Chr. bibliotheek „Irene" sluit Burgemeester onthulde nieuw straatnaambord Raadslid Van de Pol werd afgeschilderd als zondebok Motie van afkeuring YELPSE EHBO WINNAAR IN OPHEUSDEN Harde beat in rustig Bejaarden adoptie Over wethoudersverkiezingen in Resteren 3550 4079 Monarchie Hengelaars herkozen voorzitter Wilhelmus Subsidie Spreekuur wethouder MIST u uw Schade op Palmengrift Brommer botst op auto VEEMARKT UTRECHT Nieuwe presidente Herv. vrouwengroep dagblad DE VALLEI? Bel: MAANDAG 8 MEI 1967 RHENEN „We hebben het altyd gedacht, maar sinds zaterdagochtend we ten we het zeker: de buurtvereniging „Julianastraat" is pal vóór de monarchie en vierkant tegen een republiek". Dat zei onder andere voorzitter H. Bos, toen hU de talryke autoriteiten begroette, waaronder burgemeester mr. L. Bosch, rid der van Rosenthal, die om elf uur het versierde straatnaambord zou onthullen, dat op initiatief van de buurtvereniging was ontworpen door de Rhenenaar Mou ris en dat in het vervolg uiting moet geven aan de koningsgezindheid van de be woners van de Julianastraat. Het nieuwe bord kan men vinden daar waar de Ju lianastraat uitmondt op de Nieuwe Veenendaalseweg. Het ligt in de bedoeling straks eenzelfde bord te plaatsen aan de andere uitmonding van de straat op de Achterbergsestraatweg. Helaas brak het koord, waaraan de burgemeester moest trekken, maar rappe handen zorgden ervoor, dat de trotse naamaanduiding ten slotte in volle glorie prykte. De metalen versiering in kleuren boven het straat naambord stelt voor een gouden kroon met aan weerskanten de namen „Juliana" en „Regina". De buurtvereniging „Julianastraat" kan er sinds zaterdagochtend prat op gaan het mooiste naambord te hebben van de hele gemeente Rhenen. Vanwege de druilerige regen verza melden de talrijke belangstellenden zich in de grote hal van spuitinrich- ting Rosbag. Daar merkten we onder meer op de burgemeester, wethouder mr. Deen, gemeentesecretaris W. C. Ple- ters, notaris Vleer in zijn kwaliteit van voorzitter van de „Oranjevereniging", de directeur van gemeentewerken en vele leden van de buurtvereniging, die de straat volop in de vlaggen had gezet. Voorzitter H. Bos herinnerde in zijn toespraak aan het buurtfeest van vo rig jaar, ter gelegenheid waarvan be sloten werd het gemeentebestuur te verzoeken de naam van de straat te veranderen, met het oog op het. geroep om een republiek. Technisch en admi nistratief bleek wijziging van de straat naam niet mogelijk. Het bestuur van de buurtvereniging stemde toen van harte in met de door het gemeentebe stuur gedane suggestie om de straat naam op een andere wijze te accen tueren. „Daarmee duidelijk kenbaar makend", aldus de heer Bos, „onze ge dachten ten aanzien van het bestaan van onze monarchie, hetgeen sommige personen of groeperingen niet kunnen of menen te kunnen opbrengen. Dat is erg onverstandig, om nog geen sterke re uitdrukking te gebruiken. Wij als straat prijzen ons gelukkig niet uit praktische, maar zeker uit ideële en principiële redenen voor een monar chie te zijn. De heer Mouris maakte een ontwerp en burgemeester en wethou ders verleenden er hun goedkeuring aan. Het ontwerp is buitengewoon ge slaagd waarvoor wü de heer Mouris van af deze plaats hartelijk willen danken". De heer Bos dankte tenslotte allen die hadden meegewerkt aan de tot standkoming van de naambordversie ring, in het bijzonder de directeur van RHENEN De hervormde vrouwen groep heeft een nieuwe voorzitster ge kozen in de plaats van mevrouw Koo reman. Als kandidate werd door het bestuur voorgesteld mevrouw Visch-de Groot, die al de functie van vice-presi- dente bekleedde. Zij werd met bijna al gemene stemmen gekozen. RHENEN De actieve afdeling Rhenen van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen komt weer met een nieuw initiatief. Het is ditmaal gericht op de verpleegden in het nieuwe be jaardencentrum „De Tollekamp" aan de Nieuwe Veenendaalseweg en het komt van de dames, die samen het zogenaamde „potje lief en leed" voor hun rekening hebben genomen. In samenwerking met de directrice van „De Tollenkamp", Zuster Slagter en mevrouw Mulder is er voor „De Tollekamp" een adoptiesysteem ont worpen. Een achttal dames heeft zich hiervoor ter beschikking gesteld. Zij zullen in principe eenmaal in de veer tien dagen een dame of heer in „De Tollekamp" een bezoek brengen en hiermee aan degenen die daaraan be hoefte hebben iets meer levensvreugde geven. Op deze manier hoopt de huis vrouwenvereniging iets voor de bejaar den te kunnen doen. RHENEN Tijdens de jaarlijkse al gemene ledenvergadering van de hen gelaarsvereniging „De Voorn" werd de periodiek aftredende voorzitter de heer H. Terschegget door de leden her kozen. Een herkiezing viel ook ten deel het bestuurslid W. van Zetten. In de vacature W. E. Nagel moest worden voorzien. Er werden als kandi daten gesteld de heren L. Lieuwen en A. Veenendaal. Laatstgenoemde werd gekozen tot lid van het bestuur. De heer E. van Manen werd benoemd tot lid van de kascontrolecommissie. Staande de vergadering werd bekend gemaakt dat nieuwe leden van „De Voorn" zich tot 15 juni kunnen aanmelden, zonder dat zij de rijksdaalder inleggeld ver schuldigd zijn. Teneinde misverstan den te voorkomen of de wereld uit te helpen, deelde voorzitter Terschegget nog mee, dat de leden van de vereni ging „de Rietvoorn" in Veenendaal permissie hebben om in de Rijn te vissen vanaf „Remmerden" tot aan 't Amerongse pontveer. gemeentewerken, de heer Meijer. Men had er aanvankelijk „koningin Julia nastraat" van willen maken. „Ik kom hier uit naam van het col lege van B. en W. vandaag bijzonder graag" aldus de burgemeester in zijn antwoord op de toespraak van de heer Bos. „Ik heb daar twee redenen voor, ten eerste omdat we het zeer op prijs stellen wanneer bewoners van 'n straat samen een binding hebben, samen een buurtvereniging hebben. Op die ma nier komt er een band tussen de bur gers en wordt een straat beter beke ken en beter onderhouden. En als er eens iets is, weet het gemeentebe stuur waar het zich moet vervoegen en tot welke mensen het zich moet rich ten. Ik vind een buurtvereniging een staaltje van burgerzin. Ik wil de hele buurt daarmee van harte gelukwensen. De tweede reden waarom ik hier zo graag kom vandaag is vanwege het feit op zich. We hebben samen talrij ke feesten gevierd, zoals de geboorte van een prins, de verjaardag van de koningin en de bevrijdingsdag. Aan de vooravond daarvan hebben we de slachtoffers herdacht uit de tweede wereldoorlog. Ik geloof dat wij in ons land ergens misschien door de wel vaart, misschien door verandering van generatie, vormen van ontevredenheid ontwikkelen met hetgeen we hebben. En ik geloof, dat dat een foute zaak is. Als wij ouderen herdenken hoe blij we waren dat de donkere dagen van de bezetting met alle verdriet, met alle knechting, met alle onveiligheid voor bij waren, hoe blij we waren dat on ze oude staatsinstellingen weer terug waren, als symbool van onze democra tische vrijheid, dan ben ik wel eens bang dat wij deze verworvenheden niet in ere houden en dat wij deze ver worvenheden als vanzelfsprekend ne men. Daarom verheugt het mij bij zonder dat ik vandaag dit accent van u mag beluisteren en dit mag symboli seren door deze speciale manier van straataanduiding". Alvorens tot de onthulling over te gaan, zongen alle aanwezigen op ver zoek van de burgemeester het Wilhel mus, dat werd besloten met een drie werf hoezee op koningin Juliana, naar wie de Julianastraat is genoemd. Aanvankelijk wilde de onthulling van het naambord met de daaromheen ge brachte versieringen niet vlotten, ech ter al spoedig was al het camouflage materiaal verwijderd en kon iedereen deze nieuwe aanwinst bewonderen. Al gemeen was men van mening, dat dit bord het uitstekend zal doen. De straat- bewoners zijn er maar wat trots op. RHENEN De christelijke biblio theek in gebouw „Irene" gaat de deu ren sluiten. De uitgeleende boeken moe ten uiterlijk 25 mei ingeleverd zijn. De gehele voorraad wordt dan ten geschen ke aangeboden aan het bejaardencen trum „De Tollekamp". Lezend Rhenen zal dan verder uitsluitend aangewezen zijn op de openbare leeszaal en bibio- theek in de Wilhelminaschool. In het contactblad voor hervormd Rhenen, genaamd „Rond de Cunera- kerk", schrijft de bibliothecaris, de heer B. Hoogendorp, dat tot sluiting moest worden overgagaan, omdat de belangstelling snel verminderde en dat door het daarmee gepaard gaande da len van het aantal uitgeleende boeken geen nieuwe konden worden aange schaft. Op 19 mei zal met de uitgifte van boeken worden gestaakt. Andere motieven die de bibliothecaris naar vo ren brengt, zijn onder andere het niet ter beschikking hebben van een vol doende aantal medewerkers, het kenne lijk niet meer kunnen huren van boe ken van het CJV, daar geen enkele re actie van deze instantie binnenkwam. In een uitvoerig onderschrift plaatst ds. N. Kooreman enkele kanttekeningen over de sluiting van deze bibliotheek in gebouw „Irene". Wij citeren daatuit: „Het besluit de chr. bibliotheek stop te zetten is nu ge vallen. Nogmaals: een dergelijk besluit te moeten nemen, is nooit prettig. Toch zullen we er niet al te zwaar aan tillen. Van het begin af aan is immers het doel geweest het lezen van goede boe ken te stimuleren. Als het bestuur van de openbare leeszaal meent dit beter en op een wijder vlak te kunnen doen, het zij zo. Vandaar dat de kerkeraad, althans in meerderheid, gemeend heeft zijn medewerking daaraan niet te moe ten ontzeggen. Dat neemt niet weg, dat er toch wel enkele dingen zijn, die bevreemdend zijn. Daar is allereerst de subsidierege ling. Het bedrag, dat de chr. biblio theek jaarlijks aan subsidie ontving was minimaal. Daardoor was het aan tal nieuwe boeken, dat jaarlijks kon worden aangeschaft, niet zo groot als wel gewenst was. Niettemin is er in dit opzicht altijd met het geld gewoe kerd om de lezers zo veel mogelijk ten dienste te zijn. Daartegenover staat dat de openbare leeszaal zoveel subsidie ter beschikking kreeg, dat meteen een behoorlijke bi- bloitheek in het leven geroepen kon worden. Er is nog een tweede punt. Zo als men weet beschikte de chr. biblio- KESTEREN Het veel besproken rapport over de achtergronden van de jongste wethoudersverkiezingen in de gemeente Kesteren, dat wij reeds zaterdag publiceerden, heeft tijdens de raadsvergadering aanleiding gegeven tot felle commentaren van de verschillende fracties. PvdA, Boerenpartij en Gemeente belang legden in hun betogen met name de nadruk op het ongepaste optre den van de heer T. van de Pol tijdens de voorbesprekingen. Drie genoemde partijen keurden de handelwijze van het raadslid ten zeerste af, hetgeen werd beklemtoond in een motie van orde, dit aan 't slot van de besprekingen met zes stemmen voor en vijf tegen, werd aanvaard. De heer M. de Zeeuw (SGP) wen ste niet aan de stemming deel te nemen. Het is niet onwaarschijnlijk dat de aangenomen motie van orde binnenkort wordt gevolgd door een motie van wantrouwen tegen de heer T. van de Pol, die kort na de wethoudersverkiezin gen werd geroyeerd als lid van de partij Gemeentebelang. Alvorens de debatten een aanvang namen dankte de heer J. den Hartog (AR) de heer Th. Haan voor het sa menstellen en voorlezen van het rap port. „In grote trekken Is het voor de kiezers in de gemeente Kesteren nu wel duidelijk wat zich voor en tijdens de wethoudersverkiezingen heeft afge speeld". Zo begon de heer H. Remme- link (Gem. Bel.) zijn betoog als eerste van de rij van sprekers. Hij vervolgde: „Er is veel gepraat, maar dat is op zichzelf niet zo erg. Wat ik wel erg vind is dat er nogal onwaarheden zijn verkondigd. Er zijn toezeggingen ge daan, die niet zijn nagekomen en dit betreft volgens mij de kern van het he le vraagstuk. De heer T. van de Pol heeft epkele groeperingen op een vol komen oneerlijke manier op een dwaal spoor geholpen. In het rapport springt dan ook voornamelijk naar voren; de heer Van de Pol is voor ons onaan vaardbaar als wethouder". De heer Remmelink maakte tijdens zijn uiteenzetting duidelijk dat zijns in ziens alle schuld bij de heer Van de Pol berust. „De heer Van de Pol heeft kennelijk gemeend, dat gemeentebelang en eigen belang hand in hand gaan", aldus de heer Remmelink, die Van de Pol karakteriseerde als Iemand met een te ver doorgevoerde politieke zwer vers-natuur, die slechts een status- ideaal had, namelijk hoe word ik wet houder. De heer L. van Eldik (BP) zei het vertrouwen in de heer Van de Pol even eens te hebben opgezegd om de vele toezeggingen, die hij niet is nagekomen. „Ook aan mij heeft hij toezeggingen ge daan, waar niets van terechtgekomen is", merkte Van Eldik op. „Er zijn nu al zoveel woorden over vuil gemaakt, dat de honden er geen brood meer van lusten", begon de heer T. van de Pol. „In de eerste plaats ben ik geroyeerd als lid van een vereniging, die feitelijk helemaal geen vereniging is, omdat er geen statuten, huishoudelijk reglement etc. aanwezig waren. De toezeggin gen waar men over spreekt heb ik niet gedaan. Wel heb ik gezegd: als u mij stemt, stem ik u, maar definitie ve afspraken heb ik niet gemaakt". Een beetje teleurgesteld merkte de heer Van de Pol tenslotte op: „Ik sta momenteel alleen in de raad, zoge naamd als een uitgestotene, maar hierdoor laat ik me niet voor het kar retje van de PvdA spannen en ga ik evenmin aan het halsbandje van de heer Remmelink lopen". Ook de heer R. de Jongh keerde zich in zijn betoog sterk tegen de heer Van de Pol. Het is duidelijk, dat de moeilijkheden dersverkiezingen alleen en uitsluitend zijn ontstaan door het optreden van één raadslid, namelijk de heer T. van de Pol, die een politiek spel heeft gespeeld waardoor niemand, die het goed meent met de duidelijkheid in de politiek, een goed woord voor over heeft. In zijn streven om koste wat het kost wethou der te worden heeft de heer Van de Pol blijk gegeven van een dusdanige men-, taliteit, die volgens de gehele fractie van de Partij van de Arbeid verwerpe lijk is", aldus de heer De Jongh. „En wat is nu de reactie van de heer", ver volgde spreker. „De heer Van de Pol is even vlot met zijn toezeggingen ge weest als nu met het ontkennen van de feiten. Thans stelt hij rustig, dat uit sluitend datgene wat hij heeft gezegd op waarheid berust". De heer De Jongh trachtte vervolgens aan te tonen, dat de heer Van de Pol wel degelijk zijn toezeggingen niet was nagekomen. De heer M. de Zeeuw (SGP) zei, dat hij liever had gezien, dat na de raads verkiezingen alle raadsleden bij elkaar waren gekomen om de democratie te laten zegevieren. Nu zijn de besprekin gen als door kwajongens gevoerd. Voor de politiek in de gemeente Kesteren geldt voor mij steeds meer „Wees ver trouwd, maar vertrouw niemand", al dus de heer De Zeeuw. De heer T. van Eldik (SGP) vroeg zich af of er zo veel gegadigden voor de wethouderszetel zouden zijn geweest als de wedde slechts f 250,- per jaar zou bedragen. De heer K. de Gier noemde de heer Van de Pol een politiek onbetrouwbaar persoon. „De hand van Van de Pol kun nen wij niet meer aanvaarden", zo zei hij. Na de vele aanvallen op het raadslid Van de Pol hield wethouder J. van Ap peldoorn hem enigszins de hand boven het hoofd. „Het rapport heeft bewezen dat er geen enkele definitieve afspraak is geweest. Van de Pol heeft de toezeg gingen altijd onder bepaalde voorwaar den gedaan". De hele affaire deed de heer Van Appeldoorn denken aan Thijl Uilenspiegel, die zich beklaagt, maar tenslotte inzag, dat hij het er zelf naar had gemaakt. De heer J. den Hartog (AR) vond het jammer dat men teveel was afgegaan op telefoongesprekken. Op dergelijke af spraken kan men nooit terug grijpen", aldus het raadslid, dat de hoop uitsprak, dat de gehele raad van het onverkwik kelijke voorval heeft geleerd. „Het hele onderzoek vind ik maar nut teloos gedoe. Ik had liever niet meege daan", zei wethouder J. van Eek (SGP). „Ik kan me gelukkig noemen, dat ik bij niemand ben geweest om te vragen of ze op me wilden stemmen. Ik ben het maar zo geworden", aldus Van Eek. en onduidelijkheden rond de wethou- De SGP wethouder besloot met. „Hier zit ik, doe maar met me wat ge wilt". Tot slot van de debatten overhandig de de heer R. de Jongh burgemeester D. J. Pott een motie van orde namens de Partij van de Arbeid, Boeren Partij en Gemeente Belang. In de motie spre ken de drie partijen hun afkeuring uit over de wijze waarop het raadslid de heer T. van de Pol aan de besprekin gen voor de wethoudersverkiezingen heeft deelgenomen. Na een ietwat ru moerige en onduidelijke stemming kwam tenslotte vast te staan, dat de motie met 6 stemmen voor en 5 tegen was aanvaard. De heer M. de Zeeuw wenste niet aan de stemming deel te nemen omdat deze mondeling moest ge schieden. De Zeeuw drong aan op een schriftelijke stemming. Het is niet on- waarschijniyk, dat de volgende raads vergadering een motie van wantrouwen jegens de heer Van de Pol zal worden ingediend. theek over een groot aantal eigen boe ken, dat tweemaal per jaar werd aan gevuld met boeken van de reizende bi bliotheek. Op 1 november j.l. echter ontving de heer Hoogendorp een schrijven van de Provinciale Bibliotheek Centrale te Utrecht waarin werd medegedeeld dat deze Centrale hem in het vervolg geen boeken meer zou toezenden, nu in de zelfde plaats een openbare bibliotheek werd geopend. Toch wel vreemd, dat een bestaande bibliotheek wordt achter gesteld bij een nieuw te openen bibliotheek. Maar er gebeuren wel meer dingen, die be vreemding wekken in ons goede Vader land. Het valt echter niet altijd mee om er niet iets achter te zoeken. Tenslotte, u vraagt misschien, wat er met de boeken van de chr. bibliotheek gaat gebeuren. Welnu, wanneer er in het bejaardencentrum „De Tollekamp" plaats voor is en bestuur en directie prijs stellen op deze verzameling boe ken, dan bestaat bij de kerkeraad het plan deze boeken aan de Tollekamp ten geschenke te geven," aldus ds. Koore man. Naar aanleiding van de vraag van ds. Kooreman: „Toch wel vreemd, dat een bestaande bibliotheek wordt achter gesteld bij een nieuw te openen biblio theek" en het daaraan toegevoegde: „Maar er gebeuren wel meer dingen, die bevreemding wekken in ons goede Vaderland", hebben wy contact ge zocht met de leiding van de Stichting Federatieve Provinciale Bibliotheek centrale Utrecht, aan welke instantie wij commentaar hebben gevraagd op de uitlatingen van ds. Kooreman. Het antwoord was nogal duidelijk. Wij laten het hieronder volgen: „Het openbaar bibliotheekwerk be staat bij de gratie van de zgn. Rijks- Subsidievoorwaarden. Die regelen wanneer er wel en wanneer er niet 'n openbare bilbiotheek kan zijn, die door de overheid wordt gesubsidieerd. Die regelen ook, dat, als een gemeente (nog) geen 10.000 inwoners heeft, de Provinciale bibliotheekcentrale tot taak heeft door middel van wisselcol lecties ervoor te zorgen, dat de bevol king over goede boeken kan beschik ken. Zo'n wisselcollectie kan uiteraard lang niet bieden wat een openbare bi bliotheek geeft. Daarom zal elke ge meente met 10.000 inwoners ervoor proberen te zorgen een openbare bi bliotheek te krijgen. Dat is geen een voudige zaak want men moet aan al lerlei eisen voldoen. Er moet een be stuur zijn, dat is samengesteld uit ver tegenwoordigers van alle bevolkings groepen. Dat is in Rhenen gelukt. Een volgende voorwaarde is: er moet een goede huisvesting zijn. Ook dat is ge lukt. En dan moeten er uiteraard boe ken zijn. Op het brede terrein van stu die en ontwikkeling, zowel voor volwas senen als jeugd maar ook boeken voor ontspanning. Dan moet er een leesgele- genheid zijn met daarbij velerlei na slagwerken, kranten en tijdschriften. Tenslotte moet er deskundig personeel beschikbaar zijn. Aan die laatste voor waarde kan worden voldaan door een goed samenspel met de Provinciale Bi bliotheek Centrale. Nu aan al deze voorwaarden is voldaan kan rijkssubsi die worden verkregen en daaraan ge koppeld gemeentesubsidie. Nu de nieuwe openbare bibliotheek met een ruim boekenbezit voor ieder een en met medewerking van en thousiaste vrijwilligers de deuren wijd heeft opengegooid, is er voor het ver strekken van wisselcollecties door de PBC geen aanleiding meer." RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis dat de wethouder van onderwijs en openbare werken, Mr. J. Deen, op vrijdag 12 mei a.s. spreekuur zal houden van 9.30 tot 10.00 uur. OPHEUSDEN Zaterdag zyn in Opheusden de Gelderse kampioenschappen gehouden van de Koninklyke Nederlandse Vereniging EHBO. Voorafgaande aan de wedstrijden, die door een groot aantal belangstellenden werden bygewoorn, vond de jaarlijkse districtsvergadering plaats. Na de bestuursverkiezing bleek dat er zich in het oude bestuur geen mutaties hadden voorgedaan. Naast de vele huis- houdelyke agendapunten werd besloten volgend jaar de Gelderse kampioenschap pen in Oosterbeek te houden. De wedstrijden, die evenals de ver gadering plaatsvonden in hotel „De Zwaan", hadden een groot aantal sup porters van de deelnemende verenigin gen naar Opheusden doen komen. De wedstrijdploegen, bestaande uit drie personen kwamen uit Arnhem-AKU, Arnhem-Oost, Heteren, Kesteren, Op heusden, Vaassen en Velp. De wed strijdjury werd gevormd door de dokto ren P. Emmelot, N. P. Tromp en S. Zandstra. De prijzen voor deze wed strijd werden beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Kesteren (be ker), mevrouw J. A. van Suilichem-de Nood (beker), mevrouw M. Peters-Van tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 10.30—17.30 uur VEENENDAAL Gistermiddag ston den ruim tweehonderd tienera uit Vee nendaal en omgeving roerloos te luiste ren naar de prestaties van één van de beste Nederlandse beatgroepen: „Les Baroques". Het concert werd gegeven in de Veenendaalse beatclub „Het Din getje". De zes Baarnse jongelui ontna men iedereen de lust tot dansen, overi gens was daar maar weinig plaats voor, en dwongen alle beatllefhebbers ademloos te luisteren en te kijken naar hun muziek en show. Het was dan ook vakwerk. De mu ziek, meer dan duideiyk hoorbaar, werd goed gebracht. De zanger van de band, Michel, scheen onvermoeibaar. Al kronkelend en springend werkte hij zijn repertoire af, dat bestond uit kei harde beat en nummers, die twee jaar geleden nog jazz heetten maar nu tot de rhythm blues worden gerekend. De techniek van de musici was bijna perfect. Vooral organist René viel op door z'n vaak razendsnelle spel. Alles was prima afgewerkt. De groep had veel succes, al was dat niet zo duide lijk merkbaar: er werd niet geapplau- diseerd, niet geschreeuwd, niet geflo ten. Leider en basgitarist Robin vertel de: „Applaus gaat er uit. Er wordt bij na niet meer geklapt in beatclubs. We vinden dat ook fijn. Aan dat klappen en schreeuwen hebben we we een he kel." De band had ook een hekel aan de lichteffecten, die enkele jongens ver oorzaakten door lampen aan en uit te- draaien: „Ze doen dat vaker in beat clubs. Wij houden er niet van. Je moet het. alleen met muziek kunnen en er verder niets bij nodig hebben". De be zetting van de band: Robin, leider en basgitarist; Michel, zang; René, orgel; Raymond, drums; Hans, sologitaar en Frank, tenor saxofoon. Over het publiek waren ze goed te spreken. „Het is een gezellige beat club. „Volgens Robin maakte de club weinig verschil met een club uit de stad: „Het is nergens zo ruig als men wil doen geloven". de Sluis (beker) en de EHBO afdeling Opheusden (medailles). De opdracht voor de deelnemende EHBO-ers luidde: „In een café ontstaat een ruzie tussen de caféhouder en een bezoeker over de betaling. De bezoeker loopt weg en wordt door de caféhouder nagelopen. De bezoeker trekt een mes en steekt de caféhouder in de borst. Een andere bezoeker neemt een bier glas en staat de messentrekker op het hoofd. Drie in het café aanwezige EHBO-ers verlenen de eerste hulp". In de achterzaal van hotel „De Zwaan", waar de deelnemers zwoegden om de opdracht zo goed mogelijk uit te voeren, heerste een gespannen sfeer. De jury zag nauwlettend toe en vorm de haar oordeel, dat tenslotte de ploeg uit Velp als Gelders kampioen 1967 aan wees. De Velpenaren hadden vorig jaar eveneens beslag weten te leggen op de eerste plaats. Burgemeester D. J. Pott van Kesteren reikte tenslotte de prijzen uit. De winnende ploeg ontving tevens de districtwisselbeker. De totale uitslag van de wedstrijden luidde: 1. Velp, 225 punten; 2. Arnhem AKU 222 punten; 3. Arnhem-Oost, 207 punten; 4. Opheusden, 199 punten; 5. Heteren, 176 punten; 6. Kesteren, 156 punten; 7. Vaassen, 149 punten. VEENENDAAL Vrijdagavond ge beurde waarschijnlijk voor het eerst in het bestaan van deze straat een on geluk op de Palmengrift. De heer M. F.' H. uit Veenendaal wilde zijn personenauto op het open terrein, rechts van de flat parkeren. Hij week iets te veel uit naar links, waardoor hij in botsing kwam met een volkswagen bestuurd door de heer E. van M. uit Veenendaal. Van beide wa gens werd een spatbord beschadigd. VEENENDAAL Zaterdagavond reed een personenauto uit het Gelder land de Prins Bernardlaan op. Op het zelfde moment naderde een bromfietser over die laan, in de richting van Jet Zwaaiplein. De bromfietser, de heer H. de G. uit Veenendaal, dacht ten onrechte dat de auto, omdat deze uit een voor het ver keer gesloten weg kwam geen voorrang had en reed door. Dit had een botsing tot het gevolg, waarbij beide voertuigen lichte schade opliepen. VEEMARKT UTRECHT, 5 mei 1967 Totale aanvoer 1988 stuks. Runderen 864 st., vette kalveren 49 st., graskalve ren 23 st., nuchtere kalveren 885 st., schapen 89 st., lammeren 54 st., bokken en geiten 24 st. PRIJZEN (in gulden): melk- en kalf- koeien f 1050f 1550; kalfvaaren f 1000 f 1325; vare koeien f 950—f 1100; pinken f 625—f 800; stieren f 900— f 1100; graskalveren f 410f 550; nuch tere kalveren f 325f 525; fokkalveren f 80—f 125; schapen f 85—f 110; lam meren f 90f 120; bokken en geiten f 12f 58 (alles per stuk); vette koeien le kwal. f 4,00f 4,30; vette koeien 2e kwal f 3,80f 3,90; vette koeien 3e kwal. f 3,70f 3,85 (alles per kg gesl. gew.); vette kalveren le kwal f 2,60 f 2,80; vette kalveren 2e kwal f 2,50 f 2,60; vette kalveren 3e kwal f 2,10 f 2,50 (alles per kg lev. gew.). OVERZICHT (resp. handel en prij zen): melk- en kalfkoeien kalm, ruim prijhoudend; vette koeien vlot, pryshou dend; vare koelen rustig, ruim pryshou dend; vette kalveren redeiyk, even la ger; graskalveren kalm, ruim prijshou dend; nuchtere kalveren gunstig, lager fokkalveren gunstig, lager; schapen gunstig, lager; lammeren rustig, prijs houdend.

De Vallei | 1967 | | pagina 3