Fantastisch spelend Nederl. hockeyteam dwong India voor tweede maal op knieën Sprookje van vorig jaar kreeg schitterend vervolg Roy Emerson heeft nieuwe kans op „groot slam" Voetbal in het buitenland Westzaner Harry Jansen won Ronde van Zuid-Holland Tottenham Hotspur won Engelse voetbalbeker Curtis Cokes behieid wereldtitel Boudewijn Heidenrijk definitief geschorst Roemenië maakt het Spanie moeilijk Okker in finale dc Emerson verslagen Vier jachten spoorloos verdwenen Laszlo Zalai gaat DWS trainen Promotiecompetitie volleybal Afgekeurd Prikkel Italië Frankrijk Jannie Vierstra naar EK turnen Ernstig ongeval na start: 54 van 180 renners uit strijd Invloed Chelsea had geen verweer Weltergewicht Davis Cup In Brussel Glad veld MAANDAG 22 MEI 1967 DEN HAAG Het Tilburgse Tornado is zaterdagavond gepromoveerd naar de eredivisie door een 31 overwinning op US. De setstanden waren: 159, 1215, 1614, 1715. De andere uitslagen van de zaterdagavond gespeelde volleybal wedstrijden luidden: Promotie eredivisie dames RMV Valbovol 3—0 (15—9, 15—8, 15—13). Promotie eredivisie herenBBC Kweekschool 3—1 (15—12, 15—13, 11—15, 15—0). AMSTELVEEN Het onoverwinnelijk geachte India heeft voor de tweede maal op Nederlandse bodem een nederlaag geleden. Na de historische overwinning, die het Nederlands elftal op 25 mei van het vorig jaar in het Wagener-stadion te Amstelveen behaalde door een doel punt van Arie de Keijzer (10), zegevierde zaterdagmid dag het nagenoeg zelfde elftal, dat in januari j.l. twee maal de Indiërs op eigen bedom een doelpuntloos gelijk spel afdwong, met 21. De Olympische kampioenen, die in een periode van veertig jaar hockey slechts zelden ver loren. zouden vorig jaar nog als excuus hebben kunnen aanvoeren het slechte weer (de wedstrijd werd toen ge speeld in een miezerige, echt Hollandse regen), maar nu waren de omstandigheden niet tegen hen. De zon, die hun levenspad zo fel beschijnt, had hen in Amstelveen niet in Arie de Keyzer in duel met een India se tegenstander. de steek gelaten en het veld was voor de hockey-fakirs met hun fabelachtige techniek stelling geen handicap, al onderscheidde het zich dan van hun eigen harde en kurk droge speelvelden. India verloor ditmaal, omdat de Ne derlandse ploeg, waarin de in het buitenland verblijvende rechtsbuiten Van Vroonhoven voortreffelijk werd ver vangen door Frans Spits, een geweldige partij hockey liet zien: gevarieerd, snel, defensief zeer sterk en dit alles ge schraagd door een volledige inzet van ieder persoonlijk en als team. Tegen de macht, die het nationale hockey- elftal in deze wedstrijd tentoonspreidde, waren de singhs (vertaald: leeuwen) niet opgewassen. De sterkste won en dat was Nederland. Een overwinning, behaald met de zelfde wapens die de Indiërs zo graag en hoogst bekwaam hanteren: tempo en techniek. India, komende van Spanje, waar de ploeg twaalf wedstrijden speelde en won met de doelcjjfers 291, vreest van de Europese landenploegen geen elftal meer dan dat van Nederland, overtuigd als het is van de kracht van Piet Brombergs formatie. En die vrees kwam tot uiting in de tactiek van de Indiërs, die hun mid denlinie in teruggetrokken positie lieten opereren. Weliswaar gingen zy dadelijk na het begin in het offensief binnen een minuut kregen zij reeds een straf- corner te nemen, die wegens sticks op niets uitliep en kregen ze ook scorings kansen, zoals in de vierde minuut linksbinnen Inder Singh, die echter radicaal miste, maar toen de Nederlanders met vanuit de verdediging voortreffelijk opge bouwde aanvallen van repliek begonnen te dienen, maande dit India tot grotere voorzichtigheid. De evenals middenvoor Balbir Singh barrevoets spelende rechts half Mohinder Lal bleef angstvallig dicht bi] zijn backs en spil Jagjit Singh waagde zich al evenmin ver naar voren. De Nederlanders konden daardoor een vaste greep op het middenveld krijgen en van hieruit opereren. PARIJS Op de stoffige banen van Roland Garros begint voor de Aus traliër Roy Emerson vandaag de twee de fase van zijn laatste poging het veel begeerde „grand slam" op zijn naam te brengen. Na zes jaar van geïnspireerde, maar steeds op het beslissende moment mis lukkende, pogingen de prestatie van Donald Budge (voor de oorlog) en Rod Laver in (1962) te evenaren, is de 30- jarige Queenslander weer teruggekeerd op de eerste plaats van de „seeding" bij de Franse kampioenschappen. Als Emerson, die waarschijnlijk aan zijn laatste wereldtoer bezig is, zijn ho ge plaatsing waar maakt, is hij hal verwege het „groot slam". Hij won reeds de Australische titel. Na Parijs volgen Wimbledon en Forest Hills. Elk van deze vier titels heeft Emer- DALLAS De Amerikaan Curtis Cokes heeft vrijdagnacht in Dallas met succes zijn wereldtitel in t welterge- wicht tegen de Fransman Frangois Pa- villa verdedigd. Curtis won 't gevecht na 2 minuten en 50 seconden in de tiende ronde door interventie van de scheids rechter. De 30-jarige Cokes, die zijn wereld titel in augustus 1966 verkreeg door in een titelgevecht Manuel Gonzales te verslaan en die zijn titel daarna reeds met succes tegen de Fransman Jean Josselin verdedigde, heeft weinig tegen stand van Pavilla ondervonden. Onge veer 7.000 toeschouwers zagen hoe de hardslaande Cokes het gehele gevecht beheerste. Alleen in de vierde ronde kon de Fransman enige tegenstand van be tekenis bieden. In de tiende ronde sloeg Cokes zijn tegenstander met een harde rechtse naar de grond. Toen de Frans man moeizaam overeind kwam, volgde een snelle serie op het hoofd en het lichaam, waarop de verzorger van Pa- villa zijn handdoek in de ring wierp. Scheidsrechter Pat Riley aarzelde even, maar enkele seconden later stopte hij toch het ongelijke gevecht om Pavilla een afstraffing te besparen. DEN HAAG Tijdens de algemene le denvergadering van de Koninklijke Ne derlandse Amateur Schermbond, zater dag in Rotterdam gehouden, is besloten het royement van topschermer Boude wijn Heidenrijk definitief en voor onbe paalde tijd goed te keuren. Het bestuur was van mening, dat de uitlatingen van Heidenrijk, onlangs in een interview met een weekblad gedaan, dermate beledi gend waren, dat het de genomen re presaillemaatregel volledig gerechtvaar digd achtte. Merkwaardig was, dat van de ongeveer tachtig aanwezige verte genwoordigers van aangesloten scherm- clubs, die toch niet persoonlijk beledigd waren, slechts een tweetal tegen het royement stemde. Een verweerschrift van Heidenrijk werd afgewezen. De mogelijkheid van rehabilitatie werd Heidenrijk niet helemaal ontno men. Als enige verweermogelijkheid kan hij een schriftelijk verzoek om een na der onderzoek indienen bij de commissie van beroep van de KNAS. son in het verleden op zijn naam ge bracht. Echter nooit in hetzelfde jaar. Het Franse kampioenschap is voor hem waarschijnlijk het moeilijkst te winnen, omdat het als enige van de grote toer nooien op verharde banen wordt ge houden. Het dynamische powerplay van Emerson is meer geschikt voor het snelle gras van Australië, Wimbledon en Forest Hills. In 1963 bewees hij ech ter ook de trage Parij se banen de baas te kunnen. Emersons taak wordt enigs zins vergemakkelijkt door de afwezig heid van de Spaanse tovenaar Manuel Santana, de man, die hem verleden zo mer als Wimbledonkampioen opvolgde. Hoewel Santana en de sterkste Ame rikaanse spelers ontbreken, is de toer- nooibezetting toch van wereldklasse met vertegenwoordigers uit meer dan 30 landen. In een dergelijk sterk veld staat Tom Okker elfde op de plaatsings lijst voor Bill Bowrey, Owen David son, Nicola Pilic, Jan Kodes en Jaideep Mukerjea. De Australische Italiaan Martin Mul ligan, die onlangs de internationale ti tel van Italië op zijn naam bracht, is slechts als zesde geklasseerd achter Roy Emerson, Tony Roche, John New- combe, Nicola Pietrangeli en Istvan Gulyas. In het dames-enkelspel voert de 23- jarige Wimbledonkampioene Billie Jean King-Moffitt de geplaatste speelsters aan. Haar agressieve tennis kan op trage banen net zo effectief zijn als op gras. Ze bewees dit in het begin van dit jaar met een overwinning in het Zuidafrikaans kampioenschap. De hui dige kampioene Ann Jones (GB) staat tweede en de Braziliaanse Maria Bueno derde. De kleine Australische Lesley Turner, die verleden week de Italiaanse titel op haar naam bracht, komt op de vierde plaats. Trudy Groen man staat dertiende. Ofschoon er op de afwerking der Ne derlandse aanvallen nog wel iets viel aan te merken vooral middenvoor Zweerts miste nogal eens ging er van onze voorhoede in haar totaliteit een grotere dreiging uit dan die van India, waarin in feite slechts één, maar dan ook heel groot, gevaar school: de razendsnelle 21-jarige, als middenvoor opererende „spoorwegman" Balbir Singh. Hoe bekwaam onze verdedigers, met als centrale figuur Jan Piet Fok ker, de Indische aanvallen ook opvin gen, deze Balbir Singh was enkele ma len ongrijpbaar. En toch slaagde hij er voorlopig niet in tot scoren te ko men. Dit gelukte wel onze landgenoten die in de zeventiende minuut de leiding namen door Frans Spits, die de door doelman Munir Sait na een slag van Zweerts weggeslagen bal bekwaam met de stick opving en onhoudbaar in het doel joeg: 10. Welk een vreugde binnen en buiten de lijnen! Zou het sprookje van 1966 een vervolg krijgen? Dit doelpunt was de beloning voor een voortreffelijke partij hockey van een ploeg die over een geweldige veer kracht bleek te beschikken en over een dosis techniek en tactisch inzicht. En de Nederlanders bleven komen, waar door er zelfs soms paniek in de Indi sche verdediging ontstond. Door op het juiste moment de bal van zijn stick weg te slaan remde Ebbens de weder om doorgebroken middenvoor Singh af, die enkele minuten later in zijn op mars werd gestuit door de uit zijn roei gekomen Boks. Het bleef een fascine rend duel. Teveel gewicht droeg bij de Indiërs Joginder Singh, die na de rust wisselde met rechtsbuiten Balbir Singh (Punjab) met het doel meer vaart in de Indische aanvalsacties te brengen. Met meer steun nu vanuit het achterveld poogde India de achterstand weg te werken. Een hoog Ingeslagen bal van Mohinder Lal uit een strafcorner leverde evenwel niet het gewenste resultaat op: Boks sloeg met de hand de bal weg. Aan de andere kant rondde Frans Spits een combinatie Van 't Hooft/Ter Haar af met een doeltreffend diagonaal schot. Wegens sticks van Spits werd het doel punt echter afgekeurd. Steeds groter werd de druk van India op de Neder landse defensie, waarin Fokker zich als een terrier in zijn tegenspelers vast beet. In de dertiende minuut van de tweede helft moest Nederland echter toch capituleren. Uit aangeven van Mohinder Lal scoorde middenvoor Singh met een onhoudbaar schot: 11. Dit doelpunt was de prikkel voor de Nederlanders tot een nog grotere inzet. Met flitsende aanvallen, waarvan De Lanoy Meijers en Elffers, de beide halfspelers, de bekwame architecten waren, drongen zij India terug en in de 25e minuut deed Elffers het Wagener stadion bijna uit zijn voegen barsten, toen hij Nederland voor de tweede BONN Door de onverwacht grote nederlaag van Eintracht Frankfurt de club van Elek Schwartz verloor met niet minder dan 3-0 van Werder Bremen is de positie van Eintracht Braun- schweich met nog twee competitiewed strijden te spelen, bepaald gunstig ge worden. Braunschweich heeft door een kleine, maar nuttige 2-1 overwinning op Borussia Mönchengladbach namelijk weer een voorsprong van twee punten op zjjn grootste concurrent Eintracht Frankfurt en van drie punten op lands kampioen Mtinchen '60, dat in een thuis wedstrijd door FG Ntirnberg met 2-1 werd geklopt. Het was overigens toch een dag vol verrassingen in de Duitse Bundesliga. Bekerwinnaar Bayem Mtinchen kon ook al niet tot een overwinning komen en werd in Kaiserslautem door de club van die naam met 1-0 verslagen. Onderaan lijkt een en ander wel beslist. Zowel Rot-Weiss Essen als het helemaal op de onderste plaats staande Fortuna Düssel- dorf kon niet tot een overwinning komen. Rot-Weiss verloor met 2-1 van FC Köln en met dezelfde cijfers moest Fortuna zijn meerdere erkennen in Schalke. De grootste zege boekte Borus sia Dortmund, dat nu op de vierde plaats staat met vier punten achterstand op Eintrach Braunsweich. De club van Em merich won met niet minder dan 7-0 van Hamburg SV, dat in geen enkel opzicht meer deed denken aan de ploeg, die eens een gevreesd tegenstander was in het toernooi om de Europese beker. VFB Stuttgart tenslotte bracht zich door een 2-0 overwinning op Karlsruher SC in veiligheid. TSV 1860 München—1. FC Nürnberg 12; 1. FC KaiserslautemBayem München 10; Werder BremenEin tracht Frankfurt 30; Borussia Dort mundHamburger SV 70; 1. FC KölnRot-Weiss Essen 21; FC Schal ke '04Fortuna Düsseldorf 21; Ein tracht BraunschweigBorussia Mön chengladbach 21; MSV Duisburg Hannover '69 30; VFB Stuttgart Karlsruher SC 20. AC TurijnBrescia 30; Internatio nale MilaanFiorentina 17Lazio Ro meFoggia 21; LanerossiJuventus Turijn 01Atalanta BergamoMantua 00; AC BolognaAC Milaan 20; VenetiëRome 12; CagliariSpal Ferrara 11. De stand na 33 wedstrij den luidt: 1. Interaazionale Milaan 48 pnt.; 2. Juventus Turijn 47 pnt.; 3. Bo logna 44 pnt. ToulouseValenciennes 02; Reims Lens 40; M arse UI eReims 11; AngersStade Paris 11; Rouen Nantes 33; StrasbourgSedan 00; Lille—St. Etienne 0—1. St. Etienne heeft met 50 punten uit 36 wedstrijden de leiding. Nantes staat met 48 punten als tweede geklasseerd en Bordeaux is met 43 punten uit 35 ontmoetingen der de. maal een voorsprong gaf: 21. Wegens een ongeoorloofde actie te gen de doorgebroken Spits kreeg Ne derland een strafcorner toegewezen die werd genomen door Van 't Hooft. De door Zweerts ingeslagen bal kwam te rug van doelman Munir Sait, die ech ter geen verweer had tegen de voltref fer die Elffers van zijn stick liet ko men. Nederland had zijn tweede over winning op India binnen zijn bereik ge kregen. Ofschoon Frans Spits met zijn snelle rushes van de vleugel tot in het hart van de Indiase verdediging nog wel en kele malen verwarring stichtte en de Indiërs met een fel slotoffensief de „schande van Amstelveen" trachtten uit te wissen waarvoor de 35-jarige aanvoerder Prithipal Singh hoogst per soonlijk naar voren kwam om uit een strafcorner de gelijkmaker te scoren (hij sloeg het projectiel echter naast), kon de Nederlandse hockeyploeg na het eindsignaal van de goed leidende Duit se scheidsrechters Schinner en Mohr de toejuichingen van het publiek in ont vangst nemen. Wederom had Neder land India weerstaan, ja zelfs overwon nen. De hockey-fakirs hadden de wil van de tegenstander opgelegd gekregen en het hoofd moeten buigen. BOEKAREST Spanje, dat twee jaar geleden de challenge round van de Davis Cup bereikte, is dit weekeinde in Boe karest tegen Roemenië in grote moei lijkheden gekomen. Nadat de eerste dag met een gelijke stand was afgesloten, verloren Santana en Gisbert zaterdag de dubbel tegen Nastase/Tiriac met 7-5, 7-5, 6-4. Spanje stond toen voor de taak de resterende enkelspelen te winnen om zich te kwalificeren voor de derde ron de. Tijdens de eerste set van het derde enkelspel, tussen Ilie Nastase en Juan Gisbert, moest de wedstrijd echter we gens regen worden onderbroken bij de stand 5-3 voor Gisbert. Deze partij zal vandaag worden gespeeld, evenals de ontmoeting Tiriac-Santana. De winnaar komt in de halve finales van de A-groep uit tegen Groot Brit- tannië, dat Bulgarije versloeg. De overige uitslagen: Denemarken- Rusland 12; Polen-Brazilië 05; Frankrijk-Hongarije 50; Griekenland- Chili 22; Italië-Luxemburg 50; Mo- naco-Zuid Afrika 05; De nog niet beëindigde ontmoetingen worden van daag afgewerkt. DEIN HAAG De blessure van Jan nie Vierstra een gebroken teen is genezen. Dit bleek tijdens de centrale training van het afgelopen weekeinde, zodat de turnster als Nederlandse verte- woordigster aan de Europese turnkam- pioenschappen, die zaterdag in het Am sterdamse RAI-gebouw beginnen, zal deelnemen. Zoals bekend zal Margo Klees in de plaats komen van Ria Rietveld, die door een knieblessure voor dit toernooi is uit geschakeld. Als reserve is nu aangewe zen Femie Klunder van PSV (Eindho ven). De winnaar van de Ronde van Zuid- Holland, Harry Jansen, gaat juichend met de armen in de hoogte over de finish. BRUSSEL Voor de tweede maal enkele dagen tijd heeft de Nederland, kampioen Tom Okker zijn meerdert moeten erkennen in de Australische ti telhouder Roy Emerson. Nadat Okker in Berlijn in vijf sets had verloren, trof fen de spelers elkaar weer in de finale van het toernooi van Rastante in Brus sel. Okker had tevoren een verdienste lijke overwinning behaald op de Duitse Davis-Cup-speler Ingo Buding (97, 64). Tegen Emerson, die als eerste is geplaatst voor de internationale kam pioenschappen van Frankrijk, kon hij echter niet op. Hij verloor met 36, 6—3, 5—7, 4—6. In het heren-dubbelspel gelukte het Okker zich te revancheren. Samen met de Australiër Bob Garmichael won hij in de finale met 63, 62 van Emerson- Buding, na tevoren het Belgische Davis- dubbel Eric Drossart-Claude de Gronckel te hebben uitgeschakeld met 61, 75. Het dames-enkelspel werd gewonnen door de Australische Gail Sherriff. Zij won in de finale van de Belgische Ingrid Loeys met 46, 75, 61. KIEL De Deense marine zoekt sinds zondag met. man en macht naar vier' jachten, die het afgelopen weekeinde tij dens een hevige storm spoorloos ver dwenen. De jachten, die deelnamen aan de zeezeilwedstrijd „Rond om Skagen", waren zondag nog steeds niet aange komen in Kiel, het eindpunt van de race. De Deense marine heeft bij de speurtocht naar de jachten onder meer een aantal hefschroefvliegtuigen in gezet. Van de 45 jachten, die dinsdag in Helgoland startten, hebben de afgelopen dagen er reeds 22 de strijd wegens ave rij moeten staken. Zondag zijn de mees te, vooral grotere boten Kiel binnenge lopen. Als eerste arriveerde de Germania VI, die de 550 zeemijlen van Helgoland naar Kiel aflegde in 72 uur en 10 mi nuten. NOOTDORP Een prachtige over winning medio maart in de Ster van Zwolle leek voor Harry Jansen de ouverture te zijn van een klankvol wie- Ierseizoen. Botte pech, een minder goede vorm en een kleine blessure onthielden hem echter voorlopig van de zo vurig begeerde overwinning .in een onvervalste klassieke wielerwed strijd. Zaterdag was het echter raak. De 20-jarige coureur uit de Vredestein- wielerploeg van KNWU-coach Joop Middelink maakte in Nootdorp samen met de Amsterdammer Daan Holst in een sprint uit wie zich winnaar van de ronde van Zuid-Holland 1967 mocht noempen. Rappe spurter Jansen gaf, zoals verwacht, de wel sterke, maar slecht sprintende Daan Holst geen en kele kans. Toch zal de broer van de Nederland se spriótkampioen bij de amateurs, Harry Jansen, niet geheel tevreden zijn met deze overigens prachtige overwinning. Daarvoor was er vlak na de start teveel gebeurd. De meute reed namelijk nog geneutraliseerd door Stompwijk toen de auto van wedstrijd leider Bram Koopmans vol gas gaf. De renners in de veronderstelling dat de course officieel begonnen was da verden met de storm in de rug een veel te smal polderdijkje op, dat boven dien nog werd versmald door een on handig geparkeerde melkauto. De ge volgen waren verschrikkelijk. Meer dan 50 renners tuimelden over elkaar en Peter Legierse, Adri Wouters, Ge van der Winden en Hennie Schouten moesten zelfs naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Onder hen, die slechts lichte blessures hadden, maar teleurge steld naast hun verwrongen fietsjes stonden, bevonden zich favorieten als Leo Duyndam, Piet Kettenis en John ny Brouwer. Deze valpartij en de stormachtige wind zijn in het verdere verloop van de 180 km lange wedstrijd van grote invloed geweest. De sterken werden snel van de zwakken gescheiden en hal verwege voerden de vechtlustige Daan Holst, Wim Paul, Harry van Leeuwen en Henk Nieuwkamp een groepje vluchters aan, dat een voorsprong had van ruim 300 m op het peloton, waar in zich toen nog maar 40 renners be- DEN HAAG De eredivisieclub DWS üit Amsterdam heeft voor het komende seizoen als nieuwe trainer de Hongaar Laszlo Zalai, die momenteel nog verbon den is aan de Vlaardingse tweede-divi sieclub Fortuna, aangetrokken. Hij wordt de opvolger van Jaap van der Leek, die naar Willem II vertrekt. Keith Spurgeon is dus blijkbaar toch niet voor deze functie in aanmerking gekomen. vonden. Bij de tweede doortocht door Gouda lag Kooyman alleen op kop, ge volgd door wederom Daan Holst, Leo van Schalen en de slimme Harry Jan sen. Het was de inleiding van de be slissende sprong van Holst en Jansen. Toen Kooyman was ingehaald, plaatste Holst wederom een demarrage en al leen Jansen was bij machte de mach tige sprong van Holst te volgen. Met 'n voorsprong van negen seconden vochten de twee koplopers tenslotte in Noot dorp om de zege met eerder genoemd resultaat. De uitslag luidde: 1. Harry Jansen (Westzaan), de ca 180 km in 4 uur 40 min. en 6 sec; 2. Daan Holst (Amsterdam) z.t.; 3. Bart Salaro (Den Bosch) op 9 sec; 4. Henk Nieuwkamp z.t.; 5. Riny Wagtmans (St. (Borne) z.t.; 5. Riny Wagtmans (St. Willibrord) z.t.; 6. Cees Rentmeester (Overzande) z.t.; 7. Frits Hoogerheide (Dubbeldam); 8. Cees Koeken (Alk maar) z.t.; 9. Frank Ouwerkerk (Rot terdam) z.t.; 10. Wim van Deelen (Nieuw Lekkerland) z.t.; 11. Wim van Dorst (Roosendaal) z.t.; 12. Bouw Min- nekus (Zuidland) op 58 sec; 13. Bennie Groen (Steenwijk) z.t.; 14. Henk Hoek (Schiedam) z.t.; 15. Siemon van de Burg (Berkel) op 4 min. 16 sec. De aavoerder van de Spurs, Davezijn teamgenoten met de Cup in het Mackay, wordt op de schouders van Wembley-stadion rondgevoerd. LONDEN Behoudend Engeland kan weer opgelucht ademhalen: de tra dities werden niet verbroken. Totten- ham Hotspur blijft de ploeg, die geen Cupfinal kan verliezen en „underdog" Chelsea heeft ook in de eerste eind strijd om de FA-cup, waarbij twee Lon- dense clubs betrokken waren, als ver liezer de grasmat van Wembley moe ten verlaten. Tottenham startte duidelijk als favo riet. Niet alleen omdat de Noordlonde- naren dit seizoen in de competitie suc cesvoller zijn geweest dan Chelsea. Wel licht eerder omdat de Spurs in de vier malen, dat zij doordrongen tot de eind strijd dat gebeurde in 1901, 1921, 1961 en 1962 steeds triomfeerden. Voor Chelsea waren de statistieken heel wat ongunstiger. Alleen in 1915 werd de ploeg finalist en toen moesten de elf met de „runner up-medals" tevreden zijn. Ruim 100.000 toeschouwers, die voor een record-recette van 109.649 pond ster ling (zo'n 1,1 miljoen gulden) zorgden, waren er in Wembley getuige van dat de prognoses niet werden beschaamd. Tottenham, dat nauwelijks in gevaar is geweest, won de ontmoeting volko men verdiend met 2-1. Aanvoerder Da ve Mackay kon zich daardoor bij de il lustere Britse voetballers scharen, die driemaal hadden getriomfeerd in een eindstrijd om de FAB-beker. Een trieste dag was het voor Ron Harris, de jongste speler, die ooit aan voerder is geweest van een elftal dat de finale bereikte. In de laatste twee toernooien was Chelsea tegen de verwachtingen in uitgeschakeld in de voorlaatste ronde. De Chelsea-aan- hang hoopte, dat de 21-jarige Harris voetbalgeschiedenis zou gaan schrijven door de beker te veroveren. Het geluk te niet. Alleen in de laatste minuten van de ontmoeting, nadat Bobby Tambling de achterstand tot 2-1 had verkleind, kreeg de beproefde defensie van de Spurs het even moeilijk. Een tweede treffer, die een verlenging had kunnen brengen, bleef echter uit. Goed voetbal hebben de toeschouwers in het uitverkochte Wembleystadion maar zelden gezien. Het gladde veld bood daarvoor trouwens weinig moge lijkheden. Wel was het een opvallend sportieve eindstrijd, waarin arbiter Ken Dagnall opmerkelijk weinig wegens ruw spel behoefde in te grijpen. De Schotse international Jimmy Ro bertson gaf Tottenham na 44 minuten de leiding. Toen in de 67e minuut Frank Saul op prachtige wijze de stand op 2-0 had gebracht, verdween de hoop uit de harten van de Chelsea-supporters. Even keerde het vuur van het enthou siasme terug. Dat was vier minuten voor tijd na het doelpunt van Bobby Tambling. IJdele hoop beheerste het legioen, want Dave Mackay mocht la ter de trofee voor de ere-tribune in ontvangst nemen van de hertog van Kent. De traditionele ren langs de door geestdrift beheerste supporters klas siek sluitstuk van het Engelse voetbal seizoen kon beginnen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5