Huizen versloeg met superieure techniek en snelheid DOVO-team overtuigend2-4 Fraaie hattrick van Veerman Ongeïnteresseerd Advendo moest nederlaag incasseren SVP verloor op eigen terrein van Candia: 1-3 Twee nederlagen voor tennisclub Rhenen" Nagenoeg compleet DVS* team behaalde fraaie overwinning Zwak Kulan werd totaal overspeeld door Renswoude Belangrijke zege van HVC op Limburgia Statistiek van het zaterdag- en zondagvoetbal HDS verloor van Austerlitz: 0-3 Nonchalant spelend Valleivogels verslagen door Rhoda Wageningen zette zegetocht voort Velasques Veenendalers nu onderaan in poule om landskampioenschap; RVVH-Ridderkerk grote favoriet voor de titel MEDINA «ai J. van Mourik scoorde driemaa Renswoude op 1e plaats in poule C Pijlsnel Wonderbaarlijk Open strijd Beverweerdse Boys bedwong kampioenen (6-1) Fouten Zaterdag Zondag Nacompetitie Overwicht MAANDAG 8 MEI 1967 VEENENDAAL DOVO zal zich na de 24 ne derlaag van zaterdagmiddag tegen Huizen op eigen terrein moeten neerleggen bij het feit, dat de Veenendaalse ploeg in feite is uitgeschakeld voor de landstitel in het za terdagvoetbal. De gasten uit Huizen toonden zich deze middag aanzienlijk sneller en gevaarlijker dan de thuis club, die vooral in de eerste helft een bescheiden partij speelde in deze voetbalsymfonie. DOVO had uiteraard moeten winnen om weer aansluiting te verkrijgen bij kop loper RVVH, die overigens het Wezepse WHC met een 42 nederlaag naar huis stuurde. De Ridderkerkers zijn hierdoor dé favorieten voor het landskampioenschap met 3 punten voorsprong op hun naaste belager WHC. De pupillen van trainer Hol staan nu met één winstpunt onder aan de ranglijst van de kampioenspoule. Huizen was deze middag ontegenzegüjk de beste ploeg op het Panhuisterrein en vooral in snelheid moesten de DOVO- mannen vrijwel voortdurend hun meerdere erkennen in de gasten. Ook in deze match was DOVO wederom het middenveld kwijt, waarop de vijftienjarige Schubert een A-junior, die voor de tweede maal in het eerste elftal van Huizen was opgesteld naar hartelust bekeken passjes kon uitdelen aan zijn voorhoede. Keeper Westland van Huizen (in smetteloos wit tenue, compleet met een eveneens verblindend witte pet) was een nachtmerrie voor de DOVO-voorwaartsen, terwijl DOVO- goalie Van Hardeveld met penzelfde onaangenaam ver schijnsel kampte in de persoon van de uitermate snelle Veerman, die op schitterende (maar vooral koelbloedige) wijze de hattrick scoorde voor zijn team. Zelfs de scheidsrechter deelde in de beginfase van de wedstrijd in de ner vositeit van de spelers. Nadat Diepe- veen na enkele minuten een schot op het Huizense doel had afgevuurd, dat verkeerd gericht was, scoorde Veerman reeds na vier minuten een off-side-doel- punt. De grensrechter had al enkele malen demonstratief met zijn vlagge tje gezwaaid, maar de arbiter had van zijn wilde gebaren niets gemerkt. Pas na een kort beraad keurde de referee deze „openingstreffer" af. De DOVO- defensie maakte een nerveuze indruk en werd reeds na tien minuten in het nauw gdrongen door de Huizense gas ten. Nog steeds was de scheidsrechter opvallend laat met zijn beslissingen, hetgeen zich wel het duidelijkst mani festeerde in de eerste vijftien minuten van de strijd. De eerste corner in de ze match was voor DOVO, doch deze leverde niets op. De gasten uit Huizen waren de eer ste twintig minuten veel frequenter en gevaarlijker in de aanval dan de Vee nendalers. De eerste corner voor Huizen werd fraai voorgezet en P. Baars kop te mooi in, doch keeper Van Harde veld wist redding te brengen. DOVO kwam hierna wat onder de druk van daan, maar het -slechte plaatsen (wat overigens ook meermalen bij Huizen te zien was) was er oorzaak van dat de voorhoede vrijwel niet aan bod kwam. In de vijfentwintigste minuut nam Huizen op fraaie wijze een voorsprong. Na een rush van Veerman, dacht de DOVO-defensie, dat hij de bal zou af spelen, doch de pijlsnelle Huizenaar ging met groot gemak langs de reste rende DOVO-verdedigers op en scoorde zeer rustig met een nauwkeurig ge plaatst schot (0-1). Ook na deze goal hadden de bezoekers het beste van het spel, vooral in technisch opzicht. Door dat de balhandeling bij de Veenenda lers nogal wat te wensen overliet, kreeg de achterhoede van Huizen het niet al te druk. DOVO was opnieuw het mid denveld kwijt en de 15-jarige Schubert kon daardoor zijn ploeggenoten in de voorste gelederen van afgemeten pas jes bedienen, die dan weer precaire si tuaties opleverden voor het DOVO-doel. Bijna had Nico Diepeveen de gelijk maker gescoord, nadat de Veenenda lers het offensief van de Huizenaren wat hadden afgezwakt. Verdediger Van Leeuwen speelde wat nonchalant op z'n keeper terug en Diepeveen ging snel achter de bal aan. Maar weer was de verdienstelijk spelende doelman hem te vlug af en dook met veel bravoure op zijn schoen. Er volgde (mede door de verre uittrappen van keeper Westland) meteen weer een gevaarlijke attaque van de bezoekers, waaruit linksbuiten Vreeswijk een hard schot loste. De bal Verslagen zit Van Kooten op de grond na wederom een doelpunt van Veer man. werd van richting veranderd door Re- bergen en ging naast. Hoewel de voorhoede van DOVO er in deze eerste helft nagenoeg niet aan te pas kwam, volgde er vlak voor het rustsignaal een mooie voorzet van Vis ser, die door Diepeveen werd ingekopt. Het Veenendaalse publiek begon reeds te juichen, maar de Huizense goalie in eerste instantie onder de bal doorge lopen wist met een wonderbaarlijke duik de bal over de lat te tikken, zo dat Huizen met een kleine voorsprong de kleedkamers kon opzoeken. Onge twijfeld heeft trainer Hol de rustperio de benut om zijn pupillen even duide lijk te maken, dat het op deze wijze niet ging, want direct na de hervatting volgde er een ferm DOVO-offensief. In de 50e minuut nam Gerard van Beek een scherpe vrije schop, doch ook de ze werd zonder moeite door doelman Westland onderschept. De Veenendalers bleven aanvallen en de bezoekers moesten het in deze fase van de wedstrijd uitsluitend hebben van uitvallen. Uit een slordige ingooi- bal van Kroesbergen pikte Veerman de bal op, ondernam een lange rush en passeerde ogenschijnlijk moeiteloos en kele verdedigers. Ook keeper Van Har develd kreeg geen kans en dat bete kende 0-2. Gijs Slotboom ging toen de voorhoede van DOVO versterken en vrijwel meteen kwam hij in goede po sitie voor de doelman van Huizen. De ze wist gedurende de gehele wedstrijd echter tijdig zijn doel te verlaten en de bal te onderscheppen en ook Slotboom schoot tegen de keeper op. Na ongeveer een kwartier spelen, maakte de achterhoede van Huizen een vergissing en weer ging Nico Diepe veen achter de bal aan, zette een ver dediger op ferme wijze aan de kant en voor de eerste keer was doelman West land geslagen (1-2). Er was toen weer van alles mogelijk en DOVO bleef sterk aanvallend spelen. Zeven minuten latfer AMERSFOORT Ongeveer zesdui zend toeschouwers hebben HVC giste ren een bijzonder belangrijke overwin ning zien behalen op Limburgia, dat zich nu wel als kandidaat voor promo tie naar de eerste divisie als uitge schakeld kan beschouwen. Het doelpunt, dat de na een langdu rige blessure teruggekeerde rechtsback De Jong in de veertigste minuut met een kopbal scoorde uit een hoekschop van Hollander bleek voldoende te zijn voor de volle winst. HVC is vrijwel ge durende de gehele wedstrijd sterker ge weest, maar het slaagde er niet in te gen de vrij onzekere Limburgia-defen- sie meer dan dit ene doelpunt te sco ren. Het bracht overigens Wasoleck al spoedig zodanig in het nauw, dat hij de bal tegen de eigen doellat kopte. In de tweede helft spraken de zenu wen nog een ernstiger woordje mee dan voor de rust, maar HVC bleef technisch toch iets beter. Het kreeg ook nog enkele redelijke scoringskan sen, maar die werden stuk voor stuk verknoeid. Vooral Van Dijk was daar sterk in. De Amersfoortse ploeg trok zich in het laatste gedeelte van de wed strijd sterk in de verdediging terug en hield de poort voor Limburgia gesloten. WERKHOVEN Advendo heeft het er in de laatste competitiewedstrijd tegen Beverweerdse Boys duidelijk bij laten zitten. De roodwitten speelden zon der enige inzet en het was geenszins verwonderlijk, dat een fel spelend Bever weerdse Boys een ruime en verdiende 61 zege behaalde. Daarmee kwam de ploeg op de tweede plaats van de ranglijst met een achterstand van vier punten op de kampioen uit Ederveen. Der traditie getrouw werd voor de aanvang van de wedstrijd het Advendo-team gelukgewenst met het kampioenschap en aan voerder Greuter kreeg een boeket bloemen aangeboden. begon het er voor de thuisclub echter donker uit te zien, toen opnieuw Veer man k la Cruyff langs drie verdedi gers switchte, daarna ook Van Harde veld verschalkte en doodkalm scoorde (1-3). Tijd om fel terug te komen had DOVO niet, want nog geen minuut la ter kreeg linksbuiten Vreeswijk de bal fraai toegespeeld door Baars en met een schitterend schot bracht hij de stand op 1-4. Schubert liet zich hierna bij Huizen vervangen door Teewissen. DOVO bleef doorgaan met aanvallen, hoofdzakelijk door het midden en aan de gebaren en uitlatingen van KL van Hall was overduidelijk te merken, dat hij te weinig in het spel werd betrok ken. Gijs Slotboom schoot enkele ma len op het doel van Huizen, maar de geheel in smetteloos wit geklede kee per van de gasten stond, tot wanhoop van de DOVO-voorwaartsen, steeds op de juiste plaats. Ook toen tien minuten voor het einde Diepeveen een prachti ge voorzet gaf naar Slotboom, maar op diens uiterst nauwkeurig ingekopte bal, had de goalie van Huizen toch geen antwoord (2-4). De Veenendalers bleven sterk offensief spelen, maar de opvallend gemakkelijk ingrijpende doel man Westland liet zich niet meer ver schalken. Gijs Slotboom probeerde het nog met keiharde schoten en recht streeks op het doel afgevuurde vrije trappen, maar er kwam geen wijziging meer in de stand. Huizen deze middag de DOVO- mannen in techniek en snelheid duide lijk de baas had een verdiende overwinning geboekt op het Panhuis terrein. De DOVO-machine liep niet be paald gesmeerd, doch tegen dit jonge team met onmiskenbaar enkele voet balsterren in de voorhoede was ove rigens weinig eer te behalen. ADVERTENTIE 20 SENORITAS V Van Hardeveld slaagt er niet in de bal op tijd te bemachtigen. Veerman van Huizen zal even later het derde doelpunt scoren. VEENENDAAL De laatste wed strijd van Candia '66 in de na-competi tie is een mooie overwinning geworden voor de Rhenenaren op SVP in Veenen- daal. De bezoekers hadden vooral voor de rust een overwicht, doch in de af werking waren de Rhenenaren niet be paald gelukkig. Prachtige schoten van De Gier, Kooymans en v. d. Pol be landden tegen lat en paal en het duur de tot de 42e minuut voordat de ope ningstreffer viel. Een schitterende boogbal van v. d. Pol kwam terecht bij v. d. Berg die de Candia-ploeg aan een voorsprong hielp (0-1). Met deze stand op het scorebord gingen de spelers rus ten. Na de hervatting was SVP duidelijk sterker en de Rhenenaren moesten het hoofdzakelijk hebben van gevaarlijke uitvallen. Uit een dergelijke aanvalsac- tie van Candia scoorde v. d. Berg on geveer in de 60e minuut 02. Tien mi nuten later kreeg Evers voor de be zoekers een vrije trap te nemen waar uit hij de bal over het SVP-muurtje schoot en het was Kooymans die de voorsprong vergrootte tot 03. SVP gaf zich niet gewonnen en uit een mooie aanval scoorde de rechtsbui ten van de Veenendalers met een hard schot 1—3. Deze stand bleef ongewij zigd. De thuisclub dwong de Ederveners meteen tot defensief spel, doch de eerste fraaie scoringskans was voor Advendo. Middenvoor Marcus loste een prach tig schot, doch de bal werd op schitte rende wijze weggewerkt door de Boys goalie. Beverweerdse Boys was duidelijk ster ker dan een tempoloos Advendo. Na tien minuten namen de Boys de leiding toen middenvoor v. OS met een goed schot doelman Veldhuizen passeerde (10). Beverweerdse Boys bleef druk uitoefenen op het Advendo-doel en vijf minuten later was de stand al 20, toen opnieuw v. Os de deze middag totaal uit vorm zijnde keeper Veldhui zen passeerde. Advendo bleef na deze achterstand te lauw spelen om gevaar lijk te worden. De anders zo goed ope rerende voorhoede bleef deze middag ver beneden de maat en de verdediging maakte fout op fout. Na een half uur spelen was het v. d. Weerdhof, die de thuisclub door een fout van keeper Veld huizen een 30 voorsprong bezorgde. Na dit doelpunt kwam Advendo even opzetten en dat leverde al direct ge vaar op. Een keihard schot van links buiten De Fluiter ketste buiten bereik van de keeper tegen de lat. Dezelfde speler had kort voor de rust meer suc ces toen hij in vrije positie zuiver in de hoek schoot (31). Na de hervatting had iedereen ver wacht dat Advendo de achterstand wel zou wegwerken, maar dat pakte anders uit. Beverweerdse Boys bleef de strijd volkomen beheersen tegen een Advendo, dat te lusteloos speelde. Geleidelijk aan werd de score opgevoerd en het werd tenslotte 61 voor de thuisclub. Dit be tekende voor Advendo de eerste neder laag in deze competitie in een uitwed strijd. Verdere uitslagen: VRC 5 Advendo 3 afgelast. Pupillen GVVV 3 Advendo 2 2—1 RHENEN Het eerste team van tennisclub „Rhenen" heeft in Ede met 6-2 verloren van EC 2. De tegenpun- ten kwamen in het herendubbel van Volten-Lodder en in het gemengd dub bel van mevr. Van Dongen-Vol ten. Op vallend was, dat er veel partijen in drie sets werden gespeeld, waaruit valt te concluderen, dat. het Edese team wat meer doorzettingsvermogen had dan „Rhenen". Het tweede team speelde op Candia tegen Rapiditas 9 uit Nijmegen en ver loor eveneens met 3-5. Hier vielen de tegenpunten in de singles Deen en Ste- geman en in het damesdubbel van Bleumink-Goldsteijn. Het zaterdagmid dagteam behaalde dit weekend de eni ge overwinning voor Rhenen door met 5-0 van het Apeldoornse Kerschoten 2 te winnen. In deze wedstrijden blonk da heer H. Bosch uit. AMERONGEN Voor het eerst na lange tijd kon DVSA dit weekeinde in de wedstrijd tegen Valkenheide weer eens met een vrijwel compleet elftal in het veld komen. Alleen J. de Bruin is nog steeds afwezig en het ziet er niet naar uit, dat hij deze competitie nog zal kunnen spelen. De Amerongers waren zeer schotvaar dig en boekten een 50 zege. DVSA begon deze match met een geweldig offen sief en met leuke aanvallen over de vleugels werd onmiddellijk het Valkenheide- doel onder druk gezet. Na 3 minuten was het al raak. J. G. v. Mourik ontving een op maat aange geven bal van G. de Kroon en scoorde onhoudbaar (10). Een minuut daarna kogelde dezelfde speler tegen de lat. Het spel van DVSA bleef hierna aan trekken. doch men vloog nogal eens in de buitenspelval. Daardoor duurde het tot de 22e minuut voordat G. v. d. Berg uit een zeer goede voorzet van A. v. Blitterswijk het tweede doelpunt kon inkoppen. 3 minuten daarna was het opnieuw raak, toen J. G. v. Mourik uit een aanval via de rechtervleugel de bal ontving en zijn tweede doelpunt kon scoren (30). DVSA kreeg hierna wel kansen, maar het duurde wat te lang met de afwer king. Even voor rust kreeg A. v. Blit terswijk de bal mooi aangegeven en uit de keurig voorgeschoten bal scoorde G. Blankestein met het hoofd (40). Met deze stand gingen de spelers rusten. BUITENSPELVAL Na de hervatting bleef DVSA domi neren,-doch ook nu hanteerde Valken- heide de buitenspelval en daar liep DVSA (te) vaak in. Valkenheide ging beter spelen en de vlot opgezette aan vallen waren niet van gevaar ontbloot. Tweemaal kreeg Van Ree een heel Afd. Utrecht 3e klasse B: Advendo 2234 Langbroek 2022 Bw. Boys 2230 Dold. Boys 2120 DEV 21—28 FAK 19—13 Bunnik 2226 Valkenh. 2212 Soesterb. 22—24 BVC 20— 9 DVSA 21—23 Montagn. 14— 3 VVY 4e klasse H: 23—34 EMS 22—20 Amsvorde 2332 KDS 2219 Z. Vooruit 22—31 Vreeswijk 22—17 Veenend. 2227 Midlandia 2212 Candia '66 22—26 SVF 23—12 JSV 22—26 DVSA 23—10 A Spelmoment uit de wedstrijd Kulan Renswoude. LEERSUM Zondagmiddag speelde H.D.S. de laatste wedstrijd voor de na- competitie. Door het terugtrekken van S.V.M.M. uit Maarn startten de Leer- summers als favoriet om deze poule te winnen. Veertien dagen geleden werd een 21 overwinning op Oranje Wit behaald en een gelijkspel zou voldoende zijn om onbereikbaar voor de concur renten te worden. Tegenstander van H.D.S. was Auster litz. Waarschijnlijk hadden de Leersum- mers verwacht een gemakkelijke over winning te behalen, maar dit pakte ge heel anders uit. Een mat spelend H.D.S. kreeg een gevoelige 30 nederlaag te incasseren. Reeds bij de rust stond het met 20 achter. Ook na de hervatting hetzelfde spelbeeld. Een goed verdedi gend Austerlitz en een wanhopig, zon der overleg aanvallend H.D.S. Vlak voor tijd maakte Austerlitz weer gebruik van een misverstand in de H.D.S.-achterhoede, zodat de einduitslag 30 werd. De eindstand van de na-competitie is nu: Austerlitz 2 2 31 2. Oranje Wit 2 2 2—2 3. H.D.S. 2 2 2—4 Door een beter doelgemiddelde is Austerlitz winnaar geworden van deze poule. VEENENDAAL In de nacompetitie heeft Kulan opnieuw een stevige neder laag moeten incasseren, nu van het op bezoek zijnde Renswoude. Met het ver dwijnen van spil Roks uit de achterhoede van Kulan is de SKF-ploeg totaal van slag geraakt. Opmerkelijk was verder dat Kulans topscorer Jan Henzen werd ge passeerd en dat vormt waarschijnlijk de verklaring voor het feit, dat Kulan niet tot scoren kon komen. Renswoude had vrijwel geen moeite met de Veenendalers en won deze wedstrijd met 04. Al vrij spoedig kon Renswoude door de zwakke verdediging van Kulan heen komen. Toch was er in laatste instantie altijd nog Van Wakeren die als doelman de openingstreffer in de weg stond. Hij moest echter zwichten voor een schot van A. Velthuizen in de 20ste minuut. Tien minuten later maakte spil Eimers opnieuw een fout en nu kreeg J. Velt huizen een kans, die hij dan ook prompt in een doelpunt wist om te zetten (02) Sterke defensie In de voorhoede van Kulan lukte het niet zo best. Roks werkte hard maar kon niet gevaarlijk worden, daarvoor was de verdediging van Renswoude te sterk. Tot aan de rust werd er niet meer gescoord. Na de hervatting deed Renswoude het wat kalmer aan maar desondanks bleef de gastenploeg sterker. Er werden goede aanvallen vanuit het middenveld opge bouwd en na een kwartier bracht G. van 't Foort de stand op 03. In de 25ste minuut kon J. Velthuizen een uitsteken de aanval fraai afronden en hij bracht daarmee de eindstand op 04. Voor Renswoude een verdiende overwinning en voor Kulan wellicht de les dat men Roks voorlopig nog niet kan vervangen in de verdediging. Renswoude legde met deze ruime overwinning beslag op de eerste plaats in poule C van de nacompetitie en komt door een beter doelgemiddelde dan Candia in het bezit van de medaille. Stand: Doelgem.: 1. Renswoude 35 92 2. Candia 35 93 3. Kulan 3—2 4—10 4. SVP 3—0 3—10 moeilijk schot te verwerken, maar hij keerde de ballen op magnifieke wijze. In de 80e minuut kreeg v. Mourik de bal in moeilijke positie ver van het doel te pakken. Hij speelde zich keurig vrij en met een ver schot passeerde hij de doelman. Naarmate de achterstand gro ter werd, ging Valkenheide steeds beter spelen en daardoor bleef de wedstrijd aantrekkelijk. Eenmaal was men zeer dicht bij een tegenpunt, maar B. v. d. Berg onthield zijn tegenstander een verdiend tegenpunt. De wedstrijd werd verdienstelijk geleid door J. v. d. Heu vel uit Huizen. A y.wrC.zeao... SCHERPENZEEL Tweedekasser Valleivogels kreeg zaterdagmiddag voor de na-competitie derdeklasser Rohda uit Leusden op bezoek. Voor de thuisclub was het klasseverschil blijk baar aanleiding om de zaken wat al te gemakkelijk op te nemen en daardoor gebeurde het dat het hard werkende, maar bepaald niet imponerende Rohda via een 43 zege de punten mee naar Leusden nam. Al spoedig na het begin konden de hard werkende gasten door slordig in grijpen van de Vogels-defensie via linksbuiten De Kruif de leiding nemen (01). Door dit succes aangemoedigd bleven zij de defensie van de gastheren belagen en toen .zij in de 25e minuut de medewerking van een falende doel man Vlastuin kregen, wisten zij de stand op 02 te brengen. De thuisclub werd door deze achter stand niet gewaarschuwd en bleef in haar lauwe spel volharden, waardoor de bezoekers een licht overwicht kon den handhaven zonder echter tot tref fers te komen. Na de rust bleken de gastheren met betere bedoelingen binnen de lijnen te zijn gekomen, maar het waren weder om de gasten die het eerste succes boekten en via middenvoor Van de Berg de stand op 0—3 brachten. Kort hierop werd het zelfs 04 toen de gas ten een nogal dubieuze strafschop kre gen toegewezen. Keeper Vlastuin wist in eerste instantie de harde, maar on zuiver ingeschoten bal te keren, maar het leer kwam opnieuw voor de voeten van De Kruif, die nu niet faalde. Toen werd het de thuisclub toch te erg en men ging massaal in de aanval en de Scherpenzelers drongen de gas ten geheel op hun helft terug. Via drie treffers van Idzerda wist men nog tot 34 te komen, maar verder lieten de bezoekers het niet komen en Rhoda behaalde hiermee een verdiende over winning. HENGELO Voor de tiende achter eenvolgende keer is Wageningen als overwinnaar uit de strijd gekomen. Af gelopen zondag werd Tubantia met 13 aan de verkeerde kant van de score ge houden. Gedurende de gehele wedstrijd is de zege geen moment in gevaar ge weest. De Hengeloërs hebben het in hoofdzaak aan hun goalie te danken, dat de nederlaag niet groter is gewor den. In de 20ste minuut bracht Henk Janssen met een verre en harde trap de stand op 01, hetgeen tevens de rust stand betekende. Ook na de hervatting bleef Wageningen de betere ploeg. De Tubantia-aanval kon het niet redden tegen de solide verdediging van de Wa- geningers. Doelman Quint behoefde slechts een keer in actie te komen, toen zijn verdedigers voor vermeend buiten spel bleven staan. Aan de andere kant miste Lofveld een prachtige kans door de bal voor een leeg doel naast te schie ten. Maar Willems zorgde voor de twee de Wageningse treffer en 10 minuten later werd het zelfs 03 door een schot van Viegen. Met deze stand geloofde Wageningen het wel, het was zeker van de overwinning. Kort voor het einde slaagde Tubantia er toch nog in de eer te redden.

De Vallei | 1967 | | pagina 9