BEJAARDEN GERED Kleuterschool .Beukenoot" nu officieel in gebruik JAARLIJKS UITSTAPJE Drie H.D.S .-ers kregen gouden K.N.G.V.-speld voor 80 kleuters Streekweg van Resteren tot Randwijk buitendijks? Twee leerkrachten Boot met patiënten meerde af in Rhenen Begin van 't leven Bustocht op 14 juni E.H.B.O. bijna 70 leden G. Inkenhaag 40 jaar hakker onderscheiden met zilver Graafwerk beloond Wandelen door de Grebbe Verbeteringen aan Rijksweg 25 V betere nylons Fa. C. v. d. Pavert Tracé oiücieel nog niet bekend Binnenkort gesprek gemeentebesturen Opbrengst collecte DONDERDAG II MEI 1967 Dorpsstraat 33 RENSWOUDE RHENEN De wandelsportvereni ging „De Vrolijke Jantjes" organiseert op zaterdag 20 mei voor de achtste maal de Grebbeherdenkingstocht on der auspiciën van de KNBvLO kring Arnhem en omgeving. Er wordt ge start op respectievelijk 5, 10, 15, en 25 km. Het parcours loopt door Rhe- nen en omgeving en in hoofdzaak langs het Grebbekerkhof. Hier zullen weer vele bloemstukken worden ge legd door de talrijke wandelaars. De inschrijfgelden zijn voor deelne mers beneden 15 jaar en voor militai ren f. 1.p.p. en voor deelnemers boven 15 jaar f. 1.25 p.p. Er zijn weer talrijke prijzen aan deze tocht verbonden. Ingeschreven kan nog wor den bij de secretaris van „DVJ", de heer A. H. Opperman, Lindelaan 15, Rhenen. Het bestuur, dat zeer enthou siast is, hoopt op een prettige tocht met mooi weer. De start vindt plaats om half drie. RHENEN De rijkswaterstaat heeft nog net voor de grote vakanties van dit seizoen enkele belangrijke verbete ringen aangebracht aan de rijksweg 25 tussen Eist en de Grebbe. Nabij de Plantage W III is een hoge wal geëga liseerd, die in de nogal vrij scherpe bocht voor de uitmonding van de Plan tage het uitzicht in ernstige mate be lemmerde. Ter plaatse is bovendien een bushalte. Voorheen zag men alleen maar het dak van z6'n stilstaande bus. Nu heeft men volop zicht. Het ligt niet in het voornemen de bocht af te snij den. Verder is gisteren de rijksweg van af het Viaduct tot aan de Grebbesluis voorzien van een grind-teer-deklaag, nadat eerst talrijke gaten in en langs de weg waren opgevuld. Binnenkort hoopt men ook de Rhenense Nude weer onder handen te nemen. Het wachten is nu nog op de natriumverlichting voor de Grebbeweg. LEERSUM Woensdagavond wer den in de gymnastiekzaal te Leersum de vaardigheidsproeven van de afde ling gymnastiek van HDS afgeno men. Deze wedstrijden stonden onder auspiciën van het KNGV. Het bestuur van HDS had aan deze wedstrijden een onderlinge clubwedstrijd verbon den. Bij de meisjes won Ria Ploeg met 49.7 punt de eerste prijs en kwam hierdoor voor de tweede maal in het bezit van de wisselbeker. Anneke Schuilenburg won met 49.6 punt de tweede prijs en Janny van Essen leg de met 48.8 punt beslag op de derde prijs. Otto van Vulpen kam met 50.6 punt bij de jongens als winnaar te voorschijn. Arris Bloemendal werd met 48 punten tweede en Robby van Vulpen werd derde met 47.6 punt. Bij de dames heroverde Hanny Tak ken de wisselbeker. Na een geslaagde vrije oefening kreeg Hanny het mooie puntenaantal van 51.1. Mevr. Kaspers van Leth werd tweede met 49.9 punt en Z. van de Broek stelde enigszins teleur door niet verder te komen dan de derde plaats met 48.5 punt. De senioren-dames leverden onderling een sportieve strijd om de hoogste eer. Mevr. Hellinga bleek over de minste zenuwen te beschikken en zij legde beslag op de wissel beker met 38.6 punt. Mevr .Takken en mevr. Van Amerongen deelden de tweede plaats met 35.9 punt mevr. Zwolsman werd met 35.5 punt derde. De verrassing bij de heren was dat G. Leerdam met 48.8 punt, bekerhou der Cees van de Berg wist te onttro nen. Cees was geblesseerd en hij heeft zich enigszins moeten ontzien in ver band met zijn enkel. Toch werd Cees met 47.7 punt nog tweede en George Takken behaalde met 47.1 punt de der de plaats. Na afloop van de wedstrijden wer den de prijzen uitgereikt door de voor zitter van HDS. Hij was bijzonder verheugd dat drie gymnasten van HDS deze avond voor de achtste maal de proeven met succes hebben afge legd. Hannie Takken, mevrouw Hellin ga en Cees van de Berg kwamen in het bezit van een gouden KNGV-speld. Op de foto: Hannie Takken en Cees van de Berg. Mevrouw Van Nimwegen, voorzitster van het schoolbestuur, was verheugd over het permanente schoolgebouw en bracht bijzonder veel dank aan het ge meentebestuur voor alle ondervonden medewerking. Wethouder Van Lienden sprak de ge lukwensen uit namens burgemeester en wethouders. Hij vond de naam van de school bijzonder goed gekozen. De kiem van de beukenoot is het begin van een nieuw leven. Hij noemde het van groot belang welke indruk de leer kracht op het kind achterlaat. Ds. Kooreman sprak mede uit naam van de vereniging tot stichting en in standhouding van scholen met de Bij bel in de gemeente Rhenen. Hij noem- RHENEN Het jaarlijkse uitstapje voor de Rhenense bejaarden is gered! Het wordt een autobustocht op woensdag 14 juni. Dit heuglijke nieuws kwam gister avond kersvers uit de vergadering van een nieuw opgericht comité. Het heeft de heer K. J. ten Hoope als voorzitter. De heer B. Both, maatschappelijk werker van de gemeente Rhenen is secretaris. Als penningmeester fungeert de heer R. C. A. van Voorthuisen van de „Raiffeisenbank" en als bestuursleden de heren D. A. van Thuyl en A. Huyser, alsmede de voorzitter van de afdeling Rhenen van de Algemene Bond voor Bejaarden, de heer Lammers. j; RHENEN Woensdagmiddag om drie uur had zich een groot gezelschap genodigden verzameld in de hal van de „Ericaschool" in afwachting van de bezichtiging en de officiële ingebruikstelling van de vlakbij gelegen christelij ke kleuterschool „De Beukenoot". Onder die vele belangstellenden waren de wethouders, de heren J. Deen en T. van Lienden, veel onderwijzend personeel van Rhenense scholen, enkele gemeente-ambtenaren van de afdeling onderwijs, het voormalig hoofd van de christelijke kleuterschool „Irene", mej. Daniels van Wijckhuizen en uiteraard het hoofd van „De Beukenoot", mej. De Haan. Namens de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente gaf ds. N. Kooreman acte de présence. de het een gelukkige omstandigheid dat hier een kleuter- en een lagere school zo dicht bij elkaar zijn gelegen. Het ene kind kan het andere mee naar school nemen. Ook ds. Kooreman bracht de hartelijke gelukwensen over. Na koffie met gebak kreeg iedereen de gelegenheid de nieuwe school te be zichtigen. Er zijn twee moderne loka len. Ook het ontwikkelingsmateriaal en allerlei werkstukken kwamen op tafel, zodat allen een zeer goede indruk kon den krijgen van deze onderwijsinstelling voor de kleutertjes, die met z'n tach tigen de school bevolken. Er zijn twee leerkrachten werkzaam. Het comité noemt de veertiende juni als streefdatum, maar eerst wordt er een bliksemactie gehouden. Met toestemming van het gemeentebestuur ligt het in het voornemen de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" te vragen om me dewerking op vrijdag na Pinksteren en de muziekvereniging „Ons Genoegen" voor de daarop volgende zaterdag. „Ons Genoegen" zal verzocht worden op een wagen rond te rijden en ook in Achterberg te gaan werken. Het nieuwe comité hoopt in die twee dagen het nodige geld bijeen te hebben om de tocht te kunnen realiseren. Met klem vertelde voorzitter Ten Hoope, dat het géén autotocht wordt, maar een tocht met autobussen, dit met het oog op het drukke verkeer langs de wegen. Voor autobezitters, die in eerste instantie hadden willen meerijden, een mooie gelegenheid om nu de centjes voor de benzine die men had willen „verstoken" te storten in de kas van het comité. Het doel van de tocht is ook al bekend, maar het comité houdt dit nog even voor zich. Dat wil men een verrassing laten. Na de bliksemactie van vrijdag na Pinksteren komt men opnieuw bijeen om alle details te regelen. nog overal de gronden worden aange kocht en dat neemt vaak veel tijd in beslag. Ook is er geen streefdatum be kend volgens de ingenieur, die niet wil de ingaan op de vraag wanneer het gesprek met de gemeentebesturen plaats vindt. Verwacht wordt, dat na dit gesprek het tracé weldra bekend zal zijn Zegslieden menen, dat er reeds een schetsontwerp van de weg gereed is en dat het gesprek met de gemeentebe sturen bedoeld is om hen hiervan in kennis te stellen, zodat eventueel met gegronde tegenmotieven nog rekening kan worden gehouden. De kans, dat de weg vanaf Kesteren tot Randwijk buitendijks zal komen te liggen is gegrond op het feit dat de heer I. van Dam, eigenaar van een galanteriezaak op de dijk te Opheusden bij de uitbreiding van zijn zaak reke ning moest houden met de mogelijk heid dat er een weg achter zijn huis langs zou komen te lopen. De bouw moest in plaats van met witte, met ro de stenen worden uitgevoerd. RHENEN Gisteravond omstreeks negen uur meerde voor de gemeentelijke loswal de „Dolfijn" met aan boord 32 patiënten uit „Het Zonnehuis" te Zuidhorn in Groningen. Deze verpleegden, die al jaren aan hun bed gekluisterd zijn, ma ken per salonboot een rondreis door ons land. Het lag aanvankelijk in de bedoeling dat het schip tegen zeven uur zou me ren, maar door pech onderweg werd het later. Het gevolg was, dat de mu ziekvereniging „Ons Genoegen" onver- richterzake moest terugkeren. De Rhe nense muzikanten hadden de patiënten een serenade willen brengen. Ook een jeugdkoortje o.l.v. mej. W. H. Slot kwam niet aan bod. Dit was afgezegd, omdat men vermoedde dat de „Dol fijn" pas hedenochtend zou arriveren. Afgevaardigden van de hervormde en de gereformeerde kerk waren op het late uur nog wel aan boord gegaan. Zij brachten 32 fruitbakjes binnen, het geen door dr. Fluiter en door de op varenden bijzonder op prijs werd ge steld. De arts hield namens de verpleegden een hartelijk toespraakje, waarbij hij de initiatiefnemers hartelijk dankte. „Wij waarderen een gebaar van har telijkheid bijzónder", zei de dokter. „Rhenen zullen wij nog heel lang in gedachten houden". Het „Zonnehuis" heeft in verschillende plaatsen van Ne derland verpleeginrichtingen. Er is een interkerkelijke diaconale commissie die deze inrichtingen bijstaat. In Rhenen is er in de week na Pinksteren nog een collecte voor. Maandagochtend was de „Dolfijn" uit Groningen vertrokken. Eerst werd naar Lemmer gevaren. Van Lemmer werd de oversteek naar Amsterdam gemaakt. Gisterochtend maakte het gezelschap een rondvaart door de Amsterdamse grachten, waarvan de patiënten bijzonder hebben genoten. Door het Amsterdams-Rijnkanaal werd de reis naar Rhenen voortgezet. Door een klein beetje vertraging liep de ont vangst een beetje in het honderd, maar dank zij de beide kerkbesturen en de directie van Ouwehands Dierenpark, die voor mooie kaarten had gezorgd, was het toch nog een feestelijk gebeuren, zo feestelijk, dat alle verpleegden et telijke malen een loflied op de gulle gevers aanhieven. De vreugde was echter maar van korte duur. Door een dichte stuw, moest de „Dolfijn" met kapitein Van Sloten aan het roer, gisteravond om half tien al weer Rhenen vaarwel zeggen. Men kon niet overnachten, want dan zou men een dag op het schema verliezen. Nagewuifd door velen op de gemeente lijke loswal vertrok de salonboot met dankbare patiënten aan boord, die bij zonder verrast waren door deze Rhe nense geste. „Binnenkort" zo deelde lr. Mol van de Provinciale Waterstaat mee vindt er een gesprek plaats tussen de ge- meentebesturen die nauw bij de weg zijn betrokken en de Provinciale Wa terstaat. Wij onderzoeken alle moge lijkheden, maar hebben tot op heden geen keus gemaakt." Met het vaststellen van het tracé van een weg zijn tegenwoordig aller- lein instanties gemoeid. Ir. Mol noem de onder andere het landbouwschap en de planologische instellingen. Wanneer met de aanleg van de weg kan worden begonnen wist hij niet te vertellen. Als het tracé bekend is moeten eerst SCHERPENZEEL Gistermid dag werd de heer G. Inkenhaag uit Woudenberg te Scherpenzeel gehul digd. Hij is veertig jaar in dienst van de coöperatie ,,Ons belang". Hij werd toegesproken door de voorzitter van de coöperatie, de heer Huizing, van wie hij een enveloppe met inhoud ontving en de loco-burgemeester van Woudenberg, de heer H. Haanscho- ten, die hem de „medaille in zilver" op de borst speldde. De heer Inkenhaag is 57 jaar. Hij begon als bakker bij de coöperatie maar ging later venten. Dat heeft hij het langst gedaan. „En ik houd er voorlopig niet mee op ook", zei hij vastberaden. Hij heeft zijn wijk in Woudenberg. „Voor de oorlog fietste ik er naar toe, toen kreeg ik een twee de hands autootje en later een „echte" wagen. „De heer Huizing zei in z'n toe spraak, dat hij die auto nodig had ook wan. „hij heeft er in die jaren heel wat klanten btjgekregen. Hij kan met alle mensen opschieten". De heer Inkenhaag heeft heel wat meegemaakt in die veertig jaar. Het is duidelijk dat de oorlogsjaren de meeste indrukken by hem hebben achtergela ten. „Vooral vlak na de oorlog", zegt hij: „De bakkerij was afgebrand. Toen ben ik naar Silfhout gegaan. Samen hebben we toen vloerbrood gebakken. En lekker dat het was". Zijn vrouw lacht. „Hoe goed hy ook KESTEREN De Provinciale Waterstaat van Gelderland is op het ogenblik druk bezig met het uitwerken van de plannen om de provinciale weg Culem- borgKesteren door te trekken tot Arnhem. Het tracé van de weg, die tot doel heeft de dyken en dorpen te ontlasten van het verkeeer, is echter tot op heden niet bekend. Een en ander betekent voor enkele gemeenten een ernstige belem mering by het samenstellen van de definitieve bestemmingsplannen. Bekend is dat de weg bekend als Streek- of Rivierenweg op grote afstand van de vele dorpskernen parallel zal gaan lopen aan de Ryn. Er bestaat grote kans dat de nieuwe verbinding vanaf het dom Kesteren tot de gemeente Randwyk buiten- dijkt zal komen te liggen. SCHERPENZEEL Dnsdagmorgen maakte landbouwer H. Wolswinkel aan de Voskuilerweg met zijn zoon een wandeling langs de afrasteringen van de landerijen en vond daarbij een hol, dat verdacht veel op een vossehol leek. De ingang van het hol bevond zich aan de kant van een brede sloot en werd vrij goed gecamoufleerd door enige meidoornstruiken. De heer Wols winkel belde de heer M. van de Wete ring op, die daar de jacht heeft en deelde hem zyn vonds mede. Deze verscheen 's middags in gezelschap van de heer M. Theunissen en de bos wachters J. Koudijs en B. Vaarkamp, waarna men om half vier met hulp van een paar mensen de gang begon uit te graven. In deze gang kwam men vergane fazanten, hazen, een kievit, een scholekster, een mol en een wa terkip tegen. De gang bevond zich op een diepte van ongeveer 1,25 meter en had een lengte van acht meter. De moeite van het uitgraven werd be loond toen men aan het einde een nest met vijf jonge vossen bereikte. Deze dieren die ongeveer 6 weken oud waren, werden afgemaakt. Men* had gehoopt ook de oude vos te kunnen overmeesteren, maar deze had blijk baar de benen genomen. Na de gra- verij werd nog een onderzoek inge steld in een bosje, waarin men het dier vermoedde, maar dit leverde geen re sultaat op. Iedereen was blij met de vangst, maar men hoopt toch de oude vos nog te kunnen verschalken, daar reeds in de omgeving veel schade aan wild en pluimvee heeft berokkend, 's Nachts heeft men nog enkele uren de wacht gehouden bij het hol en ook werden er vallen uitgezet, maar dit al les heeft tot nu toe nog geen enkel re sultaat opgeleverd brood bakt, oliebollen bakken kan hij niet". Maar het broodbakken is hij on danks het venten nog niet verleerd: „Ik doe het nog wel eens. Het is ge woon mijn hobby". De heer Haanschoten, loco-burge meester van Woudenberg, haalde in zijn toespraak ook nog enkele herinne ringen op. Hij besloot met de heer In kenhaag de medaille in zilver op te spelden, maar dat ging niet zo vlot als hy gedacht had, want de heer Inken haag moest er eerst zyn celbertjasje voor aantrekken... 40.000 KINDEREN HEBBEN GW HULP NODIG!! Jaarlijks tekort Kinderbescherming 55 GULDEN PER KIND per kind Daarom bestaat-- Giro AO 4040 trvv. STICHTING SAKOR. Utrecht RHENEN Onder voorzitterschap van de heer L. van Wijngaarden kwam de afdeling Rhenen-Achterberg van de Koninkiyke Nederlandse Vereniging voor E.H.B.O. in de streekhuishoud- school in jaarlijkse algemene leden vergadering bijeen. Het voltallige be stuur was aanwezig met méér dan de helft van het aantal leden. Dit was buitengewoon gunstig. Door ziekte was het districtsbestuur verhinderd. De ver gadering had een vlot verloop. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer D. J. Rijkse bleek, dat het ledental was gestegen van 41 tot 68. Zes en dertig kandidaten waren geslaagd voor het diploma eerste hulp. De penning meester dr. Deys had een sluitende balans en een begroting voor 1967 met een negatief saldo. Een nieuwtje was nog, dat de afde ling in november van dit jaar in ge bouw „Irene" aan de Grutterstraat districts wedstrijden voor junioren gaat organiseren. Rhenen werd het laatst kampioen van het district. Nu is het usance dat de kampioen de volgende wedstrijden organiseert. Daar komt de afdeling niet onderuit. Er zullen 15 tot 20 ploegen aan deelnemen. Ze komen allemaal uit het district Utrecht. Na het huishoudelijk deel van de vergadering werden drie films ver toond, onder andere twee stuks ovee de mond-op-mond beademing en één over narcosegas. De mond-op-mond be ademing werd vertoond volgens de Nederlandse en volgens de Amerikaanse methode. De bestuursleden Van Wijngaarden en Mijnssen, die periodiek aftredend waren, werden herkozen. Gedurende het afgelopen verenigingsjaar werd les gegeven door de doktoren Schilperoort, Rienstra, Almekinders, Stegeman, Co- zijnsen, Weenink en Van de Hoek, als mede door de heer W. van Baak. Op 18 mei komt dr. Rodenburg les geven voor cursisten en gediplomeer den aan de hand van dia's. De afde ling Rhenen-Achterberg kan op een vlotte vergadering terugzien. RENSWOUDE De Emmabloem- collecte, die onlangs in Renswoude ge houden is, heeft 640,50 opgebracht. Het plaatselijk comité zegt dank aan alle medewerkers. I

De Vallei | 1967 | | pagina 5