Nederlands elftal verspeelde niet alleen de wedstrijd, maar ook zijn goede naam Kans op plaats in eindronde is nu wel volledig verkeken llaliaan Lorenzo Bandini (31) aan verwondingen overleden Stemmen uit kleedkamer Spel viel tegen Patterson tegen Bonavena Andreika en Koeperman kwamen remise overeen Cees Groot tekende contract Cupfinal op tv Van der Vleuten won na solo Bueno en Turner een ronde verder Rusland versloeg Schotland met 2-0 ERT Üf&É Veldslag na matig duel in Boedapest Onder druk Blunder Juiste moment Meer rust Na ongeluk in Grote Prijs van Monaco Somber engelse koppen en schotels Damtoernooi in Hoogezand echt moederdaggeschenk Tennis in Italië DONDERDAG II MEI 1967 (Door Aat de Boer) BOEDAPEST Het Nederlands elftal kan zich wel als uitgeschakeld beschouwen voor een plaats in de eind ronde van de strijd om de Europa Cup voor landenteams. Dat is jammer, maar niet een zaak om zich over te scha men, want een 21 nederlaag tegen Hongarije mag nog wel als een eervol resultaat worden beschouwd. Schamen moeten we ons wel over het feit, dat er weer een Neder landse ploeg en nog wel de nationale ploeg, betrokken is geweest bij een voetbalveldslag, die de toeschouwers in het nog niet voor de helft gevulde Nep-stadion in Boeda pest tot verbijstering bracht. De 22 spelers gingen met elkaar op de vuist, toen de Oostenrijkse arbiter Maier het einde van de wedstrijd had aangekondigd. Aanleiding daartoe was het feit, dat Jan Mulder op de valreep de Hongaarse linksback Ihasz Het was het barre en schandalige einde van een wedstrijd, die nogal sfeerloos was verlopen, ondanks het optimisme van een honderdtal Neder landse supporters, die al ver voor het aanvangsuur bezit namen van het sta dion en hun aanwezigheid duidelijk kenbaar maakten. Getooid met grote hoeden en voorzien van spandoeken en vlaggetjes maakten ze met hun toe ters een heidens lawaai. Veel meer dan de Hongaarse toeschouwers, die in al le gemoedsrust hun plaatsen opzochten en keken naar een voorwedstrijd tus sen twee onbetekenende plaatselijke elftallen. Die Hongaren kwamen met hun aanmoedigingen pas in actie, toen de aftrap was verricht en hun favorie ten direct toonden op een duidelijke overwinning te willen spelen. Bijzonder flitsend en snel zette de Hongaarse ploeg de nerveuze en onze kere Nederlandse verdediging onmid dellijk onder hoge druk. Het was met name de razendsnelle Albert, die in het linker verdedigingsblok keer op keer grote bressen sloeg. Dat ge beurde met name in samenwerking met de razendsnelle rechtsbuiten Mol nar. die de zwak ingrijpende Veldhoen al direct zo vaak op het verkeerde been zétte, dat de onzekerheid in de Nederlandse achterhoede niet alleen snel groter werd, maar bovendien de aanvalslinie wat men noemt kwam te ..zwemmen". Toch probeerden onze landgenoten wel aan de andere kant tot aanvallen te komen, maar de Hon garen lieten onze driemans aanval rus tig komen en bouwden daarna onmid dellijk weer aan een tegenstoot. De rommelige en geagiteerde afweer - pogingen van onze verdediging leidden al na zeven minuten tot de openings treffer, toen Molnar voor de zoveelste maal Eijkenbroek voorbij flitste en vervolgens door de Spartaan wat al te fel van de bal werd gezet. De Oosten rijkse arbiter Maier zou er 'n indirecte vrije trap wegens obstructie voor heb ben kunnen geven. Hij deed het niet.... Hij wees onverbiddelijk naar de wit te sti pen zonder aarzeling voltrok Meszoly daarna het vonnis. Het was 't eerste schot op het doel van Van Leeuwen en betekende meteen een achterstand van 1-0. Dat doelpunt werkte er niet aan mee de zo nodige rust in de Nederlandse gelederen te brengen. Integendeel, het aantal vrije trappen nam toe. Maar het vreemde was, dat de Hongaren er meer tegen zich kregen dan onze landgenoten. Het zelfde was trouwens het geval met het aantal corners. De Hongaarse verdedi ging greep steeds tijdig in bij de wat te trage afwerking van de Nederland se aanvallen, maar ook zij schuwden een wat al te stevige tackle niet. Mes zoly werd er eerst zelf het slachtoffer van, maar even later hinkte Jan Mulder naar de lijn om zich te laten verzorgen. De Anderlechtspeler speel de de rest van de wedstrijd op halve kracht. En hand over hand namen daarna de geniepigheden en achter bakse trucjes toe. In de 14-de minuut leek het flitsende spel dat de Neder landse aanval tegen Oost-Duitsland had gedemonstreerd even terug te komen. Op onnavolgbare wijze rushte Piet Keizer langs drie, vier tegenstanders, maar Mulder wachtte te lang met het afwerken van de hierop volgende pas en Nuninga, die hierna de bal in zijn bezit kreeg, schoot over. Intussen bleven de Hongaren onze verdediging met snelle acties in moei lijkheden brengen. Zij bezetten met hun superieure techniek duidelijk het mid denveld en onze landgenoten hadden de grootste moeite, om althans voor lopig, overeind te blijven. Mulder trap te Albert na, toen deze hem in een flitsende rush passeerde, maar die zelfde Albert beging eenzelfde overtre ding even later ten opzichte van Eijken broek. terwijl Rakosi zich ten opzichte van Suurbier en Groot te buiten ging. tegen de grond sloeg. Een daad, die alle perken te buiten ging en als een grof schandaal in de annalen van het in ternationale voetbal zal worden aangetekend. Die Ihasz was inderdaad geen prettige jongen en in feite was hij wel de oorzaak van de nijd van Mulder. Kort tevoren had hij namelijk Mulder op ergerlijke wijze, zonder dat er een bal in de buurt was, getrapt. En niet alleen Ihasz had een trap uitgedeeld, maar ook Farkas, die Bergholtz en Groot op grove wijze attaqueerde. Farkas en Bergholtz hadden het al eerder met elkaar aan de stok gehad. En ook Suur bier en Albert waren al bijna met elkaar op de vuist ge gaan. Toeschouwers renden bij die veldslag het terrein op om zich ermee te bemoeien. En scheidsrechter Maier kwam totaal in de verdrukking, toen hij trachtte de ge moederen te sussen. Spelers renden elkaar achterna om klappen uit te delen en politiemannen waren druk in de weer om de wriemelende hoop spelers uit elkaar te halen. dat in de tweede helft zelfs tot grote hoogte groeide. En al in de eerste mi nuut kreeg Keizer een prachtige kans, toen Matrai en Nuninga samen naar de bal trapten die met een vreemde boog bij de Nederlandse linksbuiten terecht kwam. Keizer kopte de bal evenwel precies in de handen van de snel re agerende doelman Tamasz. Maar Ne derland bleef komen, daarmee de Hon garen dwingend zich te beperken tot onverwachte uitvallen. Het spel werd harder en harder en onze landgenoten lieten zich daarbij werkelijk niet onbe tuigd. Maar het natrappen was toch vooral een „voorrecht", dat de Honga ren zich zelf toekenden. Precies veertien minuten was de tweede helft oud, toen Keizer met een prachtige rush paniek zaaide in de Hon gaarse verdediging. Zijn harde trekbal naar de vrijstaande Nuninga werd evenwel op het juiste moment door doel man Tamasz onderschept. Maar nog geen minuut later was het toch raak. Met de bal aan de voet snelde Suur bier een aantal tegenstanders voorbij. Op het juiste moment speelde hij de bal door naar Nuninga, die hem prompt in de vrije ruimte speelde, waar Suur bier, die meteen was doorgelopen er zijn voet met groot geweld achter zet te. Doelman Tamasz was volkomen kansloos. En Nederland bleef druk uit oefenen, hoewel de aanvallen vanuit de achterste linies duidelijk te weinig steun ondervonden. Anderlechts gister a\'ond hevig be waakte Jan Mulder probeert zich tus sen twee Hongaarse verdedigers door te worstelen. Op de achtergrond volgt Berg holtz de actie van zijn clubgenoot met grote spanning. Links Meszoly, de ma ker van het eerste Hongaarse doelpunt, rechts Rakosi. Pim Doesburg redde bijzonder goed bij een aantal snelle Hongaarse uitval len en bracht daarmee de rust, die in de eerste helft in onze verdediging had ontbroken, terug. Een prachtig schot van Nuninga, vlak onder de lat, dwong de Hongaarse doelman tot een specta culaire redding en een kopbal van Is raël na een corner van Bergholtz mis te zijn doel op centimeters. De Honga ren bleven ondanks dat alles gevaarlijk, hergeen ondermeer bleek in de 25ste minuut, toen Bene tegen de paal richt te. Naarmate de tijd verstreek werd het Nederlandse aanvalsspel nerveuzer en de afweer van de Hongaren hield daarmee gelijke tred. Bergholtz kreeg eerst een klap van Farkas en even la ter ook Groot, hetgeen arbiter Maier reden gaf om Farkas in zijn boekje te noteren. Vijf minuten voor het einde kwam er nog een mooie kans voor Ne derland, toen Groot de bal in de vrije ruimte voor Piet Keizer speelde. De Ajacies ging goed door maar zijn tref- hoek was toch net iets te klein. En met heel veel moeite kon Tamasz het harde schot stoppen. Het was in feite de laat ste kans voor onze landgenoten op een gelijk spel. De hongaren trokken nog enkele malen met succes aan de nood rem en hoe zij daarmee het einde haalden vermeldden wij reeds in de aanhef. De Nederlanders maakten de fout ook in de slotfase te veel man kracht in de verdediging te houden in plaats van met man en macht op al les of niets te spelen. De stand in groep vijf voor het Euro pese bekertoernooi voor landenploegen luidt na HongarijeNederland: 1. Hongarije 3 2 1 0 5 10—3 2. Nederland 4 1 1 2 3 83 3. Oost-Duitsland 1 1 0 0 2 4—3 4. Denemarken 2 0 0 2 0 08 MONTE CARLO De Italiaanse au tocoureur Lorenzo Bandini is gistermid dag in het ziekenhuis van Monte Carlo bezweken aan de verwondingen, die h(j zondag tijdens de Grote Prijs van Mon te Carlo opliep. Bandini is 31 jaar geworden. Hij was afkomstig uit Tripolis en kwam als kleuter naar Italië. Als jongen van vijftien jaar kwam hij in dienst van een garage in Milaan, „Minister Fred dy" genaamd, waarvan de eigenaar va der was van een dochter Margheri- ta met wie Bandini twee jaar gele den trouwde. In 1963 trad Bandini in dienst van Ferrari. Hij won in dat jaar de 24-uurrace van Le Mans, de Grote Prijs van Oostenrijk en de Targo Flo- rio. Dit jaar werd hij eerste in Daytona Beach. Bij de Grote Prijs van Monaco ver loor Bandini zondag de macht over het stuur van zijn 12-cilinder-Ferrari toen de bolide een wiel verloor. De wagen geraakte in brand en het duurde vier minuten -eer toegesnelde officials hem met zware brandwonden uit het wrak hadden bevrijd. Met de grootste spoed werd hij naar het ziekenhuis van Monaco vervoerd, waar hij enkele langdurige operaties onderging en waarbij onder meer de Hongarije heeft uit een strafschop de leiding genomen. Voldaan keert Mes zoly de verslagen doelman Van Leeuwen de rug toe, om de dankbetuigingen van zijn juichende ploeggenoten in ontvangst te nemen. Nederland forceerde weliswaar enke le hoekschoppen, maar de Hongaren bleven in hun aanvalsacties toch veel gevaarlijker. VanHeeÖweri moest lang uit voor de voeten van Farkas en redde op fraaie wijze na een flitsend schot van Albert, die in zijn rush op ontoelaatbare wijze door Eijkenbroek op de knie was genomen, waarbij ar biter Maier zeer terecht de voordeel- regel toepaste. Het leek er op dat Ne derland met een doelpunt verschil het einde van de eerste helft zou halen. Maar zeven minuten voor het einde daarvan maakte Van Leeuwen een le lijke fout. Molnar loste van grote af stand een diagonaal schot en daarop reageerde onze doelman totaal ver keerd. In plaats van vallend de bal weg te stompen sloeg hij deze voor de voeten van Farkas, die zich niet be dacht en prompt raak schoot. Sinds dien bleef Van Leeuwen, die na een botsing met Farkas een blessure had opgelopen, nogal onzeker. In de tweede helft werd hij door Doesburg vervangen. Het zag er bij het begin van die twee de helft aldus somber uit voor de Ne derlanders, maar het waren niettemin onze landgenoten, die na de rust het initiatief hadden. Mulder, die een zwak ke eerste helft had gespeeld, trok zich op aan het sublieme spel van Groot, O Bergholtz ziet hoe de bal rakelings over het hoofd van de hoog opsprin gende Groot scheert. Opgelucht ziet doel man Tamasz de bal naar veiliger oorden verdwijnen. - t- - BOEDAPEST De Nederlandse spe lers zaten nog beduusd te kijkentoen twintig minuten na afloop van de wed strijd de deuren van de kleedkamers voor de journalisten werden geopend. De algemene mening was, dat na een goede tweede helft een gelijk spel toch wel verdiend zou zijn geweest. Natuur lijk werd de veldslag, waarmee de strijd was besloten, uitvoerig bespro ken. Jan Mulder verklaarde daarover, dat hij door Ihasz van achteren was getrapt. En dat hij de Hongaar daarna een klap had gegeven. Henk Groot had er ten onrechte de schuld van gekre gen en werd door de Hongaarse spe lers met een stevig pak slaag be dreigd. „Natuurlijk, aldus Mulder, „kwa men zij hem toen te hulp. Mulder Over het geheel genomen moet wor den geconstateerd, dat het spel van bei de ploegen wat tegenviel. Hongarije be zat evenwel in Albert. Molnar en Bene drie spelers, die de strijd maakten en naar onze mening de matchwinnaars waren, maar als geheel was de ploeg niet groots, hoewel technisch beter dan de onze. Wat het Nederlandse elftal be treft, daarin was naar onze smaak Henk Groot veruit de beste man. Doel man Van Leeuwen, wij zeiden 't reeds, maakte een aantal lelijke fouten en het linker verdedigingsblock was vooral in de eerste helft nergens. Veldhoen had het bijzonder moeilijk omdat ook Mul ler voor de. rust zeer zwak speelde en hij had vrijwel geen vat op de razend snelle acties van Molnar. Suurbier speelde een redelijk goede wedstrijd hoewel zijn plaatsen zwak was, maar in het centrum van de verdediging moesten Israël en Eijkenbroek het bei den toch te veel hebben van het lijf aan lijf werk. In de voorhoede tenslot te kwam het spel van Bergholtz te wei nig tot ontplooiing, hetgeen o.i. voor een belangrijk deel te wijten is aan het feit dat Mulder al vrij snel geblesseerd was en daardoor niet tot een volledige inzet in staat was. Beste aanvaller, en na Groot volgens ons de beste man van de Nederlandse ploeg, was Keizer. De Ajacied bood zijn medestanders enkele prachtige kansen, maar beperkte zich niet tot de aanval. diging en dat was, vooral voor de rast, vaak het geval. vertelde al in de eerste helft een dij beenspiertje te hebben gescheurd en daardoor niet op volle kracht te heb ben kunnen spelen. Bondscoach Georg Kessler toonde zich over het spel van de jongens zeer tevreden. Hij vond dat het Nederlands elftal een goede wedstrijd had ge speeld en meende dat de aanvalskracht. van onze ploeg vooral door de blessure van Mulder sterk ivas verminderd. ,JIet Nederlands elftal, zo .verklaarde hij, „heeft een overwinning op zichzelf behaald door de wijze, icaarop het in de tweede helft bij een 2-0 achterstand heeft gevochten met volledige inzet. Hans Eijkenbroek vond de door arbi ter Maier toegekende strafschop een veel te zware straf. Hij zei dat Veld hoen reeds was gepasseerd en dat hij toen had getracht met een sliding Mol nar de bal te ontnemen. Molnar strui kelde daarbij over de bal en niet over mijn been, zo verklaarde Hans Eijken broek. Pim Doesburg noemde de wedstrijd tegen Hongarije de zwaarste uit zijn loopbaan. Invallen bij een achterstand van 2-0 was al een hele opgave, maar dan bovendien nog tegen de sterke Hongaren.... In de Hongaarse kleedkamers heer ste uiteraard vreugde over de overwin ning. De Hongaarse trainer Ilovsky, zei het onprettige einde van de strijd erg te betreuren. ,Jk heb, zo ver klaarde hij, „een zwak voor de Neder landers, want als kind ben ik ik hun land geweest. Laten we dit voorval zo snel mogelijk vergeten. Nederland heeft in de tweede helft bijzonder sterk gespeeld, maar de Hongaren waren tactisch en technisch toch wel iets be ter. Daarom vind ik de overwinning van de thuisploeg verdiend. Dat was ook de mening van Florian Albert, die er aan toevoegde dat het geblesseerd raken van Mulder voor hem een bui tenkansje was geweest, omdat de be waking van hem door Mulder nu niet mogelijk was geweest. Albert noemde Doesburg een doelman rnn grote klas se. De scheidsrechter tenslotte vond dat het een aardige wedstrijd tvas geweest, er was krachtig gespeeld en toch niet ruw. Hij had weinig correcties behoe ven toe te passen. Dat de Nederlandse achterhoede enkele malen aan de nood rem had getrokken was volgens hem, omdat men zich „ergens moet behel pen. De overwinning van Hongarije noemde hij verdiend. HILVERSUM De NTS neemt in de tweede helft van deze maand rechtstreekse reportages over van de Engelse Cupfinal (20 mei), de finale van de Europa Cup (beker winnaars, 31 mei). De Engelse Cupfinal wordt 's mid dags gespeeld en uitgezonden (14.30 uur, tweede net); de andere wor den 's middags uitgezonden (eerste net)i PAMPLONA (ANP) De Nederlan der Jos van der Vleuten heeft de veertiende etappe van de Ronde van Spanje, een rit over 193 kilometer van Zaragoza naar Pamplona, gewonnen. Van der Vleuten finishte na een in drukwekkende solo met een voor sprong van 8 min. en 49 sec. op de tweede aankomende, de Belg Merten. De Nederlanders veroverden in deze veertiende etappe nog meer ereplaat sen. Snepvangers werd met drie secon den achterstand op Mertens derde. Huub Zilverberg als zesde won de sprint van het peloton. Jan Janssen klasseerde zich als zevende en Harings als negende. De dertiende etappe was gewonnen door de Spaanse renner Angel Ibanez. De uitslag van de dertiende etappe was: 1. Angel Ibanez (Sp) 4.40.26; 2. Perurena (Sp) 4.42.57; 3. Perez Frances (Sp) z.t.; 9. Maliepaard (Ned); 13. Den Hgrtog (Ned) 4.42.02; 14. Karstens, z.t.; 15. Nijdam 4.43.17; 16. Harings, 4.43.35; 17. Janssen, z.t.; 19. Snepvangers, z.t.; 23. Zilverberg, z.t.; 34. Dolman, z.t.; 42 Van Dongen, z.t.; 47. Haast, z.t.; 62. Van der Vleuten, z.t.; 87. Beugels, z.t. Veertiende etappe: 1. Van der Vleu ten (Ned) 4.25.13; 2. Merten (Belg) 4.34.02; 3. Snepvangers (Ned) 4.34.05; 4. Perurena (Sp) 4.34.18; 5. Errandonea (Sp) 4.34.20; 6. Zilverberg (Ned) 4.34.21; 7. Janssen (Ned) z.t.; 8. Saez (Sp) z.t.; 9. Harings (Ned) z.t.; 10. Schleck (Lux) z.t.; 16. Maliepaard 4.34.21; 28. Haast z.t.; 41. Den Hartog, z.t.; 56. Nijdam 4.35.19; 69. Dolman 4.35.58; 70. Karstens zt.; 86. Beugels 4.47.27. Het algemeen klassement na de veer tiende etappe: 1. Ducasse (Fr) 63.40.58; 2. San Miguel (Sp) 63.46.55; 3. Gonzalez (Sp) 63.47.04; 4. Lopez Rodriguez (Sp) 63.48.05; 5. Janssen (Ned) 63.48.21; 6 Haast (Nederland) 63.48.59; 7. Otano (Sp.) 63.49.53; 8. Den Hartog (Ned.) 63.49.56; 9. Ponton (Sp.) 63.51.37; 10. Soler (Sp.) 63.51.50. milt van de coureur werd weggenomen. Gistermorgen waren de medische bulletins iets optimistischer geworden over de mogelijkheden van een herstel. Men sprak er zelfs van hem per heli kopter naar Milaan te vervoeren. Gis termiddag kwam echter het einde. Volgens de artsen stierf Bandini om dat zijn hart te veel was verzwakt. De doktoren hebben nog ongeveer een half uur tevergeefs geprobeerd het leven van de Italiaan met hartmassages te redden. De ernstige verbrandingen ver oorzaakten een vergiftiging, die toenam toen ook Bandini's nieren niet meer naar behoren functioneérden. Bovendien steeg ook zijn bloeddruk sterk. Bandini's vrouw Margherita, die in verwachting is, weigerde aanvankelijk in de dood van haar man te geloven en geraakte in een ernstige crisis. Kort na het bericht van het overlij den kwamen uit alle delen van de we reld telegrammen van rouwbeklag bin nen in de kliniek te Monaco. NEW YORK (ANP) Floyd Patter son en Oscar Bonavena zullen de reeks van bokswedstrijden openen, die de nieuwe wereldkampioen in het zwaar gewicht moet opleveren. Zoals bekend, werd de Amerikaan Cassius Clay van de wereldtitel vervallen verklaard aan gezien hij weigert om in dienst te gaan. De Amerikaan Floyd Patterson en de Zuidamerikaanse kampioen Bonavena zullen elkaar waarschijnlijk op 13 juli in Houston ontmoeten. De overige eliminatiepartijen zijn: Ernie Terrell (VS) Jimmy Ellis (VS) op 4 of 5 augustus, George Chuvalo (Canada) Joe Frazier (VS) op 2 of 16 september en Carl Mildenberger (West-Duitsland) Thad Spencer (VS) op 16 september of 7 oktober in Frankfurt. ADVERTENTIE OLIFANT BIJ HAPPENING Iets nieuws Welnee, iets dat iedere dag gebeurt. Overal in Nederland. Dat gaat zo Eén of meer personen zitten rustig. Al of niet in een kring (als het er meer zijn). Voor zich een klein glaasje. Daar in zit dan Olifant. Jong of Oud, maakt niks uit. Beide zijn prima. Dan wordt er gedronken, geproefd, ge roken. Fijne happening als Olifant er by is. Oude of Jonge Jenever beide heerlijk zacht. Proost f ROME Maria Bueno en Lesly Turner, de hoogst geplaatsten in het dames-enkelspel hadden woensdag wei nig moeite zich te plaatsen voor de derde ronde van de internationale ten niskampioenschappen van Italië. Ma ria Bueno won met 6-1, 6-3 van de Zweedse Madeleine Pegel en Lesly Turner versloeg de Mexicaanse Olga Montano met 6-1, 6-0. De Amerikaanse Rosemarie Casals werd door de organisatoren geschrapt van de deelneemsterslijst. Haar partij tegen de Italiaanse Alessandra Gobbo was dinsdagavond afgebroken bij de stand 4-4. Woensdagmorgen werden beide speelsters, om negen uur weer op de baan verwacht. Dit was waarschijn lijk wat te vroeg voor de Amerikaanse die pas om tien uur arriveerde en toen vernam dat zij inmiddels als deel neemster geschrapt was. Bij het herenenkelspel bleven op de tweede dag verrassingen uit. In de tweede ronde werd, na Merteveli, ook de tweede Russische Davis Cupspeler Tomas Lejus, uitgeschakeld. Hij ver loor met 6-3, 6-4, 6-3 van de Italiaanse speler Pietrangeli. GLASGOW Rusland heeft woens dag in Glasgow een vriendschappelij ke voetbalwedstrijd tegen Schotland met 2-0 gewonnen. Beide doelpunten in deze door 53.000 toeschouwers bijge woonde ontmoeting werden in de eer ste helft gescoord. De openingstreffer viel in de 14e minuut, toen Gemmel in eigen doel schoot. Het tweede doel punt werd in de 41e minuut door Mad- vid gescoord. ADVERTENTIE one K^rnna Vraagt folders bij de importeur: „'t HOOLHOES" - Ireneweg 2 - Bunde (L) HOOGEZAND Het publiek, aan wezig bij de grote internationale dam- strijd te Hoogezand, gedraagt zich voorbeeldig. Gesprekken worden fluis terend gevoerd en slechts zelden wordt de stilte, die bij dit spel geruislozer. In de gisterengespeelde tweede ronde hoorden wij soms de klokken tikken. Van de spelers komt het meeste „rumoer" van Andreiko als hij, niet aan zet zijnde, met korte zware passen de speelzaal op en neer wandelt. Tsjegolef doet dat veel sneller, doch Koeperman loopt niet, gisteren al thans niet. Hij was in hevige strijd gewikkeld met Andreiko, die hij straks in het najaar nog vele malen zal ontmoeten, maar dan met de wereldti tel als inzet. Hun onderling treffen in deze tweede ronde was daar een voorproefje van. De wereldkampioen kwam meer en meer in het nadeel. Colbert en das gingen respectievelijk uit en af. Opgejaagd door zijn tegen stander en ook door de wedstrijdklok noteerde hij zelfs de gespeelde zetten niet meer. Streepjes leken hem vol doende. Nadat hij hierop door wedstrijdleider Keller was geattendeerd, schudde hij heftig van ja. Na het vallen van zijn vlag moest hij toch even van zitplaats verwisselen om op een andere tafel ten genoege van de wedstrijdleiding aan te tonen, dat hij het voorgeschreven aan tal zetten had gedaan. Toen dit juist bleek moest Koeperman bij de hervat ting van zijn strijd een stuk afgeven, waarna op voorstel van Andreiko tot remise werd besloten. De enige winnaar in deze ronde was Deslaurier, die een lang standhoudende Leclair versloeg. Mostovoj weerstond Baba Sy met een slim gespeeld eind spel. Tsjegolef had voortdurend voor deel tegen Cazemier, echter ook zonder doorslaggevend resultaat. Roozenburg en Sijbrands speelden een grillig, klassiek duel, waarin beide spelers in het laatste gedeelte van de strijd de bordrand zochten om door te breken. De stand na de tweede ronde is: 1/5 Andreiko, Koeperman, Mostovoj, Roo zenburg en Tsjegolef 3 pnt; 6/8 Des- lauriers, Baba Sy en Wiersma 2 pnt; 9/11 Cazemier, Germain en Sijbrands 1 pnt; 12 Leclair 0 pnt. PITTSBURG Een woordvoerder van de Pittsburgh Phantoms heeft woensdagavond in Pittsburgh meege deeld dat de 34-jarige Cees Groot, middenvoor van FC. Zaanstreek, een contract heeft getekend voor de Ame rikaanse profclub. Groot, die in Koog aan de Zaan een sportartikelenzaak drijft, kwam eerder uit voor Stormvo gels en Ajax. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 17