Terugbli verloren k op een wedstrijd Avondvierdaagse jaar voor in de we Op reportage met DE VALLEI Conny Vink ster van jubileumfeest Wielrijder aangereden Met 12 export projecten, 4 afspraken en 1 Gillette Super Silver mesje vertrok export-manager Sven Johannsen in zijn privévliegtuig Wij zagen hem bijna 3 weken niet -c 4 In paniek Onhoudbaar Kankeren Eerste prijs voor drumband Fotoclub exposeert Wielrijder liep ernstig letsel op EK ÜK MARKTBERICHT Bijna twee mille voor India P.v.cLA. stelt vragen aan college gekraakt Brandkast in zuivelfabriek Man overleden bij hulpverlening Gillette Geheimen van Super Silver Er kan héél wat gebeuren tijdens het lange, lange leven van een Super Silver mesje DINSDAG 16 MEI 1967 't Einde van de voetbal glorie VEENENDAAL Het zit erop. Voorlopig geen geen zomerse, za terdagse drukte meer op het sport park. DOVO heeft de strijd, al thans wat de thuiswedstrijden be treft, gestreden. De voetbal koorts, die Veenendaal even te pakken had, is genezen. Zaterdag hebben de paar duizend voetbal-enthou siasten het sportpark de rug toege keerd; het zit erop. De rust in de DOVO-gelederen is terug, ook al resteren er nog twee uitwedstrijden. Veenendaal heeft even iets van die eigenaardige sfeer gevoeld die het voetbalspel bij de massa zo popu lair maakt. Veenendaal had enke le weken lang iets weg van een „voetbal-stad". Sportjournalisten kwamen van heinde en ver naar het Panhuis, bussen vol „vreemde" supporters draaiden het parkeerter rein op, waar men handen tekort kwam om de parkeerdrukte in goede banen te leiden. Geestdrif tige DOVO-bestuurders-met-oranje -band ontpopten zich tot, overigens goede, regelaars. Veenendaal proef de weer iets van de vroegere voet bal-glorie, die de plaats zo ruim schoots heeft gekend. Zaterdagmiddag op het o zo zon nige sportpark. Twee minuten voor vier. Op het speciaal gereserveerde bankje wisselen persverteghiwoor- De jeugd van Ridderkerk was bij zonder actief als er een doelpunt werd gescoord. N.C.R.V.-reporter Meindert Leer ling lichtte de radioluisteraars vanaf een bestelwagen van de N.R.U. in. Paling op het snikhete sportpark. De visboer deed goede zaken langs het lijntje. digers de laatste gegevens uit. Het veld is nog leeg, op de paar in trai ningspak gestoken reserves na, die lusteloos tegen een bal trappen. Klaas van Hall is een van hen. De stram marcherende muzikanten van „Ceacilia" komen langs. De glinste rende belletjes aan de vaandels rin kelen onophoudelijk. NCRV-reporter Meindert Leerling raakt een tikkeltje in paniek als hij tot de ontdekking komt dat 't pers bankje volledig bezet is. Als de elftallen het veld opkomen klatert er een applaus op. De hel den van RWH oogsten wellicht nog meer bijval dat de in fel rood ge stoken Veenendalers. Trainer Hol geeft de laatste aanwijzingen; hij rent langs de lijn met een vers ge vulde waterzak, waarin een spons z'n best doet om het hoofd letter lijk boven water te houden. RWH-supporters bespreken opge wonden de kansen van hun favorie ten. „Die Slotboom", zeggen ze vastberaden, „die moeten we in de gaten houden, want da's een goeie". Voorzitter Piet Hiensch arriveert als de aftrap al een feit is gewor den. Attente DOVO-bestuurders wil len hem een zitplaats bezorgen. „Wilt u een plaatsje opschuiven?" roept een bestuurslid, die vanachter zijn zonnebril speurend langs de volle banken kijkt. Als voorzitter Hiensch dan eindelijk zit, heeft Ni co Diepeveen al een goede kans ge mist om zijn club de leiding te be zorgen. Achter het DOVO-doel joe len Ridderkerkers zonder ophouden, de yell „Her-cu-les" wordt bege leid met geestdriftig handen-geklap. DOVO komt met 10 achter te staan. Tumult op het veld. De DO- VO-regelaars-met-de-oranje-band ko men het veld op om uitbundige sup porters er af te keren. „Onhoudbaar", mompelt een ont hutste Veenendaler langs de lijn. „Dat heb ik je wel gezegd", brult een opgewonden Ridderkerker in 't oor van zijn buurman. „We hoeven hem niet te verliezen. Ik heb DO VO ook bij ons gezien. Nou, toen was het ook niet zo denderend... Achter het RVVH-doel zet een zangkoor het onsympathieke „DO- VO-ha-ha-ha" in. En als tegenpres tatie begint achter het doel van Teus van Hardeveld een ratel zo veel la waai te maken, dat het Ridderkerk- se koor van verder kabaal afziet. Voorzitter Hiensch volgt de strijd zichtbaar gespannen. Hij knikt re soluut met zijn hoofd als het be stuurslid-met-de-zonnebril naast hem zegt: „In de achterhoede is het ho peloos, waarom spelen ze nou niet een beetje feller?" Scheidsrechter Heineman laat de strijd staken omdat hij vindt dat de kruiwagen die volgestapeld is met dozen repen en zakjes chips en die zich uitermate traag langs de lijn voortbeweegt te dicht bij het spel- veld komt en derhalve wel eens ge vaar voor de spelers zou kunnen opleveren. Aanvoerder Gijs Slotboom wordt er door de arbiter op uitge stuurd om de snoepverkopers tot andere gedachten te brengen. De heren verdwijnen na wat heen en weer gepraat. Scheidsrechter Heine man is gerust en blaast opnieuw... We zitten maar te kankeren en er is niemand die onze jongens aan moedigt, er is niemand die roept „jongens, kom op", zegt het bestuurs lid-met-de-zonnebril vertwijfeld. De ratel achter het DOVO-doel wordt weer actief. Er komt wat meer sfeer. Invaller-, rechtsbuiten Bram Demoed trapt vdor de achtste keer in de buiten spel val. Trainer Hol schreeuwt wat, Demoed hoort het niet. Even later fluit de scheidsrechter voor buiten spel. Alweer is Bram Demoed de zondebok. Trainer Hol kijkt zorge lijk, Demoed wandelt met een la coniek gezicht naar zijn plaats te rug. Rust. Van dat kwartiertje pauze profiteert een palingboer, die zich bij de ingang van het speelveld ge ïnstalleerd heeft, compleet met een kist vol vet glinsterende paling-in- bosjes. Hij knielt in het stoffige zand, naast zijn kist. Hij ziet er, eerlijk gezegd, wat onsmakelijk uit, maar och, als je per sé een paar van die vissen wilt afkluiven, mag dat geen bezwaar zijn. „Drie gulden en vijfenzeventig centjes", roept hij. „Hoeveel heb je er dan?", informeert een man. „Al lemaal pakjes van een pond en alle maal even vet", aldus de paling boer. In de kantine verkeren rumoe rige RVVH-aanhangers al in een overwinningsroes. „Wie geeft er bier weg?", schreeuwt er een. Er sneuvelen een paar glazen... DOVO verliest; de nederlaag krijgt steeds duidelijker gestalte. Bij 30 gelooft zelfs voorzitter Hiensch er niet meer in. Als Bert Visser zich gemakkelijk de bal laat ontfutselen roept hij klagend uit: „Ach, Bertie, wees toch eens een keertje niet zo bang De Ridderkerkse aanvaller George in 't Veld komt na een fraaie solo actie tegen een paal terecht en blijft geblesseerd tussen het publiek lig gen. Gijs Slotboom doet even on vriendelijk tegen de Ridderkerkse back Arie Dekker. De RVVH-trai- ner schreeuwt: „Niks terug doen Arie, we hebben toch gewonnen..." Zo is het. Ridderkerk heeft ge wonnen. Als het laatste fluitsignaal heeft geklonken, breekt er een tu mult los. De spelers dringen zich door het publiek naar de kleedka mer. De journalist Piet Wolffenbut- tel krijgt het aan de stok met een „oranje-band". Een handgemeen dreigt. Wolffenbuttel zegt, als hij eindelijk in de bestuurskamer is ge arriveerd: „Ik ben tenslotte gast van DOVO, daar kunnen ze wel eens rekening mee houden... Hij be doelt het niet zo kwaad, dat blijkt even later. Het zit er op. De DOVO-spelers kaarten in hun zondagse pak nog wat na in de kantine. Erg teleurge steld? Och, nou ja, wat moet je er van zeggen.... Het zit erop. Geen thuiswedstrij den meer op net zonnige sportpark. Geen kassa meer waar 't geia bin nenstroomt. Deze laatste factor is wellicht de grootste pleister op de wonde van een vervlogen landskam pioenschap. RENSWOUDE Zaterdag behaalde de drumband van de muziekvereniging „Ons Genoegen" op het door het tam boer- en trompetterkorps „Jonathan" uit Zeist uitgeschreven concours een eerste prijs in de afdeling uitmuntendheid. Een fraai succes voor de heer W. Kampert, instructeur en tamboer-maitre met zijn drumband. Het behaalde na de vereni ging „Voorwaarts" uit Waddinxveen het hoogste aantal punten van alle deelne mende verenigingen en ontving hiervoor een fraaie beker. Donderdag zal de drumband zich in de nieuwe kleurige uniformen presen teren aan de bevolking door een muzi kale rondgang te maken. VEENENDAALSE EIERMARKT. Aanvoer 48.000 stuks. Prijzen voor grote eieren per 100: f 11,50 tot f 12,25. Voor kleine eieren per 100: f 9,tot f 11,Handel matig. RHENEN In het streekmuseum aan de Molenstraat exposeert van 16 tot en met 27 mei de Rhenense Foto club met werk van haar leden. De tentoonstelling is geopend van 11-12.30 en van 14-17 uur, echter niet op woens dag en zondag. VEENENDAAL Vrijdagavond vier de de voetbalvereniging Veenendaal feest in gebouw Eltheto in de Fluiter straat. Het jubileumcomité zorgde voor een goed programma met een vijftal artiesten van naam: André Carrell, Conny Vink, Bep Rowold, Ad Zegveld en Ben Smit. Deze feestavond, die gegeven werd naar aanleiding van het 40-jarig jubi leum van v.v. Veenendaal op 5 juni, werd bezocht door een kleine tweehon derd leden en donateurs. De stemming was uitbundig en daarvoor zorgde voor al de 21-jarige zangeres Conny Vink, één van de Nederlandse afgevaar digden voor het songfestival in Knokke. Haar showwerk was perfect en zij kreeg de gehele zaal bijzonder snel op haar hand met haar nieuwe en oude songs. Behalve deze feestavond heeft het ju bileumcomité van de v.v. Veenendaal nog meer festiviteiten op het program ma staan. Bovendien zal op 27 mei en 3 juni een interessant juniorentoernooi worden georganiseerd. RHENEN Vrijdagavond werd op de kruising Cuneraweg - Geersesteeg de 64-jarige wielrijder C. H. H. uit Veenendaal geschept door een passe rende truck met oplegger, bestuurd door de heer J. P. uit Rijswijk (Bra bant). De truck kwam uit de richting Veenendaal. H. Lette niet op en stak pardoes de rijbaan over. Met inwendi ge kneuzingen moest hij opgenomen worden in het Julianaziekenhuis. Zijn fiets was totaal vernield. De truck liep lichte schade op. VEENENDAAL Tegen half twee zaterdagmiddag wilde mej. A. J. K. uit Veenendaal vanaf de Nieuweweg de Holleweg oprijden. Op de Holleweg ston den op dat moment aan twee zijden auto's geparkeerd. Vanachter een van de auto's die aan de linkerzijde stonden kwam de wiel rijder J. A. plotseling de weg op, en botste tegen de personenauto. Hij moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. VEENENDAAL De Avondvier daagse zal dit jaar in Veenendaal ge houden worden van 12 tot en met 15 ju ni. Dat betekend dat het wandelevene ment dit jaar niet, zoals gebruikelijk, van woensdag tot en met zaterdag, maar van maandag tot en met donder dag zal plaatshebben. De voormaanste redenen tot het nemen van deze maat regel zijn, volgens het bestuur van de Stichting Gooise Wandelsport het steeds drukker wordende verkeer en de huidi ge recreatie-mogelijkheden. De heer J. Rietveld, vertegenwoordi ger van de Nederlandse Wandelsport Bond i.v.m. de regionale organisatie, zei op de vrijdagavond j.l. in de Koren beurs te Veenendaal gehouden perscon ferentie: „Misschien is het nu nog mo gelijk een intocht op vrijdagavond of zaterdagmiddag in Veenendaal te hou den. Maar we moeten in de toekomst kijken. Over enkele jaren kan de poli tie van Veenendaal ons hoogstwaar schijnlijk geen toestemming meer ver lenen om op deze tijdstippen een in tocht te houden, omdat het eenvoudig niet mogelijk is door het drukke ver keer". Ook roerde hij het punt aan van de toegenomen recreatie-mogelijk heden van de laatste jaren. Vrijwel ie dereen heeft tegenwoordig een auto, waarmee hij er in het weekend met z'n gezin op uit trekt. En volgens de heer Rietveld zullen de mensen zich dit uit stapje niet ontzeggen om de intocht van de avondvierdaagse mee te lopen: „Dat zijn de voornaamste redenen ge weest om de data te veranderen. De laatste jaren konden we b.v. in Amers foort niet meer de intocht in de stad houden, omdat het te druk was. Vorig jaar hebben we ook daar de data ver anderd, zodat we de intocht dwars door het centrum van Amersfoort kon den leiden". De heer A. van de Klok, vertegenwoordiger van de Bond voor Veenendaal, hoopte door deze maatre gel ook meer deelnemers te krijgen. Het aantal deelnemers van 1966 was te ruggelopen tot een kleine 700, terwijl het er vroeger ongeveer duizend wa ren. Nu hoopte hij op een goede zeven honderdvijftig deelnemers te kunnen re kenen. Het teruglopen van het aantal deelne mers schreef hij o.a. ook aan de tele visie toe. Volgens hem had ook de vrije zaterdag van de scholen er mee te maken: „Er zijn onderwijzers, die zich helemaal voor de kinderen inzet ten. Er zijn er echter ook voor wie het onderwijs slechts een broodwinning is. En juist die trekken er op hun vrije zaterdag echt niet op uit met een wan delclubje". Door het verzetten van de data naar de normale doordeweekse da ta hoopte hij, dat ook dit punt opgevan gen zou worden. Er zijn verder ook nog minder ingrij pende wijzigingen aangebracht, die moeten meewerken aan het vergroten van het aantal deelnemers. Zo is de minimumleeftijd tot deelname een jaar verlaagd. Vorig jaar nog moest men tien, nu negen jaar zijn om te kunnen deelnemen. De scholieren kunnen nu ook kiezen tussen de afstanden tien, vijftien en twintig kilometer per avond. De laatste avond van de avondvier daagse is wat ingekort, zodat de in tocht voor donker plaats kan vinden: „Die laatste avond is echt een „omme tje" geworden", aldus de heer Van de Klok. Hij riep iedereen op aan deze massale actieve recreatie deel te ne men. Dit wordt de vierentwintigste Avondvierdaagse en volgend jaar dus het zilveren jubileum. Het is te hopen, dat de Bond dan een top-aantal deelne mers te verwerken krijgt. De inschrij ving voor dit jaar kan geschieden tot en met 3 juni a.s. bij mej. H. Bou- man, Schrijverspark 172 en J. Heikamp Aart de Gelderstraat 24, beiden te Vee nendaal. De start van de Avondvier daagse vindt zoals gebruikelijk plaats bij de voormalige Dr. Heksterschool, nu de „Instuif" in de Sandbrinkstraat te Veenendaal. KESTEREN/OPHEUSDEN De actie „Eten voor India" heeft in de gemeente Kesteren een prachtig resul taat gehad. In totaal werd een bedrag van f 1.908,94 ingezameld. Hiervan be droeg de opbrengst in het dorp Keste ren f 866,41 en in Opheusden f 1.042,53. In Opheusden was het centrale inza- melingspunt in het gemeentehuis, ter wijl in Kesteren de Nederlandse Her vormde kerk hiervoor beschikbaar ge steld was. Alhoewel de opbrengst aan zienlijk minder bedroeg dan bij de eer ste actie in de gemeente Kesteren, werd toch gemiddeld ruim één gulden per gezin geschonken voor hongerlij dend India. VEENENDAAL De raadsfractie van de Partij van de Arbeid heeft aan het college van B. en W. de volgende schriftelijke vragen gesteld. Edelachtbare Heren, Vrij regelmatig bereiken ons klachten dat inwoners van onze gemeente niet meer zoals enkele jaren geleden gebruik kunnen maken van het gemeentelijke apparaat om hun katten te laten ver gassen. Dit wordt veroorzaakt door het feit dat aardgas niet dodelijk is. Inwoners die, om wat voor reden dan ook, hun katten pijnloos willen laten doden zijn nu aangewezen op de dieren arts. Dit houdt in dat hier kosten aan verbonden zijn en dat men tevens het gedode dier mee dient te nemen. Voor flatbewoners geeft dit problemen om dat zij niet over een tuintje beschikken om het kadaver te begraven. Naar aanleiding hiervan zijn wij zo vrij de volgaade vragen aan u voor te leggen: V 1) Is het college met ons van mening dat de vervuiling van Grift en omlei dingskanaal door het voornoemde in de hand wordt gewerkt? 2) Is het college ook van mening dat het wenselijk is om in de toekomst weer de mogelijkheid te scheppen om katten door het gemeentelijk ap paraat pijnloos te doden? Uw antwoord met belangstelling te gemoet ziende verblijven wij, De raadsfractie van de Partij v. d. Arbeid. van onze correspondent RIJSBERGEN Inbrekers hebben zondag in het kantoor van de coöpera tieve zuivelfabriek Sint Bavo in Rijsbergen met behulp van zuurstoffles- sen de brandkast opengesneden. Hoeveel geld ze hebben meegenomen was gister avond nog niet bekend. De lege brandkast werd gisteroch tend door de directeur van de fabriek ontdekt. (Van onze correspondent) HALFWEG De 55-jarige J. C. Bongenaar uit Halfweg is zondagmid dag aan een hartverlamming overle den toen hij eerste hulp wilde verlenen aan twee gewonde bromfietsers. Met een verbandtrommel was' hij naar de gewonden gegaan. Daar zakte hij waarschijnlijk door de emotie onder de ogen van zijn vrouw ineen. V- - ■r "M.-> w 1? mm m m 'iïm\ PARIJS Zware onderhandelingen me». Frères JeanCrome. Tenslotte accoord bereikt en het nieuwe contract gevierd in een Whiskey a Gogo club. Sven dankbaar dat hij zó Super-Silver-glad geschoren is. ROME Naar het Fiatelli Concern. Dino Fiatelli koppiger dan ooit Kost Sven vier dagen en het grootste boeket rozen, dat hij kon vinden, voor Dino's vrouw. Maar het was het waard, meer dan waard. Neemt twee dagen om uit te blazen aan de Italiaanse Rivièra. Het Super Silver mesje (met Gillette- procéde EB 7) blijft perfect scheren. LAGOS Onderhandelingen met Ministerie van Handel gaan gesmeerd. Verzendt rapport met speciale courier naar hoofdkantoor. Verwondert zich, dat één enkel scheermesje zo lang goed blijft (misschien ligt het geheim van Gillette in micro-chrome staal) LONDEN Een week gediscuteerd met Engelse zakenrelaties. Alles voor elkaar. Vliegtuig heeft grondige inspectiebeurt gehad. Koopt drie Carnaby mini-creaties voor Karin. Aanschaf van nieuw mesje niet nodig, want Super Silver scheert nog als nieuw. STOCKHOLM Op de luchthaven wachten hem verslaggevers van het TV Journaal om het laatste nieuws uit Lagos te horen. Verkleedt en scheert zich. Vraagt zich af, hoe lang een enkel Super Silver mesje perfect blijft scheren. Belt Karin op. SUPER a ..,-j SUPER SILVER SILVER 5 STAINLESS Speciaal gehard Micro-Chrome staal. Origineel Gillette-procédé (code EB7). Resultaat: Beter dan ooit scheren; week na weekl En dan: Super Silver vraagt om het Gillette Slim-Twist scheerapparaat. f2.- dispenser van 5, - f3,85 dispenser van 10

De Vallei | 1967 | | pagina 4