Agressieve Ridderkerkers versloegen een totaal uit vorm zijnd DOVO genadeloos 0-4 Opheusden door Theole met moeite gewipt Candia won bekerwedstrijd van Saestum: 3-0 Ook Bergentheim was niet opgewassen tegen V.R.C.1-4 Derde prijs voor RHC-heren Veenendaal verloor eervol van 2e klasser Hercules GVVV klopte met 6 invallers in bekerwedstrijd Go Ahead K Wageningen klopte Veendam 2-4 Prestatietocht van „De Rijnkanters' Uitslagen wedvlucht van p.v. „De Snelpost Pupillen van trainer Hol moesten 3e nederlaag in successie incasseren RVVH nog slechts één punt verwijderd van het landskampioenschap Derde doelpunt buitenspel? Veenendalers boden de gastheren weinig kansen Afgekeurd Off-side Over tijd Blessures Aanrijding op terugweg temperde feestvreugde Energiek DINSDAG 16 MEI 1967 VEENENDAAL RVVH uit Ridderkerk, de grote favoriet voor de landstitel in het zaterdagvoetbal, heeft DOVO zaterdagmiddag op het Panhuis-terrein op gena deloze wijze duidelijk gemaakt, dat het ook daadwerke lijk van plan is dit kampioenschap van Nederland te be halen. Met O4 werd DOVO deze middag totaal uit vorm verslagen door de gasten die met een inzet speel den, alsof hun (voetbal)leven ervan afhing. Trainer Hol had voor deze wedstrijd Klaas van Hall en Bert us Kroes- bergen gepasseerd en hun plaatsen werden ingeno men door jong talent, rechtsbuiten Demoed en achter- speler Achterberg. De DOVO-mannen lieten een teleur stellende indruk achter bij het publiek, dat overigens deze match weer geen uitzondering maakte op de regel: het was opnieuw angstig bedeesd! Toen de DOVO-spelers het veld opkwamen, werden zij ontvangen met een be scheiden applaus. Een oorverdovend lawaai klonk echter op, toen de bezoekers uit Ridderkerk het strijdperk be traden en de meest fervente aanhangers van RVVH deinsden er zelfs niet voor terug om reeds vóór het eerste signaal van scheidsrechter Heineman een moeilijk te ver waarlozen „DOVO-ha-ha-ha" te laten horen. De Veenen- daalse meute reageerde hierop met een significant stilzwijgen. De revanche die het DOVO-team wilde nemen voor de nederlaag in Ridderkerk bleef daarmede op onnavolg bare wij te uit. De Ridderkerkers waren heer en meester en werden mentaal nog belangrijk versterkt, toen reeds na negen minuten de bezoekers door een doelpunt van Van Loon de leiding namen. Nog slechts één punt scheidt de Ridderkerkers nu van de landstitel. Bij wijze van experiment had trainer Hol enkele wijzigingen in de opstelling aangebracht. Op de rechtsbuitenplaats was de jonge Demoed opgesteld, die technisch weliswaar enkele fraaie staal tjes liet zien, maar verder enigszins apatisch speelde en voortdurend off-si de stond. Hij imponeerde het publiek dan ook het meest door het haarnetje, waarmede hij zich had getooid. Achter berg eveneens een jonge voetballer debuteerde in deze wedstrijd in de achterhoede. Hij speelde een vrij goe de wedstrijd, maar maakte door z'n gebrek aan routine in deze matches vooral voor de rust enkele foutjes, die de meest precaire situaties voor kee per Van Hardeveld tot gevolg hadden. Rebergen speelde een goede partij, vooral voor de rust, toen hij meest aanvallend opereerde. Een kwartier na rust ging Gijs Slotboom (weer) naar voren de achterstand was toen ge groeid tot 0-3 en Rebergen nam z'n plaats in de verdediging in. G. van Kooten blies in de tweede speelhelft zijn defensietoontje goed mee. De DOVO-voorhoede kon de RVVH- defensie in het geheel niet verontrus ten. Keeper Van Hardeveld tenslotte excelleerde ln de eerste helft van de wedstrijd. De Veenendalers begonnen zo veelbe lovend. Er werd bijzonder fraai ge combineerd en de toeschouwers kregen vrijwel onmiddellijk de indruk, dat het DOVO-team zeer ontspannen speelde. De RWH-defensie raakte een beetje in paniek en een terugspeelbal op kee per Rijsdijk werd de Ridderkerkers bijna noodlottig. Visser spurtte achter de bal aan, maar schoot naast. In de vijfde minuut brak Diepeveen gevaar lijk door. Hij speelde het leer iets te ver voor zich uit, zodat de RWH-goa- lie kon redden. Vier minuten later moesten aanvoerder Gijs Slotboom c.s. (Roel Schoeman had zijn armband moe ten afstaan) reeds de eerste tegenslag incasseren. Een pass van Brouwer kwam terecht bij de gevaarlijke G. in 't Veld. Deze gaf de bal fraai door naar Van Loon, die het in vrije positie niet moeilijk had keeper Van Harde veld te passeren (0-1). Meteen was RVVH weer in de aanval en het was duidelijk te bemerken, dat de Ridder kerkers door een tweede treffer te for ceren, de strijd al wilden beslissen. G. in 't Veld won een duel van Achter berg, die viel en de RWH-er plaatste de bal scherp voor. Er was echter nie mand om de fraaie actie af te ronden. DOVO kwam hierna echter goed te rug. Demoed liet op rechts leuke din gen zien, maar terreinwinst leverden zijn individuele acties niet op. De DOVO-voorwaartsen stonden in deze fase van de strijd met de regelmaat van de klok buitenspel. Diepeveen brak met een formidabele rush door, maar hij benutte zijn schietkans niet en gaf de bal over, die werd onderschept door *n RVVH-verdediger. Het ferme DOVO- offensief bleef voortduren en dat lever de de thuisclub enkele corners op. Schoeman miste uit de eerste voorzet en toen de bal voor de tweede keer in de doelmond werd geplaatst kopte hij naast. Er volgde een schitterende aanval over de linkerwing van de gasten, die echter subliem werd onderschept door keeper Van Hardeveld. De mandekking verwaarloosden de DOVO-verdedigers nogal eens, maar de goalie van de Veenendalers verrichtte enkele prachti ge reddingen. DOVO bleef aanvallen, maar de voortdurende off-sidesignalen van de arbiter onderbraken de attaques van de thuisclub. Vooral debutant De moed maakte zich vaak schuldig aan buitenspel. De rechtsbuiten gaf na een mooie actie een prachtige voorzet, doch de toestormende Visser kopte onder de bal door. Aan de andere kant kreeg Van Loon een droomkans uit een voor zet van In 't Veld, maar ook hij mis te jammerlijk. RVVH-rechtsbuiten Den Hartog rondde een snelle rush af met een keihard schot in het zijnet na een fout van Achterberg. Weer volgden er twee tegenaanval len van DOVO, welke door de scheids rechter werden afgefloten voor... bui tenspel. Het ging in de voorhoede van DOVO trouwens te langzaam en er werd te veel afgewacht. In het RWH-team werd echter het tegendeel gedemon streerd. Agressief liepen de voorwaart- sen van de bezoekers echter elke bal aan en de spelers waren steeds in be weging. Toen o.i. het rustsignaal allang gegeven had moeten worden (er was 2 minuten te lang gespeeld), werd de achterstand van DOVO groter. Aan voerder Vlegaard gaf een prachtige dieptepass, waar rechtsback Van Beek niet bij kon. Brouwer kreeg de bal, zet te mooi voor naar „koningsschutter" In 't Veld, die Van Hardeveld van kor te afstand kansloos liet (0-2). De tweede speelhelft begon de thuis club met een grandioze off-side, ver oorzaakt door rechtsbuiten Demoed. RWH nam al spoedig het initiatief over en de snelle buitenspelers excel leerden in de ploeg. In de 51e minuut was In 't Veld weer dicht bij een doel punt, maar hij schoot tegen de kee per. Even later raakte Diepeveen de bal kwijt, linksbuiten Brouwer nam de bal mee naar voren en passte naar In 't Veld, die de doelrijpe kans niet wist te benutten. Met nog een half uur te spelen in deze match liet de snelle mid denvoor toch de derde RWH-treffer aantekenen. Met een DOVO-verdediger bij zich passeerde hij Van Hardeveld met een laag schot (0-3). De snelle George in» 't Veld veroor zaakte steeds weer moeilijke situaties voor het doel van DOVO. Ditmaal kon Van Hardeveld echter de situatie meester blijven. O De toeschouwers uit Veenendaal wa ren teleurgesteld. Het wilde maar niet bij DOVO. In het bijzonder de passes kwamen niet goed door bij de thuis club. Na deze achterstand ging Slot boom naar voren, nadat hij had gepro beerd zijn voorhoede te bereiken met lange trappen, hetgeen ook geen succes bleek. Het publiek was een ogenblik zeer verbaasd toen DOVO bij deze grote achterstand zich in de verde diging terugtrok. Gelukkig hadden de pupillen van trainer Hol spoedig door, dat deze tactiek eveneens een onbevre digende uitwerking zou hebben en her stelden zich. Van Kooten nam de bal mee naar voren en zette goed voor, doch Nico Diepeveen kopte over. Aan de andere kant ging In 't Veld er weer pijlsnel tussenuit. De grensrechter vlagde niet, maar de arbiter had buitenspel gecon stateerd. Keeper Van Hardeveld bracht overigens goed redding en In 't Veld werd geblesseerd, doordat hij wat on gelukkig zijn snelheid moest afremmen. Bas Huizer verving de aanvalsspits van RWH. Bij DOVO kreeg Visser te kam- OPHEUSDEN Vierdeklasser Op heusden is er zaterdagavond niet in ge slaagd tweedeklasser Theole uit Tiel in de wedstrijd voor de districtsbeker te overwinnen. Tocht heeft het niet veel gescheeld of de Opheusdenaren hadden een zege behaald op de gasten. Na met 02 achter gestaan te hebben brach ten de Ambonezen Siauta en Meruwel- la de score in evenwicht. De stand van 22 bleef tot het einde gehand haafd. Toen volgde de verlenging en nog steeds bood Opheusden goed partij. In de 6e minuut van de verlenging sloeg het noodlot echter toe in de vorm van een derde doelpunt van Theole. Een doelpunt, dat echter leek te zijn gescoord uit buitenspelpositie. Na deze treffer kon Theole zich winnaar noe men. Theole trad aan met vier invallers, terwijl bij Opheusden alleen W. Hui- bers door Van de Burg vervangen was. Deze invaller betekende echter een rem in de voorhoede. Technisch bleek Theo le al gauw de sterkste van de twee, terwijl Opheusden vooral opviel door een goed doorzettingsvermogen en veel enthousiasme. Nadat Opheusden het eerste kwartier onder grote druk ge staan had, volgde een goede uitval. Eén van de Theole-verdedigers maakte hands in het strafschopgebied en Win kelman nam voor Opheusden de penal ty. Hij schoot naast. Langzamerhand kwam Opheusden er beter in. Vooral de rechtervleugel, gevormd door Siau ta en Meruwella, dwonger de keeper van Theole telkens tot ver uitlopen. In de 25e minuut tikte Jansen van Theole de bal uit een vrije trap binnen de zestienmeterlijn naar Van Does burg, die een keihard schot loste: 8. Na de rust begon Opheusden tegen de verwachting in steeds beter te spelen maar toch was het Theole, dat door Bergakker op 02 zou komen. Opheus den bleef resoluut doorgaan. Met suc ces. In de 30e minuut scoorde Siauta een fantastisch doelpunt en enkele mi nuten later zou de tweede rechtervleu gel-man Meruwella voor 22 zorgen. Na anderhalf uur was de stand nog ongewijzigd en volgde een verlenging van twee keer 6*/« minuut. Wie het eer ste doelpunt zou scoren was winnaar. In de 6e minuut scoorde De Leeuw van Theole 23, hoewel er aan dit doel punt beslist een buitenspelluchtje zat. De scheidsrechter bleef bij zijn beslis sing en Opheusden was uitgeschakeld. pen met een blessure en werd vervan gen door Van Wijk. Deze kwam al meteen in actie toen Schoeman de bal doordacht doorkopte naar de invaller. Van Wijk schoot, maar de RWH-goalie wist redding te brengen. De bal sprong van zijn handen terug voor de voeten van Diepeveen, die opnieuw hard in schoot, maar ook nu wist de doelver- dediger van RVVH de bal te ondér- scheppen. Acht minuten voor het eind signaal bracht Brouwer uit een pass van Van Loon de stand op 0-4 en DOVO was een geslagen ploeg. De voorhoede van de thuisclub kwam nog sporadisch tot tegenaanvallen, maar kon zelfs de eer niet meer redden. DOVO leed hiermee zijn derde neder laag in successie in de strijd om het landskampioenschap. Vooral in deze match viel er van een DOVO, dat zo vaak ook door de landelijke sport pers wordt afgeschilderd als een technisch team, weinig of niets te be speuren. Het is uiteraard een experi ment geweest van trainer Hel om met deze opstelling aan te treden tegen RVVH, daar de kansen op de titel toch reeds nihil waren. Het ploegverband was echter toch ziek in deze wedstrijd en vooral aan de mandekking werd te weinig aandacht besteed. Reeds tien minuten voor het einde verlieten bij zonder teleurgestelde supporters het veld. Aan de aanmoedigingen voor de Veenendalers was dat overigens niet te merken, daar deze gedurende de hele match nagenoeg niet te horen waren. De geestdrift van de DOVO-spelers liet beslist te wensen over, maar ook het enthousiasme van het Veenendaalse pu bliek was reeds vanaf de eerste ont moeting in de landstitel tegen WHC verre van bemoedigend. RHENEN Candia heeft tweede Pinksterdag het huzarenstukje uitge haald om Seastum uit Zeist in een wed strijd om de beker op het gemeentelijk sportpark met 80 te verslaan. Seas tum was oorspronkelijk derdeklasser, dorh degradeerde naar de vierde klas. Candia had vooral in de eerste helft. een voortdurend overwicht op de gasten. By de rust was de stand 10 en pas tegen het einde stelden de Rhe- nenaren de overwinning veilig. Onder de deskundige leiding van scheidsrechter Bouman uit Naarden had Candia van meet af een groot overwicht, dat in de twintigste minuut culmineerde in een doelpunt van Geurt van Veenen daal (10). Tot aan de rust bleef deze stand ongewijzigd, hoewel het er menig maal naar uitzag dat Candia opnieuw tot scoren zou komen. Het tweede doel punt kwam echter pas tien minuten voor het einde uit een voorzet van Henk Evers, waarbij Jan ten Braak er met een fraaie kopbal 20 van maakte. Vyf minuten voor het eindsignaal bracht Jaap Mol de stand feilloos op 30, nadat Geurt van Veenendaal de bal schitterend vanaf de lijn had voorge trokken. Zondag ontmoet Candia in het kader van de bekerronde Ultrajectum in Utrecht. Men wil proberen deze wed strijd donderdagavond te spelen, omdat er voor zaterdagavond een beslissihgs- wedstrijd op het programma staat met Dodewaard in het kader van de door deze vereniging georganiseerde neder- laagwedstrjjden. Gelukt het niet om don derdagavond tegen Ultrajectum te spe len, dan zal tegen Dodewaard waar schijnlijk het eerste zaterdagelftal in het veld worden gebracht of het tweede team van de zondag. Het eerste wil men beslist sparen voor de bekerwed strijd. Voor de vierde maal is DOVO-doel- man Van Hardeveld verslagen. Moe deloos terwijl bleef hij op de grond zitten, aanvoerder Slotboom de bal uit het net haalde. BERGENTHEIM Het is VRC gelukt zonder al te veel moeite ook de tweede promotiewedstrijd te winnen. Een lange reis van 130 kilometer in een snikhete bus ging er aan vooraf, maar desondanks werd er door VRC een fris partijtje voetbal gespeeld. In de VRC-formatie ontbrak Cor Aalbers. die geblesseerd was en zich moest laten vervangen door Van de Broek. Van de Broek deed het op de rechtsbuitenplaats uitstekend en als middenvoor stond nu Henny Schoeman opgesteld. Keeper Bertus Cornelissen was speciaal voor deze wedstrijd eerder van vakantie terug gekomen en speelde een formidabele wedstrijd. Het prachtige veld van Bergentheim was door een regenbui vlak voor de wedstrijd spekglad geworden, waardoor er veel gllj- en valpartijen ontstonden. Het strQd te zien maar na enige tijd kwam VRC steeds frequenter voor het doel van de gastheren. In de 15e minuut gaf B. v. d. Weerdhof een pass naar Schoeman, die daarop twee man pas seerde en schitterend inschoot (0-1). Bergentheim kwam fel terug en vijf minuten later lag de gelijkmaker in 't net, gescoord door de linksbinnen van de gastheren (1-1). In de 27ste minuut schoot dezelfde speler opnieuw hard in, maar Bertus Cornelissen stopte. Hij liet de bal ech ter los en werd fiks aangevallen toen een der spelers van Bergentheim hem tijdens een tweede duik naar de bal te vlug af wilde zijn. Hoewel de bal in 't doel rolde, keurde de scheidsrechter dit doelpunt af naar aanleiding van het appelleren van de grensrechter. Na een half uur kwam Rebergen dicht bij een tweede doelpunt, maar vier minu ten later was het pas werkelijk zover. Een aanval over links bracht de bal bij C. Rebergen. Deze plaatste een goe de voorzet voor het doel van Bergent heim, Verwoerd stapte over de bal heen, waardoor Van de Broek de kans kreeg VRC opnieuw aan 'n voorsprong te helpen, hetgeen hij dan ook prompt deed. (1-2). Vijf minuten voor rust kwam Henny Schoeman in schietposi tie maar in plaats van zelf te schie ten, gaf hij de bal af en verspeelde zo een fraaie kans. Direct na de hervatting kwam Ber gentheim geweldig opzetten. In de 49e minuut schoot de linksbuiten naast en even later kreeg VRC het wel wat be nauwd. Cornelissen keepte echter zeer betrouwbaar en wist elke aanval on- RHENEN DE Rhenense handbal vereniging RHC nam met Pinksteren in Amersfoort deel aan een daar georgani seerd handbaltoernooi. De heren won nen een derde prijs. De dames werden uitgeschakeld. Het klasseverschil was te groot. De jongens junioren werden eveneens uitgeschakeld. De meisjes- aspiranten deden het wat beter dan de dames en de jongens. Zij wonnen een tweede prijs. Zondag worden de laatste competitie wedstrijden gespeeld. Zowel het dames als herenteam kan slechts beslag leggen op de tweede plaats. Op 14 en 21 juni worden op „Candia" toernooien ge speeld, waaraan alle RHC-teams deel nemen. VEENENDAAL Een verjongd Veenendaal-team heeft gistermiddag in de bekerwedstrijd tegen Hercules uit Utrecht het onderspit moeten delven. Toch kwamen de Veenendalers bijzon der goed voor de dag en zij wisten zelfs een groot deel van de wedstrijd hun wil op te leggen aan de Utrecht se tweedeklassers. Hercules, dat met KAMPEN Leeg, moegestreden, maar bijzonder tevreden verlieten 11 GVW-spelers zaterdagmiddag het prachtige Go Ahead-veld in Kampen. Voor de wedstrijd, die door de GVVV- ers met een gerechtvaardigd pessimis me tegemoet gezien was, zeiden de Kampenaren, dat deze wedstrijd voor Go Ahead niet meer dan een formali teit zou zijn. GWV, dat eerst met vijf invallers wegens de trip naar Oost- Duitsland zou aantreden, moest op het laatste ogenblik ook nog D. v. Ma nen missen. Tegen Go Ahead werd in de volgende opstelling gespeeld. Doel: J. v.d. Pavert. Achter: C. Zwetselaar, G. v.d. Bovenkamp, G. Hoedeman en H. v. Manen. Midden: J. v.d. Boven kamp, R. Schinkel en J. v.d. Hunnik. Voor: A. v.d. Bovenkamp, J. v. Ma nen en E. Scholtz. Na het aanvangssignaal werd het al vrij snel duidelijk, dat Go Ahead van plan was dit varkentje even op deskun dige wijze te wassen. Men had echter buiten de GWV-formatie gerekend, die verbeten terugvocht. Jan v.d. Boven kamp was in de beginperiode bijzonder actief en enkele harde schoten gingen net naast of over. Na een minuut of acht was het weer een ver schot van deze speler, waar de Go Ahead-keeper zich totaal op verkeek: 0-1. GWV voel de hierna, dat het kon en het ging nog feller en energieker spelen. Keeper v.d. Pavert toonde bij enkele voorzetten een geweldig zelfvertrouwen en keepte op bijzonder goede wijze. Slechts eenmaal was het GWV-doel voor rust nog in ge vaar, toen Gerard Hoedeman de bal rakelings over het eigen doel schoot. Aan de andere zijde probeerden Elzo Scholts en Jan van Hunnik het enige malen, maar de overmacht was te groot. Ook Ab v.d. Bovenkamp en J. v. Manen stonden soms tegen 4 a 5 man en konden slechts proberen met verre schoten succes te boeken. Na een half uur strafte Ab v.d. Bovenkamp op keurige wijze een fout van Schinkel (Go Ahead) af en scoorde met een be keken schot: 0-2. Voor rust hield GWV de Kampenaren op voldoende afstand om gevaar te voor komen. Na rust zou het dan moeten gebeu ren. GVW trok nog meer verdedigers terug. Reaee Schinkel. Jan van Hun nik en zelfs Elzo Scholts gingen verde digen, zodat alleen J. v. Manen en Ab v.d. Bovenkarrtp nog voor waren. Go Ahead viel fel aan. Maar de rust en ze kerheid in de GVW-achterhoede was bijzonder groot. Er werd slechts één fout gemaakt en de Go Ahead-midden- voor kon scoren: 1-2. Nu werden aan beide zijden de laat ste krachten aangesproken. Met de lo me hitte viel dat bijzonder zwaar. Junioren A. v.d. Bovenkamp en J. v. Hunnik hadden het zwaar, maar gingen verbeten door. Go Ahead bleef aanvallen en GWV werd nog zwaarder teruggedrukt. Enkele voor treffelijke reddingen van J. v.d. Pa vert voorkwamen de gelijkmaker. Aan de andere zijde pionierden J. v. Manen en A. v.d. Bovenkamp tegen soms vier of vijf tegenstanders. Toch kwam de verdediging van Kampen nog enkele malen in paniek. Enkele minuten voor het einde viel de beslissing. Een hoge bal door het midden, waar Ab. v.d. Bovenkamp achteraan ging. Hjj was de spil te vlug af, waarna hij de kee per met een prachtig schot passeerde. Dolle vreugde bij GWV. Een prachtige prestatie van GVVV, dat hiermee be wees goed reservemateriaal achter de hand te hebben. Op de terugweg werd de vreugde enigszins getemperd, doordat de bus een Volkswagen aanreed, die er met een lichte schade afkwam. Er was door dit ongeval een oponthoud van bijna twee uur. vijf invallers kwam en een gemakke lijke middag scheen te verwachten, was vooral in het begin totaal verrast door het uitstekende partijtje voetbal van Veenendaal. Alleen gebrek aan routine en ook wel wat pech weerhield Veenendaal te scoren. Hercules kreeg de puntenwinst dan ook bepaald niet cadeau en moest zich uitermate inspan nen om het pas in de tweede helft ver overde doelpunt te kunnen scoren. Veenendaal ging met een vlot offen sief van start en al na enkele minuten scoorde Stef Rebergen, echter uit bui tenspelpositie. Terecht keurde de arbi ter dit doelpunt af, maar Veenendaal bleef doorgaan. Een scherp schot van Co van Barneveld kwam in het zijnet terecht. Pas na een kwartier kwam Hercules los uit deze aanvalsgroep en toen volgden ook in de richting van 't Veenendaalse doel enkele gevaarlijke acties. Middenvoor Krispijn en links buiten Geesink moesten echter erva ren, dat de Veenendaalse verdediging niet zo heel vlug was te passeren. Het trio Muller, Bovenkamp en Van Dijk deed het prima en in laatste instantie was er altijd nog keeper Blankespoor, die vakkundig ingreep. Toch waren in die eerste helft de beste kansen voor Veenendaal, mede ook door het wind- voordeel. Een voorzet van Rebergen werd door Henzen juist naast gekopt en ook ontstond er paniek bij het te rugspelen op de Hercules-keeper. Na rust bleef Veenendaal energiek verder spelen, maar Hercules drong toch op. Uit een scrimmage voor het doel van Veenendaal scoorde Geesink: 0-1. Verder bleef het doel gesloten, me de omdat Hercules zich niet kon ver oorloven veel mankracht in te zetten bfj de aanvallen. Veenendaal probeerde steeds weer door goed opgebouwde aanvallen de ptand in evenwicht te brengen, maar kon niet tot scoren ko men. De geroutineerde achterhoede van Hercules wist telkens op het laatste nippertje in te grijpen en daarbij speel de keeper Van de Brink een belangrij ke rol. Ook linksback De Jong was moeilijk te passeren. Hercules won, maar had de handen vol aan het pitti ge spel van Veenendaal. De score on derging geen wijziging meer, al had Veenendaal vooral gezien het spel in de eerste helft, wel een gelijk spel ver diend. schadelijk te maken. Langzaam luwde het geweld van Bergentheim en keer de YJtC terug in de aanvalspositie voor 't doel van de tegenstanders. Na ruim een half uur kreeg Verwoerd de bal uit een voorzet van links te pakken en stelde Van de Broek in staat te scoren (1-3). Kort hierna moest v. d. Broek zich door een blessure laten vervan gen door Corrie Heykamp. Deze was nauwelijks bezig toen hij al een prach tige voorzet gaf. waaruit Verwoerd kon inkoppen (1-4). In de resterende minuten poogde Bergentheim zich nog wel te herstellen, maar VRC liet dat niet toe. Voor de tweede maal werd de volle buit binnengehaald en daar mee is VRC al een eind op weg naar de derde klasse, waarvoor het team, o.a. door zijn constante vorm, toch wel rijp is... VEENDAM Wageningen heeft in Veendam tegen de gelijknamige ploeg een overwinning van 24 behaald. Hoe wel Wageningen direct na de eerste af trap de stand op 01 had gebracht volgde een periode, waarin Veendam sterk opdrong. In de 20e minuut brachten de gast heren de score in evenwicht, 11, waar na Wageningen terugkwam door Henk Jansen, die van zeker dertig meter een goed schot loste, dat doeltrof: 12. Vlak voor de rust wist een sterk aan vallend Veendam zich op gelijke hoogte te hijsen. Na de hervatting wederom een ge vaarlijk Veendam, dat echter toch niet zou doelpunten. Wageningen deed dat wel. Eerst scoorde Van Ernst zijn twee de goal, de eerste had htf ook voor z(jn rekening genomen, en een minuut of tien later was het Joop van Viegen, die goed doorliep en met de vierde Wageningse treffer het Veendamse vuur bluste. Eindstand 24. ELST WSV „De Rijnkanters" or ganiseerde voor de zesde keer een pres tatietocht- over een afstand van 60 km. Dit jaar telde het evenement het teleur stellende aantal deelnemers van 23, waarvan er twee de finish niet bereik ten. De start vond plaats bij café „Sportlust" en de route ging verder over Veenendaal, Bennekom, Ede, Lunteren, waar de officiële rust was. Hierna ging het richting Barneveld, Renswoude, De H&ar, Overberg en via Amerongen werd Eist weer aangedaan. De verzorging was als altijd prima in orde. Er was een deelnemer, die deze tocht voor de zesde maal meeliep en drie, die vijf jaar achtereen hun beste beentje hadden voorgezet. Zij kregen een extra aanden ken in de vorm van een standaard met inscriptie. Er waren ondermeer wande laars uit Amstelveen, Rotterdam. Arn hem en Amersfoort. VEENENDAAL Uitslag van de wedvlucht St. Ghislain. De duiven werden gelost om 8 uur met z.o.-wind. Eerstaankomende duif 10.53.08, snel heid 1235.3 m/m. A. J. de Kolk 1- 21- 31- 59- 74; E. Sukkel 2- 3- 14-23- 32- 41- 55- 62- 66- 68; G. de Geet 4- 11- 20- 43- 48- 53- 56- 61- 64; H. Ulrich 5- 9- 12- 13- 24- 26- 35- 49- 52- 60- 65- 76-; F. den Hartog 6- 17- 25- 36- 51-; A. Leppers 7; J. Ie Poole 8; C. Ginkel 10- 28-; R. Doorn 15- 18 -22- 29- 57- 73; E. Heiwegen.16- 58; A. D. v. d. Bosch 19- 34- 37; N. Barneveld 27- 63- 67-; G. Diepen veen; 30- 40- 69- 70; G. Heikamp 33- 38- 39- 47- 71; J. Geerenstein 42- 72; Joh. v. Manen 44; A. v. Doorn 45- 50; C. v. Asselt 46; J. van Amerongen 54; H. L. Spies 75. II II

De Vallei | 1967 | | pagina 7