Bezwaren tegen huisnummering in in nieuwe plan-Molenbrug Doorstromiiijjs- verordeninjj haalde 't niet Felle jacht van politie op twee misdadigers 56 afzwaaiers van Jul. van Stolbergschool Raad Veenendaal vergaderde in Korenbeurs Beroepen Politie „kidnapte^ kleuters Hoofd A, Visser: Tests zijn van groot belang Sidderen van sidderalen Feestavond van v.v. Veenendaal in „Eltheto" Talrijke blunders in de onderlinge competitie bij VDC MIST 3550 4079 Rendieren in de running Circuit '67 sluit eerste seizoen Deskundige Doorstroming Tegenstond U UW DE VALLEI? Bel: Oostenrijkers maken buurt onveilig Nummerborden Ontglipt WOENSDAG 10 MEi 1967 99 VEENENDAAL Het was dinsdagavond de raads vergadering met de vele teruggenomen voorstellen. Niet minder dan drie voorstellen werden geheel of gedeeltelijk door het college teruggenomen, waarvan twee op initiatief van de gemeenteraad en één door het college uit eigen beweging. Geheel teruggenomen werd het voorstel tot vaststelling van een onteigeningsverordening, terwijl van het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een viertal panden in Veenendaal een woning werd afgevoerd, name lijk Prins Bernhardlaan 89. Overigens had de vergadering een vlot verloop, behalve de genoemde voorstellen leverde in feite alleen het voorstel tot straatnaamgeving moeilijk heden op. Hoewel de raad akkoord ging met de naamge ving Prins Willem-Alexanderpark voor de uitbreiding Molenbrug, had men bedenkingen tegen de wijze waarop hier de nummering van de woningen zou plaatsvinden. Men vergeleek dit met de moeilijkheden, die ondervonden worden in Schrijverspark, de Punt en de Engelenburg. De vergadering stond, bij afwezigheid van de burgemees ter onder leiding van wethouder Ant. de Ruiter. De heer H. Brouwer was zonder kennisgeving, doch om begrijpe lijke reden afwezig. Aan het begin van de vergadering wijdde de heer Ant. de Ruiter enkele woorden aan de blijde gebeurtenis van enige weken geleden. Hij zei onder meer: „Ik hoop dat prins Willem- Alexander mag opgroeien tot heil van ons land en volk". Bij de ingekomen stukken was een beroep binnen gekomen van de firma G. H. van Leeuwen tegen de afwijzen de beslissing van het college op het verzoek een benzinepomp te mogen plaatsen. De heer H. van Wagensveld (CHU) vroeg: „Waarom wordt er geen vergunning gegeven aan Henken voor het plaatsen van deze pomp? Het is voor mij een onbegrijpelijke zaak. Vo rig jaar april is het verzoek reeds in gediend en nu pas komt er antwoord op. Wil het college inzicht geven in de methode, waarop het de benzinepomp verordening toepast?". De heer H. van Manen (AR) deelde mee, dat hij er reeds getankt had, terwijl ook mevr. H. Buddingh- de Vries Lentsch (VVD) het bevreemdend vond, dat er nog niet gereageerd was door het college. De heer De Ruiter verwees in zijn antwoord naar de aan tekening op de ïyst van ingekomen stukken, waarin gesteld wordt, dat het college een volgende raadsvergadering met een preadvies over dit voorstel zal komen. Het voorstel om de nieuwbouw in het plan „De Molenbrug" de naam Prins Willem-Alexanderpark te geven ondervond geen moeilijkheden bij de raad, wel bleek men ervan overtuigd, dat er hier een betere nummering moest worden toegepast dan in andere wijken van Veenendaal. De heer Van Wagensveld opende de rij van sprekers over dit onderwerp: „Kunt u er voor zorgdragen, dat in het park en in andere parken, als Schrijverspark en De Punt duidelijke borden komen, waarop de situering en de nummering van de flats wordt aan gegeven?" Mevr. Buddingh deed de volgende M. Bastmeijer (C.H.) niet waterdicht suggestie aan de hand: „Daar ook in het Schrijverspark moeilijkheden ont staan zijn, die zelfs voor de PTT moei te geven, stel ik voor de 8 halve „hof jes" die in de Molenbrug ontstaan aparte namen te geven en ze dus ook apart te nummeren. Slechts een aan tal woningen in de nabijheid van de Kanaalstraat zou men dan kunnen nummeren aan het Prins Willem- Alexanderpark". De heer De Ruiter antwoordde: „Dat zullen we in de eerstvolgende commissievergadering nog eens be spreken". De heer M. G. H. Hendriks (KVP) deelde mee, dat hij als voormalig bewoner van het Schrijverspark en thans van de Engelenburg de moei lijkheden van nabij kende. Hij drong aan op het plaatsen van een straat naambordje „Boompjesgoed" bij de Brouwersbrug. Thans bevindt zich al leen aan de Industrielaan een der gelijk bordje. De heer Van Remmer den mengde zich in de discussie met: „Het is misschien een gevoelskwestie, maar ik ben blij dat de BLO-school van de naam Geerseweg af is". De eerste „nederlaag" voor het colle ge deed zich voor bij de onbewoon baarverklaring, van vier woningen, te weten Hoofdstraat 86, Molenstraat 45 en Prins Bernhardlaan 89 en 31. De laatste woning op verzoek van de be woner, de andere op verzoek van de eigenaar. Het was weer de heer Van Wagens veld, die de discussie opende: „In de raadsstukken staat, dat de commissie het ontruimen van de woning aan de Prins Bernardlaan afwijst. Daarop heeft het college de directeur van ge meentewerken en de Hoofdingenieur- directeur van de volkshuisvesting in de provincie Utrecht om advies ge vraagd. Ik ben zo vrij geweest ook een deskundige in de arm te nemen. Volgens deze een zeer bekwaam en bekend aannemer is het euvel van de vochtigheid eenvoudig te verhelpen. „Ik ben het er wel mee eens, dat er het een en ander aan de woning moet gebeuren, maar ik vraag me af, als dit pand gesloopt wordt, wat moet er dan met de andere woningen in dit blok gebeuren? Als dit pand onbewoon baar verklaard wordt, dan kunnen we net zo goed vrijwel de gehele Prins Bernhardlaan en de Stationsstraat on bewoonbaar verklaren." Mevrouw Buddingh gaf als haar me ning: De hele Jcwestie met het pand Prins Bernardlaan 89 is niet prettig te noemen. De bewoners hebben reeds van alles aan hun pand gedaan, maar toen zij vroegen om verbetering van de poreuze muur, die bij mist door slaat, kregen zij van de zaakgelastigde van de eigenaar een bekend ma kelaar te horen, dat zij zich maar in verbinding met het gemeentebe stuur moesten stellen. Als antwoord kregen zij na die klacht bij de ge meente een brief van die makelaar, waarin werd verklaard, dat het pand onbewoonbaar verklaard zou worden. Dit hebben de bewoners niet gewild. Daar de inspecteur van de volksge zondheid een weifelend advies uit bracht, zou ik graag de woning door een onpartijdige deskundige willen la ten onderzoeken. Ik weet dat tegen stemmen weinig baat, omdat de hoofd ingenieur-directeur niet tegen zijn ei gen rapport in zal gaan, als G.S. hem om advies vragen, maar ik meen het toch te moeten doen". De heren Hendriks, Van Manen, De Kievid en Van Deelen sloten zich bij de vorige sprekers aan. Het antwoor den op deze kwestie werd overgelaten aan de heer Bastmeijer, die ontkende dat de woning met geringe middelen weer bewoonbaar gemaakt zou kunnen worden. Volgens hem kostte dit een bedrag van f 10.000 k t 15.000. In 2e in stantie werd door dezelfde sprekers als de vorige maal het woord gevoerd, waarbij zij hun standpunt behielden. Ds. D. van Enk (AR) sprak over een „vervelende kwestie en stelde voor dat „het college deze zaak moet terugne men, dan kunnen we nog eens over de kwestie spreken". De heer De Ruiter zegde toen toe, dat het college dit pand uit het ontruimingsplan zal lich ten, zodat er in de toekomst nog eens over gesproken zal kunnen worden. De doorstromingsverordening, die in de vergadering van dinsdagavond moest worden vastgesteld werd in haar geheel, na een uitvoerig debat, dat door een pauze voor intern beraad binnen het college werd onderbroken, teruggenomen voor nadere bestude ring in de commissie voor bijstand van de Volkshuisvesting. De bezwaren waren over het alge meen van juridische aard en worden voornamelijk ingebracht tegen artikel 12, waarin staat, dat geen uitkeringen uit het doorstromingsfonds gegeven zullen worden, indien er geen midde len meer aanwezig zullen zijn, en te gen artikel 9e, waarin degenen, die verhuizen van een etagewoning naar 'n eengezinswoning nooit recht op een uitkering hebben. Het merendeel van de raadsleden vond, dat indien iemand een huis koopt, de doorstromingsverordening in dat geval wel van toepassing zou moe ten zijn. De enige, die geen aanmer kingen maakte op het voorstel was de heer Van Remmerden (PvdA) die op merkte, dat zijn fractie reeds een aan tal Jaren op de totstandkoming van een dergelijke verordening had aange drongen. Het leveren van enkele kanttekenin gen liet hij over aan zijn fractiege noot de heer C. G. van Hal. Behalve tegen de genoemde punten keerde hij zich ook tegen het feit, dat in de toe lichting op het voorstel gesproken wordt over „bejaarden boven 60 jaar", terwijl in de ontwerp-verordening geen leeftijd genoemd wordt. De heer Van den Berg (SGP) kantte zich ook vooral tegen artikel 12, en deed het voorstel eventueel uit de openbare middelen bij te passen, indien het fonds uitgeput was. H(j sloot zich hierbij bij dhr. Van Hal aan, die meende, dat het niet juist was, dat indien iemand in no vember om uitkering vraagt het risi co loopt dit geweigerd te zien, terwijl er in januari weer volop geld beschik baar is om aan de aanvragen te vol doen. De heren Van Manen en Hen driks waren het ook oneens met de re dactie van artikel 12, terwijl mevrouw Buddingh, behalve tegen dit artikel ook tegen artikel 6 bezwaren inbracht. Bovendien was zij evenals de heer Hendriks later van mening, dat er eigenlijk invoering van een „huurbe lasting" zou moeten komen. De heer Bastmeijer probeerde eerst het voorstel nog door de raad te sle pen, maar een kennelijk grote tegen stand deed het college besluiten de vergadering te schorsen. Na de schor sing toen overleg gepleegd was tussen het college onderling en met de leden van de commissie, vroeg de heer Van Wagensveld namens de commissie het voorstel terug te nemen, ter nadere bestudering. Het college ging bij mon de van de heer Bastmeijer akkoord, maar deze sfelde: „Het is vrijwel on mogelijk een waterdichte regeling te treffen". De heer Visser (CH) vroeg, of er niet bepaald kon worden, dat de ver ordening met terugwerkende kracht tot 1 mei van dit jaar, of nog liever tot 1 januari zou kunnen gelden, dit in verband met de vele dure flats, die in die periode zijn uitgegeven. De heer Van Ojik (CH) bestreed fel een op merking van de heer Van Remmer den, in eerste instantie gedaan, dat al leen de Partij van de Arbeid steeds op een doorstromingsverordening zou hebben aangedrongen. Eerder had van WagenveM (C.H.) onbewoonbaar O reeds mevrouw Budding beweerd, dat zij ook wel eens op een dergelijke verordening had aangedrongen. De heer Van Remmerden: „Ik hand haaf mijn uitspraak. Slechts ten op zichte van de heer Van Ojik wil ik een uitzondering maken". Deze op merking had een felle doch infor mele reactie van vrouwelijke raads lid tot gevolg. Aangenomen werd onder meer het voorstel tot aankoop van het pand van de Nutsspaarbank, voor een bedrag van f 150.000. Mevrouw Buddingh wil de graag de voortuin van dit pand be tegeld zien In verband met de moei lijke verkeerssituatie ter plaatse, ter wijl de heer Van Wagensveld infor meerde naar de termijn, waarop de verbetering zou plaats vinden. De mogelijkheid van betegeling zal worden onderzocht, terwijl de heer Van Wagens veld te horen kreeg, dat het nog wel een jaar zal duren, voordat de flessehals verbeterd zal worden. De heer J. C. Havinga werd met vrijwel algemene stemmen gekozen als lid van de commissie van advies voor de Algemene Bijstandswet. Hij volgt als zodanig de heer L. R. A. Ester op, die evenals de heer Havinga zitting had voor het CNV. VEENENDAAL De feestavond, welke voetbalvereniging Veenendaal vrijdag a.s. houdt ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan, wordt niet zoals wij in onze maandageditie bericht ten gehouden in het Verenigingsge bouw aan de Eikenlaan, doch zal plaatsvinden in „Eltheto" in de Flui terstraat. Deze avond is bestemd voor de leden en donateurs van de jubile rende voetbalclub en begint om 19.45 uur. dagblad tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur OPHEUSDEN De hervormde ge meente te Opheusden heeft een toezeg ging van beroep uitgebracht op ds. A. J. Wijnmalen te Maartensdijk. Het beroep houdt verband met het vertrek van de huidige predikant, ds. J. Catsburg. VEENENDAAL Op de vleugels van de wind ging dinsdagmiddag een gerucht door Veenendaal. Twee kleu ters zouden „gekidnapt zijn door iemand in een auto, waarvan de nummerplaat met een doek bedekt was. Ook de politie werd van deze „gebeurtenis op de hoogte gesteld. De dienaren van Hermandad wis ten het hele geval te herleiden tot het volgende: om 10 minuten over 12 waren de 5-jarige Marjo van D. en haar evenoude vriendje Karei, die beiden op de Prins Bernhardlaan wonen, nog niet thuis uit de kleuter school. De politie werd gealarmeerd en wist de kinderen vrij spoedig te vinden: ze liepen op de Emmalaan en waren het spoor naar hun huis bijster. Al gauw konden ze aan de dodelijk ongeruste moeders worden overgegeven. De auto uit het gerucht zal de po- litie-auto wel geweest zijn, en de nummerplaat met een doek erover, het lichtbak je achterop deze auto, waarin het woord politie zichtbaar kan worden gemaakt. LEERSUM Leden van de rijkspolitie in een vliegtuig, in snelle witte Porsches, in surveillancewagen,s op motoren en te voet hebben gisteren bij Doorn jacht gemaakt op twee beruchte Oostenrijkse misdadigers. Aangenomen wordt dat beide mannen gewapend waren. Zij zijn nog niet gepakt. Aanleiding tot de jacht waren drie autodiefstallen. De eerste werd gistermorgen om zes uur in Doorn gepleegd. Onopgemerkt had het tweetal een auto uit een garage ge haald en was daarmee verdwenen Op een weg even buiten Doorn zet ten de Oostenrijkers de wagen stil om er Duitse nummerborden op te monte ren. Toen zij hiermee klaar waren ont dekte de bemanning van een surveil lancewagen van de rijkspolitie het vreemde gedrag van het tweetal. Van de autodiefstal wist de politie op dat moment nog niets. Toen de agenten de Oostenrijkers grootscheepse wilden ondervragen verdwenen zij in de bossen. De grootscheepse klopjacht was nau welijks aan de gang toen er een twee de melding van poging tot diefstal bij de politie binnenkwam. Het ging om de Renault van jonkheer A. G. Th. Stra- tenus uit Leersum. De jonkheer stond samen met zijn vrouw in de keuken toen hij plotseling zijn wagen de gara ge zag uitrijden. De auto raakte de muur van een schuur en de bestuur der maakte zich ijlings uit de voeten. RHENEN. Ouwehands Dierenpark heeft de grootste rendierkudde die Ne derland kent. Deze moseters kwamen destijds rechtstreeks uit het noorden van Finland naar de tuin in Rhenen. Dat deze dieren zich op de Grebbe- berg kiplekker voelen is deze week weer gebleken, toen er een welgescha pen jong werd geboren. Er zijn nu nog twee wijfjes in blijde verwachting. Wanneer ook daar de ooievaar is geweest, is de kudde gedu rende de laatste twee jaar met niet minder dan vier jonge dieren uitge breid. VEENENDAAL Zesenvijftig leerlingen van de Juliana van Stol bergschool (de zgn. „Nieuwewegse- school") zullen in juli de school verlaten. In september gaan voor deze kinderen, allen leerlingen van de zesde klas, de deuren van een andere school open. Voor vijfen twintig jongens en meisjes zal dat een ulo-deur zijn, zes anderen gaan naar de HBS 10 jongens zullen de LTS gaan bezoeken en 12 meisjes de Huishoudschool, terwijl de res terende 3 kinderen naar de VGLO zullen gaan. Dat er 31 naar een „hogere" school gaan vindt het hoofd, de heer A. Visser, eigenlijk nog aan de lage kant. „Ik heb de indruk, dat op andere scholen het percentage hoger ligt", meent hij. De opleidingsklas levert de heer Visser ieder jaar problemen op, zo vertelde hij. „Het is altijd moeilijk om een juist advies te geven over de vervolgopleiding. Daarom dring ik ook altijd aan op een test, maar helaas maken nog te weinig ouders van deze mogelijkheid gebruik. Die test is, net als onze opleiding ge richt op een vervolgopleiding en in veel mindere mate op beroepskeu ze, omdat het vrijwel onmogelijk is om aan te geven voor welk beroep een kind in die leeftijd geschikt is. De leerlingen in de „opleidings klas" van de heer Visser krijgen 4 of 5 maal een rapport mee, terwijl er tijdens de duur van de cursus ook nog enkele zogenaamde „kijk- avonden" georganiseerd worden, zo dat er een regelmatig contact met de ouders over de vorderingen van de leerlingen kan plaatshebben. „Ik ben erg op dit contact, omdat ik wel moet adviseren, maar niet kan beslissen, welke vervolgopleiding de kinderen moeten hebben. In laatste instantie beslissen de ouders, en daarom ook hecht ik zoveel waarde aan een test, omdat dan ook een onpartijdige derde nog eens advies geeft. We hebben de kinderen hier in de moeilijkste periode van hun leven: het begin van de puberteit en on danks mijn ervaring van meer dan 15 jaar als schoolhoofd kan ik nog steeds niet met zekerheid zeggen, of een kind voor de HBS geschikt is, dan wel beter naar een ULO kan. Het is voorgekomen, dat een kind, waarvan ik dacht dat het op de sloffen de HBS zou halen, er heel veel moeite mee had, terwijl het te genovergestelde ook voorkwam. Ik zeg ook altijd tegen de ouders: „Be ter een goede ULO-leerling, dan een slechte HBSer. Volgens mij moet een kandidaat voor de middelbare school aan de volgende drie eisen voldoen: een goede intelligentie, een goede werkaanpak en het bezit van een stevige, gezonde body. De heer Visser is er verheugd over, dat het tegenwoordig niet meer vanzelf spreekt, dat kinderen de voetsporen van hun vader druk ken. „Vroeger redeneerde men, mijn vader werkt op de fabriek, mijn grootvader werkte op de fa briek en dus ga ik er ook maar naar toe, dat is nu wel voorbij gelukkig". De belangstelling voor het hogere onderwijs werkt volgens hem geen witteboordjesmentaliteit in de hand. „Lang niet alle leerlingen, die naar de ULO gaan, maken deze op leiding af, en een opleiding van en kele jaren ulo is ook voor iemand even zijn stokpaardje berijdt: „Er zou hier in Veenendaal een „dag school voor de Detailhandel moe ten komen. We hebben in Veenen daal een bloeiende middenstand, maar een goede opleiding ontbreekt eigenlijk. Bovendien is een derge lijke opleiding voor veel functies, als bedrijfsleider, inkoper, grossier, reclamechef, etaleur en vertegen woordiger geschikt. Nu moeten jon gelui, die een dergelijke opleiding, waarvan het niveau vrijwel gelijk is aan mulo, zij het dan meer op de praktijk gericht, naar Amers foort en daar komt weinig van. Ik heb dit reeds bij de algemene be schouwingen in de gemeenteraad ge zegd en ik zal op de vestiging van deze school blijven hameren", al dus de heer Visser. Aan vier leerlingen van de school vroegen we naar hun toekomstplan nen. Het bleek, dat slechts een van hen wist wat ze wilde worden, iets wat volgens de heer Visser met het normale beeld overeenkomt. Coby Marcus gaat naar de Huis houdschool. Als ze daar de opleiding gevolgd heeft wil ze in een winkel werken, liefst een kruidenierswinkel. Dat heeft ze afgekeken van haar buren, die zo'n zaak hebben. Helmie van de Kraats gaat in september naar de HBS. Welke richting zij na het eerste leerjaar zal gaan volgen weet zij nog niet en ook wat zij over een a&ntal ja ren met haar diploma zal gaan doen kan ze nog niet zeggen. Voor lopig wijdt zij een groot deel van haar aandacht aan haar boeken. „Ik lees van alles", zegt Helmie, in de fabriek van groot belang", al dus de heer Visser, die ook nog Een andere liefhebber van lezen is Theus Kooyker. Zijn speciale be langstelling gaat uit naar „cowboy- boeken". In september zal hij naar de ULO gaan, maar weet nog niet of hij de wiskunde of handelsweten schappenkant zal kiezen. Over een baantje na zijn ULO-tijd heeft hij nog niet zo erg nagedacht, maar in geen geval naar kantoor, is zijn me ning. De laatste van het kwartet was Jan de Kievid. Hij zal na de lagere school naar de technische school gaan. Als reden voor zijn keuze voert hij aan, dat hij voor de ULO niet geschikt is. Welk vak hij zal gaan leren, moet de tijd nog uitma ken, „want ik weet nog helemaal niet wat ik het liefst doe", zegt Jan. Op de foto alle leerlingen van de zesde klassen van de Juliana van Stolbergschool. Finie Verschuur, Janneke Bon man, Coby Marcus, Ria van de Haag, Ada van Ravenhorst, Nelleke van Galen, Jannie van de Haar, Co by van Dijk, Ivonne Blankenstijn, Jolanda Jansen, Helmie van de Kraats, Elleke van Dijk, Else van de Brandhof, Dinie van de Kraats, Jaqueline Vermeulen, Marianne Zwankhuizen, Ditta van Maanen, Hendrieke van de Weerd, Beppie van Manen, Loesje Mark, Barbara Elenbaas, Uke Visser, Frieda van Doorn, Énna Breeschoten, Pia Dijk- slag, AH van Bennekom, Janette de Qooyer, Jannie Keizer, Rieke van Nieuwamerongen, Lieneke Simonsz, Hennie van de Weerd, Mienie Hei kamp, Corry Brouwer, Ria van de Dikkenberg, Theus Kooyker, Jan Of te, Martien ter Scheg gei, Piet de Koning, Jan de Kievid, Herman Spies, Wim Wolswinkel, Peter Hen driks, Jan van Manen, Arie de Man, Kees Eskes, Aart Mater, Jan van Dijk, Henk van Hunnik, Cees van Ëaren, Mathijs Wesseloo, Joop de Kievid, Jan van t Hoog, Wim van de Weerdhof, Jan van Offeren, Kees Sukken. t Terwijl de politie hier aan het zoe ken was kwam de derde melding bin nen. Dat was om kwart voor tien. De heer en mevrouw Teems uit Leersum verlieten juist hun huis om met de auto naar Woudenberg te gaan toen de heer Teems bemerkte dat zijn Fiat 1500 al uit de garage was gereden en met draaiende motor klaar stond. „We stonden ons net te verbazen", vertelde mevrouw Teems gistermor gen, „toen er plotseling een man van achter de wagen te voorschijn kwam. Hij hief zijn vinger in de richting van mijn man en rende vervolgens zo snel als een haas de bossen in." De heer Teems heeft direct de poli tie gebeld. Hoewel speurhonden, witte Porsches en zelfs een vliegtuig werden ingezet kon de politie de twee mannen niet achterhalen. „We zijn hen wel kort op de hielen geweest", aldus groepscommandant Kooistra, „maar ze zijn ons niet ontglipt." VEENENDAAL. Het bestuur van Circuit '67 organiseert weer een dans avond. Na het optreden van Armand en Wow hebben zij nu een beatgroep „The Kingbeezz" uit Amersfoort uit genodigd. Zaterdagavond 13 mei zal deze groep optreden in „De Ruif' aan de Nieuweweg. Met deze dansavond sluit Circuit '67 haar eerste seizoen. RHENEN De beide sidderalen in Ouwehands Dierenpark hebben de af gelopen week een enorme paniek ge zaaid. Deze grote palingsoort geeft elektrische schokken af om zich tegen vijanden te verdedingen. In Ouwe hands aquarium vangt men deze elek trische schokken op, die een claxon in beweging zetten en lampjes laten flikkeren. Van de zijde van de bezoe kers bestaat altijd veel belangstelling voor dit natuurwonder. In de loop van enkele jaren zijn de sidderalen enorm gegroeid. Daarmee is waarschijnlijk de opwekkingscapa citeit van elektrische schokken ook groter geworden en wel zo groot, dat door de palingen een paar dagen ge leden plotseling zulke sterke stroom stoten werden afgegeven, dat de showinstallatie totaal werd vernield, alle stoppen doorsloegen, de trans formator ging roken en het dak van het aquariumgebouw vlam vatte. Een gelukkige omstandigheid was dat de brand uitbrak op klaarlichte dag, zo dat er mensen genoeg in de buurt wa ren om het vuur met schuimblussers te lijf te gaan. Wanneer het 's nachts gebeurd was, zou het een ramp zijn geworden. De schade is nu beperkt gebleven tot wat schroeiplekken. In ons huis geen sidderalen VEENENDAAL Voor de onder linge competitie van V.D.C. werden weer acht partijen gespeeld, waarvan er niet één in remise eindigde. De uitslagen waren: v. 't Foortv. d. Hor 02; C. Vermeer v. Leeuwen 20; N. Valkenburg E. de Kleuver 20; v. BarneveldKal- ter 02; v. d. VliertVerhoef 20; TollenaarValkenburg sr. 02; Her manW. de Kleuver 20; J. Vermeer Meerveld 20. Het was overigens een echte „blunder avond". W. v. d. Hor had geluk dat de jonge Van 't Foort z(jn remise-party zo maar weggaf en ook v. Barneveld en W. de Kleuver verloren hun partij door een zeer zwakke zet. Nico Valkenburg ver sloeg nu de bord-4-speler van 't eerste tiental door een prachtige combinatie. Volgende week dinsdagavond zal hij de stryd aanbinden tegen zyn vader. De afgebroken party tussen v. d. Brandhof en v. d. Hor werd door laatstgenoemde gewonnen. De bijgewerkte stand voor de eerste vyftien is nu: Bouman v. d Brandhof v. d. Hor Valkenburg sr. J. Vermeer W. de Kleuver N. Valkenburg Kalter De Roder Schaap Tollenaar v. Beek v. d. Vliert Keijman E. de Kleuver Omdat enkele spelers niet aan de on derlinge competitie konden meedoen, worden er nu slechts 20 partyen per lid gespeeld. Enkele spelers hebben dus na genoeg de competitie beëindigd. 16 9 7 25 17 11 3 3 25 19 9 5 5 23 19 7 9 3 23 17 9 4 4 22 18 9 4 5 22 18 9 4 5 22 17 8 4 5 20 17 6 7 4 19 13 6 6 1 18 16 8 2 6 18 15 6 4 5 16 11 5 4 2 14 14 4 5 5 13 11 4 4 3 12

De Vallei | 1967 | | pagina 3