Start met hindernissen op het nieuwe Schiphol „Bak" was niet toegankelijk Hoofdstad organiseert (weer) prijsvraag voor stadhuisbouw Filatelie wordt „een zaakje OlDC Onvoldoende discipli ine Onderzoek in moordzaak vordert Voor gehandicapten meer voorzieningen nodig ONRUST IN PARIJS r> Veel interesse ook uit het buitenland Student uit V.S. riep„Johnson moordenaar" Zo nodig strijden voor het mede zeggenschap in ondernemingen DIEVENBENDE OPGEROLD Dr. Grappenhaus onderminister van Financiën 99 NADER BESCHOUWD PSP vraagt om distantie van staatsgreep in Griekenland Vele svmpathie- betuigingen voor Hallstein Dieven maakten blunder na zwaar karwei Encycliek in de brievenbus echt moederdaggeschenk MARINERAAD OVER ONGELUK TIJDENS SLECHT WEER OP ZEVEN PROVINCIËN V) TIENTALLEN JAREN O UD PROBLEEM ONTWERPEN Steen tegen hoofd was dodelijk JAPAN Ot/D-CN V-VOORZITTER SPRAK IN LVNTERF.N ONAANVAARDBAAR BEGRAFENIS ANDERE KOERS WAAROM OVERAL ZOVEEL TRAPPEN BEWOGENHEID BEZOEK VAN GRIEKSE MINISTER TERREUR Her vormde Kerk werft adsp.- predikanten Verdronken na val van graanlichter DINSDAG 9 MEI 1967 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het ongeluk op de kruiser Zeven Provinciën vorig jaar november op de Middellandse Zee waarbij twee opvarenden om het leven kwamen en twee andere zwaar werden gewond, is mogelijk het gevolg ge weest van een communicatiestoring. Tot deze uitspraak komt de Marineraad, die de afgelopen maanden een onderzoek naar het ongeluk heeft ingesteld. koersverandering naar stuurboord eventueel gecombineerd met vaartver mindering, waardoor de kans op over komend water kleiner was geweest. Het is de raad opgevallen dat het toegangsverbod voor de bak vijf maal is overtreden, wat aanleiding geeft tot het vermoeden dat het verbod onvol doende ernstig is opgenomen. „Dat is dan een zaak van discipline". Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Over een jaar of vier zal, eindelijk, de eerste paal de grond in kunnen voor een nieuw Amsterdams stadhuis. Enige voor waarde is, dat er geen hindernissen ontstaan die de plannen opnieuw de grond in zouden boren. Al tientallen jaren lang worstelt Amsterdam met zijn stadhuispro bleem. Nu is voor de tweede keer een prijsvraag uitgeschreven waarvoor architecten uit de hele wereld zich kunnen aanmelden. Eind van dit jaar wil het gemeentbestuur de inzendin gen binnen hebben. Het onderkomen dat het gemeente bestuur in (onder meer) het Admirali teitsgebouw aan de Oudezijds Voor burgwal kreeg toen het oorspronkelij ke raadhuis op de Dam Koninklijk paleis werd, is nooit ruim genoeg geweest. Men heeft geprobeerd naar de Dam terug te keren, maar de weg daarheen werd helemaal afgesloten, toen de gemeente het gebouw in 1935 voor tien miljoen gulden overdeed aan het rijk. De tien miljoen moesten worden beschouwd als een bijdrage in de kosten van de bouw van een nieuw stadhuis. Die pot is, dank ztf de rente die er door de jaren heen bij is gekomen, inmiddels gegroeid tot zo'n 26 miljoen gulden. Een dikke tweehonderd Nederlandse architecten meldden zich voor de na tionale prijsvraag die in 1937 voor de bouw van een nieuw stadhuis werd uitgeschreven. Het plan van de archi tecten J. J. M. Vegter en J. F. Berghoef werd tenslotte in 1961 door de gemeenteraad aanvaard. Men noemde het: het definitieve plan, maar toen er een golf van kritiek AMSTERDAM Twee weken voor waardelijke gevangenisstraf kreeg de negentienjarige Amerikaanse student Francis L. gisteren bij verstek door de Amsterdamse politierechter opgelegd. Hij had op 19sfebruari in Amsterdam tfjdens een betoging tegen de oorlog in Vietnam „Johnson,moordenaar" geroe pen. Hij had op 19 februari in Amsterdam hij geen bevriend staatshoofd had aeledigd omdat hij geen Nederlander is en Johnson de president van zijn eigen land is. Bovendien had hij gemeend dat de kreet in Nederland zo langza merhand is ingeburgerd. De student is inmiddels naar zijn land vertrokken en komt niet meer naar Nederland terug (Van onze correspondent) DEN HELDER Sectie op het lijk je van de vierjarige Robert Schuiten heeft uitgewezen, dat de dood van het jongetje is veroorzaakt door 'n steen die tegen zijn hoofd is gegooid. Robert Schuiten kreeg vrijdagavond een steen tegen zijn hoofd, die een van de voetballende jongens, naar wie hij stond te kijken, had gegooid. De jon gen had niet de bedoeling hem te ra ken. lossloeg, begon men te spreken van het voorlopig definitieve plan. Drie jaar geleden was het plan helemaal uit de gratie, werden de twee architecten bedankt voor hun bijdrage en werd besloten tot het uitschrijven van een nieuwe prijsvraag, echter nu een inter nationale. De belangstelling lijkt groot te zijn. Uit Japan is bijvoorbeeld al een ver zoek binnengekomen om toezending van honderd exemplaren van het boekwerkje waarin het gemeentebe stuur zijn wensen omtrent zijn nieuwe behuizing heeft neergelegd. Voorop in het programma van eisen staat, dat het stadhnis een „democra tisch gebouw" moet zijn, „een plaats van ontmoeting met andere gemeen schappen, een ontmoetingsplaats voor het stadsbestuur en de burgerij". LUNTEREN De vakbeweging zal zo lang mogelijk moeten proberen de medezeggenschap door overleg tot stand te brengen. Maar blijft het be drijfsleven weigeren de werknemer als volwaardig bedrijfsgenoot te erkennen, dan Is staking onvermijdelijk, aldus de h eer M. Ruppert, lid van de Raad van State en oud-voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Hij sprak gisteren op een vergadering van de christelijke textielbond Unitas in Lunteren. De heer Ruppert zei: „Wij moeten ons niet vastleggen op de huidige structuur en rechtsvorm van de onder nemingen, die langs verkeerd-revolu- tionaire weg zijn tot stand gebracht. We moeten daarom niet wachten tot dat de ondernemers het recht tot me dezeggenschap erkennen, maar het gaan uitoefenen en er zo nodig voor strijden." Hij vindt het primaat van het kapi taal boven de arbeid van evangelisch standpunt gezien onaanvaardbaar. Voor de christelijke vakbeweging zal de on derneming een samenwerking moeten zijn tussen arbeid en kapitaal onder leiding van de ondernemer. Die samenwerking wordt volgens de staatsraad op het ogenblik van twee kanten aangetast: door de liberale on dernemers en door het (socialistische) Nederlands Verbond van Vakverenigin gen. Beide gaan volgens de heer Ruppert ten onrechte uit van een belangentegenstelling tussen werkge vers en werknemers. De oud-voorzitter van het CNV wenst dat de christelijke vakbeweging bij loongeschillen arbitrage voorrang geeft boven staking, ook als zij alleen komt te staan. VRIEZENVEEN De Rijkspolitie in Vriezen veen heeft de zesde man van een groep dieven gearresteerd, die in Oostelijk Flevoland voor enkele dui zenden guldens aan gereedschap, olie, kruiwagens en dekens had buitge maakt. De zes arrestanten, in leeftijd va riërend van achttien tot 36 jaar, komen uit Westerhaar, Ommen en Harden- berg. De politie heeft ook drie helers aangehouden, aan wie de gestolen goederen meestal werden verkocht. Zij verwacht nog meer arrestaties. Drie arrestanten hebben bekend. Zij gaven toe aan achttien tot 25 inbraken te hebben meegedaan. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM Weer twee men sen zijn de politie komen vertellen dat zij in de Amsterdamse binnenstad de 37-jarige Cobi van der Voort hebben gezien op de avond voor zij in haar woning aan de Prinsengracht op beest achtige wijze van het leven werd be roofd. De plek waar de nieuwe tipgevers de vrouw hebben gezien is een andere dan die welke eerder door anderen op gegeven werd. Het gaat er nu maar om wie in haar gezelschap was. Door de nieuwe tips is het tijdsbestek waar binnen de vrouw werd vermoord, op nieuw enigszins kleiner geworden. Aan vankelijk ging de politie ervan uit dat de vrouw werd gedood tussen vijf uur zaterdagmiddag 29 april toen deed zij voor de laatste keer een boodschap en zondagavond acht uur. Hoofdinspecteur J. Schreur, de man die de leiding heeft over de grote ploeg politiemensen die deze moordzaak on derzoekt, is optimistisch gestemd, hoe wel hij, naar eigen zeggen, niet zo'n grote optimist van nature is. Waar zijn optimisme op gegrond is, wil hij niet zeggen. „Daar heb ik mijn redenen voor, maar die laat ik niet, althans nog niet, los". Het zoeken naar een dader is in een zaak als deze overigens allerminst eenvoudig. Cobi van der Voort in 1962 gescheiden had veel kennissen. Zij bezocht nogal wat uitgaansgelegen heden en nam ook nogal eens iemand mee naar huis. Al deze mensen horen over wat zij weten van de vrouw en van haar levenswijs is een omvangrijk karwei. Overmorgen wordt Cobi van der Voort begraven. Dat zal in Bussum ge beuren, waar de bejaarde moeder van de vrouw woont. Het leek er gisteren even op dat de moord was opgelost. Dat was toen een vijftigjarige kantoorbediende een poli tiebureau kwam binnenlopen met de mededeling dat hij de dader was. Het werd spoedig duidelijk dat de man enigszins overspannen was. TT et nieuwe Schiphol (op deze foto van K.L.M. Aerocarto vanuit het oosten ge- zien) trok gisteren, op de eerste dag dat het in bedrijf was, tientallen men sen, die aangelokt door het fraaie weer op het dak van de 250 meter lange mid- denpier genoten van het uitzicht, dat de nieuwe luchthaven biedt. Daar had het personeel in het stationsgebouw weinig tijd voor, want de nieu we behuizing toonde nog vele gebreken. Vele liften weigerden 's ochtends; som mige deden hun best, maar bleven dan halverwege steken. Tegen de middag had den de monteurs het euvel verholpen. Een ernstiger handicap was het haperen van de buizenpost. De kokers bleven in de buizen steken, waardoor boodschappen niet aankwamen. De grote zwarte aanwijsborden, die overal in de vertrekhallen de passagiers duidelijk vertellen waar en wanneer hun vliegtuigen vertrekken, functioneerden ook niet feilloos. Wel perfect werkte het tapis roulant, het roltapijt, dat door de 250 meter lange middenpier de slagzin „Het gemak dient de mens" in praktijk brengt. Wel moeten onwennige mensen met het tapijt oppassen. Het kwam gistermorgen en kele malen voor, dat er passagiers onderuit gingen. Het eerste toestel, dat gistermorgen op het nieuwe vliegveld aankwam, was een DC-8 van de K.L.M. uit New York. Het toestel landde om tien minuten over zeven. Twintig minuten later draaide als eerste met passagiers vertrekkende toestel een Friendship van Schreiner Airways het nieuwe platform af met bestem ming Cambridge. Het ongeluk gebeurde toen de vier mannen, onder wie de eerste officier, op de bak aan het werk waren. Zij werden getroffen door een grondzee, die plotseling boven het voorschip brak. De toegang tot de bak was met het oog op het slechte weer verboden. De raad is van oordeel dat de eerste officier nog eens op het gevaar van een verblijf op de bak gewezen had moeten worden. Dat had het best kun nen gebeuren door de navigatie-offi- cier, die uit hoofde van zijn functie speciaal deskundig was en die boven dien als oudste in rang en leeftijd ge acht moest worden dit op tactvolle wijze te kunnen doen. Volgens de raad was er verder, alle aanleiding geweest de commandant van de Zeven Provinciën ervan op de hoogte te stellen, dat de eerste officier op de bak was. Dan had de comman dant een beslissing kunnen nemen. „De officier van de wacht en de navigatie- officier hadden de beoordeling van de gevaarssituatie en daarmee hun ver antwoordelijkheid niet mogen terug schroeven naar de eerste officier, het geen zij toch in feite hebben gedaan Het wordt betreurd dat geen maat regelen zijn getroffen om het gevaar te verminderen. Een dergelijke maat regel had kunnen bestaan uit een Van een onzer verslaggevers GORINCHEM De 27-jarige gehan dicapte H. van Zijl, chef van de afdeling radio van de Tros, was gisteren de enige boeiende spreker op de Provinciale ge zondheidsdag 1967. Met zyn verchroom de looprek naast zich heeft hij verteld over „de niet te becijferen p(jnlyke bele venissen" die een gehandicapte dagelijks heeft te doorstaan; Als kind werd hij het slachtoffer van een zware polio-aanval. Sindsdien zijn trappen voor hem een vrijwel onneemba re barrière. Vandaar: „Waarom moeten wij zoveel trappen beklimmen om in een kerk Gods woord te kunnen horen?" Hij moest naar een openbare school, om dat de katholieke school in zijn woon plaats te veel trappen had. „Twee maanden geleden was ik zo ge lukkig te trouwen. In Hilversum. Omdat ik die belangrijke stap te voet wilde doen, vx-oeg ik om een andere ruimte dan de moeilijk bereikbare trouwzaal. Dat kon niet. Dan maar in een andere plaats, Loosdreeht bijvoorbeeld. Dat mocht niet". En tegen mr. J. Klaasesz, de commissaris van de Koningin: „Ik hoop dat u er ter bestemder plaatse wat over kunt zeggen". De heer Van Zijl zei verder: Het is voor een gehandicapte bijna onmogelijk de sector van de vrije beroepen binnen te gaan. Ik heb jaren moeten vechten om verslaggever bij de AVRO te kunnen worden. Het wonen is een zeer groot probleem. Planologen zouden in de ste den meer rekening moeten houden met leefbare ruimte voor gehandicapten". Zijn leven heeft hem tot een paar con clusies geleid. „Wij z(jn in Nederland tientallen jaren achter met voorzienin gen voor mensen als ik. Van de ene kant wil ik aandringen op overleg tussen planologen en architecten met de bonden van invaliden. Maar de gehandicapten zouden zelf voor een betere voorlichting moeten zorgen". Tekenend voor de situatie tijdens de ze bijeenkomst van de Provinciale raad voor de volksgezondheid en de Neder landse centrale vereniging ter bevorde ring van de revalidatie was wat archi tect F. Ottenhof moest vaststellen: „Er is over de woon- en leefmogelijkheden voor de lichamelijk gehandicapten veel meer gesproken en geschreven dan de resultaten zouden doen vermoeden. Wat zou ik u dan nog voor nieuws kunnen vertellen?" „Het gaat", zei hij „om de grote kring mensen buiten deze zaal, of zij zich bewust zijn van wat er nodig is. Voor zieningen voor gehandicapten zoals bijvoorbeeld aangepaste woningen waar in hun handicap niet zwaarder weegt dan nodig is zullen veel geld kosten. Maar zelfs al zou het geld er zijn, als het gevoel voor de noodzaak ontbreekt, gebeurt er nog niets. Er zal sociale be wogenheid nodig zijn om een begin te kunnen maken". DEN HAAG Tot staatssecretaris van financiën is benoemd mr. dr. F. H. M. Grappenhaus. Dr. Grappenhaus zal worden belast met de belastingsza ken van het departement. De nieuwe staatssecretaris is 39 jaar. Hij is lid van de KVP. Hij promoveerde in 1966 aan de r.k. economische hogeschool in Tilburg op een proefschrift: De besloten N.V. fis caal vergeleken met de persoonlijke on dernemer en met de open N.V. De heer Grappenhaus. die in Bussum woont, is al enkele jaren belastingcon sulent te Amsterdam. van drie maal tien zegels, a raison van 37. Als de postzegelverzamelaar nu alles helemaal compleet wil hebben, door L. J. van Coeverden GISTEREN hebben ze in de rij gestaan, de postzegelhandelaren, de postzegelverzamelaars en de speculan ten. In Rotterdam bijvoorbeeld waren drie postkantoren open voor de 'specia le Amphilex-postzegels, die worden uitgegeven ter gelegenheid van de internationale postzegeltentoonstelling in Amsterdam. Iedereen heeft deze zegels kunnen kopen, rechtstreeks dan wel via de postzegelhandel. Iedere liefhebber, die graag „Nederland" compleet wil heb ben, heeft zijn loopje naar deze drie kantoren drie postkantoren voor een stad van tussen de zeven- en achthon derdduizend inwoners gemaakt. Hij heeft daar uren doorgebracht. Hij had het zich ook gemakkelijker kunnen maken door de postzegelhandel, waar voor het per slot van rekening een boterham is, in te schakelen. Velen zullen zich de vraag hebben gesteld waarom niet de vele postkanto ren voor de verkoop van deze Amphi- lex-zegels zijn ingeschakeld. Het antwoord is betrekkelijk eenvoudig: de P.T.T. en de tentoonstelling hebben er een zaakje van gemaakt. Ieder, die een serie Amphilex-zegels wilde kopen, was verplicht een toegangsbewijs voor de tentoonstelling te kopen, een toe gangsbewijs van een rijksdaalder tege lijk bij een serie postzegels van 1,20. IN ROTTERDAM bijvoorbeeld wor den drie postkantoren voor dit zaakje bestemd. Drie postkantoren verkopen een produkt dat geen poststuk is. Weliswaar is dat „vreemde" produkt nauw verbonden met de postzegel, maar waar blijft het eind? In feite heeft de P.T.T. koppelverkoop toege past, die de echte postzegelverzame laars in hoge mate tegenstaat Immers, voor een serie van drie zegels met een werkelijke waarde van 1,20 heeft hij 3,70 moeten betalen. Daarnaast werden velletjes uitgegeven dan zal hij 176,30 moeten neertellen. En wel: een serie van 3,70, drie velletjes van 37, een serie op een zg. eerste- dag-envelop van 3,70 plus 0,15 voor de enveloppe, een serie op de speciale enveloppe die wordt uitgegeven op de tentoonstelling 3,70 plus een kwartje, vier series met twee envelop pen voor de speciale dagen, waarop verschillende poststempels worden ge bruikt totaal 14,80 plus vijftig cent voor de enveloppen, drie envelop pen voor de speciale velletjes van tien postzegels, kosten: 111 plus 1.50 voor de enveloppen. Zij, die de zaak dus compleet willen hebben, hebben bij de P.T.T. daarnaast dertig toegangsbewijzen in ontvangst kunnen nemen, waarvoor zij 75 heb ben betaald. REEDS nu wordt gezegd, dat na de postzegeltentoonstelling het serietje van drie zegels voor vijf gulden in de handel te krijgen zal zijn. Is dat een wonder nu de P.T.T. zich voor deze koppelverkoop heeft laten gebruiken en 3,70 voor het serietje heeft laten betalen? Waar blijft de filatelie bij dit alles? Men heeft haar tot een zaakje gedegradeerd. PARIJSZwaar bewaakt is de Griekse vice-premier, tevens minis ter van defensie, generaal Gregorios Spandidakis, gisteren in Parijs aan gekomen om er een conferentie bij te wonen van ministers van landen die zijn aangesloten bij de Navo. Journalisten en fotografen werden bij zijn aankomst geweerd. Spandida kis werd zo snel mogelijk van het vliegveld naar de stad gebracht omdat men ernstig rekening hield met vijan dige betogingen wegens de jongste coup in Griekenland. Het Franse comité voor amnestie en mensenrechten in Griekenland riep de Fransen op om tegen Spandidakis verblijf in Parijs te demonstreren. Het spoorde zijn aanhangers, aan voor de Griekse ambassade in Parijs te pro testeren tegen de aanwezigheid van een „vertegenwoordiger van een mili taire dictatuur". Het pleitte tevens voor de vrijlating van politieke gevan genen en voor een terugkeer naar de democratie in Griekenland. De Franse communistische partij deed er in haar dagblad, l'Humanité, nog een schepje bovenop dóór op te roepen tot betogingen voor het hoofd kwartier van de Navo uit protest tegen de „terreur in Griekenland". Inmiddels maakte Radio-Athene gis teren bekend dat de Britse regering ,,met begrip de recente regeringswisse ling in Griekenland heeft aanvaard". Men deelde mee dat de Britse ambas sadeur in Athene, sir Ralph Murray, een onderhoud had gehad met de nieuwe Griekse premier, Kollias. Het was voor het eerst sinds de staatsgreep op 21 april dat de ambassadeur Griekse premier bezocht. De Griekse veiligheidspolitie ar resteerde gisteren vier inwoners van de havenstad Piraeus omdat zij „ge zochte communisten" onderdak zouden hebben verleend. De arrestanten had den volgens de politie geen gehoor gegeven aan de militaire order om bij de politie op te geven welke gasten ze onderdak verschaften. DEN HAAG De Nederlandse Hervormde Kerk gaat op de gymnasia met affiches en folders een actie voeren om meer belangstelling te kwe ken voor de studie in de theologie. Het aantal theologische studenten neemt langzaam af, waardoor het tekort aan predikanten ieder jaar groter wordt. Per jaar moeten er ongeveer honderd predikanten bijkomen; aan de univer siteiten staan dit jaar maar ongeveer 86 hervormde eerstejaars studenten ingeschreven. Oorzaak van deze toestand is de slech te imago van de predikant. „Het beeld is bizar en voldoet niet aan de werke lijkheid", aldus ds. O. V. Henkei, secretaris van de Commissie voor het hoger theologisch onderwijs. In het afgelopen jaar steeg het aantal vacante predikantsplaatsen van 162 tot 197. Het aantal nieuwe kandidaten was 44. „Dit is uitzonderlijk laag", aldus ds. Henkei. Te vrezen valt dat het aantal vacatures de komende jaren veel gro ter zal worden. Na 1970 zullen per jaar gemiddeld 65 predikanten met emeri taat gaan; het afgelopen jaar waren het er 27. Ook andere kerken kampen met deze moeilijkheden. Bij de Lutherse Kerk is de situatie slechter. De Rooms-Katho- lieke Kerk kampt met de vergrijzing van de priesters. AMSTERDAM (ANP( Het partij bestuur van de P.S.P. heeft de regering in een open brief aan minister Luns (Buitenl. Zaken) gevraagd zich zoals Noorwegen en Denemarken „te distantiëren van de militaire staats greep in Griekenland en zich tot het uiterste in te spannen om wapenleve ranties aan het Griekse leger stop te zetten". Het partijbestuur beweert dat in Griekenland tegen het volk wapens van de Navo zijn gebruikt „om de verworven democratische rechten on gedaan te maken". ,De P.S.P. eist van de regering dat zij al haar invloed zal aanwenden opdat in Griekenland de politieke ge vangenen en alle verboden organisaties hun vrijheid van handelen herkrijgen". De P.S.P. eist vrije verkiezingen en een wettig bewind voor de Grieken. BRUSSEL (ANP, Reuter) Dr. W. Hallstein heeft van vele kanten spijt- en sympathiebetuigingen ge kregen na zijn besluit om geen zit ting meer te nemen in de nieuwe commissie, die de drie gemeenschap pen in de toekomst gaat leiden. De leden van de Commissie der Europe se Economische Gemeenschap stuur den hun voorzitter een telegram, waarin zij diens beslissing „ten zeer ste" betreuren. Ook de Westduitse regering be treurt het besluit, aldus haar woord voerder Von Hase gisteren in Bonn. AMSTERDAM Onbekenden heb ben zaterdagnacht bij een vergeefse poging de brandkast van restaurant Formosa in Amsterdam mee te nemen veel schade aangericht in het restau rant. Bij het vervoer van de brandkast van de tweede verdieping naar het sou terrain gebruikten ze de trappen als glijbaan. Om binnen te komen hadden de die ven zich laten insluiten. Eenmaal bin nen hadden ze zelfs de sleutels van het als garage gebruikte souterrain gevon den. Toen ze hun auto, waar de brand kast in moest, wilden voorrijden, moes ten ze de deuren van het restaurant even hebben dichtgetrokken. Deze zijn in het slot gevallen waardoor de die ven er niet meer in konden. Na al hun sjouwwerk hebben ze het toen maar op gegeven. SCHIEDAM Alle inwoners van Schiedam en Kethel krijgen vandaag de Nederlandse vertaling van de pause lijke encycliek Populorum Progressio in de bus. De verspreiding is het initiatief van en wordt gefinancierd door de afdeling Schiedam van de P.S.P. en een aantal rooms-katholie- ken. De P.S.P. vindt de inhoud van de encycliek zo positief en belangwek kend, dat zij besloot het stuk huis aan huis te verspreiden. De encycliek han delt onder meer over* het probleem van de ontwikkelingslanden. Met de verspreiding wil de P.S.P. de Schiedammers aan het denken en dis cussiëren zetten. De encycliek zal aan de orde komen op een teach-in, die op 31 mei zal worden gehouden. ROTTERDAM De veertigjarige tremmer D. Ravesteijn uit Rotterdam is gistermiddag in de Maashaven ver dronken. Hij was aan het werk op een graanlichter toen hij zijn evenwicht verloor en in het water viel. Na een half uur werd zijn lijk door de rievier- politie opgedregd. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 6