Geen verrassingen in opstelling Nederlands voetbalelftal Hongaarse coach kampt met enkele blessures OPSTELLING PLOEGEN „Wij mogen de Nederlanders niet onderschatten" Spanjaard Ibanez zegevierde in dertiende etappe üniebuas Steylen verbeterde record op marathon 265.000 dollar voor het IOC Real Madrid versloeg Penarol Echtgenote Bandini ook in ziekenhuis Olympisch elftal versloeg Engelse Middlesex Wanderers Willem ll-Gazelle naar Giro Int. titelstrijd van Italië Fransman Ducasse behield leiding Cees Groot naar Pittsburgh Phantoms Russische successen in int. damtoernooi Avery Brundage waarschuwde Engels voetbal Apeldoornse boksers naar Almelo Rokers smikkelen van SMOG Van Leeuwen in doel Bergholtz rechtsbuiten Behoudend elftal Ook bekend Sorry echt moederdaggeschenk Coach van Hongaren Olympisch vuur Ronde van Spanje Vier spelers van ADO gestraft j 7 x winst GRAPILLOM Tennis Alléén als er Uniekaas op staa* sta Ik in ▼oor de kwaliteit Olympische Spelen 0/Q - W SM0G rokerspastilles -*t ^^zijn mild verfrissend en bevatten het geneeskrachtige anethol tegen heesheid (Door Aat de Boer) BOEDAPEST Bondscoach Georg Kessler heeft dinsdag direct na de training op een van de bijvelden van het Nep-stadion het Nederlands elftal bekendge maakt, dat vanavond aantreedt tegen Hongarije in de voorronde van de strijd om de Europa Cup voor landenteams. Die opstelling was geen verrassing. Tonny van Leeuwen van GVAV zal het doel verdedigen en dat was te verwachten na de bijzonder goede wedstrijden, die hij onder meer tegen Feyenoord en Sparta heeft gespeeld. Wedstrijden, die de bondscoach heeft bijgewoond om zijn vorm te beoordelen. „Die vorm", zo verklaarde Kess ler vandaag „is bijzonder goed. De no dige extra opleiding in het mentale vlak heeft hij nog tijdig gehad". Kess ler ziet geen risico in het verbreken van de Sparta-tandam Doesburg-Eijken- broek. Daarmee is dan tevens gezegd, dat Hans Eijkenbroek in de achterste vier een plaats heeft gekregen. Ook de verkiezing van Bergholtz als rechtsbui ten was natuurlijk geen verrassing. Het enige probleem, dat er voor Kessler over was, was de bezetting van de aanvalsspits, omdat Mulder zondag j.l. met Anderlecht 'n blessure had opgelopen. Na advies van dr. Mos terd heeft Kessler besloten Mulder toch op te stellen. „Risico", zo zei hij, „is er wat die blessure betreft niet meer aan verbonden". Kessler, die niet afkerig is van het nemen van experi menten, verklaarde dat hij ditmaal, ge zien de kracht van de tegenstander, geen enkel experiment had willen ne- men* en een „behoudend elftal" in het veld wilde brengen. Hij herhaalde zijn verklaring, dat het een bijzonder moei lijke wedstrijd zal worden, waarvoor het bepalen van een marsroute naar de zege een zware opgave betekent. Hij deelde mede, dat hij vermoedelijk tot een andere opstelling zou zijn gekomen wanneer de wedstrijd 's middags in plaats van 's avonds zou zijn gespeeld. De temperatuur in Boedapest is over dag namelijk nu al zeer drukkend en enkele spelers zouden daarin niet tot hun normale prestaties zijn gekomen, 's Avonds is er evenwel zoveel afkoe ling, dat de betrokken spelers zonder enig risico konden worden opgesteld. De coach van het Hongaarse elftal Ilovsky heeft na afloop van de middag training ook zijn elftal bekendgemaakt. In hef team ontbreken, zoals wij reeds zeiden te verwachten, inderdaad Ka- poszta en Varga. Hun plaatsen worden ingenomen door Matrai en Goeroecs. Gezien de nummers, die de diverse KARL MARXSTADT De Nederlandse atleet Aad Steylen heeft in Karl Marxstadt het Nederlandse record op de marathon verbeterd. Stey len liep de 42,195 meter in 2 uur, 22 min. en 20,4 sec. Het oude record stond sinds 1960 op naam van Frans Kunen met 2 uur, 26 min. en 7,8 sec. speler en als tweede aanvalsspits ach ter goalketter Béne. De Hongaarse coach zei na afloop vande training nog lang niet gerust te zijn op de uitslag van de komende strijd. „Wij hebben het in Nederland ook bijzonder moeilijk gehad en waren erg gelukkig met 't feit, dat wij tenslot te toch nog met 'n gelijk spel naar huis gingen. Ik heb het team in Leipzig zien spelen en dat was voor de rust werke lijk groots. Het Nederlandse elftal telt volgens mij enkele spelers van wereld klasse en wij zullen eerst nog moeten bewijzen sterker te zijn. Het voordeel van eigen terrein vind ik in deze om standigheden toch wel een belangrijke factor." Wanneer vanavond de beide elftal len aantreden, zullen zich onder de toe schouwers ook de Nederlandse ambas sadeur, mr. H. Schock, alsmede de se cretaris van de ambassade, de heer J. Warmenhoven, bevinden. Zij tonen bij zonder veel belangstelling en waren gisteren zowel bij de training als bij de daarop volgende persconferentie, waar op Kessler het Nederlands elftal be kendmaakte, aanwezig. De Nederlandse ploeg voor de strijd tegen het Hongaarse elftal oefende gisteren op het veld van het Nep-sta dion. Van Leeuwen: terug in Nederlands elftal. spelers van de Hongaarse ploeg zullen dragen, zal inderdaad volgens een 4-3-3 systeem worden gespeeld, waar bij de grote technicus en tacticus Flo- rian Albert zal fungeren als schakel- ADVERTENTIE *AI in het bezit van een nieuwe (gele) registratiekaart? Vul 'm in vóór u het vergeet HONGARIJE TAMASZ MATRAI MESZOLY SZUCS IHASZ GOROCS ALBERT MOLNAR BENE FARKAS RAKOZI KEIZER (Ajax) NUNINGA (Aje^ MULLER (Ajax) MULDER BERGHOLTZ (Anderlecht) (Anderlecht) GROOT (Ajax) VELDHOEN EIJKENBROEK ISRAEL SUURBIER (Feyenoord) (Sparta) (Feyenoord) (Ajax) VAN LEEUWEN (GVAV) NEDERLAND Reserves: Doesburg (Sparta), Flinkevleugel (DWS), De Zoete (ADO) en Van der Kuylen (PSV). TEHERAN Het Internationale Olympische Comité zal van de organi satoren van de Olympische Spelen in Grenoble en Mexico City een bedrag van ongeveer een miljoen gulden (650 duizend dollar) ontvangen voor de tele visierechten van deze evenementen. Mexico betaalt 150.000 dollar en Greno ble 115.000 dollar. De som, die het IOC binnenkrijgt, zal in werkelijkheid tweemaal zo groot zijn, maar de helft zal het IOC afdragen aan de internati onale federaties van de 18 sporten, die in Mexico City en Grenoble zijn verte genwoordigd. ADVERTENTIE meer ruimte kunnen we niet missen omdat we u niets wilden laten missen Als je 'n pakje sigaretten wilt maken dat maar 1,25 hoeft te kosten, dan kun je dat natuurlijk gewoon dóen. Maar als je nou koppig 25 volbloed Amerikanen uit do fijnste tabakken wilt leveren voor die prijs, dan kom je voor duchtige problemen to staan. Vooral als je ze ook nog 'n waardig pakje aan wilt geven. Toch is het ons ge lukt. Al moeten we ons er nu wel wat voor ontzeggen. Grote advertenties bijvoor beeld. Een kleintje kan er nog net af. Om dat we 't nu eenmaal moeten laten weten. Dat ze er zijn. 25 per pakje. Vijf onmisken bare Amerikanen méér voor 'n heel kwart je minder. Ziezo. Dat weet u dan weer. Navy Club is de naam. Aangenaam, U rookt er goed van voor 1,25. Bondscoach Georg Kessler, die de strijd tegen de Hongaren met enige vrees tegemoet ziet. MADRID Real Madrid heeft dins dagavond in het Santiago Bernabeu stadion van Madrid met 3-1 gewon nen van het Zuidamerikaanse Penarol, de houder van de wereldbeker. ADVERTENTIE BOEDAPEST „Wij mogen", heeft de coach der Hongaren Rudolf Ilofszki vermanend tot zijn spelers gezegd, „de Nederlanders niet onderschatten". Zijn spelers, bijeen in het Nep-stadion, hebben geknikt, maar Baroti's opvolger Ilofszku is er niet gerust op. De Hongaren bekijken het gelijke spel van 22 tegen Oranje op 7 september 1966 in Rotterdam als een misstap, die men maar één keer in zijn leven begaat. En in zo'n sfeer kan zelfoverschatting gemakkelijk tot bloei komen. Toch heeft Ilofszki het niet gemak kelijk gehad bij de samenstelling van zijn formatie. Zo kampte hij met een keeperprobleem. Gereputeerde doel mannen als Szentmhali en Gelei volde den nauwelijks tijdens het wereldkam pioenschap 1966, waarin de Hongaren in de kwartfinales werden uitgescha keld door Rusland. Tamasz, debutant in het doel tijdens de laatste interland tegen de Zuidslaven, is nu de eerste doelman in Hongarije. Ilofszki kon voorts geen beroep doen op middenspe ler Varga, die het voorlopig te druk heeft met studeren. In de Hongaarse ploeg, die enkele veteranen telt, is de 35-jarige Matrai met 76 wedstrijden record internatio nal. Vanaf 3 mei 1966 speelden de Honga ren twaalf interlandwedstrijden. Zij boekten in deze reeks zeven overwin ningen: op Zwitserland (31), Brazilië (31), Bulgarije (31), Denemarken (60), Frankrijk (42), Oostenrijk (42) en Zuidslavië (10). Zij speel den gelijk tegen Polen (11) en Neder land (22) en verloren van Zuidslavië (20), Portugal (31) en Rusland (2-1). ADVERTENTIE 't SPORTTOTO seizoen loopt af, maar het nieuwe staat al voor de deur. Schrijf gauw 'n nieuwe registratiekaart MONTE CARLO De zwangere vrouw van de autocoureur Lorenzo Bandini, ligt in de kamer naast die van haar man in het ziekenhuis van Monte Carlo. Zij heeft een zenuwschok sinds het ongeluk dat haar man zondag over kwam. Bandini's echtegenote, die met kal merende middelen behandeld wordt, loopt gevaar niet alleen voor haar kind maar ook voor haar eigen gezondheid. De kritiek op de veiligheid van de cir cuits, waar de autoraces gehouden worden neemt inmiddels steeds groter vormen aan. De toestand van Lorenzo Bandini, gaat iets vooruit. Bandini's nieren werken goed, wat de herstelkansen bevordert. TEHERAN Het Olympisch vuur voor de Spelen in Mexico in 1968 zal de nieuwe wereld bereiken via de route die Christopher Columbus gebruikte, en de Atlantische oceaan oversteken aan boord van een Spaans oorlogsschip, zo deelden Mexicaanse fuctionarissen gis teren mee. De fakkel zal worden aangestoken in de oude Her a-tempel in Olympia en door een Grieks schip naar het huis van Co lumbus in Genua worden gebracht. Van daar zal het vuur naar het eiland Sal vador in West-Indië worden vervoerd, waar Columbus voet aan wal zette. MIDDELBURG Het Nederlands Olympisch voetbalteam, dat onder de ncam „Zwaluwen" in de Zeeuwse hoofdstad Middelburg de eerste van een reeks wedstrijden speelde tegen de Engelse Middlesex Wanderers, een amateurselectie, waarin zes spelers van het Engelse nationale elf tal waren opgesteld, heeft een ver diende 2-0 overwinning weten te beha len. De ongeveer 1800 toeschouwers zagen twee uitstekend spelende elf tallen, waarin bij de Nederlandse ploeg vooral het verdedigingswerk van de AFC-er Lonne en Nel (DCG) opviel. In de voorhoede was De Vos (Middel burg), voor de rust uitstekend op dreef en hij was het die in de tiende minuut na een Engelse verdediger handig op het verkeerde been te hebben gebracht de doelman kansloos versloeg. De Engelsen vochten hard voor een beter resultaat, maar de Nederlandse defensie sloot goed. Ook na de hervat ting bleef het van begin tot eind een zeer aantrekkelijke partij voetbal. In de 77e minuut loste De Ridder (Vlis- singen) een hard schot, dat doel trof (2-0). Nog gaven de Engelsen de moed niet op en tot tweemaal toe had de Nederlandse doelman Bos (Vlissingen) geluk. De eerste maal caramboleerde de bal na een schot van Hogwood via de binnenkant van de paal in handen van de Nederlandse doelman en in de laat ste minuut herhaalde zich deze situatie bij een inzet van de snelle en schiet grage middenvoor Woodley. Na afloop reikte mevrouw Brunt echtgenote van de overleden secr. pen ningmeester van de KNVB, voor wiens nagedachtenis de Engelsen de Lo Brunt Memorial Trophy ter beschikking heb ben gesteld, deze fraaie beker aan de winnende Nederlandse ploeg uit. ZARAGOZA Angel Ibanez, een jonge Spanjaard kreeg dinsdag toestem ming van de favorieten om in de der tiende etappe van de Ronde van Spanje een kwartier voor het peloton uit te rijden. Ibanez won de 190 km lange etappe van Lerida naar Zaragoza, maar het verschil met het achtervolgende groepje van tien bedroeg toen nog slechts twee en een halve minuut. De Fransman Jean Pierre Ducasse behield de gele leiderstrui. Hij had echter te maken met rebellie in eigen gelederen. De Fransen plaats ten enkele demarrages, daaroij gehol pen door Jan Janssen. Lopez Rodriguez en Gonzales weken echter niet van de zijde van de Nederlander, die in de eind fase geen kans kreeg met de tien vluch ters mee te gaan. Ibanez ging al in het begin van de etappe op avontuur. Na 20 km had hij een voorsprong genomen van drie minu ten. Enkele kilometers lang had Ducasse moeite verdere liefhebbers voor de vrije ruimte de baas te blijven, maar toen eenmaal de rust in het peloton was weer gekeerd, groeide de voorsprong van Iba nez snel. Na 82 km was het verschil twaalf mi nuten en zestien kilometer verder bij Anguas zelfs 15 min. 40 seconden. Na 140 km koersen nam de grote groep AMSTERDAM De Willem II Ga zelle-ploeg voor de Ronde van Italië (van 20 mei tot en met 11 juni) is vrij wel compleet. Vast staat reeds het rij den van de Nederlanders Jo de Roo, Harm Ottenbros, Jan Schroder, Jan Tummers en Karei Leijten en de Bel gen Rik van Looy, Julien Stevens, Henri de Wolf en Willie Derboven. De tiende plaats zal wellicht worden inge nomen door Peter Post, die de laatste weken op de weg bijzonder sterk rijdt. Maar Peter heeft maanden geleden al een contract getekend voor de zes daagse van Montreal, die in de zelfde periode als de Giro valt. Men probeert thans Post van zijn Canadees contract vrij te krijgen, zodat hij in Italië aan de start kan komen. ADVERTENTIE Gezelligheid met volle teugen alcoholvrij druivensap fï<v'c>— (gebr. steur n.vj ROME Tijdens de eerste ronde van de internationale tenniskampioen schappen van Italië konden de organi satoren de namen doorhalen van twee bekende Australiërs. John Newcombe, die aqhter zijn landgenoot Tony Roche als tweede was geplaatst, in dit op vijf na belangrijkste toernooi ter we reld, trok zich terug wegens een spier blessure. Zijn teamgenoot Roche vertelde dat Newcombe een gescheurd spiertje had opgelopen in de rechter bovenarm en door was gereisd naar Hamburg, waar zijn verloofde woont. De blessure was verleden week verergerd tijdens een toernooi in Dallas. De tweede Austra liër, die niet door de openingsronde kwam, was Owen Davidson. De halve- finalist van Wimbloton werd met 6-3 9-7, 6-4 uitgeschakeld door de 18-jarige Nieuwzeelandse Davis Cupspeler Brian Fairlie. De als derde geplaatste Hongaar Ist- van Gulyan stuitte op grote tegen stand van de Australische veteraan Bob Howe. Hij moest zelfs een set afstaan, maar plaatste zich uiteinde lijk met 6-8, 6-2, 7-5, 6-4 voor de twee de ronde. Cliff Drysdale, die in de Davis Cup wedstrijd tegen Nederland nederla gen leed tegen Jan Hajer en Tom Ok- ker, maar in Rome desondanks vierde was geplaatst, verloor al in de tweede ronde van de kleine Chileen Jaime Pinto Bravo, die met het publiek aan zijn zijde een magnifieke comeback maakte, nadat hij de eerste twee sets aan de Zuidafrikaan was kwijtgeraakt. Drysdale was niet in topvorm en ver loor met 6-3, 6-4, 3-6, 2-6, 1-6. Lefthander Roche, die 's morgens pas vanuit San Francisco was gearri veerd, versloeg met snel keihard spel de Hongaar Sziksay (6-3, 6-2, 6-4). Bob Hewitt, die aan de zijde van Drysdale zijn Zuidafrikaanse David Cupdebuut maakte tegen Nederland, zegevierde met ruim verschil over de Nieuwzeelander Woolcott (6-1, 6-0, 6-3) geleidelijk wat van het verschil terug. Janssen werd weer actief. Maar opnieuw kreeg hij geen kans. Een demarrage van Perez Frances resulteerde uiteinde lijk in een jachtgroep van tien man, waaonder de Nederlander Maliepaard. De luid door het publiek aangemoedigde Ibanez schoot 2.29 minuten eerder door de finish dan de jachtgroep, die ruim een halve minuut was uitgelopen op het peloton. De uitslag: 1. Argel Ibanez (Sp.) 4.40.26; 2. Peru- rena (Sp.) 4.42.57; 3. Perez Frances (Sp.) z.t.; 4. Echevarria (Sp.) z.t.; 5. Momene (Sp.) z.t.; 6. Van de Kerkhove (Belg.) zt.; 7. Granell (Sp.) z.t.; 8. De Rosso (It.) z.t.; 9. Maliepaard (Ned.) z.t.; 10. Gines Garcia (Sp.) z.t.; 11. Van de Rijse (Belg.) z.t.; 13. Den Hartog (Ned.) 4.43.02; 14. Karstens (Ned.) z.t.; 15. Nijdam (Ned.) 4.43.17; 16. Harings 4.43.34; 17. Janssen (Ned.) z.t.; 19. Snep vangers (N.) z.t.; 23. Zilverberg (Ned.) z.t.; 34. Dolman (Ned.) z.t.; 42. Van Dongen (Ned.) z.t.; 47. Haast (Ned.) z.t.; 62. Van der Vleuten (Ned.) z.t.; 85. Van Espen (Ned.) z.t.; 87. Beugels (Ned.) z.t. Het algemeen klassement na de der tiende etappe luidt: 1. Ducasse (Fr.) 59.06.37; 2. San Miguel (Sp.) 59.12.34; 3. Gonzales (Sp.) 59.12.43; 4. Lopez Rodriguez (Sp.) 59.13.44; 5. Janssen (Ned.) 59.14.00; 6. Haast (Ned.) 59.14.38; 7. Den Hartog (Ned.) 59.15.05; 8 Otano (Sp.) 59.15.32; 9. Ponton (Sp.) 59.17.16; 10 Soler (Sp.) 59.17.29; 28. Harings vNed.) 59.23.37; 29. Zilverberg (Ned.) z.t.; 35. Malie paard (Ned.) 59.28.02; 47. Dolman (Ned.) 59.36.55; 63. Van der Vleuten (Ned.) 59.49.05; 64. Karstens (Ned.) 59.51.07; 66. Nijdam (Ned.) 59.51.42; 72. Beugels (Ned.) 59.58.53; 73. Snepvan gers (Ned.) 60.02.38; 75. Van Espen (Ned.) 60.02.49; 80. Van Dongen (Ned.) 60.12.13. ZAANDAM Cees Groot, broer van de international en speler van Ajax Henk Groot, gaat naar de Verenigde Staten om te voetballen voor de Pitts burgh Phantoms, de club van Ko Prins. Cees Groot, wiens contract aan het einde van dit seizoen met FC Zaan streek afloopt, gaat voorlopig voor vier maanden weg, zijn gezin laat hij achter. Tevens houdt hij zijn sport zaak in Koog aan de Zaan aan. HOOGEZAND In het internatio nale damtoernooi te Hoogezand zijn de Russen met drie overwinningen begon nen. Koeperman klopte de Amerikaan Leclair. Andreiko de Zwitser Cazemier en Tsjegolef triomfeerde over de Ca nadees Deslauriers. De Nederlander Roozenburg versloeg Germain. De man van Haïti, blunderde reeds bij zijn negende zet waardoor Roozenburg een stuk won. Germain spartelde nog lang tegen doch moest bij de 45-ste zet de strijd staken. Onze jonge landgenoot Wiersma speelde met de Senegalees Baba Sy remise De Nederlander Sybrands moest de Fransman Mostojof de eer laten. ADVERTENTIE zegt de kaasbaas van de Nederlandse Kaas Unie I Wie kan het beter weten? Onze kaasbaas is onze keurmeester en keurt de kaas voordat ze naar de winkel gaat. A 11 e e n de Kaas Unie kent zo'n scherpe controle en selectie. A 11 e e n de Kaas Unie garandeert u daarom de leeftijd èn de kwaliteit van de kaas! Uniekaas da's de beste kaas! ZIE TOE dat u werkelijk krijgt. Groen jonge kaas; rood jong belegen; blauw belegen; paars - k. extra belegen; geel oud; bruin overjarige kaas. TEHERAN Tijdens de slotzitting van het Internationaal Olympisch Co mité in Teheran heeft Avery Brundage het niet kunnen laten de vinger waar schuwend op te heffen. Onderwerp van zijn redevoering was onder meer de doping. Brundage waarschuwde daarbij dat wanneer sporen van doping zullen worden gevonden de gehele ploeg van het desbetreffende land naar huis zal worden gestuurd, ongeacht de sport waarin de overtreding plaats vond. Volgens Brundage houdt het IOC zich nog steeds bezig met een nieuwe for mulering van de amateur-bepalingen. Alles zal in het werk worden gesteld om zeker te zijn dat in Mexico City geen inbreuk zal worden gemaakt op de Olympische gedachte. Het IOC zal er streng op toezien dat atleten geen geld uit de spelen zullen slaan. Brun dage (80) weigerde te antwoorden op de vraag of hij 1968, wanneer hij aan de beurt is om af te treden, zich her kiesbaar zal stellen. LONDEN Voor de eerste divisie van het Engelse voetbal werden dins dag de volgende ontmoetingen ge speeld: Leicester City Chelsea 3-2; West Ham United Tottenham Hot- pur 0-2. DEN HAAG Jan Villerius, aan voerder van de voetbalclub ADO, is, met enkele van zijn ploeggenoten, zwaar gestraft wegens slecht gedrag, tijdens de Poolse trip van de Hage naars. Villerius mag niet mee met de tour nee, die zijn vereniging door de Ver enigde Staten gaat maken. Bovendien kreeg hij een boete van zevenhonderd gulden. Ook Lambert Maassen kreeg een boete van zevehonderd gulden. Henk Houwaart en René Pas kregen elk een boete van 150 gulden opgelegd. APELDOORN De drie oostelijke kampioenen Futselaar (zwaargewicht) De Vries (middengewicht) en Jonker (lichtgewicht) boksen zaterdagavond 13 mei in Almelo. Deze wedstrijden zijn een soort van generale repetitie, daar deze boksers een week later in Apel doorn tegen sterke Berlijners moeten uitkomen. ADVERTENTIE nn®: SMOG is overal verkrijgbaar waar tabaksartikelen worden verkocht

De Vallei | 1967 | | pagina 13