Duistere vertraging bij bouw Raiffeisenbank KERKD Het zang-probleem van de dominee Veiling Septer Tiel Op reportage met DE VALLEI m 9 Vers vlees in de sloot Meer gemeenschapszin in Hervormd Ederveen Ds. De Bie: „We proberen het nog maar een keer" CHEVROLET Nieuw hoofd van de school henoemd Bestuur wacht al twee jaar op uitwerking bouwplannen Bejaardentocht Renswoude Mysterieus ongeval Voetbal voor bejaarden IM Valse naam opgegeven na verkeersfout Luxor Theater Kleinigheid Toe Paradijs voor „doe-het-zelvers" r-ÏSTEREN-OP fü Secretarie dicht op 24 mei VEENENDAAL RHENEN SCHERPENZEEL RENSWOUDE AMERONGEN OVERBERG ELST KESTEREN OPHEUSDEN LIENDEN V.A.B. KIRPESTEIN 0 p E L Meisjes behaalden zwemdiploma Opbrengst actie maar een kwart van vorig jaar VRIJDAG 19 MEI 1967 OPHEUSDEN De bouwplannen voor een nieuw bankgebouw van de Coöperatieve Raiffeisenbank „Keste ren-Opheusden" in de Lindelaan te Opheusden verkeren reeds geruime tijd tijd in een mysterieus stadium. Onge veer twee jaar geleden werd door het bestuur van de bank een schetsont werp voor een nieuw kantoor inge diend bij de centrale bank in Utrecht. Sinds die tijd heeft men in Opheusden nog steeds geen concrete uitspraak uit Utrecht vernomen. Het momenteel in Opheusden gevestigde kantoor is on dergebracht in een noodgebouwtje, waarin de temperatuur bij warm weer voor personeel en cliënten van de bank ondraaglijk is. Naast het houten kan toor staat reeds drie jaar een enorm bord met de optimistische tekst „Hier wordt gevestigd Coöperatieve Raiffei senbank „Kesteren-Opheusden". Be stuur, personeel, leden en cliënten van de bank in Opheusden de enige bank in het dorp wachten echter tot nu toe nog steeds op de definitieve bouwplannen en zien verlangend uit naar de dag, waarop de eerste steen gelegd kan worden. De centrale bank in Utrecht heeft de secretaris van de bank in Opheusden, de heer J. Detmar, gisteren telefonisch meegedeeld, dat binnen veertien dagen een bespreking plaatsvindt over de bouwplannen. Deze verheugende mede deling was waarschijnlijk het gevolg van een telefoongesprek, dat wij even tevoren met een rayoyn-inspecteur had den gevoerd. De afdeling bouwactiviteiten van de centrale bank in Utrecht scheen niet voldoende op de hoogte te zijn van de bouwplannen in Opheusden. Vandaar, dat men ons verwees naar de rayon inspecteur, waaronder de Raiffeisen bank „Kesteren - Opheusden" valt. „Ik acht de plannen nog in een te pril sta dium om over de nieuwbouwplannen inlichtingen te verstrekken", zo deelde deze ons mee. „De mensen in Opheus den hebben momenteel een goed en net onderkomen", zo vervolgde hij. Op de vraag of hij wel eens met warm weer in het nood-kantoor was geweest bleef het antwoord van de rayon-in specteur echter uit. In Opheusden bestaat het vermoe den, dat de afdeling bouwactiviteiten van de centrale bank de nieuwbouw plannen van Opheusden over het hoofd heeft gezien. De rayon-inspecteur, bij wie men steeds heeft aangedrongen op een spoedige behandeling van de plannen, schijnt hierover te weinig in contact te hebben gestaan met de betreffende afdeling in Utrecht. De rayon-inspec teur weigerde verder alle inlichtingen en merkte tenslotte op, dat hij het op de lange baan schuiven van de plan nen een normale zaak vond. De heer J. Detmar toonde zich zicht baar verheugd toen men hem telefo nisch het nieuws van de bespreking had meegedeeld. „Wij hebben het schetsplan van het nieuwe bankge bouw nu ruim twee jaar klaar", ver telt de heer Detmar. „Het wachten was echter nog steeds op commentaar uit Utrecht. Uiteraard hebben wij van het begin af onze uiterste best gedaan om de bouw van het nieuwe kantoor zo spoedig mogelijk te kunnen laten plaatsvinden". De heer Detmar vertelde verder, dat op de onlangs in Utrecht gehouden jaarlijkse bijeenkomst van de Raiffei- senbanken ook nog geen concrete ge- RENSWOUDE De jaarlijkse be jaardentocht in Renswoude wordt dit jaar gehouden op dinsdag 20 juni. Er is tot 10 juni a.s. gelegenheid zich op te geven voor dit evenement bij me vrouw Gründlehner, Dorpsstraat 86 en bij mevrouw Lans, Taets van Ame- rongenweg 42, beiden te Renswoude. RENWOUDE Door nog onbekende oorzaak is de heer A. P. uit de Taets van Amerongenweg te Renswoude, don derdagmorgen om 7 uur van de weg geraakt en tegen een schaftkeet van de wegenbouw terecht gekomen. Dit ge beurde nadat hem een luxe auto met vrij grote snelheid was gepasseerd. De heer P. werd met lichte verwon dingen naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal vervoerd. Zijn auto werd ernstig beschadigd. De Rijkspolitie te Renswoude heeft de zaak in onderzoek. Het ongeluk gebeurde ter hoogde van de Emminkhuizerlaan. RHENEN Er komt een bedryfs- voetbalcompetitie, waarvan de op brengst wordt gestort in de kas van het comité, dat de autobustocht voor bejaarden organiseert op woensdag 14 juni. Het gemeentebestuur heeft het sport complex „Candia" voor dit doel be schikbaar gesteld. De deelnemende ploegen storten elk f 50,- in de pot. Voorlopig hebben zich aangemeld de elftallen van de firma Koekoek, Van Boordt, Majoni-Plastics, Drukkerij Cu- rena en een ploeg van de Rhenense Handbal Club. De organisatoren ver wachten tot volgende week nog meer aanmeldingen. Men kan zich opgeven bij het comité, de heer K. J. ten Hoo- pe aan het Fred. v.d. Paltshof of bij drukkerij „Cunera". De kampioen krijgt een wisselbekei^ die door genoem de drukkerij wordt beschikbaar gesteld. Het bedrijfselftal van „Cunera" speel de al een vriendschappelijke wedstrijd tegen de ploeg van Majoni-Plastics. De drukkers drukten door en wonnen met 6-2. c.rd,t. 3üV.esti9ct luiden uit de bus waren gekomen over de nieuwbouwplannen van de Raiffei senbank „Kesteren-Opheusden". Bijzonderheden over de bouw kan de secretaris nog niet verstrekken. Wel merkte hij op: „Het is de bedoeling om het nieuwe kantoor als hoofdkan toor te bestemmen. Het kantoor van de bank in Kesteren blijft dan dus bij kantoor. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat men in Utrecht vindt dat de bouw in Opheusden goed koper moet worden gerealiseerd. In dat geval wordt het hoofdkantoor mis schien in Kesteren gevestigd". Op de algemene ledenvergadering van de Raiffeissenbank Kesteren-Op heusden die vrijdagavond in hotel de Zwaan in Opheusden wordt gehouden zullen waarschijnlijk nadere medede lingen worden gedaan omtrent de plannen, die hopelijk zo spoedig moge lijk zullen leiden tot de eerstesteen legging. - om in te bijten - RHENEN In een sloot op de hoek van de Weidijk nabij de Greb be werd gistermiddag niet minder dan zestig pond uitgebeend var kensvlees aangetroffen, variërend van carbonade tot lever, hart, worst, nieren en gehakt. Het zag er zo op het eerste gezicht uit alsof het kersvers van het varken kwam. De dienst van gemeentewerken kreeg opdracht het voedsel te ver zamelen en daarna te begraven. De dienstdoende opzichter vertelde, dat het vlees eruit zag om er zo in te bijten. Het moet er nog maar pas zijn achtergelaten. VEENENDAAL De 17-jarige C. H. J. W. dacht slim te zijn toen hij we gens een verkeersovertreding aangehou den werd. Hij gaf de verbalisant een valse naam op. Helaas voor hem werd dit vrij spoedig opgemerkt en nu heeft hij er nog een p.-v. bij. Het grapje kan hem een boete opleveren van maximaal driehonderd gulden. LEERSUM Op woensdag 24 mei zal de secretarie de gehele dag geslo ten zijn. Voor dringende aangelegenhe den inzake burgerlijke stand kan men zich tussen 8.00 en 8.30 uur v.m. ver voegen op het gemeentehuis. y v.: Het houten nood-kantoor van de Coöperatieve Raiffeisenbank in Op heusden, waarin 's zomers broeikast- temperaturen het werk beslist niet veraangenamen voor het personeel. VEENENDAAL De liefhebbers van spionage-films komen de laatste weken goed aan hun trekken in Vee nendaal. Al ongeveer een maand lang is er elke week een dergelijke film in het Luxor Theater te zien. Zo ook de ze week: „Upperseven", agent van de duivel. Een film met Paul Hubschmid, Karin Dor en Vivi Bach in de hoofd rollen. Een aaneenrijging van zeer on waarschijnlijke gebeurtenissen en wreedheden. Toch is de film de moeite waard. Hij is spannend en vol van de gebruikelijke technische snuf jes. Er wordt vrij goed gespeeld en de sex is niet, zoals meestal, overdadig. Geheimagent „Upperseven" (Paul Hub schmid) heeft twee opdrachten uit te voeren. Een grote lading diamanten vei lig in Rome te doen belanden en een raketbasis op te blazen. Hij wordt bij gestaan door de charmante geheimagen te „Fahrenheit" (Karin Dor). De film is voor personen van achttien jaar en ouder te zien tot en met zondagmid dag a.s. Van zondagavond tot en met woens dagavond a.s. draait in het Luxor Thea ter „Bullet for a badman", Nederland se titel „Kogels voor een moordenaar". De film is geregisseerd door R. G. Springsteen en heeft als hoofdrolspe lers Audrie Murphy, Daren Mc Gavin en Ruta Lee. Het is een ouderwetse wes tern vol vuist- en revolvergevechten, bankovervallen en indianen. Evenals „Upperseven, agent van de duivel" is deze rolprent opgenomen in cinemasco pe en kleuren. Toegang 14 jaar. Veemarkt Utrecht, 18 mei 1967. Totale aanvoer 4292 stuks. Runderen 930, vette kalveren 237, graskalveren 44, nuchtere kalveren 1227, schapen 230, lammeren 550, varkens boven 100 kg 329, varkens beneden 100 kg 92, biggen 621, bokken en geiten 32 stuks.. Melk- en kalf koeien f 1025f 1525,-; kalfvaarzen f 1000,f 1275,-; vare koeien f 910,-f 1060,-; pinken f 625,- f 700,-; stieren f 875,f 1100,-; graskalveren f 400,f 550,-; nuchtere kalveren f 30,f 60,-; fokkalveren f 80,f 150,-; schapen f 100,f 150,-; lammeren f 80,f 115,-; drachtige var kens f 350,f 550,-; lopers f 100, f 130,-; biggen f 75,f 90,-; bokken en geiten f 12,f 65,-. Alles per stuk. Vette koeien le kwal. f 4,25f 4,55; vette koeien 2e kwal. f 4,05f 4,15; vet te koeien 3e kwal, f 3,95f 4,10, alles per kg gesl. gew. Vette kalveren le kwal. f 2,50f 2,70; vette kalveren 2e kwal. f 2,40f 2,50; vette kalveren 3e kwal f 2,30f 2,40; nuchtere kalveren f 1,30f 1,60; zware vette varkens f 1,80—f 1,85; zouters f 1,90—f 2,10; slaehtzeugen f 1,70f 1,80; jonge slachtzeugen f 1,80f 1,90. Alles per kg lev. gewicht. Overzicht (resp. handel en prijzen) Melk- en kalfkoeien, tamelijk, niet geheel prijshoudend; vette koeien, rus tig, ruim prijshoudend; vare koeien, rus tig, prijhoudend; vette kalveren, ge drukt, lager; graskalveren, matig, prijs houdend; nuchtere kalveren, rustig, ruim prijshoudend; fokkalveren, kalm, prijshoudend; schapen, willig, prijshou dend; lammeren, willig, ruim prijshou dend; varkens, matig, niet stabiel; big gen, matig, niet stabiel. Kerkdiensten zondag 21 mei 1967 Ned. Herv. Kerk: Oude kerk 9.30 uur ds. Jongerden; 17.00 uur ds. Langerak. Julianakerk 9.30 uur ds. Wisgerhof; 17.00 uur ds. Graafland. Vredeskerk 9.00 uur en 10.30 uur ds. Vroegindeweij; 17.00 uur ds. Jonger den. Sionskerk 9.30 uur ds. Graafland; 17.00 uur ds. Wisgerhof. Bejaardencentrum 9.30 uur ds. Lange rak. Veeneind 15.00 uur de heer Tanis. Dijkstraat 14.45 uur ds. v.d. Haar van Achterberg. Herv. Gemeente „Sola Fide": 10.00 uur dr. Thoomes en 17.30 uur ds. Vijzelaar. Goref. Kerk: Oude Kerk 9.30 uur ds. IJtsma en 17.00 uur ds. Overduin. Petrakerk 9.30 uur ds. Overduin en 17.00 uur ds. IJtsma. Geref. Kerk (OCB): 9.30 uur en 17.00 uur ds. Pool Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. Langbroek. Pniëlkerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. Keuning. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur ds. Mallan. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 uur en 17.00 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Jacobs te 's Gravenhage. R.K. Kerk: Salvotorkerk 8.00 uur en 10.00 uur H. Mis en 19.00 uur Lof. Willibrorduskerk 9.00 uur en 11.00 uur H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur Heiligingssamenkomst en 19.30 uur Verlossingssamenkomst. Jehovagetuigen (NVV-gebouw): 14.30 uur openbare vergadering en 15.30 uur bijbelbespreking Wachttoren. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie 10.00 uur en 17.00 uur: de heer Van Hoeven uit Benthuizen. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. A. W. T. Nijenhuis en 17.00 uur: ds. S. de Vries uit Benne- kom. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. B. Wiegeraad uit Benne- kom; 18.30 uur: ds. P. Zijlstra, Voor- ber. H. A. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. E. Torenbeek uit Hoog kerk; 18.30 uur: ds. A. C. Barkey Wolf, em. pred. uit Zeist. Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrye Evang. Gem.: 10.30 u: Evang. G. Dolman uit Utrecht. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis .De dienst wordt ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. Ned. Herv. Kerk: Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds. v. d. Peut. 10.00 uur: ds. Slingenberg en 18.30 ds. Houtzager uit Driebergen. Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. G. Kaastra. Dorpshuis 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Lugtigheid uit Zeist en 18.30 uur; ds. De Vries uit Scheve- ningen. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. W. Leerink uit Soest, (N.H.). Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. C. van Vliegen en 18.30 uur: ds. Snijders uit Schaarsbergen. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. L. Knier uit Doorn en 18.00 uur: ds. J. A. de Waard. Hervormde kerk 10 en 18.30'uur: ds. G. F. Overgaauw. Rehoboth, 10 uur: jeugdkapeldienst. Gereformeerde kerk 10 uur: ds. E. de Vries, Scheveningen. 18.30 uur: ds. G. Lugtigheid, Zeist. Oud Ger. gemeente Zondag 10 en 18.30 uur: leesdienst. Woensdag 24 mei 19.30 uur: ds. E. du Marchie van Voorthuyzen (doop). De Hooghstraat, 18.30 uur: ds. Hoor weg. Ned. Prot. Bond (Imminkstraat, Ame- rongen) 10.30 u.: ds. W. Leerink, Soest (herv..) R.K. kerk 8.15 en 10.15 uür: Mis. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. C. van de Berg en 18.30 uur: ds. B. J. Wiegeraad uit Benne- kom. Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. W. van Oost ende. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. E. S. de Lint. EDERVEEN Bijna twee jaar geleden verscheen er een berichtje van ds. J. C. de Bie in het kerkblad. De predikant opperde toen het plan om in Ederveen een gemengd zang koor op te richten, dat zou kunnen optreden bij speciale gebeurtenis sen. Kerkvoogd L. Post werkte het idee van de dominee verder uit; er werd contact opgenomen met een dirigent en er werden enkele namen van belangstellenden genoteerd. Daar is het bij gebleven. Het zangkoor bleef een ideaal; de platmen werden in de ijsk< gezet omdat er geen animo was. Dominee De Bie gaat het nu echter opnieuw proberen. Weer verscheen er een bericht in het kerkblad en weer staat de inschrijving open. Waarom is de predikant, die in november 1964 naar Ederveen kwam, zo'n warm voorstander van zn kerk koor-plan? Waarom die hernieuwde poging? Wie een paar minuten met hem heeft gesproken heeft het gauw in de gatendat koor moet een be gin worden. Het begin van zijn stre ven naar meer gemeenschapszin in hervormd Ederveen. „Ik sta hier in een jonge gemeente"zegt de predi kaat t vanuit zijn rot an-stoel. „Een gemeente die niet hecht is, die geen hechte eenheid vormt, omdat 'ie uit stukjes en beetjes is opgebouwd. Een stukje Lunteren, 'n stukje Ede en een stukje Ederveen...." Meer gemeenschapszin dus. Eder- i veen staat niet alleen. Onlangs nog i signaleerden wij in deze rubriek de j geringe belangstelling die er in Eist voor het verenigingsleven bestaat, i In Ederveen is het al niet veel be ter; ook op kerkelijk terrein. De kerkelijke verenigingen zien hun le- dentallen eerder teruglopen dan stij- gen. Er zijn gunstige uitzonderingen i de jeugdraad is er een van. En in i algemene zin kan de voetbalvereni- i ging Advendo en de plaatselijke af- i deling v. d. Plattelandsvrouwenbond i bogen op een bloeiend bestaan. Ds. De Bie wil het op die uitzon- i deringen na allemaal zo graag ver- i anderen. „Het is heus niet eenvou- dig om in Ederveen' iets op touw te zetten. Het brokkelt-zo gauw af. Twee jaar geleden hébben we al geprobeerd een zangkoor van de i grond te krijgen. Het ging niet. Daarna hebben we onze zinnen ge- i zet op de oprichting van een jeugd- i koor. Dat lukte wel, vooral omdat i het goed gestimuleerd werd door de scholen. Dit koor is nu een jaar I actief. Het gaat best. We willen nu de opinie peilen voor een gemengd koor. Als we twintig leden hebben i kunnen we van start gaan. Het is i bezwaarlijk om altijd een beroep j op andere plaatsen te moeten doen. Een eigen koor spreekt de mensen bovendien meer aan Het lijkt een kleinigheidje. Eder veen telt ongeveer 2500 hervormde doopleden, ongeveer 500 gezinnen. Uit dit aantal heeft men twintig le den nodig die willen zingen. Twee jaar geleden dacht men al dat er zonder veel moeite een koor te for meren zou zijn. De zaken bleken an ders te liggen. Kerkvoogd Post ver telde destijds, dat zich slechts twee heren hadden opgegeven. „En een daarvan ben ik", voegde hij daar triest aan toe. Dominee De Bie zegt nu: „Ja, mensen zijn er genoeg, maar het gaat erom ze ergens warm voor te krijgen. Dat is zo moeilijk. Ik ken ...It- de Ederveners als prettige mensen de kerken van het dorpshuis zullen gaan profiteren...... De predikant zal de laatste zijn die met bezwa- ren komt aandragen, dat is duide lijk. met een enigszins gesloten karakter, i bepaald Je hebt een bepaalde tSJd nodig om hun vertrouwen te winnen. Langer dan in andere streken van ons land... Er zijn andere factoren die 'n rol spelen. De accommodatie bijvoor beeld. Het verenigingsleven kan in Ederveen nauwelijks uit de voeten. Wat de kerkelijke activiteiten be treft: in het gebouwtje achter de kerk zijn twee schoolklassen onder gebracht, zodat het als verenigings ruimte bijna niet meer kan funge ren. Het verenigingsleven zou in zijn algemeenheid gebaat zijn als er een dorpshuis kwam. Daar wordt al verscheidene jaren aan gewerkt door een comité, dat enkele malen een winkelbeurs organiseerde met de bedoeling geld bijeen te brengen. Een man als dominee De Bie juicht deze activiteit voor het dorpshuis toe, maar hij betreurt het dat het comité de laatste tijd zo weinig van zich heeft laten horen. De acties blijven weg, ik heb de indruk dat alles wat geluwd is", zegt hij. Overigens is het comité er wel van overtuigd dat de kerk met de stichting van een dorpshuis gediend zou zijn, want voorzitter G. Harde man zei anderhalf jaar geleden tij dens een interview: „Hier en daar stuiten we nog wel eens op weer stand, er blijven altijd mensen die principiële bezwaren hebben, maar het is juist onze bedoeling dat ook Er zijn wel andere zaken, die hij met zorg bekijkt. Hij maakt er geen geheim van dat de kerkeraad destijds geprobeerd heeft de slui ting te bewerkstelligen van het ca fetaria „Zonnehof" tegenover het Spinnemeer. De actie van de ker keraad leverde echter geen resulta ten op. „We visten achter het net", zegt hij nu. Wat de toekomstige ontwikkeling van het verenigingsleven betreft, is de dominee vrij optimistisch. Hij acht het in dit verband van belang dat er in Ederveen een verdere ex pansie van de woningbouw zal plaatsvinden. „Vorig jaar is ons geen enkel huis toegewezen; alles ging naar Ede. Er is hier alleen wat particu liere bouw". Veel menseh veel ac tiviteit. Het gaat niet altijd op. Het bewijs levert Ederveen zelf. De her vormde kerk heeft er twee en een half duizend doopleden. Om uit dit aantal een koor van twintig leden te formeren is nog altijd een hele toer. De predikant tenslotte: „Als we er twintig hebben gaan we di rect van start... VEENENDAAL De „doe-het-zel vers" kunnen sinds gisteren voor al hun aankopen ook terecht op de Prins Bernhardlaan, waar de heer Doesburg in een voormalig woonhuis een winkel in artikelen voor allerlei hobby's heeft ingericht. Omdat het zelf-doen altijd nog voor deliger is, dan het laten uitvoeren zijn er veel mannen, die hun vrije tijd be steden met het leefbaarder maken van hun woning. De firma Doesburg helpt hierbij, door zijn voorraad plakplastic, verf, hout, board, schoorsteenplaten en bouwpakketten ter beschikking te stel len. De bouwpakketten omvatten onder meer kasten en zgn. kleinmeubels, als bijzettafels en dergelijke. Voor een niet al te groot bedrag kan men ook een bouwpakket voor een complete keuken kopen en als men het gereedschap niet bezit om iets in el kaar te zetten, dan nelpt de heer Does burg ook hiermee. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Opgave na klasse mm maat. Appelen x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 Goudreinet k.2 x Jonathan k.2 75/opw 70/75 95—101 93—96 87—98 83—95 90—105 92—97 79—86 65/70 86—92 77—90 89—91 76—85 60/65 73—76 6572 55/60 66—74 Fabrieksfruit: per 100 kg blank f 10,10. Glasaardbeien per doosje van 200 gram 5058, 3563. Groenten: kroten per bos 2426; radijs per bosje 911; rabarber 2736; spits kool 2845; spinazie 1118, 610; sla p. 100 krop f 1027, f 412; aardappelen middel 21—25. Bloemen: Aoerafuin 1315; Afrikanen 79; Salvia 1127; Violen 817. Alles per stuk. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. Lobelia's 2225; Pecunia 625; RHENEN Er heerste gisteroch tend op de streekhuishoudschool aan de Nieuwe Veenendaalseweg een feestelij ke stemming. Er was ook reden voer. Zes en dertig meisjes hadden namelijk in het overdekte zwembad „Lijster- berg" hun zwemdiploma behaald. Er namen in totaal twee en veertig leer lingen deel. Slechts zes meisjes werden afgewezen. Deze zwemproeven waren het slot van een hele winter zwemtrai- ning onder leiding van de vakleerkrach ten mevrouw Jansen en de heer Bob bink. Vijftien ouders woonden het af zwemmen bij, evenals mevrouw Bosch van Rosenthal-den Tex, voorzitster van de commissie van toezicht van deze school. Namens de afdeling onderwijs sprak de heer Hulshof. Hij vond het een pret tige omstandigheid de ouders van de leerlingen te kunnen laten kennis ma ken met het overdekte bad. In de school werd koffie gedronken. De directrice, mej. G. E. Regtering, reikte daar de diploma's uit aan de ge slaagde meisjes. Zij spoorde haar leer lingen aan nu ook het B- en het C-di- ploma te halen. Voor het D-diploma werd verwezen naar de zwemclub. De meisjes die werden afgewezen worden 28 juni in de gelegenheid gesteld op nieuw hun kunnen te tonen. RENSWOUDE Als opvolger van de heer A. C. M. Gründlehner, is tot hoofd van de christelijke school te Renswoude benoemd de heer M. Held, sinds 1 maart 1963 hoofd van de chris telijke school te Hoge Ilexel .gemeente Wierden. De heer Held is geboren op 11 maart 1937 in de gemeente IJselmuiden bij Kampen. Hij heeft zijn opleiding geno ten aan de Christelijke kweekschool te Zwolle. Hierna heeft hij twee keer twee maanden als vervangend onderwijzer gewerkt, respectievelijk in Kampen en op Kampereiland. Daarna is hij op 1 februari 1959 onderwijzer geworden op de school waar hij nu nog hoofd is. De heer Held is getrouwd en heeft twe ekinderen; een jongen van vier en een meisje van zes jaar. Hij is belijdend lid van de Ned. Hervormde Kerk. LEERSUM De opbrengst van de inzameling in Leersum, gehouden ten behoeve van de actie „Eten voor In dia" bedroeg in totaal f 2.097,09. Hier bij inbegrepen de opbrengst van de collecte, welke in het revalidatiecen trum „De Hoogstraat" werd gehouden en f 485,- bedroeg. Bij de actie die vorig jaar voor het zelfde doel werd gevoerd, werd in to taal f 8.282,62 ingezameld. Hierbij ver geleken is de opbrengst van zaterdag dus teleurstellend te noemen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5