Geboortegolf bij Ouwehand Jong ETEN VOOR INDIA Weer brievenbus in het stadscentrum Zorg voor voldoende legitimatiemateriaal Woef f De kat en de kanarie Op reportage met DE VALLEI Rodekruis- campagne OOK IN RHENEN ACTIE CHEVROLET Agenda voor Arnhem Brand in verfresten Leuke cadeaus voor Moeder Uitslag wedstrijd seizoen '6&-'67 Tropenzon Extra Elvis op zijn slechtst Bliksemactie voor bejaarden uitgesteld 0 P E L MARKTEN Openbare contactavond van y.Y.D. Seizoenfinale van N.C.V.B. REIN KOK Luxor Theater O.B.K. werkt mee aan bejaardentocht V.A.B. KIRPESTEIN Brandje iverd snel geblust Wachtmeester Boos vertelt verder: Lustrumtocht El sier bejaarden BURGERLIJKE STAND EDE Schieten VRIJDAG 12 MEI 1967 leven in het dieren park RHENEN In Ouwehands Die renpark zijn de laatste weken maar liefst tweeënveertig dieren geboren; een bijzonder groot aantal, dat de term geboortegolf zonder meer rechtvaardigt. De talryke nieuwe bewoners variëren van wilde zwij nen tot kangoeroes, van een doods hoofdaapje tot een rendier. Chef-die renverzorger Ad. van de Berg heeft dan ook een paar werkzame weken achter de rug. Verschillende keren heeft hij bij een „moeilijke" geboor te moeten assisteren. Overigens is het einde van de geboortegolf nog niet in zicht. Naar schatting komen er jaarlijks ongeveer zeventig dieren in het park ter wereld. Het ziet er naar uit, dat 1967 een record-jaar zal gaan worden. Niet alle dieren brengen in gevan genschap jongen ter wereld. De struisvogel bijvoorbeeld bebroed zijn eieren alleen 's nachts en laat dit overdag aan de zon over. In Ne derland echter zijn de zomers niet warm genoeg. -Er is tropenzon voor nodig om de kuikens te laten uitko men. Verschillende tropische apen soorten brengen zelden in een die rentuin een jong ter wereld. En als dit bij uitzondering eens gebeurt is het een hele toer de jonge dieren in leven te houden. Cor Ouwehand, zoon van een van de dierenpark-directeuren kan hier van meepraten. „Pas geleden is er zo'n aapje geboren. Het diertje werd voortdurend verwarmd en verwend, maar toch is het niet blijven leven. Gelukkig is er nu weer een op komst. Met tropische dieren is het vaak zo, dat het eerste jong dood gaat. De tweede keer is de kans dat dit gebeurt veel kleiner..." Op timisme dus wat de apen betreft, optimisme ook ten aanzien van het stokstaartje, een ratachtig roofdier- tje. Er zijn nu een paar jongen ge boren en die zijn bijzonder welkom in het park, omdat ze een hoge waarde vertegenwoordigen. „Bijna duizend gulden als je ze moet kopen", zegt Cor Ouwehand. 0 Donderdagmorgen zaten deze zwar te zwaantjes nog in het ei. 's Mid dags ploeterden ze al in het water van de vijver rond. 0 Het jonge rendier, dat dezer da gen ter wereld kwam verkeert da gelijks in gezelschap van zijn vader en moeder, die hun telg met veel zorg omringen. De jonge wasbeertjes, die onlangs geboren werden hebben het levens licht nog niet gezien, hoe paradoxaal dit ook klinkt. De eerste tijd blijven ze geheel in het donker. Het hok is helemaal verduisterd. „Ze mogen geen mensen zien", aldus de deskun dige Cor. „Als ze schrikken loop je kans dat hun eigen moeder ze op vreet..." De geboortegolf in Ouwehand brengt voor de dierenverzorgers veel extra werkzaamheden mee. Vooral wat de voeding betreft, want naast de extra verzorging die de jonge die ren krijgen moet ook hun voedsel aan hun prille leven worden aange past. Dagelijks worden er vele vita mine-preparaten gebruikt. Bovendien is er een streng toezicht nodig, om dat het publiek steeds weer allerlei lekkernijen wil toestoppen, die hun gezondheid niet bepaald bevorderen. In sommige gevallen kan verkeerde voeding zelfs dodelijk zijn. Ouwehand heeft het aantal dieren met het oog op het komende sei zoen flink uitgebreid. Gisteren arri veerden er verschillende nieuwe aanwinsten. Er zijn vooral veel vo gelsoorten bijgekomen. Het park zelf is hier en daar ge moderniseerd. Er is een nieuw ter rarium in aanbouw dat nog voor de Pinksterdagen gereed zal zijn. Er zijn onder meer banane- en vijgebo- Q Het was een hele toer om deze Mangabey-aap met haar pasgebo ren zoon op de foto te krijgen. Toen de apenmoeder in de gaten kreeg dat zij door de camera werd bespied, werd ze bijzonder onrustig. Na veel geduld kwam tenslotte deze foto uit de bus. men in geplant. Voor het publiek blijven de olifanten, de apen, de kro kodillen en de slangen elke zomer weer de grote trekpleisters. En om nog even op die geboorte golf terug te komen. Als Cor ons door het zonnige park rondleidt, merkt hij plotseling op: „Ja, dat is waar ook. De wolven hebben van nacht ook jongen gekregen, dat zou ik bijna vergeten. Ik weet nog niet eens hoeveel heht er zijn Dat is geen schande, integendeel. Je hoofd zou ook overlopen bij zo'n omvangrijke reeks van blijde ge beurtenissen ADVERTENTIE bij drogisterij/parfumerie Gelderland/hoek Hoogstraat Veenendaal Telefoon 2656 RHENEN De afdeling Rhenen van het Nederlandse Roode Kruis houdt de jaarlijkse geldinzamelingscampagne van 22 mei tot en met 3 juni. In Rhe- nen-stad zal in genoemde periode, even als in Eist en Achterberg, huis aan huis met lijsten worden gecollecteerd. Vorig jaar was de opbrengst ruim f 3000,Het bestuur van de afdeling Rhenen hoopt dat dit jaar de opbrengst f 4000,zal zijn. VEENENDAAL In het Luxor-thea- ter draait tot en met zondagavond a.s. een film van een ex-tiener-idool: Elvis Presley. Het enige succes van de film zou de titel kunnen zijn, als deze als lachertje bedoeld was„Elvis op z'n best. Elvis is nog nooit een goed ac teur geweest, maar in deze film laat hij wel helemaal verstek gaan. Ook als zanger brengt hij het er slecht af deze keer. De liedjes missen de vaart, die er vroeger nog wel eens in zat. Het verhaal is eveneens bijzonder slecht. Elvis, in de film Mack, is pi loot-vrouwenjager. Z'n compagnon Dan ny (Gary Lockwood) is verslaafd aan het gokken. Elvis neemt een meisje, dat haar oom heeft verloren onder zijn hoede. Bovendien ontmoet hij een bij zonder knappe verpleegster (Joan O' Brien) die hij niet kan „versieren". Hij raakt verliefd op haar. Z'n compagnon wil ,het meisje bij Elvis wegwerken en de romanche tussen Elvis en z'n ver pleegster verbreken. Hoe dat afloopt? Goed natuurlijk. Zoals altijd bij derge lijke cliché-verhaaltjes. Niemand speelt goed in de film, het geluid en de kleu ren zijn slecht en het lijkt erop dat re gisseur Norman Taurog zich met de hele film niet heeft bemoeid. De toe gang is natuurlijk alle leeftijden, maar waarschijnlijk zien de kleintjes liever Pipo. Gelukkig brengt het Luxor-theater de ze week ook nog een betere film. Van maandag tot en met woensdag a.s. draait de film „Spion met mijn ge zicht" van regisseur John Newland. Het is een keiharde spionage-film uit de serie van geheimagent Mister Solo. In de hoofdrollen: Robert Vaughn, Sen- ta Berger en David McCallum. Toe gang 14 jaar. RHENEN De bliksemactie, die het nieuwe comité voor de autobustocht van de Rhenense oudjes op woensdag 14 juni gaat organiseren, zal definitief plaats vinden op vrijdag 2 en zaterdag 3 juni. Een eerdere datum was niet mogelijk, omdat dan de collecte voor het „Zonnehuis" zou worden doorkruist. Het Rode Kruis heeft nu haar actie met twee dagen bekort, waardoor nog net op tijd voor het bejaardenreisje kan worden ingezameld. RHENEN Aan de actie „Eten voor India" wordt in onze gemeente door de meeste kerken deelgenomen. Ook het gemeentebestuur heeft maatregelen genomen. Op de gemeentesecretarie werden reeds verscheidene giften ontvan gen. Op de volgende plaatsen zullen zaterdag 13 mei tussen 11 en 13 uur de deuren wijd open staan voor het in ontvangst nemen van bijdragen: RHENEN-stad: gemeentehuis consistoriekamer Cunerakerk Hal Bergschool R.-K. Gedachteniskerk Kerkgebouw Ge reformeerde Gemeente, synodaal (Achterbergsestraatweg) Gebouw „Bella Vista" Nederlandse Protestantenbond. ELST: Ned. Hervormde Kerk Kerkgebouw Oud-Gereformeerde Ge meente en het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente. ACHTERBERG: Nederlandse Hervormde Kerk. De opbrengst was de eerste keer ruim f 19.500,in Rhenen, Eist en Achter berg. We zijn benieuwd of dit record wordt gebroken komende zaterdag. RHENEN De voorzitter van het comité „bustocht ouden van dagen", de heer K. J. ten Hoope, heeft van de mu ziekvereniging „Oefening Baart Kunst" de volle medewerking toegezegd gekre gen bij de bliksemactie van 2 en 3 ju ni om gelden in te zamelen voor de tocht van woensdag 14 juni. „Oefening Baart Kunst" geeft vrij dag 2 juni op het Fred v. d. Paltshof een show weg, waaraan het majorettes korps medewerking verleent. Onder de toeschouwers zal dan tegelijkertijd een geldinzameling worden gehouden voor het goede doel. „OBK" zal nog meer doen. Wanneer de stoet Rhenen binnenkomt, zal de plaatselijke harmonie bij het viaduct aanwezig zijn, om de feestelijke intocht in Rhenen op te luisteren. Verschillende autobusondernemingen zijn al door het nieuwe comité bena derd met het verzoek prijsopgave te doen. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE VEENENDAAL De brandweer werd gisteravond gealarmeerd voor een brandje, dat in de bovenverdieping van de woning Valleistraat 113 was uitge broken. Vrijwel direct na de aankomst van de brandweer, die bijzonder snel arriveerde, werd het vuur geblust. Het brandje was ontstaan, doordat er las- werkzaamheden werden verricht in de dakgoot. Het dak van het huis vatte vlam, toen er vonken tussen de pan nen terecht kwamen. De brandweer bleef nog geruime tijd bezig met de nablussingswerkzaamheden. De schade was vrij gering; vrijwel alle huisraad kon worden gered. RHENEN Sedert het verplaatsen van het postkantoor naar de noodgebou wen op de Vismarkt, werd het door veel inwoners als een groot gemis gevoeld, dat ook de brievenbus werd gesloten op het Fred. v.d. Paltshof. Dit had tot ge volg dat iemand, die slechts een brief had te posten zich naar de Vismarkt moest begeven. De meeste klachten kwamen van wat oudere mensen, die tegen de klim opzagen. Ook het bedrijfsleven was niet gelukkig met het verdwijnen van de brievenbus uit het centrum. Enkele maanden geleden ondernam het bestuur van de RMC stappen bij de heer De Jong, directeur van het postkantoor, met het verzoek te willen bewerkstelligen dat gedurende de tijd STADSSCHOUWBURG Donderdag 18 mei, 20 uur: Het Natio nale Ballet met „Het Zwanenmeer". MUSIS SACRUM Zaterdag 13 tot en met dinsdag 16 mei: 1423 uur: Kleurenfilm van de we reldkampioenschappen Voetbal 1966, in „cineac-systeem". Vrijdag 19 mei, 20 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly, m.m.v. Henriëtte Sengers, sopraan en Philia Sengers, viool. BARNEVELD, 11 mei '67 Coöpera tieve Veluwse Eierveiling Ede. Aanvoer 272.616 stuks. Handel gedrukt. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 52/53 gram 9.10-9.42; 56/57 gram 10.56- 10.83; 60/61 gram 11.39-11.82; 64/65 gram 11.92-12.35. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 792.745 stuks. Handel gedrukt. Eieren van 40/49 gram 7.29-8.10; 50/58 gram 8.81-11.51; 59/65 gram 11.37-12.38; 66/72 gram 12.58-14.27. Belgische eieren. Aan voer 111.600 stuks. Stemming gedrukt. 52/53 gram 9.04-9.20; 57/58 gram 10.50- 10.70; 62/63 gram 11.51-11.61. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer circa 2.700.000 stuks. Handel kalm. Eieren van 45/50 gram 7.90-8.85, kg-prijs 1.76- 1.77; 51/58 gram 9.10-11.35, kg-prijs 1.78-1.96; 59/65 gram 11.55-12.60, kg- prijs 1.96-1.94. VEEMARKT UTRECHT UTRECHT, 11 mei 1967. Totale aanvoer 3629 stuks; runderen 1176; vette kalveren 295; graskalveren 35; nuchtere kalveren 1200; schapen 435; lammeren 457; bokken en geiten 31 st. Pryzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 10501550; kalf vaar zen 10001300; vare koeien 9251075; pinken 650775; stieren 9001100; graskalveren 400550; nuchtere kal veren 32,5052,50; schapen 90145; lammeren 85110; bokken en geiten 958; vette koeien le kwal., per kg gesl. gew. 4,004,30; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew. 3,803,90; vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew. 3,70 3,85; vette kalveren le kwal., per kg lev. gew. 2,702.90; vette kalveren 2e kwal., per kg lev. gew. 2,602,70; vette kalveren 3e kwal., per kg lev. gew. 2,202,60; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1,201,50. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalf koeien: rustig, prijshou dend; vette koeien: vlot, als vorige week; vare koeien: stroef, even lager; vette kalveren: matig, ruim prijshou dend; graskalveren: rustig, prijshou dend; nuchtere kalveren: rustig, prijs houdend; fokkalveren: rustig, prijs houdend; schapen: redelijk, hoger; lam meren: redelijk, prijshoudend. dat het noodpostk. ...oor in gebruik zal zijn, alsnog op het Fred. v. d. Palts hof 'n brievenbus zou worden geplaatst. De heer De Jong deelde gistermid dag mede, dat het verzoek is ingewil ligd. De brievenbus werd tegen de zo genaamde klaagmuur langs het Fred, v. d. Paltshof geplaatst, aan de kant van de hoofdverkeersweg, schuin te genover het VVV-informatiekantoor en de daar aanwezige bushalte van de NBM. Wel verzocht de heer De Jong ons de lezers erop attent te maken, dat de brievenbus op het Fred. v. d. Paltshof tegen zes uur 's avonds voor de laat ste maal wordt gelicht, evenals de an dere bussen in Rhenen. Wil men per se de post nog met de lichting van 7 uur 's avonds verzonden hebben, dan dient men na zes uur de post aan het postkantoor op de Vismarkt te bren gen. Dat Tante Pos deze noodbrievenbus od het Fred. v. d. Paltshof heeft ge plaatst zal ongetwijfeld door velen toe gejuicht worden. VEENENDAAL Het hondje van de familie H. hapte gisteren een stuk uit de broekspijp van de bij hen lo gerende heer K. De schade werd on derling geregeld en om een nieuwe aanval te voorkomen, legde mevrouw H. het hondje aan de lijn in haar tuin. Toen zij even later wilde gaan zonnen, vergat zij de „ketenen" van het dier en struikelde ervover. Hierdoor kwam zij zo lelijk ten val, dat ze een been brak. Ze werd naar het Julianazieken- huis te Veenendaal vervoerd. LEERSUM De afdeling Leersum van de VVD houdt op vrijdag 19 mei in hotel Vogelesang een openbare con- taktavond over politieke en plaatselijke problemen. Het afdelingsbestuur en de beide raadsleden zijn van plan dergelij ke avonden eens per maand te houden. RHENEN Donderdagmiddag om streeks vijf uur werd Rhenen's brand weer gealarmeerd voor een brand aan de Ericalaan. De nevelspuit rukte uit, doch ter plaatse aangekomen bleken buren reeds de blussingswerkzaamhe- den te hebben verricht. De brand was ontstaan bij nieuw bouw. Er lagen verfpotten naast een di rectiekeet van de aannemersfirma Sief- kes. Kinderen hadden met lucifers ge speeld en in de verfresten vond het vuur gretig voedsel. Het verplaatste zich snel door het droge gras in de richting van de directiekeet, hetgeen aanleiding was voor de firma de brand weer te alarmeren. Door het snelle in grijpen van de burgers behoefde de brandweer niet in actie te komen. Schade werd niet gemeld. RHENEN In het contactblad van de Sint Cunera-Pavochie, dat gister avond verscheen, vervolgt wachtmees ter J. B. J. Boos zijn rubriek: „De wachtmeester vertelt." Hij geeft daar in tips voor de komende vakantie. De vakantietijd «komt weer aan en de jongelui zwermen weer uit door bos sen en langs wegen. Zij genieten van sport en spel. Jongens en meisjes zijn onbezorgd en denken niet aan gevaren. Wij ouderen doen dat voor hen. Wat wij ouderen in de meeste gevallen ver geten, is, dat onze kinderen zich be hoorlijk kunnen legitimeren. De oude ren zie ik nu al een bedenkelijk gezicht trekken. Zij denken aan een zeer jam merlijke tijd en wel aan de tweede we reldoorlog. Het was toen verplicht, dat men zich op ieder gewenst ogenblik aan het bevoegde gezag (en dat wés me 'n gezag kon legitimeren. Dit ge schiedde met het zogenaamde persoons bewijs. Gelukkig is die tijd voorbij. Toch betreuren wij politiemensen dit eigenlijk een beetje. Waarom? Wel, om de eenvoudige reden, dat het heel ge makkelijk is te weten, met wie we te doen hebben. Stel u voor en dat gebeurt geloof mij werkelijk regelmatig, dat zoon of dochter op reis is per fiets, per brommer of hoe dan ook. Zij of hij krijgt een ongeluk. De politie komt er bij en zoon of dochter is niet in staat op dat moment zijn/haar identiteit ken baar te maken. Wat een nare zaak wordt dat! De kinderen liggen ergens in een ziekenhuis en men kan niet ge waarschuwd worden, omdat men niet weet, waar de kinderen thuis horen. Men begrijpt het al, de identiteit moet voldoende bekend zijn. Niet alleen voor de politie, maar in hoofdzaak voor het belang van kind en ouders. Wat is hieraan te doen? Heel eenvou dig- laat de kinderen een identiteits plaatje bij zich voeren. Dit kan in al lerlei vorm. Hetzij van metaal, hetzij van plastic. Het kan ook van papier. Men kan het in zijn portemonnaie of anderszins bij zich dragen. Hoe dan ook, in ieder geval, zorg dat zij niet onbekend door het leven gaan. Dat men in staat is bij ongeval te weten te komen, waar het kind thuishoort, zodat de ouders kunnen worden gewaar schuwd. Eveneens een onderwerp, dat op de vakantie betrekking heeft, is het zoge naamd goedkoop vakantie vieren van zoon of dochter. Men gaat dan liftend 't vakantieland tegemoet. Dat is zeer goed koop wat geld betreft, doch erg duur ELST In de week van 15 tot 20 mei wordt in Eist een grootscheepse collecte gehouden voor de jaarlijkse be jaardentocht. In verband met de bijzon der hoge kosten die dergelijke uitstap jes tegenwoordig met zich meebrengen, wordt door het actiecomité een ernstig beroep gedaan op de Elsterse bevol king. Het plezier der bejaarden hangt af van de gulheid van de Elstenaren. De tocht wordt dit jaar gehouden op 20 juni. Het is voor de 20e keer dat het uitstapje plaatsvindt, zodat de bejaar den ditmaal een extra verrassing te wachten staat. Waar de tocht heengaat wordt pas bekend vlak voor het vertrek. EDE Geboren: Germa A., d. v. R. F. Mellenbergh en A. A. B. Alberts; Helena M., d.v. G. v. Laar en J. C. M. Witte; Aalbert E. J., z.v. J. Morren en E. H. van Beek; Bea A., d.v. A Dekker en J. Beukhof; Jeanette D., d.v. R. v. d. Kamp en H. Verbrugge; Jan W., z.v. G. van Voorst en W. van der Weiden; Janneke D., d.v. J. D. Kas en A. v. d. Kraats; liana S., d.v. M. I. Berendsen en E. J. de Vos; Yoerike B., d.v. J. Harp en L. J. Hardenberg; Jacoba S., d.v. G. H. van den Brink en A. C. H. Hei wegen; Silvanno M., z.v. A. Saba en H. Joosten; Christian V., z.v. E. Geskes en M. Robbertsen; Esther, d.v. J. v. Harn en S. Dorrestijn; Hendrik je, d. v. J. Blankespoor en J. van den Brink; Wil lem F., z.v. W. F. van Leeuwen en A. Geersing; Evert H., z.v. A. C. Kennis en G. H. Jacobsen; Gijsbert W. G., z.v. H. G. Haalboom en C. Egbertsen; Jou- ke, z.v. F. de Groot en IJ. H. van Dui nen; Cornelis A., z.v. A. Kelderman en M. Valkenburg; Cornelia H. A., d. v. A. Looijen en J. C. van Beek; Jor- dina J., d.v. J. van Santen en B. Balt; Gerrit, z.v. J. Hamstra en A. Hopman. Ondertrouwd: Johan J. Spat en Anne E. Hazenberg; Evert Krop en Aaltje Mol; Rudolf D. Bleeker en Grietje de Jonge; Arnoldus W. den Boer en Beerd- je Hoekert; Jan Alma en Wendelena Hol. Getrouwd: H. C. Mellema en H. M. Straatmann; B. van Deuveren en A. L. Houpt; C. J. Udink en C. J. Laurens; W. J. Baggel en W. M. H. van den Brink; g. B. Tommei en H. Pluim; J. M.-van Eldik en P. van de Blaak; H. J. P. van Esch en M. J. Zweers; A. F. van Neutegem en L. M. de Graaf; A. Timmerman en J. Matser; A. Luteijn en J. Kateman; B. Huijsman en J. E. van Santen. Overleden: Pieter R. Brouwer, 38 jr; Wijtske Steensma, geh. gew. met Prins, 78 jr; Filippus de Bruin, 44 jr; Jacoba van de Pol e/v Verweij, 68 jr; Brand Kroesbergen, 70 jr; Willem H. L. Rubenga, 74 jr. wat ondervinding aangaat. Vooral ligt het liften in de smaak bij meisjes. Zij vooral hebben de geldbeurs over het algemeen niet te dik. Zij vinden het leuk en romantisch met een onbekende leuke jongeman en zelfs oudere man naar het land der Belgen, Fransen of Duitsers gereden te worden. Dat die kinderen tijdens deze reis soms zeer onprettige ervaringen opdoen, laat zich begrijpen. De kinderen begrijpen dit niet altijd of willen het niet begrijpen. Zij vinden het of overdreven gerede neerd of bekrompen van inzicht. Laat ik u dan wel vertellen, dat er jaarlijks diverse gezinnen zijn waar vaders en moeders en in het bijzonder de doch ters een bittere desillusie rijker zijn ge worden. In de meeste gevallen (niet allemaal) hebben de galante bestuur ders bijbedoelingen. Als er toch gelift moet worden, dan toch in hemelsnaam niet alleen. Ga met een stel liften. De kans dat u blijft staan is dan wel zeer groot, doch mocht u desondanks toch meegenomen worden, dan behoeft u aan de oprechte bedoelingen van de chauffeur niet te twijfelen. Stelt u zich voldoende op de hoogte van de vakan tie-adressen van uw kinderen. U hebt er recht op dit te weten! Stelt u zich niet alleen tevreden met het feit, dat men naar een kampeerboerderij toe gaat, doch informeer b(j de plaatse lijke politie, hoe die boerderij bekend staat. Niet elke kampeerboerderij is een kampeerboerderij, die geschikt is voor uw kind. Het zijn dezerzijds welgemeende vakantietips, die veel na righeid achteraf kunnen helpen voorko men. VEENENDAAL „De kat en de ka narie" een mysterieus spel van John Willard, zo stond het op de affiches. Donderdagavond vond het stuk een eer ste opvoering in Eltheto en uitvoeren den waren leden van het gereformeerd jeugdverbond. Voor de spelers is het te hopen, dat de tweede uitvoering, za terdag a.s. in hetzelfde gebouw, meer publiek trekt dan de ongeveer 40 men sen, die er nu waren. Het verhaal is in t kort als volgt: Een zekere Cyrus West, zachtgezegd wat vreemd, is twintig jaar tevoren ge storven. Op de avond van het stuk zijn alle zes in leven zijnde familieleden in zijn huis aanwezig om het testament te horen voorlezen. Volgens beschik king moest dat zo'n lange tijd duren. De hele sfeer in huis heeft iets „un heimisch", iedereen verwacht iets ont zettends en het gebeurt ook. Het geheel werd goed op de planken gezet, compleet met achtergrondgelui den en dreigend klinkende muziek. Vooral tijdens het eerste en tweede be drijf wisten de spelers de zaal in de ban te houden. Het laatste bedrijf luk te dat minder goed, al is daarvoor ook de tekst aansprakelijk. Het slot is een anticlimax en maakt het werk van John Willard zwak. De groep onder regie van Leo CoinI verdiende het hartelijk applaus na af loop volkomen. Niet alle spelers waren even goed, maar de zwakken werden door de sterken gedragen. Slechts één naam, Marjan de Haas, die haar hoofd rol als Annabel West volkomen ver diende. - C. L VEENENDAAL Voor 't laatst zul len dinsdagavond 16 mei alle leden van de Nederlandse Christen Vrouwenbond in één zaal bijeen zijn. Op die avond wordt de sluitingsavond van dit seizoen gehouden en in september hoopt men met twee afdelingen, één in Zuid en één in Noord, te starten. De leiding van de ze laatste vergadering is in handen van de presidente van de afdeling Noord mevrouw G. Mooibroek-Geerts. Het te behandelen onderwerp voor de ze avond staat in verband met 't Pink sterfeest. De secretaris van het Neder lands Bijbelgenootschap voor de provin cies Utrecht en Noord-Holland de heer Brugman zal namelijk een lezing houden over het onderwerp „Wij heb ben een woord voor de wereld". Ter verduidelijking van het gesprokene zal de heer Brugman enkele films verto nen. 1. A. v. Dusschoten, 90 punten; 2. J. v. Eist, 90 pnt.; 3. E. v. d. Werk, 90 pnt.; 4. J. v. Engelenhoven, 88 pnt.; 5. A. Valkenburg Tzn, 88 pnt.; 6. C. Val kenburg Czn, 88 pnt.; 7. J. Koot, 86 pnt.; 8. M. Berendsen, 83 pnt.; 9. J. ten Broek, 83 pnt.; 10. R. v. Eist, 83 pnt.; 11. H. Methorst Sr.. 81 pnt.; 12. H. Pa ter, 81 pnt.; 13. P. Engelenburg, 81 pnt.; 14. v. Rooyen, 77 pnt.; 15. H. Methorst Jr., 74 pnt.; 16. B. Gafsluizen, 69 pnt. Prijsuitreiking in het Ver. Gebouw aan de Molenweg op woensdag 17 mei te 8 uur.

De Vallei | 1967 | | pagina 5