BURGEMEESTERS9 JACOB IN DE RAAD: „De jeugd van Leersum is een vergeten groep Gemeente wil haast met geld innen Vijf geslachten op de plaat uniebaas Grote belangstelling bij publieke verkoop Die Jahreszeiten in Kesterense veilinghal Betuwse fruitteler maakt plaats voor Oostenrijkse wijnboeren Repetities zijn in volle gang Donors gevraagd Spaaractiviteit vertoont opnieuw stijgende lijn Bejaarden gaan 14 juni dagje uit 3550 4079 Franse benzine in Kesteren Aanmelding bejaardentocht MARKTEN Frontale botsing in Dodewaard AGENDA MIST Twee prijzen Irene'* voor 59 Plattelandsvrouwen krijgen voorlichting over „Het Dorp" Hervormde jeugd bezocht Schiphol OP PRIJS Twee gewonden KEUS Tentoonstelling over „bouwen" voor schooljeugd U UW DE VALLEI? Bel: Hersenschudding na val met bromfiets Raiffeisenbank- 99Kesteren-Opheusden99 Alléén als er Uniekaas op staat, sta ik in voor de kwaliteit DONDERDAG 18 MEI 1967 LEERSUM Tijdens de raadsvergadering van gisteravond heeft Leersums burgemeester een lans gebroken voor de jeugd. Letterlijk merkte hij op: „De jeugd van Leersum komt veel te kort. Het is een vergeten groep. Er zijn in onze gemeente veel oude mensen en voor hen wordt veel gedaan; de jeugd echter valt vrijwel buiten elke activiteit...." Dr. J. C. C. DeÜ (Leer sums Belang) bracht het onderwerp „jeugd" in de rondvraag ter sprake. Hij drong er bij het college op aan de verbouwing van de boerderij van de heer De Lange aan de Hoflaan tot „Dorpshuis" volledig te steunen, zodat er van een spoedige realisering sprake zal zijn. In een vorige vergadering had de raad in principe al tot medewerking aan dit plan besloten, maar gelden voor dit doel werden er niet beschikbaar gesteld. Ook gisteravond gaf de raad te kennen hiertoe nog niet bereid te zijn. De heer C. de Lange (SGP) keerde zich tegen het gehele plan. „Ik vind het dwaas dat welden kende mensen aan dergelijke dingen meedoen", zo luidde een van zijn ar gumenten. De bezwaren van de heer De Lan ge golden vooral de term „beatclub". Hij zei: „Het gaat helemaal niet om een dorpshuis, maar om een beat club. Een bepaald groepje wordt nu naar voren geschoven en wordt in de watten gelegd, terwijl er vele an dere verenigingen zijn die bij de ge meente hebben aangeklopt; maar nooit iets hebben gekregen. Laten we eerst een dorpshuis bouwen en later over beat gaan denken, dan kunnen alle verenigingen ervan pro fiteren. Ik ben er ontzettend op te gen dat de jeugd op deze manier wordt gestimuleerd. We moeten onze kinderen in goede lijn opvoeden, ook dokter Dell zal hier als arts rekening mee moeten houden..." De heer Dell haakte uitvoerig op deze woorden in. Hij stelde onder meer, dat zijn be roep hier niet in het geding was. Even leek het erop, dat er een per soonlijk debat tussen de beide raads leden zou volgen. Zo ver kwam het niet, enerzijds door tussenkomst van de burgemeester, anderzijds door de heer A. van de Bogert (Leersums Belang) die zijn fractie-genoot bij viel met de woorden: „De heer De Lange ziet het verkeerd. Er komt voldoende toezicht. Er gebeurt niets, dat niet door de beugel kan. Als we 'n dorpshuis willen realiseren, dan gaat er minstens drie jaar overheen". „Ik juich alle medewerking van de gemeente toe", zei drs. J. A. M. Verbeek (ex-VVD) en burgemeester mevr. C. M. 's Jacob-des Bouvrie zette achter de discussie over dit on derwerp een punt toen zij sprak: „Het was niet mogelijk de boerderij RESTEREN. De afdeling Resteren van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen komt maandagavond 22 mei in maandelijkse vergadering bij een. De heer Scholten uit Rhenen zal spreken over het onderwerp „Het Dorp". De heer Scholten is voorlich tingsfunctionaris van „Het Dorp", waarvoor enige jaren geleden de grote 24-uurs marathon-actie werd gehouden onder leiding van Mies Bouwman. De bijeenkomst wordt gehouden in de la gere land- en tuinbouwschool te Reste ren. ren zal men binnenkort Franse benzine RESTEREN. In het dorp Reste- kunnen kopen. Het betreft hier een ge heel nieuw merk, „Elf" geheten, waar van een pompstation op de Broekdijk zal worden gevestigd. Exploitanten van het nieuwe benzinestation zijn mejuf frouw Van Eldik uit Resteren en de heer Hobée uit Ochten. Over enkele weken wordt met de aanleg van het pompstation begonnen. De mogelijk heid is niet uitgesloten, zo zei ons de heer Hobée, dat naast het pompstation binnenkort ook nog een garage zal wor den gebouwd. Hiervoor moeten echter nog enkele onderhandelingen worden gevoerd. RHENEN De Rhenense bejaarden, die wens°n deel te nemen aan de auto bustocht op woensdag 14 juni kunnen zich woensdag 24 mei bij de Raiffeisen- bank aanmelden voor deelneming. De or ganisatoren eisen dat het trouwboekje wordt overlegd. De aanmelding kan ge schieden 's middags van 3 tot 5 uur. EDERVEEN. Dinsdag maakte de knapen- en jongemeisjesvereniging van de Ned. Herv. kerk haar jaarlijks reisje, 's Morgens om half acht ver trok het gezelschap per bus vanaf de kerk. De jeugd bracht eerst een bezoek aan het nieuwe Schiphol. Na de bezich tiging hiervan vertrok men naar Heem- stede-Bennebroek. Daar werd in re creatie-oord Linnaeushof gedineerd. Ook werd een bezoek gebracht aan de tulpentuin. 's Middags werd Avifauna in Alphen aan de Rijn bezocht, waar men lange tijd verbleef. Op de terug reis werd op de Pyramide in Auster- litz de speeltuin bezocht waar de jeugd zich heerlijk kon vermaken. C. DE LANGE (S.G.P.) dwaas te verbouwen tot dorpshuis. Als we een dorpshuis willen hebben kunnen we beter een nieuw gebouw laten zetten..." Aan het begin van de vergadering werden de geloofsbrieven van de heer J. F. Benink onderzocht en in orde be vonden. In de volgende vergadering zal hij drs. Verbeek voor de WD opvolgen. Drs. Verbeek werd ter gelegenheid van zijn afscheid toegesproken door de burgemeester. „In een raad moet je elkaar de waarheid kunnen zeg gen. Ik heb de aanwezigheid van de heer Verbeek in onze vergaderingen op prijs gesteld, omdat we altijd goe de vrienden bleven, ook als zich wel eens schermutselingen voordeden. De reden van zijn vertrek kan ik appre ciëren..." Het scheidende raadslid sprak een kort woord van dank. „Als ik de kans krijg wil ik me graag ook in de toekomst voor de gemeente inzet ten", zo zei hij onder meer. Het voorstel om het gebied ten westen van de Maarsebergseweg op te nemen in het bestemmingsplan, stuitte op bezwaren van de heer Dell. Hij vroeg zich af waarom nu juist dit gebied hiervoor werd gekozen en stelde de vraag of er sprake was van een zekere willekeur. De burgemeester antwoordde dat dit niet het geval was. Zij stelde dat het hier ging om een onderdeel van een streekplan. „De provincie wil Drs. VERBEEK (ex-V.V.D.) afscheid SCHERPENZEEL, 17 mei Eier markt: Aanvoer ca. 900.000 stuka. Prij zen kippeëieren f 11,50-f 12,50; henne- eieren f 8,50-f 11,25. Handel traag. Big- genmarkt: Aanvoer 95 stuks. Prijzen f 75,- tot f 85,-. Handel goed. DODEWAARD. Op de dijk te Do dewaard raakten gisteren twee perso nen gewond bij een frontale botsing tussen twee personenwagens. De heer K. uit Haarlem, die met zijn gezin juist terugkeerde van een vakantie, verleende geen voorrang aan de heer B. uit Kesteren. De heer K. liep bij het ongeval zware inwendige kneuzingen op, terwijl zijn vierjarig dochtertje, dat achterin de auto zat, met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De auto van het Haarlemse gezin raakte total loss. De wagen van de heer B. uit Kesteren werd ernstig beschadigd. geen bebouwing aan de Maarsberg- seweg. Als er mensen zijn die scha de van deze maatregel ondervinden, dan is de provincie daar verant woordelijk voor en niet de gemeente." te". Na een vrij uitvoerige discussie be sloot de raad vervolgens het kre diet in rekeningcourant met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten met f 100.000,- te verhogen tot f 450.000,- In het desbetreffende voor stel schrijft het college dat zich moei lijkheden voordoen in de vlottende middelen van de gemeente, doordat er stagnatie is ontstaan in de grond- verkopen. De heer Dell en de heer E. Ho- man (AR) stelden zich op het stand punt dat wat de verkoop van de ge meentelijke gronden betreft men zich met een makelaar in verbinding zou kunnen stellen. „Nu bemiddelt de gemeente zelf via ambtenaren en ad vertenties", zei de heer Dell. De heer Homan noemde de financiële positie van de gemeente op dit moment „zorgelijk". „Ik betwijfel of we aan die ton genoeg hebben", zo reageer de hij. „We zitten nog lang niet klem", was het antwoord van de burgemees ter." Voor veel grond hebben we een voorlopig koopcontract afgegeven en we gaan nu alles in het werk stellen om op korte termijn zo veel mogelijk geld binnen te krijgen. De grond voor het bejaardencentrum vormt de grootste hap; een bedrag van f 172.800,—." In totaal heeft de gemeente nog een bedrag van f 425.000,- te vorde ren. Naar de burgemeester verwacht te zal het mogelijk zijn om hiervan f350.000,- op korte termijn te innen, zodat de kaspositie van de gemeente aanzienlijk zal worden versterkt. Zij toonde zich niet ingenomen met de suggestie van de heren Dell en Ho- man om bij de verdere grondverko- pen een makelaar in te schakelen. „Mijn persoonlijk ervaring is dat je door makelaars aan het lijntje wordt gehouden. We kunnen beter zelf gaan pionieren. Trouwens, we hebben een makelaar benaderd, maar die zag er bijzonder weinig heil in." Tijdens de rondvraag informeerde de heer H. Slijkhuis (WD) naar de plannen rond het zwembad. „De technische kant is rond, als het pro ject op dit moment gefinancieerd zou worden kan de zwembad-com missie aan de slag gaan", zo luidde het antwoord van mevrouw 's-Jacob. De beide wethouders, de heren J. K. de Vries (CHU) en J. M. van der Valk (PvdA) waren afwezig, zodat het college slechts bestond uit de burgemeester. Enkele raadsleden maakten hier aanmerkingen over. Zo drong men er onder meer op aan in de toekomst een plaatsvervangend wethouder te benoemen. De heer A. Takken (PvdA) zei, nadat hij van de RESTEREN. In de lagere land- en tuinbouwschool te Resteren wordt van 8 tot 20 juni een onderwijstentoonstel ling gehouden over het onderwerp „Bouwen". De tentoonstelling, die wordt verzorgd door de Stichting On derwijstentoonstellingen uit Den Haag, wordt donderdag 8 juni des middags om half vijf geopend door burgemees ter D. J. Pott. In de gemeente Reste ren wordt jaarlijks een dergelijke ten toonstelling gegeven. Ditmaal zullen al le aspecten van de bouwnijverheid wor den belicht. De jeugd zal door middel van fotomateriaal volkomen worden in gelicht over de mogelijkheden, die in het bouwvak aanwezig zijn. De ten toonstelling heeft tot doel de jeugd doelbewuster een beroepskeuze te kun nen laten maken. Burgemeester vergeten 'S JACOB groep burgemeester had vernomen. dat wethouder De Vries om gezondheids redenen met vakantie was: „We moeten hem voor de keus stellen; of wethouder blijven of bedanken „Een beslissing hierover zal in de eerste plaats afhangen van het ad vies van de dokter, die de wethouder behandelt", was de resolute reactie van de burgemeester. KESTEREN/OPHEUSDEN Ook dit jaar zal door de plaatselijke afde ling van het Rode Kruis weer een bloedplasma-avond worden georgani seerd in de dorpen Kesteren en Oplieus- den. Deze zogenaamde donor-avond vindt plaats op maandagavond 29 mei zowel in Opheusden als in Kesteren in het Groenekruisgebouw. Het is reeds' vijf achtereenvolgende jaren een goe de gewoonte, dat vele inwoners van Kesteren en Opheusden tydens een ge organiseerde bloedplasma-avond een halve liter bloed afstaan. Door spontane medewerking van ve le landgenoten kan het Rode Kruis veel hulp verlenen, maar helaas nog niet genoeg. Dit is een gevolg Van het feit, dat jammergenoeg nog niet een ieder, die daartoe lichamelijk in staat is, ook bereid is dit te doen. In een huis aan huis-schrijven zegt de afdeling Keste- ren-Opheusden van het Rode Kruis on der andere: ,,In onze gemeente is een te klein percentage van de personen tussen de 18 en 65 jaar bereid gevon den als vaste donor eenmaal per jaar bloed te geven. Hierin kan grote ver betering worden gebracht. Wij vertrou wen erop, dat dit jaar een groot ge deelte van de inwoners zich spontaan opgeeft voor de bloedafname". Heden, donderdag VEENENDAAL Korenbeurs, 19.30 uur: Bijeenkomst CPB, lezing „De moeilijke jaren van de vrouw" door dokter Engel. SCHERPENZEEL De Hertog van Gelre, 20 uur: Ledenver gadering Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afd. Gelder se Vallei. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Upperseven, agent van de Duivel". BIOSCOOP Morgen, vrydag Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Upperseven, agent van de Duivel" dagblad - tot 17.30 u. van 17.30 tot 19.30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur RESTEREN. Bij een val met zijn bromfiets op het Waldeck Pyrmont- plein te Kesteren heeft de heer H. A. v.d. K. uit Kesteren een zware hersen schudding opgelopen, alsmede enkele schaafwonden. De toedracht van het ongeval is onbekend. Waarschijnlijk is de heer v.d. K. onwel geworden. De EHBO, afdeling Kesteren, verleende eerste hulp. KESTEREN/OPHEUSDEN De coöperatieve Raiffeisenbank „Kesteren-Op- heusden" komt vrijdagavond in jaariykse algemene ledenvergadering b(jeen. De bijeenkomst vindt plaats in hotel „De Zwaan" te Opheusden. Uit het jaarverslag van de bank bljjkt dat 1966 een goed boekjaar is geweest. Het aantal ingelegde spaargelden bedroeg in 1966 f 4.645.717,52. in 1963, 1964 en 1965 was dit bedrag resp. f 2.838.838,83, f 3.625.755,70 en f 4.343.668,69, zodat de laatste jaren een aan zienlijke verhoging van de spaaractiviteit in de dorpen Opheusden en Kesteren valt waar te nemen. Het bedrag aan uitbetaalde voor schotten bedroeg op 31 december 1966 f 1.727.035,11. Ook dit bedrag heeft een belangrijke stijging ondergaan in ver gelijking met voorgaande jaren. De winst in het afgelopen boekjaar be draagt f 6677,06, hetgeen een daling betekent in vergelijking met vorig jaar toen de winst f 7801,26 was. De grootte van het reservefonds was per 31 december f 160.836,65. Het aantal leden van de coöperatie ve Raiffeisenbank is momenteel 376. 1 In het boekjaar 1966 is het aantal spaarrekeningen maar liefst met 494 toegenomen en bedroeg aan het eind van het jaar 1839. Het aantal lopende rekeningen was per 1 januari 1967, 154, hetgeen nota bene een stijging van 63 betekent. Het jaarverslag van de Raiffeisenbank „Kesteren-Opheusden" duidt op een uitermate succesvol jaar, waarin is ge bleken dat de spaaractiviteit in de gemeente Kesteren een stijgende lijn vertoont. ADVERTENTIE LEERSUM In Leersum heeft zich een niet-alledaagse gebeurtenis voor gedaan. Mevr. Van Soest uit Amerongen kon zaterdag namelijk haar achter achterkleindochter op schoot houden. Mevrouw Van Soest kreeg zelf 8 kinde ren. Nu heeft ze 32 kleinkinderen en 2 achter-achterkleinkinderen. Ze is 84 jaar en gaat elke dag de boodschappen doen. Haar kleindochter is nu ook oma geworden. De nieuwe oma is mevrouw Van de Neut van de Uitweg 7 te Leersum. Haar dochter bracht vrijdag een welgeschapen dochter ter wereld die de naam Wilma kreeg. Op de foto: Mevr. Buis-van de Neut, de trotse moeder, daarnaast de 84- jarige mevrouw Van Soest met de baby op schoot, daarnaast de 65-jarige mevr. Van Soest-Henzen en er achter staat mevrouw Van de Neut. Op de Uit weg 7 te Leersum waren dus 5 generaties van het vrouwelijk geslacht verenigd. Over het zwakke geslacht gesproken zegt de kaasbaas van de Nederlandse Kaas Unio I Wie kan het beter weten Onze kaasbaas is onze keurmeester en keurt de kaas voordat ze naar de winkel gaat. A 11 e e n de Kaas Unie kent zo'n scherpe controle en selectie. A 11 e e n de Kaas Unie garandeert u daarom de leeftijd èn de kwaliteit van de kaas! Uniekaas da's de beste kaas! ZIE TOE dat u werkelijk krijgt. Groen jonge kaas; rood jong belegen; blauw belegen; paars extra belegengeel oud bruin overjarige kaas. EDERVEEN Op tweede Pinkster dag heeft het fanfarekorps „Irene" twee maal een tweede prijs gehaald op het concours dat werd gehouden in Valkenburg (ZH). Aan het concours nam een 13-tal korpsen deel. Voor het marsnummer kreeg „Irene" 31 punten toegewezen. Met een punt meer zou men een eerste prijs hebben behaald. Niettemin mag het een goede presta tie genoemd worden. In de concertwedstrijd werden 43 punten behaald VEENENDAAL Gistermiddag verkochten waarnemend-notaris J. Ha- ge uit Veenendaal en notaris S. J. Vleer uit Rhenen voor de erfgenamen van wijlen de heer P. Spelt aan de Nieuweweg te Veenendaal in het open baar een stier, koeien, landbouwmachi nes en boerengereedschappen. Er was een enorme publieke belangstelling en de afslager, de heer J. E. Fliert uit RHENEN Nog even en het is 30 mei, de dag waarop de C.O.V. „Euphonia" het oratorium „Die Jahreszeiten" van Jos. Haydn in de veilinghal te Kesteren zal uitvoeren. Reeds veel werk is er verzet om aan dit muzikaal gebeu ren bekendheid te geven. De heer W. van den Berg te Lienden maakte een tekening en aan de hand hiervan werd een fraaie affiche vervaardigd die nu op grote schaal is verspreid. In de Betuwe, van Culemborg tot Eist, ziet men deze blikvanger, maar ook boven de Rijn komt men de wijnboer met het geheven glas en de ploegende boer op veel gevels en aanplakborden tegen. In de Betuwe wordt bovendien een folder huis-aan-huis bezorgd. Deze folder geeft de bevolking informatie over een groot aantal zaken, die rond deze uitvoering van belang zijn. Behal ve een korte inleiding over het uit te voeren werk, treft men er gegevens in aan omtrent treinverbindingen, par- keermogelijkheden (er is voldoende ruimte) en de voor verkoop. Wat dit laatste aangaat wordt sterk aanbevolen zoveel mogelijk kaarten tevoren bij de voorverkoopadres sen te nemen. Dit geeft de organisatoren van de uitvoe ring enig inzicht in de te verwachten drukte en de met het oog hierop te nemen maatregelen. Uit de folder blijkt ook, dat het koor en de solisten zullen zijn gekleed in de klederdracht zoals deze rond 1800 door boeren en jagers met hun vrouwen in Oostenrijk werd gedragen. Dit geeft de uitvoering een zekere fleur en speels heid, welke eigenschappen kenmerkend zijn voor dit oratorium van Haydn. Het verschaft de uitvoerenden en de luisteraars een feestelijk gevoel, dat de juiste stemming brengt voor een ge slaagde uitvoering. Alle voorwaarden hiervoor zijn trouwens aanwezig. Het Utrechtse Symfonie Orkest is voldoen de bekend om te weten, dat het eerste klas werk zal leveren. Laten we alleen al denken aan Leny van der Lee aan het klavecimbel. De solisten, Annette de la Bije, Jan Waaijer en David Hol- lestelle, in Rhenen en omgeving geen onbekenden, staan er borg voor dat er muzikaal wat te beleven valt. Even als in 1961 in Ouwehands Dierenpark zullen zij met veel verve de drie fi guren uit het oratorium: Simon, de pachter, Hanne, diens dochter en Lu cas, een jonge boer, gestalte geven. Het koor heeft zich met alle overga ve op de studie geworpen. De laatste maanden zijn veel extra repetities ge houden. Dit was nodig, omdat Eupho nia iets goeds wil bieden. Die Jahres zeiten is een werk, dat veel wisselen de stemmingen kent. Het koor moet zich onophoudelijk aanpassen. Er wordt geen bepaald verhaal verteld, maar de drie hoofdpersonen geven hun indruk ken over de natuurverschijnselen en gebeurtenissen op het land gedurende 4 jaargetijden. Wanneer de zonsopgang wordt verklankt gebeurt dit zo natuur lijk echt door de stijging in de melodie, het invallende koor, het crescendo in het volle orkest, dat ieder zich er bij betrokken voelt en het meebeleeft. De grote waarde van dit oratorium is ook, dat het voor iedereen begrijpe lijke muziek is. De muziek ligt, zoals dat heet, gemakkelijk in het gehoor. Toch heeft Haydn een werk gemaakt, dat boeit vanaf het eerste tot het laat ste akkoord. Er is nog een reden waarom het koor zich goed heeft ge prepareerd. Voor het eerst wordt nl. buiten de eigen gemeente een integra le uitvoering van een oratorium gege ven. Om allerlei redenen is Kesteren als plaats van uitvoering gekozen. De gemeenteraad van Kesteren heeft hier in een culturele gebeurtenis gezien en een subsidie beschikbaar gesteld en bo vendien vrijstelling van vermakelijk heidsbelasting gegeven. Dit gebaar moet worden beantwoord met een klin kende uitvoering. De veilinghal zal nog een metamor fose moeten ondergaan door het aan brengen van een op dit werk afgestemd decor. Waar normaal vrachtauto's fruit aan- en afvoeren zullen op 30 mei de bezoekers plaats nemen; de veilingklok maakt dan plaats voor het orkest; de frultverbouwers van de Be tuwe doen een stapje opzij voor de wijnboeren van Oostenrijk; de veiling meester geeft de leiding over aan de dirigent, Gijsbert van Zanten, die alle uitvoerenden samenbindt en tot grote prestaties zal brengen. Barneveld, was bijzonder tevreden over de resultaten. Naar schatting waren ruim 1200 boe ren uit de wijde omgeving naar Nieu weweg 249 gekomen om een bod te doen op een van de vijftien pinken, een giertank, een slotenschoonmaker, een auto ,een hooipers of een hooihark. Al le toebehoren van de boerderij werden verkocht. „Er is ontzettend veel geboden", zei de heer Fliert. „Ik begrijp er eerlijk gezegd niets van! Voor een voeremmer boden ze vierentwintig gulden. Voor dat geld koop je bijna een nieuwe". Hoewel de publieke verkoop ordelijk verliep, heeft de afslager het moeilijk gehad. De grote schuur achter het uit Veenendaal en omgeving, maar ook o.a. uit Vleuten en Kootwijkerbroek. Men verdrong elkaar bij de ingang. „Ik dacht dat ik er bij neer viel", pufte de heer Fliert. Mevr. Spelt hield zich wijselijk teruggetrokken in het woonhuis en bemoeide zich niet met de verkoop. Al vroeg in de ochtend waren de ko pers naar de Nieuweweg gekomen. Zij hadden de gelegenheid om tot negen uur alles te bezichtigen. Op dat tijdstip begon de verkoop die tot ongeveer half vijf 's middags duurde. Er deed zich één incident voor. Een auto werd licht beschadigd. De dader bleef onbekend. Het valt echter mee dat het bij een auto is gebleven, want er stonden zo ontzettend veel auto's ter hoogte van het bewuste pand geparkeerd, dat men er met moeite tussen uit kon komen. KESTEREN/OPHEUSDEN Het comité uitgaansdag bejaarden in de gemeente Kesteren houdt momenteel onder de bevolking een grote collecte voor het jaarlijkse uitstapje, dat dit maal wordt gehouden op woensdag 14 juni. De dames, die de collecte huis r- huis uitvoeren, hopen begin volgen de week de benodigde gelden te hebben ingezameld. De tocht, die opnieuw met auto's zal worden gemaakt, leidt dit keer over de Veluwe naar de Posbank en de Achterhoek. Inwoners van de gemeente Kesteren die hun auto voor het uitstapje be schikbaar willen stellen, kunnen zich opgeven bij de heer D. E. O. den Har- tog, Tielsestraat te Opheusden.

De Vallei | 1967 | | pagina 5