Verrassende en briljante overwinning van Lesley Turner op Maria Bueno Nederland-België voor amateurs Holland Sport blijft bestaan Andreiko en Roozenburg gaven elkaar niets toe Tiger behield wereldtitel door zege tegen Torres Gerenommeerde clubs in GVVV's jubileum-nederlaagtoernooi Gerard Vianen won in België Renners deden het gisteren kalm aan Militair elftal speelt zonder Jan Mulder Nederlandse arbiters leiden wedstrijden in het buitenland Uruguees Troche gaat naar Duitsland Winst voor Candia-junioren „Blij dat uitstapje doorgaaf Goede klassering van „Amersfoorf-renners in nationale ritten GVW-ers terug uit Oost-Berlijn VZC-heren niet compleet in strijd tegen Brandenburg Velasques Beter Michael Voronin neergeslagen Terugtrekken Ook Sybrands- Tsjegolev remise Nederlander won Helgoland-race Toeschouwers k.o. door flessen Combinatie bekerwedstrijden mogelijk voor Veenendalers Frans van Remmerden (82) Jaarlijks Programma Wielrennen Berlijn-Warschau-Praag SMOG rokerspastilles "zijn mild verfrissend en bevatten het geneeskrachtige anethol tegen heesheid MEDINA Waterpolo Matroos verdronken WOENSDAG 17 MEI 1967 ROME Lesley Turner, het Australische speelstertje, dat wegens een zenuwin zinking een jaar buiten de wedstrijdsport is gebleven, heeft in Rome voor het eerst de dames-enkelspel-titel van de open Italiaanse tenniskampioenschappen op haar naam gebracht. Zfl versloeg in de finale de Braziliaanse ster Maria Esther Bueno met 63, 63. Vijf jaar geleden stonden dezelfde speelsters ook reeds tegenover elkaar in de finale van Rome. Toen won Bueno. De Australische, die als tweede was ge plaatst achter de Braziliaanse, speelde briljant tennis en gaf haar tegenstandster geen enkele kans de titel voor de vierde maal te veroveren, hetgeen een record betekend zou hebben. iWiiiFM" De partij werd gespeeld op een van de bijbanen, omdat de regen het programma geheel in de war had gegooid. Er waren slechts weinig toe schouwers. Lesley Turners ground- strokes waren bijzonder scherp ge plaatst en vormden een hechte basis om naar het net te gaan en te scoren met korte crossvolleys. Elk van de speelsters forceerde twee doorbraken voordat het Australische meisje in de achtste game opnieuw de service van haar tegenstandster nam en vervolgens de set uitserveerde. Bueno gaf beter tegenspel in de tweede set. Zij scoorde met goedge plaatste volleys, maar haar pogingen Turners solide basline-spel te versto ren met dropshots faalden. Na 1-1 in de tweede set volgden vijf doorbraken alvorens Lesley Turner de hare kon houden en daarmee op 5-3 kwam. Vervolgens doorbrak zij Bueno's servi- AMSTERDAM Als omlijsting van de bekerwedstrijd Blauw Wit-Heracles wordt donderdagavond in het Olympisch Stadion in Amsterdam een amateur-lan den wielerwedstrijd tussen Nederland en België gereden. Voor Nederland komen uit de sprinters Koopman en Loevesijn, en een achtervolgingsploeg bestaande uit Balk, Pennings, Van Piere en Van de Ruit, terwijl Balk ook de tijdrit over 1 kilometer zal rijden. Onderdeel van de landenwedstrijd is tenslotte ook de af valrace over 8 kilometer .waarin alle veertien deelnemers zullen uitkomen. Na *tie voetbalwedstrijd komen de stayers in de baan voor een rit over dertig kilometer. Hierin starten de Ne derlandse profs Oudkerk, Legrand, Ma- rinus en Donker, de Nederlandse ama teurs De Wit en Helsloot en de Bel gische amateurs Debruine en Boeye. BRUSSEL Gerard Vianen heeft dinsdag in de Belgische plaats Ninove een wielerwedstrijd voor professionals gewonnen. Hij had ee.. minuut voor sprong op de Belg Ward Seis, die twee de werd. Vianen legde de 142 km af in 3 uur 27 min. Harry Harings eindigde met 1,35 achterstand als twaalfde. In Zinnik won de Belg Georges van Co- ningsloo een profwedstrijd vóór zijn landgenoten Noel Depauw, Roger Coo- reman en Robert Lelangue. Cees Lute ging als zesde over de eindstreep, ter wijl Henny Marinus twaalfde werd en Wim de Jager achtentwintigste. OOST-BERLIJN Het rennersveld in de wegwedstrijd Warschau - Berlijn - Praag vond één rustdag kennelijk niet genoeg, want na de adempauze op Pinkstermaandag bleven de coureurs gisteren tijdens de zevende etappe voortdurend in gesloten gelederen bij een en alleen in het Berlijnse Jahn- stadion werd heftig om de ritoverwin- ning gestreden. De winnaar kreeg namelijk een bonificatievoordeeltje van een minuut. Dertigduizend toeschou wers zagen de onbekende Pool Czechowski als eerste het stadion bin nenrijden. De twintigjarige monteur slaagde erin die positie tot op de eindstreep te behouden, waarmee hij het eerste grote succes in zijn wieler- carrière boekte. De beste Nederlander was Fred Niemeijer, die naar de twaalfde plaats sprintte. De uitslag luidt: 1. Czechowski de 157 km in 3.38,20; 2. Ebert z.t.; 3. Cosma. 12. Niemeijer; 38. Piet Tesse- laar; 85. Hans Tesselaar allen z.t.; 90. Serpenti 3.41,33; 100. Van Lachterop 1.46,25; 103. Hesse 3.53,55. Het ploegenklassement na de zeven de etappe luidt: 1. Frankrijk 67.57,26; 2. Oost-Duitsland 68.00.35; 3. Tsjecho- Slowakije 68.02,02. Het algemeen klassement luidt: 1. Smolik (Tsj.sl.) 22.36,54; 2. Heinz (Fr.) 22.38,09; 3. Berland (Fr.) 22.38,25; 4. Marks (O.-Dld.) 22.38,42; 5. Kiriloff (Rusland 22.39,24; 17. Piet Tesselaar 22.43,58. 44. Hans Tesselaar 22.51,47, 57. Ser penti 22.59,13, 58. Niemeijer 22.59,43, 60. Hesse 23.02,47, 94. Van Lachterop 23.54,12. MOSKOU De Russische wereld kampioen turnen Michael Voronin werd op weg naar zijn woning in Mos kou door enkele dronken straatschen- ners overvallen, met ijzeren staven neer geslagen en met zware hoofd- en been verwondingen in een ziekenhuis opge nomen. Voronin zal voorlopig niet kunnen trainen. Het tijdstip van zijn terugkeer in de wedstrijdsport is onzeker. Vol- g° s een bekendmaking van de be handelende geneersheren zal de 22- jarige gymnast na zijn verblijf in het ziekenhuis nog geruime tijd dienen te worden verpleegd in een herstellings oord. ce met enkele briljante forehandshots en veroverde zij de eerste belangrijke Europese titel van dit seizoen. „Ik dacht nooit, dat het zou lukken", vertelde Turner, die in het verleden driemaal zonder succes in de finale speelde. Ik bleef er aan denken hoe dicht ik er bij vorige gelegenheden bij was geweest en hoe het toen toch niet lukte. Maar dit keer was het fortuin mij gunstig gezind." Martin Mulligan de in Italië geves tigde Australische rebel, die de titel behaalde in 1963 en 1965 kwam zonder verder spelen in de finale terecht, waarin hij zal moeten aantreden tegen de Australische Tony Roche. Op Tweede Pinksterdag was de hal ve finale Mulligan-Ion Tiriac wegens de invallende duisternis afgebroken bij de stand 6-3, 7-9, 6-4, in het voordeel van de Italiaanse Australiër. Tiriac en z(jn landgenoot Illie Nastase werden gistermorgen vroeg door de Roe meense minister van sportzaken ge commandeerd om zich voor te bereiden op het treffen voor de Davis Cup tegen Spanje. Tiriac moest zich daarop zowel uit het enkelspel als het herendubbel en de mixed terugtrekken. Mulligan- Pietrangeli kwamen daarmee in de halve finales van het herendubbel, terwijl Bill Bowrey en Lesley Turner zich ineens geplaatst zagen voor de finale van het gemengd dubbel. De grote favoriet blijft overigens titelhouder Tony Roche. De linkshan dige Australiër won met 7-5, 6-3, 8-6 DEN HAAG Holland Sport is voor het betaalde voetbal behouden gebleven. Dank zij een inzameling, waaraan en kele zakenlieden medewerking verleen den, zijn de benodigde 125.000 gulden op tafel gekomen. Dit bedrag was nodig om de dreigen de fusie tussen ADO en Holland Sport af te wenden. De Haagse ere-divisie- club zal een groter bestuur krijgen. Aan de vier huidige bestuursleden zul len vijf leden uit het zogenaamde „Anti- fusiefonds" worden toegevoegd. DEN HAAG Het nationale mili taire voetbalelftal, dat vandaag in Marokko in de tweede ronde van het toernooi om het internationaal militaire kampioenschap tegen Marokko speelt, zal het zonder Jan Mulder moeten doen. Wegens een blessure heeft hij zijn plaats aan de amateur Ouwens moeten afstaan. De opstelling luidt: doel: v. d. Wekke (Excelsior); achter: Peijs (Haarlem), Hulshof (Ajax), Ati Graaumans (NAC) en Van Egmond (Telstar); midden; v. d. Vall en Jansen (beiden Feijenoord); voor: Klijnjan (DFC), Ouwens (Top), v. d. Kuylen (PSV) en Ad Graaumans (NAC). Reserves: Van Straaten (FC den Bosch), Pansier (Xerxes), Vriens (Wil lem II) en v. d. Loop (DWS). Lesley Turner: sterke terugkeer... van de eeuwige nummer één van Italië: Nicola Pietrangeli. Het was geen boeiende strijd, omdat beide spelers op de doorweekte banen hun normale snelle spel niet konden ontplooien. In de finale van het dames-dubbel spel wonnen de Amerikaanse Rosemary Casals en Lesley Turner met 7-5,7-5 van de Italiaanse meisjes Lazzarino en Pe- ricoli. Bill Bowrey en Owen Davidson (Austr.) drongen later door tot de finale van het herendubbelspel. Zij wonnen met 10-8, 7-5,6-1 van Pietrangeli/Mulligan (It.). HOOGEZAND In de zevende ronde van het Brinta damtoernooi ontmoetten elkaar de op dat moment best geplaatste vier spelers. De strijd om de leiding was zelfs de inzet van de partij Roozenburg-Andreiko. Na een opening waarin enige ruilen door An dreiko werden afgedwongen, kreeg de Nederlander een licht overwicht. Een door hem in het middenspel genomen ruil deed een bedreiging ontstaan, waardoor Andreiko gedrukt spel kreeg. Op de vijftigste zet werd een remise- voorstel van Andreiko verworpen, waarna het enige tijd later toch tot deze uitslag kwam. Het publiek veerde op toen Sij- brands in tamelijk volle stand tegen Tsjegolef op verrassende wijze een van zijn stukken liet promoveren. Tsjegolef had kennelijk dieper gezien en nam de dam met weinig terreinvoordeel af. Een prachtig offer van de Rus bracht hem, nadat Sijbrands het verkregen stuk af had moeten staan, op groot voordeel. In de na de tljdcontrole ontstane vijf-om-vijf stand moest Sij brands kort achter elkaar drie stukken prijsgeven. Tsjegolef, die zich natuur lijk wilde revancheren voor zijn in het vorig Brinta-toernooi tegen Sijbrands geleden nederlaag, kon de Amster dammer echter niet op de knieën krijgen, dank zij zijn magistraal ge speeld eindspel, dat op de 72ste zet zijn bekroning vond in een puntenverde ling. Mostovoi won reeds spoedig een stuk tegen Leclair. De Amerikaan vertoonde een mooi open spel, dat echter bij voetballen meer succes oplevert dan op het dambord. De Parij zenaar benutte dit en won eerst veel later nadat hij DEN HAAG Nederlandse scheids rechters en grensrechters zijn uitgeno digd om twee buitenlandse voetbalwed strijden te leiden. De Arnhemse arbiter Dorpmans zal vrijdag a.s. in Leeds de wedstrijd Leeds United-Kilmarnock voor de halve finales van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker leiden. Hij zal worden geassisteerd door v. d. Veer (Deventer) en Verbeek (Schiedam). De tweede ontmoeting in de finale van de Intertotocompetitie, tussen Ein- tracht Frankfort en Inter Bratislava op 14 juni a.s. in Frankfort wordt gearbi- treerd door de Leidse scheidsrechter Schalks ,die bijgestaan wordt doorVoer- mans (Roozendaal) en Mulder (Leid- schendam). HELGOLAND De Nederlandse scheepsbouwer E. G. van de Stadt heeft dinsdag in de 30e editie van de zeilwedstrijden van de Noordzeeweek „rondom Helgoland" met zijn jacht Aladdin een wedstrijd over veertien zeemijlen gewonnen. Onder weinig gun stige weersomstandigheden een zwakke wind met regen en mist liet Van de Stadt een tijd van 2 uur 41 minuten en 2 seconden voor zich noteren. De Helgolander Kramer be zette met „Wirom" met een achter stand van 59 seconden de tweede plaats terwijl de Duitser Hans Beilken met „Optimist" als derde finishte in 2.42.18. voor de derde maal in dit toernooi een dit keer niet van invloed op de uitslag zijnde kleine onregelmatigheid beging. Ook Deslauriers kwam tegen Ger main tot een snelle winst. Een slagzetje in het middenspel met een op de damlijn eindigende naslag bleek te veel voor de in Nederland woonachtige Haitiaan. Koeperman, met zwart spelend tegen Baby Sy, nam reeds spoedig de door hem geliefkoosde halve hekstelling. Een door de Rus genomen damslag, die ook de Senegalees op de damlijn bracht, liet het voordeel eerder aan Baba Sy, die op het moment dat beide dammen waren afgenomen, een voor stel tot remise van Koeperman aan vaardde. Lange tijd zag het ernaar uit dat Wiersma of Cazemier zijn eerste zege zou gaan behalen. De Zwitser werd heel langzaam teruggedrongen. Zijn verdediging was echter wederom bijna niet te doorbreken. Van de bordrand bevocht hij ook thans weer een kostbaar puntje. Teleurstellend voor Wiersma, die zich van deze kleine tegenvallers echter weinig aantrekt en speelt en handelt alsof hij reeds jaren dergelijke toernooien heeft beleefd. De stand na deze zevende ronde luidt: 1. Andreiko 11 pnt., 2. Roozen burg 10, 3. Koeperman, Sijbrands en Tsjegolef 9, 6. Deslauriers, Mostovoi en Baby Sy 7, 9. Wiersma 6, 10. Cazemier 4, 11 Leclair 3, 12. Germain 2. NEW YORK De Nigeriaan Dick Tiger heeft dinsdagavond zijn wereld titel in de halfzwaargewicht-categorie behouden door een gevecht over 15 ron den tegen oud-kampioen José Torres uit Puerto Rico met een klein puntenver- schil te winnen. Door de uitspraak van de scheids rechter ontstond in Madison Square Garden een groot tumult. Scheidsrechter Harold Valan en ju rylid Johnny Dran waren van mening, dat Tiger gewonnen had in acht ron den tegen zeven. Het jurylid Joe Eppy meende, dat Torres gewonnen had met acht tegen zeven ronden. Nadat de uitspraak was bekendge maakt vlogen een kwartier lang fles sen en ander afval in de richting van de ring. Het publiek rondom de ring zat onder het bier uit die flessen. Tenminste acht toeschouwers en een suppoost werden gewond door het rond vliegende glas. Torres woont, evenals vele zijner landgenoten, in New York, .Vele Puer- toricanen zaten dinsdagavond in de zaal. Halverwege de strijd had Tiger een aanzienlijke puntenmeerderheid opge bouwd en beukte met beide vuisten op het lichaam van zijn zwaardere tegen stander. Torres, die de halfzwaargewichttitel in hun laatste gevecht aan Tiger had moeten afstaan, werd halverwege het gevecht door zijn supporters uitge jouwd. In de negende ronde kwam hij echter opzetten. Hij scoorde met lange stoten op hoofd en lichaam en de ne gende en de tiende ronde waren voor hem. Tiger kwafn in de elfde terug. Torres was in de laatste vier ronden superieur. Torres had voor het gevecht ver klaard, dat hij de bokssport vaarwel zou zeggen indien hij verloor. Nader hand zei hij daarover in de kleedka mer: „Ja, dat zal vermoedelijk gebeuren. Dezer dagen zal ik een definitief be sluit nemen". Tiger won de titel op 15 december door een gevecht over 15 ronden op punten te winnen van Torres. Toen werd de ring niet met flessen bekogeld. Het was Torres' derde nederlaag. Hij heeft 39 gevechten gewonnen. Ti ger's staat van dienst is 57-15-3. Het aantal bezoekers bedroeg 12.674. Zij hadden 104.459 dollar entreegeld be taald. Torres krijgt daarvan 20 en Tiger 40 pet. Voor de televisie-ontvangsten geldt dezelfde verdeling. De wedstrijd was overal in het land, behalve in het gebied van New York, op de televisie te zien. AKEN De veelvoudige voetbalinter national van Uruguay Horacio Troche gaat met zijn landgenoten Juan Carlos Borteiro de Westduitse club Allemania Aken versterken. De Voetbalbond van Uruguay heeft hun daarvoor toestem ming verleend. Troche, die 31 jaar is, heeft 49 wedstrijden in het nationale elftal van Uruguay gespeeld. In het toernooi om het wereldkampioenschap in Engeland was hij aanvoerder en een van de steunpilaren van zijn ploeg. RHENEN De junioren-ontmoeting Candia-DOS eindigde tweede pinkster dag in 'n 2-1 ov -vinning voor de jeug dige spelers van „Candia". De ruststand was 0-1 in het voordeel van DOS. Na de thee maakte Joop Vee- nendaal gelijk, waarna Henny Heller 't winnende doelpunt scoorde 2-1. VEENENDAAL Ter gelegenheid van het 4e lustrum van GVVV heeft de ontspanningscommissie een neder - laagtoemooi georganiseerd, dat als jubileumgeschenk wordt aangeboden aan het GW V-bestuur. Dit toernooi brengt bijzonder interessante gasten naar Veenendaal, daar men heeft gezocht naar een aantal te genstanders die het „hogere" voetbal vertegenwoordigen. Zo zullen twee le klas-amateurverenigingen, twee 2e klas amateurs, twee gerenommeerde zaterdagmiddagclubs en 1 betaald jeugdelftal naar Veenendaal komen. Deze elf tallen moeten trachten GVVV een zo groot mogelijke nederlaag toe te brengen. ESCA VC uit Arnhem, le klas amateurs zondag Oost; BVC uit Bilthoven, le klas amateurs zoodag West; SML uit Arnhem, 2e klas amateurs zondag Oost (na degradatie); VVOG uit Harderwijk 2e klas amateurs, zondag West; lJsselmeervogels uit Spakenburg 2e klas B zaterdag competitie; Spakenburg 2e klas C zaterdagcompetitie; Bet. Jeugdselectie Wageningen le klas betaalde-jeugd- competitie. De wedstrijden worden in de maanden juni en augustus gespeeld op zaterdagen en woensdagavonden. Het neder- laagtoernooi is officieel geregistreerd bij de KNVB. RHENEN ,,lk ben er erg blij om," zegt de heer Frans van Remmetden (82) over 't feit, dat de autobustocht voor de Rhenense bejaarden nu dan toch wel zal doorgaan. „Dat zal dan de 17e keer worden dat ik meega. Ik had zelf wel uit kunnen gaan, maar zo'n dagje met alle oudgedienden onder elkaar is toch wel héél wat anders dan er op je eentje op uit te trekken. De meeste vm m'n kornuiten zijn gestorven, maar er zijn er altijd nog genoeg in leven om er een gezelligg dag van te kunnen maken." En wat zegt de heer Van Remmerden van de autobussen, nu er van de perso nenauto's wordt afgestapt? „Och, het kan me niks schelen of ik in een auto of in een bus moet zitten. Nu er steeds meer geld bij moet vind ik autobussen wél zo voordelig. Met auto's kost het altijd weer even meer. Niet dat ik het de chauffeurs kwalijk neem. dat ze hun vrouwen meenemen, maar die moeten zo'n dag ook eten en drinken, zegt U nou zelf." De heer Van Remmerden bekijkt het economisch. Hij is niet op dit jaarlijkse uitstapje aangewezen, want hij maakt er veel meer. Dat doet hij dan met de sportvereniging „Candia '66". „Wanneer we buiten moeten spelen kunt u me doorgaans altijd vinden in de supportersbus"zegt de krasse baas. Voetballen mag ik altijd nog graag zien. vooral als de Rhenenaren winnen„Maakt U maar goed propaganda in „de Vallei", roept hij ons nog na. „misschien komen de centjes voor het uitstapje van 14 juni dan wat vlotter binnen!" VEENENDAAL De Scherpenzeel- se renners van Ren- en Toerclub „Amersfoort" zijn de afgelopen dagen bijzonder actief geweest en hebben door een geweldige inzet fraaie resultaten weten te boeken in enkele nationale wielerwedstrijden. Matti de Koning en Arnold Voogt leg den in een wielerrit in het Brabantse Vlijmen resp. beslag op de tweede en vierde plaats, terwijl Teus Valkenburg in Weesp evenéens een tweede plaats in het eindklassement wist te behalen. Frans Kisner, die deelnam aan een grote wielerwedstrijd in Eersel, eindig de als vierde. De Scherpenzeler Jan Cozijnsen moest ten slotte in een rit te Uithoorn genoegen nemen met een negende plaats. Jan Vlastuin reed in dit wielerfestijn ongeveer 45 kilometer op kop en won hierdoor vrijwel alle pre mies. VEENENDAAL Gistermorgen om 11.30 uur arriveerde op station Veenen- daal-De Klomp de jeugdselectie van GVW, die in Oost-Berlijn de gast is geweest van sportvereniging Dynamo. Ook deze sporttrip is weer een groot succes geworden en de uitnodiging voor volgend jaar hebben de Veenendalers al weer op zak. Het GVVV-team heeft in Oost-Duits land twee wedstrijden gespeeld. Van de sterkste jeugdselectie van O.-Duitsland verloren de Veenendalers met 5-1, ter wijl de ontmoeting tegen een jeugdelf tal van Wismut Gera eindigde in een 1-2-overwinning voor de GVW-ers. Een uitgebreid verslag van het ver blijf van de Veenendaalse jeugdselectie achter het IJzeren Gordijn volgt dezer dagenu in ons dagblad. De club, die GVW de grootste neder laag toebrengt, komt in het bezit van een prachtige wisselbeker, beschikbaar gesteld door Groothandel J. Hoedeman en de kantinehouder van het sportpark, de heer C. Leppers. Het is de bedoeling dat het toernooi een jaarlijks terugke rend evenement zal worden. Als le prijs is bovendien nog een volledig stel shirts te verdienen, terwijl als 2e prijs een prachtige beker en als 3e prijs een krans beschikbaar is gesteld. De tegenstanders die naar Veenendaal komen heeft het Veenendaalse publiek in competitieverband nog niet binnen de lijnen gezien. Het zal dan ook bijzonder aantrekkelijk zijn het betere amateur voetbal te kunnen zien in Veenendaal. Daarnaast zal nog een tweetal goede bekenden optreden in Veenendaal. Spa kenburg speelde de afgelopen competi tie in Veenendaal een uitstekende wed strijd, terwijl lJsselmeervogels alweer enkele jaren niet in Veenendaal heeft gespeeld. Het programma, dat officieel op 3 ju ni a.s. een aanvang zal nemen met een onderbreking in de maand juli, ls voor lopig vastgesteld. De KNVB-bekercom- petltie kan in het begin mogelijk nog moeilijkheden geven. De wedstrijden van het toernooi zullen geleid worden door KNVB-scheidsrechters. Het pro gramma ziet er als volgt uit: Zaterdag 3 juni, aanvang 4.00 uur: GVWWOG (zondag); woensdag 7 juni, aanvang 7.00 uur: GVVVSpaken burg; zaterdag 17 juni, aanvang 4.00 u. GVW—BVC; woensdag 21 juni, aan vang 7.00 uur: GVWlJsselmeervo gels zaterdag 5 aug. aanvang 4.00 uur: GWV—SML; woensdag 9 aug. aan vang 6.30 uur: GVW—Bet. jeugdselec tie Wageningen; woensdag 23 aug. aan vang 6.30 uur: GVW—ESCA V/C. VVOG-zondag, BVC, lJsselmeervogels en SML komen ook met het 2e elftal met de jubilerende vereniging op be zoek. Verder zal GVW nog een drietal wed strijden spelen, waarvan de jubileum- wedstrijd tegen DOVO uiteraard het hoogtepunt van het seizoen wordt. Men heeft verder van DVS '33 een uitnodi ging gehad voor een nederlaagtoemooi. Ook zal men in Rhenen tegen Can dia '66 een match spelen. Deze wedstrij den zijn gepland voar de volgende data: Zaterdag 10 juni: Candia '66GVW. Zaterdag 24 juni: DVS'33—GVW. Za terdag 19 augustus: GVWDOVO. ADVERTENTIE SMOG is ovsral verkrijgbaar waar tabaksartikelen worden verkocht ADVERTENTIE 20 SENORITAS 1.50 VEENENDAAL Morgenavond treedt het eerste herenteam van VZC voor de eerste maal in deze zomercom petitie aan in Bilthoven tegen Bran denburg 1. De VZC-mensen treffen het in dit eerste duel niet, want men kan niet geheel compleet aan de start ver schijnen. En daar juist Brandenburg als één der favorieten geldt, zullen de Veenendalers het erg moeilijk krijgen. Men zal alles moeten geven om tot een positief resultaat te willen komen, wat niet wegneemt dat een nederlaag min of meer in de lijn der verwach tingen ligt. In de eerste plaats is het wel zeker, dat doelman Henk van der Meer niet van de partij zal zijn, daar hij van een hersenschuding herstellende is. De al tijd slimme Cel Slotboom tobt met rug klachten, terwijl Ybo Koomen ook nog niet mee kan spelen. Al met al een zeer grote handicap, daar genoemde spelers moeilijk te vervangen zijn. Het zal er op neerkomen, dat de rest van de ploeg zich bovenmatig zal moeten inspannen om de opengevallen plaat sen min of meer op te kunnen vangen. Maar kansloos is VZC niet. Verleden jaar heeft men bewezen goed voor de dag te kunnen komen en de promotie naar de 2e klas van de bond werd hun dan ook door de neus geboord in de wedstrijd te Bameveld tegen DWK, toen de scheidsrechter jammerlijk faalde. Maar een verrassing lijkt ons vrijwel niet mogelijk wanneer VZC zo geha vend moet aantreden. Voor de rest van de VZC-formaties is nog geen programma bekend, hoewel de competitie dicht voor de deur staat. AMSTERDAM De zeventien jarige lichtmatroos S. M. E. Mils uit Marienhamm in Finland is gistermor gen vroeg in de Jan van Riebeeckha- ven in Amsterdam verdronken. De jongen was na een nachtje passagieren in de stad dronken naar zijn schip teruggegaan en van de loopplank gevallen.

De Vallei | 1967 | | pagina 11