Barbara Payton overleden Max Tailleur en collega's voor tournee vertrokken Drie Rolling Stones beschuldigd van gebruik verdovende middelen TROS heeft nu 150.000 leden Wellicht langer tv op „twee" HERSTEL Cultureel Centrum voor Assen UIT DE KERKEN VANAVOND MORGEN Winst gestegen bij T.O.H.M. Mogelijk lager dividend bij A.K.U. Lager disconto in België (4,5) DAPHNE DU MAURIER PILOOT STORM RECHTER TIE m TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG OERM LCidCP za.een persoon cte een belangrijk besluit Johnny Hart DIVIDENDVOORSTELLEN Pagina 2 DONDERDAG II MEI 1967 JANET 60 Het weerzien van het schegbeeld, dat mijn vader zo lief had en dat ik zo zorgeloos in de steek had gelaten twaalf jaar geleden, bezorgde mij 'n schok. Toen nam ik het besluit per eerste gelegenheid naar Plyn te schrij ven, maar daarin werd ik verhinderd door de zeer ongunstige berichten over onze verliezen in Zuid-Afrika, waar over wij hier in Londen en jullie in de provincie ongetwijfeld ook erg ont daan waren. Maar twee avonden geleden, toen Bertha en ik naar een concert in Queens Hall luisterden, kwam het ou de verlangen naar huis sterker dan ooit terug, toen ik met tranen in de ogen een sentimenteel Iers liedje aan hoorde. Het was of ik de vredige ha ven van Plyn terugzag en het geroep van de meeuwen hoorde. De zee lag aan mijn voeten en achter me waren de heuvels en de klokken van de kerk in Lanoc beierden in de verte. Toen wij buiten op straat kwamen, waren wij getuige van een bewogen schouw spel. Heel Londen was dol van vreug de, zwaaide met vlaggen en juichte, terwijl de krantenjongens het uit schreeuwden, dat Mafeking eindelijk was ontzet. De feestvreugde en 'de uitgelaten heid deelden zich ook aan ons mede en nu heb ik voor het eerst de tijd gevonden om je te schrijven. Denk eens aan, jij was nog een meisje van zestien of zeventien toen ik je voor de laatste maal zag en nu ben je mis schien een jonge vrouw geworden van negenentwintig, getrouwd wellicht en moeder van kinderen. Ik schrijf aan jou, omdat ik vermoed dat Albie op zee is en Charles in Afrika tegen de Boeren vecht. Tot vader durf ik mij niet meer wenden, na al mijn onbe antwoorde pogingen, maar ik sluit twee briefjes van mijn kinderen bij, in de hoop, dat deze hem zullen ver murwen. Het zijn een paar gezonde jongens, die een grote vreugde bete kenen voor mij en mijn lieve vrouw. Mocht dze brief niet in je handen raken, dan ben ik vastbesloten met de trein naar Plyn te komen en alle consequenties te aanvaarden. Wanneer je hem echter wel in handen krijgt, zal ik je eeuwig dankbaar zijn voor een spoedig antwoord. Als je ook maar ten halve mijn diep en ernstig verlangen kunt medevoelen om jullie dierbare gezichten weer te zien, dan zal het je niet moeilijk vallen mij dit genoegen te doen. Genoeg voor dit maal. Ik eindig met mijn allerharte lijkste groeten aan jou, vader en alle familieleden en blijf als steeds je lief hebbende broer Christoffel. Aan deze brief waren de volgende briefjes toegevoegd van de twee jon gens. Lieve grootvader, U zult vast wel blij zijn een brief van ons te krijgen. Het doet mij veel plezier u te kunnen zeggen, dat wij het allen best maken en hopen, dat dit ook met u het geval mag zijn. Ik vind het erg verdrietig, dat oom Charles nu tegen de Boeren vecht en u zult hem wel erg missen. Wij zou den papa niet graag zolang moeten missen, maar ik denk, dat oom Char les als soldaat toch wel een avon tuurlijke tijd zal beleven. Ik word ook soldaat als ik groot ben, maar als er dan niet meer tegen de Boeren be hoeft te worden gevochten, kom ik naar Plyn om op de scheepswerf te helpen. Papa heeft ons alles verteld van Plyn. Vorige week hebben Willie en ik gepicknickt bij de vijver in Re- gents Park en toen speelden wij, dat het de haven was. U zou vast hebben gelachen om de grote zak met brood, die wij bij ons hadden, want wij zijn gezond en sterk en moeder zegt, dat wij goede magen hebben. Nu, meer weet ik op 't ogenblik niet en ik stuur de hartelijke groeten aan tante Kate en oom Albie, als hij thuis is, van uw liefhebbende kleinzoon Harold Coombe. (8 jaar oud.) Lieve grootvader, Ik ben wat klein om brieven te schrijven, maar toch zal ik mijn best doen net zo mooi te schrijven als Ha rold, ik ben op school vrij goed. Moe der zegt, dat u trots op me zult zijn, dat denk ik ook. Vader gaf me een prachtig scheepje in een fles, ik zal er goed op passen om het u te kunnen laten zien wanneer ik bij u kom. Ik zou u en oom Albie en de andere ooms en tantes graag bezoeken en ik hoop, dat het er van komen zal. Als u een foto van mij wilt hebben zal ik zor gen, dat ik er een krijg voor u, ik word ook zeeman als ik groot ben en hoe is het met de „Janet Coombe", lieve grootvader, nu moet ik eindigen in de hoop, dat u het goed maakt en hartelijke groeten van uw liefhebben de kleinzoon Willie Coombe. (6 jaar oud). Enkele dagen later kwam er tot Christoffels verwondering en vreugde een envelop met het poststempel van Plyn. Hij was zijn ontroering aan de ontbijttafel niet meester en ging er iiiiiiiiiniiiiiipi mee naar zijn eigen kamer om de lange brief van zijn zuster ongehin derd te kunnen lezen. Katherine had zich alle moeite getroost om een dui delijk en volledig verslag te schrijven van al wat er sedert het vertrek van haar broer, dertien jaar geleden, was voorgevallen. Lange tijd zat Christoffel diep ver slagen ter neer door de schok, die de ze brief en het nieuws, dat hij bevat te, hem gaven. Dat hij blijkbaar de oorzaak was geweest, die zijn vader tot ongekende wreedheid en ten slotte tot krankzinnigheid had gedreven, was een zo afschuwelijke en wanhopige ge dachte, dat hij er nooit overheen zou kunnen komen. De rest van zijn leven zou dit een druk op hem blijven oefe nen. Hij zou ten grave gaan, met de schuld van mensenlevens op zijn ge weten. Geen straf zou zwaar genoeg zijn om zijn zonde te boeten. Zijn ja- s ren van tobben en hard zwoegen wa- 2 ren niets, vergeleken met het leed, dat jjj hij over zijn vader had gebracht. Vrijdagavond zat Christoffel in een hoekje van een derde-klassecoupé in s een trein, die hem snel naar Plyn 5 voerde. Gedurende de nacht sliep hij E maar enkele ogenblikken. Het was E 's ochtends half acht toen hij over- jj stapte op de laatste traject. Eindelijk zag hij de zee en de haven en de E door de ochtendzon verlichte huizen 5 van Plyn voor zich. Hij keerde terug 5 naar huis, ten leste naar huis. De E tranen stroomden Christoffel over de E wangen toen hij het coupé-raampje E opendeed. De wind woei hem om de S oren; hij ademde de zeelucht met vol- E le teugen in. Londen lag ver achter S hem. Vergeten waren de lange treuri- E ge jaren van zwoegen en strijd, van E liefde, verbittering, verlangen en mis- 5 lukking. Dat waren nu allemaal din- s gen, die er niets toe deden, die als E een boze droom hem hadden wegge- E houden van dit plekje op aarde, waar- E mee hij onafscheidelijk verbonden E was. iiimimiiiiiiiiiiuiiuiuuuuiuiiiuuiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiii SAN DIEGO De filmatrice Bar bara Payton is te San Diego in Cali- fornië op 39-jarige leeftijd overleden. Zij zou al minstens een week ziek zijn geweest. Zij kreeg destijds veel publi citeit toen de acteurs Franchot Tone en Tom Neal in de tuin van haar huis met elkaar op de vuist gingen. Zij was toen verloofd met Neal, wat Tone niet erg zinde. Tone moest na de vechtpartij naar het ziekenhuis ge bracht worden. Later trouwde Barba ra met hem. Het huwelijk hield niet lang stand en na de echtscheiding trok zij weer met Neal op. Barbara Payton heeft belangrijke rollen gespeeld in de films „Once las, Murder is my beat en „Bad more, my darling", „Trapped", „Dallas, „Murder is my beat" en „Bad blonde". SCHIPHOL „Wanneer we terug komen? Vraag dat maar liever aan de piloot", grapte Max Tailleur voor zijn vertrek op een persconferentie in de moderne perskamer op het nieuwe Schiphol. Samen met zijn pianist Les lie Davis en de zangeres Mieke Tel- kamp is hij gistermiddag met het KLM-lijntoestel van Schiphol naar Syd ney vertrokken voor een 5 weken du rende buitenlandse tournee, die het gezelschap zal voeren naar Australië, Nieuw Zeeland, Singapore, Bangkok, Calcutta, Manilla, Karatsji, Koeala- loempoer en Hongkong. Max Tailleur vertelde dat dit zijn tiende buitenlandse tournee werd en dat de reacties op zijn optreden voor 3501. Zij keerden schielijk met hun kostbare vangst terug naar het strand, als waren zij bang dat deze hun op een of andere manier toch nog zou ontglippen. Zelfs terwijl hij nog aan de riemen zat, zocht profes sor Dubois al naar een redelijke verklaring voor het geheimzinnige voorwerp. Wellicht was het ook wel de oorzaak van de ramp met de OS108 geweest! Enige tijd later zaten de mannen al in Arends antigrav-car op weg naar Tarmac. In het laboratorium aldaar werd de stralende „halter" meteen in een speciale kluis ge plaatst en aan een serie proeven onderworpen. Enige uren later kreeg kolonel Vanderbrink een uitgebreid rapport in handen, dat echter weinig nieuwe perspectie ven opende. Hij schudde somber het hoofd en sprak on tevreden: „In 't kort komt het dus hierop neer: De twee lichtballen vormen een volkomen mysterie. Hun straling is onschadelijk en ogenschijnlijk zonder doel. De oorsprong ervan is onbekend mogelijk iets dat verborgen ligt in de verblindende cilinder. De bollen schijnen positief en negatief geladen te zijn, een pool aan iedere kant. Dat is al!" „Daarmee worden we ook niet veel wijzer!" zei professor Dubois teleurgesteld. 60. Rechter Tie zit met zijn drie vrouwen aan het avondmaal. De Tweede Dame zegt zachtjes tegen de Eerste: „Onze echtgenoot blijkt vanavond niet veel eetlust te hebben!" „Och", zegt de Eerste, „hij heeft zeker weer een moeilijke zaak aan zijn hoofd. Jammer van die lekkere eend!" De rechter kijkt op. „Eend, zeg je? Die smaakt heerlijk hoor! Ik dacht toevallig aan jullie lerares. Is ze al lang abdis van de Tem pel der Purperen Wolken?" „Nee", zegt de Derde „pas een jaar of zo. Haar voorgangster is op hoge leeftijd gestorven. Vroeger woonden er wel een paar dozijn non nen, maar het is met tempels net als winkels, soms raken ze de loop kwijt! Het is daar echt griezelig, heb ik gehoord. Allerlei geheime gangen en zo. Die da teren uit de tijd toen hier veel gevochten werd en de nonnen zich vaak moesten verschuilen. En dat spook daar..." „Het bewoonde deel van de tempel ziet er keu rig uit", valt de Eeste Dame haar vlug in de rede, want ze weet dat de rechter het land heeft aan praat jes over spoken. „Maar het oude gedeelte is een ruï ne". „Voor mijn part", merkt Rechter Tie zuur op, „worden alle Boeddhistische tempels tot ru ïnes! Daar wordt alleen maar afgoderij bedreven en onze grote Meester Confucius heeft daar nadrukkelijk tegen ge waarschuwd". 59 „Ik kom afscheid nemen van Uwe Edelmoedigheid om de gestolen parel te gaan zoeken!" sprak Tekko de volgende morgen terwijl hij een diepe buiging voor de Keizer maakte die hoog gezeteld was op de familie- troon der Bah-Mih's. „Weten wat gij gaan doen vernuf tige Taks?" antwoordde Sjek-San-Bon. „Gevaar aan de ze onderneming verbonden zijn niet te onderschatten. En hoewel ons veel aan parel gelegen zijn zonder welke Ba-Mih. dynastie niet kunnen voortbestaan willen wij toch niet minste druk op U uitoefenen. Gij zijn minnaar der schoonheid hebben ik ontdekt. Gij houden van vo gels en bloemen en tuinarchitectuur. Daarom ik u heb ben lief gekregen als eigen zoon en het zouden mij aan genamer zijn wanneer U plan wilden opgeven en bij ons blijven om tijd te verdoen met zoete genietingen. Wanneer Ba-Mih dynastie werkelijk tot ondergang ge doemd zijn niemand of niets dan zullen kunnen weer houden!" CHIQHESTER Brian Jones (25), is woensdag in Londen gearresteerd op beschuldiging van gebruik van ver dovende middelen terwijl twee andere leden van de Rolling Stones, Mick Jag- ger en Keith Richard ongeveer 100 kilometer van Londen, voor de recht bank stonden, eveneens op beschuldi ging van gebruik van verdovende mid delen. Jagger en Richard verkozen nader verhoor door een jury en werden vrijgesteld na borgtocht van 1000 gul den (100 pond). De rechter besliste dat zij op de kwartaalzittingen in west Sussex moeten voorkomen, die 22 juni in Chichester beginnen. AMSTERDAM Gisteren heeft de omroeporganisatie TROS haar 150.000- ste lid ingeschreven. Op 17 maart j.L schreef de TROS haar 100.000ste lid in. ASSEN Burgemeester en Wethou ders van Assen hebben gisteren de raad voorgesteld om een krediet van 800.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aankoop van het voormalige concerthuis en de garnizoenskantine in Assen. Het plan is om hier een cul tureel centrum van te maken. Het complex wordt van de Staat der Nederlanden aangekocht en zal, voor dat het als cultureel centrum kan wor den gebruikt, een interne verbouwing moeten ondergaan. De inventaris zal eventueel moeten worden overgeno men. Kosten hiervan worden door het college geraamd op 350.000 gulden. B. en W. menen dat het bezit van een cultureel centrum voor het niveau van Assen als centrumplaats en als in strument voor de handhaving en be vordering van een goed woonklimaat in de gemeente beslist noodzakelijk is. Zij achten het voorts in het belang van een goede exploitatie, wanneer het particuliere verenigingsleven me dezeggenschap heeft en medeverant woordelijkheid draagt. B. en W. heb ben reeds aanvragen om subsidies bij het Rijk en bij de provincie ingediend. Het Assense gemeentebestuur vraagt ook krediet voor de bouw van een sport hal, die bij het nog te bouwen over dekte zwembad zal komen. Ned. Herv. Kerk:» Beroepen: te Maastricht (vac. J. van Oyen) (toez.): C. J. Janssen te Ooster hout (N.B.) te St. Johannesga (vac. W. A. Bos): G. Blok te Rilland-Bath; te Steenwyk (vac. J. de Olde): H. van Dijk te Tweede-Exloërmond. Aangenomen: naar Hoog-Blokland: D. B. Lokhorst te Eemnes-Buiten, die be dankte voor St. Philipsland (toez.). Aangenomen: het beroep door de gen. Synode tot pred. voor buitengewone werkzaamheden (inrichtingen van het departement van Justitie) te Utrecht: H. J. ter Haar Romeny, eervol ontsla gen predikant te Utrecht. Bedankt: voor Nieuw-Stadskanaal (2e pred. plaats)J. Dol, godsdienstleraar te Smilde. Geref. Kerken: Beroepen: te Doorn (vac. J. Kuiper): A. Griffioen te Rhoon; te Oostwold (Old.), te Schoondijke, te Schiermonnik oog, te Hogersmilde, te Silvolde-Gen- dringen en Slootdorp: W. Jeroense, kan didaat te Oud-Beyerland. Geref. Kerken Vrijg.: Beroepen: te Driebergen: R. Koolstra te Rotterdam-Zuid. Aangenomen: de benoeming van de classis Amsterdam tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (Bijlmer meer): C. P. Th. Rijper te Amsterdam- W atergraafsmeer. Aangenomen: naar Koog a.d. Zaan: H. Hoeksema te Goënga. Bedankt: voor Leek (Gr.): H. Tien te Ede. Geref. Gemeenten: Beroepen: te Moerkapelle: A. Fr. Hoenkoop te Goes; te Scheveningen: H. Rijksen te Gouda. Bedankt: voor Rotterdam-Zuid wijk: P. Blok te Dirksland. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Aangenomen: naar Opende en Sur- huisterveen: J. Geertsema te Kampen. Jones is gearresteerd met een 24-ja- rige, uit Zwitserland stammende pop zanger, die zichzelf noemt prins Sta nislas Klossowski de Rowla, Baron de Waterville, tijdens een raid op gebrui kers van verdovende middelen in hun flat in Kensington, Londen, woensdag middag. In het politiebureau van Kensington zijn Jones en de Rowla in hechtenis genomen wegens het in bezit hebben van ongeveer 50 grains can canabis resin, ofwel hasjisj. Vandaag zouden zij voor de rechter moeten verschijnen. In Chichester zijn Jagger en Richard uit een gewone bestelwagen gesmok keld via een achteringang het gerechts gebouw in, omdat voor het gebouw een menigte van zeker 500 personen voor het merendeel teenagers, zich hadden opgesteld. De politie vreesde voor een herha ling van de scènes die zich rond lunchtijd hadden afgespeeld, toen het praktisch onmogelijk bleek de pop sterren uit het gebouw te krijgen. Jagger en Richard verschenen voor de rechtbank tezamen met Robert Fraser, de 29-jarige eigenaar van een kunstgalerij in Mayfair. Zij stonden terecht wegens overtreding van de wet op de gevaarlijke vergiften, nadat zij op 12 februari in het huis van Richard overvallen waren door een politiemacht van 18 agenten. de Nederlandse kolonies in het buiten land zeer goed waren. „Het Is wel de eerste keer dat ik met een pianist en een zangeres op tournee ga. Ik treed niet alleen op met een Nederlands, maar ook met een Engels programma, waarvan in Sydney tv-opnamen worden femaakt. Ook Mieke treedt op in de Ingelse taal", vertelde Max Tailleur, die verduidelijkte dat dit ook wel nood zakelijk is, daar vele uit Nederland ge- emigreerden met alleen Engels spre kenden zijn getrouwd. Voor Mieke Telkamp wordt het, hoewel zij wel meer een grote buiten landse tournee heeft gemaakt, o.a. naar het toenmalige Nederlands Nieuw Guinea, een bijzondere reis. Zij hoopt in Nieuw Zeeland twee geëmigreerde broers na bijna 16 jaar weer terug te zien. Zodra Max Tailleur half juni in Neder land terug is van deze reis, zal hij zich direct gaan voorbereiden op een nieu we tournee. Drie dagen na zijn terug komst vertrekt hij namelijk weer voor 14 dagen naar de Verenigde Staten. „Of Mieke Telkamp ook mee zal gaan, is echter nog niet zeker", aldus Max Tailleur, die zijn reis naar Australië omschreef als „gewoon een plezierige reis om veel pret te hebben". HILVERSUM Wanneer de rege ring besluit tot uitbreiding van de te levisiezendtijd, hetgeen te verwachten het programma van het tweede net te is, wil de N.T.S. die tyd gebruiken om ling om op dit net reeds om 19 uur verruimen. Het ligt dan in de bedoe- met de avonduitzendingen te begin nen. Het NTS-journaal van 20 uur zal dan even uitgebreid op het tweede als op het eerste net worden uitgezonden. Men wil op deze wijze het vraagstuk oplossen van de onderwaardering van het tweede net bij het televisiekijkend publiek. Niet de programma's op het tweede net, maar de vroegere start van Nederland 1 en het gemis van het uitgebreide NTS-journaal zouden vol gens de programmacommissaris van de NTS, de heer J. W. Rengelink, de bet zijn aan de geringe belangstelling voor het tweede net. HILVERSUM I 18.10 Sportrubriek. 18.30 Voor de twintigers. 19.00 Nieuws en weerpraat- je. 19.10 Radiokrant. 19.30 NCRV vo caal ensemble: geestelijke liederen. 20.00 Lichte grammofoonmuziek. 20.10 De wilde vaart, detective-hoorspel, (deel I). NRU: 20.35 Limburg, 100 jaar Nederlands, klankbeeld en repor tage van de viering in de Stadsschouw burg te Maastricht. NCRV: 21.20 Ste reo: Lichte grammofoonmuziek. 21.50 Stereo: Filmmelodieën (gr.). 22.15 Wild als de wereld: internationale oriëntatie in kerk, zending en oekumene. 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berichten. 22.40 Boekbespreking. 22.45 Kerkorgel concert: klassieke muziek. 23.15 Piano recital: moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond 18.30 Lichte orkestmuziek. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 Pianorecital: klas sieke muziek. IKOR: 19.30 Polstok - Pinter - Predikant: Verslag van de werkweek '67 van de theologische stu denten van de Universiteit van Amster dam. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Stem men die gelden: platenprogramma met gesproken woord. 20.00 Omroeporkest en carillon: klassieke en moderne mu ziek. 21.45 Schilder in Schoorl, klank beeld over Picasso. 22.00 Nederlapds Koorfestival 1967. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Stereo: Discotaria: Nieuwe grammofoonplaten. 22.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 18.45 Pipo de Clown. 18.50 Journaal. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Internationaal jeugdjournaal. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Mensen in de sport, documentair-in- formatief programma. 19.52 Toeristi sche tips voor het weekeinde in samen werking met het ANVV STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER 20.16 Reclame. VPRO: 20.20 Meer dan 1080...: documentaire over de vlucht naar de vrijheid. 21.00 Ja, nee, geen mening: opiniepeiling. 21.50 Alles op één kaart: korte flitsen uit de toneel carrière van de in januari 70 jaar ge worden acteur Johan Kaart.22.10 Huize Liberty, TV-spel. NTS: 22.45 Journaal. 23.00-23.30 Teleac: Automatisering (her haling deel II). NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in het kort. STER: 20.01 Reclame. VARA: 20.05 Coronation Street, TV-film. 20.55 Achter het nws. 21.20 Helden in liedjes: volksliedjes. 21.45 Een heerlijk eiland... ja: pro gramma over Vlieland. STER: 22.10 Reclame. NTS: 22.15-22.20 Journaal. 22.30-23.00 CVK IKOR: Dichterbij: programma over de Bijbel. HILVERSUM I. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Licht orkest (gr). 7.30 Nws. 7.32 Radiokrant. 7.50 Stereo: Licht ork. gr. 8.00 Nws. 8.10 Gew. muz. (gr). 8.30 Nws. 8.32 Lichte gr. muz 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Klass. gew. muz. (gr). 10.30 Herv. studiod. 11.00 Lichte gr. muz. 12.00 Lichte gr. muz 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws 12.40 Variarft: actuele report., ber., en lichte muz. 13.30 Stereo: Promenade- ork. en zangsol.: Franse am. muz. 15.10 Voordracht. 15.30 Stereo: Viool en piano (opn.) mod. muz. 16.00 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. 17.00 Stereo: licht ork. (gr). 17.30 Ne- derl. militaire ork. (gr). HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws en ychtendgymn. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Lichte gr. muz. (7.30-7.35 Van de voorp.). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lich te gr. muz. 9.00 Stereo: Klass. kamer- muz. (gr). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Lichte gr. muz. 11.00 Nws. 11.02 Abortus Provocatus: disc. AVRO: 11.30 Kerkorgelconc., moderne muz. 11.55 Beursber. 12.00 Promenade- ork. en solist: semi-klass. muz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorl.: uitz. voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Jour naal. 13.30 Schakeringen: cultureel pro gramma in woord en muziek. 14.20 Showavond: gev. pr. VPRO 15.30 Thuis progr. voor thuiszitt. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: A. Radio Filh. ork. en soliste: mod. muz.; B. Vocaal ensemble: mod. liederen. 17.00 Voor de kinderen. 17.10 Stereo: Muz. Aanwinsten. 17.45 Act. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Vro lijk platenpr. 10.00 Nws. 10.02 Arbeids- vit. (gr). (11.00 Nws). VPRO: 12.00 Nws. 13.02 Uit de buitenl. pers. 13.05 Gev. platenpr. 14.00 Nws. 14.02 Uit de buitenl. pers. 14.05 2 x Top 10. AVRO 15.00 Nws. 15.02 Licht muz. pr. (opn) 16.00 Nws. 16.02 Oud plaatw. 16.30 Li. platenprog. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 18.00 Pop-Party. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Joum. (herh. v. gis teren). 10.20 Sportspiegel. 10.50 Filmrep. 11.35 Act. en muz. 12.00-13.30 Act. 16.40 Nws 16.45 Kinderpr. 18.00-18.05 Nws. (Reg. pr.: NDR: 18.05 Act. 18.16 Cul tuurspiegel uit Noordduitsland. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.21 Film. 19.59 Pr.overzicht. WDR: 18.05 Nws. uit Noordrijn-Westfalen. 18.50 Voor de kin deren. 19.00 Journ. 19.10 Film. 19.40 Frankrijk door Duitse ogen gezien). 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Televisie rechtbank. 21.50 Filmrep. 22.35 Journ., weerber. en commentaren. DUITSLAND II 18.10 Nws. en weerber. 18.20 Act. en muz. 18.55 TV-spel. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en thema's v.d. dag. 20.00 Het gul den schot. Aansl.: Nws. 21.30 Gesprek over Duitsland. 22.15 Nws., weerber. en thema's v.d. dag. MtUm Cmy&r «MSaMM» iiyi AMSTERDAM Met uitzondering van Unilever konden de internationals gisteren moeilijk mee komen. Men verwacht gunstige cijfers van Unilever, waardoor de koers aantrok met ca. 1,50. Bij AKU ging de koers onder beurs echter naar beneden toen de mededeling uit de Jaarvergadering tot de handel doordrong. De kans op een dividendverlaging bracht de koers na een aanvankelijke winst van ƒ0,40 naar het uitgangspunt terug. Philips deed het kalmpjes aan en verloor ca. 0,70. Voor Kon. Olie moest men een basis zoeken ex dividend. Rekening houdende met de uitkering van ƒ3,60, ging er toch nog ruim ƒ1,50 van de koers af. Ook Hoogovens lag aangeboden (-10). In de scheepvaart sector zorgden de cijfers van Van Nievelt Goudraan voor een lichte stijging van 3 punten. De staatsfondsenmarkt herstelde zich snel van de inzinking van dinsdag. De nieuwe lening steeg 1/4 punt. Toch kwam er in de loop van de beurs hier en daar een stukje aan de markt, waardoor de oorspronkelijke winsten van soms V« punt werden aangetast. Op de lokale markt blijkt de invloed van net bedrijfsnieuws groot op de koers vorming. Waar het gunstig uit viel, kwam een winst van globaal 10 punten tot stand, zoals bij Mulder Vogem, Nationale Nederlanden, Simon de Wit, Leidsche Wol, Spaamestad en Lucas Bols. Ook de gunstige verwach tingen spelen bij sommige fondsen een grote rol. Hier en daar moeten ook teleurstel lingen verwerkt worden, zoals bij Bon tekoning en Aukes die op 177 procent tot verhandeling kwam (-14). Het ver trouwen in Aniem is weer verdwenen. De koers duikelde van 57 Vi naar 48 terug. Het wachten duurt hier ook wel lang. ENSCHEDE De Twentsche Over zee Handel Maatschappij (F.O.H.M.) heeft vorig jaar een hogere nettowinst geboekt dan in 1965. Dit zegt de direc tie vooruitlopend op het jaarverslag dat door de nationalisatie van de be langen in Tanzania dit jaar enkele maanden later zal verschijnen dan nor maal. Door de onzekerheid over de beloofde schadevergoeding kan over de uitkering van een dividend nog niets worden gezegd. De Oostafrikaanse landen hebben in het laatste kwartaal van 1966 te lijden gehad van een droogte. Deze en de na tionalisatie in Tanzania hebben een on gunstige invloed gehad op de import- omzetten over het eerste kwartaal van 1967. MULDER-VOGEM Dividendverhoging van 10 tot 12 pro cent. De nettowinst steeg in 1966 met 48 procent van f 500.696 tot f 741.566. De jaarvergadering is op 30 mei. SPHINX-CÊRAMIQUE Forse verlaging van dividend over 1966 van 8 tot 5 procent. Dit komt niet uit de winst maar uit de buiten gewone reserve. De jaarvergadering wordt op 6 juni gehouden. BATAVIA-ARAK Onveranderd dividend over 1966 van 9 procent. WM. H. MULLER CO. Over 1966 onveranderd dividend van 20% op de gewone en 6% op de pre ferente winstdelende aandelen. De jaarvergadering is op 16 juni. MARIJNEN Over 1966 onveranderd dividend van 12%. Op 28 juni is de jaarvergadering. GEVEKE Onveranderd dividend van 32% in contacten. KLOOS Aan de jaarvergadering op 5 juni wordt voorgesteld het dividend te ver hogen van 13 tot 15%. Dit jaar is het bedrijf goed bezet. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De A.K.U. ver wacht een winstdaling in 1967 met eenderde. De mogelijkheid van een dividendverlaging is aanwezig. Dit bleek opnieuw uit mededelingen van het bestuur in de jaarvergadering. Het personeelsbestand is gedaald van 16.100 tot 14.800 man. Daardoor wordt voor de loonstijging die ook dit jaar is opgetreden een belangrijk tegenwicht verkregen. De omvang van de werk tijdverkorting is in de laatste maanden echter teruggebracht. Dit kon door een oplevende vraag in sommige markten. De A.K.U. heeft als menig groot bedrijf een schoksgewijze stijging van capaciteit, waardoor tijdelijk de markt kan worden overvoerd Daarnaast zijn er de bekende moeilijkheden in de textiel door te grote voorraden en storende importen van landen van het oostelijke blok en Hongkong. Op wat langere termijn ziet vooral voor de synthetische produkten de toekomst er gunstig uit, zei dr. J. R. M. van den Brink, president-commissaris. Op het gebied van nylon textielgaren wordt getracht door produktiebeper- kingen de opgelopen voorraden weg te werken. Tot dusver in 1967 zijn zij niet verder gestegen. Het bestuur is ervan overtuigd dat de kloof tussen omzet- en voorraadstijging langzamerhand kan worden weggewerkt. Het financieringsbeeld is op dit mo ment bevredigend. Een emissie van aandelen of converteerbare obligaties wordt niet overwogen. BRUSSEL (Reuter, UPI) België heeft het bankdisconto opnieuw ver laagd met een kwart procent. Daarmee is het disconto op 4V» procent geko men. Het is nu gelijk aan het Neder landse. Het is de derde verlaging in nog geen vier maanden. De Belgische rege ring wil door de maatregel de investe ringen aanmoedigen om zodoende een economisch herstel te bewerkstelligen. v

De Vallei | 1967 | | pagina 2