„Te weinig maatregelen voor oproer begon" Ontslag van Hall hing meteen al in de lucht STV-Climax promoveert na vijt jaar weer naar overgangsklasse Prins Claus bezocht Wageningen Vader en zoon deelden de punten bij VDC Militair elftal in eindtoernooi „Arena'-korfbal toern ooi was reprise van vorig jaar Van Heerdl verloor opnieuw Oud-internationals tegen Engeland ZWELLINGEN Ministers Beernink en Polak n.a.v. eerste rapport over Amsterdam Burgemeester en Van der Molen gekritiseerd Bescherming van EEG gevraagd voor textiel Drie arrestaties in Peru Senatoren doen beroep op Hanoi Veenendaals tafeltennisteam versloeg Iduna (7-3) Dammen „TE LAAT" „TOEN PAS" Pas op voor import van varkenspest Nederlander eet minder brood Rhodesië bereid troepen naar Viëtnam (5000 man) te zenden Brand in nieuwe r.-k. kerk BEHEERST GOVDROOF IN LONDEN Dieven van kabels aangehouden Matige start Formaliteit RHENEN Damcompetitie DCE aan de grote teen DONDERDAG 18 MEI 1967 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Er zijn aan de vooravond van de onlusten op 14 juni van het vorige jaar in Amsterdam onvoldoende voorzorgsmaatregelen genomen, zeg gen de ministers Beernink (Binnenlandse Zaken) en Polak (Justitie) in de regeringsnota over het eerste interim-rapport van de commissie-Enschede, dat gisteren is gepubliceerd. Er was opgestookt. Er was gewaar schuwd dat de zaak wel eens uit de hand zou kunnen lopen. De ministers menen daarom dat een grotere mobie le eenheid, of meer eenheden in reser ve hadden moeten worden gehouden. Die eenheden hadden een zodanige uit rusting moeten hebben dat zij de situ atie meester zouden kunnen blijven. De hoofdcommissaris en de waarne mend chef van de geüniformeerde poli tie hadden tijdig op het hoofdbureau moeten zijn om terstond leiding te kun nen geven. De gedachte dringt zich op, dat de leiding van de politie on danks waarschuwingen te gemakke lijk heeft aangenomen dat het wel met een sisser, zou aflopen, schrijven de bei de ministers. Burgemeester Van Hall heeft op 13 juni 's avonds om 23.30 uur wel met wethouder De Wit gesproken, maar niet met de hoofdcommissaris. Dat vond hij niet nodig. De hoofdcommissa ris gaf niet de wens te kennen de bur gemeester terstond te willen spreken, hoewel hij van mening was dat bij stand van de marechaussee wenselijk was. Zowel de burgemeester als de toen malige hoofdcommissaris Van der Mo len heeft zich beroepen op moeilijkhe den die zij hadden ondervonden bij an dere verzoeken om bijstand. De com missie-Enschede zal op dit punt later terugkomen, verwachten de ministers. Zij constateren dat zich voor de nacht van 13 op 14 juni een situatie had voorgedaan, waarin burgemeester Van Hall zelf een vordering tot bij stand van de marechaussee en andere hulptroepen rechtstreeks tot de daar voor aangewezen commandanten had kunnen richten. Pas de volgende dag, toen het te laat was, is van deze be voegdheid gebruik gemaakt. De ministers menen dat het in elk ge val de voorkeur zou hebben verdiend dat de hoofdcommissaris op 14 juni 's morgens na tien uur, na een bespre king met de burgemeester op het stad huis, weer naar het hoofdbureau van politie was teruggekeerd. Hij is op verzoek van de burgemees ter om nog even te blijven om ook de procureur-generaal in te lichten, die ochtend tot ongeveer twaalf uur in de burgemeesterskamer gebleven. De be spreking had beter kunnen worden voortgezet op het politiebureau, vinden de ministers. Wat er na de bespreking, die om 10 uur was afgelopen, is besproken blijkt niet duidelijk uit het eerste interim- rapport. Wel blijkt dat de binnenko mende berichten, die steeds alarmeren der werden, noch de burgemeester noch de hoofdcommissaris tot enige ac tiviteit hebben kunnen brengen. Mr. Van Hall is pas tot daden overgegaan na een telefoontje van de hoofdredac teur van De Telegraaf, de waarne mend chef van de geüniformeerde poli tie en de ministers van binnenlandse zaken en van justitie en na tussen komst van de procureur-generaal. Er kan geen twijfel aan bestaan dat het mogelijk is geweest eerder en zelfs tijdig op te treden, stellen de ministers vast. Er was voldoende personeel op het hoofdbureau. Bovendien had er eerder recht streeks een beroep kunnen worden ge daan op de marechaussee. De hoofdcommissaris verwachtte geen bijzondere gebeurtenissen; het vast houden van de reserves had daarom geen zin. De toenmalige hoofdcommissaris Van der Molen is op 13 juni onverschrok ken opgetreden toen een grote menigte stakende bouwvakarbeiders oprukte naar het stadhuis, maar hij heeft ook een groot risico genomen, vinden de ministers. Hij heeft voldaan aan de voorwaarde van de stakingsleiding een (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Oud-minister Smal- lenbroek (binnenlandse zaken) was op 14 juli vorig jaar al van plan zo nodig burgemeester Van Hall te ontslaan. Hy is met oud-minister Samkalden (justitie) meteen naar Amsterdam ge gaan na de bestorming van de Tele graaf. „Hadden wij toen inderdaad een slappe boel aangetroffen en hadden wij moeten ondervinden dat de burge meester niet kon optreden, dan zouden wij direct maatregelen hebben geno men in het persoonlijke vlak", ver klaarde de heer Smallenbroek tegen over de commissie-Enschede. Welke maatregelen dat zouden zijn stond in beginsel al vast: Burgemees ter Van Hall zou tijdelijk van zijn functie worden ontheven, bijvoorbeeld met ziekteverlof gaan, en de commis saris der Koningin zou „het heft in handen nemen" en feitelijk op de stoel van de burgemeester gaan zitten met naast zich een van de wethouders." Oud-minister Smallenbroek vertelde de commissie-Enschede, dat deze rege ling intern was getroffen omdat „het er al een tijdlang uitzag dat Van Hall op een gegeven moment zou afknap pen en dat geen van de wethouders in staat kon worden geacht in dat geval zijn taak met succes over te nemen". „De zaak van De Telegraaf zat mij bijzonder hoog", vertelde de heer Smallenbroek nog. „Wat hier van de kant van het gezag gepresteerd was kon men moeilijk als een voldoende handhaven of herstellen van de open bare orde beschouwen. Persoonlijk zou ik op een heel andere manier heb ben inbegrepen". Oud-minister Smallenbroek heeft 14 juni 's morgens de heer Van Hall twee keer opgebeld. De eerste keer liet hij de burgemeester zijn verbazing blij ken dat er nog niet om bijstand was gevraagd. Mr. Van Hall zei toen dat de hoofdcommissaris naast hem zat en dat hij de zaak met deze zou bespre ken. Na van de Telegraaf-rel te hebben gehoord, greep de heer Smallenbroek opnieuw naar de telefoon. „Ik achtte het beslist onaanvaardbaar dat de po litie in een dergelijke situatie helemaal niets zou doen en vroeg burgemeester Van Hall daarom of hij zelfs geen twintig tot vijfentwintig man beschik baar had". „Van Hall antwoordde hierop, dat zo'n handje vol mannen volstrekt on voldoende was. Over dit laatste dacht ik anders", verklaarde de oud-minis ter. Hem werd tijdens dit tweede gesprek duidelijk dat de hoofdcommissaris nog op de kamer van de burgemeester aanwezig was. „Het staat mij bij dat Ik daarover tegen Van Hall een op merking gemaakt in de tram van: Waarom zit Van der Molen niet op zijn eigen kamer, achter zijn eigen toestel?" ADVERTENTIE 100% genot DEN HAAG De veeartse- nijkundige dienst is bang dat de Nederlandse toerist deze zomer de gevreesde Afrikaanse varkenspest naar ons land zal overbrengen. Voor vakan tiegangers naar Italië, Spanje en Por tugal is daarom een vouwblad ontwor pen, waarin hun medewerking wordt ingeroepen. Gevraagd wordt geen etenswaren waarin vlees is verwerkt uitgezonderd conserven naar huis mee te nemen. De kampeerders wordt aangeraden hun keukengerei goed schoon te ma ken alvorens naar Nederland terug te reizen. UTRECHT (AN.P.). Er wordt in ons land steeds minder brood gegeten. Van 1951 tot 1966 liep het verbruik terug met ongeveer dertig procent tot 52 kilo per hoofd van de bevolking. Dr. J. Kreiken, president van de raad van bestuur van N.V. Sitos te Rijswijk die deze teruggang berekende, heeft er op gewezen dat dit een internationaal verschijnsel is. Volgens velen is het een gevolg van de toenemende wel vaart. Moeilijkheden voorziet dr. Kreiken voor de „warme bakker". In het alge meen verwacht hij trouwens prijs- schermutselingen als in januari de wet wederverkoop brood van kracht wordt. Dan kan het brood vrij worden ver kocht in bijvoorbeeld zelfbedienings winkels. WASHINGTON De republikeinse senator Thurmond heeft bekendge maakt, dat de Rhodesische regering aangeboden heeft maximaal 5.000 man troepen naar Zuid-Viëtnam te zenden. Senator Thurmond zei van de rege ring te Salisbury een telegrafisch aanbod van die strekking ontvangen te hebben. De Amerikaanse regering zal van het aanbod in kennis worden gesteld. Op het departement van Buiten landse Zaken wist men nog niet van een dergelijk telegram en wilde men er dan ook niet over spreken. Senator Thurmond legde zijn ver klaring af in een rede op een „vrede met Rhodesië"-banket. VOORSCHOTEN Woensdagmor gen is brand uitgebroken in de Moeder Godskerk in Voorschoten, een r.k. kerk die nog niet in gebruik is, in de wyk Bosgeest. Een groot deel van het dak van de kerk, waaraan nog werd gewerkt, is door de brand verwoest. De oorzaak is nog niet bekend. Ook de aangerichte schade valt nog niet te schatten. De in gebruikstelling van de kerk zal door deze brand vermoedelijk enkele weken moeten worden uitgesteld. volkswagenbusje en een surveillance wagen van de politie weg te sturen. Daarmee kan de indruk zijn gewekt bij de stakers dat van deze hoofdcom missaris geen krachtig optreden hoefde te worden geducht, aldus de regerings nota. De feitelijke besluitvorming van de verantwoorde instanties in Amsterdam kan niet steeds los worden gezien van de gebeurtenissen en omstandigheden die in het eerste interimrapport niet of nauwelijks naar voren zijn gekomen, zeggen de beide ministers. Op zichzelf vinden de ministers het juist dat commissaris Van der Molen op 14 juni 's morgens het bevel tot uit rukken aan zich zelf hield. Hij heeft echter geen afdoende concrete aanwij zingen gegeven aan de waarnemend chef van de geüniformeerde politie hoe deze onverwijld contact met hem zou moeten opnemen voor instructies. Bovendien voegen zij aan hun nota toe, dat de Amsterdamse politie vooral sinds september 1965 onder een zware druk heeft gestaan. In het tweede rap port van de commissie-Enschede zal hierop worden ingegaan. De commissie-Enschede had de in druk gekregen, dat het optreden van de Amsterdamse politie in de middag en de avond van 14 juni vorig jaar, na de aanval op De Telegraaf, in het al gemeen „adequaat en beheerst" is ge weest. Om het vormen van een oordeel voor regering en parlement te vergemakke lijken, had de commissie in enkele vragen hoewel die suggesief kunnen worden genoemd het uitgebreide ma teriaal uit haar rapport samengevat. De zeven vragen, waarop de hierbo ven gememoreerde regeringsnota in ging waren: 1. Vonden de ordeverstoringen in en bij het patronaatsgebouw op de avond van 13 juni plaats volgens een daartoe vooraf gemaakt plan? 2. Is de politie voldoende bedacht geweest op de ordeverstoringen op de avond van 13 juni? 3. Hoe dient het optreden van de hoofdcommissaris, die zich, alleen te voet, in de menigte bij het stadhuis begaf, te worden beoordeeld? 4. Hebben de voor de handhaving van de openbare orde verantwoorde lijke personen, in aanmerking geno men hetgeen hun toen bekend was over de gebeurtenissen van die avond en de reacties van het publiek, vol doende voorbereidingen getroffen voor de volgende dag? 5. Was het juist dat de hoofdcom missaris op 14 juni 's ochtends het bevel tot uitrukken aan zich hield? 6. Hoe beoordeelt men het feit, dat de burgemeester en de hoofdcommis saris op die ochtend tot omstreeks 12 uur op het stadhuis bijeen zijn geble ven? 7. Was het mogelijk geweest om eer der dan in werkelijkheid is geschied tegen de ordeverstoringen bij en in het gebouw van de Telegraaf op te treden zo neen, waarom niet zo ja, aan wie, c.q. aan welke omstandigheden, is het te wijten dat xiiet eerder is in gegrepen? Het rapport zelf beslaat niet meer dan negentien bladzijden van het boek werk van een kleine vijfhonderd blad zijden, dat het eerste resultaat is van het werk van de commissie-Enschede. Zij heeft zich in dit rapport uitsluitend beziggehouden met de ongeregeldhe den op 13 en 14 juni van het vorige jaar, gevolg van het inhouden van twee procent administratiekosten op het va kantiegeld van niet-georganiseerde bouwvakarbeiders. BRUSSEL De minster van Eco nomische Zaken mr. L. de Block heeft de Commissie van de Europese Econo mische Gemeenschap verzocht, een be slissing te nemen over beschermende maatregelen voor een deel van de Ne derlandse textielindustrie. Hij heeft ge vraagd om een beslissing voor het ein de van deze maand. Minister De Block heeft in Brussei over deze kwestie gesproken met Co- lonna die lid is van de commissie van de EEG. Hij heeft daarbij gepleit voor bescherming van de Nederlandse strijk- garen-wollenstoffenindustrie in Neder land. In 1955 was het aandeel van de Ne derlandse industrie in deze produkten 90 procent. Dit is teruggelopen tot 35 procent. Vooral als gevolg van de con currentie van goedkope Italiaanse pro dukten. De voorkeur van het ministerie van Economische Zaken gaat uit naar een bescherming, waarbij een bijzonder in voerrecht wordt geheven op strijkgaren- wollenstoffen uit het buitenland. LIMA (AP). In de hoofdstad van Peru, Lima, heeft de politie drie Ar gentijnen gearresteerd die ervan wor den verdacht in verbinding te staan met de bende die op 1 mei in Londen een goudtransport beroofde en daarbij anderhalve ton aan gouden staven buit- maakte. De arrestanten waren in het bezit van gouden staven die het merk droegen van de Bank van Canada. Intussen is er in Londen opnieuw een auto van een bank beroofd. Met loei ende sirenes heeft gisteren een auto van de brandweer drie bandieten ach tervolgd die juist de overval hadden gepleegd. De brandweerauto reed de bandieten klem. Twee van hen ont snapten, de derde werd overreden door een andere wagen. Het is nog niet be kend wat de buit van de overvallers was. WASHINGTON Zestien Ameri kaanse senatoren, onder wie Robert Kennedy, William Fulbright, Wayne Morse en Mark Hatfield, hebben gis teren in een verklaring een beroep op Noord-Viëtnam gedaan vredesonder handelingen aan te gaan als het „laatste en enig overgebleven alter natief voor een langdurige en inten sievere oorlog". De senatoren wijzen Hanoi erop, dat de overgrote meerderheid van 't Amerikaanse volk fel tegen enige een zijdige terugtrekking van Amerikaan se troepen uit Viëtnam is. Kort voor de verklaring werd uit gegeven, hadden twee van de onder tekenaars gezegd, dat president John son niet was geraadpleegd. Minister Rusk had de verklaring wel gezien, maar dat wilde niet zeggen dat hij ermee instemde. UTRECHT De Culemborgse politie heeft vier mannen aangehouden die 1608 kilo grondkabel hadden gesto len. De gearresteerden zijn de 42- jarige chauffeur V. uit Bodegraven, de 24-jarige machinist D. uit Rijswijk, de 56-jarige machinist W. uit Leiden en de 45-jarige uitvoerder H. uit Strobos. Ze werkten aan de aanleg van het nieuwe verkeersplein Oudenrijn. VEENENDAAL Het is STV-Climax gelukt om tegen Iduna uit Utrecht het laatste nog benodigde punt om naar de overgangsklasse te promoveren te behalen. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, doch uiteindelijk werd zelfs nog de volle winst behaald. Na vijf jaar in de eerste klas te hebben gespeeld hebben de Veenendalers dan toch de overgangsklasse bereikt en daarmee hun destijds nogal dubieus verloren gegane positie weer veroverd. Dit was vorig jaar toen STV-Climax eveneens kampioen werd, niet gelukt. Met versterking van de dit seizoen nog in de ere klasse spelende Vermeer moet het zeker mogelijk zijn om ook in deze hogere klas hoge ogen te gooien. Tegen Iduna startte Van Dam tegen Klein. Na een zeer spannende eerste game 2624won Van Dam de tweede game wat gemakkelijker (2118) en bezorgde zijn team daarmee een 10 voorsprong. Door een 3-games overwin ning van E. Vos op Nigtevecht werd het zelfs 2—0 (21—11, 19—21 en 21—11). Van Wely verloor echter, eveneens in drie games van J. Vos (2114, 1821 en 1721) en toen de STV-Climax- combinatie in een slecht gespeeld dubbll- spel met 1821 en 1721 verloor, was de stand weer gelijk. Van Dam was hierna sterker dan Nig tevecht (2117 en 2118), doch met 1621 en 1421 verloor Van Wely van Klein en de partijen stonden weer gelijk (33). Een goed op dreef zijnde Vos won gemakkelijk van zijn naamgenoot uit Utrecht (1321 en 1821) en toen Van Wely hierna de sterkste speler van Iduna, Nigtevecht, de derde nederlaag bezorgde, was voor de Veenendalers alle spanning verdwenen (1721 en 1421). De laatste twee wedstrijden waren al leen nog maar belangrijk voor de sta tistiek, maar dit werden beide overwin ningen voor STV-Climax. Van Dam ver sloeg Vos met 1321 en 1121 en ook Vos bleef ongeslagen tegen Klein, al ging dit niet bepaald gemakkelijk (12 21, 21—16 en 16—21). Het werd dus uit eindelijk nog een ruime 73 overwin ning voor STV-Climax. De beslissingen in deze promotie- groep zijn dus alle gevallen. JCV uit Vught en STV-Climax gaan dus over en Ons Vermaak (Nijmegen) en Iduna (Utrecht) moeten proberen het volgend jaar de hogere klasse te bereiken. Voor STV-Climax rest alleen nog de wedstryd tegen het sterke JCV. Al is hier geen belang meer bij, de Veenen dalers zullen ongetwyfeld hun uiterste best doen revanche voor de destyds in Vught geleden nederlaag te nemen. RHENEN Het schoolkorfbaltoer- nooi, dat gisteren op „Candia" werd gehouden en dat was georganiseerd door de korfbalvereniging „Arena", is een reprise geworden van vorig jaar. Alle twaalftallen, die vorig jaar de be kers wonnen, kwamen ook nu weer in het bezit van de prijzen. Halschool 2 werd winnaar na het ne men van strafworpen in de poule lagere scholen. In de finale won de Juliana- school uit Leersum met 1-0 van de Val lei-school uit Achterberg en Halschool 1 won met 3-1 van Halschool 2. De grote finale werd gespeeld tussen Julia- naschool en Halschool 1. Het werd een 0-0 gelijkspel. Na strafworpen werd Hal school 1 winnaar van de „Hoksbergen- beker". Bij de meisjesploegen ging het tussen de Huishoudschool en de ulo uit Ame- rongen. De finale leverde een 1-1 gelijk spel op. Ook hier moest een beslissing komen door strafworpen, die werd ge wonnen door de huishoudschool, die daardoor in het bezit kwam van de Arene-beker. In de afdeling gemengde ploegen kwamen 3 twaalftallen uit. Hier werd WAGENINGEN Woensdag heeft prins Claus een werkbezoek gebracht aan het landbouwkundig centrum te Wageningen. Tijdens de ontvangst in de senaatkamer van het hoofdgebouw van de landbouwhogeschool heeft de rector-raagnificus, prof. ir. G. Hellin- ga, de prins een overzicht gegeven van het veelkleurige patroon van de land bouwhogeschool in het bijzonder en van het landbouwkundig centrum Wa geningen in het algemeen. Prof. Hellinga besteedde bijzondere aandacht aan het aandeel van het cen trum, de landbouwhogeschool en de af gestudeerden, in de technische hulp aan de ontwikkelingslanden. Prof. Hel linga was het volkomen eens met de conclusie van prins Bemhard in zijn rede te Montreal over de mogelijkhe den van synthetische voedingsmidde len ten opzichte van de hongerende ge bieden. In Wageningen zijn hierover reeds geruime tijd onderzoekingen aan de gang, bijvoorbeeld op het gebied van de algen. De rector citeerde ver der prof. Hamming. buitengewoon hoogleraar in de christelijke leer, die onlangs de problemen van de ontwik kelingslanden heeft vergeleken met de strijd tussen Kain (de gevestigde rij ke landbouwers) en Abel (de arme No maden). De prins bracht verder een bezoek aan de afdeling planologie. Hier voer den het woord: prof. ir. W. J. G. van Mourik, hoogleraar in de planologie en prof. M. J. Vroom, hoogleraar in de landschapsarchitectuur. Tijdens de lunch in hotel „De Wage- ningse Berg" hebben de directeur van het internationaal agrarisch centrum, ir. A. H. Haak, en de directeur van het rijksproefstation voor zaadcontro le, dr. ir. A. F. Schoorel, inleidingen gehouden waarbij achtereenvolgens ter sprake kwamen de internationale con tacten van Wageningen en het in het algemeen te Wageningen verrichte on derzoek aan de autonome instituten. Verder bekeek de Prins in de afdeling landbouwhuishoudkunde dë enthescoop een modern hulpmiddel bij het onder wijs en onderzoek op het terrein van de volkshuisvesting. Hierbij is het mo gelijk een maquette op een wijze te bekijken die de werkelijkheid zeer na bij komtT De dag werd afgesloten met een be zoek aan de sociëteit „Ceres" van het Wageningse studentencorps, waarvoor de senaat de Prins had uitgenodigd. de uitslag: 1. openbare ULO-Rhenen, winnaar van de beker van Volksonder wijs, 2. Openbare ULO-Rhenen 2; 3. Streekschool voor de Middenstand. Alle bekers werden gewonnen door dezelfde ploegen van vorig jaar. De heer Komduur reikte namens „Arena" de pryzen uit. VEENENDAAL. De uitslagen van de partijen in de onderlinge competitie van V.D.C. waren als volgt: KeijmanVan Barneveld 20 v. d. VliertVan Leeuwen 2—0 MeerveldDe Roder 20 Valkenburg sr.Valkenburg jr. 11 J. VermeerVan 't Foort 20 De grote strijd tussen vader en zoon eindigde in een remise. Voor zoon Nico is dit overigens een zeer gunstig resul taat, daar hij zich met dit winstpunt vrijwel zeker een plaats in het eerste tiental verworven heeft. De Roder, die Meerveld in blakende vorm tegenover zich vond, verspeelde zijn kansen hier op. De resterende partijen zijn geheel volgens de verwachtingen verlopen. AMERONGEN Overleden: J. J. Meijer, 80 jaar. Ondertrouwd: W. van Geffen en M. Stam. Ingekomen personen: J. Hijlkema van Doom in Dooiweg 11; F. H. Arie- sen van Veenendaal in Kon. Wilhelmina- weg 58. Vertrokken personen: G. van Vee nendaal Bergweg 18 naar Scherpen- zeel; H. M. Wouters Bergweg 18 naar Leersum. Geboren: Alice, d.v. E. Vos en C. van Amerongen, Veenendaal. Elders geboren: te Wageningen: Erik P. J., z.v. G. J. v. Santen en M. A. Huem- mer; te Wageningen: Edwin R. H., z.v. G. A. Boere en G. H. v. Os; te Wagenin gen: Iwar, z.v. P. Buitenhuis en G. Buis; te Wageningen: Hendrik J., z.v. G. W. van den Brink en E. E. A. Ariesen. Ondertrouwd: G. Schalk en J. M. Ger- rits. Gehuwd: C. H. Beekhuis en C. H. van den Brink. Overleden: Anna M. S. Wittendorp, 62 j., gehuwd geweest met F. de Wit, Veenendaal; Frederik L. Topée, 74 j., echtgenoot van Suhartini, Veenendaal; Gijsbert Kooiman, 81 j., gehuwd ge weest met J. E. Krullars, Leersum; Hermina G. S. van Walsem, 73 j., echt genote van J. J. Tollenaar. Vertrokken personen: 2-5-1967: Chap man de Haan, M. E., naar Renkum: Van Geenhuizen, J. g/m Schinkel naar Wageningen; Van Hunnik, W. J., wed. v. Van Geenhuizen naar Wageningen; Wouda, T., naar Ermelo; van Egmond, P. G. g/m Roderkerk naar Wagenin gen, van Laar, C. naar Wageningen; de Boer, G., naar Utrecht; Hulsman, G., Veenendaal; Heugens, H. naar Huis- sen; van de Pol, W. G., g/m Heugens, naar Huissen; Glasbergen, P., naar Utrecht; Glasbergen, P., naar Utrecht; Nellestijn, J. naar Veenendaal; de Jong, N. naar De Bilt; van Ede, L. J. E., naar Ermelo. Het eerste team van S.T.V. Climax, dat door een 73-overwinning op het Utrechtse Iduna promoveert naar de overgangsklasse. EDERVEEN. In de onderlinge damcompetitie van DCE stijgt de span ning ten top. G. v. Heerdt is volkomen van slag en verloor zijn partij tegen G. Vlastuin. J. Boeve profiteerde hier dankbaar van, want in een spannende wedstrijd tegen St. Vierwinden wist hij beide punten in de wacht te slepen. Er werden nog een tweetal wedstrijden gespeeld: J. Lagerwei won zijn partij tégen H. v. Nieuwamerongen en de partij tussen de twee middenmoters, A. v. Hunnik en W. Veldhuizen, ein digde in een remise. EINDHOVEN Op zaterdag 27 mei zal in het PSV-sportpark in Eindhoven een wedstrijd worden gespeeld tussen de oud-internationals van Nederland en Engeland. De baten van deze wedstrijd zijn bestemd voor de Bond van Neder landse militaire oorlogsslachtoffers. De opstellingen van beide elftallen luiden: Nederland: Doel: Roffel (GVAV); Achter: Noter- mans (Fortuna '54), Schaap ('t Gooi), v. d. Hart (Fortuna '54) en Kees Kuys (PSV) en Wiersma (PSV); Voor: Van Ede (Sparta), Brusselers (PSV), Len stra (Enschede) en Bosselaar (Sparta). Engeland: Doel: Undee Wood (Fulham); achter: Saward (Aston Villa), Brady (Millwall), Mansell (Porthmouth) en Stokoe (New castle United); Midden: McGarry (Hud- dersfield) en Williams (West Brom- wich Albion); Voor: Charles (Cardiff City), Lofthouse (Bolton Wanderers), Haynes (Fulham) en Finney (Preston North End). De wedstrijd staat onder leiding van de oud-intemational-scheidsrechter Jo- han Martens. CASABLANCA Het Nederlandse militaire elftal heeft woensdagavond in Casablanca met 00 gelijk gespeeld tegen Marokko. Onze landgenoten heb ben zich door dit resultaat samen met Marokko geplaatst voor het eindtoernooi van het internationale militaire voetbal kampioenschap, dat in juni in Bagdad wordt gehouden. De eindstand van de eliminatiegroep, waarin Nederland en Marokko zich heb ben geplaatst voor het eindtoernooi, luidt: Nederland 2 1 1 0 3 40 Marokko 2 0 2 0 2 00 West-Duitsland 2 0 111 04 ADVERTENTIE Een succesvol middel tegen knobbels en zwel lingen aan de grote teen is nu verkrijgbaar onder de naam Dalet Balsem. Dalet Balsem dringt diep in de huid door, verlicht de pijn op wonderbare wijze, heft de aandoening en opzwel ling op. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten.

De Vallei | 1967 | | pagina 10