na ongeslagen de kampioenstitel Ronald Riedewald won titel in zwaar weltergewicht Vanavond ledenvergadering van Panters GVVV 4 won beslissingsduel en promoveert Drie R.T.T.V.-teams over naar volgende ronde Wageningen won „Naaldtoernooi" Bondscoach maakt vandaag training het elftal bekend SKF-junioren behaalden opnieuw Hongaren zijn optimistisch Veldhoen wordt in elk geval opgesteld Ronde van Spanje Henk Nijdam won twaalfde etappe Okker naar Berlijn Engels voetbal Hongarije-Nederland voor televisie Bruno Siciliano Deelnemers moeten eed afleggen Dertienjarig meisje liep marathon Verbeen zegevierde ruim op punten Gelderland eerste in juniorentoernooi Johnson k.o. in vierde ronde Op kin Om de Wildschutbeker ZOMERAVONDCOMPETITIE Voor Kessler nog twee vraagteker- Na een schitterende overwinning op Olympia (9-1) Grote zorg Niet bekend Haal Henkes in huis! Olympische Spelen Uitstel Overwicht Jeugd DINSDAG 9 MEI 1967 (Door Aat de Boer) BOEDAPEST Op het bordes van hotel Voros Csillasz, gebouwd op een van de heuvels rond Boedapest zaten de leden van de Nederlandse selectie- ploeg nog even na te praten in de heerlijk koele avond. De atmosfeer hier bij het hotel, dat in gewoon Neder lands Rode Ster heet, was een verade ming na de broeierige warmte in het centrum van deze miljoenenstad, waar de thermometers rond 27 graden aan wezen. Na de voorspoedige vlucht met de D C7 van Martin's Air Charter, die om klokslag kwart over vier op Hon gaarse bodem landde, waren de Neder landse voetballers blij met de enkele uren van volkomen ontspanning. Bondscoach Georg Kessler nam op dat moment de gelegenheid waar om ons het een en ander te vertellen over zijn plannen met de Nederlandse ploeg met het oog op de wedstrijd van woens dagavond. „Er zijn", zo zei hij, „ei genlijk maar twee plaatsen waarover ik nog in twijfel sta". Welke plaatsen dat zijn laat zich niet moeilijk raden. Natuurlijk de plaats onder de lat en de rechtsbackplaats. Voor de bezetting van de linksbackplaats bestonden voor Kessler al enkele dagen geen problemen meer. Peter Kemper is momenteel niet in de vorm, die Kessler zich zou wen sen. En de ervaren Feyenoord-verdedi- ger Cor Veldhoen, die een lastige blessure volledig te boven is, komt dus zonder enige twijfel weer op de links backplaats te staan. Kessler heeft Kern- per zelfs niet meegenomen naar Boe dapest. Hij maakt vandaag na de och tendtraining de opstelling van het elf tal bekend. Die ochtendtraining heeft plaats in het Nep-stadion, dat direct na aankomst in Boedapest met een bezoek werd vereerd. „Een best terrein is het niet", zo luidde de conclusie van de bondscoach en de spelers. Het veld vertoont vele kale plekken en heeft wat de grasmat betreft veel overeen komst met het veld van Anderlecht. Het is tamelijk oneffen, maar niet zo hard als dat van de Belgische lands kampioen. „In elk geval geen veld om te dribbelen", oordeelde Kessler. „We zullen het moeten zoeken in snel sa menspel en vooral niet in korte passes. V^pnneer onze jongens zich daaraan houden, dan moeten ze in elk geval tot een redelijk resultaat kunnen komen". Kessler waakt overigens rpet grote zorg over zijn spelers. Tijdens het avondeten stelde hij zich er keer op keer persoonlijk in de keuken van op de hoogte, hoe de maaltijd werd sa mengesteld. „Je kunt wat dat betreft niet voorzichtig genoeg zijn", ver klaarde hij, „want ze zijn hier nogal royaal met het gebruik van olie en oliehoudende spijzen en het gevolg kan ernstige maag- en darmklachten zijn". Vandaag reeds zal voor de spelers de dag verlopen zoals die woensdag op de wedstrijddag verlopen zal. De spelers moeten volledig en op tijd in de juiste sfeer worden gebracht. Om half negen was het opstaan en om negen uur ont bijt. De training was vastgesteld om kwart over tien en zou duren tot 12 uur. Om half een diner en daarna rus ten tot aan de „sportmaaltijd" van kwart over vier, een lichte maaltijd van biefstuk van de haas en puree met vooraf zuiver sinaasappelsap. Na de maaltijd een korte wandeling en daarna om half zeven per bus naar 't stadion, waar om kwart over zeven, precies op de zelfde tijd als waarop morgen de wedstrijd begint, een lichte training wordt gehouden met als eerste doel de jongens gelegenheid te geven aan het kunstlicht te wennen. Ook de samenstelling van het Hon gaarse elftal was maandagavond nog niet bekend. Wij hebben dezer dagen reeds de vermoedelijke opstelling gege ven, maar het ziet er naar uit, dat er toch enkele wijzigingen moeten wor- ADVERTENTIE den aangebracht, omdat Kaposzta en Varga niet geheel fit zijn. Spelen zij niet, dan zullen zij vermoedelijk wor den vervangen door Matrai en Ma- thesz. Ook dat is evenwel nog lang niet zeker, want de Hongaarse coach heeft meer dan voldoende keuzemogelijkhe den. De belangstelling voor de wedstrijd voor morgenavond is hier toch niet zo groot als wel werd verwacht. Het Nep- stadion kan ruim 80.000 toeschouwers bevatten, maar verwacht wordt, dat 't voor niet meer dan de helft bezet zal zijn. En dat is wat vreemd, want voet bal is in Hongarije een bijzonder popu laire sport. Zoals vroeger bij ons ziet men in Boedapest op bijna alle straat hoeken kinderen een partijtje voetbal spelen. „Ze kunnen er iets van", grijns de Kessler, terwijl hij opstond om zich naar de jongens te begeven. „De Hon garen zijn geslepen voetballers. Dat blijkt wel uit het feit, dat ze in alle na-oorlogse wereldkampioenschappen 'n belangrijke rol hebben gespeeld. En ook uit het feit, dat men overal op de wereld Hongaarse trainers aantreft. Re ken er dus maar op, dat het voor ons een bittere moeilijke strijd wordt". „Maar voorlopig heb ik dan to oh ge scoord", viel hem op dat moment Ben nie Muller bij, terwijl hij met een breed gebaar de pot opstreek bij een spelletje kaarten waarmee hij met en kele ploeggenoten bezig was... LERIDA De Nederlandse wielren ner Nijdam heeft gisteren de twaalfde etappe van de Ronde van Spanje ge wonnen. In de slotfase van het 158 ki lometer lange parcours van Andorra naar Lerida versloeg hij de Fransman Graczyk met een wiellengte. Malie paard eindigde als vierde en Karstens legde als leider van het peloton, dat met bijna zeven minuten achterstand op de winnaar finishte, beslag op de tiende plaats. De Fransman Ducasse behield de leiding in het algemeen klas sement. Nijdam begon halverwege aan een geslaagde ontsnappingspoging, maar 20 kilometer voor het einde kreeg hij zes renners bij zich. Met een snelheid van 45 kilometer per uur vergrootte de kop groep zijn voorsprong op het peloton aanzienlijk en toen de zeven rennersin Lerida aankwamen lagen ze zeven mi nuten voor op de rest. In de eindsprint gaf Nijdam zijn tegenstanders geen schijn van kans. De uitslag van de twaalfde etappe: 1. Nijdam (Ned) de 158 km in 3 uur 41 min. 49 sec; 2. Graczyk (Fr); 3. Ferrer (Sp); 4. Maliepaard (Ned); 5. Manzaneque (Sp); 6. Letort (Fr); 7. Wolfshohl (W-Dld) allen in 3.41.49; 8. Suria (Sp) 3.47.49; 9. Vigna (It) z.t; 10. Karstens 3.48.43. Vervolgens het pe loton in dezelfde tijd als Karstens. De klassering van de overige Neder landers: 11. Janssen, 13. Harings, 17. Dolman, 19. Van der Vleuten, 20. Van Dongen, 50. Snepvangers, 70. Haast, 74. Den Hartog, 86 Zilverberg, allen z.t. als Karstens. Het algemeen klassement na de 12e etappe luidt: 1. Ducasse (Fr) 54.23.03, 2. Sam Miguel (Sp) 54.29.00, 3. Gonza les (Sp) 54.29.09, 4. u_,opez Rodriguez (Sp) 54.30.10, 5. Janssen (Ned) 54.30.26, 6. Haast (Ned) 54.31.04, 7. Otano (Sp) 54.31.58, 8. Den Hartog (Ned) 54.32.03, 28. Harings 54.40.56, 29 Zilverberg z.t., 37. Maliepaard 54.45.05, 46. Dolman 54.53.21, 63. Van der Vleuten 55.05.31, 67 Karstens 55.08.05, 68 Nijdam 55.08.25 73. Snepvangers 55.19.04, 81. Van Don gen 55.28.39. WEST-BERLIJN (ANP) Neder lands tenniskampioen Okker neemt deel aan een internationaal toernooi, dat morgen in West-Berlijn begint. Behalve Wimbledonkampioen Santana uit Spanje hebben ook voor dit toer nooi ingeschreven de Australiër Emer son, de Braziliaan Koch en de Indiër Krishnan. LONDEN Voor de eerste divisie van de Engelse competitie is maandag avond een wedstrijd gespeeld. Man chester City versloeg op eigen terrein Leeds United met 21. Het Nederlatidse voetbalelftal, dat woensdag tegen het Hongaarse natio nale team zal uitkomen, gefotografeerd bij de aankomst op het vliegveld van Boedapest: van boven naar beneden: Veldhoen, Nuninga, Van Leeuwen, Berg- hottz; achter deze: De Zoete en Van der Kuylen. De voetbalwedstrijd HongarijeNe derland, in de voorronden om het Europese kampioenschap, wordt mor genavond direct en volledig door de televisie uitgezonden. Herman Kuip hof begint zijn commentaar om veer tien minuten over zeven. De wedstrijd duurt tot negen uur en is te zien op Nederland I. NEW YORK Bruno Siciliano, de goalgetter van het Italiaanse elftal Ba- ri, voor wie 200.000 dollar betaald was toen hij van Juventus naar Éari ging, heeft maandag een contract getekend met de New York Generals van de National Professional Soccer League. De Generals weigerde mee te delen hoeveel voor het contract betaald werd. VEENENDAAL Evenals vorig seizoen is het de juniorenploeg van S.K.F. gelukt opnieuw ongeslagen kampioen te worden. Een prachtig resultaat om 2 seizoe nen geen enkel punt te verspelen en een mooi succes voor trainer Diepgrond, die deze ploeg nu 2 jaar onder zijn hoede heeft. Het is voor Diepgrond een wel heel gunstig seizoen. Een paar weken geleden werd het eerste team onder zijn leiding kampioen, en het afgelopen weekend was 't zijn jeugdploeg die de hoogste eer voor zich opeiste. In het begin van de match tegen de jeugdploeg van Olym- pia werd er vooral aan de zijde van S.K.F. zenuwachtig gespeeld. Wel was het S.K.F.-team direct iets sterker, maar toch mochten de S.K.F.'ers van geluk spreken dat een afstandsschot van Olympia uit de mand tolde. Na ongeveer een kwartier spelen werd het openingsdoelpunt gescoord. Toen Gert Sukkel doorgelopen was kreeg htj een duw in de rug. Arbiter v. Leemput wees direct naar de strafworpstip. Ike Talens benutte deze kans bekwaam (1-0). Ook de aanvallen van Olympia TEHERAN De deelnemers aan de Olympische Spelen zullen in de toe komst onder ede moeten verklaren, dat zij geen doping zullen gebruiken. Dit besluit is maandag genomen in Teheran tijdens het congres van het Internationaal Olympisch Comité (I.O.C.). Voorts zullen alle atleten een formulier moeten ondertekenen waarin zij «opgeven tot welk geslacht zij beho ren. Als doping zal het I.O.C. onder meer beschouwen: alcohol, ampheta mine, ephedrine, cocaïne, hadhish, opium, alsmede middelen, die de bloedvaten verwijden en mannelijke hormonen die de spierkracht vergro ten. ADVERTENTIE AMSTERDAM Het gebeurde in de vierde ronde. De volle Amsterdamse Apollohal geloofde er al lang niet meer in. Drie ronden lang had de Antilliaan Jack Johnson de Surinamer Ronald Riedewald In het gevecht om de Ne derlandse titel in het zwaar welterge wicht zijn wil opgelegd. Met ruime hoeken, op links, maar vooral op rechts, had hij Riedewald achteruit geworpen. Zelfs een kopstoot in de tweede ronde, die zijn rechter wenkbrauw openhaalde, had hem niet gedeerd Steeds weer plaatste Johnson zijn treffers zonder dat Riedewald er iets aan kon doen. In de ring was er slechts één heerser; de Surinamer voelde dat en begreep dat er iets moest gebeuren om Johnson te stoppen. Zijn eerste stopstoten kwamen wat aarzelend door. Johnson verbleekte er niet onder en ging door met zijn fu rieuze hoeken, meestal geplaatst in de buurt van de kin van zijn opponent. Aan het einde van de derde ronde ging de Antilliaan opnieuw in de aan val, slechts de gong kon Riedewald redden. In de volgende ronde kwam dan ineens datgene, wat niemand had verwacht. Met een keiharde opstoot in een van de neutrale hoeken haalde Riedewald het zelfvertrouwen uit Johnson. De Su rinamer die plotseling zijn kans zag, stapte opnieuw in en lanceerde voorde tweede maal een opstoot, die Johnson uit balans bracht. Wat er zich daarna afspeelde liet op de volle Apollohal een diepe indruk achter. Met een nieuwe opstoot bracht Riedewald zijn tegenstander, die op dat moment ver op punten voorstond, naar het canvas. Johnson probeerde op te staan, wankelde nog wat maar kon niet verhinderen, dat arbiter Krom hem uit telde. Een oorverdovende ovatie kaatste te gen de muren van de hal. En terwijl tientallen de ring bestormden om de winnaar te huldigen, zakte Riedewald in het midden van de ring op zijn knieën voor een gebed. Enkele minuten later werd de Surinamer als kampioen van Nederland bij de zwaar welters in triomf de zaal rondgedragen. De afscheidspartij, die Harko Kok- meijer tegen de Surinamer Michel Blin- Ronald Riedewald in dankgebed na zijn miraculeuze overwinning op Johnson, die hem de titel weltergewicht bracht. in het zwaar- kert maakte, riep af en toe herinnerin gen op aan de glorietijd van de Am sterdammer. Met korte, snelle series naar het lichaam bouwde Kokmeijer aan een voorsprong. De Nederlander, steeds goed in zijn dekking, was technisch de sterkste pu gilist en maakte ten slotte van zijn laatste wedstrijd een waar feest. Het publiek was hem er dankbaar voor. Het applaus klaterde over hem heen. De oud-titelhouder in het middenge wicht had waardig afscheid genomen... hij won op punten. De middengewicht Toon Nagtegaal tocnde in zijn duel met Joop Kruis niet die aanvalslust als anders. De Utrech ter bokste meestal achteruit, was wei nig agressief en liet het overigens ma tige initiatief aan zijn tegenstander. Kruis maakte aan deze tempoloze partij in de vierde ronde een einde. Met een rechtse opstoot haalde hij de linker wenkbrauw van Nagtegaal open, waardoor hij zegevierde door technisch knock-out. waren niet van gevaar ontbloot, en het was vooral Gerda v. d. Pol die menige aanval wist te onderbreken. 10 minuten na het openingsdoelpunt was het weer Gert Sukkel die zijn tegenstander ach ter zich liet, en de goed door Mieke Kroes aangegeven bal werd omgezet in de tweede treffer (2-0) De tweede aanval drukte meteen fel door. Eerst was het Gerda v.d. Pol die, na eerst twee dames te hebben omspeeld, de korf wist te vinden. Het doelpunt werd echter door de arbiter afgekeurd. Het was echter uitstel van executie, want al vrij spoedig was het aanvoerder Gerard Nijhof die van achter de paal in de korf mikte (3-0). SKF was nu duidelijk sterker, en vooral het middenvak zorgde ervoor dat de bal sporadisch in de Olympia- aanval kwam. Bij een afgeslagen SKF- aanval was het Nelline Schellevis die de bal wist te onderscheppen. Zij plaatste naar de vrij staande Frans Leman en deze doelpuntte beheerst (4-0). wel zeker bereikt en men wachtte alleen nog hoe hoog de eindstand zou worden. Via 7-0 (Mieke Kroes), 7-1 (Olympia), 8-1 (Frans Leman) werd de eindstand door Nelline Schellevis op 9-1 gebracht. Na het behalen van de titel werden trai ner en spelers (sters) gehuldigd door voorzitter Kaspers die dit vergezeld liet gaan met een bloemenhulde, 's Avonds om 19.00 uur werden trainer en spelers (sters) onthaald in één van de SKF-kan- tines. De feestelijkheden werden beslo ten met een tuinfeest, dat ter ere van de kampioenen was georganiseerd. Hedenavond belegt de volleybalver eniging Panters in hotel „De Koren beurs" haar jaarlijkse ledenvergadering. De vergadering begint om acht uur en er zullen op deze avond ongetwijfeld vele woorden worden gewijd aan het prach tige volleybalseizoen dat nu is afgelopen. Helaas waren de hoofdploegen van de dames en heren in de promotieduels be paald ongelukkig. Men is bij Panters vrij goed bedeeld met jong talent en er zal alles aan moeten worden gedaan om de opgaande lijn van de afgelopen jaren in stand te houden. Op de agenda staan de gebruikelijke punten. Het ziet er naar uit, dat het bestuur in zqn geheel zal aanblijven en dat de overige college* weinig veranderingen zullen ondergaan. Na de thee zagen de toeschouwers hetzelfde spelbeeld: een sterker SKF- team tegen een dapper verdedigend Olympia. Ook de derde SKF-aanval wist zich fraaie kansen te scheppen. Nadat eerst het schot wat tegen had gezeten, waren het toch Jan Bos en Henk Schoonderbeek die de stand op 6-0 brachten. Het kampioenschap was vrij- EDERVEEN Op het terrein van het E derveen se Advendo moesten Rens- woude 2 en het Veenendaalse GVVV 4 uitmaken, welke der pioegen met DOVO 4 zou promoveren naar de re». 2e klasse. Renswoude.dat met volledige inzet speel de, heeft de nederlaag, die GVW de ploeg toebracht, beslist verdiend, door het zeer ondoordachte spel van de Rens- woudenaren. De Veenendalers wisten de geboden kansen (o.a. door blunders van spil H. v.d. Haar) goed te benutten en zjj stonden reeds na tien minuten met 20 voor. Toen na twintig minuten H. v.d. Haar een cornerbal met de hand wegsloeg, werd de stand door een goed genomen strafschop van GVW 30. Renswoude bleef moedig doorgaan en was het meest in de aanval. De Renswoude-midvoor kwam alleen voor de keeper, maar schoot naast. GVW maakte handig ge bruik van het feit dat de Renswoudena- ren ver waren opgedrongen en maakten nog voor de rust 40. Weer volgden na de hervatting vele aanvallen van Renswoude, maar door te individueel spel werd de bal niet op tijd afgegeven. Juist aan de vele individuele acties is de nederlaag van de Renswoudenaren te wijten en GVVV wist goed gebruik te maken van de frequente fouten. Rens woude zal moeten trachten het 't vol gend jaar beter te doen... De junioren van Renswoude zijn na een zwak begin in de zware juniorenaf deling toch nog in de middenmoot ge ëindigd. De aspiranten hebben een al leszins verdiende eerste plaats behaald, evenals de kleinste pupillen, die ook de bovenste plaats van de ranglijst voor zich opeisten. TORONTO Een dertienjarig school meisje legde zondag de marathon (42 km) af in 3 uur 15 min. en 22,8 seconden. Dat is de beste tijd, die ooit door een atlete op deze afstand werd gemaakt. Maar de prestatie van de kleine Maureen Wilton 1,20 meter hoog met een ge wicht van nauwelijks 38 kg zal niet officieel worden geboekstaafd, omdat op een dergelijke lange afstand geen wereld records voor dames bestaan. Maureen Wilton eindigde als zesde in een veld van 28 lopers bij het Canadese marathonkampioenschap in Toronto. Een dokter, die haar na de wedstrijd onder zocht, verklaarde dat zij minder vermoeid was dan de meeste mannen die mee liepen. RHENEN In de wedstrijden om de Wildschutbeker, die met voorgift worden gespeeld, hebben de 3 RTTV-teams zich tot nu toe uitstekend ge weerd. Team I bestaande uit W. de Grootmulder, Weyssenfeld en D. v. Breenen speelde de eerste wedstrijd in Ede tegen Nino 2 en won deze met 45. Er wordt geen dubbel gespeeld in deze wedstrijden. O. Weyssenfeld kwam hier bij eenmaal tot winst, doch W. Grootmulder en D. van Breenen speelden ieder 2 tegenstanders naar een nederlaag. De 2e wedstrijd, nu thuis tegen Sem- pre Avanti 2 uit Arnhem werd met 7-2 gewonnen. Hier werden de winstpar tijen behaald door W. de Grootmulder (lx) en O. Weyssenfeld en D. v. Bree nen wisten het tot 3 overwinningen te brengen. De 3e wedstrijd in Arnhem tegen At- va 2 werd zelfs met 1-8 tot een goed einde gebracht. Alleen W. de Grootmul der moest 1 tegenstander feliciteren, doch O. Weyssenfeld en D. v. Breenen wisten beiden ongeslagen te blijven. Hierdoor is team I als eerste geëin digd in deze poule, zodat de spelers een ronde verder gekomen zijn. TWEEDE TEAM Team 2 bestaande uit H. v. Holland, C. Lieftink en W. Roseboom speelde tot nu toe 2 wedstrijden. De le tegen Cap 2 in Arnhem werd met 4-5 gewonnen. De winstpartijen kwamen op naam van W. Roseboom (lx), H. v. Holland (2x) en C. Lieftink (2x). De 2e wedstrijd tegen Bo- ga 3 werd zelfs een 9-0-overwinning, terwijl de 3e wedstrijd in Wageningen tegen Shot 1 in een 4-5-overwinning eindigde. Ook hier dus een le plaats en ROTTERDAM In het amateur- boksprogramma van gisteravond waar in een Rotterdamse ploeg uitkwam te gen een Belgisch team was als hoofd partij één profwedstrijd opgenomen: Joop Verbon uit Utrecht nam het op tegen de Belg Palmer die aanvanke lijk een wat bange indruk maakte en in de eerste vier ronden weinig liet zien. Pas in de vijfde ronde kwam hij goed terug, maar zijn achterstand was toen al zo groot, dat hij Verbon niet meer kon bedreigen. De Utrechter won de strijd met ruim verschil op punten. APENDOORN Afgelopen zaterdag en zondag is op de velden van de Apel- doomse Mixed Hockey Club in het „Or- derbos" het jaarlijkse „Naaldtoernooi" gehouden voor senioren dames en he ren. Dit jaar deden 10 ploegen aan dit Toernooi mee, waaronder Racing Club de France uit Parijs. Er werd een halve competitie ge speeld, zodat alle elftallen eenmaal te gen elkaar uitkwamen. Na spannende wedstrijden wist Wageningen beslag te leggen op de wisseltrofee „de Naald". De Fransen werden tweede en Epe zorgde voor een verrassing om als der de te eindigen. De winnaar van verle den jaar, AMHC, kwgm dit keer niet verder dan een 4e plaats. Na afloop van de wedstrijden reikte de heer J. Prins, voorzitter van de Apeldoomse Mixed Hochey Club, de prjzen uit. Hierna bleef men nog ge ruime tijd gezellig bijeen. een ronde verder in dit grote toernooi. Team 3 behaalde de le wedstrijd tegen Boga 1 een 8-1-overwinning. De 2e wedstrijd werd met dezelfde cijfers gewonnen van Sempre Avanti 3, terwijl de 3e wedstrijd in een 5-4-nederlaag eindigde tegen Nizo 1 in Ede. Doch de 2e plaats die het toen hiermee bereikte is toch genoeg om de volgende ronde te bereiken, daar de le en 2e plaats recht geven om door te gaan. De komende wedstrijden worden gespeeld volgens afvalsysteem, zodat degenen die de 5 punten behaald heeft winnaar is en een ronde verder komt. Een prachtig resultaat tot nu toe, dat de 3 teams be haald hebben! BORNE Op het prachtige terrein van de korfbalvereniging Groen Zwart in Bome werden zondag tussen de ver tegenwoordigende regionale junioren- ploegen van Overijssel, Gelderland en Noord-Brabant wedstrijden gespeeld. De bedoeling is, dat dit toernooi tot een traditie zal uitgroeien. Door de drie bonden werd met een A- en een B-ploeg aan deze, dit jaar door de O.K.B. georganiseerde dag deelgeno men. In beide afdelingen bleek de Gel derse ploeg de sterkste te zijn. In de A- afdeling werd Overijssel geklopt met 4-3, terwfll van N.-Brabant in een fraaie wedstrijd met 5-2 werd gewonnen. Overijssel en Noord-Brabant speelden gelijk: 2-2. De B-ploeg van Gelderland won van Overijssel met 4-0 en van Noord-Brabant met 2-0, terwijl hier Noord-Brabant met 40 won van Over ijssel. In beide afdelingen ging dus de beker, die na afloop door de voorzitter van de O.K.B., de heer Lenderink, werd uitge reikt, naar Gelderland. In de zomeravondcompetitie, welke inmiddels is aangevangen wordt ook deelgenomen door een elftal uit Ame- rongen, nl. de s.v. Weijman. Gisteravond werd op het sportpark De Burgwal de wedstrijd s.v. Weijman tegen L.S.V. uit Zeist gespeeld. Het werd voor de toeschouwers een aan trekkelijke wedstrijd. Hoewel in het bijzonder voor de rust de s.v. Weij- manploeg wat sterker was kon deze overmacht niet in doelpunten worden uitgedrukt. Er werden zelfs een drie tal opgelegde kansen gemist. Door de bezoekende club werd wel gescoord en dientengevolge werd de rust ingegaan met een 1-0 achterstand voor de Ame- rongers. Na de thee werd door middel van een strafschop de achterstand zelfs 2-0 en begon het er voor de Weijman- boys somber uit te zien. Er werd op enkele plaatsen verwisseld door de spelers en opeens was het anders. Men ging elkaar beter begrijpen en na een kwartier zag C. van Viegen kans om te scoren en de achterstand te verklei nen tot 2-1. Weer was het van Viegen. die ongeveer tien minuten voor het einde beide ploegen op gelijke voet bracht. L.S.V. zette nog wel alles op al les om met beide punten terug naar Zeist te kunnen gaan, doch de Ame- rongse verdediging liet geen enkele kans meer toe. Het jeugdteam van SKV, dat 'onge slagen kampioen werd. Knielend v.l.rur.: Mieke Kroes; Nelline Schellevis; Ineke van Dijk; Gerda Jansen; Gerda v.d. Pal; Wü Bos. Staande v.l.n.r.: Trainer Diepgrond; Jan Bos; Frans Leman; Gert Sukkel; Ike To kens; Gerard NijhofHenk Schoonder beek. BOEDAPEST Ondanks het feit dat veel van hun spelers blessures hebben opgelopen in recente wedstrij den toonden de Hongaren zich opti mistisch. Gyula Hegyi, de voorzitter van de Nationale Voetbalbond verklaarde: „Ook al wordt de wedstrijd ongetwij feld zwaar, ik ben ervan overtuigd dat Hongarije succes zal hebben. Zelfs al zal er harder gestreden moeten wor den dan gewoonlijk". De Hongaarse ster, voorhoedespeler Florian Albert, voegde hier aan toe: „Er staat voor beide ploegen veel op het spel. Ik hoop op een overwinning". De coach van het Hongaarse team, Rudolf Illovsky, zal vandaag de defini tieve opstelling bekend maken. Die zal er waarschijnlijk zo uitzien: Tamas, Matrai, Meszoly, Szuecs, Ihasz, Ma- thes (of Nagy of Goeroecs), Albert, Rakosi, Molnar, Bene, Farkas. gp»*" |gggg| y - "Tt.

De Vallei | 1967 | | pagina 13