Vakantie betekent werk voor Instuif-leiding Jeugdvierdaagse van 14 augustus L r MILITAIRE KORPSEN WERKEN MEE AAN G.M.F.-COLLECTE Vier duit als boete was flinke hap uit het loon Uit oude de doos Indianenlandmoet Maanland99 overtreffen Vuilnisauto botste tegen luxe wagen Vanavond Weer vaste kracht voor de Instuif' Wol op de vloer tuinb MARKTEN Tenten OUiV oe MIST U UW AGENDA Muziek op Kasteelplein Wie mist fiets? Tentoonstelling R. Valkenburg Vierduit Aan de kuier Gedeelde smart dagblad DE VALLEI? Bel: -==g^3550 ^l||| 4079 Opbrengst verkoop kinderzegels steeg weer met f 1000, Frimarket naar ^Amphilex^ WOENSDAG 17 MEI 1967 De heer G. van der Schee met een van zijn medewerkers bij een exem plaar van de tenten, die voor de jeugd beschikbaar worden gesteld. VEENENDAAL Twee jaar gele den organiseerde „De Instuif" een va kantie-ontspanning voor de Veenen- daalse jeugd, onder de titel „Maan land". Dit jaar hoopt men iets derge lijks te organiseren onder het motto „Indianenland", dat volgens de heer Van der Schee, de leider van het jeugd werk, het „Maanland" moet overtref fen. Het spel wordt gehouden tijdens de eerste weken van de fabrieksva- kanties en wel van 310 juli. In totaal 9 dagen, namelijk in de eerste week van maandag tot vrijdag en in de tweede week van maandag tot don derdag. Als centraal punt zal ditmaal het jeugdcentrum aan de J. G. Sand- brinkstraat fungeren. De deelneming staat open voor kinderen van 613 jaar. Iedere dag zullen ze bezig gehou den worden van 917 uur. Voor de leiding van het „Indianen- land" heeft de heer Van der Schee een aantal leerlingen van kweekscho len aangetrokken. Hierdoor wordt het mogelijk de verwachte tweehonderd kinderen in een aantal kleine groepen onder te brengen, die „zelfstandig" zullen opereren. Op het programma staan dagen in het bos, op het sport park en in het Bergbad. Voor regen achtige dagen heeft men een aantal films in voorraad, die in het Instuif- gebouw gedraaid kunnen worden. Bo vendien wordt er aan handenarbeid ge daan, die natuurlijk ook in het teken van het Indianenleven zal staan. Ook een speuractie en een pannekoekenra- ce zullen niet ontbreken. Indien de weersomstandigheden het toelaten zal VEENENDAAL Dinsdagmiddag reed op de hoek Gortstraat-Vendelse- weg een vuilnisauto van de gemeente Veenendaal, bestuurd door de heer M. J. V. een personenauto aan, bestuurd door M. A .W. v. W. uit Overberg. De personenauto wilde van de Gort straat de Vendelseweg op, terwijl de vuilnisauto van de Vendelseweg rechts- a fde Gortstraat in wilde. De kruising bleek te smal. De personenauto liep schade op aan het achterspartbord, de vuilniswagen kreeg geen schade. PAARDEMARKT UTRECHT, 16-5 Aangevoerd 306 dieren. De prijzen waren voor: iuxe paarden 1200 tot 1600; werkpaarden 1050 tot 1400; oude paarden 800 tot 1475; 3-jari- ge paarden 1050 tot 1150; 2-jarige paar den 700 tot 875; veulen 280 tot 575; hitten 700 tot 875; slachtpaarden per kg geslacht gewicht van 2,80 tot 3,30; jonge slachtpaarden per kg geslacht ge wicht van 3,30 tot 4,00. De handel was kalm. Veemarkt Doetinchem, 16 mei 1967. Aanvoer: slachtvee 329 stuks, gebruiks- vee 659, vette kalveren 83, vaarskklve- ren 1192, schapen 24, lammeren 18, gei ten 9, paarden 13, biggen 121, beren 2, totaal 2450 stuks. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 860 - 1460; mest- en weidevee, per stuk 810 - 1190; drachtige vaarzen, per stuk 880 - 1440; guste vaar zen, per stuk 820 - 1240; pinken, per stuk 430 - 700; graskalveren, per stuk 420 - 610; vaarskalveren, per stuk 75 - 175; stierkalveren, per stuk 40 - 70; scha pen, per stuk 110 - 130; lammeren, per stuk 60 - 75; biggen, per stuk 70 - 78; vette kalveren le kw. per kg lev. gew. 2,60 - 2,90, 2e kw. 2,30 - 2,50, 3e kw. 1,90 - 2,20; slachtvee le kw. per kg gesl. gew. 4,20 - 4,50, 2e kw. 3,70 - 4,10, 3e kw. 3,30 - 3,60; worstkoeien, per kg gesl: gew. 2,90 - 3,20; slachtpaarden, per kg gesl. gew. 2,90 - 3,30. Handel: slachtvee redelijk, weidevee willig, biggen redelijk, vaars- en stier kalveren, schapen, lammeren en paar den kalm. Coöperatieve Veluwse Eierveiling Ede, 16 mei '67. Aanvoer 367.000 stuks. Handel matig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52/53 gram f 9,120,14; 56/57 gram f 10,42—10,71; 60/61 gram t 11,54—11,72; 64/65 gram f 11,83— 12,31. de laatste avond een groot kampvuur gehouden worden op de parkeerplaats bij het O.C.B. gebouw. De voorbereidingen voor deze vakan tieweken zijn al in volle gang. Momen teel is men in het clubhuis bezig een veertigtal tenten te vervaardigen, die op eenvoudige wijze opgezet en afge broken kunnen worden. Deze tenten zijn bedoeld om in het spel betrokken te worden, en zeker niet als schuil plaats tijdens regen: het „tentdoek" is gewoon katoen en zal tegen neerslag niet veel beschutting bieden. Ze zijn vervaardigd uit twee lappen fel con trasterende stof. De stokken zijn van bamboe, alles is licht en dus gemak kelijk mee te nemen naar bos, zwem park of sportpark. Op alle tenten zullen „Indianenemble- men" komen, die als herkenningsteken voor de groep gelden. Voor alle kinde ren worden hemdjes genaaid, om hen als Indiaan te kunnen vermommen. Op het speelterrein van het clubhuis worden stapels kisten en autobanden neergezet, die de spelmogelijkheden ver groten zullen. De zandbak zal met het zelfde doel opnieuw gevuld worden. Alle kinderen in de leeftijd van 613 jaar kunnen één of meer dagen aan de spelen deelnemen. Wel zal er dagelijks een vergoeding gevraagd worden, om in de kosten bij te dragen. Hiervoor ontvangen de kinderen dan gratis toe gang tot bijvoorbeeld het Bergbad, en kele traktaties per dag ((„limonade met wat er bij", noemde de heer Van der Schee dat) terwijl tussen de middag aan alle kinderen een flesje melk uitgereikt zal worden. De vergoeding behoeft nooit een bezwaar te zijn, omdat ze kleiner wordt, naarmate er meer kinderen uit een gezin deelnemen. Behalve voor het Indianenland zijn de voorbereidingen in volle gang voor de Jeugdvierdaagse, die gehouden wordt van 14 augustus en voor de kampen, die gehouden worden met de leden van de Instuifclubs. De kampen zijn volge boekt, en de deelnemers zullen door „de Instuif" ingelicht worden over de ac tiviteiten daar. De Jeugdvierdaagse, die nu voor de negende maal gehouden zal worden zal in opzet weing verschillen met voor gaande jaren. Ook bij de organisatie hiervan zal het Instuifgebouw goede dienstenen bewijzen. Eén week heeft wonderen gedaan, al kon ook de wispelturige maand april geen afscheid van ons nemen, zonder ons haar kille hagel- en regenbuien nog eens in 't gezicht te jagen. De spreeuwen zijn nu voorgoed aan hun nestbouw begonnen. Het wijfje voert, in haar eenvoudig werkpak, vlijtig het benodigde materiaal daartoe aan. Me neer spreeuw zelf zit op de hoogste tak en laat zijn netjes glad gestreken kleed; glanzend als een stalen pantser, in het zonlicht glinsteren. Daar, in het jonge dennenbos maken de kraaien, die in wilde kringen om hun grof gebouwd nest vliegen, een wild en on harmonisch geluid, misschien om hun jongen, die het uitvliegen nabij zijn, uit te lokken om aan dat lustige leven deel te nemen. Overal en overal om ons heen heerst opgewektheid en vreugde. De bomen wedijveren met hun jonge bladeren in schoonheid, 't is een wedstrijd waar aan echter enkele niet deel kunnen nemen. Terwijl de bèuk reeds met zijn vol le bladertooi pronkt zijn de eik en de els daarmee nog niet gereed. Een schone meidag in de vrije natuur doorgebracht, is wel de fraaiste bloem te noemen, die men gedurende de loop van een geheel jaar plukken mag en ik reken het mij tot een voorrecht, vele van die meidagen te hebben mogen be leven, waaraan het herdenken alleen reeds gewaarwordingen wekt, die niet verflauwen. Onze mooie omgeving beste lezers en lezeressen, is rijk aan natuurschoon. Wij bezitten in onze on middellijke nabijheid met bossen be groeide heuvelen en dalen, die soms gewaarwordingen opwekken als bevon den wij ons te midden van het Reu zengebergte, het Zwarte Woud, het Thüringerwoud, het Saksisch-Boheemse Erzgebergte, de Taunus, en hoe die talrijk bergbossen heten mogen't zijn alle geheime schuilhoeken der jonkvrouwelijke natuur, waaruit zij nog niet door tractorploeg en elektrische zaag verjaagd werd(als u be grijpt wat ik bedoel). Trek er op uit en geniet van het ve le schoons dat Moeder Natuur ons biedt! Van onze schone bossen gaan we over naar de tuin en constateren dat de klimrozen, clematis en andere klimplanten nieuwe scheuten vormen. Door de wind zijn er scheuten los ge waaid, slaan tegen de muur of schut ting aan en worden hierdoor bescha digd. Deze losgewaaide moeten subiet worden aangebonden. De lathyrusplantjes staan er goed voor. Deze moeten aangeaard wor den, hetgeen noodzakelijk is om deze tegen het gaas of rijshout goed op te laten groeien. Het is uitstekend om lathyrus af en toe wat vloeimest te ge ven. Mocht men deze moeilijk kunnen verkrijgen dan kunnen de bekende ro ze kunstmestkorrels (Asef) de groei en bloei sterk bevorderen. Weet, dat de lathyrus een ruime bemesting vraagt. Bij aanhoudende droogte geeft men af en toe een ruime watergift. De groei moet steeds door kunnen gaan. Voor kom stilstand in de groei! Wenst u het volgend jaar stokrozen in de tuin? Dan moet U deze thans uitzaaien (mei). Zaai deze in een kist je gevuld met lichte grond. Het kist je kan men na het zaaien buiten laten staan op een halfschaduwplekje. Over het, kistje legt men een glasplaat, ter wijl ook plastic genomen kan worden. Staan de plantjes boven de grond dan de afdekking wegnemen. Zijn de plant jes hanteerbaar dan worden ze op een bedje uitgeplant. Geef ze in de zomer af en toe wat bemesting, waardoor men sterke planten verkrijgt. In okto ber zetten we de planten op de voor hen bestemde plaats. Koop zaad van de dubbele chaters stokroos (Althéa's), in gemengde kleuren. Hoewel de Althéa op stokroos een ouderwetse plant wordt genoemd, meen ik toch dat zij zeer decoratief staan op de achtergrond in een bloe- menbed of border. E. J. Grijsen, Rhenen. VEENENDAAL Ongeveer honderd militairen uit het garnizoen te Ede en een dertigtal burgers vormen een vreedzaam coilectantenlegioen dat hedenavond Veenendaal gaat bestormen om een inzameling te houden voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen. Omdat Veenendaal in dit opzicht een naam heeft op te houden vorig jaar werd ruim f 4000,bijeengebracht zullen aan deze collecte twee militaire muziekkorpsen meewerken, te weten het trompetterkorps van de Huzaren van Boreel uit Amersfoort en de drumband van de Verbindings dienst uit Ede. De twee muziekkorpsen alsmede alle collectanten zullen om zeven uur op de Markt van start gaan. Vanaf dit centrale punt zullen zij over de gemeente uit zwermen voor de jaarlijkse G.M.F.-collecte. Het muziekkorps van de cavalerie zal de collecte in Veenendaal-Zuid ondersteunen, terwijl de muzikanten uit Ede de actie in Veenendaal-Noord zullen begeleiden. Het geld dat door middel van deze bliksemactie bijeen wordt gebracht is om enkele voorbeelden te noemen bestemd voor revalidatie van militaire oorlogs slachtoffers, hun nabestaanden en voor de aanschaf van burgerkleren van sol daten die de dienst verlaten en dit om bepaalde redenen niet zelf kunnen be kostigen. „Veenendaal slaat landelijk gezien ieder jaar een goed figuur", aldus de voor zitter van het plaatselijk comité, de heer W. C. H. Dekker, „en ik hoop, dat de opbrengst van de collecte die woensdagavond gehouden zal worden, hierop geen uitzondering is". tot 17.30 u. t Ti iimiiij zaterdags 16.30—17.30 uur T> VEENENDAAL Ter versterking van de staf heeft het bestuur van het jeugd werk „de Instuif' met ingang van 15 augustus de heer W. Felix uit Drieber gen als vaste kracht benoemd. De heer Felix, die studeert aan „De Horst", hoopt binnen enkele weken zyn diploma cultureel en jeugdwerk te behalen. De benoeming van een dergelijke kracht is noodzakelijk geworden door het buitengewoon grote aantal bezoe kers, dat de Instuif in het zojuist sinds de zaterdag voor Pinksteren af gesloten seizoen gehad heeft. In totaal zijn er bijna 25.000 bezoekers geteld, waarvan ruim 16.500 van 14 jaar en ouder. De leider van het werk, de heer Van der Schee verklaarde, nooit ge dacht te hebben dat er voor het werk een zo grote belangstelling zou bestaan. Over het benoemen van de tweede mannelijke kracht in vaste dienst zei hij: „Ik ben bijzonder blij, dat we een all round opgeleide kracht hebben kunnen vinden. De komst van de heer Felix zal een aanwinst voor de staf en een ver sterking voor ons werk betekenen." VEENENDAAL Zeventien Vee- nendaalse scholen hebben meegedaan aan de verkoop van Kinderzegels en kaarten. De totale opbrengst was f 16412,- (In 1965: f 15106,-; in 1964: f 14165,—). De opbrengst van de scholen afzon derlijk is als volgt: Prinses Beatrix- school f 1048,75; Gr. v. Prinsterer- school f 796,25; Chr. Nat. School I f 1021,-; Herv. School voor Ulo II f 2068,75; Joh. Calvijnschool f 466,75; Kon. Julianaschool L. O. f 347,50; Kon. Julianaschool f 982,50; Rehoboth- school f 1243,75; Jul. v. Stolbergschool f 1560,-; 2e Chr. Huishoudschool f 405; Patrimoniumschool f 1573,73; St. Sal- vatorschool f 1055,Dr. Heksterschool f 265,- Chr. Nat. School II f 842,50; Chr. Nat. School III f 385,25; Chr. Ly ceum f 1688,75; Ichthusschool ULO f 661,25. Door het comité, alsmede door de stand in het postkantoor en aan de loketten werd voor f 7932,- aan postze gels verkocht. De toeslag van deze ze gels bedroeg f 2689,-. Bovendien werd er voor f 1740 aan kaarten verkocht. Aangiften werd f70,- ontvangen. RENSWOUDE Het ligt in de be doeling van de muziekvereniging „Ons Genoegen" om op 3 of 10 juni een tap toe te organiseren op het Kasteelplein, in samenwerking met de muziekvereni gingen van Wijk tij Duurstede en de Bilt. Er worden circa 200 muzikanten verwacht. Dit festijn wil men besluiten met een gezellig dansje in de muziek tent. RENSWOUDE Op de politiepost te Renswoude staat al enige dagen een vreemde damesfiets, merk Batavus. Het rijwiel is voorzien van dubbele handremmen. De rechtmatige eigena res kan haar karretje af komen halen bij de Rijkspolitiepost. Heden, woensdag VEENENDAAL Rode-Kruisgebouw 19 uur: EHBO-exa- mens Jeugd Rode Kruis. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Spion met mijn gezicht". Morgen, donderdag VEENENDAAL Korenbeurs 19.30 uur: Bijeenkomst CPB. Lezing „De moeilijke jaren van de vrouw", door dokter Engel. SCHERPENZEEL De Hertog van Gelre 20 uur: Ledenver gadering Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, afd. Gelder se Vallei. AMERONGEN Berghuis 10.30 uur: Koffiemorgen NWH. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Upperseven, agent van de duivel". VEENENDAAL De postzegel vereniging „Frimarket" gaat woensdag met een volgeladen bus naar de grote Amphilex postzegel-tentoonstelling te Amsterdam. Na een kleine inzinking is de vereniging weer bloeiend en het aan tal nieuwe leden stijgt met de week. In plaats van eenmaal per maand een onderlinge ruilavond is de ruil- avond gesteld op eenmaal per drie we ken. Frimarket is tevens aangesloten bij de Nederlandse Bond van postze gelverzamelaars wat inhoudt, dat le den van de vereniging maandelijks het blad over de filatelie gratis thuisbe zorgd krijgen. Een goede ontwikkeling maakt mo menteel het bestellen van zegels door; de heer De Fluiter heeft zich hier met al zijn energie op geworpen. Namens de vereniging verzorgt hij de bestel lingen op abonnement van de nieuw uit te geven zegels en eerstedagenvelop- pen. Het ligt in de bedoeling om in september weer eententoonstelling te organiseren. In het najaar zal er weer gestart worden met het uitnodigen en bezoeken van postzegelverenigingen in De permanente tentoonstelling van dierentuinaffiches, afkomstig van die rentuinen uit de gehele wereld, die vo rig jaar in het parkrestaurant van Ouwehands Dierenpark is gehouden, vond overal weerklank. De artistiek uitgevoerde platen trokken veel be langstelling en in talrijke kunstkalen ders in den lande werd deze expositie doorlopend aangekondigd. Inmiddels ia er opnieuw een zending van de nieuw ste platen binnen gekomen. Dit bete kent dat er niet alleen uitbreiding aan de show kan worden gegeven, maar dat er ook weer iets nieuws zal zijn te zien. Er zijn weer bijzonder mooie exemplaren bij. VEENENDAAL Het verschil in sociale verzorging tussen nu en vroeger is wel zo eindeloos groot, dat de jongelui, moeite zullen hebben, onderstaand verhaal uit de oude doos au sérieus te nemen. Meent men te genwoordig volkomen in zijn recht te staan, als er een staking op touw wordt gezet vanwege het ontslag van een of meer collega's, met behoud van zes weken loonvroeger werd er zelfs loongeld onthouden en ingehouden, als er aan het werk, min of meer buiten schuld van de werknemer, iets mankeerde. Geheel ten onrechte volgens de huidige opvattingen, maar toen gold het als normaal. Het nu volgend verhaal is een reële schets uit dat asociale tijdperk, waarin we weer enkele oude Veenendaalse figuren ten tonele voeren. KinWIKIIVIIMWIIV'l.lkUMItilKI.UIIUIh'IIVUMIMAilKKIkinnVllkWkUm'IHKNIKUklIlUWIIVn'HIKUklIini Een fraaie opname van het Boveneind ter hoogte van ie Mulderslaan. Kee is een frisse, jonge deern, met een knap snuitje, die tevens van aanpakken houdt. Vooral nu ze sinds korte tijd 'n vrijer heeft. Drie kus is wel geen opschepper, maar het is een jongen die per se iets wil bereiken. Daarom hebben ze sa men afgesproken te sparen wat zij kunnen, voor hun trouwdag. Ze wil len er te zijner tijd netjes bij ko men te zitten. Ze hebben hun oog al laten vallen op een meubilair van rietmatten stoelen voor de woonkamer, en gaatjesmatten voor de „voorkamer". Inderdaad wel wat hoog gegrepen voor die tijd, om zul ke moderne spullen te willen hebben maar ze zouden er voor werken Zo besloot Kee, als spinster, er wat thuiswerk bij te vragen. Dat lukte. Op deze manier kon ze er 'n paar stuivers in de week bijverdie nen. Maar dan moest ze wel uitkij ken. Als ze een aantal strengen wol mee naar huis krijgt, worden deze eerst nauwkeurig gewogen. Als Kee thuis de wol aan 't bewerken is, komt Driekus een keer op bezoek. Ver wonderd ziet hij hoe Kee de wol netjes streng voor streng op de ste nen vloer heeft uitgespreid. „Waar dient dat voor?"... infor meert hij. „Als ik de wol ga halen, Driekus, wordt ze precies gewogen. Maar dat gebeurt ook, wanneer ik ze te rugbreng. Bij vochtig weer kom ik altijd aan het gewicht. Maar bij droog weer gaat het altijd een paar loodjes schelen en de prijs daarvan wordt van mijn loon afgehouden. Daarom leg ik de wol 's avonds op de vloer, dat trekt altijd wat vocht aan" ,,'t Is casueellaat Driekus zich ontvallen. „Je bent een slim meidje"... Daarop geeft hij het grietje een pakkerd, die in geen en kel opzicht verschilt met de heden daagse activiteiten op dat gebied. Tja, daarin waren Veenendalers ook in die tijd, beslist geen achter gebleven gebied...... Op de fabriek doet Kee ook altijd haar best. Als je wat wilt bereiken, moet je je best doen, is haar pa rool. Ze hebben al een aardig spaar potje bij elkaar, maar zo nu en dan is er weer een boete, die aan het sommetje knabbeltZo was het vorige week zulk droog weer, dat de wol die ze meegenomen had naar huis, bij de terugkomst in de fa briek, minder woog en dus ook min der gehonoreerd werd. Dat was een strop!.... Deze week had ze weer pech. Ze stond aan de machine, waarmee ze vierdraadssajet maakte. Op een ge geven moment brak er een draad. Ze had het eerst niet in de gaten, zodoende maakte ze ongeveer an derhalve meter, die slechts uit drie draden bestond. Toen ze 's zater dags haar loon ging halen, hing dit sajet aan een speciaal daarvoor be stemde paal. Ze had al een angstig voorgevoel toen ze dat zag. Er hing ook een kaartje bij. Gehaast liep ze er heen en las dan haar eigen naam, met de door haar te betalen boete: twee-en-een-halve cent Een forse hap uit haar salaris. Wat zal het vanavond een teleur stelling zijn voor Driekus. Ze had den al precies uitgerekend wat er deze week weer aan hun spaarsom- metje zou worden toegevoegd. Een beetje teleurgesteld gaat ze na afloop van de werktijd huis waarts. 's Zaterdags is altijd zo'n blijde dag, maar nu loopt ze met ergens ter hoogte van de Mulders een brok in haar keel over de brug getjes van het Boveneind. Ze woont laan. Op bijgaande foto zien we een prachtige schets van de toenmalige situatie daar. 's Avonds komt Driekus haar af halen. Hij heeft zijn klompen extra wit geschuurd. De hoge zijden pet heeft hij keurig geborsteld. Als Kee hem zo ziet komen, is ze toch wel trots op hem. Heel wat meisjes van de fabriek zijn jaloers op haar, dat ze zo'n flinke kerel zal krijgen. Wat jammer nu van die 2'/« cent. Ze be sluit om het hem nog maar niet di rect te zeggen. De avond zou er door bedorven zijn. En misschien maakt Driekus zich nog wel kwaad ook. Na de begroeting, die beslist so ber genoemd kan worden: (stel je voor dat iedereen het zag) spreken ze af om een eind te gaan wan- Zo zag vroeger de gasfabriek aan de Kerkewijk eruit, met de directeurs woning. O delen. Het was zulk mooi weer ge weest vandaag en nog, dat een kui ertje wel aantrekt Voor de gelegenheid doet Kee haar schoenen aan. Geen alledaags werk. Eigenlijk waren ze bes' md voor de zondagse kerkgang en voor eventuele bruiloften, maar een en kele keer trok ze de schoenen ook zaterdagavond aan. Dan was het echt wel de stoute schoenen aan trekken, want je kon dan ook nog uitgescholden worden voor „lefkak- ker" Ze lopen statig gearmd het Boven eind af naar het centrum van de „stad". Driekus schopt onderweg me nig kiezeltje in de gracht, terwijl Kee onophoudelijk ha?r mond roert Als ze samen een „appelkroegje" passeren, doet Driekus plotseling bij zonder royaal. Hij koopt er een paar ons pinda's en twee harde bok kingen. Die zullen ze straks als ze de Kerkewijk oplopen en een poos je gaan „uitrusten" bij één van de vele wallen daar, lekker kunnen ver orberen. Kee schrikt van deze gulle traktatie. Had ze het nu maar gezegd van die 2Vt cent. Wat zal Driekus schrikken als hij het hoort. Enfin, de zorgen maar een poos je opzij en genieten van het mooie weer en van elkaar. Ze kuieren de Hoofdstraat door, passeren de oude Vaartbrug, lopen „het spoor" over en ruiken weldra de zomerse geu ren van de talloze bomen en bossa- ges op en rond de Kerkewijk. Na een poosje worden die geuren wel even verstoord door enkele dis- sonante luchtjes die rond de oude gasfabriek hangen, maar dat mag de pret niet drukken. Als ze ten slotte een plekje ontdekt hebben om even heerlijk te rusten, vindt Kee dat het toch tijd wordt om Drie kus te vertellen welke strop ze van daag heeft geleden. Ze is benieuwd hoe hij het zal opnemen. Temeer, daar ze vorige week ook al pech heeft gehad, met de uitgedroogde wol. Driekus heeft in de gaten dat er wat schort. Als zijn meisje hem al les vertelt heeft, troost hij haar op een wijze die altijd actueel, mo dern en teer genoemd kan worden... Dan fluistert hij haar iets in het oorKee luistert verbaasd toe. Wat blijkt namelijk? Driekus heeft deze week eenzelfde ervaring opge daan Of liever gezegd, nog veel be roerder. Zijn strop was heel wat groter. Toch had hij vanavond ge trakteerd... (wordt vervolgd) l

De Vallei | 1967 | | pagina 3