Benzine prijs Veiling Septer Tiel GVVV-ers naar O.-Duitsland 60 en 50 jaar getrouwd Leuke cadeaus voor Moeder Gemeente wil samen met nieuwe aanpak komen Op reportage met DE VALLEI Wethouder v. Kuyk: We willen animo kweken KUNSTNIJVERHEID 3550 4079 Korfballers naar Rhenen AGENDA Hoogstraat 16 Veenendaal MIST u uw Veenendaalse automobilist vrij gesproken Vader en zoon voor de rechter Stimuleren Anders Profiteren Gaslekkage Eerste bejaarden dinsdag in ""t Anker REIN KOK Natuurbad gaat zaterdag open Spaarcijfers Nutsspaarbank Meisj ie gewond Opbrengst collectes Geen alkohol bij snelverkeer DONDERDAG II MEI 1967 V EENEND AAL Het echtpaar J. van de Poel viert vandaag het 50-jarig huwelijksfeest In hun huisje aan de Korte Molenstraat, versierd met slingers, vertelt de heer Van de Poel: „Ik ben 74 jaar en m'n vrouw 70. Ik heb op vijf maanden na 50 jaar op de V.S.Wgewerkt." Mevrouw Van de Poel praat hon derd uit over haar acht kleinkinderen, waarvan er vier in hun eigen huis wer den geboren: „Dat komt door de woningnood". De heer Van de Poel voegt er trots aan toe, dat ze ook al een achterkleinkind hebben. In het bejaardencentrum „De Engelenburg" te Veenendaal woont het echt paar K. Diepeveen. Dit echtpaar is 60 jaar getrouwd. De heer Diepeveen is 89 en mevrouw Diepeveen 85 jaar. De heer Diepeveen weet te vertellen, dat ze zeven kinderen hebben maar hoeveel kinderen „opa en oma" tegen hen moeten moeten zeggen kon hij niet vertellen. Ook mevrouw Diepeveen was de tel kwijt geraakt. Even later kwam er echter een kleindochter binnen, die na even tel len tot de som van ongeveer 27 kleinkinderen kwam. De heer Diepeveen heeft 55 jaar op de D.S. gewerkt: „Daar krijg ik nog altijd m'n pensioen van" zegt hij. dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u Zaterdags 16.3017.30 uur ARNHEM „Ik ben echt uitgestapt, maar ik heb helemaal niets kunnen zien. Doorrijden was beslist niet de be doeling, daarom ben ik even gaan kij ken". De 23-jarige verkoper J. C. H. W. uit Veenendaal verweerde zich gis teren op besliste toon tegen het requi sitoir van officier van Justitie mr. J. H. G. Boekraad voor de Arnhemse po litierechter. Deze noemde het uitstap pen een gebaar van schone schijn. W. was op 22 oktober van het vorig jaar in de Fluiterstraat in Veenendaal tegen een geparkeerde auto gereden, waar een kras op was achtergebleven. Hem werd ten laste gelegd dat hij was doorgereden zonder zich bekend te ma ken. „Volgens mij heb ik hem hele maal niet geraakt", zei de verdachte. Wel was hij direct nadat de politie bij hem was geweest naar de gedupeerde gegaan om de schade te regelen. „Nou heeft die man mij voor twee spatbor den laten betalen in plaats van voor één", klaagde hij. De verkoper was de zijns inziens te hoge rekening eens gaan controleren bij het carrosseriebe- drijf, waar de reparatie was verricht. Daar bleek, zo vertelde hij, dat hij twintig gulden te veel had betaald. „Daar moet u dan nog maar eens over gaan praten", zei politierechter mr. C. H. de Kat. Mr. Boekraad vond dat W. de rede lijkheid in acht moest nemen bij zijn beweringen. Ondanks het regenachtige weer had de politie de kras duidelijk gezien. Hij eiste een boete van 100 gul den, met een voorwaardelijke ontzeg ging van drie maanden. De argumenten van de Veenenda- ler bleken echter wel enig gehoor te hebben gevonden bij de politierechter. Deze achtte een gerede twijfel aan W.'s schuld aanwezig, waarom hij hem vrij sprak. „Maar", waarschuwde hij, „u moet toch wel wat beter kijken voort aan". ADVERTENTIE bij drogisterij/parfumerie Gelderland/hoek Hoogstraat Veenendaal Telefoon 2656 VEENENDAAL In een vrolijk schijnend zonnetje vond gistermid dag voor garage De Haas te Veenen daal een vrolijke bijeenkomst plaats. De Veenendaalse mevrouw Bergsma ontving uit handen van de heer De Haas een bankbiljet van duizend gulden, plus een prachtige bos bloe men. En dat allemaal omdat ze een vriendelijk roofdier in haar tank had gestopt. Ze bedankte de heer De Haas en de heer L. J. Marx, inspecteur van het betreffende benzinemerk hartelijk voor de prijs in het bijzijn van de pompbediende. Wat ze precies met het geld gaat doen weet ze nog niet, maar het komt wel goed van pas, daar me vrouw Bergsma binnenkort gaat ver huizen naar Utrecht: „ban kan ik het best gebruiken", lachte ze. „Ik heb trouwens nog nooit zo'n briefje gezien, dus het is ook wel leuk. om het eens in handen te hebben." RHENEN Het Natuurbad Ouwe hand gaat zaterdag 13 mei open voor het zwem- en zonminnend publiek. Be gin van deze week zijn de bassins ge vuld, zodat er een klein kansje inzit, dat door de zon van de laatste dagen het water wat op temperatuur is geko men. SCHERPENZEEL, 10 mei. Eier markt. Aanvoer ca. 900.000 stuks. Prij zen kippeëieren f 13,- - f 13,75 en hen- neëieren f 9,- - f 12,-, alles per 100 stuks. Handel goed. ARNHEM Twee Jacobs v. d. B. stonden gisteren voor de Arnhemse po litierechter omdat ze in hun Veenen daalse bedrijf een auto met een ver keerd kentekenbewijs hadden gebruikt. De jonge Jacob (21 en chauffeur) had in de wagen rondgereden, de oude (66 en expediteur) moest zich als eigenaar verantwoorden. Het was niet zo best, vond de offi cier, mr. J. H. G. Boekraad. Tijdens het onderzoek hebben vader en zoon de politie steeds voor trachten te houden, dat het allemaal zuivere koffie was. Dat daar geen sprake van was leidde de officier af uit het feit dat de wagen, die ter vervanging van een voorgan ger van precies hetzelfde merk was ge kocht, zorgvuldig in de zelfde kleur werd geverfd voor hij op de weg ging, om op de oude te lijken. „Maar mijn wagens hebben allemaal dezelfde kleur" protesteerde vader v. d. B. „Boven dien bemoei ik me niet zo met mijn wagens". „Dat is wel gemakkelijk, he", mees muilde de officier. „Ja", zei Jacob senior. „Maar u bent toch de eigenaar, en met dergelijke praktijken kan men geen zaak leiden, dat is geknoei", viel mr. Boekraad uit. De eis luidde 250 gulden boete voor se nior en 150 voor junior. Politierechter mr. C. H. de Kat maakte er voor senior 250. waarvan 100 gulden voorwaardelijk van. Junior moet 150 gulden betalen. De in beslag genomen kentekenplaten zijn vader en zoon kwijt. 60/65 85—89 6582 7683 Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 I x Golden Delicious k.l 99107 97103 9296 x Golden Delicious k.2 92—103 83—98 82—95 Goudreinet k.2 90101 9597 8694 x Jonathan k.l 9294 8991 x Jonathan k.2 8692 8490 Fagrieksfruit per 100 kg blank f 19.90, rood f 15.10. Peren: Brederode 7380 Glasaardbeien per doosje van 2 ons export 102113 84109 7092 Groenten: Prei 4444; radijs per bosje 1015; rabarber 2041; spinazie 2025 15—20 Spitskool 1456; sla per 100 krop export 20/opw f 20.0024.00; sla per 100 krop geen export 20/opw f 12.1021.00 6.809.50. Bloemen: Afrikaantjes per stuk 810 Violen per stuk 79 57 x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. RHENEN Woensdag 17 mei wordt op het gemeentelijk sportcomplex het traditionele Pinkster-schoolkorfbal- toernooi gehouden. Het wordt georga niseerd met medewerking van de afde ling sportzaken van de gemeentesecre tarie. De leiding is in handen van de korfbalvereniging „Arena" en het toernooi staat onder auspiciën van de Goois-Utrechtse Korfbalbond. Dit sportevenement vindt steeds in de Pinkstervakantie plaats. Het wordt de derde keer dit jaar. Niet minder dan 25 ploegen hebben ingeschreven. Vorig jaar waren het er twee en twin tig, zodat er wederom vooruitgang is geboekt. De huidige bekerhouders zijn de Hal- school, de openbare ulo-school en de streekhuishoudschool. Er kan in drie categorieën worden ingeschreven: a. lagere scholen, eerste prijs de Hoks- bergenwisselbeker; b. ulo en vglo- scholen, eerste prijs de wisselbeker van Volksonderwijs en c. meisjesploegen van ulo, vglo en huishoudscholen, eer ste prijs de Arena-wissel beker. Alle niet-prijswinnaars ontvangen een her inneringsvaantje. Heden, donderdag Gebouw 't Trefpunt, 20 uur Toneel groep geref. jeugdverband met „De kat en de kanarie". Brandweerkazerne 19.30 uur: Voorlich tingsbijeenkomst NUSO. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „El- vis op z'n best". Morgen, vrijdag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „El- vis op z'n best". VEENENDAALS SPEELTUIN-PLAN VEENENDAAL De Veenen daalse wethouder voor jeugd, sport en recreatie, de heer C. N. van Kuyk. heeft ongeveer zeventig ge stencilde uitnodigingen laten ver sturen. Uitnodigingen aan mensen, van wie hij denkt dat zij belangstel ling hebben voor het speeltuinwerk. De wethouder heeft hen geïnvi teerd om vanavond een voorlich tingsbijeenkomst bij te wonen in de instructiezaal van de brandweerka zerne. „De Nederlandse Unie van Speeltuin Organisaties (NUSO) bleek bereid op deze avond voor lichting te geven over mogelijkhe den en methodieken in 't speeltuin werk", zo staat er op de uitnodigin gen te lezen. De bedoeling van dit alles ligt voor de hand. Met de uit breiding van Veenendaal wordt de behoefte aan recreatie steeds gro ter, vooral wat de jeugd betreft. Wethouder Van Kuyk neemt die groeiende behoefte aan gezonde ontspanning bijzonder ernstig op. Vandaar zijn initiatief om een aan tal experts naar Veenendaal te la ten komen, om aan iedereen die het maar horen wil te laten vertellen hoe die noodzakelijke recreatie er het best kan komen. Hij is blij dat de heren van de NUSO gehoor gegeven hebben aan zijn invitatie. „Wij zijn ook maar heel gewone mensen", zegt hij nuch ter. „Vandaar dat we ons graag de weg willen laten wijzen door men sen die het kunnen weten Waar gaat het om? Om binnen afzienbare tijd een zo groot moge lijk aantal speeltuinen in Veenen daal uit de grond te gaan stampen? „Nee", is de reactie van de wet houder. „We hebben geen haast in die zin, dat we nu op korte termijn overal maar speeltuinen willen gaan realiseren. Het is veel meer de be doeling enthousiasme te kweken. We willen als gemeentebestuur de zelf werkzaamheid bij de mensen stimu leren. We willen hun laten zien wat er gedaan kan worden. Een gemeen schappelijke aanpak, begrijpt u?" De eerste vruchten van de con tacten die het gemeentebestuur met de NUSO heeft gelegd, zijn reeds ge plukt. Aan de Buurtlaap-West wordt momenteel een moderne speeltuin aangelegd, die wellicht uniek is in Nederland. De voorzitter van de speeltuinvereniging „Noord" heeft in dit verband al eens van een „su per-speeltuin" gesproken. De bevol king van Veenendaal-Noord is bij zonder enthousiast over dit nieuwe domein voor de jeugd. Enthousias me, dat is belangrijk. Belangrijker nog dan dure toestellen. In het ver leden werd dit nog wel eens over het hoofd gezien. De heer Van Kuyk: „Als er een speeltuin wordt geopend, dan is dat nog maar een begin. Je bent er dan nog lang niet. De mensen die zich hebben ingespannen, om de speel tuin van de grond te krijgen, moe ten het werk blijven stimuleren. Men moet steeds weer met frisse initia- ven komen. Gebeurt dat niet, ja, dat is de speeltuin vaqjc niets anders dan een doodgeboren kindje." Zijn woorden worden onderschreven door de heer W. A. J. Monhemius, directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken. Samen met de wethouder heeft hij zich al vele uren beziggehouden met de vraag hoe de recreatie, en met na me die van de jonge inwoners, het best kan worden gediend. Evenals de heer Van Kuyk gelóóft hij in de voorlichtingsbijeenkomst van van avond. „Er zullen vast en zeker enthou siaste lieden komen, die zich voor het speeltuinwerk verdienstelijk wil len maken. Het is onze bedoeling de bevolking zo direct mogelijk bij onze plannen te betrekken. De praktijk wijst uit dat dit zonder meer een noodzaak is. Ik weet dat er grote steden zijn waar het gemeentebe stuur kostbare speeltuinen heeft aan gelegd, die op de jeugd geen enke le aantrekkingskracht uitoefenen. De toestellen werden vernield, van de speeltuin bleef niets meer over. Hoe komt dat? De mensen zelf, de ouders van de kinderen werden te veel afzijdig gehouden. Het zijn de ouders, die een speeltuin moeten dragen..." Het valt niet te ontkennen: Vee nendaal heeft een kleine achter stand weg te werken. In de gemeen teraad is er al meermalen over gesproken. Grote, nieuwe wijken werden aangelegd, waardoor veel natuurlijk speelterrein verloren ging. Andere zaken kregen vaak voor rang; het oplossen van de woning nood ging voor de aanleg van re- creatie-terreinen. Zo te zien wordt deze ontwikke ling nu een halt toegeroepen. In het bestemmingsplan de Molenbrug, waar momenten honderden palen worden geheid, is ruimte beschik baar voor een speelgelegenheid. Trouwens ook in de nu bijna volge bouwde nieuwbouwwijk De Engelen burg is nog wel gelegenheid. Wat die achterstand betreft: wet houder Van Kuyk is nogal voorzich tig. Hij zegt: „Vast staat dat we nu een wat gerichter beleid zullen gaan voeren. We willen ons vooral op de toekomst richten..." Als er speeltuinen worden aange legd, dan moeten er goede komen. „Je doet iets goed, of je doet het niet", haakt de wethouder in. „Van daag aan de dag moet de hele jeugd van een speeltuin profiteren. Niet alleen de kleuters, maar ook de tie ners in de leeftijd van rond de vijf tien..." De speeltuin van vandaag moet een sportief ontmoetingscentrum worden. De tijd van de schommels en de wip-wap is voorbij, al wil dat niet zeggen dat deze attributen nu maar aan de kant worden gezet. Ze domineren niet meer. „Het gaat om speeltuinen van groter formaat, waar bijvoorbeeld voldoende gele genheid bestaat om verschillende balsporten te beoefenen. Ik heb al gedacht aan het organiseren van competities tyssen de speeltuin-wij- ken onderlingVanavond zal de eerste stap naar dit alles gezet wor den. Tijdens de bijeenkomst zullen de heren Van Kuyk en Monhemius hun oor te luisteren leggen. Initia tieven uit de bevolking zijn bijzon der welkom. „We willen juist men sen uit de praktijk laten praten", zegt de wethouder. Niet alleen in de nieuwbouw-wij- ken is het van belang, dat de re creatie-factor niet uit het oog wordt verloren. Ook in oudere delen van Veenendaal, waar het speeltuinwerk in het verleden niet best heeft ge floreerd, moeten nieuwe mogelijkhe den gevonden worden om tot een frisse opzet te komen. Elke wijk heeft haar eigen problemen. Die problemen zullen vanavond worden aangepakt. De heer Van Kuyk ten slotte: „Wij willen de mensen iets meegeven zodat ze aan het werk gaan. Met schommels alleen kom je er niet RHENEN Bij de Nutsspaarbank Rhenen werd in april ingelegd een be drag van f. 461.756,49 en terugbetaald f. 384.455,56. Er werden over de afge lopen maand 19 nieuwe rekeningen ge opend. VEENENDAAL Dinsdagavond ro ken omwonenden bij het kruispunt Buurtlaan-Prins Bernhardlaan een vr(j sterke gaslucht. De politie controleer de de zaak, waarna men de Gasmaat schappij waarschuwde. De technische dienst van dit bedrijf stopte de lekka ge. VEENENDAAL Woensdagmiddag omstreeks drie uur viel het dochtertje van de fam. Van D. uit de Gladiolen- straat met haar fiets op de Westersin gel. De oorzaak van haar val staat niet geheel vast. Het meisje is per ambulance naar het Julianaziekenhuis overgebracht. SCHERPENZEEL. In Scherpen- zeel heeft de onlangs gehouden Sima- vi-collecte het bedrag van f 990,- opge bracht. De opbrengst van de vorige week ge houden collecte ten bate van het Ko ningin Emmafonds bedroeg in de ge meente Scherpenzeel f 617,29. VEENENDAAL Gisteravond om zeven uur vertrok vanaf het sta tion Veenendaal De Klomp de jeugd selectie van voetbalvereniging GVVV naar Oost-Berlijn, waar de groep de gast zal zijn van sportvereni ging Dynamo. Zoals wij reeds uitvoe rig berichtten, spelen de GVVV-ers enkele oefenwedstrijden achter het IJzeren Gordijn, waaronder een ope ningswedstrijd van een immens stadi on. Over de stemming van de vijftien sportlieden en hun leiders behoeft o.i. weinig te worden geschreven. De foto geeft hiervjfp een haarzuivere indruk... matsen KESTEREN De eerste vier be jaarden zullen dinsdag hun intrek ne men in het nieuwe bejaardencentrum „Het Anker" te Kesteren. Eind juli hoopt men alle bejaarden 80 in ge tal in het nieuwe centrum te hebben ondergebracht. Een deel van het per soneel is momenteel reeds druk om de vele voorbeidingen te treffen. Van het begin af zal iedere zondagmiddag in het bejaardencentrum een kerk dienst worden gehouden, die verzorgd zal worden door een predikant uit de streek. In eerste instantie heeft men gedacht aan een directe verbinding met de kerk in Kesteren zodat de be jaarden in Het Anker de kerkdiensten rechtstreeks zouden kunnen beluiste ren, maar daar heeft men voorlopig van afgezien. Zodra alle bewoners in het centrum zullen zijn gearriveerd, zal uit hun midden een commissie van overleg worden gekozen, die het recht heef zich tot het bestuur en de direc tie te wenden omtrent zaken, die het tehuis en de bewoners aangaan. De ze commissie adviseert desgevraagt het bestuur en de directie. Een en an der zal de goede geest in het tehuis ten goede komen, zo meent men.

De Vallei | 1967 | | pagina 3