Zuidslaaf Radenkovic werkte Max Merkel de deur uit Beslissing viel in eerste helft van wedstrijd NSF ondervindt problemen van „robot-elftal" Janssen op tweede plaats in Ronde van Spanje 3000 turners in Groningen Senegalees Baba Sy moest voor Sijbrands hoofd buigen Voetbalveteranen vanavond weer actief „Radi" is nog steeds erg populair Hongaarse speler bleef in België Manfred Dahne eerste in Poznan vnp.kken; Amerikaan Frazier trok zich terug Richard Kerns liep snelle 400 meter Tom Okker in kwartfinales Data wedstrijden Europa Cup III Post toch naar Giro Elftallen voor morgen SKF-kcrfbalteams in pinksterseries Voetbalprogramma Firet-jeugdtoernooi tweede Pinksterdag op Panhuis-terreinen Velasques „Ik ben toch de beste doelman ter wereld" Grote fout Woedend Hongaarse pers Hard gevecht Onwaardig Half jaar echt moederdaggeschenk Judoteam verloor van Rusland Eén der favorieten voor eindzege Damtoernooi in Hoogezand Offer Scala Gymnastica MEDINA helpt altijd LEIDT WEDSTRIJD OLIFANT Luxe auto? Praktische auto? SIMCA VRIJDAG 12 MEI 196f MÜNCHEN Zal de populairste doelverdediger in West- Duitsland, Petar Radenkovic (33) moeten wijken voor een ex-international van het Duitse nationale elftal? Deze vraag houdt alle voetballiefhebbers in Zuid-Duitsland en in het bijzonder de fanatieke supporters van TSV München 1860 bezig. Wie staat er volgend seizoen in het doel van de „Leeu wen". De populaire fratsenmaken Petar Radenkovic of de serieuze Wolfgang Fahrian? Op aandringen van ex-trainer Max Merkel werd Fahrian vorig jaar van Berlijn naar München gehaald. Merkel had schoon genoeg van het rebelse optreden van de zingende Zuidslaaf. Merkel wilde een doelverdediger, op wie hij kon vertrouwen. Maar, Merkel zag daarbij één ding over het hoofd: de populariteit van „Radi". De komst van Fahrian heeft Merkel dan ook zijn hoofd gekost want niet Raden kovic werd vervangen, maar Merkel werd door de spelers gedwongen de club te verlaten. München 1860 zit met de „dure" erfenis. De club heeft nu twee doelver- dedigers van formaat en één zal er beslist het veld moeten ruimen. Raden kovic weet de oplossing: „Als ze mij laten gaan, komen er per wedstrijd zeker tienduizend toeschouwers min der". Hij zegt het met een hem kenmer kende onverschilligheid. Dezelfde on verschilligheid, waarmee hij enkele uren later een eenvoudige bal tussen zijn benen door in het doel laat rollen. „Sorry, mijn radar functioneerde niet. Het werd gestoord door een aardstraal", verontschuldigt hij zich bij zijn woedende clubbestuurderen. Maar het publiek gnuift en is weer tevreden naar huis teruggekeerd. „Radi" was weer in „zijn" rol en daarvoor tenslot te hadden zij betaald. Wie is eigenlijk deze clown, die het presteerde één van de duurst betaalde trainers in West-Duitsland uit de club te werken? Nauwelijks negentien jaar oud stond Petar Radenkovic in het doel van meervoudig landskampioen OFK Bel grado. Hij voldeed uitstekend. Maar ondanks zijn grote kwaliteiten, kwam hij niet voor het nationale team in aanmerking. De reden: reeds in die dagen overwon hij de meest hachelijke situaties, echter evenzovele malen ge volgd door een rollertje tussen zijn benen door. Dat was en is nog steeds de grote fout van Radenkovic. Na gedurende vijf jaar het doel van Belgrado te hebben verdedigd, moest Radencovik in militaire dienst. Toen hij daaruit terugkeerde, was zijn plaats door een ander ingenomen. Srba Kri- vokuca. Het bestuur van Belgrado moest hem niet meer. De betrouwbare Krivokuca kreeg de voorkeur. Voor Radenkovic kwam er een aanbod van Rode Ster, maar Belgrado gaf geen toestemming voor een transfer. Petar Radenkovic besloot naar het buitenland te vertrekken. Op een kou de novemberavond in 1960 stapte een teleurgestelde Radenkovic in München uit de trein. Een werkloze doelman. Volgens de bepalingen van de Interna tionale Voetbalfederatie zou hij een jaar lang niet mogen spelen. Een kwelling voor een eerzuchtig man als Radenkovic. Hij bezat weinig geld, toen hij zijn dinars voor marken had omgewisseld. Hij kreeg tenslotte toestemming om bij FC Bayern München te trainen. „Ik ben er éénmaal geweest, maar niemand nam enige notitie van mij. Ik was woedend. Had dan in West-Duitsland nog niemand van de „grote" Radenko vic gehoord?", aldus de Zuidslaaf. De speelse voetballer werd een treu rig man. Financiële moeilijkheden en BOEDAPEST De Hongaarse pers is het .er unaniem over eens, dat de Hongaarse zege op Nederland woensdagavond te Boedapest te danken is aan het goede spel van de Magyaren in het eerste half uur van de wedstrijd. Magyar Nemzet schrijft dat het Hon gaarse voetbalelftal in het eerste half uur uitstekend speelde, maar dat het Nederlandse team in de tweede helft toen Florian Albert het verschrik kelijke tempo niet meer bij kon hou den met veel wilskracht terug kwam en wat onfortuinlijk was bij schoten van Keizer en Groot. De wed strijd werd toen wel wat tè hard en sommige spelers konden zich moeilijk beheersen. Maar dat was geen reden de wedstrijd op zo'n onwaardige wij ze te besluiten. Ook Nepszabadsdag komt uitgebreid terug op de vechtpartij aan het einde van de wedstrijd: „De ontmoeting was meer hard dan fraai. De ploeg, die de kansen 't best benutte en de grootste routine bezat behaalde een verdiende overwinning. Het Hongaarse team speelde niet zonder fouten, maar de wil om te winnen viel te prijzen. Het Nederlandse elftal heeft hard gewerkt om een goed resultaat te behalen". „Het einde was onwaardig voor bei de plegen" zegt Nepszava en deze krant gaat verder: „Wij zagen twee volkomen verschillende speelhelften en eigenlijk kunnen wij op de keper be schouwd, tevreden zijn met de kleine overwinning. Over het spel zijn we echter minder te spreken". Nepsport prees Albert en Molnar bij de Hongaren en Groot en Keizer bij de Nederlanders. Deze krant stelt, evenals de meeste andere Hongaarse bladen, dat Hongarije door een goed begin twee kostbare punten heeft ver overd op een zich wilskrachtig ver werend Nederlands team. Het scheel de volgens Nepsport maar heel weinig of scheidsrechter Mayer had de con trole over de wedstrijd verloren maar het was echt niet zijn fout, dat de wedstrijd na afloop ontaardde in een veldslag. Verschillende spelers, die zich niet konden beheersen waren de oorzaak van de onwaardige taferelen na het laatste fluitsignaal" slechts één maaltijd per dag waren daarvan de oorzaak. Ook was er geen werk voor hem. Wel in een fabriek, maar daarvoor voelde „mijnheer de doelman" zich te hoog. Met veel moeite worstelde hij het jaar door. Wormatia Worms wilde het voor 360 gulden per maand in 1961 wel met Radenkovic proberen. Zijn vrouw Ol- ga, een voormalige basketbalinternatio- nale, kwam ook naar West-Duitsland. Een nieuw leven kon beginnen. Het debuut van Petar Radenkovic in een competitiewedstrijd voor Wormatia Worms was in één woord groots. De toeschouwers stroomden toe en Raden kovic stal de show. Onder luid gejuich van het publiek stormde hij vanuit zijn doel een paar maal de middellijn over en toen hij tenslotte een strafschop mocht nemen en die in het net schoot, kende de vreugde van het publiek geen grenzen meer. Wormatia kon tevreden zijn met de nieuwe doelman. Een half jaar lang bleef de club ongeslagen en de penningmeester no teerde recordbedragen. Radenkovic's roem bleef niet verbor gen tot de Regional Liga, maar drong door tot München 1860, waar Max Merkel, de nieuwe trainer van Mün chen, een nieuwe doelman zocht. Op 28 juli 1962 speelde Petar zijn eerste wedstrijd voor Duitslands rijkste club. Hij had zijn doel bereikt Een half jaar later sprak heel Duits land over Radenkovic. In de wedstrijd tegen Meiderich SV stopte „Radi" een zwak schot met de rechtervoet. Even keek hij zijn tegenstander geringschat tend aan en gaf vervolgens voetballes. „Zo moet je dat doen", riep hij over het veld. BRUSSEL Antal Nagy, een van de spelers uit het Hongaarse legerteam Honved is in Brussel verdwenen na de wedstrijd die Honved speelde tegen de Belgische voetbalkampioen Anderlecht. Hij heeft van een onbekende verblijf plaats opgebeld naar het hotel waar z'n team logeerde en gemeld dat ze voor de terugtocht niet meer op hem hoefden te rekenen. POZNAN De Oostduitser Man fred Dahne heeft donderdag de tweede etappe van de wegwedstrijd Warschau- Berlijn-Praag gewonnen. Hij reed de 176 km van Kutno naar Poznan in 3 uur 37 minuten en 39 seconden. De uitslag luidde: 1. Dahne (O-Dld) 3.37.39 (met bon 3.36.39); 2. Magiera (Polen) 3.37.30 (met bon. 3.37.09); 3. Savchev (Bulgarije) 3.37.39 (met bon 3.37.24); 4. Pominov (Rusl) z.t.; 5. Goletz (W-Dld) z.t.; 6. Sever (Tsj. SI) z.t.; 7. Hans Tesselaar sen (Den.) z.t. (Ned.) z.t.; 8. Ebert (W.-Dld.) 3.39.40 0. Jan Serpenti (Ned.) z.t.; 10. Pedersen (Den.) z.t. ADVERTENTIE ROME Het Nederlandse judoteam won op de eerste dag van de wedstrijden om de Europese kampioenschappen in Rome ruim en gemakkelijk van Italië 5—0. Toen moest Nederland aantreden te gen Rusland. Weliswaar won Geesink van Kiknadze en versloeg Poglajen de Rus Bondarenko, maar daar stonden drie verliespartijen tegenover. Gietelink verloor van Soeslin, Stepanof won van Jonkman en Gouweleeuw werd geklopt door Yoedin. Nederland moest zich via de herkan sing plaatsen voor de halve eindstrijd. Onze landgenoten versloegen in de rer- kansing Engeland met 3-2. Ook West- Duitsland haalde via de herkansing de halve finales. De Westduitsers verlo ren, nadat de eerste ontmoeting tegen Frankrijk onbeslist (2-2) was geëin digd, na een extra wedstrijd van Frank rijk. Zij versloegen daarna echter Oos tenrijk met 3-1, waardoor de plaats in de halve eindstrijd veilig was gesteld. De overige uitslagen van de tussen- ronde luidden Engeland - België 4-1. Oostenrijk won van Ierland doordat de Ieren niet opkwamen. West-Duitsland werd Europees kam pioen bij de landenploegen door een 2-1 overwinning op Frankrijk. De toeschouwers rekten hun halzen. „Radi" gaf vervolgens een nummertje baltechniek weg door als een jongleur de bal van de linker- naar de rechter voet over te brengen. Tot opeens de bal verkeerd op zijn schoen kwam. Met een prachtige boog verdween deze in zijn eigen doel. De lachsalvo's duurden nog dagen voort. Voor Max Merckel was dat aanlei ding om zijn doelman voor de eerste keer ernstig onder handen te nemen. „Ik stel je niet meer op", zo dreigde hij. Maar sneller dan Merkel lief was, groeide de polulariteit van Radenkovic. Door Wolfgang Fahrian te contracte ren zou de grote mond van „Radi" wel gesnoerd worden meende Merkel. Hij vergiste zich. Niet alleen Petar, maar ook de spelers en het publiek keerden zich tegen hem. Komediant, voetballer, zanger, schrijver Radenkovic won het uiteinde lijk van trainer Merkel en hij is er vast van overtuigd, dat ook Fahrian voor hem zal moeten wijken. „Want", roept hij uit, „ik ben toch zeker de beste doelman van de wereld". LOGRONO De zenuwen van de jonge Fransman Jean-Pierre Ducasse al vele dagen leider in de ronde van Spanje hebben het gistermiddag bege ven. Voor de start van de 44 kilome ter lange tjjdrit van Laguardia naar Victoria, die door velen werd gezien als de beslissende in deze ronde, moest een snikkende Ducasse door zijn ploeg leider Maurice Demuer op de fiets ge holpen worden. De barre weersomstan digheden het onweerde byna voort durend en zware slagregens teisterden de renners in hun solo tegen het uur werk waren te veel voor Ducasse, die de 44 km aflegde in 1 uur 16 mi nuten en 4 sec. Hij plaatste zich daar mee als 54e en verloor 10.56 op win naar Raymond Poulidor, die zijn grote klasse in het tijdrijden weer eens dcr- monstreerde. Het verlies van Ducasse was niet groot genoeg om zijn eerste plaats in het algemene klassement kwijt te ra ken. Jan Janssen, die zich in de tijd rit uitstekend weerde, ook bij de be klimming van de Col de Herrera met 'n stijging van bijna 12 pet. kon de Ne derlander goed meekomen, benaderde zijn ploeggenoot op 53 seconden. Met nog drie etappes voor de boeg is Jans sen een van de grote favorieten voor de eindoverwinning geworden. Cees Haast, die in de tijdrit beslag legde op de vijftiende plaats, verbeter de zijn positie in het algemeen klasse ment eveneens. De kleine Brabander staat nu als vijfde geklasseerd op drie minuten van de leider. De Duitser Rolf Wolfshohl had het eerste gedeelte van de etappe gewon nen. Hij legde de 92 kilometer van Pamplona naar Logrono af in 2.13.35. De Spanjaard Castello eindigde met bijna 2 minuten achterstand in 2.15.29 op de tweede plaats, voor Gerben Kar stens, die de sprint van het peloton won, dat zestien seconden na Castello bin nenkwam. De uitslag luidde: 1. Poulidor (Fr.) 1.05.12, 2. Velez (Sp) 1.06.24, 3. Perez Frances (Sp.) 1.07.45, 4. Echevarria (Sp) 1.08.05, 5. Gabica (Sp) 1.08.32, 6. Lopez Carrill (Sp) 1.08.33, 7. Janssen Vanaf vandaag staat de stad Gronin gen in het teken van een massaal turn- festijn van het Kon. Ned. Chr. Gym nastiek Verbond: de Scala Gymnasti ca. Drieduizend gymnasten uit het ge hele land zijn daarvoor al naar Gronin gen vertrokken of zullen dat nog doen. De Scala Gymnastica begint vanavond met een gala-turnuitvoering en eindigt Pinkstermaandag. Om de deelnemers onder te kunnen brengen is in het Groninger Stadspark op een speciaal terrein een groot ten tenkamp verrezen, waar de gymnasten in legertenten tijdens de Scala bivakke ren. De bedoeling van deze turnmanifesta- tie is er een indruk te geven van hoe in het KNCGV de gymnastiek wordt be oefend. De Scala is een reeks van de monstraties, in zalen en op pleinen, waaraan elke vereniging van het KNCGV mee kan doen. Het wedstrijd element ontbreekt geheel. Het gaat uit sluitend om een grootse demonstratie. Op tientallen plaatsen in de stad zullen de Groningers er getuige van kunnen zijn. Hoogtepunten beloven te worden de massale lichtdemonstraties zater dagavond in het Stadspark en maan dagmiddag in het Groninger Atletiek- centrum. Het is de eerste maal dat 't KNCGV een dergelijke show organiseert. Aan de Scala Gymnastica is tevens een drumbandconcours verbonden. Zowel zaterdag als maandag komen daarvoor de drumbands in actie. De Scala Gym nastica heeft plaats in het kader van de viering van het vijftigjarig bestaan van de Gemeentelijke Commissie voor Lichamelijke Opvoeding te Groningen. 1.08.38, 8. Gines Garcia (Sp) 1.09.12, 9. Errandonea (Sp) 1.09.22, 10. Gomez del Moral (Sp) 1.09.28, 15. Cees Haast 1.10.08, 20. Harings 1.10.50, 28. Karstens 1.10.55, 29. Den Hartog 1.12.10, 35. Zilver berg 1.13.11, 55. Maliepaard 1.15.11, 64. Van der Vleuten 1.16.26, 69 Dolman 1.17.41, 70. Beugels 1.18.05, 73. Van Don gen 1.19.00, 78 Nijdam 1.20.38, 86. Snep vangers 1.27.52. Het algemeen klassement luidt na de vijftiende etappe: 1. Ducasse (Fr) 64.56.06, 2. Janssen (Ned.) 64.56.59, 3. Gonzalez (Sp) 64.57.49, 4. San Miguel (Sp.) 64.59.26, 5. Haast 64.59.07, 6. Ota- no (Sp) 64.59.26, 7. Lopez Rodriguez (Sp) 65.00.26, 8. Mariano Diaz (Sp) 67.17.14, 9. Perez Frances (Sp) 67.17.40, 10. Ponton (Sp) 67.17.42, ll.Den Har tog 67.17.51, 13. Poulidor <Fr) 67.18.02. 29. Zilverberg 67.28.47, 35: Maliepaard 67.33.19, 47 v. d. Vleuten 67.46.52, 56. Karstens 67.53.58, 58. Dolman 67.54.02, 75. Van Dongen 68.22.57, 76. Beugels 68.27.35, 77. Snepvangers 68.28.03. Jan Janssen: goede kans. ADVERTENTIE ARNHEM De afdeling sportac commodaties van de Nederlandse Sportfederatie sukkelt met een tech nisch probleem, waar ondermeer we tenschapsmensen in Wageningen zich naarstig mee bezig houden. Het be treft hier wat men zou kunnen noe men een „robot-elftal", een apparaat dat de proefvelden op het in aanleg zijnde nationale sportcentrum van de NSF op het landgoed Papendal bij Arnhem moet „bespelen", zoals een ploeg Hollandse voetballers dat zou doen. Wel heeft men reeds een machi ne geconstrueerd, die bedreven is in 't maken van slidings, maar deze bleek behept te zijn met een wat al te grote vernielzucht. Terwijl de aanleg van het grote NSF- sportcentrum nog in het stadium van het bouwrijp maken verkeert, draait 't proefstation van de afdeling sportac commodaties onder leiding van ir. G. J. Ruijchaver reeds op volle toeren. Op een proefveld, dat als een lap pendeken met vele schakeringen groen tegen de helling van Papendal ligt ge plakt, worden alle mogelijke grassoor ten getest op hun geschiktheid. Hier hoopt men de ideale grasmat voor sportvelden te vinden. Tevens zijn er proefbanen en -vlakken voor het be proeven van funderingen en deklagen voor heel- en half-verharde velden aangelegd. Aangezien het nogal be zwaarlijk is regelmatig voetballers op te laten draven om deze proefvelden aan de praktijk te toetsen, is het wachten nu op een machine, die de grasmat onderwerpt aan een marteling, die overeenkomt met het effect van 'n normale wedstrijd. Donderdag waren de leden van de Landelijke Contactraad voor de ge meentelijke bemoeiingen met de li chamelijke opvoeding en de sport de gast bij de NSF om zich op de hoogte te stellen van de doelstellingen en vor deringen van het proefstation. De di recteuren en hoofden van gemeentelij ke diensten namen tevens de aanleg van het grote sportcentrum in ogen schouw. De ontsluiting van het door de gemeente Arnhem aangekochte ter rein door middel van wegen is thans gereed gekomen. Voorts zijn drie speelvelden zo ver klaar, dat zij in gezaaid kunnen worden. De volgende fase zal bestaan uit de bouw van de eerste van twee grote sporthallen, een K2r Imp. Brocades. AmsercJam ADVERTENTIE ADVERTENTIE 20 SENORITAS 1.50 PHILADELPHIA De ongeslagen Amerikaanse bokser in het zwaarge wicht Joe Frazier zal niet deelnemen aan de bokswedstrijden, die tot doel hebben een opvolger voor de in ongena de gevallen wereldkampioen Cassius Clay aan te wijzen. De managers van Frazier gaan niet akkoord met de voorwaarden, die de organisatoren van de gevechten (in de eerste ronde zou den er vier worden gehouden) hadden opgesteld. Frazier zou aanvankelijk te gen de Canadees Chuvalo uitkomen. Men zal trachten een vervanger voor hem te vinden. De overige gevechten zijn: Floyd Patterson (Amerika) - Oscar Bonavena (Argentinië); Ernie Terrel (Amerika) - Jimmy Ellis (Amerika); Karl Mildenberger (W.Dld) - Thad Spencer (Amerika). HOOGEZAND Tony Sijbrands stal gisteren de show in de derde ronde van „het toernooi der toernooien". Na een door hem magistraal gespeelde partij dwong hij de nog steeds exotisch ge kleed gaande dammer Baba Sy tot overgave. Een prestatie die des te meer spreekt als men weet dat de Senegalees hiervoor nog nooit een partij had verlo ren in grote wedstrijden met internatio nale faam. Via een vroegtijdig geplaatste voor post ging de Amsterdammer in de aan val. Het geringe overwicht dat hij ver kreeg wist hij allengs uit te buiten. Door sterk in het centrum op te dringen werd dit later nog vergroot. Een voor hem goede ruil hield hij lange tijd in petto -en nadat deze ten slotte was ge daan moest Baba Sy een stuk offeren om doorbraak te verkrijgen. Sijbrands had inmiddels met een eveneens door hem behaalde dam een vangstelling klaar, waarna de Senegalees de hopelo ze strijd moest staken. Even hiervoor had Andreiko na een zeer bizarre strijd van Tsjegolef gewon nen en daardoor alleen de leiding geno men. Ook dit was een partij van bijzon der gehalte, waarin Andreiko een com binatie nam die beide spelers op dam bracht. Het voor hem voordelige eind spel werd toen bekwaam door hem tot winst gevoerd. moeting tussen Cazemier en Leclair. Lange tijd zag het er echter naar uit, dat de Amerikaan zijn eerste zege zou behalen. De uitslagen van de derde ronde zijn: Koeperman Deslauriers 11, Tsjegolef Andreiko 02, Leclair Cazemier 11, Wiersma Roozenburg 11, Baby Sy Sijbrands 02, Mostovoi Germain 11. De stand na drie ronden: 1. Andrei ko, 5 pnt, 2. Roozenburg, Koeperman, Mostovoi, 4 pnt, 5. Sijbrands, Wiersma, Tsjegolef, Deslauriers, 3 pnt, 9. Baba Sy, Cazemier, Germain, 2 pnt, 12. Leclair, 1 pnt. Bijzonder spannend De partijen geven elkaar niets toe. Maar iemand moet de winnaar zijn. Iemand moet de beste zijn Meegesleept door 't spel, doet Olifant mee. Enligt snel aan de kop van vele flessen, etiketten, toestan denAan de kop van Hollandse cognac. Olifant Vieux De tribune brult van enthousiasme. Olifant Vieux leidt NEURENBERG De Amerikaan Richard Kerns heeft donderdag in Neu renberg met 46 seconden de snelste tijd gemaakt, die dit jaar op de 400 meter gelopen is. Kerns leverde zijn prestatie tijdens de kampioenschappen voor in Duitsland gelegerde Amerikaanse mili tairen. WEST-BERLIJN Tom Okker heeft donderdag de kwartfinales heren enkelspel van de internationale tennis kampioenschappen van West-Berlijn bereikt. Onze landgenoot, die in de eer ste twee ronden niet hoefde te spelen, versloeg de Westduitser Gottfried Dall- witz met 6-3, 10-8, 6-3. Naast Tom Ok ker bereikten ook de Australiër Roy Emerson, die de Engelse oud-Wimble- donkampioen Jaroslav Drobny met 6-0, 6-0, 6-0 versloeg, de Braziliaan Tho mas Koch en de Fransman Francois Jauffret, de kwartfinales. strijden in de halve finales van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker luiden als volgt: 19 mei: Leeds United - Kilmarnock; 24 mei: Kilmarnock - Leeds United; 7 juni: Eintracht Frank furt - Dynamo Zagreb; 14 juni: Dyna mo Zagreb - Eintracht Frankfurt. DEN HAAG Peter Post wiens rij den in de Ronde van Italië in verband met een contract in Canada onzeker was, zal toch in de vijftigste editie van Giro voor de ploeg van WUlem II star ten. logiesgebouw voor 120 personen, een gedeelte van het hoofdgebouw en het energiegebouw. Men hoopt deze fase omstreeks 1970 te kunnen afsluiten. Doordat dan inmiddels de sportvel den bespeelbaar zullen zijn, kan het centrum in dat jaar gedeeltelijk in ge bruik worden genomen. Inmiddels zal dan ook begonnen zijn met de aanleg van het atletiekcentrum, twee half ver harde velden, een hard veld en de ten nisbanen. ADVERTENTIE wijn is niet duur! ADVERTENTIE Mostovoi kwam door een goed bere kend offer eveneens in het voordeel te gen Germain. Het afspel behandelde de Parijzenaar niet op zijn sterkst waar door de Haitiaan remise kon bereiken. Roozenburg fel aanvallend tegen Wiersma verkreeg wel enig voordeel doch dank zij de elastische verdediging van de jeugdige Fries werd het ook hier een puntenverdeling. Deslauriers weerstond Koeperman die met groot machtsvertoon het midden veld beheerste. Tegen het einde ging de Canadees ten koste van een stuk op weg naar dam. Hoewel de wereldkampioen hier ruim een half uur nadacht, vond hij geen goede weerlegging waarna de vrede werd getekend. Dit was ook het resultaat in de ont- (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1000? Meest geëxporteerde Franse automodel, en niet toevallig! Welke wagen "in deze prijs heeft bijvoorbeeld 4 deuren? En is dat nou ,luxe' of .praktisch' of allebei? Zegt u maar hoe het noemt: ruimtevoordeel met parkeren, makkelijk schakelen, makkelijk sturen, makkelijk optrekken en remmen, fijne vering, zitcomfort en een verbluffend lage nieuwprijs. Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 VANAF f 5395.— NEDERLAND NV. ZATERDAG DOVO (thuis) RVVH: doel: Van Hardeveld; achter: G. v. Beek, Achter berg, Slotboom, G. v. Kooten; midden: Rebergen en R. Schoeman; voor: De- moed, Diepeveen, Bovenschen, Visser. GVVV (uit) Go Ahead K: doel: J. v.d. Pavert; achter: J. v.d. Bovenkamp, G. v.d. Bovenkamp, G. Hoedeman (niet zeker), H. van Manen; midden: J. v. Ma nen, R, Schinkel, J. van Hunnik; voor: A. v.d. Bovenkamp, D. van Manen en E. Scholts. VRC (uit) Bergentheim: doel: Cor- nelissen; achter: M. van Kooten, M. van Engelenburg; P. Rebergen; midden: G. v.d. Weerthof, K. Rebergen; voor: W. Verwerd, G. Hasselaar, C. Aalbers, H. Schoeman en L. Rebergen. VEENENDAAL Voor de SKF-korf- balteams staan er morgen geen wed strijden op het programma. Volgende week zaterdag gaat de tweede uitgave van SKF op bezoek bij Vinken 1, ter wijl de SKF-junioren op deze dag aan treden tegen de junioren van de thuis club. De junioren 2 spelen een thuis wedstrijd tegen het eerste junioren twaalftal van Sparta. Een groot aantal SKF-korfballers gaat het weekend in Delden doorbrengen, alwaar wederom de Pinksterseries worden gehouden. Ook voor de jeugdteams zijn er geen wedstrijden te spelen. Deze twaalftal len gaan Tweede Pinksterdag in Amers foort op bezoek. De GUKB houdt hier zijn jaarlijkse series en aan deze mat ches wordt deelgenomen door het A-, B- en D-team. Zaterdag Om het kampioenschap van Nederland: DOVO—RVVH Huizen—WHC Promotiewedstrijden: BergentheimVRC Om de KNVB-beker: Go Ahead K—GVVV Maandag (2e Pinksterdag)! Districtsbeker le ronde: DVSADonar VeenendaalHercules Candia '66Saestum OpheusdenTheole VEENENDAAL Maandagmorgen tweede Pinksterdag, om negen uur gaat het door het jeugdbestuur van voetbal vereniging DOVO georganiseerde adspi- rantentoernooi om de FIRET-wisselbe- ker van start, welk jeugdevenement on getwijfeld weer veel belangstelling zal trekken. 15 verenigingen hebben inge schreven voor dit toernooi en de sport dag krijgt een lichtelijk internationaal cachet door de deelneming van een Duits jeugdteam, namelijk Viktoria uit Asehaf- fenburg. De veertien andere verenigingen zijn: Advendo uit Ederveen; Candia '66, Rhe- nen; DOVO; GVVV; Kulan; Lunteren; Merino's; Muketiers; R.K. Unitas; Scherpenzeel; SDVB uit Barneveld; The ole uit Tiel; Veenendaal en VRC. De teams zijn ingedeeld in drie poules: Poule ALunteren; Musketiers; Scher penzeel; Candia '66; Theole. Poule B: VRC; Advendo; Unitas; DOVO; GVW. Poule C: Kulan; Merino's; SDVB; Vik toria; Veenendaal. Er wordt tweemaal vijftien minuten gespeeld. De finales beginnen om 16.00 uur op twee velden, waar wordt gestre den om de eerste, tweede en derde prijs en de vierde, vijfde en zesde plaats op de eindranglijst. VEENENDAAL Op het Panhuis- sportpark worden vanavond om 7 uur wederom twee wedstrijden gespeeld in het veteranentoernooi 1967. De SKF- veteranen komen in het veld tegen de leeftijdsgenoten van NSVS en de ande re match wordt gespeeld tussen teams van Boxal en Hollantor. In groep A zijn ingedeeld: DOVO, GVVV, VRC, Merino's, Musketiers en Unitas, terwijl de ploegen van SKF, NSVS, Boxal, Hollantor en VSW uitko men in groep B. Maandagavond speelden DOVO en VRC de openingswedstrijden van het toernooi tegen respectievelijk GVVV en Merino's. DOVO speelde gelijk te gen de GVVV-ers (1-1) en Merino's werd overtuigend verslagen door het sterke team van VRC (0-4). Ook dit jaar tippen insiders VRC als f-voriet voor de beker. Het is trouwens te hopen, dat het toeschouwersaantal een stijgende lijn blijft vertonen in verband met het nobe le doel, dat door de organisatoren van dit toernooi wordt nagestreefd. Boven dien vormen de wedstrijden van deze sportieve veteranen vrijwel zonder uit zondering een hoogst amusant kijkspel!

De Vallei | 1967 | | pagina 13