Judomatador Anton Geesink zet punt achter grandioze carrière DFC verzette zich fel tegen Ajax: 0-1 krijgt Twente nieuwe club Damtoernooi in Hoogezand krijgt uitermate spannend slot Go Ahead boekte moeizame overwinning op RCH: 0-1 ADO krimpt aantal contractspelers in Jaap van der Leek naar Willem II Van Leeuwen naar Go Ahead Alfredo di Stefano trainer van Elche Clay twee uur in cel Tiende etappe voor Zuidslaviër Pavlic DOS gaat bij KNVB protesteren Okker in Brussel een ronde verder NAC had strafschop nodig om Yolendam te kunnen verslaan Elf equipes in Ronde van Toekomst Fortuna '54 heeft nieuw bestuur Yalks opvolqer van Talbot bij Heracles Blauw Wit werkte Heracles met één goal uit bekerstrijd ZentrA Vanwege hardnekkige blessure Winst voor Roozenburg en Andreiko Erelijst Warschau-Berlijn-Praag Velox in de kou In derde verlenging Niet doortastend f f Verbazing Snel VRIJDAG 19 MEI 1967 DEN HAAG „Ik vind het zelf nog het ergst, dat ik er mee moet ophou den, maar het is niet anders", aldus Anton Geesink, die er definitief een streep onder zet. Onder de wedstrijd sport wel te verstaan. Uiteraard blijft hij zijn leerlingen instrueren op zijn sportschool en hij zal er alles aan doen om nieuw judobloed te stimuleren en als het even kan in zijn voetsporen te laten treden. Op Eerste Pinksterdag nog behaalde hij in Rome zijn 21e Europese titel. Weliswaar kon hij de Rus Kiknadze niet binnen de voorgeschreven tien mi nuten bedwingen, maar zijn inzichten souplesse waren toch zodanig, dat Gee sink zich nog niet bedreigd hoefde te voelen. Waarom dan toch dit besluits? „Tja, Waarom dan toch dit besluit? „Tja de knieën, hè." Met deze woorden ac centueerde de judomatador de noodzaak om er mee te stoppen. Reeds eerder manifesteerde zich deze hardnekkige blessure, maar tijdens de Europese kampioenschappen in Madrid (1965) werd hij er voor het eerst dermate door gehinderd, dat hij de strijd moest sta ken, terwijl hij twee Europese titels (in het zwaargewicht en alle catego rieën) voor het grijpen had. Hij be haalde daarna nog wel een wereldtitel in het Braziliaanse Sao Paulo, maar de knieblessure bleef toch sluimeren en het risico van een ernstiger verwonding in het keiharde en ongenadige wed- strijdvak was te groot. De nu 33-jarige Anton Geesink neemt dus op het toppunt van zijn rijk gescha keerde carrière afscheid. Bijna twintig jaar geleden meldde hij zich als judo dreumes op de bekende sportschool van Jan van der Horst in Utrecht en wei nig had men kunnen bevroeden dat uit 't schuchtere knaapje een judoreus van het allergrootste kaliber zou groeien. Op 20 april 1950 mocht hij, net 16 jaar oud, voor het eerst zijn land vertegen woordigen in een judo-interland en er zouden vele gelegenheden volgen, waarop hij de Oranje kleuren mocht verdedigen. Zijn erelijst vermeldt niet alleen 21 Europese titels, maar ook 20 nationale kampioenschappen, 3 wereldtitels en 1 Olympische titel. Verder werd hij ook nog drie keer worstelkampioen van Nederland. Maar zijn werkelijk al lergrootste succes behaalde hij, toen hij in 1964 in het hol van de leeuw Tokio, hoofdstad van het judo-mekka DEN HAAG Het Haagse ADO heeft als eerste betalende vereniging donderdag een overzicht gegeven van de spelers die het volgende seizoen on der contract zullen staan. In verband met de afschaffing van de betaalde jeugdcompetitie wordt het aantal con tractspelers van 45 ingekrompen tot ca. 30. Twintig spelers, waaronder de kern van het huidige eerste elftal, hebben hun contract verlengd. Het zijn Kees Aarts, Dick Advocaat, Henny Ardesch, Theo van den Burgh, Harry Heijnen, Henk Hou waart, Joop Jochems, Wim Lalleman, Freek van der Lee, Lambert Maassen, Aad Mansveld, Renè Pas, Louis de Puyt, Leo Schoen maker, Jacques Smit, Ton Thie, Jan Villerius, A. Vos, Piet de Zoete en Wei- mar. Daarnaast heeft ADO vier jeugdspe lers uit eigen kweek: Fred de Couprie, Aad van der Berg, Leo Caluwe en Aad Oudshoorn, een contract aangeboden. Verder is men in onderhandeling met 2 jeugdspelers van andere verenigingen. De resterende open plaatsen wil men bezetten met spelers uit de eigen ver eniging of van verenigingen dicht in de buurt. Van ADO, dat hoge kosten heeft in verband met het overdekken van de staantribunes, behoeft men geen grote activiteiten te verwachten tijdens de transferperiode. De voorhoedespeler v. Miert, die nog steeds niet geheel is her steld van een blessure, heeft tien dagen geleden een medisch onderzoek onder gaan. Ongeacht de nog niet bekende uit slag zal ADO ook deze speler een con tract aanbieden. De leeftijdsopbouw van ADO is vrij gunstig: bijna de helft van de spelers is twintig jaar of jon ger. Dinsdag a.s. vertrekt ADO met 16 spelers onder wie de weer in genade aangenomen Villerius naar de V.S., waar de Haagse vereniging in een tijds bestek van 7 weken 12 wedstrijden zal spelen voor de Amerikaanse voetbal bond. ADO's „thuis-wedstrijden" vin den daarbij plaats in San Francisco. 11 juli keren trainer Happel en zijn pupil len naar Nederland terug. Na een va kantie van 14 dagen wordt de training hervat, waarna op 6 augustus een week voor het begin van de competitie een vriendschappelijke wedstrijd op het programma staat tegen de Tsjechi sche club Dukla Praag. Anton Geesink: welletjes O Japan, de Olympische titel won. Het moment, dat hij zegevierend de ar men omhoog stak, nadat hij zijn Ja panse tegenstander Kaminaga in de fi nale vernietigend met een houdgreep bedwongen had, weerspiegelde het glo rierijke doel, dat hij bereikt had. Eigenlijk vond hij het toen al genoeg, maar hij kon het nog niet laten en ver overde na de Olympische Spelen een wereldtitel en een Europees kampioen schap. Ook op ander gebied was Geesink ac tief: hij schreef drie boeken over de judosport en speelde in evenzovele ADVERTENTIE 100% genot TILBURG De gewezen trainer van de gedegradeerde Tilburgse eredivisie vereniging Willem II, Jaap van der Leek, heeft een contract voor twee jaar met zijn oude club getekend. Van der Leek was het afgelopen seizoen oefen- meester bij het Amsterdamse DWS en trainde voordien Willem II drie seizoe nen. ENSCHEDE Oud-scheidsrechter Van Leeuwen heeft een functie aan vaard bij de Deventer eredivisievereni ging Go Ahead. Van Leeuwen, die zich in de afgelopen maanden al vrij in tensief bezighield met het aantrekken van jeugdige voetbaltalent voor Go Ahead, zal zich tijdens de transferperi ode bezighouden met de aan- en ver koop van spelers. MADRID De oud-Real Madrid speler Alfredo di Stefano gaat het vol gende seizoen de Spaanse eerste-divi- sieclub Elche trainen. Dit maakte een clubofficial donderdag in Madrid be kend. Di Stefano (40), een van Euro pa's sterkste spelers in de jaren 1950- 1960 maakte tien jaar deel uit van Real Madrid, dat bij in 1964 verliet. Hij ging toen voor Espagnol spelen en in 1966 stopte hij met voetballen. MIAMI Wereldkampioen Cassius Clay heeft donderdag twee uur in een cel van een politiebureau in Miami door gebracht. Er was een bevel tot aan houding tegen hem uitgevaardigd, om dat hij een oproep om zich te verant woorden voor een verkeersovertreding, die hij in 1966 had begaan, naast zich neer had gelegd. Na enkele uren in de cel te hebben gezeten werd hij op een borgtocht van 75 dollar weer op vrije voeten gesteld. ADVERTENTIE films. Intussen vergat hij niet voor het welzijn van zijn gezin te zorgen en de bouw van zijn sportschool vormde de verzekering van zijn toekomst als ju doleraar. Ook aan onderscheidingen heeft Geesink geen gebrek: hij werd tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau benoemd en verwierf de gouden speld van de Nederlandse Sportfedera tie. Ook is hij erelid van de Nederland se Judo en Jiu Jitsubond. Sinds 1958 heeft hij geen enkel duel meer verloren en nog hoeft hij voor niemand bang te zijn. Maar hij heeft alles bereikt wat er maar in de judo- sport te bereiken valt. En toch klonk er een spijtige ondertoon in zijn stem, toen hij verzuchtte: „Wel jammer van de wereldkampioenschappen in Salt La ke City GERA De Zuidslaviër Laszlo Pa vlic heeft donderdagmiddag de tiende etappe van de wegwedstrijd Warschau- Berlijn-Praag gewonnen. Hij legde de 112 kilometer van Halle naar Gera af in 2 uur 48 min. 49 sec. Hij won de sprint van een kopgroep van 25 ren ners, bij wie zich de gebroeders Tes- selaar bevonden. Zij eindigden in de achterhoede van dit groepje. De Tsjech Smolik, die in de ochtend uren vijfde werd in de negende etappe (een tijdrit), en 's middags als der tiende binnenkwam, handhaafde zich op de eerste plaats van het algemeen klassement. De uitslag van de tiende etappe luidde: 1. Pavlic (Z.S1.) d„ 112 km in 2.48.49; 2. Ebert (W.Dld) z.t.; 3. Hoffmann (O.Dld.) 2.48.58; 4. El Gourch (Marokko) z.t.; 5. Blawdzin (Polen) z.t.; 13. Smolik (Ts.Sl.) z.t.; 24. Hans Hesselaar (Ned.) 2.49.09; 25. Piet Tesselaar (Ned) z.t.; 29. Hessen (Ned) 2.55.45. Het algemeen klassement na de tien de etappe luidt: 1. Smolik (Tsj) 31.16.16; 2. Maes (Belg) 31.19.00; 3. Kriloff (Bulgarije) 31.20.35; 4. Magiera (It) 31.22.24; 5. Hoffmann (O.Dld) 31.23.17; 16. Piet Tesselaar (Ned) 31.28.14; 36. Hans Tes selaar (Ned) 31.39.05; 53. Serpenti (Ned) 31.54.11; 55. Hesse (Ned) 31.56.21; 57. Niemeijer (Ned) 31.58.52 en 90. Van Lachterop (Ned) 32.58.45. UTRECHT De Utechtse eredivisie vereniging DOS gaat bij de Konink lijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) protesteren tegen het besluit van de Gemeentelijke Stichting voor Lichamelijke Oefening,, die het Utrechtse stadion in beheer heeft, om ook stadgenoot Velox, uitkomende in de eerste divisie, in de Galgenwaard te laten spelen. Velox had daarom ver zocht, omdat de KNVB het veld van deze vereniging had afgekeurd voor het betaalde voetbal. Tot nu toe deelde DOS het stadion met het in de tweede klasse van het amateurvoetbal uitkomende Hercules, dat over een paar jaar een nieuwe sportcomplex in Tuindorp-Oost krijgt Hercules is bereid tot zolang op het veld van Velox dat wel voldoet aan de eisen voor amateurvoetbal, te spelen. DOS wil echter de enige betaalde club in het stadion blijven. ADVERTENTIE ORLOGES MEESTERWERKEN VAN Z TOT A BRUSSEL Tom Okker is donder dagavond een ronde verder gekomen in het tennistoernooi van De Rasante, dat in Brussel wordt gehouden. In de derde ronde van het heren-enkelspel versloeg hij de Belg Deville met 8-6, 6-0. ADVERTENTIE wijn is niet duur! BREDA Vertwijfeld greep links achter K. Jonk van Volendam met bei de handen naar zijn hoofd. Onopzette lijk, maar duidelijk voor scheidsrech- rechter Boogaerts, had hij Frans Bouw meester van NAC in de derde verlen ging binnen het strafschopgebied on deruitgehaald. Strafschop, besliste arbi ter Boogaerts. Uitblinker-verdediger J. van Gorp van NAC nam de zware taak op zich om NAC een ronde verder te schieten. Koel en beheerst schoot hij de bal in de touwen. Volendam heeft NAC waardig partij gegeven en in de verlenging aange toond over een betere conditie te be schikken. Slechts enkele fraaie reddin gen van Van der Merwe bij schoten van Tol en Sier hadden de poort voor hen gesloten gehouden. NAC bouwde in de eerste helft wel aan een veldoverwicht, maar verder dan een doelpunt van Snoeck was men tegen het nerveuze, maar fel vechten de Volendam niet gekomen. Het publiek zorgde in de tweede helft voor de echte cupsfeer, maar ook hierin kon de voor hoede van NAC niet de inspiratie vin den om, hoewel leuk combinerend, ook eens te schieten. Een nu veel rustiger Volendam ving bekwaam de stormlo pen van NAC op. Slechts eenmaal was er werkelijk gevaar, toen Bouwmeester een vrije trap niet onder, maar op de lat schoot. Bij een snelle uitval van Volendam kreeg een geprikkelde Tol, die zich niet aan de consequente mandekking van v. Gorp kon onttrekken, zijn eerste kans. Hij dwong doelman v. d. Merwe tot een spectaculaire redding. Ook Sier stuitte vervolgens op v. d. Merwe. Twee minuten voor het einde van de officiële speeltijd kwam Volendam ge lijk. Een ren van doelman Tuyp tot aan de middenlijn vormde de inleiding. Drie spelers van NAC had hij reeds gepas seerd voor hij een uitgekookte pass gaf aan John Jonk. Via Tol kwam de bal bij Vlak die hard inschoot (11). In de verlengingen die volgden heeft Volendam stormgelopen op de verdedi gingsmuur van NAC. Een blessure van Visschers had alle vaart uit de aanval van NAC gehaald en niets scheen een derde achtereenvolgende triomf voor Volendam in de weg te staan. Een drib bel van Bouwmeester binnen het straf schopgebied, gestuit door Jonk, besliste uiteindelijk de wedstrijd. PARIJS Voor de aanstaande Ron de van de Toekomst,, van J3-23 juli, zijn elf landenploegen uitverkoren. Evenals de voorgaande jaren bestaat elke ploeg uit acht renners. De elf lan denploegen zijn: Nederland West- Duitsland, België, Spanje, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Luxemburg, Zwitserland, Tsjecho-Slowakije en Zuid Slavië. GELEEN In het nieuwe bestuur van de voetbalclub Fortuna '54 te Ge leen hebben, in verband met de steun van de gemeente aan Fortuna, twee gedelegeerden van het gemeente bestuur zitting genomen. De nieuwe voorzitter van Fortuna '54 is de Ge- leense industrieel Koos van Riet. Secretaris-manager wordt de accoun tant Huub Kallen. Het nieuwe bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter K. van Riet, secretaris-manager H. Kal len, penningmeester notaris Mesters, commissaris J. Everaers, juridisch ad viseur mr. J. H. Kallen, financieel ad viseur L. Widdershoven. Gedelegeer den gemeente mr. A. Janssen en wet houder E. Keulers. ALMELO De Almelose eerste-di- viseclub Heracles heeft Toon Valks (38) voor één jaar als trainer gecontrac teerd. Hij wordt de opvolger van Tal bot. Het contract van Valks, die dit seizoen het Oldenzaalse Quick '20 uit de eerste klasse van het amateurvoet bal trainde, gaat 1 juli in. v "T I IIIjTt DORDRECHT De Dordtse eerste-divisieclub DFC is tegen de verwachtingen in gisteravond in de strjjd om de voetbalbeker tegen Ajax niet opgerold. Na de grote overwinningen op Feyenoord en DWS moest Ajax met een schamele over winning van 10 genoegen nemen. Dat doelpunt viel halverwege de eerste helft. Het werd gescoord door Sjaak Swart, die uit een voorzet van Van Duivenbode de bal hard langs doelman De Jong schoot. Trainer De Wit van DFC had in dit bekerduel de Dordtenaren opdracht ge geven sterk verdedigend te spelen. Cruyff had in Van 't Hoff een eigen be waker gekregen, iets wat de Amster damse middenvoor niet helemaal zin- de. H(j liep herhaaldelijk te praten en na enige waarschuwingen van scheids rechter Van Ravens moest zelfs aan voerder Bals worden ingeschakeld om de Amsterdammer tot de orde te roe pen. Door de verdedigende tactiek kon Ajax vooral in de eerste helft naar hartelust aanvallen. De Amsterdam mers trapten nogal eens in de buiten spel val die door Valk steeds bekwaam werd opengezet. Toch kwamen er kan sen. Schoten van Nuninga en Swart vonden de vuisten van doelman De Jong op hun weg. Er werden wat hoek schoppen genomen, maar de fel ingrij pende Dordtse verdediging hield voor lopig de stand op 0—0. Bijna had Ajax nog tegen een achterstand aangekeke ken. De zeer beweeglijke Bouman, die dikwijls te individueel speelde, deed het plotseling goed. Hij lanceerde Luy- ten, die de bal over Suurbier wipte en vervolgens alleen voor Bals verscheen. Snel reageren van de Amsterdamse doelman voorkwam een achterstand. Voorlopig waren de Dordtse wapenfei ten daarmee achter de rug. Ajax kwam weer aan bod en het was na een hoge voorzet van Van Duivenbode waarbij de bal plotseling naar beneden zeilde en Swart hem vol op de wreef kreeg dat de Amsterdammers de leiding konden nemen. Cruyff en Kei zer probeerden het daarna nog enkele malen, maar de stugge Dordtse verde diging, waarin Valk met goede slidings menige aanval onderbrak en De Blok voor transport naar voren zorgde, bleef meester van het terrein. Toch bleef de druk zwaar, ook al om dat de aanval van DFC niet doortas tend genoeg was. Het gemis van Klijn- jan, die met het militaire elftal naar Marokko was, werd ernstig gevoeld. De niet geheel fitte Luyten probeerde het met afstandsschoten die meestal de juiste richting misten en Vrauwdeunt drukte het tempo door te individueel spel. Gevaarlijk was het alleen wan neer doorzetter Bouman met de bal aan het werk was. De geroutineerde Amsterdamse ver dediging gaf voor de rust nog één kans weg. Bouman gleed langs drie ver dedigers, maar zijn schot was te slap om Bals te verontrusten. Net voor het verstrijken van de eer ste helft hadden de Amsterdammers de stand naar 02 kunnen schieten. HENGELO Besprekingen in Hen gelo hebben geleid tot de oprichting van HW'67, waarmee Twentes tweede stad ook het komende seizoen weer in ons betaalde voetbal vertegenwoordigd zal zijn. Tot manager werd benoemd Kees Schoonderwoerd, voorheen in dienst van PEC. Een nieuw gevormde semiprofver- eniging zal pas definitief haar beslag krijgen op 5 juni, wanneer de ledenver gadering van Tubantia haar fiat aan HVV '67 moet geven. VRIJDAG 19 MEI 1967 579e STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE §jS Prijzen van 10 zijn gevallen op nummers eindigende op 4 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 377 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 418 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 908 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 673 000 zijn gevallen op nummers eindigende op 3956 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 001297 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 097798 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 083003 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 029967 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 029942 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 052120 De prijs van 25.000 is gevallen op het nummer 044006 HOOGEZAND Na de negende ronde van het internationale damtoer nooi in Hoogezand hebben Roozenburg en Andreiko de leiding behouden. Bei den wonnen, respectievelijk van Caze- mier en Germain. In deze ronden stre den de hoogst geplaatsten tegen de la ger geklasseerden. Voor de leiders al tijd een lastige opgave, omdat men er nu eenmaal een eer in stelt de koplo pers te bedwingen. Dat ondervond Andreiko in zijn duel tegen Germain. De Haitiaan speelde een goede partij, waarin Andreiko eerst tegen het eindspel voordeel kon bereiken. Germain vond de juiste ver dediging en remise lag in de lijn der verwachtingen. Een enorme blunder van Germain bracht Andreiko echter toch nog de winst. Een tegenvaller voor Roozenburg die alleen de leiding had kunnen ne men. Tegen Cazemier speelde hij een combinatierijke partij, waarin hij met een slagzet naar de damlijn doorbrak. Ten koste van twee schijven kon Caze mier eveneens de damlijn bereiken, maar het eindspel werd door Roozen burg bekwaam in zijn voordeel beslist. Sijbrands won van de Amerikaan Leclair, die in een inferieure stand een te riskante damcombinatie uitvoerde. Koeperman versloeg in een grillige partij de Franse kampioen Mostovoy, dij massaal ten striide trok tegen de Russische korte vleugel. Vakkundig weerlegde Koeperman deze aanval en lanceerde op zijn beurt een actie tegen de Franse korte vleugel. Wiersma was weer goed op dreef. Tsjegolev mocht met remise dik tevre den zijn. Baba Sy kwam tegen de Ca nadees Deslauriers iets beter te staan. Hij buitte dit goed uit en won, na een remise-aanbod van zijn tegenstander te hebben afgeslagen. Met nog twee ronden voor de boeg is de spanning toegenomen. Roozen burg ontmoet nog Tsjegolev en Koeper man, terwijl Andreiko het zal moeten opnemen tegen Baba Sy en Sijbrands. Ook Koeperman heeft met één punt achterstand nog kansen op de eind overwinning. De uitslagen van de negende ronde luidden: Mostovoy (Fr.) - Koeperman (Rusl.) 02; Deslauriers (Canada) - Baba Sy Germain (Haiti) 20; Tsjegolev (Rus land) - Wiersma (Ned.) 11; Caze mier (Zwits.). - Roozenburg (Ned.) 0—2; Sijbrands (Ned.) - Leclair (V.S.) 2—0. De stand: 1, 2. Andreiko en Roozenburg 14 pnt.; 3. Koeperman 13 pnt; 4, 5. Sijbrands en Tsjegolev 12 pnt; 6. Baba Sy 10 pnt; 7, 8. Wiersma en Deslauriers 8 p 9. Mostovoy 7 pnt; 10. Cazemier 4 pnt; 11, 12. Leclair en Germain 3 pnt. De Rus Gantwarg behield in groep B met 15 punten uit 8 partijen de lei ding. Ook de Nederlandse jeugdkam pioen Frank Drost stond zijn eerste plaats in de jeugdgroep niet af. Hij scoorde 13 punten uit 7 ontmoetingen. Cruyff passeerde drie verdedigers, zijn pass bereikte Keizer die op enkele me ters afstand de bal hoog over het doel joeg. De vijftienduizend toeschouwers vie len na de rust van de ene verbazing in de andere. DFC bleef het tempo van de Amsterdammers bijhouden en ging zelfs af en toe meer aanvallend spe len. Ajax werd er soms kregelig van. De verwachte doelpunten bleven uit. Evenals voor rust bleek de stootkracht van de thuisclub niet groot te zijn. Pronk en Vasovic konden de situatie gemakkelijk aan. Rustig combinerend, veelal in de breedte, trachtten Muller en Groot zwakke plekken te ontdek ken, om daarna plotseling met lange passes Keizer of Swart te bereiken. Het leverde geen succes meer op. DFC was vastbesloten de nederlaag zo klein mogelijk te houden, want dat het een nederlaag zou worden, werd met het verstrijken van de tijd steeds duidelijker. De grotere routine van de landskampioenen stond de gelijkmaker in de weg, waardoor Ajax rustig het einde haalde. Sjaak Swart (links) schiet uit een voorzet van Van Duivenbode de bal achter doelman De Jong van D.F.C. AMSTERDAM Blauw Wit is gis teravond in het Olympisch Stadion door een overwinning van 1-0 op Heracles doorgedrongen tot de halve bekerfina les. De Amsterdammers dankten hun zege aan een iets betere spelopvatting. De spelers hadden enige tijd nodig, om op temperatuur te komen. Pas na dat de Blauwwitter De Groot in de 26e minuut uit een voorzet van Royé tegen de paal had geschoten en Van Egdom even later aan de overzijde met dezelf de tegenvaller werd geconfronteerd, kwam er iets meer lijn in het spel. Blauw Wit veroverde een licht over wicht, maar mede door goed ingrijpen van doelman Steunenberg bleef Hera cles een achterstand bespaard. De Am sterdamse doelman Van der Pol had kort daarop geluk dat Reekers in vrij staande positie de bal over de lat joeg. De rust ging in met 0-0. Na de her vatting bleven de verdedigingen de aan vallers de baas, waardoor redelijke scoringskansen tot een minimum be perkt bleven. Van enige spanning was nauwelijks sprake. Bijna werd het na ruim een kwartier 0-1 voor Heracles. Maar Morsink trof nu de paal en toen scoorde Blauw Wit: Steunenberg werk te een schot van Royé slecht weg, plaatste de bal precies voor de voeten van De Groot, die met een fraaie boog- bal scoorde: 1-0. Dezelfde speler raak te vervolgens voor de tweede maal de paal. Heracles kwam onder druk te staan. Al waren de uitvallen van Hera cles zeer gevaarlijk, de stand bleef on gewijzigd. HEEMSTEDE Een dapper strij dend RCH heeft zich tot ver in de twee de helft staande kunnen houden tegen een technisch beter Go Ahead, dat zich tenslotte met de kleinst mogelijke over winning (0-1) tevreden moest stellen. De Deventernaren dankten de zege aan een treffer van Hoekema, die met nog een kleine twintig minuten te spe len het beslissende doelpunt voor zijn rekening nam. De absentie van de geblesseerde But ter, Kanselaar en Adelaar bleek voor Go Ahead geen beletsel te zijn de tien duizend kijkers van een gaaf partijtje voetbal te laten genieten. De vaak fraai opgezette combinaties gingen ech ter mank aan een gebrek aan tempo, wat een kolfje naar de hand was van de Heemsteedse verdedigers, die zich met de robuuste Koning aan het hoofd zonder al te veel kopzorgen konden handhaven. Bij Go Ahead ging het meeste ge vaar uit van de snelle rechtsbuiten Res- sel, die doelman Van aer Mecren bij een keihard schot op zijn weg vond, nadat hij even tevoren in gunstige po sitie royaal had gemist. Dank zij een grotere inzet slaagden de Heemstedena ren erin het klasseverschil te compen seren en met -iets meer zelfbeheersing van De Goede had RCH zelfs een voor sprong kunnen nemen. RCH's kleine wildeman kreeg de bal op maat toege speeld van Doesselaar, maar in plaats van raak te koppen, stootte hij het leer onbesuisd naast de paal. De Goede bleek zijn lesje slecht te hebben geleerd. Dat kwam onmiddel lijk na de hervatting tot uiting, toen hij na 'n inzet van Meyer de bal voor het inschieten kreeg; een kans, waar bij De Goede echter niet verder reikte dan een vuurpijl die op het aangrenzen de cricketveld belandde. Go Ahead, dat de zaken wat al te laconiek en zelfbewust had opgenomen, voelde dat er iets moest gebeuren. De ploeg ging er wat feller tegenaan, waar bij Ressel en de knap spelende kant- half Schneider het Heemsteedse doel onder schot namen zonder dat zij de stijlvol ingrijpende Van der Meerentot overgave konden dwingen. Maar in de 27e minuut werd de strijd beslist toen Hoekema na een de gelijke combinatie tussen Strik en Res sel van dichtbij niet meer kon missen. In de spannende slotfase kwam de Deventer zege nog even in gevaar. Vechtjas Honout kopte keihard tegen de lat waarna de terugspringende bal een prooi werd van De Goede. Een redding van Somer, die de bal van de doellijn wegtrapte, deed RCH's laatste kans teniet. O Pirovano van R.C.H. (voorgrond) in duel met de Deventenaar Niehuis. Op de achtergrond Strik van Go Ahead.

De Vallei | 1967 | | pagina 9