Amerikaans gangsterdom roofde Primo Camera's geld Na jaren van armoe weer in goede doen toch Wim Ruska plaatste zich voor finale Oefenmeester Zeiler: „Mijn team moet technisch voetbal spelen!" Andreiko was te sterk jonge Harm Wiersma voor KNLTB voor open tennis Bondsbestuur wil onderzoek naar „rel van Boedapest" Kansen van Janssen op eindzege gestegen Verrassingen bij tenniskampioenschap Graham Hill aan onqeluk ontsnapt Niet eenmaal 13 goed in de toto Frits Bartling stopt met schaatssport Hockey-elftal tegen India Tom Okker hield het tegen Roy Emerson vijf sets vol Tour de France on scherm betadine jodium Tennisbond wil loting voor Davis Cup anders Owen Davidson in Wimbledon trainer Elftallen voor morgen Eens een groot bokskampioen Fijne vent v.v. Veenendaal contracteerde een gentleman trainer Europees kampioenschap KNVB zal zo nodig streng straffen Ronde van Spanje BETER TE LAAT THUIS DAN TE VROEG IN 'T ZIEKENHUIS De echte j:die niet bijt! Contract Successen ZATERDAG 13 MEI 1967 GLENDALE De gewezen wereldkampioen boksen zwaargewicht, Primo Car- nera, de onschuldige en byna pathetische centrale figuur van een der schanda ligste tijdperken in de geschiedenis van de Amerikaanse ring, is dezer dagen na lange vergetelheid weer in het nieuws geweest. De reus is gisteren 60 jaar ge worden en gaat met zyn vrouw een bezoek brengen aan Italië, zyn geboorte land. Hjj is een zieke man, 20 kilo lichter dan de 118 kilo, die hy als actief bok ser woog. Maar hy staat nog kaarsrecht in zjjn vollelengte van 1 meter 98, het hoofd omhoog. Als hjj innerlijk bitter is, laat deze milde reus, die in de dagen, dat gangsters het in de bokswereld voor het zeggen hadden en hem van het vele geld beroofde, dat hjj verdiende het niet merken. Destijds, in 1938, werd er van hem gezegd, dat de gangsters Primo niet alleen talloze dollars hadden lichter gemaakt, maar hem ook zijn trots en waardigheid hadden doen verliezen. Dat was prematuur; zijn trots en waardigheid zijn nog intact. In 1953 trok hij zich terug uit de wor- stelbusiness. De laatste jaren heeft hij met zijn vrouw in afzondering ge leefd. Zij hebben twee kinderen, een 27-jarige zoon die medicijnen studeert, en een 24-jarige dochter, die met een ingenieur is getrouwd. Mevrouw Car- nera heeft hem dezer dagen naar een restaurant gereden, waar hij voor het eerst sinds verscheidene jaren de pers ontmoette. Er ging een gemompel van herken ning op, toen hij de wandelstok in de hand, langzaam binnenstapte. Toen klonk applaus. Primo was zichtbaar ontroerd. Zijn wangen waren ingeval len, de huid van zijn handen, zo groot als een ham, strak gespannen, maar zijn glimlach was vriendelijk, zijn brui ne ogen waren mild en warm. Camera's leven kan in verschillende delen worden gesplitst. Sommige de len vergeet hij liever. „Ik was toen jong en onervaren", zei hij. In de late twintiger jaren zag een Franse boksmanager. Leon See, fcem worstelen en gewichtheffen in een klein circus in Zuid-Frankrijk. „Hij was een fijne vent", zei Camera van See, die hem in het boksen ging scho len. Na twee jaar boksen in Europa werd hij naar Amerika gebracht. See verzekerde zich van de diensten van Charley (good time) Friedman, een fi guur in New York met boksrelaties. Maar al spoedig roken anderen geld, o.a. Bill Duffy, een nachtclub-eigenaar met onderwereldrelaties. Op het noemen van namen uit deze kringen reageerde Camera, die niet van ruwe taal houdt, met: „Allemaal smeerlappen". Zijn debuut in New York vond plaats op 24 januari tegen een lange Zweed, Big Boy Peterson, die in de eerste ronde k.o. ging. Daarna volgde de meest fantastische, volgens sommi gen, wreedste, opbouw van een bok ser, die de annalen van de bokssport kent. Camera werd door Amerika ge zeuld. „Ik sprak geen Engels", zei hij, „ik wist niet wat er gebeurde". Dat eerste jaar vocht hij feitelijk om de week: 26 wedstrijden. De „Italiaanse k.o.-king" won er 23 door k.o. en de tournee bracht 700000 dollar op. Daarop volgde een strijd om de wereldtitel in 1931, die hij op punten tegen Jack Sharkey verloor. Van hem zegt Primo: „Hij was de beste bokser die ik ooit heb ontmoet. Hij kon hard slaan, maar ook boksen". In 1933 was Sharkey niet zo goed. In de zesde ron de won Primo met een rechtse uppercut door k.o. en heroverde de titel. Camera verdedigde zijn titel daarna met succes tegen Paolino Uzcudun en lichtzwaargewichtkampioen Tommy Loughran, die niet minder dan 50 kilo lichter was. In 1934 riskeerde Primo zijn kroon opnieuw, nu tegen de jonge Max Balt. Het werd een slachtpartij. Primo ging 12 keer neer en verloor in de 11e ronde. Zijn aandeel in de bruto- recette van 428.730 dollar beliep 122.728 dollar. Van toen af ging het bergafwaarts. See was al lang daarvoor uitgeschakeld en naar Europa teruggestuurd. Het was in mei 1936 dat Leroy Hay- nes de Italiaanse reus in twee partijen ruïneerde. En Primo bleef, zoals hij nu vertelt, alleen achter in een NewYorks ziekenhuis, vrijwel zonder een cent, zonder vrienden en met een verlamd been Ze hadden hem zo opgelicht, dat hij vrijwel niets over had van de twee mil joen dollar, die hij had verdiend. Camera ging terug naar Italië, waar hij zich tijdens de oorlog tussen de na zi's en zijn landgenoten zo onopvallend als mogelijk was gedroeg. In 1939 trouwde hij met zijn vrouw Pina. Het jaar 1946 zag zijn herverschijning in Amerika als beroepsworstelaar. Hij werd in die rol een grote attractie in de Verenigde Staten, Australië en Zuid- Afrika. Het leverde hem geld op en, zo als zijn vrouw zei: „Wij hebben genoeg om de rest van ons leven geen zorgen te hebben." ROME De wegens de invallende duis ternis gestaakte wedstrijd in de 3e ronde van het herenenkelspel van 't toernooi om de internationale Italiaanse tennis- titels tussen de Australische Z.-Afrikaan Hewitt en de Tsjech Kodes is vrij dag uitgespeeld en door de Australiër gewonnen. Hewitt leidde donderdag met twee sets tegen een, maar stond in de vierde met 24 achter. Hij werkte vrij dag echter deze achterstand weg en plaatste zich voor de volgende ronde. De setstanden waren 64, 97, 26, 75. Hewitt trok zich later op de dag uit het toernooi terug. Hij voelde zich ziek en gaf zijn partij voor de vierde ronde tegen de Australiër Martin Mul ligan, als zesde geplaatst, gewonnen. Op dat moment stond Hewitt met 36, 46 achter. Een in topvorm spelende Mulligan beheerste de partij volkomen. Ec verrassende nederlaag leed Ken Fletcher, als zevende geplaatst. De ge wezen Australiër, die nu domicilie houdt in Honk Kong, verloor in de vierde ron de van de Roemeen Ion Tiriac. De man uit Hong Kong speelde een slechte par tij en Tiriac schakelde hem zonder veel moeite met 64, 62, 64 uit. Slechts negen toeschouwers vonden de ontmoe ting in de tweede ronde van het dames dubbelspel tussen het als eerste geplaat ste duo Lesley Turner (Austr.) en Rose- marie Casals (V.S.) en het Australische tweetal Kaye Osborne «en Joan Maslen op het centre court het aankijken waard. Lesley Turner en Rosemarie Ca sals wonnen met 61, 60. ADVERTENTIE INDIANAPOLIS De Brit Graham Hill is voor de tweede maal sinds de opening van het circuit van Indianapolis aan een ongeluk ontsnapt. Tijdens de training, achtenveertig uur voor de eer ste kwalificatiewedstrijden van vandaag voor de 500 mijl van Indianapolis op dinsdag 30 mei vloog de Brit met zijn Lotus-Ford in een van de vier bochten van het circuit over de kop. Hill stapte ongedeerd uit het wrak van zijn wagen. Ook Jimmy McElreath, een van de beste Amerikaanse coureurs, ontkwam ternauwernood aan een ernstig ongeluk toen zijn bolide een wiel verloor. De wagen van de Amerikaan bleef overeind en gleed ruim een kilometer door, voor dat hij tot stilstand kwam. De over de grond schurende as van de wagen richt te niet veel schade aan de baan aan. Wereldkampioen Jack Brabham, die de training bijwoonde, heeft verklaard niet te zullen starten in de 500 mijl-wedstrijd. DEN HAAG De cijfers van sport- toto 45 lulden: Aantal deelnemers 491.044; bruto-in- leg 667.415,40; prijzenbedrag 220.247; eerste prijs 121.135,85. Er waren geen meldingen voor de eerste prijs, zodat deze voor 2/3 naar de tweede en voor 1/3 naar de derde prijs ging. Tweede prijs 146.831,33; 23 meldin gen, bruto 6.384. Derde pry's 73.415,67; 88 meldingen, netto 834,26. DEN HAAG Naar wij vernemen heeft de 19-jarige Amsterdamse schaat senrijder Frits Bartling plannen om te stoppen met de schaatssport. Bartling heeft dit aan het bestuur van de KNSB medegedeeld en zal daarom niet deelnemen aan de conditietraining van de Nederlandse schaatsploeg, waarmee volgende week op het CIOS in Over- veen weer wordt begonnen. Bartling schijnt last te hebben van een vergroeiing van een hielbeen. Hij voelt er niet veel voor zich daaraan te laten opereren, omdat dat hem te veel tijd zou kosten i.v.m. zijn studie voor het vakdiploma van loodgieter. ROME In de eerste ronde van de Europese judo-kampioenschappen indi vidueel was de Nederlandse zwaarge wicht Wim Ruska vrijgeloot. De halfzwaargewlcht Joop Gouwe leeuw won van de Oostduitser Bornstein terwijl in dezelfde klasse Vincent Boot verloor van de Westduitser Hermann. In de middengewichtklasse won Mar tin Poglajen van de Westduitser Lick- tenhofer en Jan Snijders won van de Portugees Almada. De beide Nederlandse lichtgewichten Joop van der Pol en Theo Jonkman wonnen resp. van de Joegoslaaf Savitsj en de Australiër Penz. In de zwaargewichtklasse wor de Rus Anzor Kibrosatsjvili, die beschouwd wordt als één van de sterkste tegenstan ders van de Nederlanders, van de West duitser Glahn. Ruska plaatste zich in de finale door een overwinning op deze Kibrosatsjvili. In de kwartfinales had hij eerder ge wonnen van de Italiaan Venturelli. Dol man werd daarin uitgeschakeld door de Oostduitser Henning, die zich daarna door een zege op de Rus Ousik ook in de eindstrijd plaatste. Gouweleeuw won achtereenvolgens van de Italiaan Torella en de Joego slaaf Karajnovitsj, maar werd in de halve finales uitgeschakeld door de Fransman Albertini. In de finale zal Al- bertini het opnemen tegen de Westduit ser Hermann. De Nederlandse middengewichten wer den in de kwartfinales uitgeschakeld. Poglajen verloor van de Fransman Cle- DEN HAAG Het Nederlands hock- key-elftal dat zaterdag 20 mei in Am stelveen tegen India speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Boks (Amsterdam); achter: Ter- lingen (A'dam), Ebbens (Kampong); midden: De Lanoy Meyer (Laren), Fokker (Laren) en Elffers (HGC); voor: F. Spits (A'dam), Ter Haar Hilversum), Zweerts (SCHC), Van 't Hooft (Hilversum) en De Keyzer (Bre da). Reserves: Brederoode (HHYC), Benringa (Kampong), Kist (HHYC), Thoole (Laren), N. Spits (A'dam). Scheidsrechters zijn de Westduitsers Walter Schinner en Fritz Mohr. WEST-BERLIJN Tom Okker heeft de halve finales van de interna tionale tenniskampioenschappen van West-Berlijn niet gehaald. Onze land genoot verloor vrijdag in de meest spectaculaire partij van de dag zijn kwartfinale-wedstrijd tegen de Austra liër Roy Emerson in vijf sets: 6-4 5-7 7-5 1-6 6-3! Tot aan het eind van de ontmoeting toe hield Okker goede voor uitzichten op een overwinning, maar in de vijfde set, bij de stand 3-3, ver anderde de oud-wimbledonkampioen Emerson plotseling van tactiek. Hij vertraagde het tempo zo sterk, dat Ok ker uit zijn ritme werd gehaald en kansloos tenonder ging. In de tweede kwartfinale-ontmoeting van vrijdag versloeg Manuel San tana de Fransman Jauffret met 6-2; 7-5; 7-5. ment nadat hij in de achtste finale van de Tsjech Jackl had gewonnen. Snijders verloor van de Brit Jacks na een zege in de achtsté finale op de Fransman Flerchinger. De eindstrijd gaat tussen Clements en Jacks. Bij de lichtgewichten zal de eindstrijd gaan tussen Van der Pol en de Oostduit ser Schroder. Van der Pol won achter eenvolgens van de Pool Laska en de Fransman Desmet. Jonkman werd na overwinningen op de Brit Green en de Pool Kur in de halve eindstrijd uitge schakeld door de Oostduitser Schroder. Het uitschakelen van Rusland, Euro pees titelhouder sinds 1963, en van Ne derland, de grote favoriet voor de titel van dit jaar, zijn ongetwijfeld de groot ste verrassingen van het team-toernooi geweest. In de eindstrijd voor de lan denploegen kon Duitsland nu de titel dank zij een 2-1 overwinning op Frank rijk achter zijn naam schrijven. De Fransman Feist en Albertini kwamen tot een onbeslist tegen Utzat en Her mann. De zege voor Duitsland werd toen uiteindelijk beslist in het grimmi ge duel tussen Glahn en zijn Franse te genstander Greiss in de zwaargewicht- klasse. Glahn won pas in de laatste fa se van de uitputtende strijd die zes mi nuten vergde. De Nederlandse ploeg plaatste zich na een 2-3 nederlaag in de voorronden tegen Rusland via de herkansing, waar in onze landgenoten met 3-2 over Enge land zegevierden, voor de halve eind strijd. In de halve finales verloren de Nederlandse judoka's echter verrassend met 1-3 van Frankrijk. Ook de Russen kwamen niet verder dan de halve finales, waarin zij met 2-3 van West-Duitsland verloren. Welis waar hadden de Europese kampioenen Suslin en Stepanov weinig moeite met hun Duitse tegenstanders Utzat en Eg- ger, maar Bondarenko, Kidnadze en Youdin moesten kostbare punten prijs geven. HILVERSUM De NTS zal dit jaar de Ronde van Frankrijk van dag tot dag in directe uitzendingen op het scherm brengen. Deze wor den overgenomen van de Franse televisie. Een NTS-team zal in Frankrijk zijn om de uitzendingen van commentaar te voorzien. Ook zal ruime aandacht worden besteed aan de wereldkampioenschappen wielrennen, die in augustus en sep tember aanstaande in Amsterdam en Valkenburg worden gehouden. Hiervoor worden veertien camera's waarvan één in een boven het wed strijdterrein vliegende helikopter, worden opgesteld. Reeds drieëntwintig landen heb ben te kennen gegeven, dat zij de ze reportages willen overnemen. WAGENINGEN „Als trainer van voetbalclubs heb ik twee ritsvaste principes. Het eerste is dat, wanneer ik word gecontracteerd door een vereniging, ik de betreffende ploeg technisch voetballen leer, dus voetballen in de juiste zin van het woord, en ten tweede blfóf ik nooit langer aan een ver eniging verbonden dan vier jaar. Dat is nu eenmaal m'n tijd". Deze markante uitspraak is van de nieuwe trainer van v.v. Veenendaal, de heer W. B. H. Zeiler, die per 1 juli is gecon tracteerd door het bestuur van de Veenendaalse vierde klas- ser. Tydens een interview, dat wy dezer dagen met hem hadden in zyn woning in Wageningen, vertelde de sympa thieke oefenmeester ons een en ander uit zijn succesvolle loopbaan als voetballer van o.a. Wageningen en over zijn ruim 12-jarige ervaring als trainer. „Ik ben geen goede trainer, doch wel een bepaald gelukkige oefenmeester", aldus de heer Zeiler, die enige tyd geleden officieel ontslag vroeg bij het Rhenense Can dia '66, dat hij (ook weer) vier jaar had getraind. „Ikzelf heb alt yd de grootste bewondering gehad voor een team, dat technisch en tactisch voetbal demonstreert en daarom wil ik myn pupillen d&t bijbrengen. In de ploegen, welke iik coach, géén gehotseknots De teams van Candia '66 zien de heer Zeiler met spijt vertrekken. Hoe wel het bestuur van de Rhenenaren rijn mentale training ietwat zwak vond, is Candia verder vol lof over zijn leiderschap. In een afscheidartikeltje in het cluborgaan van de Rhenense vereniging wordt trainer Zeiler afge schilderd als een man van weinig woorden, die zijn elftallen op zeer be schaafde manier de voetbalkunst on derwees en derhalve met recht een gentleman-trainer mag worden ge noemd. Hij was het wij citeren de schrijver van het artikel „die het boerenkoolelftal, dat de Rhenense ver eniging speelde, transformeerde in technisch en tactisch voetbal". ADVERTENTIE HOOGEZAND Ook de jeugdige Harm Wiersma, goed gestart in het sterk bezette internationale damtoer- nooi te Hoogezand, heeft moeten bui gen voor het geweld van Andreiko. Wiersma, die goed partij gaf, was vrij- DEN HAAG Het bondsbestuur van de Koninklijke Nederlandse Lawntennis Bond heeft zich in meerderheid bereid verklaard om het door Engeland op de vergadering van de internationale lawntennisbond op 6 juli a.s. in Luxem burg in te dienen voorstel om geduren de twee jaar een proef te nemen met open tennistoernooien te steunen. Ook de Australische bond, die zich zes jaar lang verzette tegen elk samengaan van prof- en amateurtennissers, heeft zijn stem voor dit voorstel reeds toegezegd. Verder zal de bond zich bij de bespre kingen over de kwestie „Amateur of professional?" op het standpunt stellen, dat het onderscheid tussen de beide groepen gehandhaafd dient te blijven. Hierbij moeten de amateurs gesplitst worden in een groep, die tennis louter beoefent als vrye-tijdsbesteding en in een groep van zogenaamde tennistoeris- ten, die praktisch het gehele jaar door spelen om zich op het internationale ni veau te kunnen handhaven of om dit peil te kunnen bereiken. APELDOORN Naar wij vernemen heeft het bondsbestuur van de KNVB plan nen om een onderzoek in te stellen naar aanleiding van de ongeregeldheden, die zich woensdagavond in Boedapest hebben voorgedaan na afloop van de wedstrijd tussen Hongarije en Nederland om de Europa Cup voor landenteams. Er zal een rapport worden samengesteld en aan de hand daarvan zal worden nagegaan, of spelers van het Nederlands elftal eigen rechter hebben gespeeld en of er even tueel tegen hen maatregelen zullen moeten worden genomen. De secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer H. Burgwal, alsmede de bonds- en sectiebestuursleden Van der Ven, Zon en Jansen zullen aan de samen stelling van het rapport medewerken in overleg met bondscoach Georg Kessler. Het valt te verwachten, dat alle spelers, die direct of indirect bij de rel betrok ken zijn geweest bovendien door het bondsbestuur zullen worden gehoord. De straf commissie van de KNVB zal het rapport ter inzage krijgen en eventueel moeten bepalen, of er disciplinaire straffen moeten worden uitgedeeld. Er blijken door de spelers nogal wat tegenstrijdige verklaringen te zijn afge legd en een andere moeilijkheid is, dat de Oostenrijkse arbiter Maier geen enkele speler een officiële waarschuwing heeft gegeven. Het bondsbestuur van de KNVB is van mening, dat er zonder meer gestraft dient te worden wanneer blijkt, dat Nederlandse spelers zich onbehoorlijk heb ben gedragen. Juist spelers van het Nederlands elftal of vertegenwoordigende andere elftallen zullen voldoende zelfbeheersing moeten kunnen opbrengen, zo meent men. Men acht het spelen van eigen rechter onder alle omstandigheden ontoelaatbaar. De opvattingen van de Wageningse trainer omtrent techniek en sportiviteit komen dan ook tot in de finesses over een met de grondbeginselen van de voetbalkunst. Hij staat volgens insi ders nooit achter zijn pupillen, wan neer deze betrokken zijn bij onsportivi- teiten in het veld of bij incidenten na de match. Op vijftienjarige leeftijd ging de heer Zeiler bij het Wageningse WAW voet ballen. Na nog geen jaar in het derde en tweede elftal te hebben gespeeld, stelde de elftalcommissie van WAW hem op in de eerste uitgave, waarin hij 6 jaar meespeelde. Na deze periode werd hij benaderd door het bestuur van Wageningen en korte tijd later werd hij gecontracteerd voor het eer ste elftal. Hoewel de heer Zeiler in fei te een halfspeler is, speelde hij ook meermalen in de voorhoede van Wage ningen met o.a. Wim Bleijenberg en Charlie van de Weerd als medevoor- dag in de vierde ronde niet opgewassen tegen de Russische kampioen, die, ge stoken in deze "orm, serieuze kansen heeft de tweekamp om de wereldtitel in september tegen zijn landgenoot Koeperman te winnen. Roozenburg blijft Andreiko goed vol gen door 'n uitstekende overwinning op de Canadees Deslauriers, die hij eerst ernstig positioneel nadeel had berok kend en daarna door een geforceerde combinatie een stuk verlies bezorgde. Koeperman bleef eveneens dicht achter Andreiko dank zij een ragfijne positio nele zege op de sinds 1965 in Nederland wonende Haitiaan Germain. Tsjegolev, die na zijn nederlaag te gen Andreiko hard werkt om weer bij de leiders te komen, speelde tegen de Franse kampioen Mostovoi een zeer enerverende partij. Hij nam een door Mostovoi voorziene schijf winst en kwam in een zeer moeilijke stand, waarin hij zorgvuldig moest spelen om niet in ver loren positie te geraken. Hij kon tijdig de gewonnen schijf te ruggeven, maar hield een stand over, die dank zij enige foutzetten in tijdnood van Mostovoi door hem nog kon wor den gewonnen. De Nederlandse kampioen Sijbrands had beslist pech, dat hy het eindspel tegen Cazemier net niet kon winnen, ondanks groot materieel voordeel. Een goede partij van Sijbrands, die de Zwit ser in vrijwel verloren positie had ge speeld. De Senegalees Baba Sy zag zich te gen de Amerikaan Leclair, nadat hij 'n stuk had geofferd, door een fraaie com binatie de weg naar de damlijn ver sperd. Met een schijf minder streed Baba Sy moedig verder en bereikte na een lang en moeilijk dammen-eindspel een puntenverdeling. Een goede ver richting van Leclair. De uitslagen luiden: Germain (Haiti)Koeperman (Rusl.) 02; Deslauriers (Canada)Roozen burg (Ned.) 02; Andreiko (Rusl.) Wiersma (Ned.) 20; Sijbrands (Ned.) Cazemier <Zwits.) 11; Tsjegolev (Rusl.)—Mostovoi (Fr.) 2—0; Baba Sy (Senegal)—Leclair (VS) 1—1. De stand na vier ronden: 1. Andreiko 7 pnt; 2/3. Roozenburg, Koeperman 6 pnt; 4. Tsjegolev 5 pnt; 5/6. Sijbrands, Mostovoi 4 pnt; 7/10. Wiersma, Deslauriers, Baba Sy, Caze mier 3 pnt; 11/12. Leclair, Germain 2 pnt. DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Lawn Tennis Bond zal tij dens de vergadering van de Davis Cup-landen op 6 juli aanstaande in Londen een voorstel tot verandering van het lotingssysteem van dit toer nooi indienen. De voorgestelde veran dering bestaat hierin, dat wanneer een land tweemaal achtereen tegen het zelfde land loot, dit land in het derde jaar in de andere groep wordt 'ge plaatst, zodat de kans om voor de der de maal tegen dezelfde tegenstander uit te komen dan uitgesloten is. Neder land lootte tweemaal tegen Zuid-Afrika en kreeg vorig jaar in de tweede ronde, nadat Ierland was verslagen, Zuid- Afrika weer als tegenstander. Na de tweede wereldoorlog speelde Nederland 22 thuiswedstrijden en 10 uitwedstrijden LONDEN Dt Australische tennis crack Owen Davidson, die zich verleden jaar voor de halve eindstrijden op Wim bledon plaatste na in de kwartfinales zijn landgenoot Roy Emerson verrassend te hebben uitgeschakeld, wordt trainer van de All England Club in Wimbledon. Davidson zal dan tevens optreden als coach van het Britse Davis Cupteam en het Wightman Cupteam. De linkshandige Australiër, die aan de internationale tenniskampioenschappen van Italië in Rome deelneemt, heeft zich telefonisch akkoord verklaard met de voorwaarden. De post van trainer in Wimbledon is vacant sedert het overlijden van Georges Worthington in december 1964. DVSA (thuis)-DONAR: doel: W. Bree- schoten; achter: J. van Esterik, B. Drost raidden: E. van Viegen, G. Breeschoten en E. v.d. Water; voor: J. Buys, G. H. van Dijk, J. v. d. Pol, J. Veenhof en B. van Ommefen. Candia '66 (thuis)-Saestum: nog geen opstelling bekend. Opheusden thuis)-Theole: doel: H. van Eldik; achter: A. Arends, Broekhuizen, A. Huibers; midden: H. Huibers, A. van Eldik; voor: R. Siauta, H. Winkelman, W. Meruella, A. v.d. Burg en Siahaya. Veenendaal (thuis)-Hercules: doel: A. Blankespoor; achter: A. Mulder, D. v. Dijk; midden: G. Heykamp, H. Boven- kamp, R. Havinga; voor: St. Rebergen, Van Barneveld, H. Imbosch, J. Henzen en H. Stuyvenberg. waartsen. Onafgebroken heeft hij 6 competities lang het eerste elftal van Wageningen versterkt, totdat hij tot tweemaal toe te kampen kreeg met een voetbalknie en zo vertelt hijzelf toen was het afgelopen. Hij voetbalt ontzettend graag en doet derhalve nog mee in het veteranenelf- tal van Wageningen. De heer Zeiler speelt ook mee in de wedstrijd in Op heusden tegen het jubilerende Sparta '57, waarover wij in de donderdag-editie reeds berichtten. De eerste vereniging, welke hij ging trainen was de zondagclub Opheusden, die hij vier jaar onder zijn hoede had. Dit elftal bereikte onder zijn trainer- schap de vierde klasse. Hierna werd hij gecontracteerd door de Veenendaal se Merino's, dat net één punt te kort kwam voor de titel in hun afdeling. Ook deze elftallen heeft hij vier jaar getraind. Candia '66 behaalde tenslotte ook de titel onder rijn leiderschap en promo veerde naar de vierde klas. Per 1 juli treedt de heer Zeiler in dienst van v.v. Veenendaal, waarover hij onder meer zei: „Ik heb Veenen daal enkele malen zien voetballen en ben in de vaste overtuiging, dat het elftal over enkele zeer goede spelers beschikt. Ik geloof dan ook steevast, dat ik met de ploeg de derde klas wel kan halen, doch een prognose te ge ven in welk seizoen dit het geval is, is vrijwel onmogelijk. In ieder geval is mijn stelregel: met technisch voetbal naar de derde klas!" De Wageningse oefenmeester zal het te meer daar de verwachtingen nog al hoog zijn in Veenendaal niet be paald gemakkelijk krijgen. Om te be ginnen zal hij voor de aavang van de nieuwe competitie een goede vervanger moeten vinden voor Cees Gerritsen. En dat is o.i. geen sinecure... SAN SEBASTIAN „Er zou in San Sebastian weer een wereldkampioen schap op de weg gehouden moeten wor den", meende de Brit Tom Simpson vrij dag na zijn overwinning in de zestiende etappe van de Ronde van Spanje. Een zege, die hjj in dezelfde stad behaalde waar hy twee jaar geleden wereldkam pioen werd. Simpson heeft met de Fransman Chappe en de Spanjaard Granell de 146 kilometer lange rit van Vitoria naar San Sebastian voor een groot deel beheerst. Reeds kort na het vertrek uit Vitoria ontsnapte dit drietal uit het peloton en bouwde een voorsprong op, die na 46 kilometer, op de Col d'Elgueta, 5.15 be droeg, die later weliswaer slonk tot 5 min. 3 seconden op de Cols d'Azcarate en Vindall, maar die in San Sebastian weer bijna vier minuten bedroeg. Het peloton werd bijna de gehele etappe aangevoerd door de leider in het alge meen klassement, de Fransman Ducas- se, die van zijn crisis van donderdag geheel bleek hersteld. Dicht in de buurt van Ducasse reed onze landgenoot Jan Janssen, de grote favoriet voor de eind zege. De zeventiende en voorlaatste etappe bestaat namelijk uit een 28 kilo meter lange individuele tijdrit, waarin Janssen de 53 seconden, die hij in de algemene rangschikking achter ligt, op Ducasse moet kunnen goed maken. Het algemeen klassement luidt: 1. Du casse (Frankrijk) 70.53.55; 2. Janssen (Ned.) 70.54.48; 3. Gonzales (Sp.) 70.55.38; 4. San Miguel (Sp.) 70.56.51; 5. Haast (Ned.) 70.56.56: 6. Otano (Sp.) 70.57.15; '7. Lopez Rodriguez (Sp.) 70.58.15; 8. Mariano Diaz (Sp.) 70.59.18; 9. Perez Frances (Sp.) 70.59.44; 10. Pon ton (Sp.) 70.59.46; 11. Den Hartog (Nl.) 70.59.55 27. Harings 71.09.39; 28. Zilver berg 71.10.51; 36. Maliepaard 71.15.23; 53. v.d. Vleuten 71.36.46; 59. Karstens 71.43.49: 61. Dolman 71.44.06; 64. Nij- dam 71.53.28; 72. Van Dongen 72.15.42; 75. Snepvangers 72.27.57., allen Ned.

De Vallei | 1967 | | pagina 7