Leen de Groot uit Utrecht won in spurt Drentse uitputtingsslag Kopgroep van tien renners had 5 minuten voorsprong Geesink en Ruska veroverden goud Roozenburg en Sijbrands dicht bij Rus Andreiko Spanning bleef uit, maar slippartijen vergoedde veel Voetbal in het buitenland Buitenlandse ploegen gaven de toon aan in St.-Anthonis Ook Anderlecht uitqeschakeld Om nationale titel zaterdagvoetbal Pittsburgh Phantoms won opnieuw Real Madrid uit bekerstrijd Van Dongen leidde van start tot finish Okker-Drobny haalde finale niet België winnaar van Maccabi-toernooi Dodelijk ongeluk op Nürburgring Rusland winnaar UEFA-jeugdtoernooi Maria Bueno finaliste tegen Lesley Turner Studentenrecords verbeterd Nederlandse ploeg voor Schwyz Nederlandse jeugd in Bremen ongeslagen Tafeltennissers tegen Indonesië De Groot snel in Oost-Duitsland Ton van Heuqten won 500 cc klasse Dave Bickers won Grote Prijs Eervolle vijfde plaats voor Hans Eckelboom Internationaal toernooi in Hoogezand NAV-races op Zandvoort Scherpe spurt Volleybal Ontdêkking Motorraces Tubbergen Engeland Duitsland Frankrijk Tennis in Italië Overmacht Atletiek Hockey Fraai resultaat Motorsport DINSDAG 16 MEI 1967 HOOGEVEEN Leen de Groot (Utrecht) won zaterdagmiddag in een adembe nemende spurt de zesde Ronde van Drente. Hjj was in de lange, smalle Kerk straat negen vluchtmakkers de baas van wie Rini Wagtmans zyn geschonden blazoen enigszins herstelde door direct achter de winnaar te finishen. Heerde- naar Hans Eckelboom fietste zich in dit elite-gezelschap naar een uitstekende vtffde plaats. Hij bevestigde hiermee, dat de Veluwe, behalve tempobeul Fedor den Hertog en raspaard je Gert Bongers, een derde troef bezit. In ieder geval zjjn er thans drie Geldersen die tot de top van ons amateurkorps ztyn doorgedrongen en dat mag een basis worden genoemd, waarop goed gebouwd kan worden. Het is in het land van Bartje een afmattingsslag van het zuiverste water geworden. Van de 200 renners, die 's morgens in een levensgrote plensbui werden wegge schoten, hebben er slechts 23(!) de eindstreep gehaald. De beslissende slag viel op de ka- naalweg tussen Borger en Schoonoord, toen het rennersveld al tot minder dan de helft was ingedund en achter een hoofdmacht van ongeveer veertig ren ners vele eenzame strijders een tot mislukken gedoemde poging deden om weer bij te fietsen. Hier, na ruim 100 van de bijna 200 loodzware kilometers, gereden onder een benauwende hitte, gingen vijf mannen aan de haal. On der aanvoering van de attente Eckel boom zette een groepje van zes de ach tervolging in. De aansluiting was spoe dig een feit. Er ontstond een sterke hoofdmacht met onder meer Rini Wagt mans, Leo Duyndam (toch nog niet he lemaal de oude), Johnny Brouwer, Leen de Groot, Daan Holst, en Gabie Minne- boo. De voorsprong groeide snel, ook al omdat in het peloton na enkele val partijen de „schnitt" er geheel uit was. Alleen Ad van Hest kon van voren 't hoge tempo niet bijbenen. Hij zakte ver terug en zou als laatste in de wedstrijd, nog achter het peloton, eindigen. Bij Emmen bedroeg de marge reeds vijftig ■ec. en in Coevorden gaven de chro nometers een voorsprong van ruim drie minuten aan. Dat kon, omdat de tien op kop elkaar goed verstonden en door die eendrachtige samenwerking het tempo hoog hielden. Het was ook mo gelijk, doordat veel favorieten de strijd voortijdig moesten staken door mate- riaalpech of door betrokken te raken bij valpartijen. Fedor den Hertog reed al na ruim 40 kilometer plat en Gert Bongers za gen we kort voor het oprijden van het circuit in Assen wanhopig met een ach terwiel zwaaien. De plaatselijke favo riet Jan Bols werd al eerder met een kapotte derailleur geconfronteerd en Jantje van Katwijk maakte een nare val. In het peloton was toen onvoldoen de kwaliteit aanwezig om de schade ongedaan te maken. Henk Nieuwkamp mocht nog zo stevig kopwerk doen, de voorsprong van de hoofdmacht nam steeds toe. In het laatste gedeelte van de wedstrijd konden de koplopers zich de luxe permitteren het wat kalmer aan te doen om ook nog wat van de schoonheid van het Drentse landschap te genieten. In de laatste kilometers werd er nog menige vermetele ontsnappingspoging gedaan. De bewaking was te streng en het tempo lag te hoog om een demar rage met succes te bekronen. In de straten van Hoogeveen werd driftig gestreden voor een goede uit gangspositie. Toen het kopgroepje in gesloten gelid de Kerkstraat opdraaide was het duidelijk, dat bij de mensen met een gepolijste spurt de winnaar moest worden gezocht. Tot veler verras sing was het niet Leo Duyndam, die de spits van de waaier vormde. Rappe Leen de Groot kreeg het nog moeilyk met een sterk geïnspireerde Wagtmans. De Utrechter won met een half wiel. Hij liet met een stralend gezicht de uitbundige huldiging door het sportieve Drentse publiek over zich en liet zich met graagte zoenen door een verlegen Rondemiss. Ongeveer vijf minuten later arriveerde het moegestreden peloton met Nieuw kamp en Harry Jansen in de voorste gelederen. Vier uur, 21 minuten en 58 seconden had de kopgroep nodig voor de bijna 200 kilometer. De uitslag luid de voor wat betreft de eerste vijftien: 1. Leen de Groot (Utrecht); 2. Rini ST. ANTHONIS De buitenlandse ploegen hebben in het Pinksterweek- einde tijdens het internationale volley baltoernooi in St. Anthonis de toon aangegeven. De hegemonie, die de da- mes- en herenteams van de Poolse club AZS/AWF vele jaren op dit toer nooi hebben gehad, is doorbroken. Bij de heren ging de overwinning in de ereklasse naar de Antwerpse ploeg Brabo en bij de dames was het Pool se Legia het sterkste. De einduitslagen luidden: Dames: 1. Legia (Polen). 2. AZS/AWF (Polen); 3. Slavia (Ts.-Sl.); 4. HSV (Did.); 5. Clamart (Fr.). Heren: 1. Brabo (België); 2. AZS AWF (Polen); 3. Olhaco (Ned.); 4. Podolo (Ts-Sl.); 5. Montozze (Fr.) MECHELEN Anderlecht, de Bel gische kampioen, heeft de finale van de strijd om de Belgische voetbalbeker niet gehaald. De Brusselse ploeg verloor maandag in Mechelen in de halve fina les met 20 van FC Mechelen. FC Mechelen ontmoet in de finale Standaard Luik, dat maandag Racing White uitschakelde. Na het verstrijken van de speeltijd was de stand in deze halve finalewedstrijd nog 00 en ook de verlenging bracht geen beslissing. Eerste in de derde serie strafschoppen viel de beslissing ten gunste van Stan daard ((3—3, 3—3, 3—2). Wagtmans (St. Willebrord); 3. Johnny Brouwer (Rotterdam); 4. Cees Zoontjes (Tilburg); 5. Hans Eckelboom (Heer- de); 6. Gabie Minneboo (Heenvliet); 7. Daan Holst (Amsterdam); 8. Wil van Deelen (Nw. Lekkerland); 9. Leo Duyndam (Honselaarsdijk); 10. H. Hoogzaad (Venhuizen); 11. J. Krekels (Born); 12. Harry Jansen (Westzaan); 13. Henk Nieuwkamp (Borne); 14. W. Prinsen (Hank); 15. Matje Gerrits uit (Oploo). Hans Eckelboom uit Heerde: steeds beter ROME Na zware strijd met de sterke Rus Anzor Kiknadze heeft An ton Geesink voor de elfde maal een Europese titel veroverd. De 33-jarige judoleraar uit Utrecht bereikte zonder werkelijk in gevaar te zijn geweest de eindstrijd van „alle categorieën". Die finale werd één van de hoogte punten van de titelstrijd in de Italiaan se hoofdstad. Anzor Kiknadze, vier maal Europees kampioen,- en de man die in Tokio vele Japanse illusies verstoorde, leverden een duel waarin slechts van weinig krachtsverschil sprake was. Spannende momenten maakte de Nederlandse kolonie door toen het gevecht ten einde was. Even later barstte in het Nederlandse kamp de vreugde los: Anton Geesink win naar op beslissing van de scheidsrechter. In de halve finales had Geesink de via de herkansingen teruggekeerde Wim Ruska verslagen. Kiknadze, in de vierde ronde door Geesink uitgescha keld doch via de repechages toch bij de laatste vier, klopte in de halve eindstrijd de Oostduitser Hennig. DEN HAAG De uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden in de competitie om het Nederlands kam pioenschap zaterdagvoetbal luidden Huizen—WHC 2—0; DOVO—RVVH 0—4. Stand luidt RVVH 4 4 0 0 8 12— 3 Huizen 4 2 0 2 4 7—7 WHC 4 1 1 2 3 7—9 DOVO 4 0 13 1 5—12 TORONTO The Pittsburgh Phan toms hebben zondagavond in Toronto in een wedstrijd voor de National Ameri can Professional Soccer League met 2-1 van de Toronto Falcons gewonnen. Bij de rust leidde de club van Co Prins met 1-0. Pittsburgh heeft in zijn afdeling de lei ding met 38 punten. Atalanta staat twee de met 31 punten en Baltimore derde met 27 punten. MADRID Real Madrid is in de strijd om de Spaanse voetbalbeker niet verder gekomen dan de achtste finales. De zesvoudige Europa Cup-winnaar ver loor maandag verrassend met 32 van Deportivo la Coruna. TUBBERGEN Cees van Dongen zorgde maandagmiddag op het circuit van Tubbergen voor een fraai Neder lands succes in de klasse 125 cc interna tionaal. De Rotterdamse renner, die bij de 50 cc en de 250 cc internationaal door machinepech voortijdig werd uitgescha keld, leidde met zijn Honda van start tot finish. Hij bouwde een grote voorsprong op, die tenslotte ruim 50 seconden be droeg. De Oostenrijker Th&lhammer ontging een dubbele zege. In de ope ningsrace van de kwartliters was hy on genaakbaar voor de Zwitserse Hongaar Marzovsky en de Engelsman Curry en bij de 350 cc's ging hy ook meteen op kop. In de achtste van de in totaal tien ronden ging Thalhammer echter onder uit behalve enkele kneuzingen liep hij geen letsel op de Duitser Hoppe, die tot dan toe in tweede positie had ge legen, had toen weinig moeite zijn Aer- macchi naar een zege te sturen. De Engelsman Fitton beheerste de race bij de halve liters. In de tweede ronde nam hij de kop, die hij niet meer afstond. Zijn landgenoten Gould (tweede) en Conn (derde) maakten het Engelse succes in deze klasse compleet. Tijdens het afwerken van vier van de zes te behalen individuele titels in het toernooi om de Europese kam pioenschappen bleek de Amsterdamse zwaargewicht Wim Ruska de grote ontdekking. De Amsterdamse judoreus rekende in de halve finale en in de finale achtereenvolgens af met zijn Russische tegenstanders, de 28-jarige debutant Vasili Ousik en Anzor Ki- brotsatchevski. Eddie van de Pol zorgde voor een zilveren medaille. In de halfmidden- gewichtklasse schakelde de judoka uit Helmond de Russische 24-jarige stu dent in de machinebouw, David Rud- man, uit. In de eindstrijd moest hij echter, in een van de mooiste partijen van de finales, zijn meerdere erkennen in de jonge Fransman Desmet. De algemene indruk was, dat de Russische favorieten de grote verlie zers waren in dit toernooi. De resultaten van de Nederlandse deelnemers op de laatste dag waren: Lichtgewicht: eerste ronde: Gietelink (N) versl Utzat (W-Dld), Tweede ron de: Da Costa (GB) versl Bonte (N), Gietelink versl Melaye (Fr), Derde ron de: Glass (GB) versl Gietelink. Alle Categorieën: eerste ronde: Anton Geesink (N) versl Gomez (Sp), Tweede ronde: Geesink versl Howiller (O-Dld), Ruska versl Glahn (W-Dld). Derde ron de: Geesink versl Anten (GB), Ruska versl Krajnovic (Zsl). Vierde ronde: Geesink versl Kidnadze (Rusl), Hennig (O-Dld) versl Ruska. In de eindstrijd versloeg Geesink de Rus Kiknadze. De winnaars van de medailles zijn (resp. goud, zilver en 2 x brons): Lichtgewicht: Susline (Rusl), Lauwe reins (Belg.), Glass (GB) en Kostotzki (Rusl). Halfmiddengewicht: Desmet (Fr), Van de Pol (Ned), Schroder (O-Dld) en Jonkman (Ned.) Middenge wicht: Pkatajef (Rusl), Kerr (GB) Jacks (GB) en Clement (Fr).. Half- zwaargewicht: Hermann (W-Dld), Al- bertini (Fr), Michenko (Rusl) en Ross (GB). Zwaargewicht: Ruska (Ned.), Ki- brozaschwili (Rusl), Hennig (O-Dld) en Usik (Rusl). Alle Categorieën (Geesink (Ned.), Kiknadze (Rusl.), Hennig (O-Dld) en Ruska (Ned). Teams: West-Duitsland, Frankrijk, Rusland en Nederland. WEST-BERLIJN De Nederlands- Engelse combinatie Tom OkkerJaros- lav Drobny is er zaterdag niet in ge slaagd de eindstrijd heren-dubbelspel te bereiken van het internationale ten nistoernooi in West-Berlijn. In de halve finales schakelde het Duits-Indiase dub bel BudingMukerjea het tweetal uit met 62, 97. De grote finale van het toernooi in West-Berlijn tussen Manuel Santana en Roy Emerson kwam niet geheel uit de verf. In de vierde set bij de stand 64, 79, 64, 32 voor Emerson staakte de Wimbledonkampioen Santana de strijd. Hij werd ijlings naar het vliegveld van Oost-Berlijn gereden om op tijd te zijn voor het vliegtuig naar Boekarest, waar de volgende ronde van de Davis Cup plaats vindt tussen Span je en Roemenië. De spelers hadden voordien de toe schouwers tennis van grote klasse ge boden. Een onderbreking van ruim der tig minuten in de derde set haalde de Spanjaard, die in tijdnood geraakte, echter uit zijn ritme. Hij begon foutjes te maken en verloor de derde set. Ook in de vierde kwam hij achter. Op het moment, dat Santana de strijd staakte, was ér met inbegrip van de onderbre king ruim drie uur gespeeld. Het dames-enkelspel werd gewonnen door de 21-jarige Rhodesische kampioe ne Pat Walkden. Zij versloeg in de fi nale de nummer twee van de Westduit- se rangl(jst Helga Schultze met 26, 6—1, 6—2. De lichtvoetige Pat Walk den serveerde sterker en bestookte met succes de zwakke backhand van haar tegenstandster. Edda Buding en Helga Schultze won nen het dames-dubbelspel. De Duitse speelsters versloegen de Zuidameri- kaanse combinatie Esmael Emanuel Mary na Goodwin met 26, 75, 62. Met de finale van het gemengd dub belspel werd het internationaal tennis toernooi van Berlijn maandag afgeslo ten. Helga Schultze en Edison Manda- rino (Dld./Braz. wonnen met 63 en 64 van Pat Walkden/Robert Maud (GB/ZA). AMSTERDAM De ploeg van Mac- cabi-België heeft het internationale voet baltoernooi gewonnen, dat met de Pink sterdagen in Amsterdam is gehouden. De uitslagen zijn finale: BelgiëZweden 72. Om de derde plaats: NederlandEngeland 3 1; om de vijfde plaats: Denemarken Frankrijk 4—0; om de zevende plaats: West-DuitslandNederland b 20. ADENAU Bij autowedstrijden op de Nürburgring in Duitsland is de Duit- "Ser Rainer Dangel om het leven geko men, toen zijn Opel-Kadett vlak na de gevaarlijke Arenberg-bocht van de baan afraakte, door de afrastering reed en langs een steile helling naar beneden stortte. Ook bij de training gebeurde er een ongeluk, toen de Duitser Hans-Jörg Fischbach bij Mühlenbach de macht over zijn stuur verloor. Fischbach werd zwaar gewond. HOOGEZAND De strijd om de lei ding van het internationaal danitoernooi in Hoogezand wordt steeds scherper. Weliswaar behield de Russische kam pioen Andreiko de leiding, maar vooral onze landgenoten Roozenburg en Sy- brands beiden in goede vorm kwamen het Pinksterweekeinde dicht by de Rus. Bovendien heeft Andreiko tweemaal zeer hevige stryd moeten le veren om zijn concurrenten voor te blij ven. In de vijfde ronde dreigde voor An dreiko tegen de Amerikaan Leclair zelfs een nederlaag. Reeds bfj de 19e zet moest hij zeer verrassend een stuk verliezen en bood zijn tegenstander re mise aan. Leclair wees het aanbod af en moest toen één uur en tien minuten wachten eer Andreiko zich in het on vermijdelijke schikte. Nadat Leclair de schijfwinst genomen had, wachtte An dreiko 35 minuten met zijn volgende zet, waardoor hij voor de resterende 28 zetten nog vijf minuten overhield. Het doel van de Rus was duidelijk: Leclair moest uit balans worden ge bracht. Maar de Amerikaan liet zich niet verleiden om evenals zijn tegen stander razendsnel te spelen. Door een onjuiste tactiek kon Andreiko, ondanks het stuk minder, toch een goede stand opbouwen. In het eindspel kreeg Le clair weer winstkansen, maar Andreiko vond de enige weg naar remise. In de zesde ronde bouwde Andreiko tegen de Franse kampioenMostovoi een goede stelling op. Mostovoi verdedigde zich echter hardnekkig en de snelle winst bleef uit. In het eindspel had An dreiko twee stukken meer, maar de Rus kon desondanks niet winnen. Hij bleef echter doorspelen, hopende op een fout ISTANBUL Rusland, finalist door een 2—1 zege op Turkije, is winnaar ge worden van het UEFA-jeugdvoetbal- toernooi. In de eindstrijd, zaterdagmid dag te Istanbul gespeeld, versloeg Rus land het EJngelse team met 10. Het beslissende' doelpunt werd in de tweede helft gescoord. Het lot moest beslissen over de be zetting van de derde en vierde plaats. Frankrijk en Turkije speelden name lijk met 11 gelijk. Een stand, die bij de rust al was bereikt. De Turken had den bij het de loting het geluk aan hun zijde en legden beslag op de 3e plaats. ZANDVOORT Tegen een wolk breuk en een glad circuit had Ab Goe- demans alle verweer. De waterfontein eechter, waarvoor Ed Swart zorgde toen hij zijn Fiat Abarth kort voor de Gerlach-bocht door een indrukwekken de plas reed, was voor de rijder van het Stichts racingteam teveel. Amper twintig meter achterstand had Goede- mans in de wedstrijd, die de spannend ste beloofde te worden van de Pink sterraces van de NAV op het Zand- voortse circuit. Hij kon niet meer voor komen, dat zyn Fiat een pirouette maakte. Bekwaam herstelde de Utrech ter zich. Acht volle seconden moest hij Ed Swart echter toestaan. Dat beteken de een voortijdig einde van een groots duel. De drie wagens van het SAS-team zagen in de eerste fase hun opzet kop man Ed Swart af te schermen misluk ken. In gesloten formatie reden de drie Bij de tourwagens werd op Zandvoort Ben Pon met een Porsche 911 eerste, Wim Loos met een Alfa Romeo tweede en Rob Slotemaker met een Alfa Romeo derde. Men ziet ze hier in genoemde volgorde. LONDEN De belangstelling in de Engelse league ging nu de beslissin gen in de hoogste afdeling gevallen zijn voornamelijk uit naar de ver richtingen van Tottenham Hotspur, dat zaterdag in een „Londense" cupfinale Chelsea ontmoette. Aanvankelijk sche nen de cupzorgen zwaar op de Spurs te drukken. Na de hervatting beheers ten de Londenaren de strijd volkomen. Ze wonnen met 20. Kampioen Manchester United speel de gelijk tegen Stoke City en heeft de competitie beëindigd met 60 punten. Tottingham Forest, dat met veel moei te van Fulham won, staat tweede met 56 punten. De Spurs, die een slechter doelgemiddelde hebben, bezetten met een zelfde totaal de derde plaats. Het belangrijkste feit van de laatste wedstrijddag was ongetwijfeld het kampioenschap van Coventry City in de tweede divisie. Een 31-zege op Mill wall bracht Coventry de titel. Wol verhampton, dat volgend seizoen met Coventry promoveert naar de eerste divisie, waaruit Blackpool en Aston Villa verdwijnen, leed een zware ne derlaag. De Wolves moesten door een 41-nederlaag tegen Crystal Palace de eerste plaats op de ranglijst afstaan. Coventry City vergaarde 59 punten, Wolverhampton 58. Burnly - Everton 11; Fulham - Nottingham Forest 23; Manchester United - Stoke City 0—0; Sheffield Wednesday - Arsenal 11; Southamp ton - Aston Villa 62; Sunderland - Leeds United 02; Tottenham Hot spur - Sheffield United 2—0; West Bromwich Albion - Newcastle United 61; West Ham United - Manchester City 11; Liverpool - Blackpool 13. De strijd om de Duitse voetbal titel heeft zich opnieuw toegespitst. Doordat Eintracht Frankfort de enige van de leidende clubs was, die zaterdag tot winst kwam, heeft de formatie van Elek Schwartz de eerste plaats van de ranglijst heroverd op Eintracht Braunschweig. Beide teams vergaar den in 31 ontmoetingen 38 punten. De ploeg uit Frankfort heeft echter iets gunstiger doelcijfers. Het was een trieste dag voor Ein tracht Braunschweig. De uitwedstrijd tegen het in degradatiegevaar verke rende Karlsruher SC scheen een ge makkelijke opgave. De realiteit was echter anders. Met 30 gingen de kampioenspretendenten ten onder. De mannen van Elek Schwartz maak ten geen fout en gaven Hamburger SV geen kans. Voor de twaalfde maal achtereen kon HSV niet tot winst ko men. Eintracht zegevierde verdiend met 2—0. De treffers vielen pas ver in de tweede helft. TSV 1860 München greep de kans niet om gelijk te ko men met de beide Eintrachts. Rot Weiss Essen, laatste op de ranglijst, dwong de Münchenaren een gelijk spel af, waardoor TSV 1860 met nog drie wedstrijden te spelen een punt achter staat op de leiders. Rot Weiss Essen - TSV 1860 Mün chen 22; Bayern München - Schalke '04 50; 1 FC Nürnberg - Werder Bre men 21; Hamburger SV - Eintracht Frankfort 02; Borussia Dortmund - 1 FC Kaiserslautern 21; Fortuna Düsseldorf - MSV Duisburg 15; Karlruher SC - Eintracht Braun schweig 30; Hannover '96 - VFB Stutt gart 2—2. NimesSaint-Etienne 11; Nantes Nice 41; Sedan - Marseille 00; Lens - Strasbourg 21; Rennes - Lyon 40; Monaco - Toulouse 10; Bor deaux - Rouen 30; Sochaux - Lille 1—0. ROME Regen was maandag de grote spelbreker tijdens de internatio nale Italiaanse kampioenschappen en gooide het hele speelschema in de war. De finales van diverse onderdelen zullen iju op woensdag worden gespeeld in plaats van op dinsdag zoals oorspron kelijk in het programma was vermeld. De Brazilaanse Maria Esther Bueno, die reeds driemaal beslag legde op de Italiaanse titel in het enkelspel, ver sloeg in de halve finales de Italiaanse Lea Pericoli met 6-2, 6-0. In de eind strijd ontmoet zy de Australische Lesley Turner, die haar landgenote Jan O'Neill- Lehane met 6-3, 6-1 in de andere halve finale uitschakelde. In het heren-enkelspel moest de eerste halve finale-ontmoeting tussen de in Italië woonachtige Australiër Martin Mulligan en de Roemeen Ion Tiriac by de stand 6-3, 7-9, 6-4 in het voordeel van de Australiër worden af gebroken. Eerder had Mulligan, die in 1963 en 1965 de titel op zijn naam bracht, de geroutineerde Hongaar Istvan Gulyas met 6-0, 6-1, 1-6, 6-4 de weg naar de halve eindstrijden versperd. De andere halve finale tussen de Italiaan Nicola Pietrangeli en de Australiër Tony Roche moest eveneens wegens regen en invallende duisternis vierentwintig uur worden uitgesteld. In het heren-dubbelspel werden twee wedstrijden in de kwartfinales ge speeld. De geplaatste Australisch-Britse combinatie Tony Roche-Bobby Wilson had vyf sets (5-7, 12-14, 6-1, 7-5, 6-3) nodig om het Italiaanse duo Crotta- Maioli op de knieën te krygen. In een andere kwarteindstryd zegevierden de Australiër Bill Bowrey en Own David son in straight sets met 11-9, 6-2, 7-5 over de Zuidslaviërs Pilic-Jovanovic. wagens van de Haagse renstal op de Tarzanbocht af. Ad Goedemans verraste zijn rivalen door direct al Ron Visbeen achter zich te laten. In de vijfde ronde sloeg hij opnieuw in de Tarzan-bocht toe door Ron Deinum van de tweede plaats te verdringen. Steeds kleiner werd het verschil. Helaas stond een waterplas een aanvaardbaarder ontknoping in de weg. De eerste races, geldend voor de Ne derlandse kampioenschappen Toerwa-' gens, hebben de ruim 12.000 toeschou wers, die ware wolkbreuken moesten trotseren, niet gebracht wat zij er van verwacht hadden. De spanning ontbrak in vrijwel alle wedstrijden en alleen veelal bekwaam opvangen van onver mijdelijke slippartijen bracht het door weekte publiek op de tribunes en duin toppen nog enigszins tot enthousiasme. De overmacht van de cracks was te groot. Daaraan kon het commentaar Van de speaker, die duizenden langs de baan de gevechten wilde laten meema ken, die nimmer gevochten zijn, niets af doen. Veelal leidde de winnaar van start tot finish. Het begon al met de openingsrace van de kleine tourwagens, waarin de Stayer Puch van Gijs van Lennep op permachtig was. Een gebroken venti- lateurriem hield hem van de winst af. Ook ofe vrije-formulerace kan geen spanning brengen. Wel bedreigde de Porsche van Arie Ruska in de tweede ronde de machtige Lotus 47 van Wim Roos. Toen de remmen van Ruska's wagen na het rechte einde blokkeer den en de Porsche van de baan raakte, was ook dit duel ten einde. Dat Ben Pon in de slotrace onweer staanbaar zou zijn met zijn Porsche 911 S stond al vast voordat de eerste meter gereden was. GRONINGEN Tijdens de zaterdag te Groningen gehouden nationale atle- tiekkampioenschappen voor studenten zijn vier studentenrecords verbeterd. De Utrechter De Vries bracht het record bij het polstokhoogspringen op 3.80 meter en bij het speerwerpen op 55.75 meter. Mej. Schuurmans (Amsterdam) zorgde voor een verbetering op de 80 meter horden, die zij won in 13.3 sec. Mej. Vogel (Amsterdam) stelde het record hoogspringen scherper. Ze bracht het op 1.50 meter. De atleet Fred van Herpen (Gronin gen) toonde zich de snelste op de 200 en 400 meter in resp. 23 en 50.5 sec. De Rotterdammer De Norglander eiste het discuswerpen (39.02 m), het hoog springen (1.85 m) en het kogelstoten (13.90 meter) voor zich op. DEN HAAG De Nederlandse ploeg voor de jaariykse 30 kilometer inter landwedstrijd tegen Zwitserland en W. Duitsland, die zondag 28 mei in Schwyz (Zwitserland) wordt gehouden, ziet er als volgt uit: Aad Steylen (Metro, Rotterdam), Ru- di Mol (GAC, Hilversum), Wim Hol (Sliedrecht Sport), Huub Coumans (Unitas, Geleen), Dirk de Bruin AVR, Rotterdam) en Hans van Kasteren (AV '40, Delft). BREMEN Op de eerste dag van het jeugd landenhockeytoernooi te Bre men heeft Nederland met 2-0 gewonnen van Engeland. De beide doelpunten wer den na de rust gescoord. De resultaten van zaterdag waren voorts: West-Duits land ANiedersacksen 8-0; West-Duits land BBremen 9-0; FrankrqkZwit serland 2-0. Het Nederlands team bleef in Bre men als enige ongeslagen. Op tweede Pinksterdag zegevierden de'Nederlan ders met 5-0 over Zwitserland, na een voorsprong van 3-0 by de rust. In de laatste wedstrijd telde het Nederlandse team verscheidene invallers. I van Mostovoi. Na twee uur met d I remise-eindspel te zijn doorgegaan maakte Mostovoi dan eindeiyk een fout en na in totaal zeven uur spelen ging de winst toch naar Andreiko. Door deze zege ontging Roozenburg, die een prachtige positionele overwin ning op Leclair boekte, de gedeelde eerste plaats. Ook de Nederlandse kam pioen Ton Sqbrands was weer geweldig op dreef. Tegen de uitermate gevaariyk combinerende Deslauriers won hy posi tioneel op fraaie wyze en kwam hier door op de met Koeperman en Tsjegolev gedeelde derde plaats. De derde Nederlander heeft maandag voor veel verbazing gezorgd. De onlangs veertien jaar geworden Harm Wiersma bezorgde wereldkampioen Koeperman in het openings- en middenspel veel last. De Rus had daarna veel moeite zich aan Wiersma's omsingeling te onttrekken. Na een fel gevecht eindigde de partij in een puntenverdeling. De uitslagen van zaterdag: Cazemier (Zwits.)Deslauriers (Can.) 0-2; Koe perman (Rusl.)Tsjegolev (Rusl.) 1-1; Leclair (V.S.)Andreiko (Rusl.) 1-1; Roozenburg (Ned.)Baba Sy (Senegal) 1-1; Mostovoi (Fr.)—Wiersma (Ned.) 1-1; Sybrands (Ned.)Germain (Haiti) 2-0. Uitslagen van de maandag gespeelde partijen uit de zesde ronde: Wiersma— Koeperman 1-1; LeclairRoozenburg 0-2; DeslauriersSijbrands 0-2; Andrei koMostovoi 2-0; CazemierBaby Sy 0-2; TsjegolevGermain 2-0. De stand luidt: 1. Andreiko 10 pnt.; 2. Roozenburg 9 pnt.; 3/5 Sijbrands, Koeperman, Tsjego lev 8 pnt.; P. Baba Sy 6 pnt.; 7/9. Wier sma. Deslauriers, Mostovoi 5 pnt.; 10/11. Leclair, Cazemier 3 pnt.; 12. Germain 2 pnt. In de hoofdgroep is de Amsterdam mer Rudi Palmer, jeugdkampioen van 1965, nog ongeslagen. Hij leidt met 10 punten uit vyf wedstrijden, op de twee de plaats gevolgd door de Rus Gant- warg met 7 punten uit 4 ontmoetingen. DEN HAAG Woensdag 17 me! a s. zal in Leiden de eerste officiële na-oor- logse landen-tafeltenniswedstrijd Neder landIndonesië worden gespeeld. Reeds tijdens de wereldkampioenschappen in Stockholm kreeg het Nederlandse team een voorproefje van het sterke spel van de Indonesische ploeg. De samenstelling van de Nederlandse ploeg is als volgtBert Onnes, Frans Schoofs en Bert van der Helm. Bert Schoofs is als reserve opgesteld. TETEROV In de Oostduitse plaats Teterov heeft de Nederlander De Groot bij een motorrace door bergachtig ter rein de overwinning behaald in de klas se tot 250 cc. Hy finishte voor de Oost duitsers Willamowski en Alpermann. De Groot bracht ook de snelste ronde op zijn naam: 95.306 km/u. ZALTBOMMEL Ton van Heugten heeft maandag in Zaltbommel tijdens een internationale motocross de 500 cc klasse gewonnen. Hij zegevierde in de eerste twee manches en eindigde in de derde als tweede. 12.000 toeschouwers waren getuige van spannende wedstrijden. In de 500 cc-klasse gaf de in grootse vorm ver kerende Ton van Heugten met Husq- varna op het snelle parcours de overige deelnemers weinig kans. Het was al direct na de start van de eerste man che duidelijk, dat de strijd zou gaan tussen Van Heugten en Jan Keizer, die felle duels met elkaar uitvochten. De buitenlandse deelnemers moesten genoe gen nemen met bescheiden klasserin gen. De Bakelse renner Frans Sigmans kreeg al na vijf ronden in de eerste manche een defect aan zijn machine. Een inderhaast uitgevoerde nood repa ratie bleek in de volgende manches niet voldoende om Sigmans op het ere podium te brengen. De onvermoeibare Keizer slaagde er in de derde en laat ste manche in zijn rivaal Van Heugten voor te blijven. In de zijspanklasse zegevierde de Zweed Kuno Malmquist in beide man ches. De Nederlanders konden hem niet bedreigen. De nationale kampioen Cor van Heugten raakte door een slip partij ver achter. De Amsterdammer Markus eindigde op de tweede plaats, gevolgd door de Hagenaar De Haas. De uitslagen luidden: 500 cc klasse: eerste manche: 1. Van Heugten (Ned.); 2. Keizer (Ned.); 3. Gustavsson (Zwe); tweede manche: 1. Van Heugten (Ned.); 2. Keizer (Ned); 3. Gustavsson (Zwe); Derde manche: 1. Keizer; 2. v. Heug ten; 3. Sigmans (Ned). Eindstand: 1. Van Heugten - Husqvarna, 4 pnt; 2. Keizer - CZ, 5 pnt; 3. Gustavsson - BSA 11; 4. Bal (België) - CZ 20; 5. Driessilker (Did) - Metisse 29. Zijspanklasse: Eindstand: 1. Malm quist (Zwe) - BSA 2 pnt; 2. Mark' (Ned) - BSA 6; 3. De Haas (Ned) Maico 9. HEDEMORA De Brit Dave Bicker: heeft maandag in Hedemora de Groti Prys van Zweden (500 cc) gewonnen Op de tweede plaats achter de Brit, di op een C.Z. reed, eindigde de Zwee Hammargren op Husqvarna. Jeff Smit (GB) werd op een BSA derde. In het klassement voor het werelc" kampioenschap deelt Bickers nu de eer ste plaats met de Rus Draug. Ze heb ben beiden twaalf punten. De Oostduit ser Friedrichs is derde met 11 punten.

De Vallei | 1967 | | pagina 6