo: Licht ensem ble. 15.00 Pizzicato: muz. en wetens waardigheden. 17.00 Overheidsvoorlich ting: Koralen van de Nederlandse An tillen. Spreker: drs. P. J. Roos. 7.10 Voor de jeugd. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte gramm. muziek. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Actualiteiten. 8.15 Lichte gramm. muz. (8.30-8.35 De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Klassieke grammofoonmuziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen (gr.). (11.00-11.02 Nieuws; 11.02- 11.32 RVU: De laatste benen van het balletseizoen, door N. Sickens de Wal). 11.55 Beursberichten. 12.00 Stereo: Me- tropole-orkest (opn.): amusementsmu ziek. 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40 Stereo: Dansmuz. (opn.). 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal. 13.30 Stereo: Moderne grammofoonmuz. VARA: 14.40 School radio. AVRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Stereo: Harprecital (opn.): klas sieke muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Ste reo Semi-klassiek vioolconcert (gr.). 16.15 Voor de kinderen. 17.15 New York calling. 17.20 Lichte grammofoonmuz. voor de tieners. HILVERSUM III TROS: 9.00 Nieuws. 9.02 Act.: reporta ges en commentaren. 9.07 Licht platen- progr. VARA: 10.00 Nws. 10.02 Kwink: Popmuz. (11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws 12.02 Licht gevar. platenprogr. (13.00 Nieuws). 14.00 Nieuws. 14.02 Verzoek- platenprogr. voor de huisvrouw. 15.00 Nieuws. 15.02 Gevar. platenprogram- ma (16.00 Nieuws). 17.00 Nieuws. 17.02- 18.00 Verzoekplatenprogr. DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van gisteren). 10.20 Sportprogramma. 11.35 Amusementsprogramma. 12.00-13.30 Act. 16.40 Nws. 16.45 Engelse korte film. 16.55 Gymnastiek. 17.05 Film. 17.25 Woninginrichtingtips. 18.00-18.05 Nws. Regionaal progr. NDR 18.05 Act. 18.16 Sportjourn. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.21 Filmreportage. 19.59 Programmaoverz. WDR: 18.05 Nws. uit Noordrijn-Westfalen. 18.10 Film. 18.25 Hier und Heute: journ. 18.50 Kin- derprogr. 19.00 Journ. 19.10 Film. 19.40 Wild-West film). 20.00 Journ. en weer bericht. 20.15 Panorama. 21.00 Quiz. 21.45 Discussie. 22.30 Journ., weer- overz. en commentaren. 22.45 TV-spel. DUITSLAND II. 18.10 Nws. en weerbericht. 18.20 Act. en muz. 18.55 Poppenspel. 19.27 Weerbe richt. 19.30 Nws. en thema's van de dag 20.00 Dagboek uit de Evangelische wereld. 20.15 Medische rubriek. Aansl.: Nws. 21.00 Film (Niet geschikt voor jeugdige kijkers.) llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiii milium if iiiiiimiuiiumii ui mini 56 Zodra Tekko tot de overtuiging gekomen was dat zijn plannetje geslaagd was hield hij zijn ezeltje een beetje in. Vervolgens floot hij hard op de vingers om de aandacht van Prins Lum-Bia te trekken die nog steeds zo hard als hij kon verder stoof. Op 't schrille gefluit keek de Prins schichtig om en toen hij Tekko. kalm en waardig stapvoets zag komen aanrijden en ner gens meer iets van de rovers bespeurde, durfde hij ein delijk halt te houden. „Wat een haast, Koninklijke Hoog heid!" begroette Tekko de Prins toen deze eindelijk in gehaald had. „Zo'n haast om thuis te komen? Geduld mijn waarde! Geduld! Wij komen er heus wel!" „Waar zijn rovers?" wilde de Prins direct weten. „Oh! Die rovers heb ik op mijn manier van plan doen verande ren!" antwoordde Tekko en hy vertelde nauwkeurig hoe alles in zyn werk gegaan was. De Prins drukte Tekko warm de band maar Tekko wimpelde lachend af: „Kom, kom! Spreek als 't belieft met niemand over deze kleinig heid ten zy dan dat 't U met alle geweld aan Uw vader wilt vertellen, wy Taksen hebben devies: Oost-West thuis 't best, maar als je in het Oosten bent maak er dan van, wat je er van maken kunt!" Kom laten wij verder gaan!" Ongestoord reed ons twee tal nu verder en eindelyk doemde dan 't ieizeriyk pa leis op dat door zijn bouw en ligging een machtige in druk op Tekko maakte. „Verlustigen U, verheven Taks in aanblik van nederige woning der Ba-Mil familie!" sprak de Prins terwijl zij op 't poortgebouw aanreden. zri. uit1 \xx)rtgek' ftiil:' .1. K«-..-«wr (Z£LD£/V: iiiiHiiiiiiiiiiiiiii lltlllllliuillllllllllll AMSTERDAM (ANP). De omzet van Aanneming-Maatschappij De Kon- dor is vorig jaar met 18 pet. gestegen tot 21 miljoen. Daarnaast had het bedrijf een aandeel van 2,5 miljoen in werken die samen met anderen werden uitgevoerd. Op 1 mei 1967 bedroeg de orderportefeuille 25 mil joen, waarmee de onderneming in de komende tijd doorlopend bezet zal zijn. De brutowinst over 1966 steeg tot 2,10 (v.j. 1,96) miljoen. Na o.m. afschrijvingen kwam het winstsaldo uit op 396.841 318.753). Voorgesteld wordt het dividend te verhogen tot 20 (v.j. 16) pet. Aan de gemeente Amsterdam werd een terrein met opstallen verkocht. De Kondor is bezig met nieuwbouw, die half 1968 klaar zal zijn en waar ca. 2,8 miljoen mee is gemoeid. De bouwreserve bedraagt 1,2 miljoen en zal als eerste afschrijving op de nieuwbouw dienen. Voor 1967 verwacht de directie weer een redelijk resultaat GELDERMALSEN. Chamotte Unie heeft vorig jaar met een teruggang genoegen moeten nemen. De omzet in geld daalde 3,5 pet. en de kostenstij ging kon slechts gedeeltelijk worden opgevangen. De export steeg mede door enkele incidentele opdrachten be langrijk, maar in de afdeling oven- bouw en zuurvaste bouw was een flinke omzetdaling voelbaar door het uitblijven van g'rote orders. Het exploitatiesaldo daalde tot 10,83 (v.j. 11,86) miljoen. Na aftrek ƒ10,38 (v.j. ƒ10,41) miljoen exploitatie kosten en belastingen en na verrekening van afschrijvingen en voorzieningen kwam het winstsaldo uit op 465.857 768.720). Voorgesteld wordt het divi dend te verlagen tot 8 (v.j. 10) pet. Over de gang van zaken in het lopende jaar zegt 'de directie dat de fabriek van vuurvast materiaal een behoorlijk gevulde orderportefeuille heeft, waaronder relatief veel opdrach ten voor hoogwaardig materiaal. De afdeling ovenbouw en zuurvaste bouw heeft meer werk dan vorig jaar, waaronder voor enkele grote opdrach ten. Hierdoor wordt het resultaat met enig optimisme tegemoet gezien. AMSTERDAM Bührmann-Tette- rode heeft over 1966 een omzet behaald van 428,21 miljoen tegen 402,59 miljoen over 1965. Alle groepen van handels- en fabrieksondernejningen van papier en papierwaren, evenals die van de handel in machines en materia len voor de grafische industrie en de verpakkingssector hebben tot deze om zetstijging bijgedragen. De concern- omzet over de verstreken maanden van dit jaar is weer hoger dan die van de vergelijkbare periode van 1966. Het concern heeft door de omzetstij ging de hogere kosten kunnen op vangen. De geconsolideerde winst steeg van 13,5 tot 13,9 miljoen. De ex ploitatiewinst heeft 33,14 (vj. 32,63) miljoen belopen. Van dit bedrag wordt 11,81 (v.j. 12,34) miljoen opzij gezet voor belastingen en bijzondere doel einden en wordt 7,41 (v.j. 6,81) miljoen bestemd voor afschrijvingen. Van de nettowinst wordt 5,38 (v.j. 5,51) miljoen in het bedrijf gehouden. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 20 pet., waarvan naar keuze 5 pet. in contanten of in aande len. Vorig jaar werd bovendien nog een jubileumbonus van 2 pet. uitge keerd. Bij de resultaten merkt de directie op, dat over 1965 geen divi dend verschuldigd was over de nog te plaatsen aandelen voor de overname van Rijam, hoewel de winsten van deze onderneming vel tot het resultaat hebben bijgedragen. Het geplaatste aandelenkapitaal steeg van 36,1 tot 41,8 miljoen, als gevolg van de overname van Rijam en de uitgekeerde dividenden in aandelen. Over dit vergrote kapitaal wordt het dividend nu uitgekeerd, waarvoor 8,36 (v.j. 7,22) miljoen nodig is. De basis van het concern werd nog verder verbreed door de overneming van de Industrie- en Handelsonderne ming Mantz in Zeist, een bij de Verenigde Bedrijven Rijam aansluitend bedrijf en doordat het papierverede lend bedrijf Fameza in Brielle een volledige dochteronderneming werd. Tot voorheen had Bührmann-Tetterode hierin een belang van 50 procent. De investeringen hebben in 1966 10,3 (v.j. 10,1) miljoen bedragen. De voorraden zijn toegenomen van 14,6 tot 15,4 procent van de omzet. Een sterke stijging vertonen de vorderingen van 22,5 tot 25,1 procent van de omzet. Voorraden en vorderingen staan nu te boek met 65,95 miljoen, resp. 107,47 miljoen. Me'de door deze stijging daal den de liquide middelen van 12,39 tot 7,08 miljoen. De directie acht de liquiditeit ruim voldoende. Het eigen vermogen was eind 1966 136,3 miljoen groot; eigen en vreemd vermogen samen waren 250,1 mil joen. De duurzame bedrijfsmiddelen, die met 63,31 miljoen op de balans staan, zijn verzekerd voor 162 mil joen. Het aantal werknemers is in 1966 met honderd toegenomen tot 4.100. Geref. Gemeenten: Beroepen: te Hilversum: J. v.d. Haa- ren te Amersfoort. Bedankt: voor Scheveningen: G. Schipaanboord te Apeldoorn. Beroepen: te Paperson (Peoplespark, New Jersey): J. C. Weststraten, Me- llskerke. Ev. Lutherse Kerk: Beroepen: te 's-Hertogenbosch-Heus- den: mevrouw M. Mostert-Schendelaar, proponente aldaar. Doopsgezinde broederschap: Aangenomen: naar Steenwyk-Blokzijl: mevr. E. Hardoorff-Dykstra te Giet hoorn; naar Oldeborn: H. R. Keuning te Grouw.

De Vallei | 1967 | | pagina 2