HÖ^3550 Rhenenaar vestigde zweef vliegrecord Weinig activiteit; jeugd de dupe Bouwplan Zuid stuit op particuliere bezwaren Wethouder samen om de tafel Op reportage met DE VALLEI Joy-rider gepakt j LAATSTE WOORD AAN GED. STATEN Twee Veenendaalse dames met Henri Dunant op stap Funest Raad bijeen Rammelaar voor Elster baby Auto's zwaar beschadigd Gemeente wijst bezwaarschrift af Huisvrouwen gaan punteren Gevonden voorwerpen MIST u uw <^2114079 Gemeen tepersoneel maakt bloesemtocht De Luchtreiziger Biljarters gaan voetballen UITZICHT Opbrengst collecte Seh iet nieuws DINSDAG 9 MEI 1967 BIJZONDER DORP? ELST „De paar actieve men sen die we nog hadden, hebben èr ook de brui aan gegeven. De Eiste- naren zijn wel saamhorig, maar toch niet in de zin dat ze samen iets op touw zullen gaan zetten". Wethouder T. van Lienden spreekt uit ervaring. Een man als hij, geboren Elstenaar, weet beter dan wie ook, hoe triest het gesteld Ls met het verenigingsleven in het kleine dorp aan de Rijn-oever. Hij weet, hoe moeilijk het is in Eist iets te organiseren. Wethouder Van Lienden roert zwijgend in zijn kof fie in een van de vertrekken van het Rhenense gemeentehuis. „Ik wil er best eens over praten", zegt hij. „Het wordt tijd, dat in Eist de han den eens uit de mouwen worden ge stoken. Vooral de jeugd wordt er de dupe van, als er maar steeds niets gebeurt. Wat is er aan de hand met Eist? Waarom kan een muziekkorps als Crescendo dat toch vele jaren van bloei achter de rug heeft en dat nog niet eens zo lang geleden regelma tig een uitstekend concours organi seerde, het hoofd niet boven water houden? De vereniging bestaat nog wel, maar met de activiteiten is het gedaan. Er is nog een kern van 'n handjevol trouwe leden, te weinig echter om er een korps uit te kun nen samenstellen. Waarom ziet Eist geen kans een Oranje-vereniging op de been te houden? Een jaar of vier, vijf gele den werd deze vereniging opgeheven; het werk kwam op de schouders van enkele bestuursleden neer, die uit eindelijk besloten het bijltje er bij neer te leggen. Waarom is er in Eist geen dorpshuis? Waarom is er nog steeds geen predikant? Waarom...? De vragen zijn legio. Zelfs wet houder Van Lienden valt het beant woorden van al deze vragen niet ge makkelijk. „Eist heeft er de laatste jaren veel import bij gekregen. De oudere Elstenaren nemen het niet als deze nieuwe inwoners op de voorgrond treden in vereniging of iets dergelijks, maar daar staat te genover dat ze zelf bijna nergens warm voor te krijgen zijn. Merk waardig in dit verband is, dat zij bij collectes wel uit hun slof schieten. Als er acties zijn, staat Eist vaak aan de kop..." Er wonen ongeveer drie en een half duizend mensen in Eist In het dorp is weinig van enige verdeeld heid onder de bevolking te merken. De import wordt door de geboren en getogen Elstenaren geaccepteerd. Politieke of kerkelijke achtergron den spelen geen rol. Wethouder v. Lienden legt op deze laatste factor sterk de nadruk. Op Koninginnedag heeft het Rhe nense college van B. en W. de di verse festiviteiten die in de gemeen te werden georganiseerd, bezocht. Eist kwam niet voor op het pro gramma; in het dorp was „niets te doen". „Triest", is de reactie van de wethouder. „Zelfs in Achterberg konden de schoolkinderen meedoen aan allerlei spelletjes. We zijn ook nog even bij Heimerstein geweest en daar ging mijn hart open toen ik zag wat men daar voor de gehan dicapten op touw had gezet. Als het hier kan, dan moet het met gezon de mensen zeker kunnen... heb ik toen gedacht", bekent hij. De fotograaf van onze krant bracht op de avond van Koninginne dag de reportage, die hij van de feestelijkheden in de omgeving had geschoten, op ons redactiebureau. Een foto van Eist ontbrak. Al- Wethouder Van Lienden: „Eist wel saamhorig, maar niet in die zin, dat er samen iets op touw wordt ge zet." weer dezelfde conclusie; in Eist was niets te doen. Vandaar deze hartekreet van de heer Van Lienden: „Er moet een Oranjevereniging komen. Uit alle la- geen en richtingen van de Elster bevolking moeten geschikte mensen naar voren komen, die eens met el kaar om de tafel willen gaan zitten. Ik denk hierbij in het bijzonder aan de verenigingen die we hebben en ook aan de jeugd. Van de jongeren verwacht ik nog wel wat activiteit. Zij zijn in een andere tijd geboren; zij zien beter wat er om hen heen gebeurt. De ouderen moeten de jeugd stimuleren, maar de een laat het vaak voor de ander. De oudere mensen" kennen elkaar goed, in dat opzicht is Eist veel te klein..." Zou het stichten van een dorpshuis het verenigingsleven in Eist niet aanmerkelijk kunnen stimuleren? „Als gemeentebestuur durven we er niet aan er een dergelijk gebouw neer te' zetten", bekent de wethou der. „Er is te weinig activiteit: de kans zou groot zijn dat het dorps huis, om het maar even zo te noe men, leeg bleef staan. In dat geval moet de gemeente er duizenden gul dens bijleggen. Als we de zekerheid hadden dat we met zo'n gebouw in een grote behoefte zouden voorzien, dan zou er van de kant van het ge meentebestuur alleen maar mede werking zijn om de plannen te rea liseren." Het is duidelijk; de initiatieven moeten van de bevolking komen. Net als in Amerongen is gebeurd. Daar werd een verbluffend staaltje van zelfwerkzaamheid ten beste ge geven toen de inwoners in hun vrije uren de handen uit de mouwen sta ken en een zwembad bouwden, waar de Amerongse samenleving nu van kan profiteren. „Over iets dergelijks hoef je in Eist niet eens te praten..." zegt de heer Van Lienden spijtig. Er zijn gunstige uitzonderingen. Het comité dat de jaarlijkse uit gaansdag voor ouden van dagen or ganiseert bruist nog steeds van ac tiviteit. De beide voetbalverenigin gen, Musketiers en Oranje Wit, draaien goed. De cultuur-natuur historische vereniging „Zuid-Oost Utrecht" kan zich over het alge meen in een vrij goede belangstel ling verheugen. De openbare lagere school aan de Rijksstraatweg be zocht met een aantal kinderen op Koninginnedag het défilé, in de tuin van paleis Soestdijk. Is Eist een bijzonder dorp? Neem het feit, dat de pastorie nu al meer dan twee en een half jaar leeg staat. Dat is niet alleen een bittere teleurstelling voor de Neder lands Hervormde gemeente in zijn geheel, maar bovendien funest voor het kerkelijk verenigingsleven. In een oud nummer van de kerk bode staat onder meer dit te lezen over de mannenvereniging „Onder zoekt de Schriften": „We zijn nog maar met een klein groepje en we hopen dat er toch meer mannen zijn die met ons willen vergaderen rondom de geopende Bijbel." Die zelfde kerkbode deelt mee, dat „de zondagsschool jammer genoeg niet meer bestaat." Het kerkbezoek is erg wisselvallig en hangt mede af van de predikanten, die incidenteel van elders naar Eist komen om er een predikbeurt te vervullen. „Nee" zegt de wethouder, „trouwe kerk gangers zijn de Elstenaren niet. Er is een vaste kern, die de kerk regel matig bezoekt." Hervormd Eist telt opgeveer 2300 doopleden. Vele mensen in Eist hopen op een kentering. Het dorp moet wakker worden geschud. Een man als wet houder Van Lienden beseft dat maar al te goed. Er moet minder kritisch geoordeeld worden zodat actieve verenigingsmensen niet weer bij de pakken gaan neerzitten onder het motto: je doet het toch nooit goed! De wethouder heeft dit meerma len aan den lijve ondervonden. „Al span je je nog zo in, op dankbaar heid hoef je niet te rekenen", merkt hij tenslotte een tikkeltje melan choliek op. VEENENDAAL In de openbare vergadering van de raad der gemeen te Veenendaal op dinsdag 9 mei in de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs" komen de volgende zaken aan de or de. AGENDA: Notulen; ingekomen stukken; pread vies van burgemeester en wethouders inzake wijziging van de „Autotoelagen- regeling burgemeesters 1961" per 1 januari 1967; voorstel van burgemees ter en wethouders tot vaststelling en wijziging van straatnamen e.d.; voor stel tot intrekking van een besluit tot delegatie van bevoegdheid ingevolge het Wegenverkeersreglement en op nieuw vaststelling van een besluit tot delegatie van bevoegdheid ingevolge het Reglement verkeersregels en ver keerstekens; voorstel tot vaststelling van 'n ontruimingsplan voor een vier tal onbewoonbaar te verklaren wonin gen; voorstel tot vaststelling van een doorstromingsverordening; voorstel tot aankoop van onroerend goed: voor stel tot verkoop van gronden voor de bouw van transformatorhuisjes etc.; voorstel inzake een verzoek om mede werking ex artikel 72 der lager-onder- wijswet 1920 betreffende het uitbrei den van de rijwielstalling van de Ju liana van Stolbergschool; voorstel in zake het nader vaststellen van de ver goedingen ingevolge artikel 73 der kleu- teronderwijswet over 1966 en de voor schotten op die vergoedingen over 1967; preadvies van burgemeester en wet houders naar aanleiding van een ver zoek van het bestuur van de stichting tot oprichting en instandhouding van chr. kleuterscholen om medewerking ing. artikel 50 der kleuteronderwijswet voor de aanschaffing van ontwikke lingsmateriaal e.d. ten behoeve van de kleuterschool „Bij de Molen" alhier; aanbeveling van burgemeester en wet houders tot tussentijdse benoeming van een lid van de commissie van advies, bedoeld in artikel 75 van de Algemene Bijstandswet; voorstel van burgemees ter en wethouders tot het aangaan van een geldlening ad f 500.000,-; voorstel tot wijziging van de gemeentebegro ting en de begroting van de gemeente lijke sociale dienst voor het dienstjaar 1966 en voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting en de begroting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1967. Veenendaal, 5 mei 1967. De burgemeester, Ant. De Ruiter l.b. Gevonden: een rechter gymschoen; ring met 9 sleutels, damessjaal, paar gymschoenen. dagblad DE VALLEI? Bel: 9*^7%+^ tot 17.30 u. -l Vtot 193° u- 1 111 Zaterdags 16.30—17.30 uur RESTEREN Na een wilde jacht op het industrieterrein van Resteren is gisteravond de 17-jarige joyrider Van D. uit Resteren met zijn even oude vriendinnetje aangehouden, nadat zij geruime tijd in een vrachtwagen van de heer Van S. hadden rondgereden. De 17-jarige knaap was met zijn meisje gaan wandelen en belandde ten slotte op het industrieterrein, waar zij de bewuste vrachtwagen aantroffen, waarin zich de contactsleuteltjes be vonden. Gelokt door de aantrekkelijk heid van een ritje kroop Var D. ach ter het stuur en toonde zijn meisje zijn rijvaardigheid. Nadat ook zij overtuigd was van Van D. 's kunnen, kroop zij eveneens in de' vrachtwagen. Samen hebben zij geruime tijd door de omge ving gereden, totdat een op het indus trieterrein wonende fabrikant het twee tal ontdekte. Deze zette met zijn auto de achtervolging in en wist de vracht wagen tenslotte klem te rijden. De politie werd .gewaarschuwd en maakte proces-verbaal op tegen de jeugdige joy-rider, die niet in het bezit was van een rijbewijs. VEENENDAAL De personeelsver- zal vrijdagavond een bloesemtocht hou den. De verschillende auto-bezitters is gevraagd mee te werken om hen die geen eigen vervoer hebben, mee te ne men. Hieraan is door velen gehoor ge geven en er bestaat veel belangstel ling voor deze tocht. Zaterdagmorgen wordt een bezoek gebracht aan de meeuwenbroedkolonie bij het Leersum- seveld. Men vertrekt zaterdagmorgen om acht uur vanaf het gemeentehuls per fiets. VEENENDAAL De EVPV „De Luchtreiziger" nam afgelopen week deel aan de wedvlucht vanuit Vilvoor den. De duiven werden gelost om 8.10 uur. De eerste duif meldde zich reeds om 9.39 uur. De uitslag is verder: A. v.d. Bovenkamp 1- 6- 7- 8- 16 en 27; B. H. C. Schuurman 2- 13- 15- 17- 19- 25- en 39; W. J. v. Dam 4- 5- en 11; C. Spies 9 en 44; G. J. Bovenschen 10; Barneveld-Tanis 12; H. Zwijnen 14; G. Fasse 18- 24 en 32; W. Schakel 20; H. v. Kooten 21- 23- 28- 29- 38- en 42; R. J. v. Kooten 22- 30 en 37; H. v. Barneveld 26 en 35; F. Spies 31 en 41; H. Beijk 33 en 36; M. Heikamp 40 en G. Muller 43. ELST Zoals bekend, heeft het ge meentebestuur van Rhenen geen spaar bankboekje met honderd gulden behoe ven uit te reiken voor een Rhenense baby, die tegelijk werd geboren met Prins Willem-Alexander. Wel waren er in Rhenen enkele winkeliers die ge schenken hebben overhandigd aan de ouders van een jonggeborene op 29 april. Dat was bij de familie Dupon. Het was de eerste geboorteaangifte die na de koninklijke geboorte werd ge daan. De firma Haagsman in Rhenen, goud- en zilversmid, heeft gisteren een zilveren rammelaar ten geschenke ge geven aan de baby Alida Johanna Dol- derman, wonende in het dorp Eist. De ze baby werd als tweede ingeschreven na de geboorte van de prins en wel op 2 mei. Er was een keurige felicitatie bijgevoegd. DE KLOMP Maandagmiddag om ongeveer half zes had er op de krui sing Stationsstraat - Rijksweg een on geval plaats waarbij twee personenwa gens zwaar werden beschadigd. De heer D. komende uit de Stationsstraat kon niet tijdig tot stilstand komen om de op de Rijksweg naderende Van C. voorrang te verlenen. Hoewel de bot sing hard aankwam bleven beide be stuurders ongedeerd. Bij onderzoek van de voertuigen bleek dat de wagen van D. twee gladde banden had. Door de botsing belandde een grote hoeveelheid olie en benzine op het wegdek, die spoedig door het andere verkeer werd verspreid en voor een spekglad wegdek zorgde. Later heeft de Edese brandweer de weg met oplosmiddelen en twee hogedrukspui ten schoongemaakt. ELST De plaatselijke biljartver enigingen „Morgenster" (café Nelle- stijn) en „Zeldenrust" (café Hensen) hebben het initiatief genomen om tweemaal tegen elkaar een voetbalwed strijd te spelen waarvan de opbrengst zal worden besteed aan de uitgaans dag van de ouden van dagen uit Eist. Als data zijn vastgesteld 12 en 19 mei, telkens op het voetbalterrein op Remmerden. De wedstrijden zullen worden geleid door de plaatselijke scheidsrechters G. van Veenendaal en A. Quint. De leeftijden der spelers variëren van 20 tot 50 jaar. Voor de winnaar zal een beker be schikbaar worden gesteld door het ont spanningscomité „Oranje-Wit" terwijl bovendien door enkele middenstanders uit Eist prijzen zijn toegezegd. Aangezien het dorp Eist niet meer over een muziekkorps beschikt zal nog worden getracht een muziekvereniging uit een der omliggende dorpen om me dewerking te vragen. De opstellingen der elftallen „MORGENSTER": doel: E. Silf- hout; achter: C. v. Dam, A. Takken, M. v. Mourik; Midden: T. Selhorst, B. Zomer, H. J. Peters, H. v.d. Berg; voor: J. Slok, R. v. Ommeren en H. Zomer. Res.: J. Wildeman, F. v. d. Klift, H. Kosters. „ZELDENRUST": Doel: A. v. Laar; Achter: T. Hensen, K. v. Zetten, A. v.d. Scheur; Midden: J. v. Appeldoorn, B. Bosman, K. Quint, W. v.d. Scheur; voor: W. v. Mourik, H. Bosman en J. Ph. v. d. Klift. Res.: J. C. Hensen, W. Henzen, H. v.d. Berg, RENSWOUDE Met spanning wachten de heer W. G. L. de Nobel en zijn buurman J. H. H. Lohmeij- er, die beiden in een nieuwe bunga low aan de van Reedeweg wonen, de reactie van Gedeputeerde Staten van Utrecht af op hun bezwaar schrift, dat zij indienden tegen het inmiddels door de gemeente vastge stelde bestemmingsplan „Van Ree deweg". Wat de heer De Nobel be treft, hij heeft reeds besloten Rens- woude te verlaten. Ook de heer Loh- meijer zou plannen hebben zich el ders te gaan vestigen. „Ik heb jaren lang gezocht naar een rustig plekje, waar ik mijn laatste levensjaren zou kunnen slijten en ik dacht dit in Renswoude gevonden te hebben. Nu gaat de gemeente hier huizen bouwen zodat we midden tussen de bebou wing komen te zitten. Het vrije uit zicht dat we nu nog hebben wordt straks weggenomen door 'n muur. De woningbouwplannen van de gemeente hebben hem verrast. De heer De Nobel heeft al een bespre king gehad met het college van B. en W. Het resultaat hiervan was een brief waarin werd gesteld dat de be zwaren niet door het college werden gedeeld. Vervolgens heeft hij zich evenals zijn buurman, tot G.S. ge wend, niet erg hoopvol overigens, want hij zegt: „Ergens heb ik het idee dat ik tegen de bierkaai vecht.." De situatie zoals die in Renswoude is ontstaan is geen unicum. In ande re gemeenten doen zich vaak nog op grotere schaal dezelfde problemen voor. In Renswoude was een gebied, dat begrensd wordt door de Ubbescho- terweg en de Barneveldsestraat aan vankelijk bestemd voor de woning bouw. Dit plan kwam moeizaam van de grond en wethouder H. Vermeulen vertelde een van onze redacteuren vo rig jaar al, dat er nog geen goed keuring is verkegen van de Provin ciale Planologische Dienst. De defi nitieve uitspraak omtrent de goedkeu ring voor dit bestemmingsplan werd toen weer met een half jaar opge schort. Om de woningbouw toch op gang te houden besloot Renswoude deel te ne men aan de Bouwstroom Zuid-Oost Utrecht II. Daardoor kwam men in de gelegenheid 51 woningwet- en 56 premiewoningen te bouwen, ongekend grote hoeveelheden voor Renswoude. Deelneming aan de bouwstroom zou alleen mogelijk zijn als de gemeente beschikte over voldoende grondbezit. In mei van het vorig jaar deelde burgemeester Hosang de raad mee, dat er na jarenlange onderhandelin gen overeenstemming was bereikt met de adellijke familie Taets van Amerongen omtrent de aankoop van enkele grote percelen bouwgrond in de buurt van de Van Reedeweg. Deze ontwikkeling echter werd met leden ogen aangezien door de heren De Nobel en Lohmeijer. De eerste zegt vertwijfeld: „Toen wij hier vier jaar geleden vestigden was er van die bouwplannen aan de Van Reede weg nog niets bekend. De gemeente vertelde ons, dat er aan de noordkant van het dorp gebouwd zou worden. Bij u in de buurt zal eventueel een openbaar gebouw, een kerk of iets dergelijks komen, zo werd ons mee gedeeld VEENENDAAL Dinsdag 23 mei heeft de afdeling Veenendaal van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen een dagtocht georganiseerd naar Hindelopen en Giethoorn. In Hindelopen zal een bezoek worden gebracht aan het gemeentelijk museum Hidde Nijland Stichting. Na het bezoek aan Hindelo pen staat nog een boottocht in Giet hoorn op het programma. Om kwart voor acht vertrekken de dames vanaf de Patrimoniumlaan. De laatste ontspanningsavond van het seizoen wordt gehouden op dinsdag 30 mei. In hotel „de Korenbeurs" zal dan door de huisvrouwentoneelvereni ging uit Ede worden opgevoerd het stuk „Miauw, miauw". AMERONGEN Het Groene Kruis te Amerongen deelt mede, dat de op brengst van de Emma-bloemcollecte welke vorige week heeft plaats gevon den f 946,46 was. Dit is bijna f 100,- meer dan verleden jaar en betekent een nieuw record. Allen, die aan de totstandkoming van deze opbrengst hebben meegewerkt wordt hartelijk dank gezegd. RHENEN Het elf jaar oude Ne derlandse zweefvliegrecord voor doel- vlucht met terugkeer naar het punt van vertrek is maandagmiddag door Dick Réparon (34 jaar) uit Rhenen met 40 kilometer verbeterd tot 306 kilome ter. Réparon, die lid is van de Zweef- vli^gclub Rotterdam, werd om elf uur met zijn privé KA-6E van het zweef- vliegcentrum Teriet bij Arnhem door een lier omhooggetrokken. Hij bereikte drie uur later, na in rechte lijn geme ten 153 kilometer tegen de zuidwesten wind in te hebben gevlogen, de Belgi sche stad Visé. Na bij deze stad een uit de lucht ge makkelijk herkenbare spoorwegkrui sing te hebben gerond, die hij voor de start als keerpunt aan de Sportcom- missarissen had opgegeven, vloog Ré paron in twee uur terug naar Teriet. De vlucht die ongeveer langs de Maas werd uitgevoerd, leverde slechts een moeilijk moment op, nl. toen hij op de terugweg boven Noord-Brabant tot 400 meter hoogte zakte. Het hoogste punt bereikte Réparon bij Nijmegen waar hij onder de wolkenbasis tot 1700 meter steeg. Het weer was bijzonder geschikt voor een recordpoging met stijgsnel- heden in de thermiek tot vijf meter per seconde, waardoor het effect van de zet tot acht meter per seconde ster ke zuidwestenwind kon worden over komen. ELST, EEN VEENENDAAL Dinsdagmorgen om tien minuten voor tien arriveerde de ziekenauto van de afdeling Veenen daal van het Nederlandsche Roode Kruis op de steiger van Douwe Eg berts in Utrecht, waar het hospitaal schip de J. Henri Dunant gemeerd lag. Twee Veenendaalse invalide dames, mevrouw Gerritsen en mevrouw Van den Brink, werden aan boord gebracht om een tochtje van een week met het hospitaalschip mee te maken. Voor de patiënten is de tocht geheel gratis. Al le kosten worden betaald door de plaat selijke afdeling van het Rode Kruis. Oorspronkelijk zouden vier Vcenenda- lers de reis meemaken, maar onder andere door opname in het ziekenhuis ging voor twee zieken het uitstapje niet door. De tocht voert de patiënten deze week naar het noordwestelijk deel van Nederland. Gistereravond arriveerde de boot in Volendam, vanavond zal ze afmeren in Sneek, woensdagavond in Den Oever, donderdagavond in Uit geest, om vrijdagavond weer terug te zijn in Utrecht. Zaterdagmorgen zullen de patiënten weer door kolonneleden van het Veenendaalse Rode Kruis var. boord gehaald worden om na 'n prach tige vakantie weer terug te keren. Het Nederlandse Roode Kruis ver zorgt de tochten met de J. Henri Du nant voor patiënten uit alle lagen van de bevolking, met die beperking, dat er voor deze mensen anders geen ge legenheid is om met vakantie te gaan. Voor de beide Veenendaalse reizigsters was het niet de eerste maal, dat zij voor een tocht met het hospitaal schip uitgenodigd waren. Mevrouw Ger ritsen is gisterenmorgen voor de twee de maal ingescheept, terwijl het voor mevrouw Van den Brink zelfs reeds de derde maal was; zij het dan, dat sinds de laatste tocht al weer enkele jaren verlopen waren. In iedere havenplaats verzorgt het plaatselijk korps, of een afdeling uit de naaste omgeving een ontvangst. De Veenendaalse afdeling van het Rode Kruis krijgt een dergelijke ontvangst te verzorgen op dinsdag 13 juni, als de J. Henri Dunant in Rhenen zal afme ren. AMERONGEN De leden van de schietvereniging Willem Teil hebben weer een onderlinge wedstrijd gehou den. De uitslag werd alg volgt: W. van Veenendaal 98 pnt; R. Brink man 98 pnt; P. v.d. Sigtenhorst 95 pnt; H. den Uijl 94 pnt; H. van Veenendaal 94 pnt; A. Burgstede 92 pnt; G. Mul der 91 pnt; A. de Haas 91 pnt; W. Berkhof 88 pnt; Fr. van Mourik 86 pnt. en H. v.d. Horst 83 pnt. De heer De Nobel heeft realiteits zin genoeg om te beseffen, dat, zo als hij zegt, „algemeen belang bo ven persoonlijk belang gaat", maar desondanks is hij zich gaan afvragen of „de gemeente alles zo maar doen kan" .Het laatste woord is aan Ge deputeerde Staten. Op het bezwaarschrift van de bei de bewoners van de Van Reedeweg heeft het college inmiddels afwijzend beschikt. In de desbetreffende brief wordt gesteld, dat wanneer er aan de Van Reedeweg, naast de huizen van De Nobel en Lohmeijer, een bij zondere bebouwing zou worden gerea liseerd (een kerk bijvoorbeeld zij eveneens in hun uitzicht worden be lemmerd. De heer De Nobel (64 )heeft zich dit alles zo aangetrokken dat hij en zijn vrouw Renswoude de rug gaan toekeren; ze zullen zich in Lunteren gaan vestigen. „Ik ben wel van plan de gemeente aansprakelijk te stellen voor de waardevermindering van mijn huis en ik wacht ook de beslissing van Gedeputeerde Staten even af. Zij zullen mijn bezwaarschrift, dat goed gefundeerd is, ongetwijfeld tot in de puntjes onderzoeken

De Vallei | 1967 | | pagina 5