Europese titel in het bandstoten opnieuw voor Ceulemans Scholte speelde bescheiden rol KNVB lokt proefproces uit Oude vete laait op in Glasgow Nieuwzeelander Denny Hulme won Grote Prijs van Monaco Henk Nieuwkamp zegevierde in Ronde om de Haarlemmermeer Voetbal in het buitenland Buitenlanders in NWB-vierdaagse Competitie-uitslagen in volleybaltop Hamburger SY en Bayern Miinchen in finale Duitse beker Opvallende successen voor Nederlanders Peter Post eerste achter dernies Nederland op kop Deventer-kanoërs goed op dreef Motorrenner tijdens training verongelukt Wat motorcrossers nodig hebben: durf, behendigheid en... Drum! U weet wel: Drum van Douwe Egberts. Half zwaar - heel lekker! Vlaming vestigde ook nieuw record moyenne Lorenzo Bandini kreeg ernstig ongeva Grote klap viel in derde omloop Conservatief „Putjes" Pech Ronde van Spanje Coupe Fernand Chanelle Engeland Portugal Italië Frankrijk België MAANDAG 8 MEI 1967 ADVERTENTIE DEURNE Met een ryke oogst aan nieuwe records in het bandstoten is het biljartseizoen 1966-1967 ten einde gelopen. Voorop staat het algemeen gemiddel de van 12.72, waarmee titelhouder Raymond Ceulemans ongeslagen zyn kam pioenschap (het vqfde in successie) prolongeerde. De ronde 29-jarige Vlaming, die in Deurne ztfn negentiende internationale titel in zeven jaar behaalde, was al recordhouder met 12.12 en streeft er naar in de toekomst zgn prestatie op te voeren tot vijftien. Dit is voor hem voorlopig de magische grens. Ja, voorlopig, want Ceulemans durft ook al te denken aan zijn einddoel: twintig algemeen moyenne. Het is nog niet zoveel jaren geleden, dat de Europese bandstoottitel behaald kon worden met een gemiddelde van 5 en 6, maar toen was de ster van Ceulemans nog niet aan de biljarthemel verschenen. Zijn komst heeft evenals in het driebanden ook in dit moeilijke spelletje een omwenteling veroorzaakt en zoals de traditie het wil hebben anderen zich aan zijn prestatiepeil opgetrokken. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de 9.24 van Ludo Dielis, de „kroonprins" van de bandstoters, de enige ook, die in de komende jaren aan de thans nog onaantastbare suprematie van Ceule mans een eind kan maken. Dielis, het middelpunt van een uitgebreide suppor terskring, die het nogal luide aan moedigde en het daardoor de 22-jarige jongeling niet gemakkelijk maakte, reikte op eigen terrein naar de twee de plaats en overtrof zijn eigen ver wachtingen. „Als ik achter Ceulemans, Scherz en Marty vierde word en dan nog met een moyenne van zeven speel, ben ik zeer content", had hij na zijn openingsnederlaag tegen Ceulemans ronduit verkondigd. De biljarttelg van Jos Vervest, die nooit hoger had kun nen reiken dan 6.33, kende toen de eigen kracht nog niet. Hij is onmisken baar het grootste talent van de laatste twee jaar, een talent echter, dat door jeugdige overmoed en onbezonnenheid nog beneden de grens van tien bleef. Dielis en ook het toernooi werden de dupe van de liberale opvattingen van de vergrijsde leiders in het internatio nale biljartwereldje, die stijf vasthou den aan de vele tientallen jaren geleden ingestelde regel, dat landgenoten elkaar in de eerste ronde moeten bekampen. De maatregel is destijds genomen om te voorkomen dat later in het toernooi landgenoten elkaar zouden kunnen be voordelen. Maar wie de huidige situa tie in de biljartwereld kent en weet hoe groot de concurrentie juist tussen de topspelers van elk land is, kan al leen medelijdend glimlachen over zo veel conservatisme. De werkelijke finale van dit Europe se toernooi was dan ook weer in de eerste ronde gespeeld toen door het starre reglement Ceulemans en Dielis gedwongen werden tegen elkaar uit te komen. De ironie wil dat dezelfde Die lis, die toen kansloos door Ceulemans in 18 beurten werd geklopt (200 - 104) er daarna door overwinningen op Scherz en Marty voor zorgde, dat Ceulemans zich reeds zaterdagavond laat zeker wist van de titel. Daarvoor heeft Ceu lemans natuurlijk ook zelf het nodige moeten bijdragen. Maar wie had ge twijfeld aan zijn winstmogelijkheden te gen Scholte en Marty? Duidelijk kwam het klasseverschil zaterdag aan het ZEIST De KNVB in feite een van de clubs uit het betaalde voetbal zal na juli a.s. een proefproces uitlok ken om een definitief antwoord te krij gen op de vraag of het contract, dat een voetballer aan een semiprof-club bindt, een arbeidsovereenkomst is of niet. waarin zo'n 1.200 profs zijn verenigd, heeft bij monde van mr. J. L. Jansen van Raay verkondigd, dat de Rotter damse kantonrechter de befaamde kwes tie in de zin der Nederlandse wet defi nitief zou hebben beslist. Het betrof hier een tussenvonnis in de zaak, waar in Theo Laseroms op grond van zg. „gewichtige redenen" ontbinding van zijn arbeidsovereenkomst met Sparta had gevraagd. Het bestuur van de KNVB, geadvi seerd door de in voetbalkringen zeer bekende Amsterdamse jurist mr. dr. E. W. Catz, is het met deze voorstel ling van zaken niet eens. Mr. Catz acht de gedachtengang van zijn confrater Janssen van Raay onjuist en heeft de KNVB geadviseerd de standaardcon tracten, geldende voor de semiprofs on verkort te handhaven. Ook heeft hij het bestuur gewezen op de wenselijkheid van een proefproces. De commissie coördinatie 2 van de sociale verzekeringsraad in Den Haag is voorts tot de conclusie gekomen, dat de semiprofs in dienstbetrekking zijn van de clubs. Dit houdt in „zolang de beroepsrechter niet anders heeft be slist", staat er in de brief aan de KNVB te lezen dat vanaf 1 juli de semi profs verplicht verzekerd zijn ingevol ge alle sociale verzekeringswetten. Het ligt in de bedoeling een club de te ver wachten premieheffing te laten weige ren. Er is dan een geschil ontstaan met de Sociale Verzekeringsraad. In eerste instantie zal de raad van beroep voor de sociale verzekering uitspraak doen. Daarna zal hoe de beslissing ook uit valt een der partijen hoger beroep aantekenen. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht moet dan het beslis sende woord spreken. Een uitspraak, die volmaakt bindend zal zijn, zowel voor de KNVB als voor de overheid. Na afloop van het interne beraad tus sen de KNVB, mr. Catz en een rege ringsfunctionaris, zal begin juni een tweede algemene vergadering betaald voetbal worden belegd teneinde de clubs nader te kunnen inlichten. Het proef proces zou volgens mr. Catz zo'n zes a acht maanden vergen. APELDOORN De veertiende Apel- doomse Vierdaagse van de Nederlandse Wandelsport Bond zal dit jaar vermoe delijk een vrij grote internationale deel neming kennen. Reeds nu hebben zich vier Duitsers aangemeld en een even groot aantal Engelse padvinders. Bo vendien meldde zich een ingenieur uit Oslo aan. Ook de aanmeldingen uit eigen land beginnen reeds binnen te stromen en hun aantal overtreft dat van vorig jaar aanzienlijk. Intussen vernamen wij, dat er in het parcours van de eerste dag een gron dige wijziging wordt aangebracht. Epe en Vaassen zullen niet meer in 't parcours worden opgenomen en in plaats daarvan gaan de wandelaars en wandelaarsters nu naar Klarenbeek en Wilp. GLASGOW Onder de voetballief hebbers in Glasgow, de Schotse stad, die in de finales van zowel het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen (Celtic) als voor bekerwinnaars (Rangers) is vertegenwoordigd, is wei nig te merken van een „vreugdevolle verbroedering". Integendeel. Door het succes van de twee Schotse clubs zijn de tegenstellingen scherper dan ooit en de meer dan 70 jaar oude vete, die zijn oorsprong naast sportieve naijver voor al in godsdienstige en politieke redenen vindt, is weer in alle hevigheid opge laaid. Celtic Glasgow, heeft sterke bindin gen met de Rooms-Katholieke kerk de club is opgericht door een priester en de meeste supporters zijn Rooms- Katholiek. Bovendien bestaat de aan hang van Celtic voor een groot deel uit afstammelingen van Ierse immigran ten. Boven het Celtic-stadion wappert de vlag van de Ierse republiek, terwijl de ploeg in de Ierse kleuren (groen en wit) speelt. In het Celtic-stadion klinken dan ook vaak Ierse verzets- en volksliederen. Een schril contrast hiermee vormt de aanhang van de Rangers waarin, volgens een ongeschreven wet, geen Rooms-Katholieken spelen die veel protestanten telt. In deze sfeer van te- genstellingen is zo een zeventig jaar oude vete gegroeid, die regelmatig tot botsingen heeft geleid. Ondanks vele po gingen van de besturen van beide clubs de naijver tot het sportieve vlak te be perken, worden nog steeds argumenten over en weer kracht bijgezet met vuis ten en (soms) flessen. Zelfs de recente successen hebben hier niets aan kunnen licht. Scholte werd in tien beurten (Ceulemans evenaarde toen zijn Euro pees record partijgemiddelde en bracht het serierecord op 90) van de tafel ge speeld: 97 - 200, Marty deed zijn ui terste best om het toernooi te redden, maar slaagde evenmin: 162 - 200 in 15 beurten. Ceulemans behield aldus zijn twee matchpunten voorsprong op Scherz en Dielis, die nog wel gelijk met hem konden eindigen, maar die de achter stand in moyenne van meer dan drie volle punten nooit konden overbruggen. De slotpartij was dan ook alleen nog maar een verdeling van het zilver en brons. Mocht Scherz in een redelijk aantal beurten winnen dan zou Dielis derde blijven. Maar Scherz speelde in zijn laatste partij het slechtst van het hele toernooi en bovendien deed Ceule mans een laatste poging om het re cord partijgemiddelde wat scherper te zetten. Het werd dus een ruime zege voor Ceulemans en omdat Dielis intus sen weer van Domingo had gewonnen, was zijn tweede plaats een feit. Het kampioenschap van Ceulemans („Ik ben nu echt wel aan titels ge wend, maar ben tevreden als ik weer beter heb gespeeld") verloor iets van de glans doordat Marty hem in de laatste ronde het serie-record met een topreeks van 102 afsnoepte. In dubbel opzicht werd deze serie een record. Want zij werd ook dank zij bijzondere omstandigheden in recordtijd tot stand gebracht. Marty trof het namelijk dat na een zestal punten de tweede en der de bal naast elkaar tegen de lange band kwamen te liggen. Na een paar aaistootjes had de geraffineerde Pa- rijzenaar in de gaten wat er gebeurd was. Beide ballen lagen in putjes, eer der in het toernooi ontstaan door zware massés of piqués. Steeds wanneer de carambole tot stand was gekomen, kan telden beide ballen in hun aangename positie terug en het fenomeen Marty buitte de situatie uit als geen ander. Met haarfijne tikjes roffelde de Frans man naar 102. De laatste 96 punten vergden precies twee minuten en vier seconden Door dit hoge tempo faalde hij ech ter bij de 103e carambole op vier pun ten van de finish. Nu kreeg Henk Schol te nog een beurt, die de Eindhovenaar benutte om dertig punten te maken. Een belangrijk slot van de Nederland se kampioen, die rijn algemeen ge middelde op 6.73 stelde en rijn eigen nationale record (6.03) aldus verbeter de. „Marty en ik moeten in het band stoten niet meer meespelen. Wij maken ons alleen maar belachelijk, want te gen Ceulemans is toch niets te begin nen", zo is de mening van Scholte. De eindstand luidde (achtereenvol gens punten, caramboles, beurten, se rie, algemeen gemiddelde): 1. Ceulemans 14 1400 110 90 12.72 2. Dielis 12 1304 141 84 9.24 3. Scherz 10 1260 140 54 9.00 4. Marty 8 1225 159 102 7.70 5. Scholte 4 1017 151 39 6.73 6. Witte 4 976 187 52 5.21 7. Domingo 4 950 183 48 5.19 8. Coyret 0 597 159 29 3.75 MONTE CARLO De Nieuwzeelan der Denny Hulme heeft zondag de Gro te Prijs van Monaco op zijn naam ge bracht. Hij zegevierde aan het stuur van een Repco-Brabham. Tijdens de wedstrijd speelde zich een drama af In de 82e ronde sloeg de 12-cilinder Ferrari van de Italiaan Lorenzo Ban dini over de kop. De coureur kwam on der zijn Bolide terecht. Hij werd met ernstige brandwonden aan hoofd en ge laat naar het ziekenhuis overgebracht. Het gebeurde op de boulevard langs de zeekant, waarvan de strobalen door de zich verspreidende olie en benzine in brand geraakten. De toeschouwers keken, verstijfd van schrik toe, toen Bandini's wagen de rij strobalen raakte die de afscheidng vormden met de waterkant. In een oogwenk was de boulevard een zee van rook en vlammen. De Italiaan lag vier minuten onder zijn Bolide eer officials het wrak konden oplichten. Met een auto met loeiende sirenes werd Bandi ni naar het zieknhuis overgebracht en direct naar de operatiekamer gereden. De Nieuwzeelander Denny Hulme vocht zich dóór het rookgordijn heen in zijn Repco-Brabham en won de gru welijke race over 100 ronden. Hij had vanaf de tweede ronde een hevig ge vecht uitgevochten met de Italiaan, die niet meer dan tien seconden "had moeten prijsgeven op het moment dat het ongeluk gebeurde. Bandini had ernstige brandwonden aan het gezicht, armen en benen en een gapende wond aan de linkerzijde van zijn lichaam. De operatie geschied- dde door vier chirurgen, onder wie pro fessor Chatelin. Volgens de eerste be richten was zijn toestand niet levens gevaarlijk. De brandwonden aan het gericht schenen niet ernstig en de ogen hadden niet geleden. De overwinning van Hulme bracht hem vooraan in de strijd om het we reldkampioenschap coureurs met 12 punten uit twee wedstrijden. De Mexi caan Pedro Rodriquez won de eerste race, die telde voor het wereldkampi oenschap, namelijk de Grote Prijs van Zuid-Afrika, in januari j.l. De volgende race voor het wereld kampioenschap is de Grote Prijs van Nederland op 4 juni in Zand voort. De uitslag van de Grote Prijs van Monaco: 1. Denis Hulme (N.-Zeeland), Repco-Brabham de 134,5 km in 2.24.34.3 Graham Hill (G.B.), Lotus op één ron de; 3. Chris Araon (Z.-Neeland), Fer rari op twee ronden; 4. Bruce McLa ren (N.-Zeeland). met McLaren 4B. od 3 ronden; 5. Pedro Rodriquez (Mexi co), Cooper-Maserati, op 4 ronden; 6. Mike Spence (G.B.), BRM op 4 ron den. Alle andere deelnemers staakten de strijd. Jim Clark vestigde in de 38e ronde een nieuw ronde-record. Hij legde de 3,145 km af in 1.29.5. Dat is een gemid delde van 126.562 km/uur. De stand voor het wereldkampioenschap cou reurs luidt na twee races: 1. Hulme (N.-Zeeland) 12 pnt.; 2 Rodriquez (Mex.) 11 p.; 3. Love (Rhod.) en Hill (G.B.) 6 p.; 5. Surtees (G.B.) en Amon (N.-Zeeland) 4 p. DEN HAAG Voor de competitie van de Nevobo zijn zaterdag de volgen de wedstrijden gespeeld Eredivisie dames SOS—HML/CLV 1—3 (15—9, 6—15, 10—15, 8—15.) Eredivisie heren BlokkeerValbovol 3—0 (15—13, 15—11, 15—5); HML/CLV Cito 3—0 (15—5, 15—8, 15—6); AMVJ—Hevok 3—1 (13—15, 15—12, 15—13, 15—13); H2C/01hacoValuas 3—1 (17—15, 15—5, 8—15, 15—9); Oranje NassauLibanon 31 (1315, 15—9, 15—4, 17—15). Door deze resultaten zullen SOS en Valuas een beslissingswedstrijd moeten spelen om uit te maken welke club de gradeert. Promotie naar de eredivisie dames RMCCVVA 3—1 (9—15, 15—5, 15—3, 159). Door deze uitslag promoveren RMC en Valbovol. Promotie naar de eredivisie heren KweekschoolUS 23 (159, 615, 1614. 10—15, 1315); Tornado—BBC 3_0 (15—3, 15—10, 15—12). HAMBURG Met een 3—1 zege op Alemannia Aachen bereikte Hamburger SV zaterdag de finale van het toernooi om de Duitse voetbalbeker. De andere finalist is bekerhouder Bayern Mün- chen, dat stadgenoot München met de zelfde cijfers versloeg. De eindstrijd zal op 10 juni in Stuttgart gehouden worden. en nueen Drum DrumEen pittige mélange van 17 soorten tabak. Lang gerijpt, kundig gemengd en vers verpakt in de handige pouch, f 1.25 Q 241 ZWANENBURG Herman Krott lachte al zijn tanden bloot. „Hoe is het in hemelsnaam mogelijk", grijnsde de in een Bordeaux-rode blazer gestoken ploegleider van de Amstelbier wieier- formatie. „Vanmorgen maak ik nog een geintje met 'm. Je kent dat. Een beetje voeren. Het wordt tijd dat je eens een klassieker wint Henkie, zeg ik. Je hebt nou wel zes keer gewonnen dit seizoen, maar dat was allemaal van dat kleinere werk. Ik wil eens wat groots van je zien. Nou, moet je net Henk hebben. Meneer salueert aan z'n valhelm en zegt: „Komt in orde chef." En nou heeft-ie (Herman Krott's ge zicht drukte opperste verbazing uit) nog gewonnen ook. Hoe is het in he melsnaam mogelijk". Met „ie" bedoelde de jonge, maar al wat grijzende ploegleider, Henk Nieuw kamp. Een goedlachse strijdlustige knaap uit het Twentse Borne, die al di rect na de start van de 15e Ronde on) de Haarlemmermeer samen met Jan de aanval ging. Het bleek slechts „spielerei" van de 24-jarige Amstelcoureur te zijn ge weest, maar hij bereikte er toch mee dat er na de eerste, door fikse regen buien en een stijve bries geteisterde ronde van 60 kilometer, nog maar 17 renners een kans hadden zich in de prijzen te rijden. De rest was eenvou dig uit de wieltjes gereden of had door pech de pijp aan Maarten moeten ge ven. Streekfavoriet Hennie Schouten („ik ging lekker vandaag") en Adri Duyker mochten in de tweede ronde misschien wat indruk maken om vele kilometers lang 200 meter voor de kop groep uit te rijden, de grote klap viel pas in de derde omloop, zo'n 20 kilo meter voor het einde. Nadat Rink Cornelisse door band breuk had moeten afhaken en Johnny Brouwer na een mankement aan rijn fiets toch weer bij de koplopers was teruggekomen, vielen Cees Zoontjes en Hans Hese aan. In een oogwenk pakten beide rebellen een voorsprong van 200 meter, die uitgroeide tot 400 meter, toen Adri Wouters en Henk Nieuw kamp het vuurtje aanwakkerden. Ge vieren waren deze knapen te sterk voor de slecht samenwerkende achter volgers van wie alleen Adri Duyker, Hans Tesselaar en de ijverige Johnny Brouwer zich het vuur uit de spaken wilden rijden. Dat Henk Nieuwkamp met rijn vlijmscherpe eindschot deze editie van de Ronde om de Haarlemmermeer zou winnen was toen 15 kilometer voor de finish geen al te gewaagde voor spelling. Wellicht had Cees Zoontjes echter voor een daverende verrassing kunnen zorgen als niet vlak voor de eindstreep de band van zijn achterwiel was gesprongen. De Tilburger moest nu de laatste meters op een stugge alu minium velg rijden in plaats van op een soepel rubbèrbandje. Overigens be lette hem dat niet Hans Hese en Adri Wouters naar de 3e en 4e plaats te ver wijzen. Henk Nieuwkamp kon hij ech ter niet voorbij streven. Die kon direct na afloop naar Herman Krott stappen om even te zeggen dat hij diens order stipt en dus hoogstwaarschijnlijk tot volle tevredenheid had uitgevoerd. De uitslag luidde: 1. Henk Nieuw kamp (Borne) 173 km in 4.06.52; 2. Cees Zoontjes (Tilburg); 3. Hans He se (Geleen); 4. Adri Wouters (Zun- dert) allen z.t.; 5. Cor Leunis (A'dam) op 31 seconden; 6. Johnny Brouwer (R'dam); 7. Hennie Schouten (Badhoe vedorp); 8. Jan Hesse (Arnhem); 9. Hans Tesselaar (Kalversdijk); 10. Adri Duyker (Beverwijk); 11. Tonny v. d. Valk (Voorschoten); 12. Nelle Jong kind (Aalsmeer); 13. Wim de Wilde (Ouderlande); 14. Ronnie Snijder (Haarlem); 15. Jan Albershof (Roelof- arendsveen), allen z.t. als Leunis. BARCELONA In de Ronde van Spanje boekten de Nederlanders zater dag opvallende successen. Het eerste ge deelte van de tiende etappe een rit over 43 kilometer van Sitges naar Bar celona leverde een overwinning op voor onze landgenoot Huub Harings, die direct na het startschot samen met de Duitser Rudi Wolfshol ontsnapt was. Ondanks een hevige tegenaanval van het peloton bleven Harings en Wolfshol aan de leiding. In de eindsprint gaf de pupil van Pellenaar8 zijn medevluchter geen schijn van kans. Ook het tweede gedeelte van deze etappe eindigde in een over winning voor een Nederlander. Gerben Karstens versloeg in de eindsprint van een 45 kilometer lange rit op het circuit van Monthuich bt| Barcelona het vol ledige peloton. Zondag hielden onze landgenoten zich vry rustig. Alleen Jan Janssen kon in de bergetappe van Barcelona naar An dorra gelijke tred houden met de favo rieten. Mariano Diaz winnaar van de Ronde van de toekomst maakte zich op de Col de Tossas (le categorie) los van het peloton en kwam als winnaar in Andorra alleen over de eindstreep. Jan Janssen won de sprint van een groepje renners dat met ruim twee minuten ach terstand arriveerde. Hjj klasseerde zich als zevende. Van de Pellenaars-ploeg kwam Huub Zilverberg tot de beste prestatie. Hij werd, met 4,5 minuut achterstand op Diaz. 22ste. Het alge meen klassement luidt na de 11e etappe: 1. Ducasse (Fr.) 50.34.20; 2. San Miguel (Sp.) 50.40.17: 3. Gonzales (Sp.) 50.40.26: 4. Lopez Rodriguez (Sp.) 50.41.27; 5. Janssen (Ned.) 50.41.43; 6. Haast (Ned.) 50.42.21; 7. Otano (Sp.) 50.43.15; 8. Den Hartog (Ned.) 50.43.20; 9. Ponton (Sp.) 50.44.43; 10. Soler (Sp.) 50.45.10; 25. Harings 50.53.13; 26. Zil verberg z.t.: 45 Maliepaard 51.03.16; 46. Doman 51.04.38.; 67. Karstens 51.19.22; 72. Nijdam 51.27.16; 73. Snepvangers 51.30.21; 74. Van Espen 51.30.32; 18. Van Dongen 51.39.56. HOCKENHEIM Peter Post heeft zaterdag op het circuit van Hockenheim een internationale wielerwedstrijd ach ter dernies gewonnen. De lange Neder lander legde de 97,5 km af in 1 uur 52 minuten en 50 seconden. De Belg Merkx eindigde met enkele fietslengten achterstand op de tweede plaats. Ruim 20.000 toeschouwers woonden de wed strijd, die in de stromende regen werd gehouden, bij. De uitslag luidde: 1. Pe ter Post 97,5 km in 1.52.50; 2. Merkx op 2 sec.; 3. Schulze (Did.); 4. Streng (Did.); 5. Rudi Altig (Did.). Bayem München en Hamb. SV FOREST Het Franse zaterdag middagelftal heeft zaterdag in Forest een wedstrijd voor de Coupe Fernand Chanelle met 10 van België gewon nen. Nederland (dat twee weken gele den met 52 van Frankrijk won) heeft de leiding in dit drielandentoernooi. De stand luidt Nederland 1 1 0 0 2 52 Frankrijk 2 10 12 3—5 België 1 0 0 1 0 0—1 DUSSELDORP De kanovereniging Deventer heeft zondag in Dusseldorp vrijwel alle onderdelen van een inter nationale kanoregetta gewonnen. Paul Hoekstra zegevierde in de K 1 klasse en samen met Lagerwey in de K 2 klasse. Ook de K 4 was voor De venter met de combinatie, Lagerwey, Hoekstra, Van Halteren en Wittenberg, terwijl dezelfde ploeg ook de eerste plaats opeiste op de 4 x 500 meter. LONDEN Manchester l'nited heeft zaterdag voor de zevende keer in totaal en voor de vijfde keer na de oorlog de Engelse titel behaald. Zaterdag werd West Ham United op eigen veld met niet minder dan 61 verslagen. Een topaantal van 88.424 toeschouwers sinds de oprlog had West Ham's Upton Park niet meer zoveel bezoekers mogen begroeten zag de Busby-babes in een razend snel tempo van start gaan en binnen 25 minuten had Manchester United al met 40 de leiding. Op de tribunes brak een waar pandemonium uit en men moest zelfs in een hoek van het terrein een tijdelijke eerste hulppost De finish van de Ronde om de Haar lemmermeer, die door Henk Nieuw kamp gewonnen werd. inrichten om de vele gehavende suppor ters, die niet elkaar slaags waren ge raakt en daarbij bloedende wonden op liepen, medische hulp te verlenen. Poli tieagenten waren druk bezig met het vervoeren van verhitte toeschouwers, die met bloed waren overdekt en ruim dertig personen werden in een zieken huis opgenomen. Bobby Charlton, Pat Crerand, Billy Fouikes en George Best zorgden voor de doelpunten van Manchester United in de overrompelende openingsfase. West Ham's verdediger John Charles scoorde vlak na de rust tegen, maar Denis Law, de Schotse international en aanvoerder van Manchester United, bracht met twee treffers, waarvan een uit een strafschop, de eindstand op 61. Manchester United heeft 59 punten uit 41 wedstrijden, vijf punten meer dan Nottingham Forest, dat met 21 van Southampton verloor. Een dolgelukkige Matt Busby, United's manager, zei na afloop „Het volgende doel is het win nen van de Europa Cup". Er vielen overigens zaterdag niet al leen in de wedstrijd West Ham United- Manchestér United veel doelpunten te noteren. De grootste overwinning kwam op naam van Sheffield Wednesday, dat Burnley een verpletterende 70 neder laag toebracht. Ook onderaan viel een beslissing: het 1 aloude Aston Villa degradeerde naar de tweede divisie door een 24 nederlaag in de thuiswedstrijd tegen Everton. Blackpool was reeds gedegradeerd. Arsenal Stoke City 3—1; Aston Villa Everton 24; Blackpool West Bromwich Albion 13; Chelsea Leeds United 2—2; Leicester City Newcastle United 42; Liverpool Tottenham Hotspur 00; Manchester City Sheffield United 1—1; Sheffield Wednesday Burnley 70; Southamp ton Nottingham Forest 21; Sun derland Fulham 31; West Ham United Manchester United 16. Belenenses Lissabon Vitoria Setubal 02; FC Beira Benfica Lissabon 09; Vitoria Guimaraes Atletico Sanjoanense 21; Leioes Porto Sporting Braga 10; Sporting Lissabon Academica Coimbra 00; CUF Bar- reiro Atletico Lissabon 42. De eindstand luidt: 1. Benfica 43 pnt. (uit 26 wedstrijden); 2. Academica Coimbra 40 pnt.; 3. FC Porto 39 pnt. Atalanta Cagliart 1—0; Foggia FC Turijn 00; Juventus Tur(jn In- ternazionale Milaan 10; Vicenza Lecco 20; Lazio Rome Brescia 0—2; AC Milaan AS Rome 3—1; Napels Florencia 12; Spal Mantua 1—1; Venetië Bologna 1—2. De stand na 31 wedstrijden: 1. Internazionale Milaan 46 pnt.; 2. Juventus Turijn 44 pnt.; 3. Napels 39 pnt. Toulouse Nantes 22; Marseille Bordeaux 32; Angers Lens 20; Rouaan Sedan 30; Lille Stade de Paris 00; Nimes Valenciennes 12; Straatsburg Lyon 00; Reims Sochaux 11. St. Etienne heeft met 47 punten uit 33 wedstrijden de leiding. Nantes is tweede met 45 punten uit 34 ontmoetingen. Het Brusselse Anderlecht is zondag voor de vierde achtereenvolgende maal Belgisch voetbalkampioen geworden. Anderlecht, dat de titel tot nu toe der tien maal behaalde, versloeg in de laatste wedstrijd van dit seizoen FC Tilleur met 20. De uitslagen luidden: SC Anderlecht Tilleur FC 2— 0; Lier- se SK Racing White 2—2; FC Ant werp FC Luik 1—1; Standaard Luik La Gantoise 42; Daring CB FC Mechelen 20; Beeringen Beerschot 01: FC Brugge Charleroi SC 51; St. Truiden SV Waregem 1—0. De eindstand luidt: 1. Anderlecht 47 pnt. (uit 30 wedstr 2. FC Brugge 45 pnt.; 3. FC Luik 39 pnt.; 4. Standaard Luik 37 pnt.; 5. St. Truiden 33 pnt. STADSTEINACH Bij de Franke- wald bergrennen in Stadsteinach deed zich zaterdag een dodelijk ongeluk voor. Bij de training van de 500cc klas se schoot de 29-jarige Heinrich Mohr uit Obermörlen in een scherpe S-bocht tegen de omheining. Hij werd van rijn motor geworpen en overleed op weg naar het ziekenhuis.

De Vallei | 1967 | | pagina 6