Produktief team van Openbare school-Kesteren won de beker Panters-heren - na dramatisch duel - niet naar overgangsklasse Van Breenen en v.d. Broek aan kop in groep A Candia krijgt nieuwe trainer Neem óók TWIN preiug rollen, lekker roken! Neem óók TWIN v. Yeluw (STY-Climax) moest wisselbeker afstaan aan Tardijn Musketiers won vriendschappelijk duel van 4e-k!asser Yeenendaal-veteranen gelijk tegen Duitse tegenstanders Feestavond van v.v. Yeenendaal op 12 mei lang gesneden- goed gemengd. Spannend schoolvoetbaltoernooi op Candia-terreinen Finales Ver schot Uniek volleybalseizoen besloten met grote deceptie: Clubkampioenschappen R.T.T.V. Rhenenaren op 10 juni tegen GVVV Veteranentoernooi van Rhenense tafeltennisver. Panters-KVA Panters-MVC Adspiranten winnaar van jeugdtoernooi Spanning Reprise Panters-DIO RHENEN Voor de negende maal werd op de terrei nen van voetbalvereniging Candia in Rhenen het jaarlijk se schoolvoetbaltoernooi gehouden, dat wegens de slechte weersomstandigheden eind maart moest worden uitgesteld. Onderwijzer G. B. Runge is de organisator van dit Paas- toernooi, dat ook dit jaar weer bijzonder geslaagd te noe men was. Elf schoolteams uit Rhenen, Leersum, Achter berg, Eist en Kesteren namen aan deze spanende voet baldag deel en het produktieve elftal van Kesteren, dat dit jaar voor de eerste maal naar Rhenen was gekomen, werd kampioen en kreeg daarmee de wisselbeker in zijn bezit. De heer Runge was zeer tevreden over de publieke belang stelling en ook Rhenens burgemeester kwam 's middags de verrichtingen van het jonge voetbaltalent een tijdlang ga deslaan. Het wedstrijdprogramma werd bijzonder soepel afgehandeld en mede door het stralende weer werd dit sportevenement-in-het-klein een sfeervol gebeuren. Vooral bij de twee finales was de belangstelling groot en het pu bliek schreeuwde bij deze matches geestdriftig zijn aanwij zingen en aanmoedigingen over het veld Er werd op twee velden gespeeld, ter wijl de elf deelnemende teams waren Ingedeeld in poule A en B. Om negen uur reeds werd het eerste fluitsignaal gegeven voor de eerste wedstrijd, welke ging tussen de Chr. Ericaschool uit Rhe nen en de School met de Bijbel. De uitslagen van de wedstrijden op het morgenprogramma luidden: Poule A: EricaschoolSchool m.d. Bijbel 30; Julianaschool LeersumHalschool 10; Openb. school KesterenLijsterberg- school 11; EricaschoolHalschool 01; Jul.schoolSchool m.d. Bijbel 20; KesterenHalschool Rhenen 30; LeersumLijsterbergschool 22; KesterenEricaschool 40. De resultaten in poule B waren als volgt: Bantuinschool RhenenSt. Cunera- school 10; PlatanenschoolRijnschool Eist 04; Valleischool AchterbergSt. Cuneraschool 11Bantuinschool Rijnschool Eist 00; Valleischool Ach terbergPlatanenschool 10. Hoewel de Openbare school Kesteren met een gelijk spel haar wedstrijden in poule A begon, boekte het team in de volgende ontmoetingen doorgaans rui me overwinningen. Leersum beker winnaar van 1966 kwam uitstekend met de ploeg uit Kesteren mee, maar toen de jongens van onderwijzer Van Doorn in de wedstrijd tegen Kesteren niet verder kwamen dan een 00 gelijk spel, was het een duidelijke zaak, dat Kesteren met een prachtig doelgemid- delde kampioen werd in poule A. In poule B eindigden de Openbare Rijn school uit Eist en de Bantuinschool Rhe nen op de eerste plaats en ook in dit ge val gaf het betere doelgemiddelde van de Elstenaren de doorslag voor een fi naleplaats. De wedstrijduitslagen van de tweede ronde waren: Poude A: Halschool RhenenSchool m.d. Bijbel RHENEN In Rhenen werd door R.T.T.V. voor de tweede maal een vete ranentoernooi georganiseerd. Dat dit gezellige evenement in de smaak valt, werd wel bewezen door het feit, dat de deelneming weer groter was dan vorig jaar en doordat de meeste deelnemers van vorig jaar ook nu weer hadden in geschreven. Er waren 17 deelnemers, doch daar de afdeling Gelderland plm. 120 leden heeft, die de „veteranen"- leeftijd van 35 jaar hebben overschre den, is een dergelijk toernooi nog wel voor uitbreiding vatbaar. Dat tafeltennis een sport is die lang kan worden beoefend, blijkt wel, want de meeste deelnemers spelen nog nor maal in de competitie. Er werd ge speeld in 2 groepen, nl. de overgangs-, lste en 2de klas en de 3de en 4de klas. Er werd gespeeld volgens het sys teem van puntenvoorgift. In de groep van de Overgangs-, lste en 2de klas kwam na spannende strijd tenslotte Tardijn (Tios) als overwin naar uit de bus. Daar deze speler ech ter nog steeds tot de beste spelers van de afdeling behoort, was dit niet ver wonderlijk. In de andere afdeling was het Heke laar van Kr. en VI. uit Renkum die de meeste punten wist te vergaren. In de finale was Tardijn ondanks een ver plichte 90-achterstand duidelijk de sterkste, zodat deze speler de wissel beker voor een jaar kon overnemen van de vorige winnaar v. Veluw van STV-Climax. Voor beide finalisten was er nog een aardige prijs, die door wedstrijdleider Noltermans werd overhandigd. De heer Krijgsman dankte namens de deelne mers de organisatoren voor dit leuke initiatief en hij sprak de hoop uit dat in de toekomst R.T.T.V. zou doorgaan met het organisèren van dit toernooi. Een spelmoment uit de wedstrijd Lijs- teschool-School met de Bijbelwelke eindigde in een gelijk spel. 01; EricaschoolLijsterbergsch. 01; KesterenSchool m.d. Bijbel 40; Hal schoolLijsterbergschool 00; Keste renLeersum 00; Lijsterbergschool School m.d. Bijbel 22; Ericaschool Leersum 05. Poule B: St. CuneraschoolRqnschool Eist 00; ValleischoolBantuinschool 00; St. CuneraschoolPlatanensch. 21; Val leischoolRijnschool Eist 02; Bantuin schoolPlatanenschool 31. De ranglijst van de poules zag er als volgt uit na de wedstrijden: Poule A: Kesteren Leersum Lijsterbergsch. Halschool Ericaschool Sch. m.d. Bijbel Poule B: Eist Bantuinschool Cuneraschool Valleischool Platanenschool 0 8 12— 1 0 8 10— 2 6— 5 0 6 2 5 0 6 0 6 0 0 3— 4 3—11 2—13 6— 0 3— 3 2— 3 2—10 De eerste finale werd gespeeld tussen de Leersumers en de Bantuinschool Rhenen om de derde en vierde prijs. De ploegen gaven elkaar vrijwel niets toe en waren afwisselend in de aanval. Vooral de rechtsbuiten van Leersum was in de eerste helft gevaarlijk en brak enkele malen gevaarlijk door. Er waren zeer fraaie individuele acties te zien, maar doelpunten vielen er in de eerste helft niet. Kort na de hervatting schoot de Leersumse middenvoor uit moeilijke po sitie hard tegen de paal. De voetbaltoe komst uit Leersum beheerste de strijd na de rust volkomen en na tien minuten werd dit overwicht beloond met een doelpunt. De keeper van de Bantuin school had bij een uittrap de 16-meter- lijn overschreden en de arbiter bestrafte dit met een vrije schop. De bal ging met een kort tikje naar de blonde midden voor, die de bal hard in het doel schoot, onhoudbaar voor de Rhenense keeper: 10. Dit doelpunten betekende voor de bekerhouder de derde plaats in dit schoolvoetbaltoernooi. In de finale om de eerste en tweede prijs moest Kesteren het opnemen tegen de leerlingen van de Rijnschool uit Eist. Bepaald nerveus was de strijd niet en Kesteren had de gehele eerste helft een overwicht. Na ruim vijf minuten spelen bracht de kleine Verschayk de stand op 10, toen htf van minstens twintig meter hard op het doel schoot met zijn kleine voetje. Direct daarna viel er wederom een doelpunt, maar de scheidsrechter had buitenspel geconstateerd. Na een fraaie combinatie vlak voor rust, wist Fl. van Duin te scoren en bezorgde daarmede zijn team een 20 voor sprong. Na rust kwamen de Elstenaren sterk opzetten, maar de achterhoede wist de aanvallen van de Rijnscholieren steeds op tijd af te slaan. Van Lent raakte bij Kesteren vlak voor het einde een beetje in paniek en zijn haastige kopbal verdween in eigen doel: 21. Verder kwamen de Elstenaren niet en de titel was voor het produktieve team van Kesteren. Na afloop reikte de heer Runge per soonlijk de prijzen uit. Hij dankte de ge meente voor het beschikbaar stellen van de terreinen en de scheidrechters voor hun medewerking aan dit geslaagde toernooi. Het belangrijkste vond organi sator Runge, dat de sportiviteit alle wedstrijden kenmerkte, hetgeen aldus de onderwijzer in de „grote voetbal competitie", nogal te wensen overlaat. Inderdaad, sportief is het geweest, on danks de nogal heftige bezwaren die enkele schoolvertegenwoordigers had den betreffende de wedstrijdleiding en de jongetjes, die permanent hun misnoe gen uitten over het feit, dat er bij hun tegenstanders zulke „grote lui" waren opgesteld De Panters-heren na het enkele maan- Een dramatische promotie-competitie be- haalden, den geleden behaalde kampioenschap, sliste, dat zij de overgangsklasse niet UTRECHT Zaterdagmiddag speelden er zich voor de heren van Panters in de Utrechtse Jaarbeurshallen zeer dramatische momenten af. Enkele weken geleden konden de dames van Panters bij de „magische" stand 1414 in de beslissende set de hoofdklasse niet bereiken, ditmaal waren het de heren die hetzelfde overkwam in de pro motiewedstrijden voor de overgangsklasse. De eerste wed strijd werd tegen KVA uit Amsterdam verdiend verloren, maar er waren toen nog voldoende kansen, wanneer men van MVC en DIO zou winnen. In de derde en beslissende set tegen MVC had deze Pantersformatie ook al geen enkel fortuin bij de stand 1414. Twee bijzonder onge lukkige momenten brachten de setzege met 1416 naar MVC en de strijd werd derhalve met 12 verloren. Dat daarna nog vrij gemakkelijk van DIO werd gewonnen was alleen nóg maar belangrijk voor de statistiek. Zo werd een uniek seizoen van deze herenploeg van Panters afge sloten met een grote deceptie. Alle zaken rond deze pro motie-affaire stonden in het teken van de dramatiek. Panters moest allereerst aantreden tegen het Amsterdamse KVA, de sterk ste ploeg van deze dag. Het was toen al snel duidelijk, dat Panters de com- petitievorm lang niet te pakken had. Men was reeds ruim twee maanden kampioen en in deze late promotiewed strijden kon Panters zijn ritme niet vinden. De Veenendalers konden maar niet tot hun gevaarlijke aanvalsacties komen. KVA daarentegen kwam zeer positief voor de dag en had dan ook steeds een voorsprong. Panters gaf on danks deze grote overmacht toch nog zeer goed partij, doch verloor de eerste set met 11-15. De tweede set bracht een nog feller KVA tussen de lijnen, dat aanvallend vrijwel geen fouten maakte en dat was bij Panters wel het geval. Met 7-15 won KVA ook deze set en had de eerste partij verdiend gewonnen. Voor Panters was er echter toen nog geen vuiltje aan de lucht, want door de winst op MVC en DIO zou men vol doende punten kunnen behalen om te promoveren. MVC had het in de eerste wedstrijd tegen DIO heel wat gemakkelijker ge had en gewonnen met 2-0. Maar Pan ters kwam nu geladen in het veld en de Veenendalers wisten wat er te wach ten stond. Men moest winnen om in de running te blijven. MVC kwam na een nerveus begin van beide zijden 2-0, maar even later had het een voor sprong van 2-5. Bij Panters kon men niet aan aanvallen denken daar er geen enkele goede set-up werd afgegeven. Panters vluchtte in een time-out. Maar MVC liep door naar 2-7 en het zag er donker uit voor Panters. Toch kwam Panters terug tot 4-7, maar in de aan val wilde het maar niet vlotten. MCV liep zeer snel weg naar 4-13 en Pan- RHENEN By de wedstrijden om het clubkampioenschap hebben in groep A tot nu toe slechts 2 spelers kans ge zien ongeslagen te blyven en wel H. v. d. Broek en D. v. Breenen, die samen reeds verschillende jaren het clubkam pioenschap uitmaken. Verrassend is de 4e plaats van W. de Grootmulder, die RHENEN De heer L. te Kulve uit Amersfoort, voorheen trainer van de voet balvereniging „Holland" en by velen in Rhenen een bekende figuur (hy trainde gedurende een jaar het vroegere „Rhenus"), zal zich met ingang van het nieuwe seizoen gaan belasten met de training van de „Candia"-elftallen. In verband met drukke werkzaamheden van de huidige coach van het eerste zaterdagelftal, de heer G. van Mourik, heeft het bestuur van „Candia *66" Henk Veenendaal ver zocht als coach te willen optreden. De heer Veenendaal, reeds jaren lang een ent housiast lid van de jeugdcommissie, heeft hierin toegestemd. „Candia" krijgt nieuwe trainer II In het jongste nummer van het club blad van „Candia" lezen we, dat de eerste steen voor het clubhuis op het gemeentelijk sportcomplex is geschon ken door de Rhenense firma I. Wou denberg en Zonen. Druk program De Rhenense sportvereniging heeft overigens nog een uitgebreid program ma voor de boeg, voordat de vakan ties aanbreken. Op 19 mei wordt in het „Eigen Gebouw" afscheid genomen van de huidige trainer de heer W. Zei ler. De dag daarop vindt de beslissings wedstrijd plaats tussen Dodewaard en Candia (zondag) in Opheusden, in het kader van het nederlaagtoernooi. Op 27 mei neemt „Candia" met haar sterk ste elftal deel aan het zilveren dom- toernooi van de voetbalvereniging „Ve- lox" te Utrecht. Dezelfde dag maken de junioren een uitstapje naar Duits land. Op 3 en 4 juni gaat heel „Candia" naar LSVV in Noordscharwoude. Ter gelegenheid van het eerste lus trum van de korfbalvereniging „Arena" spoelt „Candia" op 10 juni tegen GVVV I uit Veenendaal en op 22 juni wordt in hotel „De Koning van Denemarken" de jaarlijkse algemene ledenvergade ring gehouden. zelfs nog een reële kans op de 3e plaats heeft. De 3e plaats van J. Engelaar zal nog wel een 4e of 5e worden, daar C. Lieftink, die zeer verrassend van O. Weyssenfeld verloor, zich nog wel kan opwerken tot de 4e of 3e plaats. De prestaties van R. v. d. Brink zyn tot nu toe onder de verwachtingen gebleven door o.a. een nederlaag tegen H. Hunte- lerslag. Dinsdag 16 mei, wanneer de finales gespeeld worden, zullen er zich nog wel diverse verschuivingen voordoen. Standen De stand in Groep ia A (team 1 t/m 4) D. v. Breenen 8 8 0 16 16—0 H. v. d. Broek 8 8 0 16 16—0 J. Engelaar 8 6 2 12 13—8 W. de Grootmulder 7 5 2 10 10—5 R. v. d. Brink 8 5 3 10 12—6 C. Lieftink 7 4 3 8 8—8 H. Huntelerslag 7 4 3 8 8—10 O. Meyer 7 3 4 6 6—8 O. Weyssenfeld 8 1 7 2 4—14 U. v. Holland 4 0 4 0 1—8 A. Need 8 0 8 0 3—16 E. van Hees 8 0 8 0 2—16 De stand in Groep B (team 5 t/m 8) luidt J. Nieuwenhuis 9 9 0 18 18—3 J. v. d. Brink 7 7 0 14 14—0 B. Middel 7 7 0 14 14—1 J. de Bode 6 5 1 10 11—2 W. Roseboom 7 5 2 10 11—6 R. Lodder 6 3 3 6 6—7 T. Notermans-Vedder 7 2 5 4 6—10 D. Lammers 8 2 6 4 5—12 R. Lammers 8 2 6 4 5—12 H. v. Nieuw Amerongen 8 2 6 4 5—12 J. Schipper 5 0 5 0 0—10 A. v. Breenen Puyk 7 0 7 0 0—14 In deze groep zijn nog 4 grote kans hebbers. De finalepartijen zullen dus ongetwijfeld een spannende aangelegen heid worden. ters maakte veel verdedigingsfouten, waardoor MVC Lon uitlopen tot 6-14. Panters verloor deze set met 6-15 en stond met 0-1 achter. Door de resteren de twee sets te winnen kon Panters zich alsnog in veilige haven spelen. De Pantersaanhang schreeuwde de kelen schor en in de tweede set kwam Pan ters dan eindelijk wat los. De aanval ging naar behoren functioneren en nu kwam MVC in nood. Na de stand 3-3 verkreeg Panters een overwicht en be hield dit in deze set. Roel Sipkema sloeg Panters naar 5-3. Bij de stand 6-4 vluchtte MVC in een time-out, maar De Musketiers speelden zaterdag hun eerste vriendschappelijke wedstrijd te gen Jonathan een 4e-klasser om zich een idee te vormen van de kracht der tegenstanders, waartegen de Elste naren het volgende seizoen moeten aantreden. Het eerste gedeelte van de wedstrijd was Jonathan technisch be ter en speelde feller. Toch scoorden de Elstenaren via Cor Henzen tegen de verhouding het eerste doelpunt. Vijf minuten later bracht de Jona than-middenvoor de partijen op gelijke voet (11). Even aangeslagen door dit doelpunt moesten de Musketiers zelfs een tweede goal toestaan en wederom was de Zeister middenvoor de maker. Een prachtige redding van de Jona than-keeper bij een harde kogel van de ver opgerukte R. v. d. Klift resulteer de in een corner. T. v. Kranenburg scoorde voor rust nog 22. Na de rust liepen de Elstenaren ogenschijnlijk met groot gemak langs hun tegenstanders. Met aardig spel werd het door T. v. Kranenburg 32 en ook scoorde Cor Henzen weer een bijzonder mooi doelpunt (42). In de eindfase kwamen de Zeistenaren toch nog terug. Er ontstonden wat misver standen in de Musketiersdefensie, waardoor de stand op 43 kwam. De wedstrijd werd goed geleid door arbiter v. d. Scheur. Bij de tweede elftallen van beide ver enigingen werd de uitslag 34. Zaterdag a.s. spelen het eerste en tweede elftal in Lunteren vriendschap pelijk tegen de gelijknamige vierde klassers. De aspiranten van Muske tiers behaalden in het jeugdvoetbal- toernooi te Nijkerk een fraai succes. Zij wonnen dit toernooi met een gelijk spel en zeven gewonnen wedstrijden en kwamen in het bezit van de beker. VEENENDAAL Zaterdag jl. speel de een veteranenelftal van de v. v. Veenendaal een wedstrijd tegen een ve- teranenteam uit het Duitse Castrop- Rauxel. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd, die resulteerde in een 2-2-ge- lijk spel. De veteranen van Veenendaal waren: K. Heddema, C. v. d. Broek, A. Diepeveen, D. Bouman, H. de Har- tog, B. v. Soest, J. v. Kooten, W. Stef- fers, H. v. d. Wiel (trainer) P. Mul ler en H. Muller. VEENENDAAL Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan op 5 juni orga niseert de voetbalvereniging Veenen daal vrijdag a.s. een feestavond voor haar leden en donateurs in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan. Na het cabaret, waaraan onder meer Conny Vink, Bep Smit, Bep Rowold en André Carrell hun medewerking verlenen, zal de feestavond besloten worden met dansen. langzaam maar zeker liep Panters nu weg. Thedo Tuinstra, de gehele compe titie de grote aanvaller bij Panters, deed deze middag vaak goede dingen aan het net, maar kon zijn competitie- vorm niet bereiken. Er waren bij de stand 9-5 zes wissels nodig voordat de kostbare punten konden worden ge scoord. Het werd 11-5 voor Panters door enkele goede aanvallen. Jan Bek- ker had enkele goede plaatsballen los gelaten, terwijl Dick Bovenschen einde lijk zijn harde smash in stelling kon brengen. Het werd 11-6. Roel Sipkema serveerde daarna Panters naar 15-6 en de stand was 1-1. De derde beslissende set moest voor Panters dus de beslissing brengen. Men moest nu winnen, maar ook MVC had zeer veel belang bij deze set, want door deze te winnen was het gepromoveerd, daar men reeds van DIO had gewon nen. MVC nam een kostbare 0-4-voor sprong door goede aanvallen. Panters zocht heil in een time-out. Daarna kwam Panters eer terug door felle aanvallen van de onverzettelijke vete raan Roel Sipkema en prima reddingen in de verdediging van Hedda Buys. Panters kwam op 4-4, maar MVC liep uit naar 5-9. De Jaarbeurshallen trilden onder de gescandeerde aanmoedigingen van het Panterslegioen. Weer duurde het vijf wissels voordat MVC een punt scoorde, 5-10. Panters vocht fel en ver beten en kwam door weer enkele felle aanvallen en plaatsballen van de goed spelende Jan Bekl.er op 8-10. Nu vlucht te MVC weer in een time-out Het werd 9-11 en bij de stand 9-13 zag het er zeer dreigend voor de Veenendalers uit Maar ineens was daar de aanval! The do Tuinstra, Roel Sipkema en later Dick Bovenschen sloegen Panters naar 12-13 en Henk van Schuppen verdeelde de ballen prima. Het werd zelfs 13-13 en weer duurde het maar liefst vier wis sels alvorens Panters zich naar match point 14-13 werkte. De spanning was te snijden. Eén puntje scheidde Panters van de over gangsklasse (een reprise van de strijd der dames, drie weken geleden in deze zelfde hal). Driemaal moest er van plaats worden gewisseld voordat MVC er 14-14 van maakte. Weer duurde het drie wissels voordat ook bij de heren van Panters het noodlot zou toeslaan. Een blundertje in de achterste gelede ren van Panters bracht MCV op 14-15. Een slechte set-up moest aanvoerder Thedo Tuinstra met kunst- en vlieg werk over het net plaatsen. De bal be landde enkele centimeters buiten de lijn en dat betekende 14-16 voor MVC. Panters had deze titanenstrijd met 1-2 verloren en de promotie naar de over gangsklasse werd een desillusie. De te leurstelling was groot in het Panters- kamp. Weer had een ploeg op het nip pertje een promotie niet gehaald. De pechduivel had weer in een beslissende fase toegeslagen. Want ook toen Pan ters op matchpoint 14-13 stond zag de arbiter een duidelijke draagbal bij MVC over het hoofd. Dat had in feite de beslissing al moeten zijn. Een fan tastisch seizoen, waarin de Panters met 18 punten voorsprong op nummer twee kampioen werd, werd zaterdagmiddag afgesloten met deze dramatische wed strijd. Jammer voor deze goede heren- ploeg, die de grootse vorm op de be slissende dag niet kon bereiken. De lange wachttijd was daar ongetwijfeld debet aan. Van DIO werd daarna vrij gemak kelijk gewonnen. De eerste set ging naar Panters met 15-4, maar in de tweede set speelde men te veel met de gedachte dat alles toch al was verloren. De Panters moesten zelfs nog een 11-14 achterstand wegwerken om met 16-14 te winnen. De strijd werd daardoor met 2-0 gewonnen, maar was van geen en kel nut. KVA en MVC promoveren naar de overgangsklasse, terwijl Panters en DIO het volgend seizoen over mogen doen in de eerste klas. Voor Panters voldoende gelegenheid om weer tot pro motiewedstrijden te komen... De ploeg was overigens 't hele jaar als volgt samengesteld: aanvoerder Thedo Tuin stra, Wim Willemsen, Dick Bovenschen, Roel Sipkema, Hedda Buys, Henk van Schuppen en Jan Bekker; trainer-coach de heer Van Nieuwenhuizen. ADVERTENTIE HALF ZWARE SHAG HALF ZWARE SHAG HALF ZWARE SHAG

De Vallei | 1967 | | pagina 8