Officier: „Jammer zo'n dure brommer te vernietigen" Lienden heeft weer een burgemeester Renswoude heeft begrotingstekort Omstreden bedrijf in Amerongen Dag van de verpleging in Arnhem herdacht KANTONGERECHT WAGENINGEN Autowrak opperman van de weg gehaald i AGENDA Weekagenda Utrecht BOVENSTE BESTE BOILER Op reportage met DE VALLEI Stank? Wij werken alleen met schone produkten! 3550 4079 FABRIKANTEN GEKANT TEGEN VESTIGING VAN EEN „D ARMENFABRIEK" Ongunstig MIST u uw Snel Lering Dansen op het dak van "n auto Schaafwonden na valpartij De lift deed het niet meer Poging tot aanranding Tegenstand Ds. P. M. v. Galen - oud-Elstenaar - nam beroep aan dagblad DE VALLEI? Kalf wacht op z'n eigenaar Plattelandsvrouwen komen Meer bijeen DAALDEROP-TIEL BURGERLIJKE STAND AMERONGEN BETER TE LAAT THUIS DAN TE VROEG IN 'T ZIEKENHUIS ZATERDAG 13 MEI 1967 WAGENINGEN Jan S. mocht in zijn handen wrijven dat hij zijn in beslag genomen bromfiets bij de politie mocht gaan afhalen. De 19-jarige Edese monteur had op de Prof. Van Uvenweg niet enkel de maximum-snelheid op forse wijze aan zijn bromfietslaars gelapt, het voer tuig hoorde bovendien niet tot het goedgekeurde type of, zoals de plaatsvervangend kantonrechter, mr. H. P. Jager, het populair uitdrukte: het ding is opgevoerd. Be halve deze twee feiten had Jan nog een derde zonde be gaan door geen gebruik te maken van het fietspad, maar op de grote weg te rijden. Verdachte gaf de hem ten laste gelegde feiten toe en de kantonrechter merkte op dat wanneer hij dan toch hard wilde rijden maar voor een rijbewijs moest zorgen en dan van zijn (kantonrech ters) part met een motorrijwiel tweehonderd kilometer per uur kon gaan rijden. Verdachte had tot zijn verweer niets aan te voeren, daardoor kreeg al snel de officier van Justitie, jhr. mr. R. A. Th. Gevers Deynoot, het woord die toen dieper inging op het „verkeersleven" van de Edenaar. Er bleek al eens eerder een kilometertje te hard te zijn gereden maar, vond de officier, ditmaal was het allemaal anders omdat naar zijn inzicht Jan voor de po litie op de vlucht was gegaan toen zij zagen dat hij op het verkeerde weggedeelte reed. De officier eiste voor de drie feiten een totale straf van f 150.of vijftien dagen en vond dat de bromfiets maar aan verdachte moest wor den teruggegeven omdat hij het zonde vond zo'n duur apparaat te vernietigen. Als enige eis stelde hij hierbij dat de niet toegestane onderdelen er van te voren zou den worden afgehaald. Jan kreeg vervolgens te horen dat hij moest tonen deze eis waard te zijn want „als ik u later nog eens mocht terugzien weet ik dat de straf onvol doende was". De kantonrechter zei zo'n clemente eis niet verwacht te hebben en vond met het oog op het terug geven van de brommer dat de officier wel economisch aan het denken was geweest. Zijn uitspraak was desal niettemin conform de eis, met aan Jans adres de toevoe ging dat dit wel de allerlaatste kans voor hem zou zijn, de brommer te redden. Op zijn 21ste verjaardag stond de Renkumse fabrieksarbeider Cornelis van O. voor de balie om te komen vertellen waarom hij in een wagen had gereden waarvan het kenteken bewijs ontbrak, de bedrijfsrem onvol doende functioneerde en de verzeke ring niet van kracht was. Verdachte Cornelis zei wel verze kerd geweest te zijn maar verzuimd te hebben de papieren op het nieuwe voertuig over te schrijven. De kan tonrechter had inmiddels in verdach- te's papieren zitten neuzen en was tot de ontdekking gekomen dat ver dachte nog meer vervelende zaakjes op zijn naam had staan; zoals het rijden onder dronkenschap waarvoor hij al eens ontzegging van de rijbe voegdheid had gekregen. De officier vond het maar een droevige zaak en eiste voor het kentekenbewijs f 25,- of twee dagen, voor de bedrijfsrem f 125,- of twaalf dagen en voor de verzekering f 150,- of vijftien dagen met twee weken voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar en onttrekking aan het verkeer van de auto. Kantonrechter: „Wat hebt u hierop te zeggen?". Verdach te: „Ik ga in hoger beroep". De kan tonrechter maakte Van O. er op at tent dat hij enkel moest antwoorden met wat hij op de eis van de offi cier te zeggen had en zei voorts het wel gemakkelijk te vinden t.w. dat verdachte in hoger beroep zou gaan ln verband met het uitspreken van hét vonnis. Hij was van mening dat Cornelis het allemaal niet zo nauw nam 'en vonniste conform de eis, waarna verdachte de gelegenheid kreeg het al zo gewenste beroep aan te tekenen. De 31-jarige Doorwerthse opper man Anton van der T. was de dupe geworden van een wel zeer ongunsti ge transactie en mocht zich nu ko men verantwoorden. Van der T. had een wagen gekocht maar was hier mee op de weg aangehouden omdat hij zonder kentekenbewijs reed, de wagen geen deugdelijke stuurinrich ting bezat, de bedrijfsrem onvoldoen de was, de wagen technisch in on voldoende staat van onderhoud ver keerde, het chassis in ernstige mate door corrosie was aangetast en gaten vertoonde en het vehikel bovendien niet verzekerd was. Verdachte atten deerde er op dat hij wel verzekerd Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur Heden, zaterdag VEENENDAAL Gebouw 't Trefpunt, 20 uur: Toneelgroep geref. jeugdverband met „De kat en de kanarie". SCHERPKNZEEL Boschzicht, 20 uur: Os-Ka-Di-dansavond m.m.v. „LP 74" uit Amersfoort. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „El- vis op z'n best". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 15 uur: „El- vis op z'n best" en 19.30 uur: „Spion met mijn gezicht". was geweest, omdat hij de verzeke ring tegelijk met de wagen had over genomen en wat de mankementen betreft zei hij, de wagen gekocht te hebben met de verzekering dat het voertuig helemaal in orde was. De kantonrechter was van mening dat wanneer men geen verstand heeft van wagens men dan maar een des kundige moet raadplegen die in dit geval wel afgeraden zou hebben het wrak te kopen. De officier van Jus titie meende, dat veel te wijten was aan eigen ondoordachtheid en bleef mild in zijn eis met f 160,- of zestien dagen totaal en onttrekking aan het verkeer van de wagen. Nadat de of ficier had geaccentueerd dat hij zijn eis had gesteld met het idee dat ver dachte te goeder trouw was geweest vonniste de kantonrechter conform. Heel snel was de zaak tegen de 23- jarige Veenendaler M. H. H. bekeken die gefietst had zonder voor- en ach terlicht. Op de vraag van de kan tonrechter of hij het feit erkende was het antwoord enkel: „Klopt". H. *had door verbalisant na de overtre ding een transactie aangeboden ge kregen van f 10,- die hij niet had kunnen betalen omdat hij geen geld bij zich had gehad. De kantonrechter wilde toen wel eens weten waarom hij het schikkingsbedrag niet had ge stort, waarop de Veenendaler ver klaarde dat niet gedaan te hebben, omdat het bedrag inmiddels hoger was geworden en toen al f 15,- had bedragen. De kantonrechter en offi cier keken eens naar elkaar waarop de laatste zei: „U ziet wel, het wordt hoe langer hoe duurder", en een geldboete eiste van f 20,- of twee da gen, waar de kantonrechter zich mee verenigde. Albertus B. uit Lunteren, 27 jaar oud, had op de Arnhemseweg te Ede te hard gereden. Hij zei ter plaatse ÜiAUsatnuunotllCj Zaterdag u mei zu uur: non. Vlaamse ocnouwourg met „r.en oruia in ae morgen Zonuctg mei 2U uur: Nieuw itotter- uania xoneei met madame irincesse'. iviaanuag 10 mei zu uur: iNieuw rtotter- aams loneei met „namiet". Woensuag lï mei zu uur: loneeigroep rmsemuie met „Je Kunt het toen mei meenemen Donueruag iö mei zu uur: meuw itot- teruama ioneei met „net oaiKon vrijuag i» mei zu uur: ioneeigroep Genwum met „ue tnuiskomst 11VUL1 Donaeraag iö mei zo.xo uur: liet Gel ders oritest, o.i.v. carl von uaiaguiy m.m.v. nenriette oengers, sopraan en pniiia mengers, viooi. W er Ken van i'onoe xvruyi, Hans werner Henze, Arne i\urtineim en Nico Niccoio Castiglioni. a iCULAiivr.it tv Dinsdag lb mei zu uur: meiner Martini- Kaniorei o.i.v. Lotnar 6 to bei, m.m.v. cambert nrne, orgel. Woensdag IV mei zu uur: nachavond door nans Volienweider inaiwil uit Zurich. Donueroag 18 mei 20 uur: Cor Kee, or gel, romantiscn programma. Vrijdag 19 mei 20 uur: nuup ten Hac ken, orgel en Ton Bruynel, elektroni sche muziek. Iedere zaterdag 19.30 uur: Orgelvesper. WEKFKELDEK Oude Gracht 135 Iedere vrijdag, zaterdag en zondag en tweede pinksterdag 20.30 uur: Muze- valcabaret met „Dat kan je in je zak steken". CINÉ-CAVE Oude Gracht 156 Iedere woensdag 21 uur: Café-chantant en cabaret Domci-Domca. LIENDEN Bij K.B. is met ingang van 1 juni 1967 benoemd tot burge meester der gemeente Lienden de heer J. C. Hoftijzer met toekenning van ge lijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Schoondijke. De heer Hoftijzer die 50 jaar is, is burgemeester en tevens secretaris van Schoondijke, hij is Nederlands Hervormd en lid van de V.V.D. niet goed bekend te zijn en een mo ment gedacht te hebben buiten de bebouwde kom te vertoeven. De zaak was toen snel afgedaan en de offi cier eiste f 90,- of negen dagen, waaraan de kantonrechter zich con formeerde. Landbouwer Johannes van B. uit De Klomp had een pony zonder toe zicht op de weg laten lopen waar door een ongeluk was gebeurd toen het dier werd aangereden. De 36-ja- rige Johannes verklaarde, dat hij er allemaal weinig aan had kunnen doen, omdat de pony uit het met prikkeldraad omheinde weiland was gevlucht. De kantonrechter noemde het gebeuren op zich levensgevaar lijk, omdat er een ernstiger ongeluk had kunnen gebeuren dan dat nu het geval was geweest. Hij raadde een extra prikkeldraadje aan waarna de officier de hoop uitsprak dat Van B. uit het voorval lering had getrokken en een boete eiste van f 40,- of vier dagen. De kantonrechter vonniste evenzo. De 19-jarige machinist Cornelis van V. uit Eist had wat erg vreemd ge reden en was van de weg geraakt. Hij stond terecht omdat hij door zijn manoeuvres het verkeer op de weg in gevaar had gebracht. De kanton rechter vroeg hem of hij een snel heidsmaniak was, waarop een ont kennend antwoord volgde. Hij zei dat Cornelis blij had mogen zijn nie mand doodgereden te hebben. „Dat is overigens uw verdienste niet, dat is toeval". De officier vond het niet zo mooi en eiste f 75,- of zeven da gen met twee maanden voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegd heid en een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter noemde de eis cle ment, maar vonniste conform. EDE De heer Geurtsen uit Ede heeft gisteren een zwart-bont stierkalf langs de weg aangetroffen. Het kalf liep op de Veenendaalseweg te Ede en lever de gevaar op voor het verkeer. De heer Geurtsen heeft het kalf in z'n schuur gezet, waar de eigenaar het kan komen halen. Het adres is Veenendaalseweg 59 te Ede. VEENENDAAL De afdeling van de Christelijke Plattelandavrouwenbond komt 18 nvd weer bijeen in de bovenzaal van Hotel „De Korenbeurs". De bijeen komst begint om 19.30 uur. Op deze avond zal dokter Engel uit Amerongen een lezing houden over het onderwerp: „De moeilijke jaren van de vrouw." VEENENDAAL Een Veenendaalse jongeman kreeg gisteren kennelijk last van de warmte. Uit pure baldadigheid sprong hij op het dak van de auto van de heer T. K. te Veenendaal. Deze kwam juist aanlopen toen de jongen met z'n „show" bezig was. De schade aan het dak bedroeg f 60, ADVERTENTIE ELEKTRISCHE BOILERS RENSWOUDE In de volgende ver gadering zal de gemeenteraad van Renswoude een niet sluitende begroting gaan behandelen. Er is over 1967 een - zy het vrij klein - nadelig saldo uit de bus gekomen ter bedrage van 21.863,-. Er zullen derhalve geen nieuwe kapitaalswerken ter hand wor den genomen. Noodzakelijkerwijs zullen er enkele VEENENDAAL De Veenendaalse modinette D. S. fietste gisteren naast een vriendin op de Kerkewijk. Ter hoogte van de oude Ritmeestersfabriek werd ze ingehaald door de bromfietser T. de K., eveneens uit Veenendaal. Door onbekende oorzaak raakten de beide da mes elkaar en kwamen, samen met de bromfietser, ten val. Alle drie liepen schaafwonden op en de bromfiets werd licht beschadigd. VEENENDAAL Donderdagavond werd de Veenendaalse politie „voor de zo veelste" keer opgebeld door bewoners van de flat aan de Palmengrift te Veenendaal, omdat er twee dames in een lift zaten, die niet meer naar boven of beneden wilde. De politie slaagde erin de lift weer in werking te stellen, zodat de dames de nacht rustig in hun bed konden doorbrengen. Commentaar van de adjudant van politie: „Goed dat er politie is!" Geboren: Gijsbertus Hendrik Johan nes, z. van B. Henzen en G. M. Haal- boom, Pr. Bernhardlaan 69; Anton Wil lem, z. van G. de Vries en J. C. Over- eem, Prinses Irenelaan 4; Geertruida Elisabeth Johanna, d. van A. A. Velle- koop en G. E. J. ten Pas, Oranjelaan 9. Gehuwd: A. A. van Dijk en G. A. J. van Beek. Vertrokken: B. C. von Banniseht, Oranjelaan 12, naar Ede; M. van Vee nendaal, Dwarsweg 4, naar Veenendaal. Ingekomen: A. Berkhof-Prette, van Veenendaal, naar Kersweg 28; E. A. van Grondelle, van Zeist, naar Prinses Beatrixlaan 41; W. Braggaar, van Mon nikendam, naar Marjjkestr. 17; J. Hijl- kema, van Doorn, naar Dooiweg 11. belastingen worden verhoogd, waaron der de reinigingsrechten. De grootste stijging van de lasten komt op reke ning van sociale zorg waarvoor een bedrag van 91.000 is uitgetrokken. Vorig jaar was dat 14.000 minder. De riolering van de Dorpsstraat was al in een vroegere begroting opgeno men, maar deze gelden zijn tijdelijk gebruikt, voor financiering van de be staande woningbouwplannen. Voor nieuwbouw van een gemeente huis is opnieuw 15.000 gereserveerd. Hiermee is het fonds gestegen tot 180.000,-. Waarschijnlijk zal men personele be lasting en de straatbelasting verho gen. VEENENDAAL Op de Oude Veenen daalse Grindweg, nab\j het Bergpad, maakten enkele jongelui het gistermid dag een meisje lastig. De politie ver moedt dat er een poging tot aanranding werd gedaan. Een voorbijganger nam het meisje in bescherming. De jongelui bleken te logeren in de Jeugdherberg ,fDe Eikelenkamp" in Eist. De rijks politie te Rhenen stelt een onderzoek in. \\v\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\v Mww«ww«vw\wwnwnvw>\wy AMERONGEN „Als die fa briek hier komt, dan stop ik met mijn bedrijf!" Krasse taal, uitge sproken door de heer G. Leenders, directeur van de Amerongse beton- fabriek „Malee" in het industrie gebied aan de noordkant van het dorp. Hij en nog een aantal fabri kanten met hem voelen zich in hun bestaan bedreigd door de aange kondigde vestiging van een darmen- verwerkende fabriek aan de In dustrieweg-Zuid. De plannen hier voor verkeren nog in een pril sta dium en er is door de gemeente nog geen vergunning afgegeven. De heer Leenders en de zijnen willen hemel en aarde bewegen om te voorkomen dat die vergunning zal worden verleend. „Wij zullen er zwaar tegen ageren en ik heb al te gen de gemeentesecretaris gezegd dat hij op scherp verzet van onze kant moet rekenenWoorden die er niet om liegen, maar loopt het allemaal wel zo'n vaart? De Amsterdamse zakenman G. Hogenhout heeft de vergunning aan gevraagd. Destijds exploiteerde hij een bedrijf in Eist (Utr.) waar slachtprodukten werden verwerkt. Omdat het gebouw niet meer aan de eisen voldoet, is hij een andere huisvesting gaan zoeken en vond die tijdelijk in Cothen. Nu in het Amerongse industrie-kwartier de voormalige machinefabriek Intri- mex is leeggekomen, betekende dat voor hem een mogelijkheid zijn be drijf in dat fabriekspand voort te zetten. De heer Hogenhout is al op de hoogte van de tegenstand die hij in Amerongen te duchten zal krijgen. Die tegenstand is in feite begon nen met een bezwaarschrift aan de gemeente, dat ondertekend was door de heer A. van de Grift, die precies tegenover het Intrimexgebouw een autospuiterij heeft. Van de Grift zegt in zijn brief onder meer: „De schade die aan mijn bedrijf veroor zaakt zal worden, zal enorm zijn. Als we een auto afgespoten heb ben, blijft deze ongeveer drie uur nat. Elke vlieg die tussentijd op de auto terecht komt, kleeft er aan vast. Mocht de gemeente toestem ming geven tot de vestiging van de darmenfabriek dan zal ik genood zaakt zijn met mijn bedrijf te stop pen...". Vliegen. De vrees, dat het nieu we bedrijf een grote aantrekkings kracht zal uitoefenen op vliegen en andere insecten, ja zelfs op ratten, leeft algemeen bij de fabrikanten van de Amerongse industriewijk. De heer Leenders zegt: Wij heb ben in het verleden een les ge leerd. Hier vlak in de buurt werd in 1960 een koffiebranderij geves tigd. Men wist dat dit bedrijf een onaangename lucht zou gaan ver spreiden, maar men begon pas te klagen toen de produktie op gang was. En wat is daarvan het resul taat geweest? Het bedrijf moest verschillende installaties verande ren.... verder kwam er weinig van terecht. Gelukkig is dit bedrijf la ter uit zichzelf verdwenen. Met dit alles wil ik dit zeggen; je moet het kwaad direct bij de horens pakken. Dat zullen we nu zeker doen....". „Niemand geeft me de zeker heid", zo gaat hij verder, „dat er in dat darmenbedrijf alleen plastic wordt verwerkt. Als dat het geval zou zijn, dan hadden wij geen be- Het oude pand van Intrimex aan de Industrieweg-Zuid in Ameron gen. Zal er straks een darmen- fabriek worden gevestigd? zwaren, natuurlijk niet.... het is ieders goed recht een industrie te vestigen. Maar als de andere bedrij ven daar last van hebben, dan zit er iets mis....". De heer Leenders wil alles behal ve bij de pakken neer gaan zitten, dat is wel duidelijk geworden. Hij loopt met plannen rond om een handtekeningenactie op toüw te zet ten. Daarbij wil hij ook de bewoners van de Industrieweg-Zuid betrekken. „Ik heb al gehoord dat liet me rendeel van die mensen daar even eens bezwaren hebben Er zijn an dere factoren, die hem zwaar op de maag liggen. „Als het hier gaat stinken zal de kredietwaardigheid van onze be drijven teruglopen. Bovendien zal er van animo om hier nog meer industrieën te vestigen niets meer overblijven. Zaterdags komen de padvinders in mijn betonfabriek bij elkaar. Die jongens komen niet meer, als ze die lucht ruiken Is er sprake van stank? Een telefoontje naar Amsterdan, waar een vriendelijke employé van de heer Hogenhout zegt: „De dar men die wij verwerken komen schoon aan. In ons bedrijf worden ze alleen maar gecontroleerd, ver pakt en gereed gemaakt voor de export. Stank? De heer Hogenhout heeft dit steeds ontkend....". Er wordt nog bijverteld, dat er geen plastic wordt verwerkt, maar uitsluitend natuurprodukten. Zoals altijd, een zaak met twee kanten. Het woord is voorlopig aan de gemeente. Volgens een medede ling van de secretarie is er door de heer Hogenhout nog geen offici ële hinderwetsaanvraag ingediend, zodat er van gemeentezijde nog geen oordeel gevormd is. Dat ge meentelijk oordeel zal gebaseerd worden op een onderzoek, dat aan het licht zal moeten brengen of de vestiging van de desbetreffende in dustrie inderdaad voor Amerongen onaanvaardbaar is. ELST De vroegere predikant van de Hervormde Gemeente in Eist, ds. P. M. van Galen heeft een beroep aange nomen naar de gemeente Klundert (N.B.). Ds. Van Galen stond van 1945- 1947 in Eist, waarna hij vog predikant geweest is in Brakel, Papendrecht en Gorinchem. Thans staat ds. Van Galen in Hilversum, waar hij op 3 september 1961 bevestigd werd. VEENENDAAL ln een der vijvers aan de Palmengrift te Veenendaal zwemmen twee trotse moedereenden met hun kroost rond. Het zijn de eenden die de directeur van de Vleeskeuringsdienst Veenendaal, de heer C. Fave jee vorig jaar aan de gemeente Veenendaal heeft geschonken. Er kropen in totaal zeventien jonge eendjes uit hun eieren. De opzichter van de Veenendaalse Gemeentewerken, de heer A. J. van Holland, hoopt dat de moeders met hun kinderen zoveel mogelijk met rust zulle/i worden ge laten. ARNHEM De geboortedag van Florence Nightingale, die op 12 mei als de „Dag der Verpleging" wordt herdacht in ons land is vrijdag in het Huis der Provincie te Arnhem zinvol gevierd. Na een inleidende toespraak door mej. C. A. J. Boom en een korte rede door dr. Dijkhuis, inspecteur voor de volksgezondheid in de provincie Gel derland werd er een spiegeldiscussie gehouderi onder leiding van het hoofd van het bureau voorlichting te Amster dam, de heer J. Mastenbroek. Een vijftal ex-patiënten gaven hun mening over bepaalde facetten van de verpleging, zoals patiënten die onder gaan. De opmerkingen van dra. A. J. Wil mink, directrice van het gemeentelijk pedotherapeutisch instituut te Amster dam vormden wel het voornaamste dis cussiepunt. Zij had een tweetal opera ties ondergaan. Bij een ervan was een ernstige verpleegfout gemaakt die psy chisch nadelige gevolgen voor haar had gehad. Een patiënt heeft vaak een psychi sche begeleiding nodig en als die ont breekt kan men angstirustaties kweken, die niet gemakkelijk meer zijn op te heffen. Haar ervaring was dat de ver pleegkundige vaak niet bestand is te gen het geestelijk appèl wat op haar of op hem wordt gedaan. Van de zijde der verplegenden werd opgemerkt dat in een ziekenhuis met een staf waar van 1/3 gediplomeerd is, en 2/3 leer ling-verpleegsters zijn, het praktisch ondoenlijk is dat ook aan de geestelij ke aspecten van de verpleging aan dacht wordt besteed. Men mag blij zijn als in een dergelijke situatie de patiënten naar behoren worden gehol pen. Ir. L. Dijkstra sprak als ex-patiënt over het gebrek aan privacy en rust. Ook de toon waarop veel dingen door verpleegsters tegen de patiënten werden gezegd, was niet altijd even vriendelijk. Hij achtte het van groot belang dat de patiënt zichzelf kan zijn in het zieken huis. Mevrouw dr. A. H .C. Sluyters, in- terniste aan het academisch ziekenhuis van de universiteit van Amsterdam 't Wilhelmina Gasthuis, sprak over haar ervaringen als patiënt in een zie kenhuis in Schotland en een verpleeg inrichting in Nederland. Nederland kwam er bij haar het best af. Wel vond zij dat de artsen en ver pleegsters te weinig informatie geven aan de patiënt Een patiënt, die bij komt uit een narcose, mag beslist niet alleen zijn, zo betoogde zij. Men moet toezien dat er geen complicaties optre den. De semi-arts, de heer H. S. V.v- burgh sprak over de dikwijls te veel aan het toeval overlatende plaatsing van patiënten op zalen en kamers. De journaliste mevrouw Cri Stell- weg (Saartje Burgerhart), vertelde op amusante wijze var haar belevenissen. Zij meende dat de „gladde antwoor den", die verpleegsters plachten te ge ven op vragen van patiënten en het zoethouderstoontje, dat vaak wordt ge bezigd niet op hun plaats waren. De verplegenden kregen de gelegen heid op de kritiek te antwoorden. De heer Mastenbroek vatte aan het eind van de discussie het besprokene samen en merkte onder mee- op dat de mens, die verpleegkundige zorg behoeft ook in geestelijke zin psychische begelei ding nodig heeft. In de middagvergadering sprak dr. M. H. Cohen Stuart, geneesheer-direc teur van Hulp en Heil te Leidschen- dam. Tob de Bordes zorgde ter afslui ting voor een solo-toneelvoorstelling.

De Vallei | 1967 | | pagina 3