Ajax zal zich vanavond wel niet door DFC laten verrassen Bekerwinnaars Ria Rietveld niet naar E.K. Italiaan Bossi Europees kampioen weltergewicht Australiër Mulligan won open Italiaanse titel Roozenburg gelijk met Andreiko Voor uiüi buitenlandse vakantie Shell touring pakket 1967 I Tegenvaller Belgische renners voor de Tour Oost-Duitsland won met 1-0 van Zweden Winst voor Eintracht Frankfort Indeling bekend .Reclame-voetbal" Tafeltennisteam versloeg Indonesië Tesselaar eerste in Leipzig Jo de Roo won in België Ajax contracteerde Bruinewoud Waarschuwing voor Emerson Tennisploeg voor Franse titelstrijd Peter Post niet naar Giro «ssgsgës?----- »r cxssr»".'.— Go Ahead wacht nog zware hindernissen Velasques Roche verrassend in finale verslagen j^ioch 't mooiste examencadeau Damtoernooi Hoogezand Snel gewipt Flinke slok MEDINA E.K. Basketball Sterk dubbel Maria verloor opnieuw DONDERDAG 18 MEI 1967 ROTTERDAM Drie van de acht verenigingen, die van avond aantreden voor de kwartfinales van het toernooi on- de Nederlandse voetbalbeker hebben in de achter ons lig gende jaren meermalen een grote rol in deze serie wed strijden gespeeld. DFC, dat vier maal tot de eindstrijd door drong en tweemaal de beker veroverde in 1914 op Haar lem en in 1932 op PSV zal zeker sneuvelen. De Dordte- naren komen op eigen terrein uit tegen landskampioen Ajax. De Amsterdammers zijn driemaal tot de finale door gedrongen en dat leverde even zovele malen het begeerde kleinood op. RCH zal tegen Go Ahead van het standpunt uitgaan dat driemaal scheepsrecht is. De Haarlemmers za gen hun naam tweemaal op de beker gegraveerd. In 1918 werd de finale te gen WA met 2-1 gewonnen en tien jaar later werd de eindstrijd tegen PEC met 2-0 zegevierend afgesloten. Go Ahead is dus gewaarschuwd. De ploeg uit Deventer, die het in de beker wedstrijden altijd een heel eind brengt, slaagde er desondanks slechts éénmaal in de laatste ronde te bereiken. Dat was in 1965. In die finale tegen Feijen- oord werd een nederlaag geleden, maar de Deventenaren mochten in het toer nooi om de Europa Cup II uitkomen, aangezien Feijenoord ook de landstitel had veroverd en zich dus had geplaatst voor het toernooi om de Europa Cup L In 1917 veroverde Ajax voor de eerste maal de beker door VSV met 50 te verslaan, daarna werd in 1943 DFC met 32 geklopt en de laatste keer, dat de finale met een overwinning werd afgesloten, was in 1961, toen NAC met 30 werd geklopt. Dat Ajax zich beentje zal laten lichten door de Dordte- naren, die in het verre verleden dan wel bewezen hebben goede bekervechters te zijn, is niet aan te nemen. Daar voor is de kracht van de landskampioenen momenteel te groot. De droom van Go Ahead om in het toernooi om de Europa Cup II iets te bereiken, verstoorde het Schotse Cel tic wreed. Al in de eerste ronde wer den de Nederlanders gewipt. Toch zal Go Ahead er veel voor voe len om nogmaals aan dit Europese evenement deel te nemen maar dan zal het toch enkele zeer zware hinder nissen moeten nemen want bij een eventuele zege op RCH komt de ploeg uit tegen de winnaar van DFC-Ajax, hetgeen dan zeer waarschijnlijk een reisje naar Amsterdam zal worden. NAC en Volendam, die in Breda aan treden, hebben beide de beker uit de verte mogen bekijken. Voor Volendam was dat in 1958, toen het door Sparta in de finale met 4-3 werd verslagen en NAC zag zich in 1961 door Ajax de weg afgesneden. Volendam vrij van zorgen het kampioenschap en de promotie naar de eredivisie zijn achter de rug is tegen NAC, dat dit jaar in de eredivisie toch wel enigszins teleurstelde, lang niet kansloos. Middenvoor Dick Tol is in deze wedstrijden nog van de partij. Dat scheelt een flinke slok op een bor rel. Blauw Wit-Heracles moet toch wel door de bezoekers kunnen worden ge wonnen. De winnaar van dit duel komt in de halve finales uit tegen de winnaar van NAC-Volendam. 4 Twee verenigingen zyn vanavond ernstig gedupeerd. N.A.C. moet Ati 4 toegezegd, zijn zij niet tijdig terug 4 om te worden opgesteld. 1 BRUSSEL (ANP) De Belgische Wielrenbond heeft de twee ploegen, die dit jaar aan de Ronde van Frank rijk zullen deelnemen, samengesteld. De bond heeft zich echter het recht voorbehouden om, indien dit nodig mocht blijken, wijzigingen in de ploe gen aan te brengen. De indeling van de groepen is: A-groep: Huismans, Monty, Planc- kaert, Seis, Vandenberghe, Vandenbos- sche, Van Looy, Van Neste, Van Schil en Van Springel. B-groep: Claes, Coppens, Delocht, Godefroot, In 't Ven, Reybroeck, Spruyt, Swerts, Vandekerckhove en Van Dromme. Ploegleiders voor de A-ploeg zijn Frans Cools en Guillaume Driessens, terwijl door de B-ploeg Brik Schotte en Frans Teughels zijn aangewezen. ADVERTENTIE 20 SEN0R1TAS .1.50 HELSINGBORG Het Oostduitse voetbalelftal, dat op 5 april jl. met 4-3 van Nederland won, heeft woensdag avond voor 10.000 toeschouwers in Hel- singborg met 1-0 van Zweden gewon nen. Het enige doelpunt werd in de 53ste minuut gemaakt door Jürgen Nöldner. Oost-Duitsland bleef met de ze zege voor de achtste achtereenvol gende maal ongeslagen. Triomfantelijk houdt Sparta's aan voerder E ijkenbroek de door het publiek nog steeds sterk ondergewaar deerde Nederlandse voetbalbeker in de lucht na afloop van de finale ver leden jaar tegen A.D.O. De Spartanen staken hun vreugde ver leden jaar na het behalen van de beker niet onder stoelen of banken. Uitgelaten holden zij over het veld van het Stadion Feijenoord. Voorop Bosselaar, die de trofee even mocht vasthouden. 4 ROTTERDAM Sinds de instel- 4 ling van het toernooi om de Neder- y 4 landse voetbalbeker (in het seizoen 4 1898'99) werd de trofee door de y 4 volgende clubs gewonnen: RAP, Ve- 4 locitas, HBS, Haarlem, HVV, HFC, t 4 VOC, Concordia, VOC, HBS 2, Quick 4 2 (H), Quick 2 (H), Quick (H), Haar- lem, HFC, DFC, HFC, Quick (H), y 4 Ajax, RCH, CVV, Schoten, ZFC, 4 Longa, VUC, RCH, Feijenoord, DFC, y 4 Velocitas, Feijenoord, Roermond, 4 Eindhoven, VSV, Wageningen, Ajax, 4 Willem II, Wageningen, Quick (N), 4 PSV, Fortuna '54, Sparta, VVV, t 4 Ajax, Sparta, Willem II, Fortuna '54, y 4 Feijenoord, Sparta. 4 In het seizoen 1959'60 werd er y 4 niet om de beker gespeeld. ii FRANKFORT Eintracht Frank fort heeft de eerste wedstrijd van de fi nale van de intertotocompetitie tegen Inter Bratislava met 32 gewonnen. Bij de rust had Eintracht reeds een voorsprong van 21. MÜNCHEN Woensdag is in Mün- chen de indeling bekend gemaakt van de groepen voor het toernooi om het Euro pees basketballkampioenschap (heren), dat van 28 september tot 8 oktober in Helsinki en Tampere gehouden wordt. Nederland heeft de Helsinki-groep ge loot. De indeling luidt als volgt: Helsinki-groep: Zuid-Slavië, Polen, Finland, Roemenië, Spanje, Tsjecho- Slowakije, België en Nederland. Tampere-groep: Oost-Duitsland, Ita lië, Bulgarije, Griekenland, Frankrijk, Hongarije, Rusland en Israël. NEW YORK Als een scheidsrech ter bij een Amerikaanse prof-voetbal wedstrijd voortaan vindt dat er wel even een reclame-boodschap kan wor den ingelast in de televisie-uitzending, zal hij dat kenbaar maken door een grote, rode zakdoek boven zijn hoofd rond te zwaaien. Het systeem van radiosignalen door de producer aan de scheidsrechter om het spel te staken zal worden opgegeven. Dit heeft het hoofd van de Amerikaan se National Professional Soccer Lea gue, Ken Macker, meegedeeld naar aanleiding van de mededelingen van de Britse scheidsrechter Peter Rhodes, die heeft verklaard zondag in Toronto elfmaal te hebben gefloten voor niet- gepleegde overtredingen, omdat er tijd moest worden gevonden voor reclame boodschappen. De scheidsrechter zal in het vervolg het spel even kunnen ophouden voor reclameboodschappen na doelpunten, voor uittrappen van de doelman, bij blessures, voor corners en voor het ingooien van de bal. Frans Schoofs en Purnomo tijdens hun ontmoeting in de gisteravond ge speelde tafeltennis interlandwedstrijd NederlandIndonesië. LEIDEN Het Nederlandse tafel tennisteam heeft woensdag in Leiden met 5-0 gewonnen van het nationale team van Indonesië. Het Nederlandse trio Bert van der Helm, Frans Schoofs en Bert Onnes heeft hiermee revanche genomen voor de tijdens het toernooi om de wereldkampioenschappen in Stockholm geleden 3-5 nederlaag tegen de Indonesiërs. Alleen de 19-jarige In donesische kampioen Puranomo kon voor redelijke tegenstand zorgen. De gedetailleerde uitslagen luidden: Frans Schoofs (Ned.)Luka Purano mo (Ind.) 21-16, 15-21, 26-24; Bert On nesHadi Susanto 12-21, 21-17, 22-20; Bert van der HelmSugeng Utonmo 21-17, 21-12; Bert OnnesLuka Puro- nomo 21-16, 19-21, 21-15; Frans Schoofs Sugeng Utonmo 21-17, 21-16. LEIPZIG De Nederlandse wiel renner Piet Tesselaar heeft de achtste etappe van de wegwedstrijd Warschau BerlijnPraag gewonnen. Hij reed de 206 kilometer, van Berlijn naar Leipzig, in 4 uur 50 minuten en 54 sec. Hans Tesselaar werd in dezelfde tijd derde. Jan Serpenti eindigde met vier secon den achterstand op de elfde plaats. De Tsjech Smolik bleef leider in het alge meen klassement. AMSTERDAM Het staat thans vast, dat de Nederlandse turakampioe- ne Ria Rietveld niet zal deelnemen aan de Europese turnkampioenschappen, die op 27 en 28 mei in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam worden gehouden. Haar knieblessure is nog niet genezen, zodat zij van deelneming heeft moeten af zien. In haar plaats zal de eerste reser ve, Margo Klees uit Beverwijk, Neder land vertegenwoordigen. Ook het mee doen van Jannie Vierstra is nog lang niet zeker. Wel is zij weer aan het oefe nen, maar het is de vraag of haar bles sure zij brak kortgeleden een teen het niet te riskant maakt om in een dergelijk zwaar toernooi uit te komen. Over haar eventuele vervanging zal pas in de laatste dagen voor de wedstrijden een beslissing worden genomen. BELSELE Jo de Roo heeft woens dag een wielerronde in de Belgische plaats Belsele gewonnen. Hij was de snelste in de sprint van de voltallige groep v.an 60 renners. Zijn tijd over de 150 km was 3 uur 45 min. De Belg Theo Verschuren werd op een lengte tweede. Van de overige Nederlanders eindigde Bart Zoet als vijfde, Cees Snepvangers achtste, Rik Wouters ne gende en Gerard Vianen veertiende. STEENWIJK Ajax heeft de acht tienjarige voetballer Bruinewoud van de in de derde klasse uitkomende amateur club Steenwijk gecontracteerd. Bruine woud maakte verscheidene keren deel uit van de jeugdselectie van de afdeling Zwolle. SAN REMO Jubelende Italiaanse supporters namen de nieuwe Europese kampioen in het weltergewicht Carme- lo Bossi na afloop van het titelgevecht tegen titelhouder Jean Josselin (Frank rijk) op de schouders. Het gevecht zelf had weinig om het lijf en er waren nauwelijks opwinden de momenten. Er werden weinig tref fers geplaatst en geen der combattan ten kwam in aanraking met het can vas. Bossi, zilveren-medaillewinnaar op de Olympische Spelen van 1960 te Rome, had voortdurend een licht over wicht. Na de eerste verkenningsronden raakte Josselin in de derde ronde licht geblesseerd onder zijn linkeroog, maar aanvallen van de titelverdediger waren meestal ontbloot van de felle kracht, die Bossi neer zou moeten halen. De 28-jarige Italiaan kon gemakkelijk ont wijken en vergat daarbij niet de Frans man van links te bestoken. Het linker oog van Josselin zwol op en hij raak te ook nog gewond aan zijn rechter jukbeen. In de tiende ronde kwamen einde lijk de felle slagen wisselingen, waarop de toeschouwers in het Aristontheater zaten te wachten. Bossi plaatste een linkse, waarop Josselin heftig reageer de met korte hoeken, maar de Italiaan antwoordde onmiddellijk met linkse directen gevolgd door twee rechtsen, die het doel bereikten. Aan het eind van deze Tonde had de Europese kam pioen het evenwicht enigszins verloren en probeerde op alle mogelijke manie ren aan de aanvallen van de uitdager te ontkomen. In de resterende ronden behield Bossi het initiatief en het was duidelijk, dat hij de Europese titel had veroverd. Marty Mulligan heeft zijn overwin ningenreeks op de Italiaanse kampioen schappen voortgezet. Won hij de titel eerder in 1963 en 1965, ditmaal kon hij 1967 op zijn zegelijst bijschrijven. De Australische Italiaan versloeg in de fi nale Tony Roche, de sterke linkshan dige Australiër. Roche, die woensdag 22 jaar werd, kon zichzelf dus geen prachtig verjaarscadeau aanbieden in de vorm van de open Italiaanse titel. De sleutel van Mulligan's succes was zijn degelijke manier van spelen. Hij maakte haast geen fouten en zijn fore hand was telkens zo haarzuiver ge plaatst, dat Roche armlengten te kort kwam om de ballen te achterhalen. Mulligan liet Roche kansloos aan het net, als hij hem met zijn winnende forehandslagen passeerde. Roche's backhand, anders zijn beste wapen, liet hem volledig in de steek en de Australiër sloeg de eenvoudigste ballen in het net. Roche, die zijn titel verdedigde, verloor de eerste set op regelmatige wijze met 6-3, maar greep de tweede set met 6-0. Wie gedacht mocht hebben, dat hij daardoor in the winning mood was gekomen, kwam bedrogen uit, want Mulligan was in de volgende sets duidelijk de sterk ste: 6-4 en 6-1. In de laatste set kon Roche zelfs geen enkele servicegame behouden. Wel doorbrak hij eenmaal Mulligans service, maar bij dit ene punt zou het in deze set blijven. Na afloop van de partij beloonde het Ita liaanse publiek Mulligan met een over weldigende ovatie, terwijl de overgeluk kige winnaar een enorme zilveren beker omhoog hield. Het duo Hewitt-McMillan heeft zich ook tijdens het toernooi om de Italiaan se kampioenschappen het sterkst ge toond. De zege op de Australiërs Davidson en Bowrey betekende de 36e achter eenvolgende overwinning van deze combinatie. Twee weken geleden moest o<jk het Nederlands Davis Cupkoppel Okker-Hajer de kracht van de Zuid afrikanen ervaren. In de finale te Rome bleven Hewitt en McMillan met 6-3, 2-6, 6-3, 9-7 de meerderen van de Australiërs. In de vierde en laatste set werd de wedstrijd ontsierd door dubieuze beslis- MELBOURNE Voor de Australi sche toptennisser Roy Emerson is een telegram van de Australische Lawnten- nisbond onderweg om hem te waar schuwen het aanbod om op de Cana dese Expo '67 te komen spelen niet te accepteren. Een woordvoerder van de Australi sche Bond zei, dat een afschrift van de brief van de organisatoren van het Australische paviljoen op de wereld jaarbeurs, waarin Emerson werd aan geboden om van 4 tot 7 juni wedstrij den te komeri spelen, was ontvangen. Emerson, die thans in eentoernooi in West-Berlijn uitkomt, zou een „belang rijk hogere" onkostenvergoeding krij gen dan de internationale regels op dit gebied toestaan. De woordvoerder ont kende overigens dat het telegram aan Emerson een waarschuwing zou bevat ten, dat wanneer hij het aanbod zou aanvaarden zijn amateurstatus in ge vaar zou komen. singen van enkele lijnrechters. David son en Bowrey raakten geprikkeld en verloren hierdoor hun slagvastheid en de partij. De omstreden beslissingen kwamen juist op vitale momenten in de achtste, twaalfde en vijftiende game en mede door deze voordeeltjes konden Hewitt en Mc Millan met 9-7 de set en de overwinning grijpen. De Braziliaanse Maria Ester Bueno, die dinsdag tegen Lesley Turner in de eindstrijd van het enkelspel al een ne derlaag kreeg te incasseren, moest woensdag wederom het .hoofd buigen. Samen met haar Australische partner Owen Davidson verloor het als eerste geplaatste team in de halve finales van het gemengd dubbel met 2-6, 5-7 van dë Zuidafrikaans-Franse combinatie Fred McMillan - Francoise Durr. In de eindstrijd verloor deze combinatie echter met gelijke cijfers (2-6, 5-7) van de Australiërs Bill Bowrey en Lesley Turner. Turner eiste hiermee de derde titel in dit toernooi voor zich op, na reeds de titels in het enkelspel en da- mes-dubbel te hebben behaald. DEN HAAG Het toernooi om de internationale Franse tenniskampioen schappen, dat van 22 mei tot en met 4 juni in Parijs gehouden wordt, zullen de volgende Nederlanders deelnemen. Tom Okker, Trudy Groenman, Betty Stöve en Lidy Jansen-Venneboer. Het Nederlandse damesteam voor het vijfde internationale Federation-Cup- toernooi, dat van 6 tot en met 11 juni in West-Berlijn gehouden wordt, is als volgt samengesteld: Trudy Groen man, Betty Stöve en Lidy Jansen-Ven- neboer. Leidster is Jenny Ridderhof- Seven. In de eerste ronde speelt dc Nederlandse ploeg tegen de winnaar van de ontmoeting België-Italië uit de voor ronde. ADVERTENTIE DELFT Coos Bonte, die tweemaal de Europese judotitel en vijfmaal de Ne derlandse titel in het lichtgewicht won, zal niet meer in wedstrijden uitkomen. Van onze dammedeweker HOOGEZAND Met nog drie ronden te spelen heeft de spanning in het internationale damtoernooi te Hooge zand een hoogtepunt bereikt. Door een fraaie overwinning van Roozenburg op Mostovoy en een verdienstelijke remise van Deslauriers tegen Andreiko is Roozenburg met Andreiko gelijk geko men. Nadat Tsjegolef al vroeg won van Leclair, richtte de belangstelling zich naar de partij van Roozenburg. Deze had inmiddels het centrum aan zijn Franse rivaal gelaten. Op de 24ste zet kwam Roozenburg via een meerslag, evenals Mostovoy, op dam. Wel was hierdoor de' exwereldkampioen een stuk achter gekomen, maar de dam van de Fransman werd direct bedreigd. Er was toen een zeldzame stand ontstaan, waarin beide spelers een dam en legio stukken hadden. Na het offeren van twee schijven en een korte slagwisseling stond Roozenburg een stuk voor en dreigde hij bovendien een tweede dam te halen. Enkele zetten later gaf Mostovoy op. Sijbrands-Wiersma werd een lange strijd. Vlak voor de tijdcontrole, met Wiersma in tijdnood, kwam Sijbrands tot groot voordeel. Het zes-om-zes eindspel resulteerde tenslotte tot een stand van vier stukken voor Sijbrands, tegenover een doorgebroken stuk van Wiersma. De wijze waarop Wiersma daarna remise afdwong was groots. Koeperman had een hele kluif aan Cazemier. Door een foutje in het eindspel van Cazemier bereikte Koe perman een vier-om-een stand, die hij in winst omzette. In de belangrijke partij van Baba Sy Roozenburg: gelijk O tegen Germain, bereikte Baba Sy groot voordeel. Zijn eindspel was evenwel niet sterk genoeg om tot winst te kunnen komen. Bij de 75ste zet werd tot remise besloten. De stand na de achtste ronde is: 1 en 2. Andreiko en Roozenburg, 12; 3 en 4. Koeperman en Tsjegolef, 11; 5. Sij brands 10, 6. en 7. Deslauriers en Baba Sy 8; 8 en 9. Mostovoy en Wiersma 7; 10. Cazemier 4, 11. en 12. Germain en Leclair, 3 punten. ADVERTENTIE DEN HAAG In tegenstelling tot eerdere berichten zal Peter Post niet starten in de Ronde van Italië, die za terdag a.s. begint. De Amstelvener kan zich niet vrij maken van een contract voor de 6-daagse van Montreal, waarin hij samen met zijn befaamde koppel- genoot Fritz Pfenninger- aan de start zal verschijnen. De plaats van Post in de Giro wordt ingenomen door Karei Leyten. Alstublieft, opnieuw een extrar®ad®"r °a™ ktartvoor een gratis Shell touring voordelig vakantie-artike

De Vallei | 1967 | | pagina 11